TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

1 починат и 196 нови случаи на ковид-19 од 2.067 тестови

Сакам да кажам - 03.04.2022

Во последните 24 часа се регистрирани 196 нови случаи на ковид-19 од направени 2.067 тестови, соопшти Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Нови 196 случаи на коронавирус, почина едно лице

Макфакс - 03.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, Куманово – 7, Штип и Виница – по 4, Велес, ...

196 нови случаи на Ковид-19, во последните 24 часа починало едно лице

А1 On - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

196 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице

Сител - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид - 11, ...

Денеска се регистрирани 196 случаи на Ковид-19, почина едно лице

24 Вести - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид - 11, ...

МЗ: Регистрирани 196 нови случаи на Ковид-19, пријавено е едно починато лице

Канал5 - 03.04.2022

Од вкупниот број на позитивни (196), регистрирани се 38 реинфекции. Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на ...

КОВИД-19: Еден починат, 196 нови случаи, од кои 38 се реинфекции

Телма - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

196 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

ТВ21 - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Има 196 заразени со коронавирусот и еден починат

Фактор - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид - 11, ...

196 нови случаи на Ковид-19 од 2.067 тестови, 38 се реинфекции

еМагазин - 03.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Eден починат, 196 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Нови 196 случаи на коронавирус, почина едно лице

MTM - 03.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид - 11, Куманово - 7, Штип и Виница - по 4, Велес, ...

КОВИД 19: Едно починато лице, 196 позитивни од 2 067 тестови

Денешен - 03.04.2022

Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, Куманово – 7, Штип и Виница – по 4, Велес, Кичево, Струга и Гевгелија – по 3, Кавадарци, Струмица и Ресен – по 2, Гостивар, ...

Нови 196 случаи на коронавирус

Centar - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Нови 196 случаи на коронавирус, почина едно лице

Точка - 03.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Регистрирани 196 нови случаи на коронавирус, почина едно лице

Денар - 03.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, Куманово – 7, Штип и Виница – по 4, Велес, ...

Едно лице почина од ковид

Скопје1 - 03.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.833 тестови, а регистрирани се 133 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 78, Битола – 16, Велес – 14, Тетово – 6, Прилеп ...

196 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

4NEWS - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

30 нови случаи во Битола и 1 починат пациент

Тера - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Нови 196 случаи, пријавено едно починато лице од ковид

Локално - 03.04.2022

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, ...

Нови 196 заболени и 23 оздравени од Ковид-19

Мета - 03.04.2022

Во последните 24 часа регистрирани се нови 196 случаи на Ковид-19 од направени 2.067 тестови од кои 38 се реинфекции, информира денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Ковид статистика во 24 часа: Еден починат и 300 нови заразени од 2 493 теста

360 степени - 02.04.2022

Од вкупниот број на позитивни (300), регистрирани се 59 реинфекции (20 отсто) Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2 493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на ковид-19 или (12 отсто ...

Еден починат и 300 нови случаи на ковид-19 од 2.943 тестови

Сакам да кажам - 02.04.2022

Во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на ковид-19 од направени 2.493 тестови, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Новите случаи се од: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп ...

300 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице

Сител - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Ковид состојба: 300 нови случаи, еден починат пациент

Слободен Печат - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

300 нови случаи на Ковид-19, едно лице починало во последните 24 часа

А1 On - 02.04.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.493 тестови , а регистрирани се 300 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

МЗ: Регистрирани 300 нови случаи на Ковид-19, пријавено е едно починато лице

Канал5 - 02.04.2022

Од вкупниот број на позитивни (300), регистрирани се 59 реинфекции. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи ...

Регистрирани 300 нови случаи на Ковид-19 и едно починато лице

Макфакс - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

КОВИД-19: 300 нови случаи, од кои 59 се реинфекции

Телма - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Еден починат од ковид

Фокус - 02.04.2022

Починатото лице е од Битола на 71-годишна возраст. Тоа починало во болнички услови и кај него се регистрирани коморбидитети. Направени се 2.493 тестови и тоа преку ИЈЗ-171, ЦЈЗ Скопје-91, ЦЈЗ Битола-78, ЦЈЗ Прилеп-33, ЦЈЗ Тетово-19, ЦЈЗ Куманово-32, ...

Денеска се регистрирани 300 случаи на Ковид-19, почина едно лице

24 Вести - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

КОВИД БИЛАНС: Има 300 заразени и 1 починат

Фактор - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на КОВИД-19, 197 оздравени и еден починат

Бриф - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

300 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

ТВ21 - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

300 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 Вирусот однесе една жртва

+инфо - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Ковид билтен – Регистрирани нови 300 случаи, 197 оздравени и еден починат

Вечер Прес - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Еден починат од Ковид - во пет македонски градови има само по еден активен случај

Press24 - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Регистрирани 300 нови случаи на Ковид-19 и едно починато лице

24Инфо - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

Нови 300 случаи на Ковид-19 од 2.493 тестови, 59 се реинфекции

еМагазин - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

Од вкупниот број на 201 позитивни регистрирани се 37 реинфекции

24Инфо - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

300 нови случаи на коронавирус во Македонија во изминатото деноноќие

Centar - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на Кoвид-19, 197 оздравени и еден починат

Независен - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Регистрирани 300 нови случаи на Ковид-19 и едно починато лице

MTM - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

Еден починат, нови 300 случаи на коронавирус

Нетпрес - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19.

КОВИД 19: Едно починато лице, 300 позитивни од 2 493 тестови или 12 отсто

Денешен - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на КОВИД-19 и еден починат

Република - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Нови 300 случаи на КОВИД-19 и еден починат пациент

Lider - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Нови 300 случаи на COVID-19, 197 оздравени и еден починат

Кајгана - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на COVID-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

МЗ: Регистрирани нови 300 случаи на Ковид-19 во земјава, починало едно лице

Точка - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на Ковид-19 и едно починато лице

Денар - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

Троцифрен број на заразени од коронавирус, пријавено едно починато лице

Локално - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на КОВИД-19, 197 оздравени и еден починат

Frontline - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Нови 300 заразени од Ковид 19

Zoom - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Нови 300 случаи на ковид во изминати 24 часа

Gostivarpress.mk - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Еден починат пациент од Ковид -19 и 300 нови позитивни случаи

MakPress - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

Денес се регистрирани 300 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавено е едно починато лице

Опсервер - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

300 нови случаи и еден починат од коронавирус

Скопје1 - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

19 нови случаи во Битола и 1 починато лице

Тера - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и Кавадарци ...

Нови 300 случаи на КОВИД-19 и еден починат

Zoom - 02.04.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се регистрирани 300 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.493 тестови, како и 197 оздравени пациенти и едно починато лице, информира Министерството за здравство.

300 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

4NEWS - 02.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.493 тестови, а регистрирани се 300 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 19, Охрид – 16, Прилеп и ...

Уште 5 починати од ковид и 201 позитивен од 1.986 тестови

Сакам да кажам - 01.04.2022

Вкупно 5 починати од коронавирус и сите со коморбидитети, и уште 201 позитивен од 1.986 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 37 се реинфекции.

201 нов случај на Ковид-19, починале 5 лица

Сител - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 нов позитивен случај, пет починати пациенти

А1 On - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

МЗ: 201 нов случај на Ковид, 249 оздравени починале две лица

Канал5 - 01.04.2022

Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај ...

Ковид во 24 часа: 201 нов случај, петмина починати

Слободен Печат - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Пет лица ја загубија битката со ковид-19, уште 201 случај на зараза со вирусот

МКД - 01.04.2022

Во последните 24 часа уште две лица починаа како последица од ковид-19, а според регистерот на умрени од Мој термин, три лица починале кон крајот на минатиот месец. Од направени 1.986 тестови, регистрирани се 201 нов случај на заразата со ...

Петмина починати и 201 нов случај на Ковид-19

Макфакс - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на Ковид-19 од: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, Куманово , Кичево и Кочани – по 5, Тетово, Охрид и ...

201 нов случај на ковид-19 – пријавени пет починати лица

ТВ21 - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Има 201 заразен со коронавирусот и 5 починати

Фактор - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 нов случај на ковид-19 – пријавени пет починати лица

Вечер Прес - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Нови 201 случаи на Ковид-19, 249 оздравени пациенти и двајца починати

Бриф - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа од направени 1986 тестови регистрирани се 201 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 249 пациенти, а починати се две лица.

Нови 201 случаи на Ковид-19 од 1.986 тестови, 37 реинфекции

еМагазин - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на Ковид-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

КОВИД-19: 5 починати лица и трицифрен број на новозаболени

Press24 - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 новозаразени и 5 починати лица од ковид

Скопје инфо - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Уште пет пациенти починаа од ковид-19, нови 201 заразни од 1.986 тестови

Република - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Троцифрен број на новозаразени, петмина починаа

Centar - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

КОВИД 19: Пет починати, 201 позитивен од 1 986 тестови или 10 отсто

Денешен - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Уште пет пациенти починаа од ковид-19, нови 201 заразeни од 1.986 тестови

Lider - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 нов случај на Ковид-19, петмина починати

24Инфо - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Нови 201 случаи на Ковид-19, починаa петмина

Независен - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа од направени 1986 тестови регистрирани се 201 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 249 пациенти, а починати се две лица.

Новозаразени 201 лице со коронавирус, петмина се починати

Нетпрес - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Регистрирани 201 новозаразени со коронавирус, починаа пет лица

Денар - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на Ковид-19 од: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, Куманово , Кичево и Кочани – по 5, Тетово, Охрид и ...

Дневен ковид биланс: Нови 201 случаj, 249 оздравени пациенти и двајца починати

Кајгана - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа од направени 1986 тестови регистрирани се 201 нови случаи на COVID-19, оздравени се 249 пациенти, а починати се две лица.

201 нов случај на Ковид-19, пријавени пет починати лица

Точка - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Ковид статистика: 201 нов случаи, починале 5 лица

Локално - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Уште пет пациенти починаа од ковид-19, нови 201 заразни од 1.986 тестови

Zoom - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Еден починат и пет нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Еден починат и пет новозаболени од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 01.04.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на ковид-19. По градови во: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, Куманово , Кичево и Кочани – по 5, Тетово, ...

Денеска 27 нови случаи во Битола

Тера - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Денес е регистриран 201 нов лабораториски позитивен случај на SARS CoV-2, пријавени се пет починати лица

Опсервер - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 нов случај на ковид-19 – пријавени пет починати лица

4NEWS - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

201 нов случај, пет починати од коронавирус

Скопје1 - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Регистриран 201 нов позитивен случај на Ковид-19

Frontline - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19.

5 пациенти починаа од Ковид, 201 нов случај, 37 реинфекции

MakPress - 01.04.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 111, Битола – 27, Кавадарци – 19, Прилеп – 7, ...

Ковид во 24 часа: Пријавени 262 новозаразени и еден смртен случај, оздравеле 326 лица

360 степени - 31.03.2022

Во Скопје во моментов се регистрирани 960 активни случаи на ковид-19 од вкупно 1 770 активни случаи на територија на земјава. По еден активен случај има во Дојран, Македонска Каменица, Македонски Брод и Демир Хисар, а во Пехчево во моментов не е ...

Уште 262 позитивни од 2.225 тестови и еден починат од коронавирус

Сакам да кажам - 31.03.2022

Уште 262 позитивни од 2.225 тестови и еден починат од ковид се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 39 се реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е едно починато лице од ...

Денеска се регистрирани 262 случаи на Ковид-19, почина едно лице

24 Вести - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

262 нови случаја на Ковид-19 и едно починато лице

Макфакс - 31.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на Ковид-19 од: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , Прилеп – 11, Куманово – 8, Делчево – 6, Тетово и ...

ДНЕВЕН КОВИД БИЛАНС: 39 реинфекции од 262 нови случаи

Слободен Печат - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19 : Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, ...

МЗ: 262 новозаболени, 326 оздравени, еден починат

Канал5 - 31.03.2022

Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови ...

КОВИД-19: 262 нови случаи, од нив 39 реинфекции

Телма - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

262 нови случаи на Ковид-19, починало едно лице

Сител - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

262 нови случаи на Ковид-19, еден починат пациент

А1 On - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

За 24 часа 262 нови случаи на ковид-19 и еден починат

МКД - 31.03.2022

Во изминатите 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на ковид-19 од кои 39 се реинфекции. Оздравени се 326 пациенти, а почина едно лице. Бројот на активни случаи на ковид-19 во земјава е 1.770, информира Министерството ...

Еден починат, 262 нови случаи на коронавирус

Вечер Прес - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со КОВИД-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

262 нови случаи на ковид-19 – пријавенo едно починато лице

ТВ21 - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

КОВИД СТАТИСТИКА: Во Македонија денеска има 262 новозаразени со ковид, почина еден пациент

Фактор - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

15 нови случаи на Ковид 19 во Охрид и исто толку оздравени лица

OhridNews - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со КОВИД-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 262 случаи со Ковид-19, еден починат и 326 оздравени пациенти

Бриф - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со КОВИД-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 262 случаи на Ковид-19 од 2.225 тестови, 39 се реинфекции

еМагазин - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Денеска уште 262 новозаразени, почина еден пациент

Независен - 31.03.2022

Уште 262 позитивни од 2.225 тестови и еден починат од Ковид се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 39 се реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е едно починато лице од ...

Нови 262 случаи на коронавирус, починало едно лице

Centar - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Нови 262 заразени со ковид-19, почина еден пациент

Република - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Нови 262 случаи со Ковид-19, еден починат и 326 оздравени пациенти

Lider - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со КОВИД-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Над 250 новозаразени - еве што вели денешната ковид статистика

Скопје инфо - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, ...

262 нови случаја на Ковид-19 и едно починато лице

24Инфо - 31.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 теста, а регистрирани се 262 нови случаја на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , Прилеп – 11, Куманово – 8, Делчево – 6, ...

КОВИД-19: Еден починат и трицифрен број на новозаболени

Press24 - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 672 тестови, а регистрирани се 109 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 57, Кавадарци – 10, Прилеп – 7, Куманово и Штип – ...

262 нови случаја на Ковид-19 и едно починато лице

MTM - 31.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 теста, а регистрирани се 262 нови случаја на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , Прилеп - 11, Куманово – 8, Делчево - 6, ...

КОВИД 19: Еден починат, 262 позитивни од 2 225 тестови или 12 отсто

Денешен - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Забележан еден смртен случај и 262 новозаразени од ковид-19

Н.Македонија - 31.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со ковид-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

262 нови случаи на Ковид-19 и едно починато лице

Точка - 31.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.962.489 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 305.979, бројот на оздравени пациенти е 294.988, на починати е 9.221, а бројот на активни случаи ...

Регистрирани 262 новозаразени со коронавирус, почина едно лице

Денар - 31.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 теста, а регистрирани се 262 нови случаја на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , Прилеп – 11, Куманово – 8, Делчево – 6, ...

Нови 262 случаи со COVID-19, еден починат и 326 оздравени пациенти

Кајгана - 31.03.2022

Скопје, 31 март 2022 (МИА) – Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи со COVID-19, еден починат и 326 оздравени пациенти, соопшти Министерството за ...

Регистрирани 262 нови позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19.

Еден починат пациент од Ковид во последните 24 часа и 262 нови случаи

MakPress - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

262 нови случаи на ковид-19 – пријавенo едно починато лице

4NEWS - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

262 новозаразени, едно лице е починато

Скопје1 - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Нови 262 случаи на ковид, пријавенo едно починато лице

Локално - 31.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаја на Ковид-19 од: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , Прилеп – 11, Куманово – 8, Делчево – 6, Тетово и ...

Нови 262 заразени со ковид-19, почина еден пациент

Zoom - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Денес се регистрирани 262 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавенo е едно починато лице

Опсервер - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Во Битола 25 нови случаи и 26 оздравени пациенти

Тера - 31.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, , ...

Ковид-19 биланс: 294 нови случаи, оздравени се 235 пациенти, починаа шест лица

360 степени - 30.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1 960 264 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 305 717, бројот на оздравени пациенти е 294 662, на починати е 9 220, а бројот ...

Вкупно 6 починати од коронавирус и уште 294 позитивни од 2.430 тестови

Сакам да кажам - 30.03.2022

Вкупно 6 починатиод ковид и сите со коморбидитети, и уште 294 позитивни од 2.430 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 41 е реинфекција.

Ковид-биланс: 294 нови случаи и пријавени шестмина починати

МКД - 30.03.2022

Од направени 2.430 тестови во изминатите 24 часа регистрирани се 294 нови случаи од кои 41 се реинфекции. Оздравени се 235 пациенти, а починаа две лица. Дополнително се пријавени уште 4 лица кои починале во претходен период.

Денеска се регистрирани 294 случаи на Ковид-19, починаа 6 лица

24 Вести - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Дневен ковид биланс: 294 нови случаи на ковид и 6 починати лица

Слободен Печат - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на ковид-19 : Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

294 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Сител - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

МЗ: 294 новозаболени, 235 оздравени, две починати лица

Канал5 - 30.03.2022

Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови ...

Регистрирани нови 294 случаи на Ковид-19 и 6 починати лица

Макфакс - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

294 нови случаи на Ковид-19, пријавени се шест починати лица

А1 On - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19, од нив 41 реинфекција

Телма - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Нови 294 случаи со Ковид-19, шест починати

Вечер Прес - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со КОВИД-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

294 нови случаи на ковид-19 – пријавени 6 починати лица

ТВ21 - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Во Охрид 10 нови случаи на Ковид 19, 2 оздравени лица

OhridNews - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со КОВИД-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

ИМАМЕ 297 НОВОЗАРАЗЕНИ, ОД КОИ 41 ЛИЦЕ СЕ РАЗБОЛЕЛЕ ПО ВТОР ПАТ - шестмина починати од коронавирусот

Фактор - 30.03.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се н аправени 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – ...

Вкупно 1.835 активни случаи на коронавирусот, 1.007 од нив се во Скопје

Курир - 30.03.2022

Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: ИЈЗ-287, ЦЈЗ Скопје-64, ЦЈЗ Битола-75, ЦЈЗ Прилеп-36, ЦЈЗ Тетово-2, ЦЈЗ Куманово-72, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-0, Судска медицина-0, лабораторија ...

Нови 294 случаи со Ковид-19, шест починати и 235 оздравени пациенти

Бриф - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со КОВИД-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 294 случаи на коронавирус, починаа шест лица

Курир - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19.

Нови 294 случаи на Ковид-19 од 2.430 тестови, 41 се реинфекции

еМагазин - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

294 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

24Инфо - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

КОВИД 19: Шест починати, 294 позитивни од 2 430 тестови или 12 отсто

Денешен - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19.

Регистрирани нови 294 случаи на Ковид-19 и 6 починати лица

MTM - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Нови шест починати, троцифрен број на заразени од коронавирус

Centar - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Регистрирани 294 новозаразени и 6 починати

Н.Македонија - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на ковид-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Шест лица починаа, а еве колку има новозаразени во Македонија

Скопје инфо - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на ковид-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Вкупно шест лица починаа од ковид, нови 294 заразени од 2.430 тестови

Република - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

294 новозаразени од Ковид-19, починале 6 лица

Нетпрес - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Регистрирани 294 нови позитивни случаи, оздравени се 235 пациенти, починаа шест лица

Press24 - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Нови 294 случаи со COVID-19, 2 починати и 235 оздравени пациенти

Кајгана - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со COVID-19, 2 починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани 294 новозаразени со коронавирус, починаа 6 лица

Денар - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.430 теста, а регистрирани се 294 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци ...

294 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Точка - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Денес се регистрирани 294 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 6 починати лица

Опсервер - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

294 нови позитивни случаи на КОВИД-19, починати 6 лица

Скопје1 - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Шест починати и нови 294 случаи со Ковид-19

ММС - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со Ковид-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Ковид 19 – Нови 294 позитивни случаи, шест починати пациенти

Frontline - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

6 пациенти починаа од Ковид, 294 нови случаи со 41 реинфекција

MakPress - 30.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со КОВИД-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 36 случаи во Битола

Тера - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Вкупно шест лица починаа од ковид, нови 294 заразени од 2.430 тестови

Zoom - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Шест починати и 294 новозаболени од коронавирусот

PressingTV - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

СТАТИСТИКА: Троцифрен број на заразени од коронавирус

Локално - 30.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 149, Битола – 36, Прилеп – 20, Кавадарци – 17, ...

Ковид-19: Пријавени се шест починати лица, од кои четири во последните 24 часа и 310 новозаразени

360 степени - 29.03.2022

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се четири починати лица, а дополнително, согласно Регистарот на починати лица од ковид од Мој термин, пријавени се две лица со датум на смрт од 26 март.

4 починати и 310 нови случаи на ковид-19 од 2.776 тестови

Сакам да кажам - 29.03.2022

Во последните 24 часа се регистрирани 310 нови случаи на ковид-19 од направени 2.776 тестови, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Новите се случаи се од: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, ...

МЗ: Нови 310 ковид случаи, 355 оздравени и 6 починати

Слободен Печат - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Денеска се регистрирани 310 случаи на Ковид-19, починаа 6 лица

24 Вести - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Шест починати и 310 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Регистрирани се 310 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 6 починати лица

Канал5 - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19.

310 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Сител - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

310 нови случаи на Ковид-19 и шестмина починати

Макфакс - 29.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на Ковид-19 од Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, Куманово – 10, Кавадарци, Велес, и Делчево – по 9, ...

310 нови случаи на ковид-19 – пријавени 6 починати лица

ТВ21 - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

КОРОНАВИРУС: Има 310 заразени и 6 починати

Фактор - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

БРОЈОТ НА НОВИ ИНФЕКЦИИ СО КОВИД ПОД 50: Денеска има само 48 новозаразени, починале двајца пациенти со коморбидитети

Фактор - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1 Од ...

Ковид билтен: Регистрирани 310 новозаболени, четири починати и 355 оздравени пациенти

Вечер Прес - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 310 случаи со Ковид-19, четири починати и 355 оздравени пациенти

Бриф - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Во Охрид 14 нови случаи на Ковид 19, оздравени 16 лица

OhridNews - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

КОРОНАТА ОДЗЕДЕ ШЕСТ ЖИВОТИ Регистрирани се 310 новозаразени и 355 оздравени пациенти

+инфо - 29.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.957.834 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 305.423, бројот на оздравени пациенти е 294.427, на починати е 9.214, а бројот ...

Уште шест пациенти починаа од ковид-19, нови 310 заразени од 2.776 тестови

Република - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи на Ковид-19 од 2.776 тестови, 48 се реинфекции

еМагазин - 29.03.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи на заразени со Ковид-19 и шест починати

Нетпрес - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Регистрирани нови 310 случаи со Ковид-19, 355 оздравени пациенти и четири починати

Press24 - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 294 случаи со Ковид-19, шест починати лица

Lider - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.430 тестови, а регистрирани се 294 нови случаи со КОВИД-19, шест починати и 235 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

По Скопје Битола и Кавадарци со најголем број заболени со ковид 19

24Инфо - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Троцифрен број на заразени, 6 починати од коронавирус во Македонија

Centar - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Регистрирани 310 новозаболени и шестмина починати

Н.Македонија - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на ковид-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи на ковид-19, пријавени 6 починати лица

24Инфо - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи со Ковид-19, починаа вкупно шест пациенти

Независен - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со Ковид-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

310 новозаразени од ковид, починаа 6 лица

Скопје инфо - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

КОВИД 19: Шест починати лица, 310 позитивни од 2 776 тестови или 11 отсто

Денешен - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

310 нови случаи на Ковид-19 и шестмина починати

MTM - 29.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.776 теста, а регистрирани се 310 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, Куманово – 10, Кавадарци, Велес, и Делчево – по ...

Нови 310 случаи со COVID-19, четворица починати и 355 оздравени пациенти

Кајгана - 29.03.2022

Скопје, 29 март 2022 (МИА) – Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со COVID-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за ...

Нови 310 случаи на Ковид-19, починаа шест лица

Денар - 29.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.776 теста, а регистрирани се 310 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, Куманово – 10, Кавадарци, Велес, и Делчево – по ...

Денеска покачени бројките на заболени од Ковид-19, ова е состојбата по градови

Порта - 29.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 180 • Битола – 29 • Прилеп – 21 • Охрид – 14 • Куманово – 10 • Кавадарци, Велес, и Делчево – по 9 • Гостивар – 4 • Тетово, Кичево, Гевгелија ...

Уште шест пациенти починаа од ковид-19, нови 310 заразени од 2.776 тестови

Zoom - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Регистрирани 310 нови позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19.

10 нови случаи во Куманово, активни уште 47

Кумановски м. - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

310 новозаразени, 6 починати од корона

Скопје1 - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи на ковид-19, пријавени 6 починати лица

Локално - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи со Ковид-19, четири починати и 355 оздравени пациенти

ММС - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

6 починати пациенти од Ковид, 310 нови случаи, 48 реинфекции

MakPress - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

310 нови случаи и пријавени 6 починати лица

Тера - 29.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 180, Битола – 29, Прилеп – 21, Охрид – 14, ...

Нови 310 случаи со Ковид-19, четири починати и 355 оздравени пациенти

Опсервер - 29.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Ковид-19: Пријавени се 48 позитивни случаи од 1 192 направени тестирања, починале две лица

360 степени - 28.03.2022

Од вкупно 48 позитивни случаи на ковид пријавени во изминатото деноноќие, 42 се регистрирани во Скопје, а останатите новоинфицирани се од Кавадарци, Гостивар и Прилеп. Бројот на активни случаи во земјава во моментов изнесува 1 834 Во текот на ...

Двајца починати и уште 48 болни од ковид од 1.192 тестови

Сакам да кажам - 28.03.2022

Двајца починато од коронаворус и уште 48 новозаразени од 1.192 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 7 се реинфекции. Новозаразените се во Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и ...

Регистрирани 48 нови случаи на Ковид-19, починати две лица

Макфакс - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

ДНЕВЕН КОВИД БИЛАНС: 48 нови случаи на ковид-19, две лица починаа

Слободен Печат - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

48 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починати се 2 лица

Сител - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1 Од ...

Двајца починати и 48 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Двоцифрен број на нови заразени со ковид, 48 случаи и двајца починати

МКД - 28.03.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1.

МЗ: Регистрирани 48 нови случаи со Ковид-19, пријавени се 2 починати лица

Канал5 - 28.03.2022

Од вкупниот број на позитивни (48), регистрирани се 7 реинфекции. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на ...

Нови 48 случаи со Ковид-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти

Бриф - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

ПОНЕДЕЛНИЧКИ: САМО 48 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНА - двајца ја изгубија битката со болеста

Фактор - 28.03.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1.

Нови 48 случаи со Ковид-19, двe починати лица

ТВ21 - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 48 случаи со Ковид-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти

Вечер Прес - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Дневна статистика: Бројката на нови позитивни случаи на ковид-19 падна под 50

Press24 - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1 Од ...

Пандемијата стивнува: Нови 48 случаи на коронавирус, починаа две лица

Centar - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Пријавени помалку од 50 новозаразени со коронавирус

Скопје инфо - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1 Од ...

Регистрирани 48 нови случаи на Ковид-19, починати се две лица

24Инфо - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

КОВИД 19: Две починати лица, 48 позитивни од 1 192 тестови или 4 отсто

Денешен - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

48 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починати се 2 лица

Lider - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани 48 нови случаи на Ковид-19, починати две лица

MTM - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 1.192 теста, а регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - ...

Уште двајца пациенти починаа од ковид-19, нови 48 заразени од 1.192 тестови

Република - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Нови 48 случаи на Ковид-19 од 1.192 тестови, 7 се реинфекции

еМагазин - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Нови 48 случаи со Ковид-19, двајца починати

Независен - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со Ковид-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани 48 нови случаи на Ковид-19, починати се две лица

Точка - 28.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.955.058 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 305.114, бројот на оздравени пациенти е 294.072, на починати е 9.208, а бројот ...

Дневен ковид-биланс: 48 новозаразени, 2 починати и 253 оздравени

Кајгана - 28.03.2022

Во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, регистрирани се 48 нови случаи на COVID-19, додека 2 лица починале – информираше Институтот за јавно здравје. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (48), регистрирани ...

Регистрирани 48 нови заразени со коронавирус, починаа две лица

Денар - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 1.192 теста, а регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – ...

Две починати и 48 новозаболени лица од ковид-19

PressingTV - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Денес се регистрирани 48 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 2 починати лица

Опсервер - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

1.192 тестирани на ковид, позитивни 48, од нив 7 лица заразени по втор пат

Gostivarpress.mk - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Вирусот стивнува: Нови 48 случаи на коронавирус

Локално - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Уште двајца пациенти починаа од ковид-19, нови 48 заразени од 1.192 тестови

Zoom - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Бројот на активни случаи 1834, од нив 154 во Битола

Тера - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1.

Викенд намалено тестирање: 48 позитивни случаи на Ковид, двајца пациенти починаа

MakPress - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп - 1 Од ...

Нови 48 случаи со Ковид-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти

ММС - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со КОВИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Реркордно низок број на новозаразени, починаа двајца од коронавирус

Скопје1 - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1 Од ...

Без нови ковид случаи во Куманово изминатото деноноќие

Кумановски м. - 28.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 808 тестови, а регистрирани се 57 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 38, Битола и Прилеп – по 5, Штип – 4, Кавадарци, ...

Регистрирани 48 нови позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 28.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19.