TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска СЈО на Јанева во Парламентот

Локално - 20.03.2016

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе го разгледува извештајот за работата во првите шест месеци на Специјалното јавно обвинителство. Откако се одложи разгледувањето во Советот на јавни обвинители сега е редот ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители

Утрински - 18.03.2016

На седницата се поканети да присуствуваат јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нивното присуство не е задолжително Извештајот за работата на специјалното јавно обвинителство ...

Извештајот на Јанева пред Советот на јавни обвинители

ТВ21 - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители на денешна седница ќе го разгледува извештајот на Катица Јанева. На седницата е поканета и Јанева, но таа нема да се појави бидејќи со Закон не е обврзана. Советот треба да одлучи и по барањето на Специјалното јавно ...

Јанева одби да присуствува на седницата за нејзиниот Извештај

Алсат-М - 18.03.2016

Катица Јанева нема да дојде на денешната седница на Советот на јавни обвинители каде ќе се разгледува првиот шестмесечен извештај за нејзиното работење. Причините, велат од Специјалното обвинителство, се две: ниту имаат законска обврска за такво ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители

Канал5 - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители денеска ќе одржи седница. Како што е најавено една од точките на дневниот ред е извештајот за активностите на јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското ...

Советот на јавни обвинители ќе го разгледува извештајот на Катица Јанева

Телма - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители на денешна седница ќе го разгледува извештајот на Катица Јанева. На седницата е поканета и Јанева, но таа нема да се појави бидејќи со Закон не е обврзана. Советот треба да одлучи и по барањето на Специјалното јавно ...

Советот на јавни обвинители ја одложи седницата за разгледување на извештајот на СЈО

24 Вести - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители ја одложи седницата за разгледување на извештајот на Специјалното јавно обвинителство. Бара Катица Јанева лично да присуствува на седницата. Катица Јанева нема да присуствува на денешната седница на Советот на Јавни ...

Отсуството на Јанева ја одложи расправата на Советот на јавни обвинители за нејзината работа

Фокус - 18.03.2016

Од Специјалното јавно обвинителство велат дека немаат таква законска обврска. Разгледувањето на извештајот на Специјалното јавно обвнителство во Советот на обвинители е одложено, затоа што Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева не ...

Советот на обвинители ќе ја чека Јанева за извештајот

Канал5 - 18.03.2016

Јанева не го почитува Советот на јавни обвинители, изјави претседателот на Советот Петар Аневски, оти специјалната обвинителка денеска не се појави на разгледување на шестмесечниот извештај на Специјалното јавно обвинителство.

Одложено е разгледувањето на извештајот на СЈО во Советот на обвинители поради неприсуство на Јанева

ТВ21 - 18.03.2016

Одложено е разгледувањето на извештајот на СЈО во Советот на обвинители, затоа што е неопходно присуство на специјалната обвинителка Катица Јанева за да се објасни некои нејаснотии кои се наведени во него, изјави претседателот на Советот на Јавни ...

Аневски: Јанева не го почитува Советот на јавни обвинители

Телма - 18.03.2016

Една добра и една лоша вест, добрата е нови седум обвинители, лошата дека Јанева не дошла на седница. Вака претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски се пожали дека иако поканета Јанева не дошла и пoкажала непочитување на Советот.

Одложена седницата на јавни обвинители

24 Вести - 18.03.2016

Извештајот на Катица Јанева бил нејасен за обвинителите во Советот. Денешната седница на која требаше да се разгледува што сработиле специјалните обвинители во изминатите шест месеци е одложена, бидејќи Јанева не дошла иако била поканета.

Аневски: Јанева не нe почитува

Вест - 18.03.2016

"Една добра и една лоша вест, добрата е нови седум обвинители, лошата дека Јанева не дојде на седница на која беше уредно поканета", изјави вчера претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски, на која, покрај изборот на седуммина ...

Јанева повторно го понижи советот на обвинители и граѓаните кои ја плаќаат

Канал5 - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева не се појави во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината досегашна работа. По завршувањето на седницата претседателот на Советот Аневски нагласи дека поради ...

Аневски: Јанева не се појави на разгледување на извештајот на СЈО и покажа непочитување

ТВ21 - 18.03.2016

Поради неприсуство на Специјалната обвинителка Катица Јанева, Советот на јавни обвинители на последната седницата одлучи да не го разгледа шестмесечниот извештај на работата на Специјалното јавно обвинителство.

Од Јанева ќе се бара да објасни за снимките на Заев и за парите што ги троши

Дневник - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Kатица Јанева вчера не дојде на седница на Советот на јавните обвинители на која требаше да се разгледува шестмесечниот извештај за нејзината работа. Тоа е причината Советот да го одложи разгледувањето на извештајот за в ...

Аневски: Јанева повторно покажа непочитување кон СЈО

Нетпрес - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не бил ...

Јанева продолжува со срамни чекори - од кого и зошто бега?

Press24 - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

Од кого бега и зошто се крие Катица Јанева?

Курир - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

Јанева нема обврска да му полага сметки на Аневски

+инфо - 18.03.2016

Членовите на Советот на обвинители, на денешната седница ќе мора сами да го разгледуваат извештајот за работата на Специјалното обвинителство, без присуство на јавната обвинителка Катица Јанева, од која очекувале да им дава појаснувања за деталите ...

Извештајот на СЈО пред Советот на обвинители, Јанева одбива да одговара за него

Нетпрес - 18.03.2016

Јанева нема да оди да го објаснува извештајот на денешната седница во Советот на обвинители. Членовите на Советот на обвинители, на денешната седница ќе мора сами да го разгледуваат извештајот за работата на Специјалното обвинителство, без присуство ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители, Јанева нема да присуствува

Кајгана - 18.03.2016

Советот на јавните обвинители ќе го разгледува извештајот за активностите на Специјалното јавно обвинителство за неговата работа во првите шест месеци. Од Советот соопштија дека на седницата се поканети да присуствуваат Јавниот обвинител Марко ...

Катица Јанева нема да присуствува на седницата на СЈО на која ќе се разгледува нејзиниот извештај

Репортер - 18.03.2016

Катица Јанева нема да дојде на денешната седница на Советот на јавни обвинители каде ќе се разгледува првиот шестмесечен извештај за нејзиното работење, информира портало т Локално. Причините, велат од Специјалното обвинителство, се две: ниту имаат ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители

Телеграф - 18.03.2016

На седницата се поканети да присуствуваат јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нивното присуство не е задолжително Извештајот за работата на специјалното јавно обвинителство ...

Јанева нема да го објаснува извештајот пред Советот на обвинители

Р.С.Европа - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема да присуствува на денешната сендица на Советот на јавни обвинители на која ќе се разгледува нејзниот извештај за работа, потврдуваат за Радио Слободна Европа од СЈО.

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители, Јанева не доаѓа

Нова ТВ - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители на денеска ќе го разгледува шестмесечниот извештајот за досега сработеното од страна на Специјалното јавно обвинителство. На седницата е поканета и обвинителката Катица Јанева, но од СЈо велат дека таа нема да ...

Јанева нема да присуствува на седницата на Советот на обвинители за извештајот на СЈО

МКД - 18.03.2016

На дневен ред на денешната седница на Советот на јавни обвинители е извештајот за работата во првите шест месеци на Специјалното јавно обвинителство. На седницата нема да присуствува специјалната обвинителка Катица Јанева.

СЈО: Јанева нема обврска да го образложи Извештајот пред Советот на јавни обвинители и пред Собранието

Академик - 18.03.2016

„Доколку Советот или Собранието имаат дополнителни прашања во врска со Извештајот, слободно може да ни се обратат и да побараат дополнително објаснување“, велат од СЈО. Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не присуствува на седницата на ...

Врв на лицемерието и непрофесионализмот на Јанева

Курир - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева манипулира со граѓаните и се однесува крајно лицемерно. Таа најавува дека ќе биде транспарентна, а се однесува крајно нетранспарентно докажувајќи го нејзиниот непрофесионализам.

Јанева нема да присуствува на расправата по нејзиниот Извештај

Капитал - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители денеска ќе го разгледува шестмесечниот Извештај за работата на Специјалното јавно обвинителство. На седницата е поканета и обвинителката Катица Јанева, но од Специјалното јавно обвинителство велат дека таа нема да ...

ИАКО РЕГУЛАРНО ПОКАНЕТА: Јанева не доаѓа да се соочи со Советот на обвинители за извештајот

Телеграф - 18.03.2016

Од СЈО, како што пренесуваат домашни медиуми, потврдиле дека Јанева нема да присуствува на седницата, со образложение дека таа нема законска обврска да биде присутна на седницата на Советот на јавните обвинители.

Аневски: Катица Јанева не го почитува Советот на обвинители

Репортер - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде што на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа, што на собраниска седница ќе биде на 28 март.

Аневски: Јанева треба да ни одговори на прашањата за извештајот

Р.С.Европа - 18.03.2016

Одложено е разгледувањето на извештајот на Специјалното јавно обвнителство во Советот на Обвинители затоа што е неопходно присуство на Специјалната Обвинителка Катица Јанева на седницата за да се објаснат некои нејаснотии и проблеми кои се наведени ...

На Советот на јавни обвинители не им е јасен Извештајот на Јанева

Нова ТВ - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски вели дека на денешната седница не е разгледан Извештајот на Јанева, бидејќи постојат многу нејаснотии за кои е неопходно таа да се појави и да ги образложи.

„Курир“: Јанева се однесува лицемерно и непрофесионално

Нетпрес - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева се однеува крајно нетранспарентно и непрофесионално. Таа манипулира со граѓаните и се однесува крајно лицемерно. Јанева бега од одговори кои и ги должи на македонската јавност.

Избрани пет обвинители за Јавното обвинителство Скопје и по еден обвинител за обвинителствата во Гостивар и во Битола

Академик - 18.03.2016

Во Основното јавно обвинителство Скопје ќе бидат распоредени Ана Гоговска Јакимовска, Марија Џабирова-Велков, Искра Хаџивасилева, Елена Жакула и Ана Стојановиќ-Димитровска. Избран е и еден јавен обвинител за Основното јавно обвинителство Гостивар, ...

АНЕВСКИ: Има многу нејасности во Извештајот на СЈО, ја чекаме Јанева во среда на седница на Советот на јавни обвинители

Академик - 18.03.2016

Иако била поканета, Јанева не дошла на седницата. Членовите на Советот денеска констатирале дека е нужно присуството на Јанева бидејќи имало голем број нејасности во Извештајот, како и проблеми што биле истакнати во отчетот на Специјалното јавно ...

Одложена седницата, Советот на јавни обвинители бара Јанева да го презентира извештајот

Макфакс - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители ја одложи денешната седница на којашто требаше да се разгледува извештајот за активносттие на Специјалното јавно обвинителство за првите шест месеци, бидејќи Сепцијалната обвинителка, Катица Јанева, не дошла да го ...

АНЕВСКИ ЗА ЈАНЕВА: Обвинителката не го почитува Советот, нејзиниот извештај е нејасен

Телеграф - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски, смета дека присуството на Катица Јанева на разгледувањето на нејзиниот извештај е неопходно затоа што, како што рече, станува збор за специфичен извештај во кој има многу нејаснотии.

Катица Јанева не почитува ни закон, ни институции во Република Македонија

Курир - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа. Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, ...

Аневски: Јанева со неприсуството покажа непочитување кон Советот на јавни обвинители

МКД - 18.03.2016

Сите членови на Советот заклучивме дека е нужно присуството на Катица Јанева, бидејќи има доста нејаснотии и ги интересира одредени проблеми кои се наведени во тој извештај. Од тие причини извештајот ќе биде разгледуван во среда во 11 часот.

Аневски: Јанева не го почитува Советот на јавни обвинители

МРТ - 18.03.2016

Одложена седницата на Советот на јавни обвинители... Одложена е седницата на Советот на јавни обвинители на која требаше да се разгледува шестмесечниот извштај за работата на Специјалното јавно обвцинителство. Обвинителката Јанева не дојде.

Советот ќе ја чека Јанева да дојде на состанок

+инфо - 18.03.2016

Поради неприсуството на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, Советот на јавни обвинители ја одложи денешната седница на која требаше, како што изјавија од Советот, да се разгледува шестмесечниот Извештај за досега сработеното на СЈО.

(ВИДЕО) Аневски: Јанева не го почитува Советот на обвинители, СЈО со одговор дека постапува законски

А1 On - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде што на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа, што на собраниска седница ќе биде на 28 март.

Извештајот на СЈО пред советот на јавни обвинители

Правдико - 18.03.2016

На седницата се поканети да присуствуваат јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нивното присуство не е задолжително. Извештајот за работата на специјалното јавно обвинителство ...

Одложена седницата, Советот на јавни обвинители бара Јанева да го презентира извештајот

Кајгана - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители ја одложи денешната седница на којашто требаше да се разгледува извештајот за активностите на Специјалното јавно обвинителство за првите шест месеци, бидејќи Специјалната обвинителка, Катица Јанева, не дошла да го ...

Аневски: Советот не го разгледа Извештајот на Јанева оти постојат нејаснотии!

Капитал - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители денеска не го разгледа Извештајот на специјалната јавна обвинителска Катица Јанева, бидејќи постојат многу нејаснотии. Ова го истакна претседателот на Советот, Петар Аневски кој додаде дека неопходно е таа (Јанева) да го ...

Јавните обвинители ја повикаа Јанева да не бега од одговори за тоа што сработила

Сител - 18.03.2016

Катица Јанева избега од Советот на Јавни Обвинители. Специјалната обвинителка не се појави на седницата на советот на која требаше да го презентира отчетот за работењето на нејзината институција.

Катица Јанева не почитува ни закон, ни институции во Република Македонија

Press24 - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа. Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, ...

Јанева не го почитува ниту законот, ниту институциите во Република Македонија

Нетпрес - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа. Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, ...

Совет на јавни обвинители: Одложена расправата за извештајот на СЈО

МРТ - 18.03.2016

„Има многу нејаснотии во извештајот за шестмесечната работа, нужно е присуство на специјалната јавна обвинителка“- ова е заклучокот на Советот на јавни обвинители. Ја обвинија Катица Јанева поради тоа што не дошла на денешната седница на Советот.

Аневски: Катица Јанева не го почитува Советот на ЈО пред кој одговара

Алфа - 18.03.2016

Тоа е нејзина должност, Советот е орган пред кој таа одговара за нејзиното стручно и законито постапување, рече Петар Аневски претседател на Советот на јавни обвинители. Специјалната обвинителка Катица Јанева не го почитува Советот на обвинители, ...

(ВИДЕО) Аневски: Има нејаснотии во извештајот, ја покануваме Јанева во среда

Репортер - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа, што на собраниска седница ќе биде на 28 март.

Аневски: Јанева во среда да присуствува на седницата на СЈО

Курир - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не бил ...

Аневски: Јанева во среда да присуствува на седницата на СЈО

Press24 - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители (СЈО) Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не ...

Аневски: Јанева во среда да присуствува на седницата на СЈО

Сител - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители (СЈО) Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не ...

Извештајот на Катица пред Советот на јавни обвинители

Вечер Прес - 18.03.2016

На седницата се поканети да присуствуваат јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлевски и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нивното присуство не е задолжително Извештајот за работата на специјалното јавно обвинителство ...

СЈО: Дали Јанева ќе оди на седница ќе кажеме кога ќе добиеме известување од Советот

Локално - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ќе одлучи и ќе каже дали ќе присуствува на седницата на Светот на јавни обвинители в среда, за кога е презакажно разгледувањето на нејзиниот извештај, откако ќе добие писмена покана од Советот, кој ...

Специјалната обвинителка Јанева нема да образложува што сработила досега

Фактор - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска нема да присуствува на седницата на Советот на јавни обвинители на која е предвидено да биде разгледан извештајот за досегашното работење на СЈО.

Аневски: Катица Јанева не го почитува Советот на обвинители

Либертас - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде што на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа, што на собраниска седница ќе биде на 28 март.

СЈО: Дали Јанева ќе оди на седница ќе кажеме кога ќе добиеме известување од Советот

Либертас - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ќе одлучи и ќе каже дали ќе присуствува на седницата на Светот на јавни обвинители в среда, за кога е презакажно разгледувањето на нејзиниот извештај, откако ќе добие писмена покана од Советот, кој ...

Одложена седницата, Советот на јавни обвинители бара Јанева да го презентира извештајот

еМагазин - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители ја одложи денешната седница на којашто требаше да се разгледува извештајот за активносттие на Специјалното јавно обвинителство за првите шест месеци, бидејќи Сепцијалната обвинителка, Катица Јанева, не дошла да го ...

Катица нема да оди да го објаснува извештајот на денешната седница на Советот на обвинители

Република - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

Јанева во среда да присуствува на седницата на СЈО

Пулс24 - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не бил ...

Катица се огласи преку „Курир“

Република - 18.03.2016

СЈО на Катица Јанева испрати остар демарш до Советот на јавни обвинители. Во него, специјалната обвинителка со специјално писмо му пиша на Аневски дека Советот лаже. Во брзата пратка испратена преку фирмата за брза достава „Курир“, Јанева специјално ...

Советот на јавни обвинители ќе го разгледува извештајот на СЈО, Јанева нема да оди на седницата

Либертас - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска нема да присуствува на седницата на Советот на јавни обвинители на која ќе се разгледува извештајот за досегашното работење на Специјалното обвинителство. Таа го одбила присуството.

Аневски: Катица Јанева не го почитува Советот на обвинители

Вечер Прес - 18.03.2016

Следната седница е закажана за в среда, за која, како што изјави Аневски, јавно ја покани Јанева да дојде, за да подоцна, како што рече, нема некакви нејаснотии Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде ...

Од кого бега и зошто се крие Катица Јанева?

Денешен - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

Одложена седницата на јавни обвинители

Тера - 18.03.2016

Извештајот на Катица Јанева бил нејасен за обвинителите во Советот. Денешната седница на која требаше да се разгледува што сработиле специјалните обвинители во изминатите шест месеци е одложена, бидејќи Јанева не дошла иако била ...

МАЈТАПЕЊЕ СО ЈАВНОСТА: Од кого бега и зошто се крие Катица Јанева?

Пулс24 - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

(ВИДЕО) Аневски: Има нејаснотии во извештајот, ја покануваме Јанева во среда

Либертас - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа, што на собраниска седница ќе биде на 28 март.

Од кого бега и зошто се крие Катица Јанева?

Вечер Прес - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да реферира пред органот кој ја избира.

Јанева не дојде, разгледувањето на извештајот одложено

Фактор - 18.03.2016

Разгледувањето на извештајот на Специјалното јавно обвнителство во Советот на обвинители е одложено, затоа што е неопходно присуство на Специјалната обвинителка, Катица Јанева. Ова го соопшти претседателот на Советот, Петар Аневски и додаде дека ...

Советот на јавни обвинители ќе ја чека Јанева за да го разгледува извештајот

Локално - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители на денешната седница не го разгледа извештајот на специјалната обвинителка, Катица Јанева, поради тоа што таа не беше присутна, а претседателот на Советот, Петар Аневски, тоа го оцени како „непријатна работа“ и ...

Одложена седницата, Советот на јавни обвинители бара Јанева да го презентира извештајот

Точка - 18.03.2016

Советот на јавни обвинители ја одложи денешната седница на којашто требаше да се разгледува извештајот за активносттие на СЈО за првите шест месеци, бидејќи Сепцијалната обвинителка, Катица Јанева, не дошла да го презентира извештајот.

Јанева одби да присуствува на седницата за нејзиниот Извештај

Бриф - 18.03.2016

Катица Јанева нема да дојде на денешната седница на Советот на јавни обвинители каде ќе се разгледува првиот шестмесечен извештај за нејзиното работење. Причините, велат од Специјалното обвинителство, се две: ниту имаат законска обврска за такво ...

Јанева одби да присуствува на седница за нејзиниот извештај

Локално - 18.03.2016

Катица Јанева нема да дојде на денешната седница на Советот на јавни обвинители каде ќе се разгледува првиот шестмесечен извештај за нејзиното работење. Причините, велат од Специјалното обвинителство, се две: ниту имаат законска обврска за такво ...

Од кого бега и зошто се крие Катица Јанева?

Lider - 18.03.2016

Специјалната јавна обвинителка продолжува со срамни чекори. Катица Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, непојавувајќи се да ретерира пред органот кој ја избира.

Катица Јанева не почитува ни закон, ни институции во Република Македонија

Lider - 18.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не дојде во Советот на обвинители каде на дневен ред беше разгледувањето на извештајот за нејзината работа. Јанева повторно одлучи да ги понижи граѓаните и јавноста од чии џебови зема плата, ...

Аневски: Јанева во среда да присуствува на седницата на СЈО

Lider - 18.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители (СЈО) Петар Аневски изјави дека специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не присуствувала на седницата на која на дневен ред беше Извештајот за работата на Специјалното обвинителство и оти затоа не ...

Аневски ја викна Јанева да каже што сработила за шесте месеци

Вест - 17.03.2016

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски, на седница на Советот, на која треба да се разгледува, меѓу другото, и извештајот за шестмесечната работа на Специјалното обвинителство, кој таа го достави до Парламентот, но и до Советот ...

Јанева ги готви првите обвиненија, што друго сработила?

еМагазин - 17.03.2016

Во првиот извештај за работењето на Специјалното јавно обвинителство детално е образложено што до сега сработил тимот на Специјалната обвинителка, Катица Јанева. „Донесени се вкупно 33 решенија, од кои 31 решение за воспоставување на стварна ...

Што добила Јанева од Заев?

еМагазин - 17.03.2016

Во првиот извештај на Специјалното јавно обвинителство за работењето за првите шест месеци, детално е објаснети и што примило СЈО од СДСМ, која ги објави т.н. бомби, по чие објавување беше основано СЈО.

Советот на јавни обвинители во петок ќе го разгледува извештајот на СЈО

Канал5 - 16.03.2016

Советот на јавните обвинители на Република Македонија во петок ќе одржи седница на советот на која ќе се разгледува извештајот за активностите на јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на ...

Зибери со коментар за првиот отчет на Јанева

Алсат-М - 16.03.2016

Првиот отчет на Катица Јанева дава надеж дека специјалното обвинителство се движи во добра насока кога се во прашање предметите од прислушуваните разговори. Така мисли искусниот правник и поранешен политичар Насер Зибери.

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители, Јанева нема да присуствува

Макфакс - 16.03.2016

Советот на јавните обвинители, во петок во 10 часот ќе го разгледува извештајот за активностите на Специјалното јавно обвинителство за неговата работа во првите шест месеци. Од Советот соопштија дека на седницата се поканети да присуствуваат Јавниот ...

Јанева е на прав пат, ама долг и макотрпен

+инфо - 16.03.2016

Првиот извештај на Специјалното јавно обвинителство покажува дека Катица Јанева и нејзиниот тим добро си ја работат работата што влева надеж дека во земјава ќе се расчисти со криминалот и корупцијата, велат аналитичарите и политичарите.

ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА СЈО: Конкретните резултати од работата на специјалните обвинители треба да се очекуваат многу наскоро

Академик - 16.03.2016

Јанева во Извештајот што го достави до Собранието и до Советот на јавни обвинители, пред кои според законот е обврзана да дава отчет, наведе дека специјалните јавни обвинители работат на 30 истраги во кои се опфатени 80 лица.

Извештајот на Јанева во петок пред Советот на јавни обвинители

Академик - 16.03.2016

Како што информираат од Советот, на седницата се поканети да присуствуваат Јавниот обвинител на Република Македонија, Марко Зврлевски и Јавниот обвинител за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење ...

Како во 2014 година работеле обвинителствата?

Капитал - 16.03.2016

Последниот годишен извештај за работата на јавните обвинителства кој излезе вчера, а се однесува на 2014 година покажува дека само 2% од пријавите по кои работеле овие обвинителства доаѓаат на нивна иницијатива, додека најголем дел од пријавите ...

СЈО И КАТИЦА ЈАНЕВА: Нема зима за нив додека странците им го чуваат грбот!

Фактор - 16.03.2016

е И покрај опструкциите со кои се соочи Специјалното јавно обвинителство, нотирани и во Извештајот за шестмесечната работа, тоа ќе ја заврши работата за која е формирано – да ги истражи и процесуира предметите поврзани со криминал кој произлегува од ...

Извештајот на СЈО пред Советот на јавни обвинители, Јанева нема да присуствува

Точка - 16.03.2016

Советот на јавните обвинители, во петок во 10 часот ќе го разгледува извештајот за активностите на Специјалното јавно обвинителство за неговата работа во првите шест месеци. Од Советот соопштија дека на седницата се поканети да присуствуваат Јавниот ...

Објавен извештајот за работата на СЈО

Фокус - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска го поднесе извештајот до Собранието на Македонија и до Советот на јавни обвинители, во кој образложува што сработило СЈО во текот на 6 месеци.

Катица Јанева го достави извештајот за работата до Собранието и до Советот на јавни обвинители

24 Вести - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Канал5 - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Вест - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Утрински - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

Телма - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

ТВ21 - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

Канал5 - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Катица Јанева го достави извештајот за работата до Собранието

24 Вести - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 септември 2015 ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

ТВ21 - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

СЈО го достави до Собранието извештајот за активностите поврзани со прислушувањето

Телма - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство веќе го достави до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на ...

Денеска извештај на СЈО за сработеното

Алсат-М - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци.

Специјалното обвинителство треба да го достави извештајот за работата

Утрински - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Јанева го достави извештајот за сработеното

Алсат-М - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

ТВ21 - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Денеска СЈО со извештај за првите шест месеци

Фокус - 15.03.2016

Во согласност со договорот за формирањето на Специјалното јавно обвинителство, од таа институција денеска треба да излезат со извештај за првите шест месеци од неговата работа Извештајот ќе претставува отчет до Собранието и Советот на јавните ...

Главни точки на Извештајот на СЈО

Телма - 15.03.2016

Во делот на Предметно постапување, во Извештајот на Специјалното на јавното обвинителство се вели: „По добиените статистички податоци од Јавното обвинителство на Република Македонија за бројот на оформени предмети за кривични дела поврзани и кои ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

Утрински - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Извештајот за работата на СЈО пред пратениците

Канал5 - 15.03.2016

Истражните и предистражните постапки се во тек - информира Јанева во извештајот кој стигна во Собранието. Пленарната седницата на која специјалната јавна обвинителка треба да го образложи извештајот ќе се одржи на 28 март.

Наскоро првите обвиненија на СЈО

Телма - 15.03.2016

30 предмети против 80 осомничени со познат идентитет и 120 предмети за тешки кривични дела против државата изборите и финасирањето на медиумите, објави специјалното обвинителство на Катица Јанева.

Јанева даде отчет, најавува уште многу работа

Утрински - 15.03.2016

Од СЈО велат дека приватните разговори од прислушуваните материјали ќе бидат издвоени, а ќе биде ставен акцент на детектирање на можни криминални активности Гордана Дувњак Детално, со извештај на 13 страници, специјалната обвинителка Катица Јанева ...

Извештајот на Специјалното обвинителство пред пратениците на 28 март

Утрински - 15.03.2016

Татјана Поповска На 28 март пратениците ќе расправаат за извештајот за работата на Специјалното јавно обвинителство. Претседателот на парламентот, Трајко Вељаноски, определи извештајот на пленарна седница да се најде неполни десет дена пред ...

СЈО отворило предмети против 80 лица

Алсат-М - 15.03.2016

Специјалната обвинителка го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието и до Советот на јавни обвинители. Јанева во него детално ги известува за бројот на отворени предмети, финансиското работење и соработката со другите ...

Јанева најавува обвиненија наскоро

24 Вести - 15.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева во шестмесечниот извештај најавува дека наскоро ќе има обвиненија против неколку лица. До сега под истрага на СЈО се ставени 80 лица опфатени во 30 предмети.

Каде исчезнаа половина милион прислушувани разговори?

Канал5 - 15.03.2016

Каде исчезнаа 500.000 разговори кои опозициксиот лидер Заев тврдеше дека ги предал во СЈО, прашува порталот Курир. Лидерот на СДСМ, како што наведува порталот пред извесно време изјави дека до СЈО предал над еден милион незаконски прибавени ...

Заев ни даде 550 илјади фајла, отворени се 30 постапки против 80 лица

Дневник - 15.03.2016

Искра Kоровешовска Речиси 550 илјади фајла и околу 119 илјади транскрипти од разговори и СМС- пораки доставил лидерот на СДСМ, Зоран Заев до специјалното јавно обвинителство на 30 декември.

СЈО го објави шестмесечниот извештај, отворени 30 постапки против 80 луѓе

ТВ21 - 15.03.2016

Досега СJO има започнато три истражни постапки и 15 нови предистражни дејствија кои се однесуваат на проверки во врска со финансирањето на медиумите, злоупотреби на постапки за јавни набавки, даночно затајување, перење пари, разни коруптивни ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

Сител - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Специјалното јавно обвинителство со ново лого во форма на штит

МКД - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) пред малку постави ново лого во форма на штит. Ова лого е објавено на фејсбук-страната на оваа институција, која досега немаше официјален сајт, па оваа страна, настрана од извештаите од медиумите, за пошироката ...

Јанева: Јавните обвинителства и Судот немаат доверба во мене и го повредија законот

+инфо - 15.03.2016

Голем дел од институциите покажале непочитување на барањата на Специјалното јавно обвинителство, кое во извештајниот период од 6 месеци се соочувало со одредени потешкотии од аспект на меѓу институционална соработка.

Празен политички памфлет наместо отчет: Јанева избегнува одговори пред јавноста

Нетпрес - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева избегна да даде вистински отчет како одговор што и го должи на јавноста. Наместо отчет таа достави обичен политички памфлет, пишува Курир. Каде исчезнаа 500.000 разговори кои Заев изјави дека ги предал ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Алфа - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

СДСМ на Јанева ѝ доставил 540.646 аудио фајлови

+инфо - 15.03.2016

На 30 декември 2015 година политичката партија СДСМ на Специјалното јавно обивинителство му доставила еден хард диск и шест кутии со транскрипти во печатена форма кои што по приемот се сместени во сигурносни сефови кои ги исполнуваат безбедносните ...

Специјалното обвинителство отворило 120 предистражни постапки

Нова ТВ - 15.03.2016

Вкупно 120 предмети, од кои 50 минатата година а 70 од почетокот на годинава отворило Специјалното јавно обвинителство од нејзиното формирање до денеска. Ова е наведено во шестмесечниот извештај на специјалната обвинителка Катица Јанева за која таа ...

ШЕСТМЕСЕЧЕН ИЗВЕШТАЈ НА СЈО: Специјалните обвинители работат на 120 предистражни постапки

Академик - 15.03.2016

Предистражните постапки се однесуваат на незаконското следење на комуникациите-прислушкувањето, испитување на изборни нерегуларности, како и незаконитости во врска со финансирањето на медиумите, разни злоупотреби на постапки за јавни набавки, ...

Јанева ќе ја преземе надлежноста врз предметите ако Советот и натаму кочи

+инфо - 15.03.2016

Ако Советот на јавни обвинители до Специјалното јавно обвинителство не ги достави предметите кои се побарани од Катица Јанева, таа ќе биде принудена да воспостави надлежност врз предметите врз основа на прислушкуваните материјали и да се легитимира ...

СЈО го објави извештајот: Во најскоро време може да се очекуваат и првите обвиненија

Макфакс - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство претпладнево го испрати преку курир извештајот за својата шестмесечна работа и во него детално на 13 страници се опишани сите активности кои ги презело ова Обвинителство во изминатиот период.

СЈО во 2015 потрошило само 21,4 отсто од буџетот

+инфо - 15.03.2016

На Специјалното јавно обвинителство за 2015 година од буџетот на државата му се одобрени 63,4 милиони денари, а од одобрените средства до крај на годината се потрошени 13,5 милиони денари или 21,4 отсто.

СЈО ДОСТАВИ ИЗВЕШТАЈ: Документот е достапен и за јавноста

Телеграф - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска го објави извештајот во кој се содржани податоци за активностите и за потрошените финансиски средства Специјалното јавно обвинителство го достави до Собранието и до Советот на јавни обвинители првиот извештај ...

Катица Јанева направила записник за материјалите од Заев – „прислушуваните“ разговори се 540.646

Капитал - 15.03.2016

Едно од прашањата што се очекуваше да биде одговорено во денеска објавениот шестмесечен извештај на Специјалното јавно обвинителство е за постапката при преземањето на предметите од претседателот наСДСМ, Зоран Заев, особено за тоа дали е направен ...

Како Јанева ги трошела парите?

Капитал - 15.03.2016

Само 21,4% од одобрениот буџет за 2015 година “тежок“ нешто повеќе од еден милион евра потрошило Специјалното јавно обвинителство, покажува Извештајот за работата на ова обвинителство. Според истиот, 27 илјади евра се потрошени за плати, 78 илјади ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

Репортер - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Извештајот на СЈО на 28 март во Собрание

Телеграф - 15.03.2016

Претходно, на 21 март, извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците Извештајот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, која ...

СЈО наскоро со првите обвиненија

Р.С.Европа - 15.03.2016

СЈО отворило 30 постапки, а во најскоро време се очекуваат и првите обвиненија. Во Извештајот е нотирано несоработката на институциите со новото Обвинителство. Јанева соопштува дека од СДСМ добиле близу 550 илјади фајлови со прислушувани разговори.

Јанева конечно откри колку прислушувани разговори и предал Заев

Press24 - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Јанева: Ако не ми ги дадат „Телеком“, „Верушевски“, сама ќе ги преземам-чекајте и први обвиненија

Репортер - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во извештајот до Собранието и до Советот на обвинители бара да и бидат доставени предметите кои ги побара во работа, како што се двете постапки за Маѓар Телеком, против екс директорите и предметот отворен ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на јавни обвинители

МРТ - 15.03.2016

Катица Јанева денес до Собранието на Република Македонија и Советот на јавните обвинители го достави Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење ...

Празен политички памфлет наместо отчет: Јанева избегнува одговори пред јавноста

Курир - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева избегна да даде вистински отчет како одговор што и го должи на јавноста. Наместо отчет таа достави обичен политички памфлет. Каде исчезнаа огромниот број на разговори кои Заев изјави дека ги предал во ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

Алфа - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот ...

СЈО треба да поднесе извештај за сработеното

Курир - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Катица Јанева со блед извештај кој не го образложи пред јавноста

Сител - 15.03.2016

Катица Јанева ги урна лагите на Заев. Повеќе од три месеци му требаа на Специјалното обвинителство за конечно да одговори, што му предаде лидерот на СДСМ на ден пред Нова Година во шесте картонски кутии кои неговите телохранители ги внесоа во оваа ...

СЈО денеска треба да поднесе извештај за сработеното

Нетпрес - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

ЗАВИЕН ИЗВЕШТАЈ ОД ЈАНЕВА: Колку прислушувани разговори има СЈО, потрошени милиони денари за услуги

Телеграф - 15.03.2016

Дискутабилен е моментот со потрошените средства за услуги за кои не се прецизира на што точно се однесуваат. Така, според извештајот, до крајот на 2015 година СЈО само на име на т.н. договорни услуги потрошило речиси 5 милиони (4.835.933) денари ...

Јанева го објави извештајот: Отворени 120 предистражни постапки

МКД - 15.03.2016

Во уписникот НСК-РО за извештајниот период се запишани вкупно 120 предмети, од кои 50 предмети во 2015 година и 70 предмети во 2016 година. Предистражните постапки се однесуваат на незаконското следење на комуникациите-прислушкувањето, испитување на ...

Специјалната обвинителка објави што работела изминативе 6 месеци

Алфа - 15.03.2016

Содржината на таканаречените „бомби“ во специјалното обвинителство допрва ќе ја утврдуваат, а овој дел ќе биде образложен за 6 месеци, во вториот извештај за работењето. Записник на 619 страници напишале во специјалното обвинителство, за ...

СЈО треба да поднесе извештај за сработеното

Press24 - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

СДСМ на Јанева ѝ доставил 540.646 аудио фајлови

Репортер - 15.03.2016

На 30 декември 2015 година политичката партија СДСМ на Специјалното јавно обивинителство му доставила еден хард диск и шест кутии со транскрипти во печатена форма кои што по приемот се сместени во сигурносни сефови кои ги исполнуваат безбедносните ...

СЈО ќе го испрати извештајот до институциите преку курир

Кајгана - 15.03.2016

„Специјалното јавно обвинителство ќе го испрати извештајот за својата шестмесечна работа преку курир, а откако институциите ќе го добијат извештајот, тој ќе биде испратен до медиумите и јавноста ќе бидат информирана за тоа што содржи извештајот“, ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

А1 On - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

СЈО: Во најскоро време може да се очекуваат и првите обвиненија

Кајгана - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство претпладнево го испрати преку курир извештајот за својата шестмесечна работа и во него детално на 13 страници се опишани сите преземени активности во изминатиот период.

Објавен е извештајот на специјалното обвинителство

Правдико - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со Јавното обвинителство – Катица Јанева ...

Извештајот на Јанева на 28. март на пленарна седница

А1 On - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28. март. Претходно, на 21. март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

+инфо - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Извештајот на Јанева на 28ми март на пленарна седница

Репортер - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28. март. Претходно, на 21. март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

А1 On - 15.03.2016

„Ве известуваме дека постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно ...

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЈО: Јанева на писмено ќе даде отчет за тоа што го сработила

Телеграф - 15.03.2016

Првиот извештај од основањето на специјалното јавно обвинителство, во септември минатата година, треба да ги содржи активностите, конкретните предмети, како и финансиските трошоци Специјалното јавно обвинителство денеска до Собранието и до Советот ...

Извештај на СЈО за сработеното

Р.С.Европа - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци.

СЈО ќе го испрати извештајот до институциите преку курир

Макфакс - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство ќе го испрати извештајот за својата шестмесечна работа преку курир, а откако институциите ќе го добијат извештајот, тој ќе биде испратен до медиумите и јавноста ќе бидат информирана за тоа што содржи извештајот, ...

Јанева денеска ќе даде отчет за сработеното

+инфо - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и со Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци.

Празен политички памфлет наместо отчет-Каде се одговорите Јанева?

Пулс24 - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева избегна да даде вистински отчет како одговор што и го должи на јавноста. Наместо отчет таа достави обичен политички памфлет. Каде исчезнаа огромниот број на разговори кои Заев изјави дека ги предал во ...

Јанева го достави првиот извештај за работењето на СЈО

еМагазин - 15.03.2016

„Ве известуваме дека постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно ...

Јанева го достави извештајот до Собранието: над 120 предистражни постапки во работа

Канал 77 - 15.03.2016

Во извештајот што го достави Специјалната јавна обвинителка до Собранието и до Советот на обвинители се дава преглед на бројот на предмети, отворени истраги и предистражни дејства преземени од 15 септември до сега.

Јанева ќе го достави првиот извештајот за работата на СЈО до Собранието

еМагазин - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Извештајот на Катица Јанева стигна во Собрание

Вечер Прес - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денес до Собранието на Република Македонија и Советот на јавните обвинители го достави Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од ...

Јанева: Ако не ми ги дадат „Телеком“, „Верушевски“, сама ќе ги преземам-чекајте и први обвиненија

Локално - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во извештајот до Собранието и до Советот на обвинители бара да и бидат доставени предметите кои ги побара во работа, како што се двете постапки за Маѓар Телеком, против екс директорите и предметот отворен ...

Јанева: Ако не ми ги дадат „Телеком“, „Верушевски“, сама ќе ги преземам-чекајте и први обвиненија

Либертас - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во извештајот до Собранието и до Советот на обвинители бара да и бидат доставени предметите кои ги побара во работа, како што се двете постапки за Маѓар Телеком, против екс директорите и предметот отворен ...

СЈО откри: Отворени над 120 предистражни постапки

Бриф - 15.03.2016

Во извештајот што го достави Специјалната јавна обвинителка до Собранието и до Советот на обвинители се дава преглед на бројот на предмети, отворени истраги и предистражни дејства преземени од 15 септември до сега.

Извитоперена порака

СПФМ - 15.03.2016

[“Хојт Ли до Катица Јанева: не ја партизираj работата на обвинителството”] Написот што е предмет на оваа рецензија претставува класичен пример за невистина и манипулација. Имено, во текстот е изваден дел од официјално соопштение којшто е извртен, ...

Јанева повеќе им реферира на странците отколку на македонската јавност

Република - 15.03.2016

Шесте месеци од работењето на специјалното јавно обвинителство Kатица Јанева треба во форма на извештај да ги достави денеска до Советот на јавните обвинители и до Собранието на РМ. За сето ова време јавноста малку слушна од Јанева за нејзината ...

Писмен извештај на СЈО за сработеното

Вечер Прес - 15.03.2016

Од Специјалното обвинителство велат дека денеска извештајот ќе го добијат и медиумите Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што ...

СЈО ќе го испрати извештајот до институциите преку курир

Точка - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство ќе го испрати извештајот за својата шестмесечна работа преку курир, а откако институциите ќе го добијат извештајот, тој ќе биде испратен до медиумите и јавноста ќе бидат информирана за тоа што содржи извештајот, ...

СЈО денеска треба да поднесе извештај за сработеното

Република - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

СЈО ќе го испрати извештајот до институциите преку курир

Вечер Прес - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство ќе го испрати извештајот за својата шестмесечна работа преку курир, а откако институциите ќе го добијат извештајот, тој ќе биде испратен до медиумите и јавноста ќе бидат информирана за тоа што содржи извештајот, ...

Еве што сработила Катица Јанева за шест месеци

Вечер Прес - 15.03.2016

И З В Е Ш Т А Ј за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите за период од шест месеци ( за периодот од 15.09.2015 до 15.03.2016 ) Интегрално ...

СЈО го објави извештајот: Во најскоро време може да се очекуваат и првите обвиненија

Точка - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство претпладнево го испрати преку курир извештајот за својата шестмесечна работа и во него детално на 13 страници се опишани сите активности кои ги презело ова Обвинителство во изминатиот период.

ЈАНЕВА ОТКРИ: Еве колку прислушувани разговори и предал Заев!

Пулс24 - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Извештај на СЈО за сработеното

Тера - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска ќе поднесе извештај до Собранието на Македонија и Советот на јавни обвинители, во кој ќе образложи што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци.

Извештајот на Јанева достапен за јавноста

Фактор - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска го поднесе извештајот до Собранието на Македонија и до Советот на јавни обвинители, во кој образложува што сработило СЈО во текот на 6 месеци.

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

Вечер Прес - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

еМагазин - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

Извештај на СЈО: Детали, бројки и факти

Локално - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, до Собранието на Република Македонија, Советот на јавни обвинители и до медиумите го достави извештајот за нејзината работа во првите шест месеци од основањето на Специјалното јавно обвинителство.

Јанева лани потрошила 13,5 милиони, годинава 8,2 милиони денари

еМагазин - 15.03.2016

Во првиот извештај за работењето на Специјалното јавно обвинителство детално е образложено и колку пари потрошило СЈО лани и оваа година. Според податоците содржани во завршната сметка за 2015 година, од одобрените средства до крај на 2015 година се ...

СЈО ќе доставува извештај за работата до Собранието

Локално - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

ОТЧЕТ НА СЈО: Дали обвинителките ја завршија работата?

Фактор - 15.03.2016

Шест месеци работа, покренато обвинение за еден случај, досието “Титаник“. Превземени 36 предмети од Јавното обвинителство поврзани и кои произлегуваат од прислушуваните материјали. Денеска Специјалното јавно обвинителство, во согласност со ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и до Советот на обвинители

Република - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

СДСМ на Јанева ѝ доставил 540.646 аудио фајлови

Либертас - 15.03.2016

На 30 декември 2015 година политичката партија СДСМ на Специјалното јавно обивинителство му доставила еден хард диск и шест кутии со транскрипти во печатена форма кои што по приемот се сместени во сигурносни сефови кои ги исполнуваат безбедносните ...

Што пишува во првиот Извештај на Катица Јанева?

МК News - 15.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска поднесе извештај до Собранието на Македонија и со Советот на јавни обвинители, во кој образложува што сработило Специјалното јавно обвинителство во изминатите 6 месеци.

Кај Јанева има точно 540.646 снимки од незаконски прислушувани разговори

Локално - 15.03.2016

Во извештајот што специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска го достави со Собранието, Советот на јавни обвинители и до медиумите, првпат прецизно е наведена бројката на снимки од незаконски прислушуваните разговори, од кои, според она ...

СЈО денеска треба да поднесе извештај за сработеното

Пулс24 - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

СЈО треба да го достави извештајот за работата до Собранието

Lider - 15.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го достави шестмесечниот извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители. Според Законот, со кој е основано Специјалното јавно обвинителство на 15 ...

Доставен извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Идивиди - 15.03.2016

Скопје, 15 март 2016 (МИА) - Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно ...

Јанева го достави извештајот за сработеното до Собранието и Советот на обвинители

Lider - 15.03.2016

Постапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со ова Јавно обвинителство – Катица Јанева ...

Извештајот на Јанева на 28 март на пленарна седница

Lider - 15.03.2016

Извештајот на специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде разгледуван на пленарна седница на Собранието, што претседателот Трајко Вељаноски ја закажа за 28 март. Претходно, на 21 март, Извештајот ќе биде на дневен ред на собраниската Комисија за ...

СЈО утре ќе го достави извештајот за својата досегашна работа

Телма - 14.03.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева подготвува извештај од стотина страници во кои детално ќе каже што работела послениве шест месеци. Јанева извештајот ќе го предаде до службите на Собранието, но лично нема да се појави и да го презентира ...

Јанева повеќе им реферира на странците отколку на македонската јавност

Дневник - 14.03.2016

Шесте месеци од работењето на специјалното јавно обвинителство Kатица Јанева треба во форма на извештај да ги достави денеска до Советот на јавните обвинители и до Собранието на РМ. За сето ова време јавноста малку слушна од Јанева за нејзината ...

СЈО со првиот извештај во атмосфера на опструкции и притисоци

Фокус - 14.03.2016

Извештајот е логично да ги содржи активностите на СЈО, односно напредокот постигнат во однос на конкретни предмети. Освен текот на истрагите, за кои нема да се соопштат доверливите инфромации, обвинителите ќе мора да ги оправдаат трошоците.

Ристоска за Телма: Специјалната обвинителка нема законска обврска јавно да го образложи извештајот

Телма - 14.03.2016

Утре до Собранието и до Советот на јавни обвинители, Специјалното јавно обвинителство треба да достави шестмесечен извештај за својата работа. Како што потврдуваат од Специјалното јавно обвинителство, ќе ја почитуваат обврската и во текот на ...

СЈО утре ќе даде отчет за сработеното

24 Вести - 14.03.2016

Катица Јанева утре ќе однесе извештај до Собранието и Советот на јавни обвинители, во кој е образложено што сработило Специјалното јавно обвнителство во изминатите 6 месеци. Извештајот ќе биде предаден до пратениците во Собранието, а потоа ќе се ...

Специјалната обвинителка Јанева треба да го поднесе првиот полугодишен извештај

Вест - 14.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска до Собранието треба да го достави првиот шесмесечен извештај за работата на Специјалното обвинителство, кое со Јанева брои 13 обвинители. Извештајот нема веднаш да оди на собраниска седница, прво ќе го ...

СЈО утре ќе достави шестмесечниот извештај за работењето

Алсат-М - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство утре ќе го достави првиот шестмесечен извештај за своето досегашно работење. Од кај Катица Јанева велат дека ќе го испратат документот до надлежните институции, но истовремено истиот ќе ù биде ставен на увид на ...

Утре последен рок за отчет на Катица Јанева

Репортер - 14.03.2016

Утре е последниот рок во кој Специјалното јавно обвинителство треба да го даде својот отчет од вршењето на работата. Одтаму велат дека ќе ја почитуваат обврската и утре ќе го достават извештајот до највисокиот државен орган Собранието, Советот за ...

Утрешен „Слободен печат“: Најмалку 16 партиски војници вчера на распит кај Катица Јанева

+инфо - 14.03.2016

Во најновото издание на „Слободен печат“ читајте: - Најмалку 16 партиски војници вчера на распит кај Катица Јанева - СЈО денска со извештај за сработеното - СДСМ се приклучува и ги повикува сите граѓани на протестот пред Уставниот суд - „Слободен ...

ШЕСТМЕСЕЧНА РАБОТА НА СЈО: Поведени три истражни постапки и 15 нови предистраги

Академик - 14.03.2016

Според информациите достапни во јавноста, а презентирани од Специјалното јавно обвинителство, досега се започнати три истражни постапки, како и 15 нови предистраги кои се однесуваат на проверки во врска со финансирањето на медиумите, злоупотреби на ...

Јанева утре ќе поднесе извештај до Собранието

+инфо - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство утре треба да достави шестмесечен извештај за својата работа до Собранието и до Советот на јавни обвинители. Од СЈО велат дека ќе ја почитуваат обврската и во текот на утрешниот ден извештајот ќе биде поднесен.

СЈО утре ќе поднесе извештај – Јанева нема обврска јавно да го образложува

Капитал - 14.03.2016

Утре до Собранието и до Советот на јавни обвинители, Специјалното јавно обвинителство треба да достави шестмесечен извештај за својата работа, и како што потврдуваат од Обвинителството предводено од Катица Јанева, ќе ја почитуваат обврската и во ...

СЈО ќе поднесе извештај за сработеното во првите шест месеци

Макфакс - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство во вторник, ќе поднесе извештај за сработеното за првите шест месеци до Собранието и до Советот на јавните обвинители и овој извештај ќе биде јавно објавен, соопштуваат од СЈО.

СЈО ќе објави што сработило во изминатите шест месеци

Нова ТВ - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да објави извештај за својата шестмесечна работа, што е во согласност со договорот за неговото формирање. Шестмесечниот извештај е своевиден отчет до Собранието и Советот на јавните обвинители и се ...

Јанева утре треба да го поднесе извештајот за првите шест месеци од работата

Правдико - 14.03.2016

Утре (15 март) е последниот рок до кога Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева треба да поднесе извештај за својата работа до Собранието на Република Македонија и Советот на јавните обвинители.

Се чека на извештајот на Катица Јанева до Советот на обвинители и до Собранието

МКД - 14.03.2016

Утре истекува рокот кога Специјалното јавно обвинителство треба да го поднесе првиот извештај за работењето во првите шест месеци. Извештајот се поднесува до Собранието на Република Македонија и до Советот на јавни обвинители.

СЈО утре ќе поднесе извештај за својата работа кој ќе биде јавно објавен

Кајгана - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство во текот на утрешниот ден ќе поднесе извештај за првите шест месеци од својата работа до Собранието и до Советот на јавните обвинители и овој извештај ќе биде јавно објавен, соопштуваат од СЈО.

СЈО ќе поднесе извештај за сработеното во првите шест месеци

Точка - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство во вторник, ќе поднесе извештај за сработеното за првите шест месеци до Собранието и до Советот на јавните обвинители и овој извештај ќе биде јавно објавен, соопштуваат од СЈО.

Јанева утре дава отчет пред Собранието и Советот на обвинители за тоа што сработила

Вечер Прес - 14.03.2016

Специјалното обвинителство, од доказите во прислушуваните разговори, отвори 36 предмети, петнаесет предистраги и три истраги. Од СЈО информираат дека извештајот до Собранието и Советот на обвинители ќе биде предаден во писмена форма Специјалното ...

СЈО утре ќе го предаде шестмесечниот извештај за досега сработеното

Локално - 14.03.2016

Според законската обврска, утре Специјалното јавно обвинителство ќе даде очет за сработеното пред Собранието и до Советот за јавни обвинители. Шестмесечниот извештај треба да содржи податоци за активностите на СЈО, вклучувајќи и опис на напредокот ...

Поминаа шест месеци, Јанева го спрема првиот извештај

еМагазин - 14.03.2016

Специјалното јавно обвинителство, најкасно до утре (15 март) треба да го презентира првиот извештај за работењето. До сега СЈО отвори преистражна постапка за изборни нерегуларности со случајот „Титаник“, а од Обвинителството потврдија дека работат ...

СЈО ќе го презентира првиот извештај за работењето

Бриф - 14.03.2016

Најдоцна до утре, Специјалното јавно обвинителство треба да го презентира првиот извештај за работењето. Од Специјалното јавно обвинителство, ќе ја почитуваат обврската и во текот на утрешниот ден извештајот ќе го достават до Собранието, Советот на ...

ШЕСТМЕСЕЧНА РАБОТА НА СЈО: Поведени три истражни постапки и 15 нови предистраги

Канал 77 - 14.03.2016

Според информациите достапни во јавноста, а презентирани од Специјалното јавно обвинителство, досега се започнати три истражни постапки, како и 15 нови предистраги кои се однесуваат на проверки во врска со финансирањето на медиумите, злоупотреби на ...

СЈО ќе го презентира првиот извештај за работењето

Фактор - 14.03.2016

Најдоцна до утре, Специјалното јавно обвинителство треба да го презентира првиот извештај за работењето. Од Специјалното јавно обвинителство, ќе ја почитуваат обврската и во текот на утрешниот ден извештајот ќе го достават до Собранието, Советот на ...

СЈО ќе го презентира првиот извештај за работењето

Либертас - 14.03.2016

Најдоцна до утре, Специјалното јавно обвинителство треба да го презентира првиот извештај за работењето. Од Специјалното јавно обвинителство, ќе ја почитуваат обврската и во текот на утрешниот ден извештајот ќе го достават до Собранието, Советот на ...