TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Временска прогноза - Студено време со локален слаб снег

Inpress - 12.12.2010

Скопје, 12. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат променливо облачно време, во вечерните часови со повремени врнежи претежно од снег, особено во западните подрачја.

Временска прогноза

Макфакс - 12.12.2010

Метеоролозите за во недела најавуваат променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот и в... Copyright 2010 makfax Сите права се задржани.

Време: Променливо облачно, вечер повремен снег

Нетпрес - 12.12.2010

Времето денес ќе биде променливо облачно. Во вечерните часови се очекуваат повремени врнежи претежно од снег, особено во западните подрачја на Македонија.

Утре студено време и снег на пониските места

Кирилица - 12.12.2010

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени снежни врнежи Врнежите ќе бидат повеќе застапени во текот на ноќта и утре претпладне, кога се очекува формирање на снежна покривка и во ...

Облечете се топло, утре до -10 степени

Канал5 - 10.12.2010

Утре температурите во Македонија ќе се спуштат и до десет степени под нулата. Според синоптичарите ќе биде променливо облачно со засилен северозападен ветер.

Утре студено, од понеделник снег

Телма - 10.12.2010

Силниот ветер кој вчера неколу часа беснееше во Скопје беше причина за искршени дрвја, гранки и рекламни билборди.Од Центарот за управување со кризи велат дека по вчерашното невреме, не е ...

Македонија - Снег и температури под нулата

Вест - 10.12.2010

Врнежи од снег и температури под нулата нe очекуваат од денеска. Според синоптичарите од Хидрометеоролошкиот завод, Македонија ќе ја зафати студена воздушна маса од север, која ќе доведе до нагло ...

Временска прогноза - Денес и утре студено и ветровито

Inpress - 10.12.2010

Скопје, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) Претежно облачно, ветровито и студено време со повремени врнежи од снег, особено претпладне, најавуваат метеоролозите за денешниот ден.

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од снег

Курир - 10.12.2010

Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег. Попладне врнежите ќе го намалуваат својот интензитет и на некои места ќе престануваат.

Временска прогноза - Студено време и повремен снег

Р.С.Европа - 10.12.2010

Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег. Ќе дува силен ветер од северен правец кој ќе достигнува брзина од околу 100 километри на час.

Студено и ветровито со повремен снег

Вечер Прес - 10.12.2010

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека во Македонија следува период на променливо, но студено време со повремени врнежи од снег.

Временска прогноза: Ветер со брзина и над 100 км/ч.

Канал5 - 09.12.2010

Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и релативно топло. Ќе дува умерен дозасилен јужен ветер. Во вечерните часови наместа се очекуваат поројни врнежи и грмежи.

Европа блокирана од снег и невреме

Алсат-М - 09.12.2010

Летовите кон Париз и сообраќајот околу градот од утринава повторно се отежнати. По студената ноќ и голомразицата, повторно денеска почна да паѓа снег.

Од ноќеска заладување со врнежи од снег

Алсат-М - 09.12.2010

Според синоптичарите, температурите ќе паднат под нулата Од вечерва се очекува Македонија да ја зафати студен бран. Според синоптичарите, температурите ќе паднат под нулата.

Настапува студен бран со снег

Нетпрес - 09.12.2010

Во текот на ноќва и утре ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина од 100 километри на час.

Македонија вечерва го очекува првиот снег

Курир - 09.12.2010

Температурата ќе опадне за 15 до 19 степени. Ќе има повремени врнежи од снег и во некои пониски места каде се очекува да се формира снежна покривка.

Од вечер заладување и врнежи од снег

Кирилица - 09.12.2010

Поради продор на многу студена воздушна маса од север во текот на ноќва и утре ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина од 100 ...

Утре студено и снежно време

Кирилица - 09.12.2010

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег. Попладне врнежите ќе го намалуваат својот интензитет и на некои места ќе престануваат Студената воздушна маса што ...

Од ноќеска заладување со врнежи од снег

МРТ - 09.12.2010

Поради продор на многу студена воздушна маса од север во текот на ноќва и утре ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина од 100 ...

Временска прогноза - Денес облачно и релативно топло време

Inpress - 09.12.2010

Скопје, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат променливо облачно и релативно топло со повремен локален дожд. Во вечерните часови на места ќе бидат поројни со појава на грмежи.

Време: Топло со повремен локален дожд

Нетпрес - 09.12.2010

Според метеоролозите денес ќе имаме променливо облачно и релативно топло, со повремен локален дожд. Во вечерните часови на места врнежите ќе бидат поројни со појава на грмежи.

Студ и снег

Вечер Прес - 09.12.2010

Поради продор на многу студена воздушна маса од север од денеска ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина од 100 километри на час.

Чекаме снег

Н.Македонија - 09.12.2010

Од денеска попладне во Македонија се очекува пороен дожд, проследен со локална појава на грмежи, јавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Од ноќеска заладување со врнежи од снег

Идивиди - 09.12.2010

Скопје, 9 декември 2010 (МИА) - Поради продор на многу студена воздушна маса од север во текот на ноќва и утре ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој на моменти ...

Вонредна метеоролошка прогноза

Алсат-М - 08.12.2010

Според Управата за хидрометеоролошки работи, од утре попладне во Македонија се очекува пороен дожд проследени со локална појава на грмежи.

Утре пристигнува студен и снежен бран

Телма - 08.12.2010

Во Македонија од утре ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Прогноза: Од утре заладување со дожд и снег

Нетпрес - 08.12.2010

Во текот на утрешниот ден ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи.

Вонредна временска прогноза - Од утре заладување со врнежи од дожд и снег

Inpress - 08.12.2010

Скопје, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите најавуваат значително намалување на температурите и сулови за врнежи од дожд и снег на повисоките места.

Од утре заладување со ветер и снег

Сител - 08.12.2010

Во Македонија од утре ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Утре променливо облачно, вечерта снег

Кирилица - 08.12.2010

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и релативно топло. Ќе дува умерен дозасилен јужен ветер.

Од утре заладување со ветер и снег

Алфа - 08.12.2010

Во Македонија од утре ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Временска прогноза - Денеска сончево, од утре заладување

Inpress - 08.12.2010

Скопје, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат сончево време со умерена облачност и релативно топло. Во утринските часови можна е појава на магла по одделни котлини.

Од утре невреме во Македонија

Курир - 08.12.2010

Од утре, во Македонија ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат проследени поројни дождови со локална појава на грмежи.

Од петок студено и ветровито со снег

Вечер Прес - 08.12.2010

Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека денес попладне се очекуваат врнежи од дожд, особено во вечерните часови ќе има и локална појава на грмежи.

Вонредна прогноза: Утре невреме, ветер над 100 км/час и снег

eReporter - 08.12.2010

Поради продор на многу студена воздушна маса од север утре ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој ќе достигнува брзина над 100 км/час и врнежи од снег.

Од утре заладување со ветер и снег

Идивиди - 08.12.2010

Скопје, 8 декември 2010 (МИА) - Во Македонија од утре ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи.

Климатски шок: Денеска топло, утре снег и ветер над 100 километри

eReporter - 08.12.2010

Променливо облачно и релативно топло време со повремен локален дожд, најавуваат метеоролозите за денеска во Македонија. Температура ќе се движи до 18 степени, во Скопје до 12.

Студено време со силен ветер и врнежи од снег

А1 - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

В петок снег

Канал5 - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Доаѓа студен бран

Алсат-М - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Студено време со силен ветер и врнежи од снег

Алфа - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Студено време со силен ветер и врнежи од снег

МРТ - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег.

Македонија го очекува првиот снег

Курир - 07.12.2010

Според УХМР првиот снег се очекува да падне ноќта од четврток спрема петок. Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи.

Студено време со силен ветар и снег

Нетпрес - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи. Се очекува во ноќните часови врнежите од дожд постепено ќе поминуваат во снег, ...

Од четврток снег

Кирилица - 07.12.2010

Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи и постепено ќе поминуваат во снег Поради продор на многу студена воздушна маса ...

Студено време со силен ветер и врнежи од снег

Идивиди - 07.12.2010

Скопје, 7 декември 2010 (МИА) - Во четврток ќе има слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови ќе бидат поројни проследени со локална појава на грмежи.

Метео: Невреме во петок со ветер над 100 километри на час, снег и студ

eReporter - 07.12.2010

Поради продор на многу студена воздушна маса од север во петок ќе има значителен пад на температурата, проследен со силен северен ветер кој ќе достигнува брзина над 100 км/час и врнежи од снег и во ...

Временска прогноза - До среда стабилно време

Inpress - 06.12.2010

Скопје, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат сончево време со умерена локална облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.