TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа се закити со прв трофеј

Вест - 25.05.2002

ФУДБАЛСКИ КУП НА МАКЕДОНИЈА - ФИНАЛЕ Премиерот Љубчо Георгиевски позира со новите освојувачи на Купот СТРУМИЦА. - Во десеттото јубилејно финале на фудбалскиот Куп на Македонија, што во прекрасна атмосфера се одигра под рефлекторите на Градскиот стадион "Младост" во Струмица, а кои токму за овој ...

Јубилејниот куп - прв трофеј во историјата на Победа

Дневник - 25.05.2002

ФУДБАЛ - 10. КУП НА МАКЕДОНИЈА: ЦЕМЕНТАРНИЦА 55 - ПОБЕДА 1-3 (0-1) Со двата гола во последните три минути од натпреварот прилепчани победија и се на списокот освојувачи, на кој се и Вардар, Слога Ј., Силекс и Пелистер Фудбалерите на прилепска Победа го освоија десеттиот јубилеен Куп на Македонија, ...

Прв трофеј за прилепчани

Утрински - 25.05.2002

Победа успешна во нејзиното второ финале во фудбалскиот Куп на Македонија По ТК Бренд, Победа е втор прилепски клуб со куп-титула СТРУМИЦА - На радоста на фудбалерите на Победа и немаше крај по завршувањето на на финалето на десеттиот јубилеен Фудбалски куп на Македонија.

Кому ќе му блеснат новите рефлектори на стадионот "Младост"?!

Вест - 23.05.2002

Цементарница 55 и Победа вечерва (20 ч.) во Струмица го играат 10. јубилеен финален меч за фудбалскиот Куп на Македонија Последна шанса за излез во Европа, Панче Ќумбев Фудбалерите на прволигашите Цементарница 55 и на Победа ја имаа таа чест да бидат учесници на десеттиот јубилеен финален натпревар ...

Цементарница и Победа се борат за прв триумф

Дневник - 23.05.2002

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ВО СТРУМИЦА, ФИНАЛЕ НА КУПОТ Двата тима имаат здравствени проблеми, но очекуваат убав меч и победа во денешното финале во Струмица (20 часот, МТВ) >Македонија вечерва ќе го добие петтиот клуб-победник во Купот на нашата земја во фудбал, откако од 20 часот, во десеттото финале, во ...

Победа и Цементарница играат во финалето на Купот на Македонија

А1 - 22.05.2002

Во пресрет на утрешното куп финале во Струмица меѓу Победа и Цементарница, дисциплинскиот комесар Драган Поповски му пресуди еден натпревар казна на Николче Здравевски за црвениот картон во полуфиналниот дуел од купот со Слога Југомагнат во Скопје.

Феим Бегановиќ влегува во историјата со шести настап во куп-финале

Дневник - 22.05.2002

АКО ЗАИГРА УТРЕ ВО СТРУМИЦА Феим Бегановиќ (36), утре, овојпат во дресот на Цементарница против Победа, ќе го одигра рекордниот шести натпревар во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Во книгата на рекорди свое место можеби ќе најдат и Есат Чолаковиќ од Цементарница и Раде Каранфилоски од ...

Двата финалисти го гледаат пехарот во своите витрини

Вест - 22.05.2002

Прес конференција на Победа и Цементарница 55 во пресрет на утрешното финале на Купот Момент од ланското финале Раководствата на двата учесниците во овогодишното јубиларно десетто по ред финале на фудбалскиот Купот на Македонија, Победа и Цементарници 55 со нескриен оптимизам го очекуваат утрешниот ...

Забрчанец: Прилеп е желен за титула

Утрински - 22.05.2002

Прес на Победа и Цеменатрница 55 пред финалето на Купот САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Со искрени честитки за неделниот успех и освоената европска шампионска титула на Кометал Ѓ.П и надеж дека во иднина тоа ќе биде нивен патоказ и мотив за постигнување резултати за респект, претставниците на финалистите во ...

Победа ја научи лекцијата од Купот преклани

Дневник - 21.05.2002

СПРОТИ ФИНАЛЕТО В ЧЕТВРТОК Вторпат во својата историја, Победа задутре во Струмица ќе излезе на мегдан во финалето на Купот на Македонија. Противник на прилепчани им е Цементарница 55, екипа што со нанесените порази во Скопје и го "загорчи животот" на Победа сезонава во борбата за титулата.

Премиерот ќе му го предаде пехарот на освојувачот на Купот?

Дневник - 21.05.2002

третпат доделување од државниот врв Љубчо Георгиевски, премиерот на Република Македонија, ќе му го предаде пехарот на победникот во Купот на Македонија, неофицијално дознава "Дневник". Во финалето, кое се игра во вечерен термин (20 ч), се среќаваат Победа и Цементарница 55, а Георгиевски ќе "ја ...

Цементарницаа 55 во Интертото купот

Утрински - 20.05.2002

На коло пред крајот со триумфот над Слога Југомагнат од 3:1 Наум Котевски Цементарница 55 со триумфот над Слога Југомагнат од 3:1 на едно коло пред крајот на првенството, го обезбеди третото место кое води во Интертото купот. Но, амбициите на "цементарците" сезонава не застануваат тука.