TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во натпревар со осум голови Реал Мадрид победи на гостувањето кај Бетис (ВИДЕО)

МКД - 18.02.2018

Бетис и Реал Мадрид одиграа драматичен натпревар со пресврти кој заврши со победа на кралскиот клуб од 5-3. По победата над ПСЖ, Реал Мадрид дојде до нов триумф, овој пат во Примера на гостувањето кај Бетис.

Чави не може да верува: Како може Роналдо да биде подобар од Нејмар?

Спортски - 18.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид во средата на домашен терен со 3-1 го победија ПСЖ во првиот меч од осминафиналето на ЛШ. Легендата на Барселона и ервропскиот фудбалер, Чави Ернандес вели дека Реал Мадрид заслужено победил, но не се согласува дека ...

ФОТО: Навивачите на ПСЖ истакнаа транспарент посветен на Реал Мадрид

Спортклуб - 18.02.2018

Очигледно навивачите на ПСЖ и тоа како ги боли поразот во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на шампионите од Реал Мадрид. „Кралевите“ во првиот меч на „Сантијаго Бернабеу“ славеа победа од 3-1, а навивачите на клубод о Париз се убедени дека овој ...

Чави шокиран: Најлошо е што Реал Мадрид го победи ПСЖ без да направи…

Дерби - 18.02.2018

Реал Мадрид го доби првото големо дерби со ПСЖ во осминафиналето во Лигата на шампионите и славеше со уверливи 3:1 на крајот, резултат кој според легендарниот капитен на Барселона не е воопшто реален и не го отсликува реалниот распоред на силите на ...

Чави: Реал не ја заслужи победата против ПСЖ, нема квалитет

SportMedia - 18.02.2018

Легендата на Барселона, Чави Ернандес направи интересна анализа за дуелот меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите. Еден од најдобрите креатори на играта во последните неколку децении вели дека ...

Крос се повреди, но Зидан има алтернатива!

СуперСпорт - 18.02.2018

Во петок навивачите на Реал дознаа лоша вест, поточно се повреди Тони Крос, на кој му настрадаа лигаментите на левото колено. И ако успее да оздрави до мечот од ЛШ, сепак нема да може да настапи на пет натпревари во Примера, па поради тоа Ковачиќ ...

Чави го искритикува Роналдо и испрати пофалби на сметка на Нејмар!

СуперСпорт - 18.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид во средата на домашен терен со 3-1 го победија ПСЖ во првиот меч од осминафиналето на ЛШ. Актуелниот шампион на Европа во првиот дуел има добра предност пред реваншот во Париз, иако многумина очекуваа дека ПСЖ задоволен ќе ...

Чави мораше да признае: Реал има нешто што го нема Барса!

Спортклуб - 18.02.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандес даде интересно интервју за француски медиум. Во него призна дека освен титулите, Реал Мадрид во моментов има нешто што Барса го нема. „Против нив не смееш да ги пропуштиш своите шанси бидејќи ќе те ...

Чави: Тоа што се напиша за Роналдо и Нејмар е голема неправда!

Дерби - 18.02.2018

Чави Ернандез во долгото интервју за „Со Фут“ направи детална анализа на сето она што се случи на мега пресметката меѓу Реал Мадрид и ПСЖ на „Сантијаго Бернабеу“, а ако не можеше доволно јасно да објасни како „кралевите“ успеаја да победат на ...

Зидан признал дека е можна разделба со Реал Мадрид?!

Спортклуб - 18.02.2018

Менаџерот на Реал Мадрид Зинедин Зинда, истакна дека на крајот од сезоната сепак може да дојде до разделба, но не сакаше да открива премногу детали. Истата информација ден порано ја проследи и шпанскиот весник АС, кој во ист контекст потенцираше ...

Неверојатно постигнување на Реал Мадрид: Прв тим до 6.000 голови во Ла Лига (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2018

Реал Мадрид е првиот тим во историјата на Ла Лига што постигнал 6.000 голови. Љубилејниот гол за „кралевите“ беше дело на Марко Асенсио, кој погоди за водство од 3-2 на гостувањето кај Бетис.

Осум голови на „Бенито Вилјамарин“: Реал Мадрид славеше кај Бетис (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2018

Бетис и Реал Мадрид одиграа фантастичен натпервар во рамки на 24.коло во Ла Лига, што заврши со победа на гостите од 3-5. „Кралевите“ го отворија резултатот преку Марко Асенсио, но Бетис набрзина врати и направи пресврт.

Ноќ на рекорди: Роналдо го стигна Раул, Реал прв до 6.000 гола во Примера

Екипа - 18.02.2018

Реал Мадрид славеше со 3-5 на гостувањето против Бетис во фантастичниот натпревар што вечерва се одигра во Севилја. За „кралевите“ трката за титулата е веќе загубена, но со оваа победа се приближија на само еден бод зад Валенсија (и меч помалку во ...

Голеада во Севиља, во меч со осум гола Реал Мадрид го победи Бетис (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.02.2018

Бетис и Реал Мадрид одиграа драматичен натпревар со пресврти кој заврши со победа на кралскиот клуб од 5-3. По победата над ПСЖ, Реал Мадрид дојде до нов триумф, овој пат во Примера на гостувањето кај Бетис.

ВИДЕО: Осум гола во Севиља, „кралевите“ му се реваншираа на Бетис

Gol.mk - 18.02.2018

Реал Мадрид влезе во посакуван ритам и ја заокружи својата перфектна недела со победа над Бетис во Севиља со 3-5 (2-1) со перфектно второ полувреме по неубедливото прво. Во 270 минути против Реал Сосиедад, ПСЖ и Бетис, „кралевите“ постигнаа 13 гола ...

Реал со „петка“ во гол шоуто на „Бенито Вилјамарин“ (Видео)

Дерби - 18.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид ја добија битката и гол-шоуто против Бетис на вечерашниот меч кој се одигра на „Бенито Вилјамарин“. Во мечот со осум погодоци „кралевите“ славеа со 5-3 со пресврт во вториот дел кој го започнаа со негатива од 2-1.

(ВИДЕО) Храбриот Бетис не можеше да ги запре „Кралевите“: Реал пукна уште една „петарда“

Спортклуб - 18.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид како гости го совладаа Бетис со 3:5 во рамките на 24. коло од шпанската Ла Лига. Домашниот тим пружи жесток отпор на „Кралевите“, но на крајот тоа не беше доволно за освојување на бодови. Се започна добро за Реал.

Реал подобар во голеадата против Бетис

Нетпрес - 18.02.2018

Актуелниот фудбалски првак на Шпанија, мадридски Реал го совлада во 24-то коло од домашниот шампионат Бетис во Севилја со 5:3, иако настапи без клучниот играч сезонава, хрватскиот интернационалец Лука Модриќ.

Чави: Роналдо подобар од Нејмар? Нема шанси!

TopSport - 18.02.2018

Кристијано Роналдо со два гола ги предводеше Реал Мадрид до 3:1 победа над Пари Сен-Жермен, но тоа воопшто не го импресионира легендарниот фудбалер на Барса, Чави. Со овој резултат се фрли во сенка добрата игра на ПСЖ и на Бразилецот Нејмар, а ...

Гол-шоу на „Виљамарин“, Реал победи 5:3 (Видео)

TopSport - 18.02.2018

Реал Мадрид победи на „Бенито Виљамарин“ кај Бетис со 5:3 во последниот натпревар од неделната програма во Ла Лига. Реал го постигна првиот гол во 11.минута, кога Марко Асенсио одбиената топка по удаорт на Роналдо ја смести во мрежата.

Со право се жалат од Париз – ФОТО ДОКАЗ дека ПСЖ беше оштетен во Мадрид!

Спортски - 17.02.2018

ПСЖ изгледа навистина е оштетен во Мадрид… Французите не можат да го прежалат поразот во Мадрид. Се вршат голем број анализи и се водат дебати за тоа дали Пари Сен Жермен е оштетен во Мадрид.

Германска упорност, Крос еден час играл повреден против ПСЖ и претрча 13 километри!

24Фудбал - 17.02.2018

Лекарскиот тим на Реал Мадрид вчера соопшти дека Тони Крос има повреда на коленото, а според пишувањата на АС, Германецот ги оштетил лигаментите при еден дуел со Килијан Мбапе во 34. минута од дуелот на Бернабеу Тони Крос е неизвесен за реваншот со ...

Нејмар почна да поставува правила – Три услови до ПСЖ ако сакаат да го задржат во тимот!

Спортклуб - 17.02.2018

Бразилецот е најскапиот играч во историјата, потенцијална идна „Златна топка“, а со тоа и ѕвезда број еден во Париз, поради што не престанува со своите барања, а овојпат ниту едно од нив не е поврзано со пари.

„Кралевите“ не можат да веруваат: Се повреди „моторот“ на тимот, што ли сега!?

Спортски - 17.02.2018

Најпрво „Кралевите“ со 3:1 го совладаа ПСЖ, а потоа пристигнаа и лошите вести за навивачите на Реал – се повреди Тони Крос. Германскиот играч ги повреди лигаментите на левото колено и најверојатно ќе го пропушти вториот натпревар во Лигата на ...

Нејмар со нови услови до ПСЖ - проблем се тренерот, Кавани и средниот ред!

Sport 1 - 17.02.2018

Нејмар не престанува да поставува услови во ПСЖ, а сега има најнови барања. Главен проблем е тренерот Унаи Емери, кој не му дава шанса да игра на Тијаго Силва, а овој на Нејмар му е ментор и голем пријател и поради тоа се очекува Емери да го извлече ...

Ова е доказ дека е главен во Париз: Нејмар го избра новиот тренер на ПСЖ?

Спортски - 17.02.2018

Иако ПСЖ ова лето доведе неколку големи засилување за ловот на титулата во Лигата на Шампионите, во натпреварот од осмина финалето беа поразени со 3:1 од актуелниот шампион Реал Мадрид. Од Парижаните многу повеќе се очекуваше во првиот натпревар на ...

(ФОТО) Еве и доказ: ПСЖ жестоко оштетен во Мадрид!

Спортклуб - 17.02.2018

Французите се уште не можат да го прежалат поразот во Мадрид. Се прават различни експертизи, анализи и се водат дебати како ПСЖ е оштетен против Реал. Не станува збор само за критериумот при досудувањето на прекршоците, тврдат во Париз, туку имало и ...

Зидан ја искоментира шокантната изјава на Рамос: Оваа професија навистина заморува!

Дерби - 17.02.2018

Серхио Рамос по крајот на дерби мечот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите даде една и помалку шокантна изјава во микс-зоната, бидејќи им порача на новинарите дека Зинедин Зидан може да си замине од тренерското столче ...

Зидан: Заморно е да се биде тренер, особено во Реал Мадрид

Стандард - 17.02.2018

Зинедин Зидан, тренерот на Реал Мадрид, инсистира на тоа дека тој размислува само за претстојниот дуел, а не за подалечната иднина. „Важно ми е она што го правам сега, од ден на ден. Јас сум заинтересиран само за играчките аспекти.

Реал најверојатно без Крос во Париз

Sky - 17.02.2018

2018 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, поради повреда најверојатно ќе го пропушти реванш натпреварот против Пари Сен Жермен од осминафиналето од Лигата на шампионите закажан за 6 март во Париз.

Нејмар веќе го избра новиот тренер на ПСЖ?

Поглед - 17.02.2018

Иако ПСЖ минатото лето успеа да го засили својот тим со неколку звучни имиња во фудбалскиот свет, сепак клубот не успеа да забележи победа во првото осмина-финале во ЛШ и се поразени од 3:1 од кралскиот клуб Реал Мадрид.

Скапо ја платија победата: Реал остана без еден од најважните играчи

БркајРабота - 16.02.2018

Победата против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на Шампионите го зеде данокот во тимот на Реал Мадрид. Зинедин Зидан барем во следните две недели нема да може да смета на еден од своите најдобри фудбалери Тони Крос кој има повреда на коленото.

Асенсио одбил трансфер во Премиер лигата

СуперСпорт - 16.02.2018

Играчот на Реал Мадрид, Марко Асенсио одбил да се пресели во Премиер лигата минатото лето. Како што пишува „Мундо Депортиво“ клуб од Англија бил подготвен да исплати 150 милиони евра за услугите на талентираниот офанзивен играч.

Крос го повреди коленото и ќе биде надвор од терените најмалку 15 дена

Gol.mk - 16.02.2018

Лоши вести за Реал Мадрид пристигнаа денес, откако докторите потврдија дека Тони Крос, еден од лидерите во средниот ред на екипата, го повреди левото колено и поради тоа ќе паузира најмалку 15 дена.

Скапо платена победа: Реал остана без еден од најважните играчи

Спортклуб - 16.02.2018

Победата против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на шампионите го зеде данокот во тимот на Реал Мадрид. Зинедин Зидан барем во следните две недели нема да може да смета на еден од своите најдобри фудбалери Тони Крос кој има повреда на коленото.

Тони Крос во „аут“ неколку недели, неизвесен за реваншот со ПСЖ

Екипа - 16.02.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Тони Крос, ќе паузира во следните неколку недели поради истегнување на лигаментите на левото колено. Германецот се здоби со повредата за време на првиот осминафинален дуел со ПСЖ во Лигата на шампиони, па сега главна цел на ...

Реал одбил 150 милиони евра за Асенсио, бара неверојатни 700 милиони

Спортски - 16.02.2018

Реал Мадрид минатото лето одбиле неверојатни 150 милиони евра за услугите на Марко Асенсио. Мундо Депортиво тврди дека неименуван англиски клуб во текот на летото понудиле 150 милиони евра на Реал за овој 22.

Лоши вести за Зидан и Реал – еден од најважните под знак прашалник за реваншот во Париз

Спортски - 16.02.2018

Лоши вести пристигнуваат за Реал Мадрид и Зинедин Зидан. Како што пренесуваат шпанските медиуми еден од најважните играчи на „кралевите“ од средината на теренот Тони Крос го повредил коленото и е под знак прашалник за реваншот против Пари Сен Жермен ...

Давале 150 милиони евра за Асенсио, а Реал: Ако го сакате платете 700 милиони!

Sport 1 - 16.02.2018

Реал Мадрид добил неверојатна понуда за еден од своите најталентирани фудбалери, Марко Асенсио, арно ама ја одбил со уште поналудничав одговор. „Мундо Депортиво“ открива дека неименуван клуб од Премиерлигата, во текот на минатото лето му понудил 150 ...

Реал одбил 150 милиони за Асенсио! Сумата која ја бараат за него е огромна и неверојатна!

Спортклуб - 16.02.2018

Реал Мадрид минатото лето одбил понуда вредна 150 милиони евра за Марко Асенсио. „Мундо Депортиво“ тврди дека неименуван англиски клуб во текот на летото на „Кралевите“ им понудил 150 милиони евра за 22-годишниот офанзивец, но претседателот ...

Крос нема да игра на реваншот во Париз

Sport 1 - 16.02.2018

Играчот за врска на Реал Мадрид, Тони Крос, најверојатно ќе го пропушти реванш осминафиналниот дуел од Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен во Париз за три недели поради повреда на коленото.

ПСЖ ја сонува 1993 година и големиот пресврт против Реал Мадрид

СуперСпорт - 16.02.2018

Осминафиналето на годинешното издание на Лигата на шампионите ни донесе дуел помеѓу актуелниот првак на Европа, Реал Мадрид и францускиот гигант ПСЖ. Првиот натпревар на „Бернабе“ заврши во корист на Реал со 3:1 и парижаните во реваншот ќе имаат ...

Повредата на Крос го вклучи алармот во Реал, во игра се две варијанти

Дерби - 16.02.2018

Расположението во Реал Мадрид е значително подобро откако „кралевите“ го победија ПСЖ со 3:1 во првиот осминафинален дуел кој се одигра на „Бернабеу“ пред два дена, но покрај сето задоволство и еуфорија која владееше меѓу играчите, сега од ...

Реал најверојатно без Крос во Париз

Канал5 - 16.02.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, поради повреда најверојатно ќе го пропушти реванш натпреварот против Пари Сен Жермен од осминафиналето од Лигата на шампионите закажан за 6 март во Париз.

Проблеми во Мадрид – Крос со повреда

Локално - 16.02.2018

Не е се розово за Реал Мадрид по победата над ПСЖ во Лигата на Шампионите во вторникот, бидејќи се покажа дека Тони Крос е со повреда. Германецот е со проблем во левото колено, откако станува збор за истегнување, што ќе го извади од игра за некое ...

Реал Мадрид го разби ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто

Нетпрес - 15.02.2018

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто (ВИДЕО) Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3:1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5:0 го победи Порто ...

Реал Мадрид триумфираше со резултат од 3-1

ЗаЗабава - 15.02.2018

Реал Мадрид успеа да направи одличен резултат по првиот меч од 1/8 финалето од ЛШ откако на Сантијаго Бернабеу славеше со 3-1 на ПСЖ. Капитенот на кралевите Серхио Рамос по мечот беше видно задоволен и порача на сите дека Реал Мадрид не е мртов ...

Крос малку претера со глумата против ПСЖ... (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.02.2018

Германецот на големо ги разочара неутралните фудбалските фанови. Тони Крос е фудбалерот на Реал Мадрид кој е број еден во моментов коментираното фудбалско име на социјалните мрежи. Германецот одигра перфектен меч синоќа против ПСЖ во победата на ...

Зидан: Се уште ништо не е готово

Курир - 15.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше задоволен од победата (3:1) над ПСЖ во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите. Францускиот специјалист го пофали тимот, но предупреди дека конечниот победник е далеку од јасен.

„За Реал Мадрид никогаш не смеете да кажете дека е мртов“

Спортклуб - 15.02.2018

Реал Мадрид успеа да направи одличен резултат по првиот меч од 1/8 финалето од ЛШ откако на „Сантијаго Бернабеу“ славеше со 3-1 на ПСЖ. Капитенот на „кралевите“ Серхио Рамос по мечот беше видно задоволен и порача на сите дека Реал Мадрид не е ...

Од ПСЖ грмат: Судењето беше во нивна корист – Рамос играше со рака, Мбапе не беше во офсајд

Спортски - 15.02.2018

Фудбалерите и управата на Пари Сен Жермен не можат да се помират со поразот од Реал Мадрид во 1/8 финалето од Лигата на шампионите (3:1). Иако беа подредени во поголемиот дел од натпреварот актуелниот шампион на Европа носи два гола предност на ...

Херојот од сенка: Со неговото влегување Зидан го сруши Пари Сен Жермен (Видео)

Спортски - 15.02.2018

Реал Мадрид во вчерашниот натпревар му покажа на Пари Сен Жермен кој е европски шампион и го совлада во Мадрид со 3:1. Тимот на Зинедин Зидан стигна до победа со два погодоци за три минути преку Кристиано Роналдо (83) и Марсело (86).

Дани Алвес испрати предупредување до Реал по првата битка на „Бернабеу“

Дерби - 15.02.2018

Реал Мадрид ја доби првата битка на „Сантијаго Бернабеу“ со 3:1 и успеа да си обезбеди убава предност во пресрет на реваншот на „Паркот на принцовите“ кој ќе го игра со ПСЖ, а иако сите играчи на ПСЖ со наведнати глави го напуштија теренот, сепак ...

Рамос даде изненадувачка изјава за Зидан околу неговата иднина во Реал

Дерби - 15.02.2018

Реал Мадрид победи со 3:1 на вчерашниот меч со ПСЖ во осминафиналето во Лигата на шампионите, резултат кој им овозможува на „кралевите“ доста помирно и посамоуверено да пристапат на вториот меч во Париз на кој ќе се решава патникот во наредната фаза.

Реал среќно до победа со ПСЖ, а Ливерпул го декласира Порто

Сител - 15.02.2018

Првата мега пресметката од осминафиналето во Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и ПСЖ го добија Кралевите, додека Ливерпул уште од сега може да размислува за четвртфиналната рунда. Ова е епилогот од првите осминафинални дуели во кои Реал со 3-1 ...

Крос: Оставете го Зидан на мира, има повеќе од доволно направено за Реал

Дерби - 15.02.2018

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид Тони Крос застана во одбрана на својот тренер Зинедин Зидан, кој во последно време е цел на многу критики. Реал заостанува 17 бода зад Барселона во Ла Лига и е елиминиран во Копа дел Реј, но вчера славеше со ...

Реал со капитална предност ќе патува во Париз

Шеталиште - 15.02.2018

Реал Мадрид не одигра на највисоко ниво, но големите клубови победуваат и кога не им оди. ПСЖ во голем дел од мечот беше подобар противник, но кога реши да се брани го загуби натпреварот. Првата шанса ја имаше Роналдо во 30.

Дани Алвес испрати предупредување до Реал по првата битка на „Бернабеу“

Точка - 15.02.2018

Реал Мадрид ја доби првата битка на „Сантијаго Бернабеу“ со 3:1 и успеа да си обезбеди убава предност во пресрет на реваншот на „Паркот на принцовите“ кој ќе го игра со ПСЖ, а иако сите играчи на ПСЖ со наведнати глави го напуштија теренот, сепак ...

Рамос даде изненадувачка изјава за Зидан околу неговата иднина во Реал

Точка - 15.02.2018

Реал Мадрид победи со 3:1 на вчерашниот меч со ПСЖ во осминафиналето во Лигата на шампионите, резултат кој им овозможува на „кралевите“ доста помирно и посамоуверено да пристапат на вториот меч во Париз на кој ќе се решава патникот во наредната фаза.

Рамос: Направивме огромен чекор

Точка - 15.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа пред своите навивачи на „Сантијаго Бернабеу“ славеа против ПСЖ со 3:1. Актуелните европски шампиони синоќа иако имаа негативен резултат, сепак успеаа да израмнат, а потоа и во последните 10 минути од натпреварот да ...

Кралскиот клуб со пресврт триумфира над ПСЖ, Ливерпул го декласира Порто (Видео)

Слободен Печат - 15.02.2018

Реал Мадрид со 3-1 го совлада ПСЖ во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите што се одигра на „Сантијаго Бернабеу“. „Светците“ во 33.минута со голот на Адриен Рабио резултатски го отворија натпреварот, но пред самиот крај на првото ...

Нејмар: Минатата година со Барселона бев во покомплицирана ситуација

Стандард - 15.02.2018

Ѕвездата на Париз Сен Жермен – Нејмар верува дека тимот може да ја стигне негативата од првиот натпревар и да го отстрани Реал Мадрид. Парижаните изгубија со 1: 3 во Мадрид во првиот круг од Лигата на шампионите, но Бразилецот е убеден дека ПСЖ има ...

Роналдо: Ништо не е готово

Точка - 15.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа пред своите навивачи на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид остварија важна победа над ПСЖ на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Актуелните европски шампиони славеа против парискиот тим со 3:1, а ...

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2018

Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3-1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5-0 го победи Порто на Драгао. Реал Мадрид не одигра на највисоко ниво, но големите клубови ...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Идивиди - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во ...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

ТВ21 - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во ...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

+инфо - 14.02.2018

Натпреварот Реал Мадрид – Пари Сен Жермен се игра вечер со почеток од 20:45 часот на „Сантијаго Бернабеу“. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и ...

Вечерва не очекува најскапиот фудбалски натпревар во историјата!

Таратур - 14.02.2018

Мадридскиот весник „Марка“ прецизно пресмета – на теренот вечерва ќе се најдат фудбалери чија вредност изнесува 1 милијарда и 200 милиони евра. Толку вредат тимовите на Реал Мадрид и ПСЖ кој во изминатите години вложи богатство во нови фудбалери.

Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид – ПСЖ

Република - 14.02.2018

Во дербито на денот во вторник ќе следиме дуел на титаните, дуел на милионите. Во Мадрид ќе играат Реал Мадрид – ПСЖ во еден од најпривлечните натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони.

ПСЖ реши да се брани и изгуби, Реал Мадрид направи убава предност пред реваншот (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Со два гола во финишот од натпреварот Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3-1 иако не блескаше, Унаи Емери го загуби мечот кога реши да се брани. Реал Мадрид не одигра на највисоко ниво, но големите клубови победуваат и кога не им оди.

Да видиш кого ПСЖ пушти на улица пред Реал Мадрид

Оff.net - 14.02.2018

Пред големото дерби од Лигата на шампионите вечерва меѓу Реал и ПСЖ, францускиот клуб со себе го понел и фристајл тимот S3 да прави шоу на улиците во ...

Зидан не е загрижен за својата иднина

СуперСпорт - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид. Зинедин Зидан инсистира дека не е загрижен за неговата иднина во клубот. Французинот е под неверојатен притисок откако Реал заостанува 17 бодови зад Барселона во Ла Лига, а во Лигата на шампионите го чека пеколно тежок ...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Канал5 - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во ...

Вечерва не очекува најскапиот фудбалски натпревар во историјата!

Спортски - 14.02.2018

Мадридскиот весник „Марка“ прецизно пресмета – на теренот вечерва ќе се најдат фудбалери чија вредност изнесува 1 милијарда и 200 милиони евра. Толку вредат тимовите на Реал Мадрид и ПСЖ кој во изминатите години вложи богатство во нови фудбалери.

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во Ла Лига и во Купот, сега главниот притисок се префрли на Лигата на шампиони каде ,,кралскиот клуб” во осминафиналето се среќава ...

Официјални состави: Реал Мадрид - ПСЖ

24Фудбал - 14.02.2018

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги одбраа фудбалерите за денешниот натпревар од Лигата на шампионите. Реал Мадрид и ПСЖ ја почнуваат големата осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Зидан се одлучи да го остави Бензема на клупата, во стартниот ...

ФОТО: Се е спремно за спектакл: Познати и составите, Зидан изостави еден важен играч

Спортклуб - 14.02.2018

Несомнено дерби на вечерта ќе биде мечот Реал Мадрид – ПСЖ, во рамките на осминафиналната пресметка во ЛШ. Надежниот ПСЖ му гостува на Реал Мадрид, кој е актуелен шампион во ЛШ, па како домаќин можеби има блага предност или блага фаворитска улога, ...

ФОТО: Статистиката на Реал и ПСЖ во УЕФА натпреварите..

Спортклуб - 14.02.2018

Низ историјата во Европа, последните 20 години, Реал и ПСЖ копјата ги вкрстиле неколкупати, а по статистиката може да се види поуспешен Пари Сен Жермен. Тоа немора да значи ништо, бидејки последен пат кога Реал и ПСЖ играле, како победник во ЛШ се ...

Реал го губи трпението: Дуелот со ПСЖ клучен за две ѕвезди

Спортски - 14.02.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека Герет Бејл и Карим Бензема би можеле да го напуштат Реал Мадрид на лето, а како пресуден момент го наведуваат двомечот со ПСЖ во Лигата на шампиони. Раководството на Реал го губи трпението поради нивните неубедливи ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Дуел на титаните - шампионот Реал на мегдан со Нејмар и ПСЖ

Gol.mk - 14.02.2018

Актуелниот шампион во Лигата на шампионите (ЛШ), Реал Мадрид ќе биде домаќин на ПСЖ во првиот осминафинален меч вечерва. Во вториот дуел, Ливерпул предводен од Јирген Клоп ќе гостува во Португалија кај Порто и ќе има можност по подолго време да ...

Провокација од Каталонија пред дуелот на титаните на Бернабеу: Роналдо и Нејмар ќе докажуваат кој е Број 2! (ФОТО)

24Фудбал - 14.02.2018

Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Мадрид каде Реал и ПСЖ ќе ги одмерат силите во Лигата на шампионите, пред почетокот на средбата пристигна провокација од Каталонија Во битка на титаните, Реал Мадрид го пречекува ПСЖ на Сантијаго Бернабеу во ...

Официјални состави: Реал Мадрид ќе ги напаѓа ѕвездите од Париз! (ФОТО)

Sport 1 - 14.02.2018

Герет Бејл не е во стартните 11 на вечерашнниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ во рамки на првиот осминафинален натпревар во Лигата на Шампиони, кој ќе се игра во Мадрид. Не очекува голем спектакл во Мадрид, а тренерот на „кралевите“ одлучи во ...

Традиција вели – ПСЖ ќе слави во Мадрид!

Спортски - 14.02.2018

Реал Мадрид игра сезоната за заборав, а токму натпреваров вечерва може да биде нивни спас. „Лос Бланкоси“ заостануваат 17 бодови зад Барса во Примера. Парижаните минатото лето потрошија околу 400 милиони евра на засилувања пристигнаа Нејмар и Мбапе.

Валдано: Барањето кое го испрати Рамос укажува дека Реал е несигурен

Дерби - 14.02.2018

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид и некогашен спортски директор на клубот, Хорхе Валдано, во последно време испраќа многу пораки преку кои се обидува да го детектира главниот проблем во тимот на Зинедин Зидан, а сега се најде во центарот на ...

Еден терен, 22 фудбалери и 1,6 милијарди евра!

Sport 1 - 14.02.2018

Дуелот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе биде еден од најскапите во историјата. Собраната вредност на сите фудбалери надминува една и пол милијарда евра.

Ди Марија: Моето ‘пријателство’ со Реал одамна заврши

Екипа - 14.02.2018

Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) му гостува на Реал Мадрид во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а во фокусот на вниманието се наоѓа Анхел Ди Марија, поранешниот „крал“, кој сега го носи дресот на „светците“ од Париз.

Кореографијата на фановите на Реал Мадрид со посебна симболика

Дерби - 14.02.2018

Навивачите на Реал Мадрид подготвија специјална кореографија за натпреварот на нивните миленици против ПСЖ, а главна ѕвезда на неа беше тенискиот ас Рафаел Надал. „Вамос Реал“ беше главната порака, а покрај тоа што Надал е голем фан на Реал, вториот ...

Реал со Надал на трибините: „Вамос“ Кралеви! (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2018

Да се биде или не во Мадрид! Реал по изгубените битки во првенството и Купот на Шпанија, сите карти ги фрли на одбрана на титулата во ЛШ и веќе на стартот наиде на една од најтешките препреки – ПСЖ.

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

+инфо - 14.02.2018

Роналдо во 83. минута постигна гол со кој Реал Мадрид поведе 2-1. Три минути подоцна Марселона од Реал го даде конечниот резултат 3-1. Реал Мадрид го победи ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0.

Ди Мариа со новата изјава ја разгорува ситуацијата пред мечот со Реал Мадрид

Спортклуб - 14.02.2018

Аргентинецот Анхел Ди Мариа, кој претходно настапуваше за Реал против кого вечерва се соочува во ЛШ со неговиот ПСЖ, истакна дека неговото „пријателство“ со „кралевите“ е завршена работа и дека сега пред него се нови перспективи.

НАЈАВА и АНАЛИЗА: Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид – ПСЖ

Спортски - 14.02.2018

Во дербито на денот во вторник ќе следиме дуел на титаните, дуел на милионите. Во Мадрид ќе играат Реал Мадрид – ПСЖ во еден од најпривлечните натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони.

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ, Ливерпул гостува кај Порто

Кајгана - 14.02.2018

Во осминафиналето од Лигата на шампионите вечерва не очекуваат две нови средби. Реал Мадрид на свој терен го пречекува ПСЖ, додека во ист термин од 20:45 часот силите ќе ги измерат Порто и Ливерпул.

„Кралот“ Зидан тактички го доби залетаниот ПСЖ, Ливерпул е веќе меѓу осумте најдобри! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

И без никаква игра, и без никаква иницијатива, а и објективно гледано незаслужено, Реал Мадрид дојде до огромна предност во првиот осминафинален натпревар совладувајќи го ПСЖ со 3-1. ПСЖ доминираше особено во вториот дел, поточно до моментот кога ...

Рамос: Кралот никогаш не може да биде мртов

Sport 1 - 14.02.2018

Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид, имаше јасна порака по победата на неговиот тим над ПСЖ во Лигата на шампионите. Кралевите го совладаа ПСЖ со 3-1 во првиот осминафинале натпревар, во дербито кое ја одбележува оваа фаза.

Зидан ќе се обиде со магијата на Иско да го зашемети Пари Сен Жермен

Екипа - 14.02.2018

Реал Мадрид го пречекува Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) на „Сантијаго Бернабеу“ во можеби најинтересниот од сите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. На актуелниот европски првак му остана единствено да се бори за да го сочува ...

Поатрактивно - здравје: Ранетиот Реал против гладот за победи на ПСЖ!

Sport 1 - 14.02.2018

Вистинска фудбалска наслада ја очекува европската јавност вечерва (20.45), како ретко кога вака рано во сезоната од Лигата на шампионите. ПСЖ му гостува на Реал Мадрид во најатрактивната од осминафиналните пресметки.

Рамос: Реал никогаш не треба да се смета за мртов, резултатот е реален

Дерби - 14.02.2018

Шпанскиот великан Реал Мадрид во самиот финиш со два погодоци дојде до победата над Пари Сен Жермен и на реваншот на „Паркот на Принцовите“ ќе влезе со позитива од 3-1. Задоволството од резултатот е големо, а тоа најдобро го покажа капитенот Серхио ...

Сепак, не го отпишувајте ПСЖ: Реал најмногу паѓал кога победувал со 3-1

Спортклуб - 14.02.2018

Победа од 3-1 во прв натпревар од нокаут фаза најчесто е гаранција за пласман во следната фаза. Но, не секогаш, а тоа најдобро го знае Реал Мадрид. Во својата историја, актуелниот европски шампион девет пати имал 3-1 по првиот натпревар, а натаму ...

Рамос: „Кралот“ никогаш не смеете да го сметате за мртов

Спортски - 14.02.2018

Серхио Рамос имаше јасна порака после победата над Пари Сен Жермен. „Кралевите“ славеа против Пари Сен Жермен во првиот натпревар од 1/8 финалето, а капитенот на гигантот од Мадрид испрати јасна порака.

Се очекува фудбалска убавица во Лигата на шампионите

Нетпрес - 14.02.2018

Продолжетокот од најелитното фудбалско натпреварување на Стариот континент нуди неколку одлични дуели, но сите тие се во сенката на пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, бранителот на титулата и еден од најголемите претенденти на неа, а во ...

Слатко Порто за Ливерпул, Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

SportMedia - 14.02.2018

Реал Мадрид се разбуди во вистински момент и со 3 погодоци по ред успеа да направи пресврт против ПСЖ, да победи со 3:1 што е солидна предност пред реванш осминафиналето во Париз. Ливерпул го декласира Порто на гостински терен и по триумфот од 5:0 е ...

Рамос: Потсетивме дека Реал Мадрид е европски шампион

Екипа - 14.02.2018

Реал Мадрид го совлада Пари Сен Жермен со 3-1 на „Сантијаго Бернабеу“ и обезбеди убава предност во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите. „Кралевите“ на 6.март ќе патуваат на реваншот во Париз со намера да го продолжат патот при одбрана ...

Зошто Нејмар ќе оди во Реал Мадрид

Sport 1 - 14.02.2018

Јавна тајна е дека најскапиот светски фудбалер Нејмар не е задоволен во Париз и дека многу брзо неговиот следен клуб ќе биде најтрофејниот светски клуб Реал Мадрид. Ако сте помилиле дека е за слава и многу трофеи, близу сте до одговорот, но тие се ...

ВИДЕО: Зидан го надмудри Емери, Реал Мадрид сурово го казни ПСЖ на „Сантијаго Бернабеу“

Gol.mk - 14.02.2018

Во првиот осминафинален натпревар од двомечот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ , одигран на „Сантијаго Бернабеу“, со предност на реваншот ќе патуваат „кралевите“, кои на крајот славеа победа од 3-1 (1-1).

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

Точка - 14.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во Ла Лига и во Купот, сега главниот притисок се префрли на Лигата на шампиони каде ,,кралскиот клуб” во осминафиналето се среќава ...

Валдано: Барањето кое го испрати Рамос укажува дека Реал е несигурен

Точка - 14.02.2018

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид и некогашен спортски директор на клубот, Хорхе Валдано, во последно време испраќа многу пораки преку кои се обидува да го детектира главниот проблем во тимот на Зинедин Зидан, а сега се најде во центарот на ...

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

Бриф - 14.02.2018

Реал Мадрид го победи вечерва ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0. Пред самиот крај на првото полувреме Кристијано Роналдо од пенал го изедначи резултатот. Роналдо во 83.

„Марка“: Бејл и Бензема играат за својата иднина во Мадрид

Локално - 14.02.2018

Герет Бејл и Карим Бензема играат за својата иднина во Реал Мадрид против ПСЖ, пишува весникот „Марка“. Двајцата, заедно со Кристијано Роналдо, се очекува да го предводат нападот на „белите“ против францускиот тим и според изданието тоа е една од ...

Цел свет во исчекување на еден меч!

Стандард - 14.02.2018

Уште кога беше извлечена ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите, фановите и специјалистите беа едногласни дека шлагот на тортата во оваа фаза на турнирот ќе биде судирот помеѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен.

Реал подготвен за ПСЖ, Ливерпул гостува на „Драгао“

TopSport - 14.02.2018

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата се нови два натпревари, од кои едниот е оној кој по извчекувањето на двојките привлече најголемо внимание. Актуелниот европски првак Реал, на „Сантијаго Бернабеу“ ќе го пречка ПСЖ.

Вечерва не’ очекува најскапиот фудбалски натпревар во историјата!

Канал 77 - 14.02.2018

Мадридскиот весник „Марка“ прецизно пресмета – на теренот вечерва ќе се најдат фудбалери чија вредност изнесува 1 милијарда и 200 милиони евра. Толку вредат тимовите на Реал Мадрид и ПСЖ кој во изминатите години вложи богатство во нови фудбалери.

Се е совршено испланирано: еве како Реал ќе изгледа со Нејмар на терен

Поглед - 14.02.2018

Целата приказна околу Нејмар и Реал повторно се актуелизира односно се погласни се шпекулациите дека Бразилецот ова лето би можел да заврши во тимот на Кралевите. Масло во огнот на сето ова додаде соиграчот на Нејмар и репрезентативен колега ...

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

Алсат-М - 13.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“. – Немам што да докажувам против ПСЖ.

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

Канал5 - 13.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“. - Немам што да докажувам против ПСЖ.

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

+инфо - 13.02.2018

Дуелот започнува утре од 20:45 часот на теренот на „кралскиот“ клуб. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

„Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид“

Спортклуб - 13.02.2018

Полека, но сигурно се загрева атмосферата и расте тензијата пред првиот меч од 1/8 финалето помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ. „Кралскиот“ клуб во последно време се наоѓа во лоша форма, но никако пред време не треба и не смее да се отпишуваат актуелните ...

Најдобриот тим составен од Реал и ПСЖ: Нејмар го победи Роналдо!

Спортски - 13.02.2018

После два месеци се враќа Лигата на шампионите, а ждрепката сакаше во 1/8 финалето да се сретнат Реал Мадрид и ПСЖ. Акутелниот шампион на Европа и светот против тимот кој си поигрува во француското првенство, додека Нејмар и Мбапе беа доведени за да ...

Учесници на карневалот го копираа шокантниот стил на Рамос, па добија поздрав од капитенот на Реал (Фото)

Дерби - 13.02.2018

Паралелно со традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро, во последните неколку години во истиот период е актуелен и карневалот кој се одржува во Мадрид, а од кој сега ни пристигна една урнебесна слика поврзана со капитенот на Реал.

Легендата ја отвори вратата: Најдобро место за Нејмар е Реал Мадрид!

СуперСпорт - 13.02.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Гути изјави дека постои можност во иднина во Мадрид да пристигне Нејмар. Откако ја заврши својата кариера Гути остана во Реал Мадрид како тренер во младинските категории.

Ди Марија: Во Реал се преобразуваат кога ќе ја слушнат химната од ЛШ

SportMedia - 13.02.2018

Некогашниот играч на Реал Мадрид, Анхел ди Марија многу добро знае што значи Лигата на шампиони за „кралскиот клуб". Аргентинскиот репрезентативец беше дел од тимот од „Сантијаго Бернабеу“ од 2010 до 2014 година и се радуваше на една титула во ...

Рамос хит и на карневалот, Шпанецот им одговори: Следниот пат повикајте ме и мене!

Спортски - 13.02.2018

Стилот со кој Рамос се појави неодамна на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ е вистински хит помеѓу Шпанците. Капитенот на „кралевите“ со синиот капут се појави во натпреварот против Виљареал (0:1) одигран на 13 јануари и така предизвика голем број ...

Го подготвува ли теренот? – Зидан за прв пат откри кого гледа како негов идеален наследник

Спортски - 13.02.2018

Денес беше одражана прес-конференцијата пред утрешниот спектакл во Мадрид во кој ќе се сретнат „кралевите“ и „светците“. Реал игра лошо и Зидан веќе долго време е под притисок медиумите кои на големо пишуваат за негов отказ и смена на тренерската ...

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Дерби - 13.02.2018

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата на шампионите, а на истата покрај тоа што побара од новинарите целиот акцент да го стават на мечот, проговори и за изјавата која ...

(ФОТО) И авионот на ПСЖ е подготвен за Реал Мадрид

Спортклуб - 13.02.2018

Фудбалерите на ПСЖ во среда гостуваат на „Сантијаго Бернабеу“ каде ќе се соочат со Реал Мадрид во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. ПСЖ летоска вложи огромни суми на пари за нови засилувања во желба францускиот клуб конечно да ја ...

Може ли Реал Мадрид да го елиминира ПСЖ?

Спортски - 13.02.2018

Се добива впечаток дека фудбалерите на Реал бегаат од улогата фаворит, иако се свесни дека ова е последна прилика за спас на сезоната. Реал Мадрид ја брани титулата шампион на Европа, освои три од последните четири трофеи во најелитното европско ...

Премиерот на Шпанија воопшто не сака да слушне за Нејмар во Реал и тоа јасно го порача

Спортклуб - 13.02.2018

Маријано Рахој не е премногу импресиониран од најавите дека Нејмар би можел да го засили Реал Мадрид, па тоа јавно го потенцираше. Но тој е исто ткаа сигурен дека Реал со големи шанси влегува во дуелот со ПСЖ во Лигата на шампионите.

Ди Марија жестоко наострен: Нема потреба да се потсетувам на тоа што ми го направи Реал, и вака имам огромен мотив да ...

Дерби - 13.02.2018

Анхел Ди Марија имаше навистина убава етапа во Реал Мадрид која ја заокружи и со титула во Лигата на шампионите, но набрзо после тоа, односно по Светското фудбалско првенство во Бразил, феноменалниот аргентински крилен напаѓач беше продаден од ...

Ди Марија: Моето со Реал заврши, не би имал проблем да играм за Барселона

Sport 1 - 13.02.2018

Анхел ди Марија своевремено беше еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, но утре на „Сантијаго Бернабеу“ ќе гостува како фудбалер на ПСЖ во рамки на Лигата на шампиони. Аргентинецот нема никакви емоции кон „кралевите“ и вели дека не би имал ...

Ди Марија: Реал и јас завршивме, сакам да го облечам дресот на Барселона!

Спортски - 13.02.2018

Фудбалерот на ПСЖ, Анхел Ди Марија своевремено беше еден од најдобрите во составот на Кралевите, иако тоа се промени подоцна. Во рамки на Лигата на шампионите, утре на „Бернабеу“ ќе гостува екипата на ПСЖ, а она што е интересно е тоа што ...

Валдано отворено за поранешниот клуб: Реал ме збунува, навистина е тешко…

Дерби - 13.02.2018

Легендата на Реал Мадрид, Хорхе Валдано кој во овој клуб мина дел од својата карера како фудбалер и тренер не знае што да очекува од четата на Зинедин Зидан на престојната пресметка против Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите.

Зидан: Нема притисок, а иднината не ме интересира!

Спортски - 13.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред утрешниот меч против ПСЖ во ЛШ изјави дека не размислува за иднината. Зидан истакна дека неговиот тим одлично се припремил за овој меч и дека не постои посебен притисок во екипата.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Точка - 13.02.2018

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата на шампионите, а на истата покрај тоа што побара од новинарите целиот акцент да го стават на мечот, проговори и за изјавата која ...

Зидан: Не е само Нејмар, ПСЖ има уште неколку фантастични фудбалери

Точка - 13.02.2018

Најелитното европско клубско натпреварување после речиси два месеци пауза, конечно се враќа. Љубителите на најважната споредна работа на светот ќе можат утре да уживаат во судирот помеѓу актуелниот европски шампион Реал Мадрид и париски ПСЖ, клуб ...

Гути: Челзи ќе ја елиминира Барса во Лигата на шампионите

Шеталиште - 13.02.2018

Еден од легендарните играчи на Реал Мадрид – Гути, изрази уверување дека Барселона ќе биде елиминирана во осминафиналето во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант во првата елиминациска фаза ќе се сретне сo шампионот на Англија, Челзи.

Рамос и неговиот стил станаа хит на карневалите (галерија)

TopSport - 13.02.2018

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е препознатлив по својот екстравагантен начин на облекување, но неговиот последен „хит“, синото палто кое наликуваше на работничко стана хит на карневалите во Шпанија. „Вистинско задоволство.

Марсело: Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид еден ден

Точка - 13.02.2018

Нејмар е во центарот на вниманието на дуелот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид, посебно затоа што до минатата сезона го носеше дресот на Каталонците. Шпанските медиуми веќе подолго шпекулираат дека Бразилецот ќе ја продолжи својата кариера во Реал Мадрид, ...

Марсело: Не сме Барса да изгубиме 0:4 од ПСЖ

Локално - 13.02.2018

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело, изјави дека играчите на Париз Сен Жермен веќе заборавиле за елиминацијата од Барселона во Лигата на шампионите минатата сезона. Парижаните водеа со 4:0 по првиот меч дома од 1/8-финалето, но потоа загубија ...

Марсело: ПСЖ не е само Нејмар

Стандард - 13.02.2018

Дефанзивецот на Реал (Мадрид), Марсело изјави дека тој и неговите соиграчи не смеат да мислат само за неговиот сонародник Нејмар во утрешниот судир со ПСЖ од 1/8-финалето во Лигата на шампионите на „Сантијаго Бернабеу“ од 20:45 часот по македонско ...

Зидан: Баш ми е гајле за мојата иднина

Локално - 13.02.2018

Зинедин Зидан не е загрижен за неговата иднина во Реал Мадрид. Францускиот специјалист зборуваше пред медиумите ден пред првиот дуел на европскиот клупски шампион во Лигата на шампионите против француски Пари Сен Жермен.

Ди Марија: Имаме се што ни треба за триумф во Лигата на Шампионите

Локално - 13.02.2018

Плејмејкерот на ПСЖ, Ангел ди Марија, рече дека нема проблеми да оди во Барселона, бидејќи сѐ помеѓу него и Реал Мадрид е завршено. Аргентинецот игра на „Бернабеу“ меѓу 2010 и 2014 година, по што помина неуспешна сезона во Манчестер Јунајтед, а од ...

ДИ МАРИА: Реал? Не ме интересираат, можам да заминам во Барса!

Поглед - 13.02.2018

Крилото на ПСЖ Анхел Ди Мариа соопшти, дека нема проблем да замине во Барселона, откако се меѓу него и кралскиот клуб е завршено. Аргентинецот играше во Реал Мадрид во периодот од 2010 – 2014 година, откако имаше неуспешна сезона во Манчестер ...

(ФОТО) Голем удар за ПСЖ: Ова изгледа лошо – Нејмар го пропушта Реал Мадрид!?

Спортклуб - 12.02.2018

Екипата на ПСЖ е во паника, а причината е што би можело да остане без својата прва ѕвезда, Нејмар за мечот против Реал Мадрид во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Бразилецот во мечот против Толуз постигна еден гол, но на овој меч ...

Силва (не)намерно го издаде Бразилецот: Нејмар ќе се пресели во Реал Мадрид?!

СуперСпорт - 12.02.2018

Се погласни се приказните за можниот трансфер на Нејмар од ПСЖ и некои играчи на овој клуб се свесни дека и тоа е возможно. Бразилскиот стопер Силва, соиграчот на Нејмар од репрезентацијата и клубот, не можеше да сокрие дека Нејмар во лето би можел ...

Ди Марија: Реал се преобразува кога ќе ја слушне химната на ЛШ

Спортски - 12.02.2018

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Анхел ди Марија влезе во одлична форма токму пред првиот меч против Реал Мадрид во Лигата на шампиони. Ди Марија е амбициозен да се покаже против бившиот клуб и истакна дека неговиот тим е многу посилен во споредба со ...

Зидан: Јас сум виновен, ова е неприфатливо!

Спортски - 12.02.2018

Зинедин Зидан пред натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампиони ја презеде одговорноста за лошите резултати сезонава. Зидан истакна дека ваквата ситуација е неприфатлива за „кралскиот“ клуб, но ги заштите играчите и во целост ја презеде одговорноста.

Зидан: Јас сум виновен, ова е неприфатливо!

Таратур - 12.02.2018

Зинедин Зидан пред натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампиони ја презеде одговорноста за лошите резултати сезонава. Зидан истакна дека ваквата ситуација е неприфатлива за „кралскиот“ клуб, но ги заштите играчите и во целост ја презеде одговорноста.

Изјавата на Марсело ја крена Шпанија на нозе!

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Пари Сент Жермен во среда играат финале пред финалето во Лигата на шампиони, а Марсело додатно ја вжешти атмосферата со својата изјава. Марсело во изјава за шпанските медиуми истакна дека е убеден дека Нејмар еден ден ќе ...

Изјавата на Марсело ја крена Шпанија на нозе!

Таратур - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Пари Сент Жермен во среда играат финале пред финалето во Лигата на шампиони, а Марсело додатно ја вжешти атмосферата со својата изјава. Марсело во изјава за шпанските медиуми истакна дека е убеден дека Нејмар еден ден ќе ...

Марсело: Еден ден Нејмар ќе игра во Реал Мадрид

СуперСпорт - 12.02.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело верува дека најскапиот играч на денешницата Нејмар еден ден ќе потпише за Реал Мадрид. Нејмар константно е поврзуван со Реал Мадрид, а беше трансфер цел на „кралевите“ и кога се приклучи на Барселона во 2013 година.

Агентот на Бејл ја одреди точната сума на Велшанецот и испрати јасна порака до сите заинтересирани клубови

Дерби - 12.02.2018

Герет Бејл имаше навистина одлично враќање по незгодната повреда и експресно придонесе големо освежување во тимот на Зинедин Зидан, а со добрите изданија во последно време успеа да го пресели на клупата за резерви Иско Аларкон кој претходно ...

Рамос му кажал на Флорентино Перез кои двајца фудбалери да ги купат!

Sport 1 - 12.02.2018

Реал Мадрид игра една од најслабите сезони во последните десет години, а изгледа тоа најтешко му паѓа на капитенот Серхио Рамос. Со еден натпревар помалку од конкурентите, кралскиот клуб се наоѓа на четвртото место на табелата, а Рамос на своја рака ...

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

+инфо - 12.02.2018

Нејмар минатата сезона премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се повеќе шпекулира дека е несреќен во Франција. Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе ...

Марсело: Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

SportMedia - 12.02.2018

Уште два дена до првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, а атмосферата се подгреа. Дефанзивецот на Реал, Марсело вели дека во скоро време треба да се случи најдобриот играч на ПСЖ, Нејмар, да го ...

Вистината за Пари Сен Жермен и финансискиот фер плеј

Спортски - 12.02.2018

УЕФА закажа доаѓање на инспекција на „Паркот на принцовите“ за март, може ли ПСЖ да се извлече после купувањето на Нејмар. Проектот на Пари Сен Жермен со кој управува катарскиот бизнисмен Насер Ал Келаифи минатото лето го достигна својот врв.

Колку чини Велшанецот: Агентот на Бејл „лупна“ цена за својот клиент, но дали е реален?

Спортклуб - 12.02.2018

Колку вреди Герет Бејл? Според зборовите на неговиот застапник, најголемиот дел од клубовите не се во состојба да го купат Велшанецот. Кога Бејл пред четири години прејде од Тотенхем во Реал Мадрид беше најскап фудбалер на светот, но моментално тоа ...

Агентот ја одреди цената за Бејл и ги ШОКИРА сите!

Спортски - 12.02.2018

Кога Герет Бејл пред четири години премина од Тотенхем во Реал Мадрид беше најскап фудбалер на светот и чинеше точно 100 милиони евра. Ова лето падна и тој рекорд, па моментално Нејмар е најскап фудбалер на сите времиња откако ПСЖ за неговиот потпис ...

Агентот на Бејл ја објави цената, сега потегот е на гигантите!

СуперСпорт - 12.02.2018

Според агентот на Бејл, многумина не се во состојба да го купат Велшанецот затоа што тој во моментов вреди 222 милиони евра. Ова лето најскапиот трансфер го направи Нејмар со токму таа сума – 222 милиони евра од Барселона во ПСЖ.

Агентот ја одреди цената за Бејл и ги ШОКИРА сите!

Таратур - 12.02.2018

Кога Герет Бејл пред четири години премина од Тотенхем во Реал Мадрид беше најскап фудбалер на светот и чинеше точно 100 милиони евра. Ова лето падна и тој рекорд, па моментално Нејмар е најскап фудбалер на сите времиња откако ПСЖ за неговиот потпис ...

Што прават и кои совети го добија играчите на Реал на полувремето од финалето во ЛШ против Јувентус (Видео)

SportMedia - 12.02.2018

Реал Мадрид ќе се обиде да го напрви неверојатното, а тоа е трета сезона по ред да стане победник во Лигата на шампионите. „Кралскиот клуб“ е првиот кој го одбрани тронот во ЛШ, а сезонава сака да направи „хет-трик“.

(ВИДЕО) Реал пушти видео од финалето на ЛШ: Рамос и Карвахал „пиштол“ голи го слушаат Зидан

Спортклуб - 12.02.2018

Реал Мадрид е две години по ред владетел во Лигата на шампионите, а минатата сезона ја освои титулата по убедливиот триумф против Јувентус. Реал денеска објави видео од мотивацискиот говор на Зинедин Зидан на полувремето од финалниот меч, но и дел ...

Роналдо: ПСЖ е одличен состав, ама Реал…

Дерби - 12.02.2018

Утре и задутре на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите, а најголемо влијание предизвикува пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен која се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Зидан е убеден: Нејмар не е најсилното оружје на Парижаните

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид во среда на домашен терен го играат големото дерби против ПСЖ во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите. Најдоброто клупско натпреварување на светот по речиси два месеци пауза конечно ќе се врати и тоа во полна ...

Настапот на Нејмар против Реал Мадрид е под знак прашалник?

Точка - 12.02.2018

Унаи Емери и ПСЖ би можеле да останат без најдобриот играч на првиот осмина-финален натпревар против Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Најскапиот фудбалер во историјата го постигна единствениот гол на дуелот против Тулуз минатиот викенд, но на ...

Марсело фрли бомба: Нејмар ќе премине во Реал!

Локално - 12.02.2018

Крајниот дефанзивец на Реал Мадрид, Марсело увери пред натпреварите со ПСЖ во Лигата на Шампионите, дека еден ден ѕвездата на ПСЖ – Нејмар ќе заигра во дресот на „белите“. „Мислам дека Нејмар ќе игра за Реал Мадрид еден ден.

Ди Марија: Бев многу блиску до трансфер во Барселона

Шеталиште - 12.02.2018

Крилниот напаѓач на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија призна оти минатото лето бил многу блиску до трансфер во Барселона откако Нејмар дојде во клубот во француската престолнина. Каталонскиот гигант до послениот час се обиудваше да донесе некое ...

Зизу: Среќен сум во Реал, сакам да останам

Стандард - 12.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека се чувствува среќен на „Сантијаго Бернабеу“ и сака да остане на чело на тимот. „Треба целосно да се концентрираме на претстојните натпревари против Пари Сен Жермен.

Агентот на Бејл ја одреди точната сума на Велшанецот и испрати јасна порака до сите заинтересирани клубови

Точка - 12.02.2018

Герет Бејл имаше навистина одлично враќање по незгодната повреда и експресно придонесе големо освежување во тимот на Зинедин Зидан, а со добрите изданија во последно време успеа да го пресели на клупата за резерви Иско Аларкон кој претходно ...

Роналдо за ПСЖ: Одлични фудбалери, многу ги почитуваме

Локално - 12.02.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ги коментираше претстојните дуели со ПСЖ во Лигата на шампионите. Двата тима излегуваат едни против други на 14. февруари во Мадрид и на 6. март во Париз.

Бејл вреди најмалку 222 милиони евра, вели неговиот агент

Локално - 12.02.2018

Личниот агент на Герет Бејл, Џонатан Барнет, го стави цена на неговиот клиент. „Бејл вреди најмалку 222 милиони евра како што беше за Нејмар. Сепак, Гарет е многу среќен во Мадрид. Му се допаѓа Мадрид“, рече импресариото, цитиран од „АС“.

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Sport M - 12.02.2018

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“. Нејмар минатата сезона премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се повеќе ...

Бејл вреди колку и Нејмар, и останува во Реал

TopSport - 12.02.2018

Герет Бејл „вреди исто колку и Нејмар“ и не планира да замине од Реал Мадрид, каде што сака да продолжи да освојува големи титули, вели неговиот агент, Џонатан Барнет. Велшкиот интернационалец својата долгорочна иднина ја гледа на „Сантијаго ...

Во соблекувалната на Реал: Рамос и Карвахал потполно голи го слушаа говорот на Зидан (видео)

Поглед - 12.02.2018

Кралскиот клуб од Мадрид денеска објави видео од финалниот натпревар во Лигата на шампиони поточно од соблекувалната на Реал за време на финалниот меч од тогашниот натпревар против Јувентус, на кое двајца фудбалери на Реал односно Серхио Рамос и ...