TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно време со слаб локален дожд

ТВ21 - 08.10.2017

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува и ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Утре сончево и потопло

Канал5 - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 а максималната дневна од 15 до 22 степени.

Денеска облачно со температура до 18 степени

Кајгана - 08.10.2017

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

нека не ве лаже сонцето утрово – што не чека со времето?

Gotvi.mk - 08.10.2017

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Студено и ветровито време, а од утре нови промени

Press24 - 08.10.2017

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Променливо облачно со слаб локален дожд

Стандард - 08.10.2017

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува и ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Сончево со температура до 18 степени

Слободен Печат - 08.10.2017

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Денес облачно со температура до 18 степени

Таратур - 08.10.2017

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Времето утре ќе биде сончево и потопло

Макфакс - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени.

Временска прогноза: Утре сончево и потопло

Нова ТВ - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени.

Облачно без дожд, од утре сончево и потопло

МКД - 08.10.2017

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне облачноста постепено ќе се намалува, ќе дува умерен засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Претстои сончева и потопла седмица

OhridNews - 08.10.2017

Наредната недела времето во Охрид ќе биде стабилно и претежно сончево. Ќе има и благо покачување на дневната температура која ќе се движи од 15 до 19 степени. Вечерите и понатаму ќе се студени.

Денес облачно со повремен дожд- Од утре пресврт во времето

Курир - 08.10.2017

Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Минималната температура од 3 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 10 до 18 ...

Зимски температури вечерва - погледнете каде е најладно

Press24 - 08.10.2017

Во моментов дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Минималната температура се движеше од 3 до 8, а максималната од 10 до 18 ...

Променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд

Република - 08.10.2017

Времето денеска Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Т-мин.

Утре сончево и потопло

Вечер Прес - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ...

Временската прогноза зимска есен

Локално - 08.10.2017

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Студени утра со минусни температури – времето ни готви уште едно изненадување

Sky - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени.

Студени утра со минусни температури: Времето ни готви уште едно изненадување

Република - 08.10.2017

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7 степени, а максималната од 15 до 22 степени.

Сончево со температура до 18 степени

Либертас - 08.10.2017

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

По рапидниот пад на температурите синоптичарите со добри вести

Фактор - 08.10.2017

Временските прилики за нијанса ќе се подобрат како во текот на денешниот, така и од понеделник. Денеска не очекува променливо облачно време. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Од утре пораст на температурите

Тера - 08.10.2017

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Т-мин.

Сончево со температура до 18 степени

Мета - 08.10.2017

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови

Sky - 08.10.2017

Следува период на стабилно и суво време со студени утра, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Утринските температури утре изутрина во некои од повисоките места ќе се спуштат под нула, додека дневните ќе бидат во пораст.

Денес облачно со повремен дожд- Од утре пресврт во времето

Пулс24 - 08.10.2017

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Денеска променливо облачно време со повремен дожд

Канал 77 - 08.10.2017

Денеска времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Денес облачно со повремен дожд- Од утре пресврт во времето

Вистина.мк - 08.10.2017

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Денеска облачно со температура до 18 степени

Макфакс - 08.10.2017

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Променливо облачно, во источните делови слаб локален дожд

А1 On - 07.10.2017

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Утре ќе биде променливо облачно, температури до 18 степени

Скопје24 - 07.10.2017

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Денеска облачно со температура до 18 степени

Точка - 08.10.2017

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Ново изненадување со времето – еве со каква најава излезе УХМР

Sky - 08.10.2017

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Температурите повторно ќе растат – еве од кога!

Sky - 07.10.2017

Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува Ќе дува умерен до засилен засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Утринската температура од три до осум, а дневната од 10 до 18 степени

Вечер Прес - 07.10.2017

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Алсат-М - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Канал5 - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Викендов температури пониски за десет степени, вечерните еден степен над нулата

OhridNews - 06.10.2017

За разлика од времето денес и максималната температура од 22 степени, за утре се предвидува значајно намалување на температурата. Првиот ден од викендот во Охрид ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и дневна температура од 11 ...

Вечерва обилни врнежи од дожд и ниски температури, но еве што не чека викендов

Press24 - 06.10.2017

Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират кон централните делови. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ќе го промени правецот во северен и ќе засилува.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

+инфо - 06.10.2017

Утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната од 22 до 28 степени. Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со ...

Претпладне сончево и топло, попладне облачно со дожд

Нова ТВ - 06.10.2017

Претпладне сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност, а попладне зголемена облачност, додека во вечерните часови во западните и северните делови и локален дожд. Ова е прогнозата за денеска на територијата на нашата држава.

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Не чека промена со времето

Сител - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сонце, попладне дожд

Таратур - 06.10.2017

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Скопје24 - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Викендов дожд и намалување на температурите, на планините снег

Нова ТВ - 06.10.2017

Во земјава попладне се очекува зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има и локален дожд. Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират кон централните делови на земјата.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Курир - 06.10.2017

Утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје слично време. Врнежите во текот на ноќта ќе бидат почести. Ќе дува умерен ветер кој кон крајот на денот ќе преминува во северен.

Денеска сонце и 26 степени, од утре снег на планините и пониски температури за 13 степени

МКД - 06.10.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во вечерните часови облачноста ќе се зголеми, а во западните и северните делови ќе има локален дожд. Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират насекаде.

Временска прогноза: Од утре, поинтензивни врнежи од дожд и свежо време со осетен пад на температурите

Факултети - 06.10.2017

Денес е петок, 6 октомври 2017 година, 279-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:30, а ќе зајде во 18:12 часот. Денот ќе трае 11 часа и 42 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно сончево и свежо време со утрински температури ...

Претпладне сончево во вечерните часови зголемена облачност во делови ќе има локален дожд

Локално - 06.10.2017

– Времето во Македонија претпладне сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Кумановски м. - 06.10.2017

loading... Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне промена на времето

Либертас - 06.10.2017

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Вонредна прогноза на УХМР

Скопје инфо - 06.10.2017

Времето во Македонија претпладне сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Се очекува дожд, но и снег на планините

Фактор - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе имаме сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне се очекува зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има и локален дожд.

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне дожд

Канал 77 - 06.10.2017

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне промена на времето

Мета - 06.10.2017

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Пулс24 - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Денес сончево претпладне, попладне дожд

Денар - 06.10.2017

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Вистина.мк - 06.10.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Сончево и топло време, од утре попладне заладување

24 Вести - 05.10.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло, од утре попладне заладување

Телма - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло, од утре попладне заладување

Канал5 - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Заладување, снег на планините и промена на времето

Gotvi.mk - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.Во Скопје ќе биде сончево со ...

УХМР предупредува: Следуваат обилни врнежи од дожд и снег

Сител - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло, од утре попладне заладување

+инфо - 05.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер.

Топол и сончев есенски ден

Таратур - 05.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Минималните температури ќе се движат од 3 до 10, а максималните од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со мала облачност.

Сончево и топло, од утре попладне заладување

А1 On - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Метео: Утре сончево и релативно топло, за викендот пад на температурите

МРТ - 05.10.2017

Во Скопје утре се очекува температура од 26, а максималната дневна на југоисток ќе достигне до 28 степени. Во вечерните часови ќе настапи зголемување на облачноста... Утре во Македонија ќе преовладува сончево и релативно топло време со мала до ...

УХМР издаде предупредување: Следуваат обилни врнежи од дожд и снег

Скопје24 - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Денеска и утре сонце, од сабота студ

МКД - 05.10.2017

Денеска времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Минималните температури ќе се движат од 3 до 10, а максималните од 22 до 28 Целзиусови степени.

УХМР издаде предупредување: Следуваат обилни врнежи од дожд и снег

Press24 - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло со температура до 28 степени

Алфа - 05.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до засилен западен ветер.

Следуваат обилни врнежи од дожд и снег

Пулс24 - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Вонредна прогноза на УХМР: Доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег

Република - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и топло, од утре попладне заладување

Кумановски м. - 05.10.2017

loading... Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево и релативно топло со мала облачност

Либертас - 05.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Миналната температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 Целзиусови степени.

Сончево и релативно топло со мала облачност

Мета - 05.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Миналната температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 Целзиусови степени.

УХМР со предупредување: Следуваат обилни врнежи од дожд и снег

Скопје инфо - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Времето со ново изненадување – синоптичарите излегоа со прогноза

Sky - 05.10.2017

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд.

Времето денес сончево и релативно топло...

Н.Македонија - 05.10.2017

Времето денес сончево и релативно топло Времето денес во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 ...

Времето денес сончево и топло, од утре попладне заладување

Вистина.мк - 05.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Денес сончево и топло со мала облачност, максималната температура до 28 степени

Денар - 05.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Минималните температури ќе се движат од 3 до 10, а максималните од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со мала облачност.

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

24 Вести - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

ТВ21 - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движиод 20 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ...

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

Алсат-М - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Од петок попладне заладување и дожд, на планините снег

А1 On - 04.10.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Времето утре сончево и топло со мала облачност, од петок заладување

Скопје24 - 04.10.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Сончево уште енкој ден – потоа следи промена

Gotvi.mk - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Времето денес сончево со умерена облачност и слаб ветер

Курир - 04.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 24 степени.

Сончево време со температура до 26 степени

Алфа - 04.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер.

Од петок температурата ќе падне за 15 степени

+инфо - 04.10.2017

На планините ќе има и врнежи од снег, особено во северните делови каде снежната граница можно е да се спушти и под 1500 метри надморска висина. Времето утре ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност и слаб ветер

Скопје24 - 04.10.2017

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи помеѓу 16 и 26 степени ...

До петок сончево, од сабота дожд и пониски температури

Макфакс - 04.10.2017

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 26 Целзиусови степени.

Метео: Утре сончево и релативно топло

МРТ - 04.10.2017

Топло ќе биде и во петок, а кон крајот на денот се очекува наоблачување со услови за локални врнежи од дожд. Сончевото и релативно топло време во Македонија ќе продолжи и во текот на утрешниот ден на места со појава на мала облачност.

Денес времето сончево, а во сабота...

Пулс24 - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

До петок сончево, од сабота дожд и пониски температури

Точка - 04.10.2017

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 26 Целзиусови степени.

Денес сончево со умерена облачност

Тера - 04.10.2017

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Што ќе се случи со времето?

Sky - 04.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Минималните температури ќе се движат од 3 до 10, а максималните од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со мала облачност.

Времето денеска сончево, со умерена облачност

Мета - 04.10.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови, умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од 3 до 10 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 20 до 26 степени.

Уживајте во сонцето до петок, потоа следува температурен шок, доаѓа и снег!

Sky - 04.10.2017

В среда во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 26 Целзиусови степени.

До петок сончево, од сабота дожд и пониски температури

Скопје инфо - 04.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

До петок сончево, од сабота дожд и пониски температури

Канал 77 - 04.10.2017

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 26 Целзиусови степени.

Времето денес сончево со умерена облачност и слаб ветер

Вистина.мк - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Денес сончево, температурите до 26 степени

Денар - 04.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

Сончево и малку ветровито

Канал5 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево и ветровито време

ТВ21 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Време, сончево со умерена локална облачност

Алсат-М - 26.07.2021

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 35 степени.

Еве какво време ќе имаме до крајот на неделата

Таратур - 03.10.2017

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура во земјава ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Денот почна со сонце – еве како ќе заврши, до викендот пресврт

Gotvi.mk - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Утринава ведро и сончево, а подоцна пресврт во температурите

Press24 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Времето денеска сончево со максимална температура до 25 степени

Алфа - 03.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре сончево со температура до 26 степени

Кајгана - 03.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

Температурите значително ќе опаднат: Студен бран доаѓа во Македонија

Скопје24 - 03.10.2017

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утрински температури ќе се движат од 3 до 10 а дневните од 20 до 26 степени. Во Скопје, Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ...

Сончево со температури до 25 степени

МКД - 19.10.2022

Времето во Македонија наутро е студено со слаба магла по одделни котлини, а во текот на денот претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево и малку ветровито

А1 On - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Времето денеска: сончево со умерена локална облачност

Р.С.Европа - 05.04.2021

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде од 6 до 16 степени. Во Скопје и околината слично време.

Сонце со заби - ова се температурите измерени во моментов

Press24 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен ...

Метео: Сончево со умерена облачност, температура до 26 степени

МРТ - 03.10.2017

Во наредните денови се до петок температурите ќе бидат во пораст. Утре во Македонија ќе се задржи сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

Утре сончево со температура до 26 степени

Макфакс - 03.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

Сончево до петок а потоа следува драстична промена

Press24 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

До петок сончево, од сабота температурите ќе паднат 10 степени

Кајгана - 03.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 12 степени, а дневната од 19 до 25 степени.

Сончево и малку ветровито време со температура до 25 степени

Курир - 03.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

Утринава ведро и сончево, а подоцна пресврт во температурите

Сител - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево и малку ветровито

+инфо - 03.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево и малку ветровито

Скопје24 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево време со локална умерена облачност

Мета - 03.10.2017

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 3 до 12 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува меѓу 19 и 25 степени.

Утре сончево со температура до 26 степени

Точка - 03.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

УХМР најавува за утре сончево со умерена облачност

Вечер Прес - 03.10.2017

Утре се очекува сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Минимална температура од 3 до 10, а максималната од 20 до 26 степени. Во Скопје, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ...

ВРЕМЕТО ВО МАКЕДОНИЈА: До петок топло, од сабота дожд и пад на температурите

Фактор - 03.10.2017

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура во земјава ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево време со локална умерена облачност

Либертас - 03.10.2017

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 3 до 12 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува меѓу 19 и 25 степени.

Времето денеска: Сончево и малку ветровито

Канал 77 - 03.10.2017

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

ВРЕМЕТО СО НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ – Еве што најавуваат метеоролозите за следните денови

Sky - 03.10.2017

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

Времето денес сончево и малку ветровито

Пулс24 - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево со умерена локална облачност

Тера - 03.10.2017

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Битола до 23 степени.

Сончево и малку ветровито...

Н.Македонија - 03.10.2017

Сончево и малку ветровито Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

Сончево и потопло време до петок, од сабота пад на температурите за 10 степени

Денар - 03.10.2017

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 12 степени, а дневната од 19 до 25 степени.

Сончево и малку ветровито време со температура до 25 степени

Вистина.мк - 03.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени.

До петок сончево време, од сабота заладување

24 Вести - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок сончево, од сабота заладување

Канал5 - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево и свежо

Канал5 - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

До петок сончево и потопло време, од сабота температурите ќе паднат 10 степени

Макфакс - 02.10.2017

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 12 степени, а дневната од 19 до 25 степени.

Денеска сончево и свежо време

Курир - 02.10.2017

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти со седум, а дневната ќе се искачи до 22 ...

Сончево и свежо

+инфо - 02.10.2017

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 степени. Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ...

Студено и тмурно утро – потоа промена со времето

Gotvi.mk - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

УХМР со нова временска прогноза за претстојниот викенд

Курир - 02.10.2017

Од сабота под влијание на нов влажен бран времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер кој ќе донесе значително заладување од север за десетина степени.

Викендов нова промена на времето

Press24 - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и свежо

А1 On - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

УХМР: До петок сончево, од сабота заладување

Нова ТВ - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево и свежо време

Сител - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

УХМР: До петок сончево, од сабота заладување

МРТ - 02.10.2017

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, од сабота под влијание на нов влажен бран времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена ...

УХМР: До петок сончево, од сабота заладување

+инфо - 02.10.2017

Минималната температура ќе се спушти до три, а дневната макисмална ќе биде до 17 степени. До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од ...

Променливо облачно со температури до 24 степени

МКД - 02.10.2017

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, а на повеќе места повремено ќе биде значително облачно. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 18 до 24 степени.

УХМР со нова временска прогноза за претстојниот викенд

Скопје24 - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок сончево, од сабота заладување

А1 On - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Метео: Сончево со мала облачност, температура до 25 степени

МРТ - 02.10.2017

Сончевото време ќе продолжи и во наредните денови со понатамошен пораст на температурите. Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 25 степени.

Сончево и свежо време

Пулс24 - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

Денеска сончево и свежо време со умерена облачност, температурата до 24 степени

Либертас - 02.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 Целзиусови степени.

Температурите ќе паднат за 10 СТЕПЕНИ – еве од кога!

Sky - 02.10.2017

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 14 до 25 степени. До петок следува период на сончево и потопло време со мала до умерена облачност.

До петок сончево, од сабота заладување

Канал 77 - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок сончево, од сабота заладување

Либертас - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок сончево, од сабота заладување

Кумановски м. - 02.10.2017

loading... До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: До петок сончево, од сабота заладување

МК News - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Погледнете какво време не очекува следната недела!

Пулс24 - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР со нова временска прогноза за претстојниот викенд

Скопје инфо - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок сончево, од сабота заладување

Република - 02.10.2017

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и свежо време со умерена облачност

Мета - 02.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 Целзиусови степени.

Денеска сончево и свежо време

Вистина.мк - 02.10.2017

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 ...

Денес ќе преовладува сончево време со умерена облачност

Денар - 02.10.2017

Денес во Македонија, ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а на повеќе места повремено ќе биде значително облачно. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 15 до 23 Целзиусови степени.