TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЗО: Вирусот Х1Н1 може да мутира и да стане поопасен во текот на зимата

МРТ - 26.07.2009

Пандемијата на грипот предизвикан од вирусот Х1Н1 зафати 160 земји во светот и одзеде 800 животи, предупреди Светската ...

СЗО: Вирусот Х1Н1 може да мутира и да стане поопасен во текот на зимата

Алсат-М - 25.07.2009

Пандемијата на грипот предизвикан од вирусот Х1Н1 зафати 160 земји во светот и одзеде 800 животи, предупреди Светската ...

Грипот ќе ја зафати целата планета

Дневник - 25.07.2009

Новиот вирус на грипот А се шири пребрзо и е регистриран во 160 држави, а вирусот Х1Н1, кој ја предизвикува болеста уби над 800 ...

СЗО - вирусот Х1Н1 може да мутира и да стане поопасен во текот на зимата

Сител - 25.07.2009

Пандемијата на грипот предизвикан од вирусот Х1Н1 зафати 160 земји во светот и одзеде 800 животи, предупреди Светската ...

Новиот вирус на грипот практично ја зафати целата планета

Алсат-М - 24.07.2009

Новиот вирус на грипот А (Х1Н1) речиси зафати 100 проценти од планетата, изјави денеска портпаролот на Светската здравствена ...

Новиот грип е присутен во речиси цел свет

Нетпрес - 24.07.2009

Вирусот на новиот грип А (Х1Н1), веќе ги опфатил сите земји во светот, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО).

Новиот грип А наскоро ќе зафати 100 проценти од Земјата

Кирилица - 24.07.2009

Новиот вирус на грипот А (Х1Н1) речиси зафати 100 проценти од планетата, изјави денеска портпаролот на Светската здравствена ...

Новиот грип уби над 700 луѓе

Дневник - 22.07.2009

Во светот досега од новиот грип од типот А, кој го предизвикува вирусот Х1Н1, починале повеќе од 700 луѓе, соопшти Светската ...

Повеќе од 700 луѓе во светот умреле од новиот грип

Телма - 21.07.2009

Светската здравствена организација соопшти денеска дека во светот се забележани повеќе од 700 смртни случаи предизвикани со ...

Во светот над 700 лица починаа од новиот грип

Кирилица - 21.07.2009

Во светот досега од новиот грип од типот А (H1N1) починале повеќе од 700 лица, соопшти денеска Светската здравствена ...

Грипот се шири заради профитот

Дневник - 20.07.2009

Моќниците што го создадоа вирусот на новиот грип за да остварат профит, сега подготвуваат вакцина, тврди австриската новинарка ...