TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какви кандидати се тркаат за градоначалнички фотељи во помалите градови?

Алфа - 17.09.2017

Доктори, директори, актуелни градоначалници од страната на ВМРО ДПМНЕ, наспроти општински советници, претседатели на општински комитети од СДСМ. Градоначалничката трка ќе биде интересна и во помалите општини, но изгледа и поизвесна - барем според ...

Јохан Тарчуловски: Со поддршката на УЖ на Кисела Вода успехот е загарантиран

Република - 17.09.2017

(ФБ статус на Јохан Тарчуловски) Кога покрај себе ги имаш УЖ на Кисела Вода, успехот е загарантиран. Преостанува секој да си ја заврши својата обврска, за да ја види СКОПЈЕ силата на Кисела Вода.

Тарчуловски: Кога покрај себе ги имаш УЖ на Кисела Вода, успехот е загарантиран (ФОТО)

Курир - 17.09.2017

(ФБ статус на Јохан Тарчуловски) Кога покрај себе ги имаш УЖ на Кисела Вода, успехот е загарантиран. Преостанува секој да си ја заврши својата обврска, за да ја види СКОПЈЕ силата на Кисела Вода.

Куче кандидат за градоначалник

Маркукуле - 17.09.2017

Петгодишниот Фин се кандидира на претстојните избори за градоначалник во едно канадско градче, а како што моментно стојат работите, најверојатно ќе победи. Четириножниот кандидат е многу популарен во Сент Џон во Њуфаунленд, а неговиот сопственик ...

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Јохан Тарчуловски

еМагазин - 17.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Познати кандидатите за изборната трка ...

Н.Македонија - 16.09.2017

На поднесените листи од политичките партии има познати кадри, но и нови имиња Главно веќе познати кандидати за градоначалници и советници од партиите ќе бидат кадрите со кои актуелните партии од власта, но и од опозицијата ќе се натпреваруваат за ...

Кандидати за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за подобра Македонија“ за локалните избори

МК News - 16.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

Ова се сите кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Скопје инфо - 16.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце Трајановски За општина Струмица кандидат за градоначалник е Марјан Бајрактаров За општина Велес ...

КВАЛИТЕТНИ И ДОКАЖАНИ КАДРИ: Ова се сите кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Курир - 16.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце Трајановски За општина Струмица кандидат за градоначалник е Марјан Бајрактаров За општина Велес ...

Јакимовски и официјално во трка за Карпош, ВМРО-ДПМНЕ ја поддржа неговата кандидатура

Република - 16.09.2017

Актуелниот градоначалник на општина Карпош денес и официјално ја објави неговата кандидатура на претстојните локални избори. Тој повторно ќе ја побара довербата од жителите на Карпош, а следниот месец ќе ја има поддршката и од најбројната партија во ...

Со Јохан на чело: ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода во поход кон голема победа

Република - 16.09.2017

Почитувани наши сограѓани, мои браќа и сестри , членови на ВМРО-ДПМНЕ , мои соседи и пријатели: Со одлука на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода на овие локални избори ќе настапи со Јохан Тарчуловски како кандидат за градоначалник и јас како ...

Куче кандидат за градоначалник

Курир - 16.09.2017

Петгодишниот Фин се кандидира на претстојните избори за градоначалник во едно канадско градче, а како што моментно стојат работите, најверојатно ќе победи. Четириножниот кандидат е многу популарен во Сент Џон во Њуфаунленд, а неговиот сопственик ...

(ФОТО) Кандидатите за градоначалници од СДСМ викендов на обука за зајакнување на капацитетите

iPortal - 16.09.2017

Викендов кандидатите за градоначалници од редовите на СДСМ присуствуваат на обуката за Зајакнување на капацитетите на кандидатите за градоначалници и носители на листи на советници за јавен настап и развој на јавни политики во хотел Дрим во Струга.

ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода еуфорично тргнува во поход кон голема победа (ФОТО)

Курир - 16.09.2017

(ФБ статус на Орце Ѓорѓиевски- претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода) Почитувани наши сограѓани, мои браќа и сестри , членови на ВМРО-ДПМНЕ , мои соседи и пријатели: Со одлука на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода на овие локални избори ...

Сите кандидати за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“

еМагазин - 16.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце Трајановски За општина Струмица кандидат за градоначалник е Марјан Бајрактаров За општина Велес ...

Има само автомобил: Каков имот има кандидатот за градоначалник, Саша Богдановиќ

еМагазин - 16.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Објавени последните 10 кандидати од ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 15.09.2017

ВМРО ДПМНЕ ја комплетираше листата на кандидати за градоначалници на претстојните локални избори. Според генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ била водена од идејата на своите гласачи и на сите граѓани на Република ...

Познати кандидатите за градоначалници

Телма - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ се надева дека гласовите на жителите на Центар ќе ги добие преку кандидатот, Дејан Јовановски, поранешен македонски кошаркарски репрезентативец. СДСМ веќе претходно обелодени дека нивен избор е Саша Богдановиќ, директор на ПОЦ.

На нови избори со стари кадри

Deutsche Welle - 15.09.2017

Актуелни градоначалници, пратеници, претседатели на општински комитети... Со многу мали исклучоци, на претстојните локални избори партиите ќе се натпреваруваат со веќе познати кадри. Ноќеска на полноќ истече законскиот рок за поднесување на ...

Во Дебар шест, во Центар Жупа двајца, во Маврово Ростуше тројца кандидати за градоначалници

МКД - 15.09.2017

Во општинските изборни комисии во Дебар, Центар Жупа и Маврово Ростуше за претстојните локални избори поднесени се 11 кандидатури за градоначалници. Според Али Реџа, секретар на Општинската изборна комисија на Дебар во трка за градоначалничката ...

ВМРО-ДПМНЕ ја заклучи листата со предложени кандидати за градоначалници

ТВ21 - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја заклучи листата со предложени кандидати за градоначалници. Селектирани се и последните 9 кои денеска ги промовираме. ВМРО-ДПМНЕ водена од идејата на своите гласачи и на сите граѓани на Република Македонија да им ги понуди ...

Кандидати за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за подобра Македонија“ за локалните избори

Сител - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

ВМРО-ДПМНЕ ги објави последните девет кандидати за градоначалници

Либертас - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги договорило и последните деветмина кандидати за градоначалници, соопшти денеска Христијан Мицкоски, генералниот секретар на партијата. Во Центар нивниот адут е кошаркарот Дејан Јовановски, во Илинден и Македонски Брод актуелните ...

ВМРО-ДПМНЕ ја заклучи листата со предложени кандидати за градоначалници

А1 On - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја заклучи листата со предложени кандидати за градоначалници. Селектирани се и последните 9 кои денеска ги промовираме, изјави Христијан Мицкоски. – ВМРО-ДПМНЕ водена од идејата на своите гласачи и на сите граѓани на Република Македонија ...

Во Дебар шест, во Центар Жупа двајца, во Маврово Ростуше тројца кандидати за градоначалници

А1 On - 15.09.2017

До Општнските изборни комисии во Дебар, Центар Жупа и Маврово Ростуше за претстојните локални избори поднесени се 11 кандидатури за градоначалници. Според Али Реџа, секретар на Општинската изборна комисија на Дебар во трка за градоначалничката ...

На нови избори со стари кадри

Либертас - 15.09.2017

Актуелни градоначалници, пратеници, претседатели на општински комитети… Со многу мали исклучоци, на претстојните локални избори партиите ќе се натпреваруваат со веќе познати кадри, пишува Дојче веле .

Трајкоски се заблагодари на довербата за кандидатурата за втор градоначалнички мандат

OhridNews - 15.09.2017

Актуелнот градоначалник на општина Дебрца Игор Трајкоски јавно се заблагодари на укажаната доверба по втор да биде кандидат на ВМРРО ДПМНЕ на претстојните локални избори кои ќе се одржат на 15-ти октомври.

Роднински и бизнис релации меѓу кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 15.09.2017

Меѓу кандидатите за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ може да се најдат актуелни градоначалници, но и нови лица, многумина доктори, ама и неколку бизнисмени, додека некои од нив се и роднински поврзани.

Полицаец, педијатар и професор во трка за градоначалник на Охрид

Сакам да кажам - 15.09.2017

Првпат во историјата на Охрид, полицаец ќе се трка за градоначалничката фотелја, а противкандидатите ќе му бидат професор и педијатар. Тоа е Стевче Стевовски, кој на локалните избори ќе ја испроба својата популарност кај охриѓани како независен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги имаме најквалитетните кандидати за градоначалници и советници

А1 On - 15.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

Кои се кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Вечер - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија" за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе оди со Стевчо Јакимовски во Карпош

Вечер - 15.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ја понуди целата листа на кандидати за градоначалници како и листи на советници за претстојните локални избори. Во 4 општини партијата ќе поддржи други кандидати, и го повика членството да гласа за нив.

За Кр.Паланка и Охрид, ВМРО-ДПМНЕ кандидира зет и шура

iPortal - 15.09.2017

Меѓу кандидатите за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ може да се најдат актуелни градоначалници, но и нови лица, многумина доктори, ама и неколку бизнисмени, додека некои од нив се и роднински поврзани, пишува неделникот “ Фокус “.

Кандидати за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за подобра Македонија“ за локалните избори

Телевизија Нова - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

Во Дебар шест, во Центар Жупа двајца, во Маврово Ростуше тројца кандидати за градоначалници

Локално - 15.09.2017

До Општнските изборни комисии во Дебар, Центар Жупа и Маврово Ростуше за претстојните локални избори поднесени се 11 кандидатури за градоначалници. Според Али Реџа, секретар на Општинската изборна комисија на Дебар во трка за градоначалничката ...

Јохан Тарчуловски според анкетите е фаворит во Кисела Вода и ќе победи во првиот круг

Република - 15.09.2017

Јохан Тарчуловски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Кисела Вода, актуелен пратеник во Собранието и поранешен осуденик на Хашкиот суд за воени злосторства направени за време на конфликтот во 2001 година.

ВМРО-ДПМНЕ ќе оди со Стевчо Јакимовски во Карпош

Стандард - 15.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ја понуди целата листа на кандидати за градоначалници како и листи на советници за претстојните локални избори. Во 4 општини партијата ќе поддржи други кандидати, и го повика членството да гласа за нив.

Голема поддршка за кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Јанчев: Победничка атмосфера во Кавадарци

Република - 15.09.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, Митко Јанчев, денеска имаше средба со граѓаните, а тие во голем број ја поздравија неговата кандидатура и порачаа дека сметаат дека тој е вистинскиот човек да го води овој град, човек со ...

Роднински и бизнис релации меѓу кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 15.09.2017

Меѓу кандидатите за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ може да се најдат актуелни градоначалници, но и нови лица, многумина доктори, ама и неколку бизнисмени, додека некои од нив се и роднински поврзани.

ВМРО-ДПМНЕ ги понуди најквалитетните кандидати за градоначалници и советници за претстојните локални избори

Република - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

ВМРО-ДПМНЕ ја комплетираше листата со кандидати за градоначалници

Слободен Печат - 15.09.2017

Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски, ги соопшти и последните 10 кандидати за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. За општина Центар ќе се бори Дејан Јовановски, спортист и генерален секретар на МКФ во 2016.

ВМРО-ДПМНЕ: Ги имаме најквалитетните кандидати за градоначалници и советници за претстојните локални избори

Курир - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен капацитет и интегритет. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата предложија кандидати од кои дел се ...

ВМРО-ДПМНЕ во Карпош го поддржува Стевчо Јакимовски, во Кратово – Мите Андоновски

Мета - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево го објави комплетниот список на сите кандидати за градоначалници со кои ќе настапи на локалните избори. Кандидатите инаку беа соопштувани во изминатите денови на повеќе прес-конференции.

Тилев и денеска го пиеше утринското кафе со соседите и пријателите: Сите сме едно семејство, една куќа, едно маало!

Република - 15.09.2017

Д-р Митко Тилев роден 1962 година во Скопје има завршено Медицински факултет. Специјалист по педијатрија, Пратеник во Собранието на РМ во парламентарниот состав од 1998 до 2002, деценија директор на една од најуспешните болници во регионот, ...

ВМРО-ДПМНЕ ги објави последните девет кандидати за градоначалници

Мета - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги договорило и последните деветмина кандидати за градоначалници, соопшти денеска Христијан Мицкоски, генералниот секретар на партијата. Во Центар нивниот адут е кошаркарот Дејан Јовановски, во Илинден и Македонски Брод актуелните ...

Угледот и кредибилитетот на д-р Митко Тилев гарантираат сериозна програма и сигурна победа уште во првиот круг

Република - 15.09.2017

Со одлука на извршниот комитет на партијата, д-р Митко Тилев е кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори на 15 октомври. -Со голема мотивираност и водејќи се од одговорноста и посветеноста на работата, умереноста, исполнителноста, ...

ФОТО:Победничка атмосфера во Кавадарци- голема поддршка за кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Јанчев

Курир - 15.09.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, Митко Јанчев, денеска имаше средба со граѓаните, а тие во голем број ја поздравија неговата кандидатура и порачаа дека сметаат дека тој е вистинскиот човек да го води овој град, човек со ...

Битката може да почне - кој против кого на локалните избори

Фактор - 15.09.2017

И официјално битката за градоначалничката фотеља може да започне. На полноќ, истече рокот за поднесување на кандидатите за градоначалници и листите со кандидати за советници. Кој против кого на локалните избори, закажани за 15 - ти октомври.

Доктори-градоначалници нудат лек за петнаесетина општини

Вечер - 15.09.2017

Во трката за градоначалници влегуваат петнаесетина познати доктори. Веќе е официјално дека СДСМ во Струмица, довербата од граѓаните ќе ја бара со специјалистот по интерна медицина, д-р Коста Јаневски.

Јохан Тарчуловски според анкетите е фаворит во Кисела Вода и ќе победи во првиот круг

Маркукуле - 15.09.2017

Јохан Тарчуловски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Кисела Вода, актуелен пратеник во Собранието и поранешен осуденик на Хашкиот суд за воени злосторства направени за време на конфликтот во 2001 година.

Има четири стана: Каков имот пријавила кандидатката за градоначалник Теута Арифи

еМагазин - 15.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Пратеникот Зоран Илиоски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за во Битола

Нова ТВ - 14.09.2017

Актуелниот пратеник во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, ќе биде кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Битола, соопшти партијата. Илиоски како пратеник е претседател на Комисијата за избор и именување ...

ВМРО-ДПМНЕ објави имиња на кандидати за уште девет општини

24 Вести - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави имињата на кандидатите за градоначалници за девет општини. За Прилеп предложен е Марјан Ристески, актуелен градоначалник на општината, за Брвеница, Стојан Тодороски долгодишен активист и претседател на Општинскиот ...

Пратениците Илиоски и Тарчулоски влегуваат во трка за градоначалници

Телма - 14.09.2017

После три мандати Талевски излегува од трката за градоначалник на Битола. За градоначалничката фотелја ќе се бори пратеникот Зоран Илиоски. И Бакрачевски нема да трча по уште еден мандат. За довербата на охриѓани ќе се бори докторот Митко Тилев.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја освојува Кисела Вода со Тарчуловски

МКД - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда за кандидати за градоначалници и советници, соопшти денес на прес-конференција Емил Димитриев. Кандидат за градоначалник на Кисела Вода од опозициската партија ...

ВМРО-ДПМНЕ со Тарчуловски во Кисела Вода, за Центар се уште нема

Р.С.Европа - 14.09.2017

Пратениците Јохан Тарчуловски и Зоран Илиоски се кандидати од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалници на Кисела Вода и Битола, објави денеска на прес-конференција пратеникот Емил Димитриев. Меѓу 37 кандидати кои тој ги објави денеска се и Дарко Костовски за ...

ВМРО-ДПМНЕ на избори главно со актуелните градоначалници

+инфо - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес објави уште 37 имиња на кандидати за претстојните локални избори. ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори ќе ја бараат довербата од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Таратур - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Емил Димитриев, член на ИК на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја објави листата со кандидати за градоначалници

Кајгана - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ објави листа со 38 кандидати за градоначалници со кои ќе настапи на локалните избори. Меѓу кандидатите има многу добро познати имиња, актуелни градоначалници, но има и млад, свеж кадар од рамките на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ објави кандидати за градоначалници на повеќе општини

Канал5 - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда за кандидати за градоначалници и советници. ВМРО-ДПМНЕ секогаш примат му дава на индивидуалниот квалитет на поединецот и неговата репутација во општетството.

ВМРО-ДПМНЕ објави кандидати за градоначалници на повеќе општини

А1 On - 14.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда за кандидати за градоначалници и советници. ВМРО-ДПМНЕ секогаш примат му дава на индивидуалниот квалитет на поединецот и неговата репутација во општетството.

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Сител - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда ...

ВМРО-ДПМНЕ објави листа со 38 кандидати за градоначалници

Макфакс - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ објави листа со 38 кандидати за градоначалници со кои ќе настапи на локалните ...

„Освеженото“ ВМРО ќе трча на изборите со актуелните градоначалници

Фокус - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, кое неодамна спроведе процес на внатрепартиско освежување, на локалните избори ќе ги кандидира актуелните градоначалници во најголем број од општините, произлегува од кандидатите што ги утврдил партискиот Централен ...

Соколов кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Делчево, Атанасов за Берово

Фокус - 14.09.2017

Опозициската ВМРРО-ДПМНЕ финишира со листите за кандидати за градоначалници, па така во Делчево за градоначалничката фотеља ќе се бори Иван Соколов, додека во Берово Никола Атанасов, кој е актуелен претседател на Општинскиот комитет во партијата.

Сопственикот на Кожувчанка – кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 14.09.2017

Кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде сопственикот на Кожувчанка, Митко Јанчев. Кандидатурата ја објавија денеска на прес конференција од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидати за многу други општини.

Тарчуловски – кандидат за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ одлучи да не ја кандидира за уште еден мандат актуелната градоначалничка во општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ. Довербата за трката за локалните избори на 15 октомври партијата реши да му ја довери на Јохан Тарчуловски, ...

Игор Трајковси ќе трча за втор градоначалнички мандат во Дебрца

OhridNews - 14.09.2017

Актуелниот градоначалник Игор Трајкоски ќе биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ на претстојните локални избори во општина Дебрца. Одлуката денеска на прес конференција ја соопшти членот на Извршниот комитет Емил Димитриев.

Газдата на Кожувчанка кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО ДПМНЕ

Фокус - 14.09.2017

Газдата на Кожувчанка, Митко Јанчев е кандидат за градоначалникк од ВМРО ДПМНЕ во Кавадарци. Веста денес ја соопштија од штабот на партијата, и на локалните избори тој ќе ги измери силите со Бетијан Китев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ...

ВМРО на локалните ќе оди со Илиоски во Битола, Захариев во Штип, Јохан во Кисела Вода

Фокус - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес соопшти дека на локалните избори во Битола ќе го кандидира пратеникот Зоран Илиоски, кој ќе има тешка задача да ја задржи оваа општина под контрола на ДПМНЕ по три последователни мандати на Владимир Талески, обвинет за малверзаиции ...

Јохан Тарчуловски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода

Сакам да кажам - 14.09.2017

Јохан Тарчуловски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Кисела Вода, соопштија денеска од партијата. Тарчуловски е актуелен пратеник во Собранието, еден од петмината пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои МВР, по наредба на Скопското ...

Рокот изминува, а ВМРО-ДПМНЕ се уште нема кандидат за градоначалник во општина Центар

Либертас - 14.09.2017

Општината каде се одвиваа најголеми драми на минатите локални избори во 2013, и сега ја бранува јавноста, уште пред да започне изборната кампања. СДСМ дури вчера конечно го објави својот кандидат, а ВМРО-ДПМНЕ се уште нема или не објавува кој ќе ја ...

По три мандати на Талески, пратеникот Зоран Илиоски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Битола

Сакам да кажам - 14.09.2017

Пратеникот Зоран Илиоски ќе биде кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Битола, соопшти партијата на својата интернет страница. Илиоски како пратеник е претседател на Комисијата за избор и именување во Собранието, ...

Илиоски за Битола, Стрезовски за Ресен, Блажевски за Демир Хисар

Тера - 14.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на Централниот комитет му ги предложи следните кандидати за градоначалници: За Битола, Зоран Илиоски, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, претседател на комисијата за избор и менување во ...

ВМРО-ДПМНЕ го кандидира Тарчуловски за градоначалник на Кисела Вода...

Н.Македонија - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ го кандидира Тарчуловски за градоначалник на Кисела Вода ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти одлука за кандидати за градоначалник на неколку општини за претстојните локални избори. Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на Централниот комитет ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: објави уште 37 кандидати за градоначалници

Телевизија Нова - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда ...

ВМРО-ДПМНЕ објави листа со 37 кандидати за градоначалници

Точка - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ објави листа со 37 кандидати за градоначалници со кои ќе настапи на локалните избори. За Битола, Зоран Илиоски, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, претседател на комисијата за избор и менување во Собранието, ...

ВМРО-ДПМНЕ објави кандидати за градоначалници на повеќе општини

Вечер - 14.09.2017

Интегрално соопштение: ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда за кандидати за градоначалници и советници. ВМРО-ДПМНЕ секогаш примат му дава на индивидуалниот квалитет на поединецот и неговата ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

МК News - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 38 кандидати за градоначалници

Скопје инфо - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Кандидат за градоначалник на општина Битола е Зоран Илиоски, пратеник.

Јохан Тарчуловски официјално кандидат за градоначалник на Кисела Вода

Слободен Печат - 14.09.2017

Јохан Тарчуловски во Кисела Вода, пратеникот Зоран Илиоски во Битола, а актуелниот Илчо Захариев во Штип, пишува Мета . Тоа се дел од имињата што како градоначалнички кандидати извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ му ги препорачал на централниот ...

Пратеникот Зоран Илиоски кандидат за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ за Општина Битола

Орбис - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Кандидат за градоначалник на општина Битола е Зоран Илиоски, пратеник.

Влатко Сајкоски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево

Република - 14.09.2017

Влатко Сајкоски е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Кичево на претстојните локални избори закажани за 15 октомври. Информацијата преку социјалните мрежи ја сподели пратеникот Антонио Милошоски.

Јохан Тарчуловски е градоначалнички кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода

Локално - 14.09.2017

Јохан Тарчуловски во Кисела Вода, пратеникот Зоран Илиоски во Битола, а актуелниот Илчо Захариев во Штип. Тоа се дел од имињата што како градоначалнички кандидати извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ му ги препорачал на централниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Република - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Кандидат за градоначалник на општина Битола е Зоран Илиоски , пратеник.

Газдата на Кожувчанка кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 14.09.2017

Газдата на Кожувчанка, Митко Јанчев е кандидат за градоначалникк од ВМРО ДПМНЕ во Кавадарци. Веста денес ја соопштија од штабот на партијата, и на локалните избори тој ќе ги измери силите со Бетијан Китев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ...

ВМРО – ДПМНЕ ги објави кандидатите за Битола, Штип и Кисела Вода

iPortal - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес соопшти дека на локалните избори во Битола ќе го кандидира пратеникот Зоран Илиоски, кој ќе има тешка задача да ја задржи оваа општина под контрола на ДПМНЕ по три последователни мандати на Владимир Талески, обвинет за малверзаиции ...

37 КАНДИДАТИ НА ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу нив има и многу актуелни градоначалници

Фактор - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска објави 37 кандидати за градоначалници, од кои повеќето се стари кадри кои и сега ги управуваат општините. За Битола, кандидат е Зоран Илиоски, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, претседател на комисијата за ...

ВМРО-ДПМНЕ со свој кандидат за градоначалник на Општина Струга

Спектра ТВ - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес го престави својот кандидат за градоначалник за Општина Струга. Др. Сејад Солакоски од Лабуништа официјално е кандидат за градоначалник на општина Струга од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Др.

ДУИ со свој кандидат за градоначалник на Општина Струга

Спектра ТВ - 14.09.2017

ДУИ денес го престави својот кандидат за градоначалник на општина Струга . Рамиз Мерко од Струга по образование економист поранешен градоначалник на Струга официјално е кандидат за градоначалник на општина Струга од редовите на ...

ВМРО-ДПМНЕ објави 37 имиња на кандидати за градоначалници, Тарчуловски меѓу нив

Стандард - 14.09.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев на прес-конференција денеска објави 37 имиња на кандидати за градоначалници на претстојните избори. За Кисела Вода е избран пратеникот Јохан Тарчуловски, додека за Битола „ќе трча“ Зоран Илиоски, актуелен ...

Влатко Сајкоски кандидат за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 14.09.2017

Влатко Сајкоски е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Кичево на претстојните локални избори закажани за 15 октомври. Информацијата преку социјалните мрежи ја сподели пратеникот Антонио ...

СДСМ со свој кандидат за градоначалник на Општина Струга

Спектра ТВ - 14.09.2017

СДСМ денес го престави својот кандидат за градоначалник на општина Струга . Васил Ашталкоски од Струга по образование дипломиран менаџер по царина и шпедиција официјално е кандидат за градоначалник на општина Струга од редовите на ...

Зоран Илиоски – кандидат за градоначалник на Битола од ВМРО ДПМНЕ

Шеталиште - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави имињата на уште 37 кандидати за градоначалници кои на претстојните локални избори ќе ја бараат довербата од граѓаните. Беше објавено дека кандидат за градоначалник на општина Битола од ВМРО ДПМНЕ ќе биде Зоран Илиоски, ...

Огромна поддршка за Трајановски: Имате среќа со ваков градоначалник

Република - 14.09.2017

Актуелниот градоначалник на град Скопје, Коце Трајановски на локалните избори следниот месец по трет пат ќе ја побара довербата од жителите на главниот град. Вчера ВМРО-ДПМНЕ и официјално ја објави неговата кандидатура, а огромен број скопјани, но и ...

Познати имињата на кандидатите за градоначалници од ВМРО ДПМНЕ за неколку скопски општини

Скопје инфо - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Помеѓу нив се имињата на три скопски општини: Бутел, Чаир и Кисела Вода.

Јохан Тарчуловски е градоначалнички кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода

Мета - 14.09.2017

Јохан Тарчуловски во Кисела Вода, пратеникот Зоран Илиоски во Битола, а актуелниот Илчо Захариев во Штип. Тоа се дел од имињата што како градоначалнички кандидати извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ му ги препорачал на централниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Курир - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. Кандидат за градоначалник на општина Битола е Зоран Илиоски, пратеник.

Истекува рокот за поднесување кандидатури до ДИК (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ официјализираше уште 37 градоначалнички кандидатури. Со овие и претходно објавените 20-на номинации, партијата која претходните четири години беше доминантна на локално ниво полека ја финализира листата со имиња со кои повторно ќе ја ...

ВМРО-ДПМНЕ примат дава на квалитетот и репутацијата на поединецот

Вечер - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе излезе со проверени кадри. Во најголемиот дел општини ќе ги кандидира досегашните градоначалници, кои според анкетите, реализирале голем број проекти и заслужуваат нова шанса.

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници: Од нив само 2 се жени

Канал 77 - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави имињата на кандидатите за градоначалници во повеќе општини, кои на претстојните локални избори ќе ја бараат довербата од граѓаните. „ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна ...

ВМРО-ДПМНЕ објави имиња на кандидати за 35 општини

еМагазин - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави имињата на кандидатите за градоначалници за девет општини. За Битола, Зоран Илиоски, за Бутел, Дарко Костовски, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, за Штип, актуелниот градоначалник, Илчо Захариев, за ...

ВМРО-ДПМНЕ ги објави имињата на кандидатите за градоначалници

Бизнис Вести - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници Кандидат за градоначалник на општина Битола е Зоран Илиоски, пратеник. За Бутел е Дарко Костовски, советник во општината.

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Коце Трајановски

еМагазин - 14.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Во Битола ќе се „тркаат“ Петровска и Илиоски

Канал 77 - 14.09.2017

Конечно се знае кој ќе биде кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. Иако во јавноста до последен момент се вртеа имињата на неколку кандидати, па дури и на две жени, како противтежа на предлогот за кандидат од страна на СДСМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Exclusive.mk - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда ...

Зоран против Наташа ќе се борат за Битола, Двојче извиси

Exclusive.mk - 14.09.2017

Денес ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници. ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните.

Бранителот Јохан Тарчуловски кандидат за градоначалник на Кисела Вода

Exclusive.mk - 14.09.2017

Бранителот Јохан Тарчуловски кандидат од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кисела Вода. Јохан моментално е пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на РМ. Анкетите покажале дека Тарчуловски е фаворит во општина и дека ќе победи во првиот круг.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ пак го кандидира Коце Трајановски за градоналаник на Скопје

МКД - 13.09.2017

Актуелниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат на функцијата, соопшти генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски. „Неговите успеси и работа се видливи насекаде низ градот Скопје.

Мицкоски: Коце Трајановски поворно во трка за градоначалник на Скопје

ТВ21 - 13.09.2017

Актуелниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат на функцијата, соопшти генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски. „Неговите успеси и работа се видливи насекаде низ градот Скопје.

Мицкоски: Коце Трајановски официјален кандидат за Скопје од ДПМНЕ, Трајковски за Гази Баба, Клопчевски за Дебар

Фокус - 13.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори, што ќе се одржат на 15 октомври, ...

Коце по трет мандат за градоначалник на Скопје

Сакам да кажам - 13.09.2017

Коце Трајановски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Град Скопје. Актуелниот градоначалник Трајановски на претстојните локални избори ќе го бара третиот мандат од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го кандидира докторот Митко Тилев за градоначалник на Охрид

Фокус - 13.09.2017

Откако Никола Бакрачевски одлучи да се врати на својата докторска професија, ВМРО-ДПМНЕ ќе кандидира друг доктор за градоначалник на Охрид. Станува збор за докторот Митко Тилев. Конечната одлука и официјализиција на кандидатурата треба да биде ...

Одбиена тужбата на независниот кандидат за градоначалник Горан Чекаловиќ

Макфакс - 13.09.2017

Управниот суд ја одби тужбата на независниот кандидат за градоначалник во Општина Чучер Сандево, Горан Чекаловиќ, бидејќи неговата кандидатура не помина кај Општинската изборна комисија. Судот реши дека неговата тужба е неоснована.

Доктор Митко Тилев кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 13.09.2017

Докторот Митко Тилев ќе биде кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ, објави МХ радио . Листата за советници од редовите на оваа партија ќе ја предводи Претседателот на Општинскиот Комитет Кирил Пецаков, објави Охрид1 .

Функционерите не се откажуваат од „седењето на две столчиња“

Сител - 13.09.2017

По консултација со Зијадин Села и премиерот Заев, министерот за здравство ќе одлучи дали ќе се повлече од функцијата пред да влезе во трката за градоначалничкото место во Гостивар. Ова е официјалниот став на неговиот кабинет на 12 дена пред стартот ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници, Трајановски и официјално за Скопје

Press24 - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори. Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони ...

ВМРО – ДПМНЕ со кандидати за Скопје, Гази Баба и Дебар

iPortal - 13.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори, што ќе се одржат на 15 октомври, годинава. Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави ...

ЦК ВМРО-ДПМНЕ соопшти имиња на кандидати за градоначалници

Слободен Печат - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги кандидира актуелните градоначалници на Скопје и на општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски, за свои кандидати за првите места во главниот град и во општината за локалните избори, соопшти Христијан Мицкоски, генерален ...

Коце Трајановски и официјално кандидат за градоначалник на Скопје

Република - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори. Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони ...

ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Гази Баба ќе ги кандидира Коце Трајановски и Тони Трајковски

Локално - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе ги кандидира актуелните градоначалници на Скопје и на општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски, за свои кандидати за првите места во главниот град и во општината за локалните избори, соопшти Христијан ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има најдобра понуда за претстојните локални избори

Телевизија Нова - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која подготвува најдобра програмска и најдобра персонална понуда за кандидати за градоначалници и советници за претстојните локални избори. Тоа е гаранција за успех и нова убедлива победа на претстојните локални избори, вели ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници

Вечер - 13.09.2017

На ден пред истекот на рокот од ВМРО-ДПМНЕ објавија уште четири имиња на кандидати за градоначалници со кои партијата ќе настапи на престојните локални избори. И официјално првиот човек на Скопје Коце Трајановски од сограѓаните ќе побара трет мандат ...

Одбиена тужбата на независниот кандидат за градоначалник Горан Чекаловиќ

Точка - 13.09.2017

Управниот суд ја одби тужбата на независниот кандидат за градоначалник во општина Чучер-Сандево, Горан Чекаловиќ, бидејќи неговата кандидатура не помина кај Општинската изборна комисија. Судот реши дека неговата тужба е неоснована.

ВМРО – ДПМНЕ со кандидат доктор на изборите во Охрид

iPortal - 13.09.2017

Докторот Митко Тилев ќе биде кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ, објави МХ радио . Листата за советници од редовите на оваа партија ќе ја предводи Претседателот на Општинскиот Комитет Кирил Пецаков, објави Охрид1 .

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници, Трајановски и официјално за Скопје

Курир - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште тројца кандидати за градоначалници на престојните локални избори. Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе го предложи Коце Трајановски за градоначалник на Скопје (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска соопшти дека актуелниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, ќе бара од граѓаните трет мандат на претстојните локални избори.

ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Гази Баба ќе ги кандидира Коце Трајановски и Тони Трајковски

Мета - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе ги кандидира актуелните градоначалници на Скопје и на општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски, за свои кандидати за првите места во главниот град и во општината за локалните избори, соопшти Христијан ...

Коце Трајановски со амбиција за вечен градоначалник

Фактор - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и официјално му ја даде поддршката на актуелниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски за нов трет мандат по ред. Трајановски повеќе од деценија е во локалната власт бидејќи претходно беше градоначалник и на општина Гази Баба, па ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 13.09.2017

На ден пред истекот на рокот од ВМРО-ДПМНЕ објавија уште четири имиња на кандидати за градоначалници со кои партијата ќе настапи на престојните локални избори. И официјално првиот човек на Скопје Коце Трајановски од сограѓаните ќе побара трет мандат ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници, Трајановски и официјално за Скопје

Скопје инфо - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори. Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ја нуди својата кадровска и програмска понуда пред ...

ВМРО-ДПМНЕ ја комплетира листата кандидати за градоначалници! Еве кои се новите предлози

Бизнис Вести - 13.09.2017

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ „Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ е опцијата која подготвува најдобра програмска и најдобра персонална понуда за кандидати за градоначалници и советници ...

Кои се кандидатите за градоначалници од ВМРО ДПМНЕ за Скопје, Гази Баба, Дебар и Росоман

еМагазин - 13.09.2017

За Град Скопје, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градонач.алник за престојните локални избори е Коце Трајановски , актуелен градоначалник. За општина Росоман, кандидат е актуелниот градоначалник Стојанче Лазов , за општина Гази Баба, актуелниот ...

Каков имот има кандидадот за градоначалник на ДУИ, Висар Ганиу

еМагазин - 13.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Зошто пратеници сакаат да станат градоначалници?

Р.С.Европа - 12.09.2017

Рокот за пријавување на кандидати за градоначалници истекува на 14 септември на полноќ, а засега десетина пратеници и еден министер се знае дека влегуваат во трката. Аналитичарите сметаат дека има повеќе причини зошто се решаваат Собранието да го ...

Максим Димитриевски во градоначалничка трка за Куманово

ТВ21 - 12.09.2017

Централното раководство на СДСМ конечно пресече и за официјален кандидат за градоначалник на Куманово го номинира пратеникот Максим Димитриевски. Тој во конкуренција на дури шестмина кандидати од редовите на ОК на СДСМ на Куманово според централното ...

Максим Димитриевски – кандидат за градоначалник на Куманово од СДСМ

Либертас - 12.09.2017

СДСМ го одреди својот кандидат за градоначалник на Куманово. Се работи за пратеникот Максим Димитриевски. Тој е долгогодишен член на раководството на СДСМ во Куманово, а неколку години беше и претседател на Советот на општината Куманово.

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово...

Н.Македонија - 12.09.2017

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово Централното раководство на СДСМ конечно пресече и за официјален кандидат за градоначалник на Куманово го номинира пратеникот Максим Димитриевски.

Циц извиси, Заев го избра тепачот Димитриевски за кандидат за градоначалник

Нетпрес - 12.09.2017

Таму долгогодишниот градоначалник Зоран Дамјановски – Циц веќе ја нема поддршката од партијата, откако вчера беше и официјално соопштено дека кандидат за градоначалник на Куманово ќе биде Максим Димитриевски, човекот кој пред само неколку месеци ...

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Максим Димитриевски

еМагазин - 12.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Максим Димитриевски- кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово

Нова ТВ - 11.09.2017

Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ. – Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во визија за достоинствено Куманово и просперитетна Република Македонија ...

Општина Цeнтар се уште без кандидати за градоначалник

Телма - 11.09.2017

Пратеникот Мaксим Димитриевски е кандидат на СДСМ за Куманово , каде Зоран Дамјановски беше градоначалник во изминатие 3 мандати. Ќе се соочи со пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ- Зоран Ѓеорѓиевски кој беше номиниран и на претходните локални ...

Трка за градоначалници и советници

24 Вести - 11.09.2017

На само неколку дена до истекот на рокот до кога до ДИК треба да се достават имињата на кандидатите за градоначалници и советници, партиите се уште тактизираат со значаен дел од општините.

Министри, пратеници, актуелни градоначалници... ќе се борат за градоначалнички фотелји

МКД - 11.09.2017

Остануваат уште три дена до истекот на рокот за поднесување кандидатури за градоначалници и членови на советите, но до Државната изборна комисија до денеска не стигнала ниту една. Политичките партии секој ден објавуваат по едно или две имиња на ...

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за Куманово

+инфо - 11.09.2017

Негов противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде лекарот Зоран Ѓорѓиевски. Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ. - Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во ...

Пратеникот Максим Димитриевски ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово

МКД - 11.09.2017

Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово. Самиот Димитриевски на својот Фејсбук профил се заблагодари на честа што му била укажана о напиша дека ќе ја оправда укажаната доверба.

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за Куманово

А1 On - 11.09.2017

Максим Димитривески, актуелен пратеник и поранешен претседател на Советот на Куманово е изборот на СДСМ за номинација за кандидат за градоначалник. Еве што напиша Димитриевски: Почитувани, Благодарам на укажаната чест од страна на колегите од СДСМ, ...

СДСМ со нов кандидат за градоначалник на Куманово

Макфакс - 11.09.2017

СДСМ го комплетира тимот со кој ќе настапи на претстојните локални избори. По три мандати на Зоран Дамјановски, СДСМ одлучи овојпат во Куманово да настапи со пратеникот Максим Димитриевски, кој беше долгогодишен советник во општината.

Рокот за пријавување истекува во четврток на полноќ, а голем број кандидати за градоначалници непознат

Сител - 11.09.2017

Актуелниот градоначалник на Куманово, Зоран Дамјановски не ја доби поддршката од партиското раководство за нов четврти мандат. Социјал демократите на локалните избори во најголемата општина во Македонија власта ќе ја освојуваат со Максим ...

Три дена до истекот на рокот за градоначалнички и советнички кандидатури

Таратур - 11.09.2017

Ниту една партиска градоначалничка кандидатура се уште не е поднесена до Државната изборна комисија, потврди портпаролката Љупка Гугучевска. На три дена до истекот на рокот во кој политичките партии до ДИК треба да ги достават кандидатските листи за ...

Старо-нови имиња за градоначалници

Локално - 11.09.2017

На три дена пред истекот за поднесување на кандидатски листи за градоначалници од политичките партии, до Државната изборна комисија не стигнала ниту една кандидатура. Од партиите излегоа со кандидати за речиси сите општини.

Mаксим Димитриевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово

Kumanovo News - 11.09.2017

Од неофицијални извори дознаваме дека одлуката на партијата ќе биде соопштена во текот на денот. Димитриевски е избран меѓу 6 кандидати, бидејќи имал најдобар рејтинг меѓу граѓаните, а најсериозни противници му беа актуелниот градоначалник Зоран ...

Максим Димитриевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово

Кумановски м. - 11.09.2017

Максим Димитреивски и официјално утринава по два часот е избран за кандидат на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за градоначалник на Општина Куманово. Иако партијата се уште нема официјално соопштение, високи партиски извори ни ја потврдија ...

Села повторно кандидат за градоначалник на Струга

Спектра ТВ - 11.09.2017

Како што објавија од Алијансата за Албанците, Зијадин Села, ќе биде кандидат за градоначалник на општина Струга. Села за градоначалничката функција се тркаше и на локалните избори во 2013 година и победи.

СДСМ со нов кандидат за градоначалник на Куманово

Точка - 11.09.2017

СДСМ го комплетира тимот со кој ќе настапи на претстојните локални избори. По три мандати на Зоран Дамјановски, СДСМ одлучи овојпат во Куманово да настапи со пратеникот Максим Димитриевски, кој беше долгогодишен советник во општината.

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово

Локално - 11.09.2017

Максим Димитривески, актуелен пратеник и поранешен претседател на Советот на Куманово е изборот на СДСМ за номинација за кандидат за градоначалник. Еве што напиша Димитриевски: Почитувани, Благодарам на укажаната чест од страна на колегите од СДСМ, ...

Димитриевски и официјално влезе во трка за Куманово

Позитив.мк - 11.09.2017

Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ. – Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во визија за достоинствено Куманово и просперитетна Република Македонија ...

Партиите и натаму тактизираат со имињата на кандидатите

Телевизија Нова - 11.09.2017

Ниту една партиска градоначалничка кандидатура се уште не е поднесена до Државната изборна комисија, потврди портпаролката Љупка Гугучевска. На три дена до истекот на рокот во кој политичките партии до ДИК треба да ги достават кандидатските листи за ...

Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ

Слободен Печат - 11.09.2017

Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ. – Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во визија за достоинствено Куманово и просперитетна Република Македонија ...

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за Куманово

МК News - 11.09.2017

Пратеникот Максим Димитриевски е кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ. – Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во визија за достоинствено Куманово и просперитетна Република Македонија ...

Марјан Ристески ќе се кандидира уште еден мандат за градоначалник

Шеталиште - 11.09.2017

Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука да му ги предложи на Централниот комитет меѓу другите кандидати за градоначалници. За Прилеп уште еден мандат ќе се кандидира актуелниот градоначалник Марјан Ристески.

Тежок раскол во СДСМ – Куманово: Циц извиси, Заев го избра тепачот Димитриевски за кандидат за градоначалник

Република - 11.09.2017

Во периодот на само еден месец пред локалните избори, во ситуација кога сите до сега објавени анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност во поголемиот дел од локалните самоуправи, СДСМ се соочува со кризна состојба во Куманово, општина која ...

Тежок раскол во СДСМ Куманово: Циц извиси, Заев го избра тепачот Димитриевски за кандидат за градоначалник

Курир - 11.09.2017

Во периодот на само еден месец пред локалните избори, во ситуација кога сите до сега објавени анкети покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е во предност во поголемиот дел од локалните самоуправи, СДСМ се соочува со кризна состојба во Куманово, општина која ...

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

еМагазин - 11.09.2017

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени ...

Максим Димитриевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово

еМагазин - 11.09.2017

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово, за престојните избори. Информацијата, актуелниот пратеник, ја соопшти на својот Фејсбук профил. Фото: Максим ...