TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по барањето на СДСМ за одговорност на Спасов

Канал5 - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за обвинувањата за Спасов: СДСМ нема што да понуди за изборите, па манипулира со сообраќајка со ...

Вест - 30.10.2016

„СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра“, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ на 40 дена пред избори се занимава со сообраќајка со штета од 150 евра

ТВ21 - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. СДСМ нема што да им понуди на граѓаните. Затоа централната тема на СДСМ на 40 дена пред избори е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, ...

Се огласи ВМРО-ДПМНЕ: Сообраќајката на Спасов е обид на СДСМ да ја дефокусира јавноста

Фокус - 30.10.2016

СДСМ нема што да им понуди на граѓаните и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, се огласи партијата на Диме Спасов кој предизвика две сообраќајни несреќи и избега од полицијата.

ВМРО ДПМНЕ и вечерва имаше средби со граѓаните

Канал5 - 30.10.2016

Владејачката партија и вечерва имаше средби со граѓаните.. Тимчо Муцунски од ВМРО ДПМНЕ имаше средба со мештаните од Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема што да им понуди на граѓаните, па се измислува и фабрикува лаги

Курир - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

ВМРО-ДПМНЕ за сообраќајката и бегањето на Спасов: СДСМ НЕМА ПРОГРАМА

Репортер - 30.10.2016

Откако цела Македонија, но и поширокиот регион дозна за заменскиот министер Диме Спасов кој удрил 2 возила беснеејќи по скопските улици, па трчајќи и избегал на полицијата, а го пратил својот возач да лаже дека тој возел наместо него, се огласи и ...

СДСМ: Груевски веќе не може користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови!

А1 On - 30.10.2016

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени бидејки на изборите за 40-тина дена не можат да користат 200.000 измислени и злоупотребени гласови. ДИК потврди фрапантен податок, дека во Македонија има едвај 1.500.000 гласачи.

СДСМ: Груевски веќе не може користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови!

Репортер - 30.10.2016

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени бидејки на изборите за 40-тина дена не можат да користат 200.000 измислени и злоупотребени гласови. ДИК потврди фрапантен податок, дека во Македонија има едвај 1.500.000 гласачи.

СДСМ: Груевски веќе не може користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови

Макфакс - 30.10.2016

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени, бидејќи на изборите за 40-ина дена не можат да користат 200.000 измислени и злоупотребени гласови, а Државната изборна комисија (ДИК) потврди фрапантен податок, дека во Македонија има едвај 1.500.000 ...

Ѓоргиевски во посета на општина Илинден

Курир - 30.10.2016

Општина Илиден години наназад ја ракови власт од ВМРО-ДПМНЕ. Истата е огледало на целата стратегија на делување, работење на ВМРО-ДПМНЕ. Сите главни работи за кои ВМРО-ДПМНЕ е залага, отворање на фабрики, нови работни места, подобрување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фабриката за афери на СДСМ повторно работи во три смени

Нетпрес - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Централната тема 40 дена пред избори на СДСМ е сообраќајка со штета од 150 евра

А1 On - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по барањето на СДСМ за одговорност на Спасов

Сител - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

СДСМ: Груевски веќе не може да користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови!

Стандард - 30.10.2016

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени бидејки на изборите за 40-тина дена не можат да користат 200.000 измислени и злоупотребени гласови. ДИК потврди фрапантен податок, дека во Македонија има едвај 1.500.000 гласачи“, велат од СДСМ.

СДСМ: Груевски веќе не може да користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови!

+инфо - 30.10.2016

ДИК во Извештајот констатираше дека околу 33.000 се непостоечки граѓани, а околу 170.000 граѓани не живеат во Македонија, велат од СДСМ. Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени бидејки на изборите за 40-тина дена не можат да користат 200.000 ...

Костадиновски: Могила со поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 30.10.2016

Тука сме да поразговараме со граѓаните за сите политики кои ги спроведува ВМРО-ДПМНЕ и сите мерки кои досега се реализирани како 800 милиони евра исплатени субвенции за земјоделците, 15 милиони евра во последните 10 години исплатени во општина ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема што да им понуди на граѓаните, затоа се занимава со Спасов

Стандард - 30.10.2016

„СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. СДСМ нема што да им понуди на граѓаните. Затоа централната тема на СДСМ на 40 дена пред избори е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра“, ...

Муцунски: Граѓаните на општина Илинден кажуваат „не“ за двојазичност

Курир - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која има агенда и програма фокусирана на решавање на проблемите на граѓаните, истакна при денешната посета на Мршевци, Илинден Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ каде оствари средба со граѓаните.

Муцунски: Граѓаните на општина Илинден и кажаа „не“ на двојазичноста

Пулс24 - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која има агенда и програма фокусирана на решавање на проблемите на граѓаните, истакна при денешната посета на Мршевци, Илинден Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ каде оствари средба со граѓаните.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ се занимава со сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра

еМагазин - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

Народот е со нас, ние работиме за народот и за успешна и стабилна Македонија

Вечер Прес - 30.10.2016

Во саботата членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски ја посети општината Конче, каде што оствари средба со ОК на ВМРО-ДПМНЕ конче и разговараше со тамошните жители. – Десетина денови членовите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ се на терен, помеѓу ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по барањето на СДСМ за одговорност на Спасов

Локално - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема што да им понуди на граѓаните, па се измислува и фабрикува лаги

Република - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. Нема што да им понуди и затоа централната тема на 40 дена пред избори му е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по ...

ВМРО-ДПМНЕ за сообраќајката и бегањето на Спасов: СДСМ нема програма

Либертас - 30.10.2016

Откако цела Македонија, но и поширокиот регион дозна за заменскиот министер Диме Спасов кој удрил 2 возила беснеејќи по скопските улици, па трчајќи и избегал на полицијата, а го пратил својот возач да лаже дека тој возел наместо него, се огласи и ...

ВМРО-ДПМНЕ за сообраќајката и бегањето на Диме Спасов: СДСМ нема програма

Бриф - 30.10.2016

Откако цела Македонија, но и поширокиот регион дозна за заменскиот министер Диме Спасов кој удрил 2 возила беснеејќи по скопските улици, па трчајќи и избегал на полицијата, а го пратил својот возач да лаже дека тој возел наместо него, се огласи и ...

СДСМ: Груевски веќе не може користи 200.000 измислени и злоупотребени гласови

Либертас - 30.10.2016

Соопштение на СДСМ: „Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се вознемирени бидејки на изборите за 40-тина дена не можат да користат 200.000 измислени и злоупотребени гласови. ДИК потврди фрапантен податок, дека во Македонија има едвај 1.500.000 гласачи.

ВМРО за сообраќајката и бегањето на Спасов - СДСМ нема програма и манипулира

Фактор - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на обвинувањата на Петре Шилегов и опозицијата за оставка на дополнителниот министер за труд и социјална политика. Диме Спасов кој учествуваше во две сообраќајки, побегна од полицијата и го испрати службениот возач да излаже дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема што да им понуди на граѓаните

Пулс24 - 30.10.2016

СДСМ е инфериорен кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните. СДСМ нема што да им понуди на граѓаните. Затоа централната тема на СДСМ на 40 дена пред избори е сообраќајна незгода со материјална штета од 150 евра.

ВМРО – ДПМНЕ вложи огромни средства за инфраструктурно поврзување на источна со централна Македонија

Вечер Прес - 30.10.2016

Членот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ, Илија Димовски, вчера оствари средби со граѓани во Делчевско -Денес сме во Делчевско на средби со многу граѓани, разговараме за проекти, како и секогаш до сега.

Костадиновски: Могила ги поддржува политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 30.10.2016

Тука сме да поразговараме со граѓаните за сите политики кои ги спроведува ВМРО-ДПМНЕ и сите мерки кои досега се реализирани како 800 милиони евра исплатени субвенции за земјоделците, 15 милиони евра во последните 10 години исплатени во општина ...

Ристовски на средби со жители на општина Ѓорче Петров

Канал5 - 29.10.2016

Реализираните и очекувањата за идните проекти во образованието, беа тема на денешните средби на заменик министерот за образование и наука и член на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски со жители во повеќе населени места во општина Ѓорче Петров.

Ристовски: Македонија има сила да се справи со деструкцијата на СДСМ и да ја надмине кризата

Press24 - 29.10.2016

На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен политички набој кој постои во изминатите две години и беше продуциран од опозицијата. Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна ...

Димовски: Истокот на Македонија секогаш бил патриотска брана за интересите на државата

Нетпрес - 29.10.2016

Членот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ, Илија Димовски, денес оствари средби со граѓани во Делчевско. -Денес сме во Делчевско на средби со многу граѓани, разговараме за проекти, како и секогаш до сега.

Пешевски: Народот е со нас, ние работиме за народот и за успешна и стабилна Македонија

Сител - 29.10.2016

Денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски ја посети општината Конче, каде што оствари средба со ОК на ВМРО-ДПМНЕ конче и разговараше со тамошните жители. – Десетина денови членовите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ се на терен, помеѓу своето ...

Костадиновски и Поповски во посета на Моноспитово

Курир - 29.10.2016

Заменик министерот за земјоделие Ванчо Костадиновски и директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Поповски синоќа беа во посета на населеното место Моноспитово. Од страна на двајцата владини претставници, граѓаните беа запознаени со тоа ...

Ристовски: Македонија има сила да се справи со деструкцијата на СДСМ и да ја надмине кризата

Курир - 29.10.2016

На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен политички набој кој постои во изминатите две години и беше продуциран од опозицијата. Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна ...

Ристовски на средби со жители на општина Ѓорче Петров

А1 On - 29.10.2016

Реализираните и очекувањата за идните проекти во образованието, беа тема на денешните средби на заменик министерот за образование и наука и член на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски со жители во повеќе населени места во општина Ѓорче Петров.

Димовски во Делчево: Истокот на Македонија секогаш бил патриотска брана за интересите на државата и овој пат масовно и ...

Курир - 29.10.2016

Членот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ, Илија Димовски, денес оствари средби со граѓани во Делчевско. -Денес сме во Делчевско на средби со многу граѓани, разговараме за проекти, како и секогаш до сега.

Пешевски: Народот е со нас, ние работиме за народот и за успешна и стабилна Македонија

Курир - 29.10.2016

Денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски ја посети општината Конче, каде што оствари средба со ОК на ВМРО-ДПМНЕ конче и разговараше со тамошните ...

Пешевски: Народот е со нас, ние работиме за народот

Нетпрес - 29.10.2016

Денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски ја посети општината Конче, каде што оствари средба со ОК на ВМРО-ДПМНЕ конче и разговараше со тамошните жители. – Десетина денови членовите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ се на терен, помеѓу своето ...

Ристовски: Македонија има сила да излезе од оваа деструкција создадена од СДСМ

Нетпрес - 29.10.2016

На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен политички набој кој постои во изминатите две години и беше продуциран од опозицијата. Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ влегува подготвен во новата предизборна трка, со одлична и содржајна програма

Република - 29.10.2016

– Десетина денови членовите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ се на терен, помеѓу своето членство, помеѓу своите граѓани. Ги посетуваме сите градови, општини и помали населени места, секој еден човек за нас има подеднакво важно значење, изјави членот ...

Пешевски: Работиме за народот и за успешна и стабилна Македонија

Пулс24 - 29.10.2016

Денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски ја посети општината Конче, каде што оствари средба со ОК на ВМРО-ДПМНЕ конче и разговараше со тамошните жители. – Десетина денови членовите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ се на терен, помеѓу своето ...

Ристовски: Македонија има сила да ја надмине кризата и да се справи со деструктивните политики на СДСМ

Пулс24 - 29.10.2016

На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен политички набој кој постои во изминатите две години и беше продуциран од опозицијата. Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна ...

Ристовски: Македонија има сила да излезе од оваа деструкција создадена од СДСМ

Точка - 29.10.2016

Jас сум повеќе од сигурен дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 63 пратеника и на тој начин ќе можеме да продолжиме со севкупниот развој на државата на сите полиња, истакна Ристовски. На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен ...

Граѓаните на Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи развојот на државата на сите полиња

Република - 29.10.2016

– Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна државата на сите полиња – изјави високиот партиски функционер од ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски кој беше во посета на општина Ѓорче Петров каде што се сретна со ...

Костадиновски и Поповски во посета на Моноспитово

Вечер Прес - 29.10.2016

Од страна на двајцата владини претставници, граѓаните беа запознаени со тоа што досега има направено Владата на ВМРО-ДПМНЕ за земјоделците и руралните средини, и што се предвидува во идната изборна програма со цел создавање подобри услови за ...

Истокот на Македонија секогаш бил патриотска брана за интересите на државата

Република - 29.10.2016

Илија Димовски, членот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ, денеска во Делчевско се сретна со граѓани, со кои разговараше за проекти. – ВМРО – ДПМНЕ ќе разговара со граѓаните за инфраструктура, за патишта, за нови работни места.

Костадиновски и Поповски синоќа во посета на населеното место Моноспитово

Пулс24 - 29.10.2016

Високите претставници на ВМРО-ДПМНЕ Ванчо Костадиновски и Зоран Поповски синоќа беа во посета на населеното место Моноспитово. Од страна на двајцата владини претставници, граѓаните беа запознаени со тоа што досега има направено Владата на ВМРО-ДПМНЕ ...

Ристовски: Македонија има сила да се справи со деструкцијата на СДСМ и да ја надмине кризата

Lider - 29.10.2016

На граѓаните на Република Македонија доста им е оваа деструкција и негативен политички набој кој постои во изминатите две години и беше продуциран од опозицијата. Граѓаните на Република Македонија сакаат и заслужуваат да продолжи вкупниот развојна ...

Ристовски во посета на Гостивар

Канал5 - 28.10.2016

Во општина Гостивар денеска на средба со граѓани беше заменик-министерот за образование и член на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски. - Како Влада реализиравме голем број проекти, но ни останаа и голем број коишто треба да се реализираат во следниот период, ...

Трпески: Граѓаните од цела Македонија со иста порака, кризата креирана од СДСМ мора да запре

Press24 - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Славе Трпески денеска беше во Припор, општина Кисела Вода. Тој подвлече дека изминативе денови посетиле многу населени места низ Македонија а пораката од сите ...

Ѓорѓиевски меѓу граѓаните во Миладиновци: СДСМ во голата борба не бира методи

Press24 - 28.10.2016

Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ оствари посета на населеното место Миладиновци, општина Илинден. Со граѓаните разговараа за повеќе теми, за актуелната политичка состојба, за нивните проблеми и барања, како и за изборите кои претстојат.

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да биде столб на развојот на економијата на Македонија

Нетпрес - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро Ристовски. Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на ...

Ристовски ги слушна идеите на граѓаните: Ќе продолжиме со развој на економијата

Press24 - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро Ристовски. Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на ...

СИТЕЛ АНАЛИЗА: СДСМ започна со црната кампања против ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 28.10.2016

Денот кога Македонија влезе меѓу 10те најдобро рангирани земји во извештајот на Дуинг Бизнис, СДСМ го прати осудениот Слободан Богоевски на Телма, коментираат експертите. Според нив, тоа е само уште еден доказ дека на Бихаќка се свесни, дека со ...

Нелоски од Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 28.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вчера во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети. На состанокот било дискутирано за проектите на ВМРО-ДПМНЕ и што како Влада ќе биде ...

Ѓорѓиевски и Најденовска во Јурумлери: Ќе продолжиме со конкретни проекти и мерки за подобар живот на граѓаните

Press24 - 28.10.2016

Во рамки на посетите кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните во градовите ширум Македонија, со цел собирање на идеи кои ќе влезат во програмата за избори, денеска во Јурумлери е Олга Најденовска и Ѓорѓиевски Зоран.

Нелоски: Mладите луѓе ќе бидат носители на победата на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 28.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети. На состанокот било дискутирано за проектите на ВМРО-ДПМНЕ и што како Влада ќе биде понудено ...

Средбите на Груевски: Поправање на имиџот на Македонија и порака до противниците

Нетпрес - 28.10.2016

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски веќе трет ден престојува во Лондон, Велика Британија каде предводи партиска делегација на средби со тамошните владејачки структури, лица од јавниот и политичкиот живот.

Ѓорѓиевски во Миладиновци: СДСМ во гола борба за власт не бира методи- сака двојазичност и федерализација

Курир - 28.10.2016

Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ оствари посета на населеното место Миладиновци, општина Илинден. Со граѓаните разговараа за повеќе теми, за актуелната политичка состојба, за нивните проблеми и барања, како и за изборите кои претстојат.

Ристовски: Економскиот раст на Македонија ќе продолжи и по 11 декември

Курир - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро Ристовски. Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на ...

Анализа: СДСМ започна со црната кампања против ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 28.10.2016

Денот кога Македонија влезе меѓу 10те најдобро рангирани земји во извештајот на Дуинг Бизнис, СДСМ го прати осудениот Слободан Богоевски на Телма, коментираат експертите. Според нив, тоа е само уште еден доказ дека на Бихаќка се свесни, дека со ...

Нелоски од Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 28.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вчера во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети. На состанокот било дискутирано за проектите на ВМРО-ДПМНЕ и што како Влада ќе биде ...

Ѓорѓиевски и Најденовска во Јурумлери: Ќе продолжиме со конкретни проекти и мерки за подобар живот на граѓаните

Курир - 28.10.2016

Во рамки на посетите кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните во градовите ширум Македонија, со цел собирање на идеи кои ќе влезат во програмата за избори, денеска во Јурумлери е Олга Најденовска и Ѓорѓиевски Зоран.

Трпески: Граѓаните од цела Македонија со иста порака, кризата креирана од СДСМ мора да запре

Курир - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Славе Трпески денеска беше во Припор, општина Кисела Вода. Тој подвлече дека изминативе денови посетиле многу населени места низ Македонија а пораката од сите ...

РИСТОВСКИ: Економскиот раст на Македонија ќе продолжи и по 11 декември

Телеграф - 28.10.2016

Ристовски денеска во Старо Нагоричане истакна дека ВМРО-ДПМНЕ и во иднина ќе продолжи да биде столб на развојот на економијата на Македонија Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо ...

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да биде столб на развојот на економијата на Македонија

Точка - 28.10.2016

Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на 11 декември. Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро ...

Ѓорѓиевски: СДСМ во гола борба за власт не бира методи

Пулс24 - 28.10.2016

Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ оствари посета на населеното место Миладиновци, општина Илинден. Со граѓаните разговараа за повеќе теми, за актуелната политичка состојба, за нивните проблеми и барања, како и за изборите кои претстојат.

Ристовски: Економскиот раст на Македонија ќе продолжи и по 11 декември

Пулс24 - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро Ристовски. Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на ...

Кризата креирана од СДСМ мора да запре

Пулс24 - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Славе Трпески денеска беше во Припор, општина Кисела Вода. Тој подвлече дека изминативе денови посетиле многу населени места низ Македонија а пораката од сите ...

УМС во Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 28.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети. На состанокот било дискутирано за проектите на ВМРО-ДПМНЕ и што како Влада ќе биде понудено ...

Известување за партиските собири: глорификација на ВМРО-ДПМНЕ, минимизација на СДСМ!

СПФМ - 28.10.2016

Развлекување на вистината – 15.000 луѓе во сала со 8.000 седишта и 7.000 луѓе на марш со автобуси од цела Македонија. Фото: скриншот/википедија Известувањето за јавните собири од секаков карактер мора да биде сеопфатна слика за реалноста на терен, ...

Ѓорѓиевски и Најденовска во Јурумлери: Ќе продолжиме со конкретни проекти и мерки за подобар живот на граѓаните

Пулс24 - 28.10.2016

Во рамки на посетите кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните во градовите ширум Македонија, со цел собирање на идеи кои ќе влезат во програмата за избори, денеска во Јурумлери е Олга Најденовска и Ѓорѓиевски Зоран.

Ристовски: Економскиот раст на Македонија ќе продолжи и по 11 декември

Lider - 28.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Старо Нагоричане е Спиро Ристовски. Целта на средбите со граѓани е да се соберат идеи кои би биле дел од изборната програма за претстојните избори на ...

Нелоски од Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 28.10.2016

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети. На состанокот било дискутирано за проектите на ВМРО-ДПМНЕ и што како Влада ќе биде понудено ...

ВМРО-ДПМНЕ со четири отсто предност пред СДСМ

Фокус - 27.10.2016

Агенцијата „Фактор Плус Адриа“ од Белград денеска објави анкета за јавното мислење во Македонија поврзано со претстојните избори, како и со економската состојба. Според анкетата, рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ изнесува 28,1 отсто, додека на СДСМ 23,9 отсто.

„Фактор плус адрија“: Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 %

Телма - 27.10.2016

Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 отсто. Ова го покажува анкетата на српската компанија за маркетинг истражувања „Фактор плус адрија“ која прави испитувања на јавното мислење во земјите од југоисточна Европа.

ВМРО-ДПМНЕ со 4,2 отсто повисок рејтинг од СДСМ

Телма - 27.10.2016

4,2 отсто разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, покажува последната анкета на српската компанија за маркетинг истражувања „Фактор плус адрија“. 28,1 проценти од анкетираните граѓани и`дале поддршка на владејачката паритија, а 23,9 рекле дека ...

Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија премина во ФРОДЕМ

Фокус - 27.10.2016

Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен-Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ. Ова во писмо до А1он го посочува претседателот на комитетот, Љубе Спасески, во кое вели дека така ќе остане се ...

Илиеска од Дојран: На 11 декември народот го има последниот збор

Сител - 27.10.2016

Граѓаните на Дојран, денеска разговараа со Анастасија Илиеска за секојдневието, кои проблеми ги тиштат граѓаните, како и за се она што до сега ВМРО-ДПМНЕ го направи за општината. Граѓаните ги поздравија сите реализирани проекти и резултатите на ...

ВМРО-ДПМНЕ со 28,1% – СДСМ со 23,9% поддршка – анкета на Фактор Плус Адриа

Капитал - 27.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ има поддршка од 28,1% од гласачите, СДСМ од 23,9%, односно, разликата меѓу нив е 4,2%, покажуваат денеска објавените резултати од истражувањето на агенцијата Фактор Плус Адриа спроведено од 19 до 26 октомври 2016 година, на ...

Ристовски: На 11 декември крај на деструктивноста на СДСМ

Курир - 27.10.2016

Гостиварци денеска имаа можност да се запознаат со тековните и идните проекти на ВМРО-ДПМНЕ како и да дадат свои предлози и идеи за прашања кои се од нивен интерес. Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат функционери на ВМРО-ДПМНЕ Спиро ...

Ристовски во посета на Гостивар

Сител - 27.10.2016

Во општина Гостивар денеска на средба со граѓани беше заменик-министерот за образование и член на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски. - Како Влада реализиравме голем број проекти, но ни останаа и голем број коишто треба да се реализираат во следниот период, ...

„Фактор плус адрија“: Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 %

+инфо - 27.10.2016

Како неопределени се изјасниле 22,1 процент. Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 отсто. Ова го покажува анкетата на српската компанија за маркетинг истражувања „Фактор плус адрија“ која прави испитувања на јавното мислење во земјите од ...

Пешевски: 63 пратеника за континуитет и поинтензивно спроведување на мерките и програмите за граѓаните

Курир - 27.10.2016

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски денеска е во Кочани, каде што со жителите разговараше за нивните идеи и предлози.

Илиеска од Дојран: На 11 декември народот го има последниот збор

Курир - 27.10.2016

Граѓаните на Дојран, денеска разговараа со Анастасија Илиеска за секојдневието, кои проблеми ги тиштат граѓаните, како и за се она што до сега ВМРО-ДПМНЕ го направи за општината. Граѓаните ги поздравија сите реализирани проекти и резултатите на ...

Анкета на „Фактор Плус Адриа“: ВМРО-ДПМНЕ му „бега“ 4 отсто на СДСМ

Стандард - 27.10.2016

„Фактор Плус Адриа“ денеска објави анкета за јавното мислење во Македонија поврзано со предвремените парламентарни избори. Според анкетата, рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ изнесува 28,1 отсто, додека на СДСМ 23,9 отсто.

Страв

Репортер - 27.10.2016

Ќe ми прости почитуваниот Коста Петров за овој наслов што го позајмив од него, но не може никако подобро да се опише оваа ситуација во која се наоѓаат владеачките партии, особено ВМРО-ДПМНЕ, освен со поимот страв.

РИСТОВСКИ: На 11 декември граѓаните масовно ќе го поддржат ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 27.10.2016

Тој нагласи дека очекува на 11 декември граѓаните на Република Македонија масовно да излезат, да стават крај на оваа деструкција која што беше креирана од СДСМ и да се продолжи со една масовна поддршка за ВМРО ДПМНЕ Во рамки на средбите со граѓани ...

Ристовски: На 11 декември крај на деструктивноста на СДСМ

Нетпрес - 27.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат функционери на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски денеска оствари средби со жителите на Гостивар. „Во изминатиот период во редовните и чести средби кои што ги имавме со граѓаните од сите градови вклучително ...

Пешевски: 63 пратеника за поинтензивно спроведување на мерките и проектите за граѓаните

Нетпрес - 27.10.2016

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски денеска е во Кочани, каде што со жителите разговараше за нивните идеи и предлози.

ПЕШЕВСКИ: 63 пратеници за поинтензивно спроведување на програмските мерки

Телеграф - 27.10.2016

Пешевски во Кочани истакна дека партијата ВМРО-ДПМНЕ била и ќе остане посветена на подигнување на животниот стандард на граѓаните Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир ...

Задграничните комитети од Австралија: Безрезервна поддршка за владејачката партија и Груевски

Курир - 27.10.2016

Задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија испратија писмо со демант за тврдењата на ФРОДЕМ и за текст објавен на опозицискиот портал А1он. Нивната реакција ја пренесуваме во целост Претседателите на сите Задграничните Комитети на ВМРО-ДПМНЕ ...

Пешевски: 63 пратеника за континуитет и поинтензивно спроведување на мерките и програмите за граѓаните

Сител - 27.10.2016

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски денеска е во Кочани, каде што со жителите разговараше за нивните идеи и предлози.

Фактор плус Адриа: ВМРО-ДПМНЕ со четири отсто предност пред СДСМ

МКД - 27.10.2016

Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е 28,1 отсто, а на СДСМ 23,9 отсто, покажуваат резултатите од последното истражување на јавното мислење во Македонија на белградската агенција Фактор плус Адриа. Според оваа анкета на трето место е Коалицијата за промени и ...

Страв

Либертас - 27.10.2016

Ќе ми прости почитуваниот Коста Петров за овој наслов што го позајмив од него, но не може никако подобро да се опише оваа ситуација во која се наоѓаат владеачките партии, особено ВМРО-ДПМНЕ, освен со поимот страв.

Фактор плус Адриа: ВМРО - ДПМНЕ со 4.2% води пред СДСМ

Фактор - 27.10.2016

Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е 28,1%, а на СДСМ 23,9%, покажуваат резултатите од последното истражување на јавното мислење во Македонија на белградската агенција Фактор плус Адриа. Трета политичка сила во Македонија, според истражувањето е Коалицијата за ...

Според српската платеничка агенција на СДСМ „Фактор плус Адрија“ од март до октомври годинава двојно зголемен рејтингот ...

Република - 27.10.2016

Опозициските медиуми под директна контрола на СДСМ и Сорос денеска објавија резултати од испитувањето на јавносто мислење што ги спровела спрската агенција „Фактор плус Адрија“. Анкетата на српската компанија за маркетинг истражувања „Фактор плус ...

Задграничните комитети од Австралија: Безрезервна поддршка за владејачката партија и Груевски

Вечер Прес - 27.10.2016

Задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија испратија писмо со демант за тврдењата на ФРОДЕМ и за текст објавен на опозицискиот портал А1он Нивната реакција ја пренесуваме во целост Претседателите на сите Задграничните Комитети на ВМРО-ДПМНЕ ...

Ристовски во Гостивар: Граѓаните на 11 декември масовно ќе го поддржат ВМРО-ДПМНЕ и ќе гласаат за развојот на ...

Република - 27.10.2016

Гостиварци денеска имаа можност да се запознаат со тековните и идните проекти на ВМРО-ДПМНЕ како и да дадат свои предлози и идеи за прашања кои се од нивен интерес. Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Спиро ...

Анкета на „Фактор плус Адриа“: ВМРО-ДПМНЕ има 4,2 отсто предност пред СДСМ

Бриф - 27.10.2016

Разликата во рејтинзите меѓу двете најголеми македонски партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, е 4,2 отсто во прилог на владејачката партија, покажале резултатите од последната анкета на агенцијата „Фактор плус Адриа“, објавени денеска.

Ристовски: На 11 декември граѓаните на Република Македонија ќе го поддржат ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 27.10.2016

Гостиварци денеска имаа можност да се запознаат со тековните и идните проекти на ВМРО-ДПМНЕ како и да дадат свои предлози и идеи за прашања кои се од нивен интерес. Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат функционери на ВМРО-ДПМНЕ Спиро ...

Од март до октомври годинава двојно зголемен рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ во однос на рејтингот на СДСМ

Пулс24 - 27.10.2016

- Опозициските медиуми под директна контрола на СДСМ и Сорос денеска објавија резултати од испитувањето на јавносто мислење што ги спровела српската агенција „Фактор плус Адрија“ - пишува „ Република “.

Анкета на „Фактор плус Адриа“: ВМРО-ДПМНЕ има 4,2 отсто предност пред СДСМ

Мета - 27.10.2016

Разликата во рејтинзите меѓу двете најголеми македонски партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е 4,2 отсто во прилог на владејачката партија, покажале резултатите од последната анкета на агенцијата „Фактор плус Адриа“, објавени денеска.

Задграничните комитети од Австралија со безрезервна поддршка за Груевски и владејачката партија

Пулс24 - 27.10.2016

Задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија испратија писмо со демант за тврдењата на ФРОДЕМ и за текст објавен на опозицискиот портал А1он. Нивната реакција ја пренесуваме во целост Претседателите на сите Задграничните Комитети на ВМРО-ДПМНЕ ...

Илиеска: Граѓаните многу добро паметат каква беше инфраструктурата на Дојран пред 2006 година

Пулс24 - 27.10.2016

Граѓаните на Дојран, денеска разговараа со Анастасија Илиеска за секојдневието, кои проблеми ги тиштат граѓаните, како и за сѐ она што до сега ВМРО-ДПМНЕ го направи за општината. Граѓаните ги поздравија сите реализирани проекти и резултатите на ...

Задграничен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија ја откажа поддршката за Груевски

Локално - 27.10.2016

Заддграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен-Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ. Ова во писмо до А1он го посочува претседателот на комитетот, Љубе Спасески, во кое вели дека така ќе остане се ...

Пешевски: Наша цел е да се направи Македонија пристојно и достоинствено место за живеење

Пулс24 - 27.10.2016

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски денеска е во Кочани, каде што со жителите разговараше за нивните идеи и предлози.

Анкета на ФакторПлус: ВМРО-ДПМНЕ му бега за 4,2% на СДСМ

еМагазин - 27.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ има предност од 4,2% пред СДСМ, покажуваат резултатите од најновата анкета на „ФакторПлус“, една од водечките компании во областа на маркетинг истражувањата во РепубликаСрбија. Во анкетата спроведена во октомври годинава од вкупно 1.082 ...

Илиеска од Дојран: На 11 декември народот го има последниот збор

Република - 27.10.2016

Граѓаните на Дојран, денеска разговараа со Анастасија Илиеска за секојдневието, кои проблеми со кои се соочуваат, како и за се она што до сега ВМРО-ДПМНЕ го направи за општината. Граѓаните ги поздравија сите реализирани проекти и резултатите на ...

Задграничен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија ја откажа поддршката за Груевски

Либертас - 27.10.2016

Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен-Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ. Ова во писмо до А1он го посочува претседателот на комитетот, Љубе Спасески, во кое вели дека така ќе остане се ...

Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 отсто, Коалицијата на Трајанов трета со 9,1 отсто

Локално - 27.10.2016

Разлика во рејтинзите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ 4,2 отсто. Ова го покажува анкетата на српската компанија за маркетинг истражувања „Фактор плус адрија“ која прави испитувања на јавното мислење во земјите од југоисточна Европа.

„Фактор плус Адриа“: ВМРО-ДПМНЕ со четири отсто предност пред СДСМ...

Н.Македонија - 27.10.2016

„Фактор плус Адриа“: ВМРО-ДПМНЕ со четири отсто предност пред СДСМ Српската генцијата „Фактор плус Адриа“ објави анкета за јавното мислење во Македонија поврзано со претстојните избори, како и со економската состојба.

Ристовски: На 11 декември крај на деструктивноста на СДСМ

Lider - 27.10.2016

Гостиварци денеска имаа можност да се запознаат со тековните и идните проекти на ВМРО-ДПМНЕ како и да дадат свои предлози и идеи за прашања кои се од нивен интерес. Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат функционери на ВМРО-ДПМНЕ Спиро ...

Пешевски: 63 пратеника за континуитет и поинтензивно спроведување на мерките и програмите за граѓаните

Lider - 27.10.2016

Во рамки на средбите кои што високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ги остваруваат со граѓаните низ Македонија, Владимир Пешевски денеска е во Кочани, каде што со жителите разговараше за нивните идеи и предлози.

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија

Канал5 - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денеска во Лондон се сретна со Патрик Меклоглин, ...

Спасов: Време е за ставање крај на кризата

Вест - 26.10.2016

Дојдено е времето за ставање крај на кризата. На 11 декември народот ќе гласа против СДСМ, ќе го даде својот глас против СДСМ затоа што е против нивните деструктивни активности, затоа што е против дестабилизација на РМ и затоа што е против ...

Ристовски : Ја очекуваме 10 – тата , јубилејна победа на ВМРО ДПМНЕ

Канал5 - 26.10.2016

За последните десет години во инфраструктурата и образованието се вложени 120 милиони евра , рече членот на раководството на ВМРО ДПМНЕ , Спиро Ристовски , кој денеска имаше средби со жителите на тетовско .

Груевски на средба со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија

Вест - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денеска во Лондон се сретна со Патрик Меклоглин, ...

Филд: Македонија постигна напредок во економијата

МРТ - 26.10.2016

На средбата било разговарано за македонските евроинтеграции, за мигрантската криза, но и за политичката состојба во Македонија. Партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Никола Груевски, во Лондон на средба со челниците на владејачката ...

СДСМ: Партиските превирања во ВМРО ДПМНЕ Крушево зборуваат за стравот од изборен пораз

А1 On - 26.10.2016

Крајот на владеењето на Никола Груевски ги стави во паника сите партиски ограноци на ВМРО ДПМНЕ. Во страв од промените кои доаѓаат Никола Груевски и раководството на ВМРО ДПМНЕ ја губат довербата и кај своето членство.

Владејачките британски конзервативци со поддршка за ВМРО ДПМНЕ

Алфа - 26.10.2016

Актуелната политичката состојба, членството во НАТО, мигрантската криза, економијата биле клучните теми на кои Лидерот на ВМРО ДПМНЕ и членови на партиското раководство разговарале на средбата со претседателот и потпретседателот Крајот на ...

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ наместо погубни ветувања на ...

Курир - 26.10.2016

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена од СДСМ за ...

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 26.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак. Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од страна на владејачката партија, особено за ...

СДСМ: Партиските превирања во ВМРО ДПМНЕ Крушево зборуваат за стравот од изборен пораз

Репортер - 26.10.2016

Крајот на владеењето на Никола Груевски ги стави во паника сите партиски ограноци на ВМРО ДПМНЕ. Во страв од промените кои доаѓаат Никола Груевски и раководството на ВМРО ДПМНЕ ја губат довербата и кај своето членство.

Задграничен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија ја откажува поддршката за Груевски

А1 On - 26.10.2016

Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен-Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ. Ова во писмо до А1он го посочува претседателот на комитетот, Љубе Спасески, во кое вели дека така ќе остане се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секој успех за Македонија е пораз за СДСМ

Курир - 26.10.2016

Секој успех за Македонија е пораз за СДСМ. СДСМ се води по девизата „Kолку полошо за Македонија, толку подобро за СДСМ“ и егзистира само со деструкции, кризи и црни транзиции, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Владејачката конзервативна партија на Велика Британија со подршка на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денес заедно со партиската делегација во чиј состав се членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, во седиштето на Кознервативната ...

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ наместо погубни ветувања на ...

Нетпрес - 26.10.2016

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена од СДСМ за ...

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 26.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак. Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од страна на владејачката партија, особено за ...

Костадиновски: На 11 декември народот конечно ќе му го покаже патот на Заев

Нетпрес - 26.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак. Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од страна на владејачката партија, особено за ...

Задграничен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија му сврте грб на Груевски

+инфо - 26.10.2016

Неодамна од ВМРО-ДПМНЕ замина и пратеникот од Австралија, Васко Наумовски. Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен-Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ.

Медиуми: Задграничен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија ја откажува поддршката за Груевски

Макфакс - 26.10.2016

Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бризбен од сојузната држава Квинсланд од Австралија се оградува од ВМРО-ДПМНЕ и поддршката ќе му ја даде на ФРОДЕМ, се наведува во писмото што го добило порталот А1он, кој се повикува на претседателот на ...

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија

А1 On - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денеска во Лондон се сретна со Патрик Меклоглин, ...

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ си стои зад зборот и граѓаните го знаат тоа

Нетпрес - 26.10.2016

Остваруваме средби со граѓани од поголем дел на населени места од сите општини во Република Македонија за да им порачаме дека на нашата партија ВМРО-ДПМНЕ и се потребни и ќе добијат 63 пратеника за стабилна влада и за стабилна Република Македонија, ...

Владејачката конзервативна партија на Велика Британија со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денес заедно со партиската делегација во чиј состав се членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, во седиштето на Кознервативната ...

ЛОНДОН: Груевски се сретна со претседателот на владејачката Конзервативна партија

Телеграф - 26.10.2016

Како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, на средбата се разговараше на повеќе теми и области поврзани со стратегиските интереси на Република Македонија за членство во НАТО, мигрантската криза, како и аспектите на политичката криза наметната од опозицијата ...

Груевски на средби во Лондон: Политичката криза е наметната од СДСМ

Стандард - 26.10.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес во Лондон остварил средба со претседателот на владејачката и најголема партија во Велика Британија, Конзервативна партија Патрик Меклоглин и потпретседателот на Конзервативната партија Марк Филд.

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија

Сител - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денеска во Лондон се сретна со Патрик Меклоглин, ...

Жените се срамат од вас

Окно - 26.10.2016

Жени, трајте, сè ќе биде во ред. Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, според Курир, е една од најсилните женски организации во Република Македонија. Пред неколку дена тие нè почестија со панел дискусија на тема „Улогата на жената во општествениот и ...

Спасов: Граѓаните ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ и за проекти за подобрување на нивниот живот

Курир - 26.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Диме Спасов денеска е во посета на Македонски Брод. Од таму, Спасов и граѓаните порачаа дека е време да се стави крај на кризата.

Спасов на средби со граѓаните на Македонски Брод

Сител - 26.10.2016

Дојдено е времето за ставање крај на кризата. На 11 декември народот ќе гласа против СДСМ, ќе го даде својот глас против СДСМ затоа што е против нивните деструктивни активности, затоа што е против дестабилизација на РМ и затоа што е против ...

Груевски со делегација на средба со Конзервативците во Британија

Нова ТВ - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, придружуван во партиската делегација со членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев во седиштето на Кознервативната Партија на Велика ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Лондон: Македонија може да се гордее со големиот успех и напредок на економијата

Република - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација во чиј состав се членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денес во седиштето на Кознервативната Партија ...

СДСМ се води по девизата „Kолку полошо за Македонија, толку подобро за СДСМ“

Пулс24 - 26.10.2016

Реакција на соопштението на СДСМ во врска со Дуинг Бизнис извештајот на Светската Банка Секој успех за Македонија е пораз за СДСМ. СДСМ се води по девизата „Kолку полошо за Македонија, толку подобро за СДСМ“ и егзистира само со деструкции, кризи и ...

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ наместо погубни ветувања на ...

Пулс24 - 26.10.2016

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена од СДСМ за ...

Спасов на средби со граѓаните на Македонски Брод

Република - 26.10.2016

Дојдено е времето за ставање крај на кризата. На 11 декември народот ќе гласа против СДСМ, ќе го даде својот глас против СДСМ затоа што е против нивните деструктивни активности, затоа што е против дестабилизација на РМ и затоа што е против ...

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 26.10.2016

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена од СДСМ за ...

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 26.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак. Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од страна на владејачката партија, особено за ...

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија

Локално - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, денеска во Лондон се сретна со Патрик Меклоглин, ...

Владејачката конзервативна партија на Велика Британија со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 26.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денес заедно со партиската делегација во чиј состав се членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и пратениците Александар Николоски и Владимир Ѓорчев, во седиштето на Кознервативната ...

Спасов: На 11 декември народот ќе гласа против СДСМ, затоа што е против нивните деструктивни активности

Пулс24 - 26.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Диме Спасов денеска е во посета на Македонски Брод. Од таму, Спасов и граѓаните порачаа дека е време да се стави крај на кризата.

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ си стои зад зборот и граѓаните го знаат тоа

Точка - 26.10.2016

Остваруваме средби со граѓани од поголем дел на населени места од сите општини во Република Македонија за да им порачаме дека на нашата партија ВМРО-ДПМНЕ и се потребни и ќе добијат 63 пратеника за стабилна влада и за стабилна Република Македонија, ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ егзистира само со деструкции, кризи и црни транзиции

Република - 26.10.2016

„Овој успех на Македонија, во овој период, е веројатно прогласен за ден на жалост во кругот на аболицираниот криминалец Зоран Заев и неговата банда. Секој успех за Македонија е пораз за СДСМ.

Груевски во Лондон на средби со раководството на Конзервативната партија

Мета - 26.10.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој од вчера е во „работна посета“ на Лондон, денеска се сретнал со претседателот и со потпретседателот на владејачката Конзервативна партија, Патрик Меклоглин и Марк Филд.

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија...

Н.Македонија - 26.10.2016

Груевски се сретна со првите луѓе на британската владејачка Конзервативна партија Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиската делегација, во чиј состав се членот на извршниот комитет Никола Попоски и пратениците Александар ...

Арсовска Томовска: Граѓанинот кој си ја сака државата ќе избере резултати на ВМРО-ДПМНЕ наместо погубни ветувања на ...

Lider - 26.10.2016

На 11-ти декември граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции, и тоа ВМРО-ДПМНЕ која докажала дека има прогресивни идеи, работи посветено на економски развој, а дадениот збор и ветените проекти секогаш ги реализира, и опозицијата предводена од СДСМ за ...

Костадиновски со жителите на Криволак говореше за проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 26.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ денес оствари посета на Неготино каде имаше средба со граѓани од село Криволак. Со нив разговараа за многу работи кои што се реализирани во изминатите десет години од страна на владејачката партија, особено за ...

Спасов: Граѓаните ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ и за проекти за подобрување на нивниот живот

Lider - 26.10.2016

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Диме Спасов денеска е во посета на Македонски Брод. Од таму, Спасов и граѓаните порачаа дека е време да се стави крај на кризата.

ВМРО ДПМНЕ:Шилегов и СДСМ продолжуваат со манипулациите

Канал5 - 25.10.2016

Шилегов и СДСМ продолжуваат со манипулациите, реагираат од ВМРО ДПМНЕ што впрочем да се очекува од партијата која освен лаги нема што друго да им понуди на граѓаните. Токму затоа Шилегов држи прес конференции сам како избркан, со својата табла со ...

Левица: Да се формира санитарен кордон околу ВМРО - ДПМНЕ и никој да не коалицира со нив

Телма - 25.10.2016

Партијата „Левица“ реши самостојно да настапи на предвремените парламентарни избори, бидејќи опозицикиот СДСМ нема што да понуди. Предлагаат да се формира санитарен кордон околу ВМРО - ДПМНЕ и никој да не коалицира со нив.

„Левица“: Партиите да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 25.10.2016

Партијата Левица излезе со официјален предлог за формирање, како што велат, експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата. Здравко Савески од партијата воедно рече и дека иницијативата на Унитети за уставноста на изборите е ...

И Левица побара изолација на ВМРО-ДПМНЕ по повикот на Либералната партија

Сакам да кажам - 25.10.2016

Партијата Левица предложи да се формира експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што изјави претседателот на партијата Здравко Савески, таа е креатор на владејачките политики десет години и ја упропасти Македонија.

Груевски во Лондон, со семејството и дел од партиските членови

24 Вести - 25.10.2016

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски придружуван од сопругата и децата, но и партиските функционери Александар Николовски и Влатко Ѓорчев, обезбедувањето и дел од неговиот кабинет од денеска претстојува во Лондон.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев

Канал5 - 25.10.2016

СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред изборниот пораз може да најавуваат проекти кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги реализираше, се навеведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев.

Спасов на средби со граѓани во „Кисела Јабука“

Канал5 - 25.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор, ги реализира дадените ветувања и тоа изминатите десет години граѓаните многу добро го знаат, истакна денеска Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ на средбата со граѓани во населеното место „Кисела Јабука“ во општина Ѓорче ...

„Левица“ бара сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 25.10.2016

Лидерот на партијата Левица,Здравко Савески, излезе со официјален предлог за формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што велат, таа е креатор на владејачките политики 10 години и ја упропастува ...

Левица: Сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 25.10.2016

Партијата Левица денеска предложи да се формира експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што образложија, таа е креатор на владејачките политики 10 години и ја упропастува Македонија.

ЛП: Драго ни што нашиот предлог е прифатлив за Левица

Фокус - 25.10.2016

Денес од медиумите разбравме дека предлогот на Либералната партија – оти услов за соработка со други опозициски партии е јавен договор дека по изборите нема коалиција со Груевски е поддржан од партијата Левица и јас го поздравувам ваквиот став, вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев најавува проекти кои веќе се реализирани

Телеграф - 25.10.2016

Според партијата, проектите кои ги најавува СДСМ се реализирани или во фаза на реализација и се само дел од мерките кои Владата на ВМРО-ДПМНЕ ги презела СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред ...

Десната опозиција во лов на незадоволните од ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 25.10.2016

Дел од десните партии кои се во опозиција здружено ќе ги „ловат“ гласовите на незадоволните од ВМРО-ДПМНЕ и на оние кои се против власта, но не сакаат да гласаат за СДСМ. Иако формирањето на десниот опозициски блок не е комплетирано и се уште се ...

(ВИДЕО) Левица: Сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 25.10.2016

Партијата Левица излезе со официјален предлог за формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што велат, таа е креатор на владејачките политики 10 години и ја упропастува Македонија.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев

А1 On - 25.10.2016

СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред изборниот пораз може да најавуваат проекти кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги реализираше, се навеведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев.

Левица со меморандум за изолација на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 25.10.2016

Партијата Левица денеска на прес-конференција даде предлог за формирање на експлицитен кордон за изолација на владејачката партија, ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска челнот на президиумот, Здравко Савески.

Левица бара сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 25.10.2016

Партијата Левица бара формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи сметаат дека таа е креатор на владејачките политики десет години и ја упропастува Македонија.

Левица предлага изолација на ВМРО-ДПМНЕ од било која наредна влада

Нова ТВ - 25.10.2016

Било која партија што ќе освои доволно гласови на предвремените парламентарни избори, да не коалицира со ВМРО-ДПМНЕ и ниедна партија да не признае влада која во составот ќе ја има и партијата на Никола Груевски.

Левицата бара сите партии да ја изолираат ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 25.10.2016

Здравко Савески од партијата вели дека ако ВМРО-ДПМНЕ освои уште еден мандат, партијата ќе и зарие конечен нож на Македонија и ќе ја уништи земјата. Новата партија Левица денеска предложи формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ најавува проекти кои веќе се реализирани

МКД - 25.10.2016

Со секој ден поблиску до поразот на избори, СДСМ се повеќе и повеќе прави трагикомедија од себе, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавите на лидерот на опозицијата. „Заев и СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради ...

Величковски: Драго ми е што предлогот на ЛП од 3 октомври е прифатлив за Левица

А1 On - 25.10.2016

„Денес од медиумите разбравме дека предлогот на Либералната партија – оти услов за соработка со други опозициски партии е јавен договор дека по изборите нема коалиција со Груевски е поддржан од партијата Левица. Го поздравувам ваквиот став.

Левица: Партиите да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 25.10.2016

Политичката партија Левица на денешната прес конференција упати повик до сите опозициски партии вклучитено и до партиите од албанскиот блок за потпишување на заеднички меморандум во кој ќе се каже дека секоја партија потписник, по изборите нема да ...

Величковски: Драго ми е што предлогот на ЛП е прифатлив за Левица

Макфакс - 25.10.2016

Од медиумите денеска разбравме дека предлогот на Либералната партија (ЛП) од 3-ти октомври, дека услов за соработка со други опозициски партии е јавен договор оти по изборите нема коалиција со челникот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски е ...

Левица: Да се формира кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за нејзина изолација

МРТ - 25.10.2016

Партијата Левица им предлага на другите учесници на изборите да потпишат меморандум против колицирање во влада во која ќе учествува и ВМРО-ДПМНЕ. Објаснуваат дека оваа партија е креатор на владејачките политики кои 10 години ја упропастуваат ...

Величковски: Драго ми е што предлогот на ЛП е прифатлив за Левица

+инфо - 25.10.2016

ЛП вели дека на овие избори е потребен јасен изборен резултат и пораз на власта, а не избори како повод за широки коалиции и продолжување на кризата. Либералната партија вели дека денеска од медиумите дознала дека предлогот на ЛП - оти услов за ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев

Сител - 25.10.2016

СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред изборниот пораз може да најавуваат проекти кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги реализираше, се навеведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев.

Илиевска: Со проектот Македонија вработува, за една година се вработија 19 илјади лица

Курир - 25.10.2016

Во Конче, граѓаните не пречекаа со отворени врати затоа што знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот партнер на граѓаните, и вистински избор со кој земјата чекори напред. -Пред нас се уште едни избори, предвремени парламентарни избори, се наоѓаме во ...

Спасов на средби со граѓани во „Кисела Јабука“

Сител - 25.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор, ги реализира дадените ветувања и тоа изминатите десет години граѓаните многу добро го знаат, истакна денеска Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ на средбата со граѓани во населеното место „Кисела Јабука“ во општина Ѓорче ...

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор и ги реализира дадените ветувања

Курир - 25.10.2016

Остваруваме средби со граѓани од поголем дел на населени места од сите општини во Република Македонија за да им порачаме дека на нашата партија ВМРО-ДПМНЕ и се потребни и ќе добијат 63 пратеника за стабилна влада и за стабилна Република Македонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев најавува проекти што се веќе реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 25.10.2016

Заев и СДСМ ќе воведеле картички за бесплатен превоз, а бесплатен превоз веќе има, воведен од Владата на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе воведеле бесплатен интернет, а и бесплатен интернет има. Ова се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на најавите на претседателот на ...

Илиеска: Од Струмица народот му порача на Заев дека е време за крај на неговите деструкции со народот

Курир - 25.10.2016

Денеска, како и многу пати до сега, ВМРО-ДПМНЕ е заедно со граѓаните на струмичко. Ги посетвивме и имавме продуктивни средби со жителите на Ново Село, Колешино, Просениково и еве сега сме во Смоларе, изјави Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМЕ.

Величковски: Драго ми е што нашиот предлог е прифатлив за Левица

Стандард - 25.10.2016

Предлогот на Либералната партија, оти услов за соработка со други опозициски партии е јавен договор и дека по изборите нема коалиција со Груевски, е поддржан од партијата Левица и оттаму го поздравија ваквиот став.

Величковски: Се надевам дека и СДСМ ќе прифати договор за изолација на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 25.10.2016

етседателот на Либералната партија, Ивон Величковски, го поздравува ставот на Левица, сите опозициски партии да потпишат декларација со која ќе се обврзат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ во владата по изборите на 11 декември.

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту една лага нема да ги спаси Заев и СДСМ кои се повеќе и повеќе прават трагикомедија од себе

Press24 - 25.10.2016

Во продолжение интегрален текст од ВМРО-ДПМНЕ. Со секој ден поблиску до поразот од избори, СДСМ се повеќе и повеќе прави трагикомедија од себе. Заев и СДСМ ќе воведеле картички за бесплатен превоз, а бесплатен превоз веќе има, воведен од Владата на ...

(ВИДЕО) Левица: Сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 25.10.2016

Партијата Левица излезе со официјален предлог за формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што велат, таа е креатор на владејачките политики 10 години и ја упропастува Македонија.

Илиевска: Во време на политичка криза вработени се 19 илјади лица

Press24 - 25.10.2016

Во Конче, граѓаните не пречекаа со отворени врати затоа што знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот партнер на граѓаните, и вистински избор со кој земјата чекори напред. -Пред нас се уште едни избори, предвремени парламентарни избори, се наоѓаме во ...

Петровски: ВМРО повторно ќе победува, затоа што ВМРО е македонскиот народ

Пулс24 - 25.10.2016

„Црните страници на УДБА“ буди чувство на средба со македонската историја и стремеж за слобода и сопствена држава. Стремеж скапо платен. Стремеж до сега сокриен. Ѕверства оправдани со скапа странска пропаганда. Сѐ со цел да заборавиме.

Добредојдени сме, зашто народот знае дека со ВМРО-ДПМНЕ земјата ќе чекори напред

Република - 25.10.2016

Во Конче, граѓаните не пречекаа со отворени врати затоа што знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот партнер на граѓаните, и вистински избор со кој земјата чекори напред. -Пред нас се уште едни избори, предвремени парламентарни избори, се наоѓаме во ...

Левица: Партиите да формираат кордон за изолација на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 25.10.2016

Партијата Левица даде предлог за формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што велат од Левица, таа е креатор на владејачки политики 10 години и со тоа ја упропастува Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор и ги реализира дадените ветувања

Република - 25.10.2016

Остваруваме средби со граѓани од поголем дел на населени места од сите општини во Република Македонија за да им порачаме дека на нашата партија ВМРО-ДПМНЕ и се потребни и ќе добијат 63 пратеника за стабилна влада и за стабилна Република Македонија, ...

Со проектот Македонија вработува, за една година се вработија 19 илјади лица

Пулс24 - 25.10.2016

Во Конче, граѓаните не пречекаа со отворени врати затоа што знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот партнер на граѓаните, и вистински избор со кој земјата чекори напред. -Пред нас се уште едни избори, предвремени парламентарни избори, се наоѓаме во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев најавува проекти што се веќе реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 25.10.2016

Заев и СДСМ ќе воведеле картички за бесплатен превоз, а бесплатен превоз веќе има, воведен од Владата на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе воведеле бесплатен интернет, а и бесплатен интернет има. Ова се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на најавите на претседателот на ...

Величковски: Се надевам дека и СДСМ ќе прифати договор за изолација на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 25.10.2016

Претседателот на Либералната партија, Ивон Величковски, го поздравува ставот на Левица, сите опозициски партии да потпишат декларација со која ќе се обврзат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ во владата по изборите на 11 декември.

Либерална партија: Мора да се спречи изборен инженеринг во десницата

Фактор - 25.10.2016

Либералната партија соопшти дека се среќни што денеска Левица ја прифатиле нивната иницијатива за потпишување на меморандум со кој партиите ќе се обврзат да не коалицираат со владејачката ВМРО-ДПМНЕ ни пред ни по изборите и на тој начин ќе се ...

Илиеска: Од Струмица народот му порача на Заев дека доаѓа крај на неговите деструктивни политики

Пулс24 - 25.10.2016

Денеска, како и многу пати до сега, ВМРО-ДПМНЕ е заедно со граѓаните на струмичко. Ги посетвивме и имавме продуктивни средби со жителите на Ново Село, Колешино, Просениково и еве сега сме во Смоларе, изјави Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМЕ.

Левица бара сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 25.10.2016

Партијата Левица бара формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи сметаат дека таа е креатор на владејачките политики десет години и ја упропастува Македонија.

(ВИДЕО) Левица: Сите партии да потпишат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 25.10.2016

Партијата Левица излезе со официјален предлог за формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што велат, таа е креатор на владејачките политики 10 години и ја упропастува Македонија-пренесе А1он.

ВМРО-ДПМНЕ: На Шилегов и СДСМ им преостанува само да ја чекаат казната на 11-ти декември

Пулс24 - 25.10.2016

Шилегов и СДСМ продолжуваат со манипулациите. Што впрочем да се очекува од партијата која освен лаги нема што друго да им понуди на граѓаните. Токму затоа Шилегов држи прес конференции сам како избркан, со својата табла со лаги.

Величковски: Се надевам дека и СДСМ ќе прифати договор за изолација на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 25.10.2016

Претседателот на Либералната партија, Ивон Величковски, го поздравува ставот на Левица, сите опозициски партии да потпишат декларација со која ќе се обврзат дека нема да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ во владата по изборите на 11 декември.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ во паника пред изборите најавуваат проекти што ВМРО-ДПМНЕ одамна ги реализираше

Пулс24 - 25.10.2016

Со секој ден поблиску до поразот од избори, СДСМ се повеќе и повеќе прави трагикомедија од себе. Заев и СДСМ ќе воведеле картички за бесплатен превоз, а бесплатен превоз веќе има, воведен од Владата на ВМРО-ДПМНЕ.

Величковски: Драго ми е што предлогот на ЛП е прифатлив за Левица

Точка - 25.10.2016

Од медиумите денеска разбравме дека предлогот на Либералната партија (ЛП) од 3-ти октомври, дека услов за соработка со други опозициски партии е јавен договор оти по изборите нема коалиција со челникот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски е ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев

Локално - 25.10.2016

СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред изборниот пораз може да најавуваат проекти кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги реализираше, се навеведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев.

Савески: Сите партии да потпишат заеднички меморандум дека нема да учествуваат во влада во која учествува ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 25.10.2016

Новата партија Левица денеска предложи формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата. Здравко Савески од партијата вели дека ако ВМРО-ДПМНЕ освои уште еден мандат, партијата ќе и зарие конечен нож на Македонија и ќе ја ...

Савески: Да се изолира ВМРО-ДПМНЕ затоа што ќе ја уништи земјата

Фактор - 25.10.2016

Новата партија „Левица“ денеска предложи формирање експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата. Здравко Савески од „Левица“ кажа дека ако ВМРО-ДПМНЕ освои уште еден мандат, партијата ќе и зарие конечен нож на Македонија и ќе ја ...

ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор и ги реализира дадените ветувања

Пулс24 - 25.10.2016

Остваруваме средби со граѓани од поголем дел на населени места од сите општини во Република Македонија за да им порачаме дека на нашата партија ВМРО-ДПМНЕ и се потребни и ќе добијат 63 пратеника за стабилна влада и за стабилна Република Македонија, ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев

Lider - 25.10.2016

СДСМ во недостиг на идеи, а во суфицит од желба за измислување и лажење поради паниката пред изборниот пораз може да најавуваат проекти кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги реализираше, се навеведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Заев.

Илиевска: Во време на политичка криза вработени се 19 илјади лица

Lider - 25.10.2016

Во Конче, граѓаните не пречекаа со отворени врати затоа што знаат дека ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот партнер на граѓаните, и вистински избор со кој земјата чекори напред. -Пред нас се уште едни избори, предвремени парламентарни избори, се наоѓаме во ...

Спасов на средби со граѓани во „Кисела Јабука“

Lider - 25.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ стои позади дадениот збор, ги реализира дадените ветувања и тоа изминатите десет години граѓаните многу добро го знаат, истакна денеска Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ на средбата со граѓани во населеното место „Кисела Јабука“ во општина Ѓорче ...

Опозициските новинари сами ја откриваат политичката мотивираност на обвиненијата на СЈО

Сител - 24.10.2016

Опозициски новинар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска му постави прашање за тоа дали треба осомничен човек да излезе на избори. Кога ваквото прашање доаѓа од опозициски медиум/новинар, а паралелно СЈО до сега покренува обвиненија само ...

ВМРО-ДПМНЕ МЕЃУ НАРОДОТ: Изборите ќе бидат крај на кризата предизвикана од СДСМ

Телеграф - 24.10.2016

Ристовски рече дека се уверени во фактот оти целокупниот успех може да се добие и реализира само со довербата на граѓаните, а довербата на граѓаните е нешто коешто го красело ВМРО-ДПМНЕ во изминатите десетина години ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе биде казнет за се што и’ направи на Република Македонија

А1 On - 24.10.2016

Единственото нешто што СДСМ им го нуди на граѓаните е криза и деструкција во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ нуди и реализира проекти и просперитет. Единствен проект на СДСМ е едно евро за Вицето.

Опозициските новинари сами ја откриваат политичката мотивираност на обвиненијата на СЈО

Курир - 24.10.2016

Опозициски новинар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска му постави прашање за тоа дали треба осомничен човек да излезе на избори. Кога ваквото прашање доаѓа од опозициски медиум/новинар, а паралелно СЈО до сега покренува обвиненија само ...

ВМРО ДПМНЕ: Она што СДСМ им го нуди на граѓаните е криза и деструкција

Репортер - 24.10.2016

Единственото нешто што СДСМ им го нуди на граѓаните е криза и деструкција во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ нуди и реализира проекти и просперитет. Единствен проект на СДСМ е едно евро за Вицето.

Се кристализира политичката мотивираност на обвиненијата на СЈО

Нетпрес - 24.10.2016

Опозициски новинар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска му постави прашање за тоа дали треба осомничен човек да излезе на избори. Кога ваквото прашање доаѓа од опозициски медиум/новинар, а паралелно СЈО до сега покренува обвиненија само ...

ИНТЕРВЈУ Левица: 11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок

Фактор - 24.10.2016

11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок. Левица е исправена пред бројни предизвици. Можеби најважниот е дека сите партии се исти и дека партија се формира за да се остварат тесни, лични интереси на потесна група членови.

Единственото нешто што СДСМ им го нуди на граѓаните е криза и деструкција во Република Македонија

Пулс24 - 24.10.2016

Единственото нешто што СДСМ им го нуди на граѓаните е криза и деструкција во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ нуди и реализира проекти и просперитет. Единствен проект на СДСМ е едно евро за Вицето.

Опозициските новинари ја откриваат политичката мотивираност на обвиненијата на СЈО

Пулс24 - 24.10.2016

Опозициски новинар, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска му постави прашање за тоа дали треба осомничен човек да излезе на избори. Кога ваквото прашање доаѓа од опозициски медиум/новинар, а паралелно СЈО до сега покренува обвиненија ...

Опозициските новинари сами ја откриваат политичката мотивираност на обвиненијата на СЈО

Lider - 24.10.2016

Опозициски новинар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска му постави прашање за тоа дали треба осомничен човек да излезе на избори. Кога ваквото прашање доаѓа од опозициски медиум/новинар, а паралелно СЈО до сега покренува обвиненија само ...