TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Абрамович на „шопинг“ во јануари!

Спорт Денес - 12.12.2010

Слабата форма на неговата омилена „играчка" во последно време, Челси, го натерала рускиот тајкун Роман Абрамович да го одврзе ќесето и да тргне во купување засилувања во јануарскиот преоден рок.

Анчелоти ќе има средства за настап на трансфер пазарот во јануари

24Фудбал - 11.12.2010

Карло Анчелоти потврди дека ќе има пари на располагање за ангажман на нови фудбалери во зимскиот трансфер пазар Стратегот вчера инсистираше дека ја има целосната поддршка од сопственикот Роман ...

Абрамович ќе пазари во јануари

Спортнет - 11.12.2010

Слабата форма на неговата омилена "играчка" во последно време, ФК Челзи, го натерала рускиот тајкун Роман Абрамович да го одврзе кесето и да тргне во купување засилувања во јануарскиот преоден рок.

Анчелоти: „Моите играчи беа исплашени“

БркајРабота - 11.12.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти, беше бесен по киксот на неговата екипа во последните четири натпревари од Премиер Лигата.

Анчелоти: Треба да ја подобриме играта во нападот

24Фудбал - 09.12.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти е делумно задоволен од играта на неговиот тим на гостувањето кај Марсеј. Челзи синоќа загуби на гостувањето кај Марсеј, Сините минимално со 1-0 беа поразени во ...

Анчелоти не стравува од можноста да добие отказ

24Фудбал - 09.12.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти инсистира дека не стравува за својата иднина и покрај тоа што ’Сините’ имаат голем пад во формата Арсенал и Манчестер Јунајтед успеаа да го престигнат Челзи на ...

Анчелоти: Не се плашам од отказ

Спортски - 09.12.2010

Тренерот на Челзи, Карло Анчелоти вели дека не стравува и воопшто не размислува за тоа дека може да ја загуби работата, полсе падот на формата на неговиот тим.

Анчелоти: Повторно игравме исплашено

Спорт Денес - 09.12.2010

Менаџерот на Челси Карло Анчелоти не беше воопшто среќен по поразот на неговиот тим со 0:1 од Олимпик Марсеј во последниот натпревар од страна на група Ф на Лигата на шампионите.

Анчелоти: Не се плашам од отказ

Таратур - 09.12.2010

Тренерот на Челзи, Карло Анчелоти вели дека не стравува и воопшто не размислува за тоа дека може да ја загуби работата, полсе падот на формата на неговиот тим.

Анчелоти: Против Марсеј треба да се преродиме

Спорт Денес - 08.12.2010

Менаџерот на англискиот шампион Челси Карло Анчелоти се надева дека неговиот тим ќе се прероди себеси во денешниот дуел против францускиот гигант Марсеј.

Анчелоти не спие добро поради лошата форма на Челзи

24Фудбал - 06.12.2010

Карло Анчелоти признава дека му е многу тешко да биде релаксиран во моментов, но инсистира дека не стравува од можноста да добие отказ Менаџерот на Челзи се најде под силен притисок во последните ...

Анчелоти: Не можам да спијам од проблеми

Спортнет - 06.12.2010

Италијанецот се обидува да ја реши енигмата поради што Челзи одеднаш почна да игра лошо? Менаџерот на Челзи Карло Анчелоти изјави дека не може да спие по серијата лоши резултати на неговиот тим и ги ...

Анчелоти: Загрижен сум, немаме причина за смеа

Спортски - 06.12.2010

Кризата во Челзи е се подлабока и актуелниот англиски првак се топи во неа, така што веќе го изгуби лидерското место на табелата во Премиер лигата.

Не можам да спијам од проблеми

Идивиди - 06.12.2010

Италијанецот се обидува да ја реши енигмата поради што Челзи одеднаш почна да игра лошо? Менаџерот на Челзи Карло Анчелоти изјави дека не може да спие по серијата лоши резултати на неговиот тим и ги ...

Анчелоти: Не заминувам, ќе го вратам Челси по старите патеки

Спорт Денес - 06.12.2010

Слободно сонот од почетокот на сезоната веќе е само мит за тренерот на Челси Карло Анчелоти, но Италијанецот нема намера да се откажува и е решен да ги врати „сините" во шампионскиот пат.

Анчелоти: Загрижен сум, немаме причина за радост

Таратур - 06.12.2010

Кризата во Челзи е се подлабока и актуелниот англиски првак се топи во неа, така што веќе го изгуби лидерското место на табелата во Премиер лигата.