TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојката на Лубиц била бремена

БркајРабота - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Идентификувани останките на Андреас Лубиц

Утрински - 29.03.2015

Идентификувани се останките на Андреас Лубиц, објави германскиот весник „Билд ам зонтаг“, кој се повикува на извори од француската истрага. Идентификацијата е извршена со помош на ДНК анализа.

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

БркајРабота - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата ...

Форензичарите на Алпите: Тие слики ќе нè прогонуваат цел живот (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 29.03.2015

Германски форензичар открил дека се пронајдени останките на копилотот Андреас Лубиц, кој наводно намерно го урнал авионот, а верува и дека ќе го добие одговорот дали тој земал лекарства и какви.

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

Алфа - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени.

"Отворија ја проклетата врата!“ се последните зборови на пилотот

Идивиди - 29.03.2015

Идентификувани останките на Андреас Лубиц Берлин, 29 март 2015 (МИА) - Идентификувани се останките на Андреас Лубиц, објави германскиот весник „Билд ам зонтаг“, кој се повикува на извори од француската истрага.

Девојката на копилотот што го урна „Ербасот“ е бремена

Телеграф - 29.03.2015

Според германскиот весник „Билд“, Голдбах е учителка со која Лубиц бил во долгогодишна врска со многу прекини Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете.

ГЕРМАНИЈА: Наодите за здравствената состојба до авиокомпаниите ги доставуваат пилотите

Телеграф - 29.03.2015

Лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц поради Законот за доверливост Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите ...

Таткото на Лубиц се исповеда: Злосторството на синот му тежи на совеста

Локално - 29.03.2015

Таткото на пилотот-убиец Андреас Лубиц проговори за прв пат по трагедијата со авионот. Тој рече дека трагедијата му тежи на совеста. Се претпоставува дека исповедта е направена пред Бернард Бартолини, градоначалникот на Прада уд Блеон ...

Лубиц бил опсесивен да контролира сè, тој полека но сигурно ослепувал

Локално - 29.03.2015

Пилотот-убиец Андреас Лубиц планирал да се ожени за својата девојка, но таа се откажала од него, бидејќи почнала да се плаши за себе, поради неговото однесување слично на Џекил и Хајд. Жената, идентификувана како учителката Кетрин Голдбах , ...

Го идентификуваа телото на Адреас Лубиц

Локално - 29.03.2015

Идентификувани се посмртните останки на Андреас Лубиц, вториот пилот на урнатиот во Алпите авион на Germanwings, соопшти германскиот весник Билд, повикувајќи се на свои извори. Според изданието, властите успеаја да го потврдат идентитетот на телото ...

Излезе стенограмот од фаталниот лет над Алпите

Локално - 29.03.2015

Германскиот весник “Билд” објави стенограми од аудиозапис на фаталниот лет на авионот “Germanwings”, кој беше срушен од вториот пилот со 150 патници. Снимката е од првата црна кутија на авионот од најважните моменти од кои веќе беа откриени од ...

МОРНИЧАВИ КРИЦИ: На снимката се слушаат врисоци на патниците од „eрбасот“

Телеграф - 29.03.2015

Светските медиуми се преплавени со деталите од приватниот живот и здравствените проблеми на Андреас Лубиц (28), копилотот што на почетокот на неделава намерно го урна авионот „Ербас А320“ во Алпите.

Mirror сензационално: Девојката на Лубиц е бремена од него

Локално - 29.03.2015

26-годишната девојка на Андреас Лубиц – Кетрин Голдбах е бремена од него, соопштува “Мирор”. Се смета дека таа тоа им го рекла на своите ученици во Дизелдорф, каде работела до неодамна . Таа кажала дека е среќна да ги споделат новостите и дека гледа ...

Копилотот кој го сруши германскиот авион се плашел дека ќе ослепе?

Телеграф - 29.03.2015

Познат германски медиум, повикувајќи се на некој од истражителите пишува дека копилотот Андреас Лубиц го лечеле неколку неуролози и психијатри Копилотот осомничен за уривањето на германскиот патнички авион на француските Алпи, најверојатно имал ...

Форензичарите на Алпите: “Овие слики ќе ме прогонуваат цел живот”

Локално - 29.03.2015

Форензичарите работат деноноќно за да се идентификуваат остатоците, а тоа беше потврдено и при пронаоѓање на телото на копилотот-убиец Андреас Лубиц.. На падините на француските Алпи досега се пронајдени 600 делови од телата, кои им припаѓаат на ...

Девојката на копилотот Лубиц е бремена и носи негово дете!

За Се - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Девојката на Лубиц била бремена

МК News - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Девојката на Лубиц била бремена

А1 On - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

Здравство24 - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени,пренесува МИА.

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

За Се - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата ...

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

А1 On - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени, јави дописникот на МИА од Берлин.

Копилотот Лубиц имал проблеми со видот

МК News - 29.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц кој е под сомнение дека намерно го урна авионот на Germanwings, имал проблеми со видот Поради овие проблеми тој на 10 март побарал лекарска помош. Доказите за ова ги открила полицијата при претресот на неговиот дом во ...

Таткото на копилотот се исповеда: Злосторството на синот му тежи на совеста

МК News - 29.03.2015

Таткото на пилотот-убиец Андреас Лубиц проговори за прв пат по трагедијата со авионот. Тој рече дека трагедијата му тежи на совеста. Се претпоставува дека исповедта е направена пред Бернард Бартолини, градоначалникот на Прада уд Блеон ...

Експерт за безбедност на летовите: За сите е профитабилно да се обвинува Лубиц

МК News - 29.03.2015

Се повеќе детали излегуваат во врска со несреќата на Airbus А-320 на германската авиокомпанија Germanwings. Сите тие покажуваат дека главна улога за трагедијата има човечкиот фактор. За прв пат обвинителот Брис Робен, изјави дека вториот пилот се ...

Го идентификуваа телото на Адреас Лубиц

Орбис - 29.03.2015

Идентификувани се посмртните останки на Андреас Лубиц, вториот пилот на урнатиот во Алпите авион на Germanwings, соопшти германскиот весник Билд, повикувајќи се на свои извори. Според изданието, властите успеаја да го потврдат идентитетот на телото ...

Девојката на Лубиц била бремена

+инфо - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

+инфо - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени, јави дописникот на МИА од Берлин.

Што го претвори перспективниот пилот во камиказа?

Орбис - 29.03.2015

Што го претвори Андреас Лубиц од успешен и перспективен пилот во масовен убиец на само 27 години е предмет на неколку истраги барем во две држави. Од повеќе извори е познато дека тој пател од депресија и исцрпеност на телото и дека се лекувал од за ...

Форензичарите на Алпите: “Овие слики ќе ме прогонуваат цел живот”

Орбис - 29.03.2015

Форензичарите работат деноноќно за да се идентификуваат остатоците, а тоа беше потврдено и при пронаоѓање на телото на копилотот-убиец Андреас Лубиц.. На падините на француските Алпи досега се пронајдени 600 делови од телата, кои им припаѓаат на ...

Форензичарите на Алпите: Тие слики ќе нè прогонуваат цел живот (ФОТО+ВИДЕО)

Орбис - 29.03.2015

Германски форензичар открил дека се пронајдени останките на копилотот Андреас Лубиц, кој наводно намерно го урнал авионот, а верува и дека ќе го добие одговорот дали тој земал лекарства и какви.

„Отвори ја проклетата врата“, молел капетанот на авионот

Канал5 - 29.03.2015

Германскиот весник „Билд“ денеска пренесува дека авионот на компанијата „Џерман вингс“ доцнел околу 26 минути, и дека капетанот не стигнал да го употреби тоалетот. Разговор меѓу капетанот и копилотот во авионот бил нормален, ништо не упатувало на ...

Идентификувани останките на Андреас Лубиц

+инфо - 29.03.2015

Идентификувани се останките на Андреас Лубиц, објави германскиот весник „Билд ам зонтаг“, кој се повикува на извори од француската истрага. Идентификацијата е извршена со помош на ДНК анализа.

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

Press24 - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени, пренесува МИА.

Девојката на Лубиц била бремена

Република - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Транскрипт од разговорот меѓу пилотите: „Отвори ја проклетата врата“

Сител - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во копилотот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата и да се ...

Девојката на копилотот Лубиц била бремена

Сител - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

Република - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата ...

Девојката на копилотот била бремена

Press24 - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

Сител - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени, јави дописникот на МИА од Берлин.

Исповед на поранешната девојка на Лубиц: Навечер се будеше препотен и врескаше „паѓаме“!

Република - 29.03.2015

Поранешната девојка на пилотот Андреас Лубиц, позната само како Мариа, го опишала како личност која се борела со своите демони. Таа работела како стјуардеса, а со Лубиц се запознала на еден лет по што почнале голема љубовна романса која ја ...

Што го претвори перспективниот пилот во камиказа?

Република - 29.03.2015

Што го претвори Андреас Лубиц од успешен и перспективен пилот во масовен убиец на само 27 години е предмет на неколку истраги барем во две држави. Од повеќе извори е познато дека тој пател од депресија и исцрпеност на телото и дека се лекувал од за ...

Девојката на Лубиц била бремена

Нетпрес - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Идентификувани посмртните останки на Лубиц

Нетпрес - 29.03.2015

Посмртните останки на Андреас Лубиц, копилотот на авионот на „Џерманвингс“ Алпите биле пронајдени и идентификувани во текот на вчерашниот ден, соопшти германскиот весник Билд, повикувајќи се на свои извори.

Транскриптот од црната кутија забележал језиво вриштење на патниците од ербасот!!!

1.мк - 29.03.2015

Летот на линијата Барселона – Дизелдорф почнал зо Зондхајмеровото извинување кон патниците поради каснење од 26 минути, со ветување дека сигурно навреме ќе пристигнат на саканата дестинација.

Девојката на Лубиц била бремена

Курир - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Девојката на Лубиц била бремена

Денешен - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Поради Законот за доверливост лекарите не ја пријавиле болеста на Лубиц

Курир - 29.03.2015

Германските закони за доверливост му помогнале на осомничениот пилот за трагедијата на летот Барселона да ја скрие својата ментална болест и проблемите со видот пред неговите претпоставени, пренесува МИА.

Таткото на Лубиц се исповеда: Злосторството на синот му тежи на совеста

Денешен - 29.03.2015

Таткото на пилотот-убиец Андреас Лубиц проговори за прв пат по трагедијата со авионот. Тој рече дека трагедијата му тежи на совеста. Се претпоставува дека исповедта е направена пред Бернард Бартолини, градоначалникот на Прада уд Блеон ...

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

Курир - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши вратата ...

Девојката на Лубиц била бремена

Lider - 29.03.2015

Девојката со која што требало да се ожени осомничениот копилот Андреас Лубиц била бремена со негово дете. Жената чие име Катрин Голдбах се појавува за прв пат во медиумите, а со која што Лубиц бил во нестабилна врска во последниве седум години ...

Идентификувани останките на Андреас Лубиц

Lider - 29.03.2015

Идентификувани се останките на Андреас Лубиц, објави германскиот весник „Билд ам зонтаг“, кој се повикува на извори од француската истрага. Идентификацијата е извршена со помош на ДНК анализа.

Шокантен транскрипт од разговорот на Лубиц со капетанот: Оди до тоалет, јас ќе управувам!

Falanga - 29.03.2015

Германскиот неделник Билд објави транскрипт од разговорот во кокпитот на авионот на Џерманвингс кој се урна на француските Алпи.. Вклучувајќи ги последните моменти во кои капетанот очајнички Патрик Сондхеимер очајнички се обидувал да ја скрши ...

Андреас Лубиц: Еден ден сите ќе го знаат моето име

24 Вести - 28.03.2015

Koпилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со кој цел свет ќе го запомни.

ИСИС го прогласи за херој- копилотот кој уби 148 лица преминал во Ислам

БркајРабота - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка

Утрински - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со што цел свет ќе го запомни, јави дописникот на МИА од Берлин.

Бившата девојка на Лубиц: Андреас планираше да направи нешто по што сите ќе го паметат

МКД - 28.03.2015

Андреас Лубиц, копилотот на Џерманвингс што се урна ербасот А320 во француските Алпи, при што загинаа сите 150 патници во него, планирал да направи нешто „по што сите ќе го паметат“, рекла неговата поранешна девојка во едно интервју. Марија В.

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка

Алсат-М - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни, јави дописникот ...

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка

Локално - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни, јави дописникот на МИА од Берлин.

ДЕВОЈКА НА ЛУБИЦ: Пред една година ми кажа дека ќе направи нешто по што сите ќе го запаметат

Телеграф - 28.03.2015

Мариа, 26-годишна стјуардеса, открила дека Лубиц често имал кошмари поради кои се будел извикувајќи: „Паѓаме“ Поранешната девојка на германскиот копилот Андреас Лубиц, кој е осомничен дека намерно го урна авионот на „Џерманвингс“ во вторникот со 149 ...

Поранешна девојка со шокантни откритија за пилотот-убиец, Лубиц кој сакал да направи нешто големо

Локално - 28.03.2015

Вториот пилот на авионот на “Germanwings” Андреас Лубиц се заканувал да стори сé за даго препознаваат еден ден неговото име, пишува германското издание Bild. Според негова поранешна девојка и стјуардесата Марија Б.

Цел свет ќе зборува за мене

Идивиди - 28.03.2015

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка Берлин, 28 Март 2015 (МИА) - Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал ...

Копилотот Лубиц најавувал спектакуларен потег кој „сите ќе го запаметат“

Алфа - 28.03.2015

Kопилотот Андрес Лубиц, кој е осомничен дека намерно го урна авионот на Џерманингс со 150 патници во француските Алпи, и зборувал на својата пораншена девојка дека редовно оди на психијатриски третмани како и дека планира спектакуларен потег кој ...

Во куќата на Лубиц се откриени лекови за ментални болести

Локално - 28.03.2015

За време на претресот на куќата каде што живеел Андреас Лубиц, наводен виновник за авионската несреќа во Француските Алпи, се пронајдени големо количество лекови за лекување на ментални болести, објави “Велт ам Зонтаг”, повикувајќи се на свој извор ...

Експерт за безбедност на летовите: За сите е профитабилно да се обвинува Лубиц

Локално - 28.03.2015

Се повеќе детали излегуваат во врска со несреќата на Airbus А-320 на германската авиокомпанија Germanwings. Сите тие покажуваат дека главна улога за трагедијата има човечкиот фактор. За прв пат обвинителот Брис Робен, изјави дека вториот пилот се ...

ИСИС го прогласи за херој- копилотот кој уби 148 лица преминал во Ислам

МК News - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка

+инфо - 28.03.2015

Пилотот осомничен дека намерно го урна авионот на летот Барселона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни, јави дописникот на МИА од Берлин.

Богатите родители на копилотот шокирани: Дошле да го преземат телото, полицијата ги одвела на сослушување

МК News - 28.03.2015

Лубиц е богато семејство, чиј дом во Монтабаур вреди половина милион евра. Неговиот татко е успешен бизнисмен, а неговата мајка е професорка по клавир. Родителите на копилотот Андреас Лубиц, кој е осомничен дека намерно ја предизвикал смртта на 150 ...

ИСИС го прогласи за херој, копилотот Лубиц преминал во ислам?

Орбис - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Поранешна девојка со шокантни откритија за пилотот-убиец, Лубиц кој сакал да направи нешто големо

Орбис - 28.03.2015

Вториот пилот на авионот на “Germanwings” Андреас Лубиц се заканувал да стори сé за даго препознаваат еден ден неговото име, пишува германското издание Bild. Според негова поранешна девојка и стјуардесата Марија Б.

Лубиц ја најавил трагедијата пред поранешната девојка

А1 On - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни, јави дописникот на МИА од Берлин.

ИСИС го прогласи копилотот Лубиц за херој

А1 On - 28.03.2015

По објавување на веста дека Андреас Лубиц, копилот на авионот на „Џерман вингс“ кој се урна во француските Алпи, при што загинаа 150 лица, е виновен за трагедијата, ИСИС го прогласи за херој.

ВИДЕО: Лубиц криел дека е болен

А1 On - 28.03.2015

Копилотот на авионот на германската компанија „Џерман вингс“, Андреас Лубиц, за кого постои сомневање дека намерно го урнал авионот со 150 патници и членови на екипажот, бил на боледување на денот на несреќата, но тоа не го пријавил кај ...

Лубиц рекол дека ќе стори нешто по кое ќе остане запаметен

Н.Македонија - 28.03.2015

Бившата девојка на Лубиц, во интервју за германскиот весник „Билд“ изјави дека пред една година, додека се уште биле заедно тој и рекол: „Еден ден ќе направам нешто што ќе го смени системот, и сите ќе го знаат моето име и ќе ме запомнат“.

„Лубиц сакаше сите да го запаметат неговото име“

Канал5 - 28.03.2015

Копилотот Андрес Лубиц и изјавил на својата поранешна девојка дека планира еден спектакуларен гест со кои сите ќе го запаметат, пишува денешниот германски весник „Билд“. Весникот објави интервју со 26 – годишната стјуардеса Марија Б.

Лубиц: Еден ден сите ќе чујат за мене

Канал5 - 28.03.2015

Еден ден сите ќе знаат за мене, и рекол пред околу една година, копилотот Андреас Лубиц на својата девојка, која проговори за периодот кога се забавувала со него. 26-годишната стјуардеса, чиј идентитет не се открива, за германскиот весник „Билд“ ...

Подножјето на смртта – нема тело што може наскоро да се идентификува

Канал5 - 28.03.2015

Сакаше и очигледно успеа светот да му го запамети името. Доскорешната девојка на Андреас Лубиц проговори за најскриените мечти на 27-годишниот копилот, кој во смрт однесе 149 луѓе. Еден ден ќе направам нешто што ќе го промени системот и по што сите ...

Копилотот Лубиц имал проблеми со видот

Н.Македонија - 28.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц кој е под сомнение дека намерно го урна авионот на Germanwings, имал проблеми со видот Поради овие проблеми тој на 10 март побарал лекарска помош. Доказите за ова ги открила полицијата при претресот на неговиот дом во ...

Објавена нова фотографија од копилотот Андреас Лубиц, откриено е дека бил „опседнат со Алпите”

Точка - 28.03.2015

28-годишниот Андреас Лубиц, германскиот копилот кој го урна авионот на „Германвингс“ со 150 луѓе, добро ја познавал областа на падот на француските Алпи, која претходно ја посетувал со едрилица.

ИСИС го прогласи за херој копилотот кој однесе во смрт 148 лица

Press24 - 28.03.2015

По објавената вест дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, ИСИС го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

ИСИС го прогласи за херој- копилотот кој уби 148 лица преминал во Ислам

Сител - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

НОВИ ДЕТАЛИ: Копилотот ја најавил трагедијата пред поранешната девојка Берлин

Сител - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни.

Девојката на Лубиц со шокантна исповед: Тој ја најави несреќата!

Сител - 28.03.2015

Мариа, 26-годишна стјуардеса, открила дека Лубиц често имал кошмари поради кои се будел извикувајќи: „Паѓаме“. Исто така, раскажала дека Лубиц пред една година ја најавил несреќата што најверојатно ја предизвика во вторникот во јужна Франција.

ИСИС го прогласи за херој, копилотот Лубиц преминал во ислам?

Република - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Девојката на копилотот со шокатно откритие

Press24 - 28.03.2015

Девојката на копилотот Лубиц со шокантно откритие. 26-годишната Марија раскажала дека Лубиц пред една година ја најавил несреќата што најверојатно ја предизвика во вторникот во јужниот дел на француските Алпи.

Нови детали: Лубиц боледувал од „тешка психосоматска болест“

Република - 28.03.2015

Деталите кои пристигнуваат од светските медиуми во врска со копилотот Андреас Лубиц кој го урна авионот на Џерманвингс во францските Алпи со 149 патници и членови на екипажот продолжуваат да ја згрозуваат јавноста.

ИСИС:„Копилотот Лубиц е херој“ !!!

1.мк - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Андреас Лубиц е новиот херој на Исламската држава

Шеталиште - 28.03.2015

Бројни светски медиуми наведуваат дека Андреас Лубиц, всушност е скриен муслиман. Имено, како што тврди германскиот сајт Speisa.com,Лубиц преминал во ислам. Тие тврдат дека овој Германец поминал во ислам за време на шестомесечната пилотска обука.

Лубиц пред поранешната девојка ја најавил несреќата

Нетпрес - 28.03.2015

Пилотот осмоничен дека намерно го урна авионот на летот Барсеона – Дизелдорф и рекол на поранешната девојка дека е под психијатриски третман и дека планирал спектакуларен чекор, со цел свет ќе го запомни, пренесува МИА.

Бившата девојка на копилотот;„Рече дека еден ден сите ќе дознаат за него“!

1.мк - 28.03.2015

Бившата девојка на коопилотот на Џерман Вингс, осомничен дека намерно го предизвикал падот на Ербасот А320 во француските Алпи изјавила дека тоај рекол како “еден ден сите ќе дознаат за мене“.

НОВИ СОЗНАНИЈА: Копилотот Лубиц бил опседнат со Алпите

Sky - 28.03.2015

Андреас Лубиц (28), германскиот копилот кој го сруши авионот на „Џерман вингс“ со 150 луѓе, добро ја познавал зоната на падот во француските Алпи која порано ја посетувал со едрилица. Дитер Вагнер (70), член на едриличкиот клуб “LSC Vestervald” од ...

Копилотот Лубиц бил опседнат со француските Алпи

еМагазин - 28.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц бил опседнат со француските Алпи и честопати со едрилица летал над планините каде што во вторникот го сруши авионот на „Џерман вингс“ во кој загинаа 149 лица.Тој уште од мал сонувал да стане пилот и многу често со родителите ...

ИСИС го прогласи за херој- копилотот кој уби 148 лица преминал во Ислам

Денешен - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Копилотот Лубиц ја најавил несреќата!

Денешен - 28.03.2015

Мариа, 26-годишна стјуардеса, открила дека Лубиц често имал кошмари поради кои се будел извикувајќи: „Паѓаме“. Исто така, раскажала дека Лубиц пред една година ја најавил несреќата што најверојатно ја предизвика во вторникот во јужна Франција.

ИСИС го прогласи за херој- копилотот кој уби 148 лица преминал во Ислам

Курир - 28.03.2015

ИСИС штом е објавена веста дека копилотот на Герман Вингс, намерно го срушил авионот и притоа уби 148 луѓе, го прогласи Андреас Лубиц за херој. Тогаш оваа вест била прилично нејасна, меѓутоа ден потоа некои работи се разбистрија.

Девојката на Лубиц со шокантна исповед: Тој ја најави несреќата!

Курир - 28.03.2015

Мариа, 26-годишна стјуардеса, открила дека Лубиц често имал кошмари поради кои се будел извикувајќи: „Паѓаме“. Исто така, раскажала дека Лубиц пред една година ја најавил несреќата што најверојатно ја предизвика во вторникот во јужна Франција.

ИСИС го прогласи копилотот Андреас Лубиц за херој

Пулс24 - 28.03.2015

Штом беше објавена веста дека копилотот на „Џерманвингс“ намерно го срушил авионот и притоа уби 150 луѓе, ИСИС го прогласи Андреас Лубиц за херој. Дел од светските медиуми ја пренесоа информацијата дека Андреас Лубиц всушност е скриен муслиман.

Изјава на Лубиц: „Еден ден сите ќе го знаат моето име“

Пулс24 - 28.03.2015

Марија (името е изменето), која е 26-годишна стјуардеса, открила дека Андреас Лубиц често имал кошмари, поради кои се будел извикувајќи: „Паѓаме“, пренесе британски Телеграф . Исто така, таа раскажала дека Лубиц пред една година ја најавил несреќата ...

Копилотот Лубиц премолчел дека имал боледување за денот на авионската несреќа

24 Вести - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

„Билд“: Пилотот на урнатиот Ербас имал „сериозни депресивни епизоди“

24 Вести - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Пилотот на урнатиот Ербас страдал од депресија

Телма - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Полицијата пронашла важно откритие во домот на копилотот Лубиц

Нова ТВ - 27.03.2015

Важна индикација во домот на копилотот Андреас Лубиц открила германската полиција, пишува весникот „Дејли Мејл“. Детективите изјавиле дека дошле до важно откритие за време на четиричасовниот претрес во неговиот стан.

Копилотот на Џерманвингс криел дека бил болен

Глас на Америка - 27.03.2015

„Скинати“ лекарски белешки биле најдени во претресот на домовите на 27-годишниот Андреас Лубиц. Копилотот за кој се верува дека намерно го урнал патничкиот авион на Џерманвингс во француските Алпи, убивајќи ги сите 150 луѓе во авионот, ги криел ...

Копилотот криел дека е болен

Вест - 27.03.2015

ГЕРМАНИЈА (АП) - Копилотот на "Џерманвингс" Андреас Лубиц најверојатно криел докази за болест од неговите работодавци, како фактот дека доктор му дал оправдание да не оди на работа истиот ден кога тој урна патнички авион во планина, рече ...

Германските власти најдоа докази дека копилотот на Германвингс бил болен

Р.С.Европа - 27.03.2015

Германските државни обвинители денеска изјавија дека нашле докази оти копилотот на Германвингс Андреас Лубиц, кој е осомничен дека намерно го урнал авионот на француските Алпи, ја криел од работодавците неговата „неодредена здравствена состојба.

Пилотот на урнатиот Ербас имал „сериозни депресивни епизоди“

Утрински - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Утрински - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. - Тврдењата дека Андреас Л.

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот

БркајРабота - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц, најверојатно, минувал низ лична криза во моментот на стравотната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28-годишниот пилот во која паднал по пропаднатата љубовна врска.

Пилотот на урнатиот Ербас страдал од депресија

Алсат-М - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Копилотот Лубиц премолчел дека имал боледување за денот на несреќата

Утрински - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Депресија, паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

Утрински - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

Лубиц требало да биде на боледување на денот на злочинот, имал белешка дека е неспособен за работа

МКД - 27.03.2015

Полицијата нашла искината белешка за боледување во куќата на Андреас Лубиц, кој се сомничи дека доброволно го урнал авионот ербас А320 на Џерманвингс во вторникот на француските Алпи, рекле дизелдорфските обвинители.

Францускиот премиер: Барам Луфтханза да ги објави сите информации за лудиот копилот

МКД - 27.03.2015

Нови информации за трагедијата што се случи на француските Алпи, кога 28-годишниот копилот Андреас Лубиц урна авион со 149 патници и членови на екипажот, продолжуваат да ја брануваат јавноста, пишува британски Телеграф.

Андреас Лубиц на денот на трагедијата требал да биде на боледување

Кајгана - 27.03.2015

Германскиот пилот Андреас Лубиц криел од своите работодавачи дека боледувал од депресија. Спроведувајќи ја истрагата во станот и домот на Лубиц истражувачите пронашле искинати хартии кои биле дел од документи за боледување.

Полицијата дошла до „значајно“ откритие во домот на копилотот Андреас (ВИДЕО)

МКД - 27.03.2015

Германската полиција што ја истражува очигледната улога на копилотот Андреас Лубиц во несреќата на летот 4У9525 на Џерманвингс на француските Алпи вели дека дошла до „значајно“ откритие пребарувајќи го неговиот дом во близина на Дизелдорф, пренесе ...

Пилотот што го урна авионот бил во депресија

365 - 27.03.2015

Германската полиција открила важна индикација во домот на копилотот Андреас Лубиц, кој се смета за виновник за несреќата на авионот на компанијата Germanwings, пишува весникот „Дејли мејл“.

Во домот на копилотот на „Airbus A320“ пронајдени се „значајни докази“

Кајгана - 27.03.2015

При претресот на станот на копилотот на летот 4U9525 од Барселона за Диселдорф кој се урна во вторникот во француските Алпи, пронајдени се „значајни докази“ за причината пилотот Андреас Лубиц намерно да го урне авионот, објави денеска телевизијата ...

Пациенти во тешка депресија не се самоубиваат со 150 луѓе

Дневник - 27.03.2015

Kако лекар малку ми се чудни објаснувањата дека копилотот Андреас Лубиц за кој се наведува дека намерно го урнал германскиот авион со 150 патници, само за да си го одземе животот , страдал од депресија.

УРНАТ ЕРБАС: Пилотот имал „сериозни депресивни епизоди“

Телеграф - 27.03.2015

По преслушувањето на записите од црната кутија, истражителите не дојдоа до сознание кои биле мотивите на 27-годишниот Андреас Лубиц за преземање на авионот со 150 патници и членови на екипажот и за негово намерно уривање Пилотот на „ербасот“ на ...

Ја криел болеста од шефовите

Идивиди - 27.03.2015

Копилотот Лубиц премолчел дека имал боледување за денот на авионската несреќа Берлин, 27 март 2015 (МИА) - Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, (27) скрил заболување ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Локално - 27.03.2015

- Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. – Тврдењата дека Андреас Л.

„Билд“: Пилотот на урнатиот Ербас имал „сериозни депресивни епизоди“

Алфа - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

УРНАТ АВИОН: Копилотот имал забрана да лета на денот на инцидентот

Телеграф - 27.03.2015

Лубиц минал 18 месеци во кои добивал психијатриски третман, а добил и дијагноза за „епизода на тешка депресија“ во која лекарите се сомневале на проблеми со неговата девојка Забрана од лекар да управува со какво било летало имал копилотот Андреас ...

УРАНАТ ЕРБАС: Копилотот бил болен

Телеграф - 27.03.2015

Вториот пилот на „боингот“ сопственост на „Џерманвингс“ кој се урна, премолчал дека имал боледување за денот на авионската несреќа Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на „боингот“, сопственост на „Џерманвингс“ кој се урна пред три ...

Лубиц не се лекувал од депресија, тврди болницата во Дизелдорф

Телеграф - 27.03.2015

Лекувањето на Лубиц почнало во февруари, а неговата последна посета на лекар била на 10 март. Но, според германските закони за лекарска тајна не можат да се обелоденат детали за неговото лекување Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го ...

Депресија, напади на паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

Локално - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

СамоУбИЕЦОТ пилот Лубиц одел година и половина на психијатар

Локално - 27.03.2015

Пилотот Андреас Лубиц, кој се смета за виновник за несреќата на авионот на авиокомпанијата Germanwings на 24 март во југоисточниот дел на Франција, вкупно година и половина посетувал психијатар, пишува германскиот таблоид Bild, повикувајќи се на ...

Депресијата на Лубиц – причина за соборувањето на германскиот „Ербас А-320“

Алфа - 27.03.2015

Германската полиција соопшти дека пронашла важни докази при заплената на предмети во домот на копилот на Ербасот А-320, откако вчера сниманите разговори од црните кутии покажаа дека намерно го урнал авионот на германската авиокомпанија „Џерман ...

Лубиц требало да биде на боледување на денот на злочинот, имал белешка дека е неспособен за работа

Тера - 27.03.2015

Полицијата нашла искината белешка за боледување во куќата на Андреас Лубиц, кој се сомничи дека доброволно го урнал авионот ербас А320 на Џерманвингс во вторникот на француските Алпи, рекле дизелдорфските обвинители.

Копилотот имал боледување за денот на несреќата но го скинал – 1 година се лечел од депресија

МК News - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Копилотот на германскиот авио превозник Germanwings бил еден од најдобро оценетите пилоти на светот

Канал 77 - 27.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, е копилотот во авионот на компанијата „Џерман вингс“, на летот 4У 9525, кој најверојатно намерно го соборил леталото. На сајтот на аероклубот „ЛТЦ“, на кој бил член, се наведува дека Лубиц ...

Kопилотот кој го урна авион бил еден од најдобро оценетите пилоти на светот

Орбис - 27.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, е копилотот во авионот на компанијата „Џерман вингс“, на летот 4У 9525, кој најверојатно намерно го соборил леталото. На сајтот на аероклубот „ЛТЦ“, на кој бил член, се наведува дека Лубиц ...

Родителите на копилотот на Џерманвингс дознале за самоубиствената мисија на својот син пред да биде објавена

МК News - 27.03.2015

Родителите на копилотот на авионот ербас А320 на компанијата Џерманвингс, Андреас Лубиц, ја откриле вистината за самоубиствената мисија на својот син неколку минути пред францускиот обвинител да ја обелодени таа информација на светската јавност.

Раскинувањето на врската помеѓу копилотот и неговата девојка е причината за падот на авионот „Ербас А320“

Орбис - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

„Билд“: Пилотот на урнатиот „Ербас“ бил на психијатриско лекување

Н.Македонија - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради сериозни депресивни епизоди, објави денеска ...

Копилотот Лубиц имал боледување за денот на авионската несреќа

+инфо - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Орбис - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. – Тврдењата дека Андреас Л.

Копилотова тајна – Ги цепкал „лудачките докази“ на парчиња за болеста која ја криел!

Орбис - 27.03.2015

Германски обвинители објавија дека откриле докази според кои најмладиот пилот на „Germanwing“s, осомничен дека извршил самоубиство или убиство со замисла и намерно го урнал авион со 150 патници, бил болен.

Емотивната криза на копилотот причина за уривањето на авионот во Франција

Канал 77 - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц најверојатно минувал низ „лична криза“ во моментот на стравичната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28 годишниот пилот се борел со емоциите и депресијата во која ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

+инфо - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. - Тврдењата дека Андреас Л.

Копилотот Лубиц премолчел дека имал боледување за денот на авионската несреќа

А1 On - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Родителите на копилотот Лубиц на сослушување

+инфо - 27.03.2015

Родителите на копилотот Андреас Лубиц кој што е осомничен дека намерно го урнал авионот во Франција, при што уби 150 лица, за неговата улога во несреќата дознале пред истражните органи да ја објават информацијата.

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот?

Орбис - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц најверојатно минувал низ „лична криза“ во моментот на стравичната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28 годишниот пилот се борел со емоциите и депресијата во која ...

Пилотот на „Џерманвингс“ имал психички пробеми

Орбис - 27.03.2015

Пилотoт на Андреас Лубиц, кој се смета за виновник за авионската несреќа во француските Алпи, една и пол година посетувал психијатар, пишува германски „Билд“, повикувајќи се на извори во „Луфтханза“ – компанијата мајка на „Џерманвингс“, пренесува ...

Копилотот што го урна „ербасот“ 18 месеци бил на психијатриско лекување

+инфо - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ лична криза во моментот на страшниот пад на авионот на Џерман вингс, јавуваат светските медиуми. Според Дејли мејл, 28-годишникот се борел со емоции и депресија после пропадната врска.

СамоУбИЕЦОТ пилот Лубиц одел година и половина на психијатар

Орбис - 27.03.2015

Пилотот Андреас Лубиц, кој се смета за виновник за несреќата на авионот на авиокомпанијата Germanwings на 24 март во југоисточниот дел на Франција, вкупно година и половина посетувал психијатар, пишува германскиот таблоид Bild, повикувајќи се на ...

Копилотот на „ербас“ имал сериозни депресивни епизоди

+инфо - 27.03.2015

Пилотот на „ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради сериозни депресивни епизоди, објави денеска ...

Андреас Лубиц на денот на трагедијата требал да биде на боледување

Орбис - 27.03.2015

Германскиот пилот Андреас Лубиц криел од своите работодавачи дека боледувал од депресија. Спроведувајќи ја истрагата во станот и домот на Лубиц истражувачите пронашле искинати хартии кои биле дел од документи за боледување, пренесува BBC.

Полицијата дошла до „значајно“ откритие во домот на копилотот Андреас (ВИДЕО)

Орбис - 27.03.2015

Германската полиција што ја истражува очигледната улога на копилотот Андреас Лубиц во несреќата на летот 4У9525 на Џерманвингс на француските Алпи вели дека дошла до „значајно“ откритие пребарувајќи го неговиот дом во близина на Дизелдорф, пренесе ...

Во домот на копилотот на „German Wings“ пронајдени „значајни докази“

Канал 77 - 27.03.2015

При претресот на станот на копилотот на летот 4U9525 од Барселона за Диселдорф кој се урна во вторникот во француските Алпи, пронајдени се „значајни докази“ за причината пилотот Андреас Лубиц намерно да го урне авионот, објави денеска телевизијата ...

Родителите на копилотот Лубиц испратени на сослушување

А1 On - 27.03.2015

Родителите на копилотот Андреас Лубиц кој што е осомничен дека намерно го урнал авионот во Франција, при што уби 150 лица, за неговата улога во несреќата дознале пред истражните органи да ја објават информацијата.

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

А1 On - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. - Тврдењата дека Андреас Л.

Копилотот Лубиц бил болен но не од депресија!

Канал5 - 27.03.2015

Универзитетската болница во Дизелдорф соопшти дека копилотот на авионот кој се урна во француските Алпи последните два месеци бил нивен пациент, но не се лекувал од депресија. Тој во болницата бил на 10 март поради „дијагностичко испитување“ и добил ...

„Билд“: Пилотот на урнатиот Ербас имал „сериозни депресивни епизоди“

А1 On - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Депресија, напади на паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

А1 On - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

Невозвратена љубов – причина за депресијата на копилотот кој поведе 149 луѓе во смрт!

Канал5 - 27.03.2015

Абнормално е колку нормално изгледал – ова е оценката на истражителите за 28 годишниот Лубиц одговорен за смртта на 149 невини тинејџери, бебиња, родители. неговото минато кое денес е на увид на целата светска јавност само потврдува дека тој имал ...

Ја криел менталната болест - копилотот кој го урна авионот во Франција не смеел да лета!

Канал5 - 27.03.2015

Истрагата која ги открива причините зошто Андреас Лубиц го урнал авионот со 150 патници и членови на екипажот во француските Алпи, денеска обелодени дека тој го скинал боледувањето што го добил на денот на катастрофата, кога не смеел да биде на ...

Богатите родители на Лубиц биле издвоени од групата кога се открила вистината за нивниот син

Либертас - 27.03.2015

Родителите на копилотот на авионот ербас А320 на компанијата Џерманвингс, Андреас Лубиц, ја откриле вистината за самоубиствената мисија на својот син неколку минути пред францускиот обвинител да ја обелодени таа информација на светската јавност, ...

Копилотот Лубиц на денот на авионската несреќа требал да биде на боледување

Press24 - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Копилотот поминал 18 месеци на психијатриско лечење

Press24 - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Сител - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. - Тврдењата дека Андреас Л.

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот

Press24 - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц, најверојатно, минувал низ лична криза во моментот на стравотната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28-годишниот пилот се борел со емоциите и со депресијата во ...

Депресија, напади на паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

Република - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

Копилотот поминал 18 месеци на психијатриско лечење

Сител - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

Пилотот на урнатиот „ербас“ имал сериозни депресивни епизоди

Република - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Герман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Копилотова тајна – Ги цепкал „лудачките докази“ на парчиња за болеста која ја криел

Република - 27.03.2015

Германски обвинители објавија дека откриле докази според кои најмладиот пилот на „Germanwing“s, осомничен дека извршил самоубиство или убиство со замисла и намерно го урнал авион со 150 патници, бил болен.

Лубиц не се лекувал од депресија

Република - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. - Тврдењата дека Андреас Лубиц.

Копилотот Лубиц имал боледување за денот на авионската несреќа

Република - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Копилотова тајна – Ги цепкал „лудачките докази“ на парчиња за болеста која ја криел!

Фактор - 27.03.2015

Германски обвинители објавија дека откриле докази според кои најмладиот пилот на „Germanwing“s, осомничен дека извршил самоубиство или убиство со замисла и намерно го урнал авион со 150 патници, бил болен.

Копилотот се однесувал како масовен убиец во поход

Република - 27.03.2015

28 годишниот копилот во авионот на Џерманвингс, Андреас Лубиц, кој се верува дека намерно го урнал леталото во француските Алпи со 149 патници и членови на екипажот при чинот се однесувал како масовен убиец.

Богатите родители на копилотот шокирани: Дошле да го преземат телото, полицијата ги одвела на сослушување

Press24 - 27.03.2015

Лубиц е богато семејство, чиј дом во Монтабаур вреди половина милион евра. Неговиот татко е успешен бизнисмен, а неговата мајка е професорка по клавир. Родителите на копилотот Андреас Лубиц, кој е осомничен дека намерно ја предизвикал смртта на 150 ...

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот

Република - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц најверојатно минувал низ „лична криза“ во моментот на стравичната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28 годишниот пилот се борел со емоциите и депресијата во која ...

Пилотот Андреас Лубиц – убиец или жртва?

Фактор - 27.03.2015

Истрагата на авионесреќата во Француските Алпи влегува во својот четврти ден. Од вчера главната верзија е поврзана со останатиот сам во кабината втор пилот Андреас Лубиц. Француските власти соопштија дека младиот Германец намерно го урнал авионот на ...

Расфрлани делови од тела, семејствата на местото на хоророт!

Фактор - 27.03.2015

Хуан Падро од Сант Кугат дел валес, местото недалеку од Барселона, ја изгуби својата поранешна жена, ќерка и внука во страшната несреќа на Ербасот А 320. Од истото место на тој кобен лет загинаа уште три лица.

Најден мотивот за страшниот чин: Лубитц поминал 18 месеци психијатарско лечење

Фактор - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

ДОСИЕ: Кој е Андреас Лубиц, човекот кој го урна авионот на „Џерманвингс“

еМагазин - 27.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Џерман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, пренесува агенцијата Фена.

Депресија, напади на паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

еМагазин - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

„Луфтханза“: Нема безбедносни мерки кои можеа да ја спречат трагедијава

Sky - 27.03.2015

Директорот на „Луфтханза“, Карстен Спор, изјави дека ни во најлошите соништа не можеле да замислат дека таква трагедија ќе се случи во нивната компанија. Тој додаде дека нема никакви индикации што би можел да биде мотивот на копилотот за намерно да ...

Родителите на Лубиц дошле да го превземат телото, а полицијата ги одвела на испрашување

Нетпрес - 27.03.2015

Родителите на копилотот Андреас Лубиц, за кој постои сомнение дека намерно предизвикал смрт на 150 лица, дознаа за неговата улога во несреќата кратко пред истражните органи да ги објават информациите пред целиот свет.

Еве зошто копилотот го урна авионот и однесе во смрт 149 лица

Нетпрес - 27.03.2015

Младиот копилот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц најверојатно поминувал низ лична криза во моментот кога одлучил да го собори „Ербасот А320“. Германските медиуми пишуваат дека 28-годишниот копилот се борел со емоциите и депресијата по пропаднатата ...

Пилотот на „Џерманвингс“ имал психички пробеми

Нетпрес - 27.03.2015

Пилотoт на Андреас Лубиц, кој се смета за виновник за авионската несреќа во француските Алпи, една и пол година посетувал психијатар, пишува германски „Билд“, повикувајќи се на извори во „Луфтханза“ – компанијата мајка на „Џерманвингс“, пренесува ...

Еден отсто од авионските несреќи се последица на самоубиства на пилотите

Sky - 27.03.2015

Копилотот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц, за кој се сомнева дека намерно се заклучил во кокпитот и го урнал авионот, убивајќи се себеси и сите патници во леталото, наводно минувал низ „емоционална криза“.

Копилотот што го урна авионот 18 месеци бил на психијатриско лекување

Денешен - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ лична криза во моментот на страшниот пад на авионот на Џерман вингс, јавуваат светските медиуми. Според Дејли мејл, 28-годишникот се борел со емоции и депресија после пропадната врска.

Копилотот поминал 18 месеци на психијатриско лечење

Fox.mk - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

Копилотот поминал 18 месеци на психијатриско лечење

Курир - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза“ во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings“, јавуваат светските медиуми. Сведоци за новинарите пред куќата на Лубиц тврдат како наводно требало да се ожени ...

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот

Курир - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц, најверојатно, минувал низ лична криза во моментот на стравотната авионска несреќа над француските Алпи, јавуваат светските медиуми. Медиумите пишуваат дека 28-годишниот пилот се борел со емоциите и со депресијата во ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Денешен - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. – Тврдењата дека Андреас Л.

Копилотот поминал 18 месеци психијатарско лечење

Вечер - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц многу е веројатно дека поминувал низ „лична криза" во моментот на страшниот пад на авионот на „ Germanwings", јавуваат светските медиуми. Во медиумските извештаи се наведува како 28-годишникот се борел со емоции и ...

Копилотот Лубиц премолчел дека имал боледување за денот на авионската несреќа

Денешен - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Болницата негира дека го лекувала Лубиц од депресија

Fox.mk - 27.03.2015

Андреас Лубиц, копилотот осомничен дека го урнал авионот на Germanwings, не се лекувал од депресија во болницата во која бил примен во февруари и март, соопшти Универзитетската клиника во Дизелдорф, но не прецизираше од што бил лекуван.

Откриени мотивите зошто копилотот го урнал авионот

Fox.mk - 27.03.2015

Дваесет и осумгодишниот копилот во авионот на „Џерман вингс“, Андреас Лубиц, кој се верува дека намерно го урнал леталото во француските Алпи со 149 патници и членови на екипажот, при чинот се однесувал како масовен убиец.

Болницата негира дека го лекувала Лубиц од депресија

Макфакс - 27.03.2015

Андреас Лубиц, копилотот осомничен дека го урнал авионот на Germanwings, не се лекувал од депресија во болницата во која бил примен во февруари и март, соопшти Универзитетската клиника во Дизелдорф, но не прецизираше од што бил лекуван.

Андрес Лубиц бил во депресија поради љубовни проблеми и го сторил злосторот

Вечер - 27.03.2015

Нова теорија за причините за авионската трагедија се појави вчера неколку часови откако полицијата која ја истражува несреќата објави дека има значајно откритие за време на четиричасовното пребарување на станот на копилотот Андрес Лубиц кој тој го ...

Кризата во љубовната врска го натерала да изврши самоубиствена мисија!

Пулс24 - 27.03.2015

Полицијата дојде до нови докази при истражувањето на станот на копилотот Андрес Лубиц (28), кој го делел со поранешната девојка. Светските медиуми пренесоа дека 28-годишниот пилот се борел со емоциите и депресија, во која паднал откако му пропаднала ...

Копилотот на „Џерман вингс“ имал депресивни епизоди

Lider - 27.03.2015

Пилотот на „Ербасот“ на авикомпанијата „Џерман Вингс“, кој според сознанијата на истрагата, намерно го урнал авионот во француските Алпи, пред шест години бил подложен на психијатриско лекување поради „сериозни депресивни епизоди“, објави денеска ...

Дизелдорфската болница тврди дека Лубиц не се лекувал од депресија

Lider - 27.03.2015

Копилотот Андреас Лубиц, кој најверојатно го предизвика падот на авионот на „Џерман вингс“, не е лекуван од депресија, соопшти Универзитетската болница на Дизелдорфскиот Универзитет. – Тврдењата дека Андреас Л.

Копилотот на „Џерман вингс“ криел дека боледува од депресија

Lider - 27.03.2015

Германското Обвинителство соопшти дека вториот пилот на Боингот сопственост на Џерман вингс кој се урна пред три дена, Андреас Лубиц (27) скрил заболување што го имал од својот работодавач.

Депресија, напади на паника и љубовни проблеми причини за трагедијата на Џерман Вингс

Lider - 27.03.2015

Копилотот кој што намерно го урна авионот во кој загинаа 150 луѓе криел од своите шефови дека примал медицински третмани, а пред трагедијата најверојатно имал проблеми во врската со својата девојка.

Билд: Копилотот на „Џерман вингс“ се лечел од депресија

Lider - 27.03.2015

Младиот копилот Андрес Лубиц, кој најверојатно самиот го урнал авионот на „Џерман вингс“, боледувал од тешка депресија, пишува германскиот весник Билд. Медиумот цитира документи на германскиот регулатор за воздушен транспорт Luftfahrt-Bundesamta ...

(ВИДЕО): Еве зошто копилотот го урна авионот и однесе во смрт 149 лица

Falanga - 27.03.2015

Eве зошто. Младиот копилот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц најверојатно поминувал низ лична криза во моментот кога одлучил да го собори „Ербасот А320“. Германските медиуми пишуваат дека 28-годишниот копилот се борел со емоциите и депресијата по ...

Андреас Лубиц е копилотот на урнатиот авион на Герман вингс

Телма - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.

ЦЕО на Луфтханза: Треба да се употреби друг збор- a не самоубиство

Нова ТВ - 26.03.2015

Извршниот директор на Луфтханза, Карстен Спор на прес-конференција за урнувањето на авионот на Германвингс изјави: Ако човек се убие себеси и уште други 149 луѓе загинат, треба да се користи друг збор - не самоубиство ", јавува Си-Ен-Ен.

Претседателот на авио-клубот: Отфрлам можност Лубиц намерно да го срушил авионот

Нова ТВ - 26.03.2015

Клаус Радке, претседателот на авио-клубот ЛСЦ Вестервалд, каде член бил копилотот Андреас Лубиц, за Асошиејтед прес кажа дека тој ја отфрла оценката на францускиот обвинител дека Лубиц намерно го урнал авионот во Алпите.

Кој е Андрес Лубиц, копилотот кој го урна авионот во француските Алпи?

Кајгана - 26.03.2015

Андрес Лубиц, 28-годишниот копилот вработен во компанијата Germanwings, најверојатно е директно виновен за уривањето на летот 9525, убивајќи 150 луѓе во авионот. Според официјалните извештаи во Франција, копилотот сакал да го уништи авионот, ...

Родителите на копилотот на Џерманвингс дознале за самоубиствената мисија на својот син пред да биде објавена

МКД - 26.03.2015

Родителите на копилотот на авионот ербас А320 на компанијата Џерманвингс, Андреас Лубиц, ја откриле вистината за самоубиствената мисија на својот син неколку минути пред францускиот обвинител да ја обелодени таа информација на светската јавност, ...

ЦЕО на Луфтханза: Треба да се употреби друг збор- a не самоубиство

Локално - 26.03.2015

Извршниот директор на Луфтханза, Карстен Спор на прес-конференција за урнувањето на авионот на Германвингс изјави: Ако човек се убие себеси и уште други 149 луѓе загинат, треба да се користи друг збор – не самоубиство “, јавува Си-Ен-Ен.

(Фото) Кој е Андреас Лубиц?

Локално - 26.03.2015

Андреас Лубиц, 28 годишниот Германец, кој копилотирал со авионот на “Германвингс” на летот 4U 9525, намерно го урнал авионот. Лубиц живеел во германскиот град Montabaur и во летечкиот клуб се приклучи многу млад за да го оствари својот сон од ...

Кој е Андреас Лубиц, копилотот на урнатиот авион на „Џерман вингс“?

+инфо - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, е копилотот во авионот на компанијата „Џерман вингс“, на летот 4У 9525, кој најверојатно намерно го соборил леталото, објави Фена. На сајтот на аероклубот „ЛТЦ“, на кој бил член се наведува дека ...

Андреас Лубиц е копилотот кој го урна авионот на „Герман вингс“

А1 On - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.

Луфтханза: Нема безбедносни мерки кои можеа да ја спречат трагедијава

А1 On - 26.03.2015

Директорот на „Луфтханза“, Карстен Спор, изјави дека ни во најлошите соништа не можеле да замислат дека таква трагедија ќе се случи во нивната компанија. Тој додаде дека нема никакви индикации што би можел да биде мотивот на копилотот за намерно да ...

Детали за животот на копилотот на урнатиот авион на „Герман вингс“

Република - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.

Ова е копилотот на урнатиот авион на „Герман вингс“

Press24 - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.

Меркел е потресена од активностите на копилотот

Фактор - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел е потресена од развојот на истрагата за авионесреќата во Алпите. Според неа, е тешко да се разбире дека помошник-пилотот од авиокомпанијата „Germanwings“ Андреас Лубиц можел намерно да го урне авионот во ...

Kопилотот кој го урна авион бил еден од најдобро оценетите пилоти на светот

Нетпрес - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, е копилотот во авионот на компанијата „Џерман вингс“, на летот 4У 9525, кој најверојатно намерно го соборил леталото. На сајтот на аероклубот „ЛТЦ“, на кој бил член, се наведува дека Лубиц ...

Копилотот во Ербас А320 пател од депресија!!!

1.мк - 26.03.2015

БЕРЛИН – Копилотот на German Wings Андреас Лубиц, кој според истрагата намерно го срушил авионот со 150 патници и членови на екипажот, пател од депресија, јавија повеќе германски медиуми. Германската телевизија N – 24, повикувајќи се на изјавите на ...

Младиот германски пилот Андреас Лубиц е копилотот на урнатиот авион на „Герман вингс“

Денешен - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.

Младиот германски пилот Андреас Лубиц е копилотот на урнатиот авион на „Герман вингс“

Lider - 26.03.2015

Дваесет и осумгодишниот германски пилот Андреас Лубиц, кој копилотирал со авионот на компанијата „Герман вингс“, на летот 4У 9525, и намерно го соборил леталото, нема врски со тероризмот, објавува Фена.