TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедијата го потресе и регионот, телеграми за сочувство од странските лидери

4NEWS - 17.02.2019

Парламентот во Албанија пленарна седница ја започна со едноминутен молк, поради вчерашната трагедија во Македонија. Претседателот на тамошното Собрание Грамоз Ручи, ги повика сите пратеници да одржат едноминутен молк во чест на жртвите кои загинаа ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Сител - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Канал5 - 15.02.2019

Нека милостивиот Бог снисходливо погледне на нив и нека ги прими во Своето Царство, а на нивните најблиски нека им испрати утеха и сили, за полесно да ја поднесат оваа за нив голема болка.

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

Сител - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Фокус - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Телеграми со сочувство до Џафери по повод автобуската несреќа

Сител - 15.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската несреќа од претседателот на Државниот Збор на Република Словенија, Дејан Жидан, од ...

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

Канал5 - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Телеграми со сочувство до Џафери по повод автобуската несреќа

Либертас - 15.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската несреќа од претседателот на Државниот Збор на Република Словенија, Дејан Жидан, од ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

А1 On - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

А1 On - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Република - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Курир - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

24Инфо - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Пулс24 - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

Опсервер - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Телеграми со сочувство до Џафери по повод автобуската несреќа

Опсервер - 15.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската несреќа од претседателот на Државниот Збор на Република Словенија, Дејан Жидан, од ...

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

24Инфо - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Телеграми со сочувство до Џафери по повод автобуската несреќа

24Инфо - 15.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската несреќа од претседателот на Државниот Збор на Република Словенија, Дејан Жидан, од ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Опсервер - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Телеграми со сочувство до Џафери по повод автобуската несреќа

1tv - 15.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската несреќа од претседателот на Државниот Збор на Република Словенија, Дејан Жидан, од ...

Претседателот на унгарскиот Парламент му изрази сочувство на Џафери поради несреќата

ТВ21 - 15.02.2019

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица, а 39 се повредени.

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

Локално - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Бигорскиот манастир со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа

MTM - 15.02.2019

По повод трагичната сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци, во која загинаа 14 лица, претежно млади луѓе од Гостивар и околните села, Бигорскиот манастир го изразува своето длабоко сочувство кон семејствата на жртвите, молејќи се за ...

Сочувство од претседателот Иванов по несреќата на автопатот Скопје-Тетово

Канал5 - 14.02.2019

Жалење и сочувство до семејствата на 14 те загинати во несреќата на автопатот Скопје-Тетово, изрази претседателот Ѓорге Иванов. ,,Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Сител - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ со сочувство до семејствата на загинатите во ...

Сител - 14.02.2019

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ изразуваат длабоко сочуство до семејствата и сите блиски на загинатите сограѓани во автобуската несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска Република Македонија е во огромна болка и тага.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство до семејствата на загинатите

Сител - 14.02.2019

Почитувани, Со неверување и длабоко жалење ја примивме веста за автобуската трагедија кај село Ласкарци. Праќаме искрено сочувство до семејствата, блиските на сите загинати и колегата пратеник. Нема зборови за утеха, се молиме за нивен спокој.

Прилеп ги откажува сите планирани манифестации

Сител - 14.02.2019

Општина Прилеп и градоначалникот Илија Јованоски, изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа што вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Германскиот амбасадор Герберих испрати телеграма со сочуство

Фокус - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија, Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што ...

Џафери изрази сочуство: Длабоко сум трогнат и вознемирен

Фокус - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Сител - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Претседателот на Претседателството на БиХ изрази сочувство за несреќата

Канал5 - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик му изрази сочувство на македонскиот претседател, Ѓорге Иванов поради тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје, во која загинаа 14 лица.

Премиерите на Албанија и Бугарија и грчкото МНР со сочувство за трагедијата

Нова ТВ - 14.02.2019

Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, јави МИА од Атина.

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

А1 On - 14.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за ...

Џафери изрази сочувство: Длабоко сум трогнат и вознемирен

Либертас - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Сочувство од претседателот Иванов поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово

А1 On - 14.02.2019

Жалење и сочувство поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица изрази претседателот Ѓорге Иванов. – Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

А1 On - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

24 Вести - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

А1 On - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

А1 On - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

А1 On - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ со сочувство до семејствата на загинатите во ...

Либертас - 14.02.2019

Соопштение до јавноста Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ изразуваат длабоко сочувство до семејствата и сите блиски на загинатите сограѓани во автобуската несреќа на патот Скопје – Тетово.

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

А1 On - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Либертас - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

ВМРО-НП: Упатуваме искрено сочувство, сите да го почитуваат овој траорен ден без ситни потфрлувања и иронични мислења

Либертас - 14.02.2019

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници од автобусот кој вечерва се преврти покрај автопатот Тетово – Скопје. „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и пријатели така и за сите граѓани на Македонија ...

Рама и Борисов изразија жалење за несреќата кај Карпалак

Р.С.Европа - 14.02.2019

По сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, во која загинаа 14 лица, а голем број се повредени, сочувство изразија албанскиот премиер Еди Рама и бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Сочувство од Додик до Иванов за трагедијата кај Ласкарци

А1 On - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателствоот на БиХ, Миларад Додик упати сочувство до претседателот Ѓорге Иванов по тешката сообраќајна несреќа во која загинаа 14 лица, соопшти Претседателството на БиХ.

ОМ: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Либертас - 14.02.2019

На повредените им посакуваме брзо закрепнување. Да покажеме човечност, трагедијата не познава националности и религија. Обединети за Македонија апелира до МВР да преземе мерки против луѓето кои јавно, искористувајќи го овој немил настан, шират говор ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство до семејствата на загинатите

А1 On - 14.02.2019

„Со неверување и длабоко жалење ја примивме веста за автобуската трагедија кај село Ласкарци. Праќаме искрено сочувство до семејствата, блиските на сите загинати и колегата пратеник. Нема зборови за утеха, се молиме за нивен спокој.

Турското МНР со сочувство до Северна Македонија за загубените човечки животи

Либертас - 14.02.2019

Министерството за надворешни работи на Република Турција испрати телеграма со сочувство до Република Северна Македонија, по повод сообраќајната несреќа што се случи на релацијата Скопје – Тетово.

Сочувство од учесниците на Школата за млади лидери по повод несреќата на автопатот Скопје – Тетово

А1 On - 14.02.2019

Учесниците на 10. Школа за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов се одржува во Струга, со едноминутно молчење оддадоа почит на загинатите во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Премиерот, министри и градоначалници изразија сочувство за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

+инфо - 14.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. – Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Сочувство од претседателот Иванов поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово

Алфа - 14.02.2019

Жалење и сочувство поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица изрази претседателот Ѓорге Иванов. -Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Сочувство од претседателот Иванов поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово

Независен - 14.02.2019

Жалење и сочувство поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица изрази претседателот Ѓорге Иванов. -Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Сочувста од Балканот за трагедијата во Македонија

Тера - 14.02.2019

По повод тешката сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, телеграми со сочувства стигнуваат од сите страни. Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни ...

Македонија завиена во црно - телеграми со сочувство до семејствата на загинатите пристигнуваат од секаде

Press24 - 14.02.2019

Сочувства за загубата на 14 лица во несреќата која ја зави во црно цела Македонија доаѓаат од цел свет. Германскиот амбасадор Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која ...

Сочувство од Иванов за несреќата на автопатот Скопје-Тетово

+инфо - 14.02.2019

Жалење и сочувство поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица изрази претседателот Ѓорге Иванов. – Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Република - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Цел свет тагува со Македонија, телеграми со сочувства пристигнуваат од сите страни

Курир - 14.02.2019

Сочувства за загубата на 14 лица во несреќата која ја зави во црно цела Македонија доаѓаат од цел свет. Германскиот амбасадор Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која ...

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Вечер Прес - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Независен - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Република - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

Press24 - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

+инфо - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Мета изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

+инфо - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Мета: Длабоко сме погодени и тажни од шокантните вести за загубените животи во трагедијата

Press24 - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

+инфо - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Германскиот амбасадор испрати телеграма до семејствата на загинатите

+инфо - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Press24 - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

Независен - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Џафери: Нашите молитви се со повредените, што побрзо да се вратат крај своите блиски

Press24 - 14.02.2019

По трагичната автобуска несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која животот го загубија 14, а тешко повредени се седум лица, порака за сочувство во свое и во име на сите пратеници, испрати Претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Република - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со сочувство за загинатите

Press24 - 14.02.2019

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ изразуваат длабоко сочуство до семејствата и сите блиски на загинатите сограѓани во автобуската несреќа на патот Скопје – Тетово. -Денеска Република Македонија е во огромна болка и тага.

Сочувство од учесниците на Школата за млади лидери по повод несреќата на автопатот Скопје – Тетово

Press24 - 14.02.2019

Учесниците на 10. Школа за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов се одржува во Струга, со едноминутно молчење оддадоа почит на загинатите во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Претседателот на Претседателството на БиХ изрази сочувство за несреќата

Курир - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик му изрази сочувство на македонскиот претседател, Ѓорге Иванов поради тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје, во која загинаа 14 лица.

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Курир - 14.02.2019

Албанскиот претседател, Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

ФОТО: Борисов со сочувство за трагедијата која ја зави Македонија во црно

Press24 - 14.02.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот Фејсбук изрази длабоко жалење за несреќата која се случи на патот Скопје – Тетово и упати сочувство до семејствата на загинатите патници, и желби за побрзо оздравување на ...

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Press24 - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Независен - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со сочувство за загинатите

+инфо - 14.02.2019

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ изразуваат длабоко сочуство до семејствата и сите блиски на загинатите во автобуската несреќа на патот Скопје – Тетово. „Денеска Република Македонија е во огромна болка и тага.

ОМ: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Вечер Прес - 14.02.2019

Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. На повредените им посакуваме брзо закрепнување. Да покажеме човечност, трагедијата не познава националности и религија.

Молитви и пораки од познатите естрадни личности

Република - 14.02.2019

Пораки со сочувство за семејствата на загинатите и повредените во тешката сообраќајна несреќа, во која вчера животот го загубија 15 лица, а повеќе од 30 повредени, од кои 7 во животозагрозувачка состојба, испратија и македонските естрадни лица.

ФОН: Во несреќата загина и наш студент, сочувство до семејствата

+инфо - 14.02.2019

Универзитетот ФОН од Скопје објави дека во страотната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово вчера загинал и нивен студент. Оттаму изразија сочувство до неговото и семејствата на другите ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со сочувство за загинатите

Курир - 14.02.2019

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ изразуваат длабоко сочуство до семејствата и сите блиски на загинатите сограѓани во автобуската несреќа на патот Скопје – Тетово. -Денеска Република Македонија е во огромна болка и тага.

Рама и Борисов изразија жалење за трагедијата кај Ласкарци

Макфакс - 14.02.2019

По сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, во која загинаа 14 лица, а голем број се повредени, сочувство изразија албанскиот премиер Еди Рама и бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Претровска со сочувство до семејствата на настраданите

Тера - 14.02.2019

Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска изрази сочувство до семејствата на настраданите од вчерашната автобуска несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово. „Нема ништо потажно и пострашно од загубата на човечки животи! Длабоко ...

Сочувство од Додик до Иванов за трагедијата кај Ласкарци

Макфакс - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателствоот на БиХ, Миларад Додик упати сочувство до претседателот Ѓорге Иванов по тешката сообраќајна несреќа во која загинаа 14 лица, соопшти Претседателството на БиХ.

Еден од најтажните денови за Македонија, велат ДНК, познатите изразуваат сочувство на семејствата на загинатите

+инфо - 14.02.2019

Еден од најтажните денови за Македонија. Сочувство до семејствата на сите загинати, а на повредените им посакуваме брзо закрепнување, порачаа ДНК на социјалните мрежи. – Сите сме во мислите со семејствата на настраданите и повредените во оваа ...

Сочувство од учесниците на Школата за млади лидери по повод несреќата на автопатот Скопје – Тетово

Курир - 14.02.2019

Учесниците на 10. Школа за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов се одржува во Струга, со едноминутно молчење оддадоа почит на загинатите во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово.

ОМ: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Press24 - 14.02.2019

Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. „На повредените им посакуваме брзо закрепнување. Да покажеме човечност, трагедијата не познава националности и религија.

Срамни реакции во Грција за вчерашната трагедија

Република - 14.02.2019

Наспроти официјалните власти некои грчки граѓани не се вознемирени од трагичниот инцидент во Македонија. Наместо изрази на сочувство и тага дел од грчки читатели реагираат срамно и нечовечки на големата трагедија во која загинаа 14 луѓе.

Соседните земји изразија сочувство за трагедијата

Макфакс - 14.02.2019

Соседните земји изразија сочувство поради тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово, во која животот го загубија 14 лица. По несреќата, албанскиот премиер, Еди Рама изрази сочувство до семејствата на загинатите, а на повредените им посака ...

Откажани културни настани заради автобуската несреќа

Тера - 14.02.2019

По синоќешната тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово, во знак на сочувство заради болката и тагата бројни откажувања на културни настани кои беа најавени за 14-ти и 15-ти февруари.

Претседателот Иванов упати сочувство до семејствата на загинатите патници

Скопје1 - 14.02.2019

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, упати сочувство до семејствата на загинатите патници во трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово. Почитувани, Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната ...

Сочувство од претседателот Иванов

Пулс24 - 14.02.2019

Жалење и сочувство до семејствата на загинатите во ужасната несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје-Тетово, изрази претседателот Ѓорге Иванов. -,Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – ...

Мицкоски: Сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите

Скопје1 - 14.02.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи на патот Скопје – Тетово. „Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската ...

Сочувство од собранието за загубата на животите на нашите сограѓани

Скопје1 - 14.02.2019

Почитувани граѓани, Дозволете во мое име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија да изразам мое и наше длабоко сочувство за загубата на животите на нашите сограѓани.

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

1tv - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Балканските државници изразуваат сочувство за жртвите во трагичната несреќа

Нетпрес - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Сочувство од претседателот Иванов поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово

1tv - 14.02.2019

Жалење и сочувство поради несреќата на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 лица изрази претседателот Ѓорге Иванов. -Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

24Инфо - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

Опсервер - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

1tv - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата.

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Локално - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

24Инфо - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

1tv - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство до семејствата на загинатите

24Инфо - 14.02.2019

Со неверување и длабоко жалење ја примивме веста за автобуската трагедија кај село Ласкарци. Праќаме искрено сочувство до семејствата, блиските на сите загинати и колегата пратеник. Нема зборови за утеха, се молиме за нивен спокој.

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Локално - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Сочувство од Додик до Иванов за трагедијата кај Ласкарци

Точка - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателствоот на БиХ, Миларад Додик упати сочувство до претседателот Ѓорге Иванов по тешката сообраќајна несреќа во која загинаа 14 лица, соопшти Претседателството на БиХ.

Мета со сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Опсервер - 14.02.2019

Албанскиот претседател Илир Мета изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

1tv - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

Опсервер - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Македонските фудбалски клубови и естрадата изразуваат сочувство на семејствата на загинатите

Скопје инфо - 14.02.2019

По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат пораки со сочувство за настраданите во несреќата.

Рама и Борисов изразија жалење за трагедијата кај Ласкарци

Точка - 14.02.2019

По сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, во која загинаа 14 лица, а голем број се повредени, сочувство изразија албанскиот премиер Еди Рама и бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Сочувство од Додик до Иванов за трагедијата кај Ласкарци

24Инфо - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателствоот на БиХ, Миларад Додик упати сочувство до претседателот Ѓорге Иванов по тешката сообраќајна несреќа во која загинаа 14 лица, соопшти Претседателството на БиХ.

Соседните земји изразија сочувство за трагедијата

Точка - 14.02.2019

Соседните земји изразија сочувство поради тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово, во која животот го загубија 14 лица. По несреќата, албанскиот премиер, Еди Рама изрази сочувство до семејствата на загинатите, а на повредените им посака ...

Претседателот на Претседателството на БиХ изрази сочувство за несреќата

Опсервер - 14.02.2019

Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик му изрази сочувство на македонскиот претседател, Ѓорге Иванов поради тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје, во која загинаа 14 лица.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство до семејствата на загинатите

Опсервер - 14.02.2019

Почитувани, Со неверување и длабоко жалење ја примивме веста за автобуската трагедија кај село Ласкарци. Праќаме искрено сочувство до семејствата, блиските на сите загинати и колегата пратеник. Нема зборови за утеха, се молиме за нивен спокој.

Прилеп ги откажува сите планирани манифестации

Локално - 14.02.2019

Општина Прилеп и градоначалникот Илија Јованоски, изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа што вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Звиздиќ со сочувство до Заев за загинатите во автобуската несреќа

24Инфо - 14.02.2019

Претседателот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ упати телеграма со сочувство на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Скопје – Тетово.

Турското МНР со сочувство до Северна Македонија за загубените човечки животи

1tv - 14.02.2019

Министерството за надворешни работи на Република Турција испрати телеграма со сочувство до Република Северна Македонија, по повод сообраќајната несреќа што се случи на релацијата Скопје – Тетово.

Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата кај Ласкарци

Опсервер - 14.02.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје -Тетово, кај селото Ласкарци.

Телеграма со сочувство од амбасадорот Герберих до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Опсервер - 14.02.2019

Амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која изразува длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што се ...

Грчкото МНР изрази сочувство за несреќата, Катругалос му се јавил на Димитров

Слободен Печат - 14.02.2019

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, веднаш по несреќата, алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос му се јавил на Никола Димитров за да изрази сочувство и поддршка во тешките моменти за земјата.

Македонските јавни личности изразија сочувство до семејствата на загинатите во страшната сообраќајна несреќа

Точка - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје-Тетово предизвика реакции од бројни познати личности кои го изразија своето сочувство преку социјалните мрежи. “Неизмерна болка и тага чувствувам за изгубените животи во ...

Свеќи, црни ленти и тага – познатите изразуваат сочувство за загинатите од вчерашната трагедија

Репортер - 14.02.2019

По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат пораки со сочувство за настраданите во несреќата.

Бројни реакции во Косово по трагедијата во Македонија

24Инфо - 14.02.2019

Веста за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово предизвика реакции од бројни јавни и политички личности во Косово, кои изразија жалење и сочувство до семејствата на загинатите во несреќата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Македонските ѕвезди изразија сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа

Вистина.мк - 14.02.2019

Веста за трагичната автобуска несреќа која вчеравечер се случи на автопатот Скопје-Тетово кај местото Карпалак, ја потресе целата земја. Емпатијата за 15-мината загинати и оние кои се борат за живот не одмина никого, а социјалните мрежи се преполни ...

Трагедијата го потресе и регионот, телеграми за сочувство од странските лидери

ТВ21 - 14.02.2019

Парламентот во Албанија пленарна седница ја започна со едноминутен молк, поради вчерашната трагедија во Македонија. Претседателот на тамошното Собрание Грамоз Ручи, ги повика сите пратеници да одржат едноминутен молк во чест на жртвите кои загинаа ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

MTM - 14.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. - Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Цел свет тагува со Македонија, телеграми со сочувства од сите страни

Фактор - 14.02.2019

Сочувства за загубата на 14 лица во несреќата која ја зави во црно цела Македонија доаѓаат од цел свет. Германскиот амбасадор Томас Герберих, испрати телеграма со сочувство до премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче во која ...

Прилеп ги откажува сите планирани манифестации

MTM - 14.02.2019

Општина Прилеп и градоначалникот Илија Јованоски, изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа што вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

еМагазин - 14.02.2019

Искрени пораки за сочувство за загинатите лица во сообраќајката кај Карпалак може да се забележат на социјалните мрежи, но и реакции за осуда на сите недолични коментари со кои се прави обид да се даде политичка конотација на вчерашната трагедија.

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Сител - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите

Сител - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Канал5 - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. ,,Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите патници

МКД - 13.02.2019

Претседателот Ѓорге Иванов вечерва изрази сочуство по тешката сообраќајна несреќа во која загинаа 13 лица. „Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје - Тетово, што се случи попладнево.

Мицкоски: Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите

Сител - 13.02.2019

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа. Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Канал5 - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово. ,,Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската ...

Заев: Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа

Фокус - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев упати сочувство до семејствствата чии членови загинаа во сообраќајната несреќа со превртениот автобус кај Тетово. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше ...

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајката на патот Скопје-Тетово

МКД - 13.02.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак.

Заев: Неизмерна е болката и тагата

МКД - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев, по трагичната сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во која загинаа 13 лица, се огласи на фејсбук. „Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше кобна за ...

Мицкоски: Нашите молитви се со семејствата на настраданите, ВМРО-ДПМНЕ стои на располагање да помогне

Фокус - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Вечер Прес - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово кај Карпалак. Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во ...

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Вечер Прес - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје-Тетово

Курир - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Претседателот Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите

Press24 - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: „Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Претседателот Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите, повредените побрзо да закрепнат

Вечер Прес - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: „Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Заев: Нема зборови за утеха

AKO - 13.02.2019

,,Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше кобна за повеќемина наши сограѓани. Сочувствуваме со најблиските за нивните загуби.

Партијата на Љубчо: Да не се користи траорнито ден за потфрлувања и иронија

Press24 - 13.02.2019

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници. - „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и пријатели така и за сите граѓани на Македонија упатуваме апел до сите без разлика на вера, нација и политичка ...

Мицкоски по трагедијата: Нашите молитви се со семејствата

Press24 - 13.02.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски се огласи по трагедијата која вечерва ја зави Македонија во црно, кога се преврте автобус на патот Скопје-Тетово. Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа.

Заев ќе ги посети повредените во сообраќајната несреќа

Вечер Прес - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва ќе ги посети повредените од страшната сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај скопското село Ласкарци, а во која животот го загубија 13 лица, а повеќемина се повредени.

Претседателот Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите, повредените побрзо да закрепнат

Република - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: напиша Иванов. ...

Гордана Силјановска изрази сочувство до семејствата на загинатите во страшната сообраќајна несреќа

Република - 13.02.2019

Професорката Гордана Силјановска на својот фејсбук профил изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите патници од сообраќајната несреќа на патот Скопје-Тетово. Изразувам длабоко сочувство до семејствата на загинатите во страшната несреќа.

Мицкоски: Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите.

Курир - 13.02.2019

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа. Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Бојко Борисов изрази сочуство на семејствата на загинатите во несреќата

Република - 13.02.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот фејсбук изрази длабоко жалење за несреќата која денеска се случи на патот Скопје – Тетово и упати сочувство до семејствата на загинатите патници, и желби за побрзо оздравување на повредените.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со своите расположливи капацитети стои на располагање да помогне

Република - 13.02.2019

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук по повод стравтната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, во која животот го ...

Претседателот Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите, повредените побрзо да закрепнат

Курир - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: „Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Заев вечерва ќе ги посети повредените

Република - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва ќе ги посети повредените од страшната сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај скопското село Ласкарци, а во која животот го загубија 13 лица, а повеќемина се повредени.

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје-Тетово

Скопје инфо - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

1tv - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Опсервер - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

1tv - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за ...

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Опсервер - 13.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за ...

Сочувство од премиерот Заев за загинатите во несреќата на патот Скопје – Тетово

Локално - 13.02.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази сочувство за загинатите во тешката сообраќајка што се случи попладнево на патот Скопје – Тетово, кај Карпалак. -Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката ...

Иванов изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајката кај Ласкарци

Мета - 13.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов изрази сочувство по сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци во која загинаа 14 лица. -Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи ...

Заев: Нема зборови што можат да бидат утеха, ги мобилизираме сите сили и капацитети

Мета - 13.02.2019

Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше кобна за повеќемина наши сограѓани, напиша на „Фејсбук“ премиерот Зоран Заев по трагичната сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во ...

Мицкоски: Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите

Нетпрес - 13.02.2019

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа. Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Иванов: Најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите

Скопје инфо - 13.02.2019

Сочувство од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја: Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Димитров преку ФБ: Каква трагедија, длабоко сочувство до семејствата и сите блиски на загинатите

Скопје1 - 13.02.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров преку својот Фејсбук профил испрати сочуство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна нестреќа на автопатот Скопје – Тетово. „Длабоко сочувство до семејствата и сите блиски на загинатите ...

Кирацовски со сочуство до семејствата на загинатите во страшната несреќа

Centar - 13.02.2019

– Трагедијата со превртениот автобус кај Тетово е огромна загуба за семејствата, за нашите сограѓани, за сите нас. Им изразувам искрено и длабоко сочувство на семејствата на загинатите, а на повредените им посакувам брзо закрепнување.

ВМРО-Народна партија упати искрено сочувство до семејствата на загинатите патници

Скопје1 - 13.02.2019

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници од автобусот кој вечерва се преврти покрај автопатот Тетово – Скопје. „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и пријатели така и за сите граѓани на Македонија ...

Сочувство од Претседателот Иванов, вонредна седница на Владата поради автобуската несреќа

Нетпрес - 13.02.2019

Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево, се истакнува во изјавата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов по повод трагичната автобуската несреќа кај Карпалак ...

Заев: Нема зборови што можат да бидат утеха, ги мобилизираме сите сили и капацитети

еМагазин - 13.02.2019

Неизмерна е болката и тагата и нема зборови што можат да бидат утеха за тешката сообраќајна несреќа која беше кобна за повеќемина наши сограѓани, напиша на „Фејсбук“ премиерот Зоран Заев по трагичната сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во ...

Иванов: Моите мисли се со семејствата на загинатите патници

Фактор - 13.02.2019

Шефот на државата, Ѓорге Иванов, по големата трагедија која ја потресе цела земја изрази сочувство. „Со длабоко жалење и тага ја примив веста за трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи попладнево.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со своите расположливи капацитети стои на располагање

Фактор - 13.02.2019

Искрено сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите, напиша на својот Фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа.

Димитров: Длабоко сочувство до семејствата

Фактор - 13.02.2019

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров преку својот Фејсбук профил испрати сочуство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово. „Длабоко сочувство до семејствата и сите блиски на загинатите ...