TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за 15.09.2019: Раковите да ги прифатат критиките, Јарците да се пазат од тензии

Црнобело - 15.09.2019

Каков крај на оваа недела може да очекувате? За што ќе биде поволен денешниот ден, дали за одмор или подготовка за новата работна ...

3 хороскопски знаци кои никогаш нема да ги издадат вашите тајни

Црнобело - 15.09.2019

Доколку сакате да споделите тајна која нема да се прошири, постојат 3 хороскопски знаци пред кои може да се исповедате. Ви се случило ли да кажете некому тајна во доверба, а потоа да дознаете дека истата се проширила во целото друштво? Или можеби ...

Само во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓе создадени за успех

Локално - 15.09.2019

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат четири кои се издвојуваат. Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на животен ...

Неделен хороскоп: 16-22 септември

Скопје инфо - 15.09.2019

Поминува средината на септември. Полека од владеењето на Девицата навлегуваме во владеењето на Вагите. Преминуваме од лето во есен, па можни се и промени во расположението за многу знаци. На некои знаци им се насмевнува нова љубов, а други ќе решат ...

Ова се четирите најмоќни знаци: Само во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓе создадени за успех

Centar - 15.09.2019

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат четири кои се издвојуваат. Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на животен ...

Животите на овие хороскопски знаци целосно ќе се сменат во октомври

Скопје24 - 14.09.2019

Октомври носи многу пресврти кај сите, а особено кај овие пет хороскопски знаци. Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и настани за кои никогаш не мислеле дека може да им се случат.

Дневен хороскоп за 14.09.2019: Близнаците да си го чуваат ентузијазмот, Вагите да ѝ побегнат на рутината

Црнобело - 14.09.2019

Дали оваа сабота ќе биде среќна за вашиот хороскопски знак? Каков тек ќе добие денот? Дали треба повеќе да се посветите на пријателите, семејството или сепак финансиите? Од што да се ...

Трите најверни хороскопски знаци: Вистински столб на бракот и семејството

Press24 - 14.09.2019

Повеќето луѓе често размислуваат дали партнерот до нив е верен и што би се случило, доколку откријат дека истиот ги лаже. Тука се ѕвездите да ни помогнат да ги решиме нашите љубовни дилеми, односно хороскопот ни открива кои 3 хороскопски знаци се ...

ВИСТИНСКИ ПРЕСВРТ: Животите на овие хороскопски знаци целосно ќе се сменат во октомври

Слободен Печат - 14.09.2019

Октомври носи многу пресврти кај сите, а особено кај овие пет хороскопски знаци Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и настани за кои никогаш не мислеле дека може да им се случат.

Финансиски процвет: Еве на кои хороскопски знаци октомври им носи многу пари и успех

Centar - 14.09.2019

Три хороскопски знаци во октомври ќе имаат големи прилики што се однесува на пари и работа. За овие три знаци доаѓаат убави вести. Близнаци : Веќе од 1 октомври Близнаците добиваат налет на креативност, така што сите кои се занимаваат со работи во ...

Тешка разделба и голема промена ги чека овие три хороскопски знаци

Женски магазин - 14.09.2019

Есента веројатно ќе донесе проблеми на овие три хороскопски знаци. Нивните животи ќе претрпат огромни промени. Според ѕвездите, голема е веројатноста овие три хороскопски знаци да се разделат со своите половини и тој момент да го претворат во лош ...

Животите на неколку хороскопски знаци целосно ќе се променат во октомври

Скопје инфо - 14.09.2019

Октомври носи многу пресврти кај сите, а особено кај овие пет хороскопски знаци. Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и настани за кои никогаш не мислеле дека може да им се случат.

Дневен хороскоп за 13.09.2019: Лавовите да не бидат пасивни, Скорпиите да побараат поддршка

Црнобело - 13.09.2019

Како ќе ви заврши оваа работна недела? Дали петокот ќе ви биде среќен ден? Астрологијата ви помага и предвидува каков ден да очекува вашиот хороскопски ...

Дневен хороскоп за 13 септември 2019, петок

Слободен Печат - 13.09.2019

Овните денеска се таинствени, Девиците сакаат да бидат сами, а Јарците ги мачи семејна ...

Кој типичен одговор ќе ви го даде една жена, според нејзиниот хороскопски знак

Нане - 13.09.2019

Еве кој типичен одговор би ви го дала една жена, според нејзиниот хороскопски знак: Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликација Хороскоп на македонски јазик , која можете бесплатно да си ја ...

4 хороскопски знаци кои не уживаат во физички контакт - држете ги рацете подалеку од нив

Црнобело - 13.09.2019

Додека едни уживаат да се прегрнуваат со сите, други, не обожаваат физички контакт со секого. Секој треба да го почитува туѓиот личен простор, посебно доколку станува збор за некој од следниве хороскопски знаци.

Три хороскопски знаци кои никогаш нема да ги запознаете

Скопје24 - 13.09.2019

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци важат за најтаинствени. Шкорпија Шкорпиите никому не веруваат и тоа е најголемата причина за нивната мистериозност. Никогаш не откриваат се’ за себе, поради страв од пренесување на работите, и сметаат дека ...

САКАТЕ ЖИВОТЕН СОВЕТ? Прашајте личност родена во ОВОЈ хороскопски знак

Слободен Печат - 13.09.2019

Тие никогаш не прават нешто непромислено, па затоа е добро да ги имате секогаш покрај себе како пријатели. Личностите родени во еден хороскопски знак имаат талент секогаш да ви го дадат најдобриот совет, на која и да е тема.

Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Слободен Печат - 13.09.2019

Ова се хороскопските знаци кои имаат најмногу пријатели, погледнете дали и вие сте меѓу нив. Некои луѓе не сакаат да имаат широк круг на пријатели и повеќе од доволно им е да ги имаат до себе најблиските луѓе од доверба.

Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Скопје24 - 13.09.2019

Некои луѓе не сакаат да имаат широк круг на пријатели и повеќе од доволно им е да ги имаат до себе најблиските луѓе од доверба. Но, луѓето родени во овие три хороскопски знаци сметаат дека нема ништо лошо во тоа да имаат многу и најразлични ...

Куче и мачка се сложуваат подобро од нив: Ова е вашиот најлош непријател во хороскопот!

Убавина и Здравје - 12.09.2019

Прочитајте кои хороскопски знаци никако не се сложуваат и од кого треба да се држите подалеку за ваше добро Постојат луѓе со кои секогаш се разбираме, но има и такви со кои никако не можеме да пронајдеме заеднички јазик, колку и да се обидуваме.

Хороскопски знак кој е роден оптимист – Дали сте тоа Вие?

Слободен Печат - 12.09.2019

Освен што се родени оптимисти, личностите во овој знак најчесто се бестрашни и се водат според мотото дека е можно да остварат се што ќе посакаат ако за тоа сe потрудат. Секој знак во зодијакот има негативни и позитивни страни, но еден од нив ...

Како реагирате на критики, според хороскопскиот знак?

Црнобело - 12.09.2019

Некои знаци ги прифаќаат со цел да се подобрат, а други бурно реагираат – како вие реагирате на критиките според хороскопот? Секој хороскопски знак има свои маани и предности, но кога станува збор за критики, кој како ги прифаќа? Тие секогаш сакаат ...

Дневен хороскоп за 12.09.2019: Биковите да бидат брзи и одлучни, Рибите да преговараат

Црнобело - 12.09.2019

Каков тек ќе добие денешниот ден? Дали ќе треба повеќе време да посветите на семејството, пријателите, љубовта или сепак ...

Мажите во 4 хороскопски знаци ги чуваат своите жени како кралици – кои се тие?

Црнобело - 12.09.2019

Дали вашиот маж од соништата е со хороскопски знак кој ветува дека ќе ве чува како кралица? Ако сакате цел живот партнерот да ве чува како кралица и да му бидете на прво место, погрижете се да припаѓа на некој од хороскопските знаци во продолжение.

Овие 3 парови од хороскопот се тотални спротивности и немаат заедничка иднина

Нане - 12.09.2019

Факт е дека ниту еден човек не се вљубува во хороскопскиот знак, туку во самата личност. Но, сепак некои врски иако на почетокот биле бајковити, сепак не успеале, поради спротивностите меѓу партнерите.

Кој е вашиот НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ според хороскопскиот знак?

Слободен Печат - 12.09.2019

Прочитајте со кои хороскопски знаци не се согласувате и од кои луѓе треба да бегате, за свое добро. Астрологијата, барем за оние кои веруваат, има одговори на многу прашања, па дури и на она од кои луѓе да бегате и да не очекувате пријателство.

Видео хороскоп за 12 септември 2019, четврток

Слободен Печат - 12.09.2019

Лавовите сами си создаваат нервози, Девиците мораат да штедат пари, а Стрелците се во поетски ...

ЛИЦАТА родени во овие хороскопски знаци мислат дека светот се врти околу нив

Екран - 12.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕ е лошо да се има добро мислење за себе се додека тоа не ги премине некои граници.

Ова се 4-те дами од хороскопот кои имаат способност да го маѓепсаат секој маж, но често остануваат сами

Нане - 11.09.2019

Дури и да не сакате да признаете, едноставно постојат одредени жени кои како магнет ги привлекуваат мажите. Тие поседуваат сè: Убаво лице, совршена фигура, женствени се и полни со страст. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ ...

Мора да е по нивно: Три хороскопски знаци со кои нема компромис

Кајгана - 11.09.2019

Хороскопскиот знак не може да ви каже сѐ за една личност, но може да ви даде корисни информации за неа. Припадниците на овие три хороскопски знаци имаат една специфична карактеристика што им е заедничка и силно изразена – тешко прават компромис.

Ако сакате брак не губете време со мажи од овие хороскопски знаци

Скопје24 - 11.09.2019

Бракот не е нешто за што сите се стремат и за некои луѓе е незамисливо да го поминат животот само со една личност. Кога станува збор за хороскопот, во овој поглед се разликуваат три хороскопски карактери, во кои најчесто се раѓаат вечни ергени, кои ...

Петок, 13 септември не е баксузен за овие три хороскопски знаци

Скопје24 - 11.09.2019

За три знаци од Зодијакот, астролозите имаат многу добри вести. За нив доаѓа период кога ќе можат да кажат дека сѐ во животот им оди во вистинската насока. Искористете ја наклонетоста на ѕвездите: Од 13.

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Скопје24 - 11.09.2019

Секој од нас различно реагира на стрес и има различен праг на толеранција. И додека постојат едни кои се силни и стабилни и не дозволуваат ништо да ги поколеба, ги има и оние кои прават поголем проблем отколку што реално е.

На повидок е голема љубов за овие три знаци од Зодијакот

Екран - 11.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Летото сè уште трае, а септември носи малку помирна љубовна авантура за неколку хороскопски знаци.

Искористете ја наклонетоста на ѕвездите: Од 13. септември на овие хороскопски знаци сѐ ќе им оди од рака

Кафе пауза - 11.09.2019

За три знаци од Зодијакот, астролозите имаат многу добри вести. За нив доаѓа период кога ќе можат да кажат дека сѐ во животот им оди во вистинската насока. Тоа не значи дека останатите девет знаци ќе патат.

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Слободен Печат - 11.09.2019

Прочитајте кои хороскопски знаци тешко се носат со своите проблеми, без разлика дали се големи или мали. Секој од нас различно реагира на стрес и има различен праг на толеранција. И додека постојат едни кои се силни и стабилни и не дозволуваат ништо ...

Искористете ја наклонетоста на ѕвездите: Од 13 септември, за сите овие знаци следува период на среќа

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Овие три хороскопски знаци посебно ќе се израдуваат Доаѓа период кога ќе можете да кажете во животот се’ ви оди како што треба, доколку сте родени во еден од овие три знаци за кои астролозите имаат добри вести.

Луѓето родени во овие хороскопски знаци мислат дека светот се врти околу нив

Точка - 11.09.2019

Не е лошо да имате добро мислење за себе, сè додека тоа не прејде некои граници на нормала. А, овие хороскопски знаци се толку полни со самодоверба, што мислат дека светот се врти само околу нив и мислат дека секогаш тие се во право.

Ако сакате брак не губете време со мажи од овие хороскопски знаци

Кумановски м. - 11.09.2019

Бракот не е нешто за што сите се стремат и за некои луѓе е незамисливо да го поминат животот само со една личност. Кога станува збор за хороскопот, во овој поглед се разликуваат три хороскопски карактери, во кои најчесто се раѓаат вечни ергени, кои ...

Хороскопот открива каков треба да биде вашиот идеален партнер

Екран - 10.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…. Жените често (а некои на хартија) имаат список на идеални особини што ги бараат во потенцијалниот партнер.

Работи кај секој хороскопски знак што другите ги обожаваат

Слободен Печат - 10.09.2019

Прочитајте што е тоа што другите го обожаваат кај вас! Секој хороскопски знак има нешто што другите го обожаваат кај него, прочитајте што е тоа што другите го обожаваат кај вас. Овен: Задникот. Бик: Неговата организираност. Близнаци: Безобразноста.

Дневен хороскоп за 10.09.2019: Раковите да не ризикуваат, Вагите да останат спонтани

Црнобело - 10.09.2019

Колку денешниот ден ќе биде успешен за вашиот хороскопски знак? Колку ѕвездите ви се наклонети, а колку ќе мора да се потрудите сами? На кое поле да се ...

Зошто е добро да бидете во врска со вашиот спротивен хороскопски знак?

Црнобело - 10.09.2019

Досега безброј пати имаме слушнато дека спротивностите се привлекуваат. Но, и ова не е секогаш лесно. Секој што бил во врска со личност спротивна на него знае колку труд треба да се вложи во неа. И во астрологијата постои оваа спротивност.

ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Слободен Печат - 10.09.2019

Ладните зимски денови ќе донесат врела романса во животите на овие пет хороскопски знаци Речиси е средина на септември и есента е на самиот праг, па ви се чини дека уште е рано да се зборува за зимата.

Најинтересните факти за хороскопските знаци

Скопје инфо - 10.09.2019

Ова се најинтересните факти кои го одликуваат вашиот знак, а кои не се многу познати. Сигурно ќе се пронајдете во својот хороскопски знак. Овен Кога еднаш ќе започнете пријателство со личност од оој знак, тешко е да престанете.

Најинтересните факти за хороскопските знаци

Локално - 10.09.2019

Ова се најинтересните факти кои го одликуваат вашиот знак, а кои не се многу познати. Сигурно ќе се пронајдете во својот хороскопски знак. Овен Кога еднаш ќе започнете пријателство со личност од оој знак, тешко е да престанете.

Хороскопот открива: Припадниците на овие знаци сакаат секогаш да биде по нивно!

Екран - 09.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали се пронајдовте? Овие 3. хороскопски знаци ја губат контролата над себе кога работите не се одвиваат по нивната ...

Дневен хороскоп за 09.09.2019: Близнаците да не трошат импулсивно, Скорпиите да не се изолираат

Црнобело - 09.09.2019

Како ќе тргне новата недела? Какви предизвици може да очекувате? Дали понеделникот ќе ви донесе нови шанси за заработка или љубовна ...

3-те хороскопски знаци коишто ќе го живеат најдобриот живот оваа недела

Кафе пауза - 09.09.2019

Овие хороскопски знаци ги очекува неверојатна недела! Тие ќе имаат доволно енергија, храброст и креативност да постигнат сè што посакувале и тоа за само неколку дена. Ако се најдете на оваа листа, почнете веднаш! Искористете ја прекрасната енергија ...

Три хороскопски знаци со најтежок карактер

Press24 - 09.09.2019

Со припадниците на овие хороскопски знаци е невозможно да излезете на крај заради нивниот тежок карактер. Рак Променливото расположение кое е карактеристично за личностите родени во овој знак е најчеста причина поради која луѓето бегаат од нив.

ВИСТИНСКИ ДЕТЕКТОРИ: Овие три хороскопски знаци секогаш знаат кога ги лажете

Слободен Печат - 09.09.2019

Припадниците на овие три хороскопски знаци се вистински детектори на лаги, па затоа не се ни залажувајте дека можете да ги измамите. Некои луѓе не можете да ги излажете дури и кога мислите дека имате совршен план за тоа.

Неделен хороскоп: 9-15 септември

Скопје инфо - 09.09.2019

Септември е месец на Девиците. Тој ни носи убави денови, но и интересни односи меѓу знаците. Прочитајте што ни носи неделниот хороскоп. Кому оваа недела ѕвездите му носат љубов, кому професионални успеси, а на кои од знаците им доаѓаат неволји и ...

Овие три хороскопски знаци секогаш знаат кога ги лажете

Локално - 09.09.2019

Некои луѓе не можете да ги излажете дури и кога мислите дека имате совршен план за тоа. Припадниците на овие три хороскопски знаци се вистински детектори на лаги, па затоа не се ни залажувајте дека можете да ги измамите.