TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесими: Остануваме фокусирани на реформите

Алсат-М - 23.07.2013

Македонија останува фокусирана, не само на внатрешните реформи, туку и на добрососедските односи, особено на решавање на прашањето со името.

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Канал5 - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Вест - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Алсат-М - 22.07.2013

Вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими повика истражната комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа што е можно побврзо за Македонија да не трпи дополнителни последици во ...

Анкетната комисија во ќорсокак

Канал5 - 22.07.2013

Комисијата за 24 декември да се деблокира, во спротивно октомврискиот извештај на Европската Комисија за напредокот на Македонија во делот на политичките критериуми може да биде негативен.

Груевски: Поделеноста во СДСМ штетна за Македонија

Алсат-М - 22.07.2013

Статус-кво ситуацијата во анкетната Комисија може да ја чини Македонија негативен извештај од страна на Европската Комисија и губење на препораката за почеток на преговорите за членство, при што ...

Бесими - Kомисијата да продолжи со работа во најкус рок

Утрински - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Комисијата за 24 декември да продолжи со работа

Press24 - 22.07.2013

Формирањето на Анкетна комисија за настаните од 24 Декември, која ќе ги разгледа околностите кои доведоа до тие настани и ќе подготви објективен извештај е еден од основните аспекти на политичкиот ...

Бесими: Прекинот во работата на Комисијата да се надмине во најкус можен рок

Нетпрес - 22.07.2013

Од суштинска важност за процесот на европска интеграција прекинот во работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември да се надмине на најкус можен рок, стои во писменото соопштение од Кабинетот ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

А1 On - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Комисијата за 24 декември треба да продолжи со работа

МКД - 22.07.2013

Од суштинска важност за процесот на европска интеграција е прекинот на работата на комисијата по оставката на претседателот Борче Давитковски да се надмине во најкус можен рок и членовите да ...

Бесими: Комисијата за 24 декември веднаш да ја надмине кризата

+инфо - 22.07.2013

Во најкус можен рок да се надмине кризата во ад-хок комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, по оставката на претседателот Борче Давитковки, затоа што тоа ќе биде предмет на ...

Бесими: Што побрзо да се одблокира работата на Комисијата

Нова ТВ - 22.07.2013

„Oд суштинска важност за процесот на европска интеграција e да се надмине во најкус можен рок прекинот во работата на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, кој резултираше по ...

ФАТМИР БЕСИМИ: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Телеграф - 22.07.2013

Заменик-претседателот на Владата задолжен за евроинтеграции посочи дека Европската комисија ќе ја оценува работата на Комисијата во октомврискиот извештај Анкетната комисија за настаните од 24 ...

Бесими повикува Ад-хок комисијата да продолжи со работа

Макфакс - 22.07.2013

Во најкус можен рок да се надмине кризата во ад-хок комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, по оставката на претседателот Борче Давитковки, повика вицепремиерот Фатмир Бесими, ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Сител - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими - Комисијата за настаните од 24 декември да продолжи со работа

Inpress - 22.07.2013

Скопје, 22. јули 2013 (ИНПРЕС) Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара заменик ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Алфа - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Прекинот во работата на Комисијата да се надмине во најкус можен рок

Точка - 22.07.2013

Од суштинска важност за процесот на европска интеграција прекинот во работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември да се надмине на најкус можен рок, стои во писменото соопштение од Кабинетот ...

Бесими повикува Ад-хок комисијата да продолжи со работа

Тера - 22.07.2013

Во најкус можен рок да се надмине кризата во ад-хок комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, по оставката на претседателот Борче Давитковки, повика вицепремиерот Фатмир Бесими, ...

Бесими "самоиницијативно" бара да се одблокира Комисијата за 24 Декември

Локално - 22.07.2013

„Oд суштинска важност за процесот на европска интеграција e да се надмине во најкус можен рок прекинот во работата на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, кој резултираше по ...

Бесими бара комисијата за 24 декември да продолжи со работа

Sky - 22.07.2013

Формирањето на Анкетна комисија за настаните од 24 Декември, која ќе ги разгледа околностите кои доведоа до тие настани и ќе подготви објективен извештај е еден од основните аспекти на политичкиот ...

Бесими повикува Ад-хок комисијата да продолжи со работа

Канал 77 - 22.07.2013

Во најкус можен рок да се надмине кризата во ад-хок комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, по оставката на претседателот Борче Давитковски, повика вицепремиерот Фатмир Бесими, ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Либертас - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...

Бесими: Анкетната комисија да продолжи со работа во најкус рок

Бриф - 22.07.2013

Анкетната Комисија за настаните од 24 декември да продолжи со работа во најкус рок, бидејќи може да се одрази на октомврискиот извештај на ЕК за земјата, бара Фатмир Бесими заменик претседателот на ...