TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малезија бара помош за авионот

Deutsche Welle - 16.03.2014

Малезија во потрагата по исчезнатиот патнички авион побара помош од 15 земји - од Казахстан до Франција! Малезиското Министерство за транспорт денеска (16.03) соопшти дека повеќето земји од коишто е ...

Малезија отвори истрага поради сомнеж за тероризам

Deutsche Welle - 16.03.2014

Полицијата на Малезија отвори истрага за киднапирање, саботажа и тероризам. Поради исчезнувањето на авионот Боинг 777 истрагата сега е насочена кон екипажот и аеродромскиот персонал.

Нови моменти во истрагата со исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 16.03.2014

Нови моменти во истрагата со исчезнатиот малезиски авион. Полицијата ја истражува можноста пилотот Захри Ахмад Шах сам го киднапирал авионот во знак на политички протест.

Исчезнувањето на малезискиот Бонг 777 реприза од 11 септември

Нова ТВ - 16.03.2014

Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малезискиот Бонг 777 со 239 патници и членови на екипажот, после низа теории за можните причини за неговото исчезнување се почесто се спомнува и онаа ...

Малезискиот авион: Потрагата се шири и станува потешка

Нова ТВ - 16.03.2014

После девет дена неизвесност по малезискиот авион Лет 370, работите во целина стануваат многу потешки во потрагата. "Значајно се зголемува пребарувањето," изјави министерот за транспорт на Малезија ...

25 ЗЕМЈИ ВО ПОТРАГА НА ИСЧЕЗНАТИОТ БОИНГ 777 - Сомнеж за саботажа и тероризам

Вест - 16.03.2014

МАЛЕЗИЈА (Би-Би-Си) - Околу 25 земји моментално се вмешани во широката потрага по авионот што исчезна пред една недела, соопштија малезиските власти. Областа за пребарување, од централна Азија до ...

Терористи планирале да киднапираат боинг 777 и да го забијат во малезиските близначки?

МКД - 16.03.2014

Поранешен припадник на Ал каеда, Сааџит Бадат, во њујоршки суд изјавил дека неколку мажи од Малезија планирале да киднапираат авион и да извршат терористички напад.

Дваесет и пет држави во потрага на исчезнатиот малезиски авион

Утрински - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија „Малезија ерлајнс“. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Во потрагата по боингот денеска се вклучија и воените сателити на САД, Русија и Кина. Дефинитивно тероризам?

МКД - 16.03.2014

САД, Русија и Кина денеска ги вклучија своите воени сателити во потрагата по малезискиот боинг 777, кој пред девет дена исчезна без никаква трага со 239 луѓе.

Дали целта на исчезнатиот авион биле кулите близначки во Малезија?

Н.Македонија - 16.03.2014

Некогашниот припадник на терористичката мрежа ал-Каеда Саајид Бадит во минатиот вторник во њујоршкиот суд изнел тврдење дека четворица или петмина мажи од Малезија направиле план за грабнување на ...

Три клучни докази за исчезнатиот малезиски авион

А1 On - 16.03.2014

Малезиската полиција започна да врши претрес во страновите на двата пилоти од исчезнатиот авион „Малезија Ерлајнс“, откако властите соопштија дека некој од леталото намерно го пренасочил авионот, ...

25 држави учествуваат во пронаоѓаањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

Алфа - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на ...

Дваесет и пет држави учествуваат во пронаоѓаањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

А1 On - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Исчезнувањето на малезискиот авион е слично со анголскиот „Боинг 727“

А1 On - 16.03.2014

Исчезнатиот авион „Боинг 777“ на компанијата „Малезија Ерлајнс“, за кој веќе една недела нека никаква трага, не е единствен случај во историјата на авијацијата.

Исчезнатиот„Боинг“ би можел да биде искористен за напад

Алфа - 16.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Пронајдени куфери од исчезнатиот малезиски авион?

А1 On - 16.03.2014

Властите на Индонезија го повикаа грчкиот брод „Елка Атина“ кој што се наоѓа во Малака, заедно со уште неколку други бродови да ги проверат сомнителните предмети кои што лебдат во водата, а личат на ...

Исчезнатиот„Боинг“ би можел да биде искористен за напад, тврди американски конгресмен

А1 On - 16.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Исчезнатиот„Боинг“ би можел да биде искористен за напад

Идивиди - 16.03.2014

/ Вашингтон, 16 март 2014 (МИА) - Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за ...

Исчезнатиот„боинг“ би можел да биде искористен за напад, тврди американски конгресмен

+инфо - 16.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Полицијата во Малезија ги претресе становите на двајцата пилоти на исчезнатиот патнички авион

Локално - 16.03.2014

Полицијата на Малезија направила претреси во куќите на пилотите на исчезнатиот лет на авиокомпанија Malaysia Airlines, пренесе Газета.ru. Во домот на капетанот на авионот е пронајден личен симулатор ...

Полицијата истражува дали пилотот на малезискиот авион самиот го киднапирал леталото во знак на политички протест!

Канал5 - 16.03.2014

Пилотот на исчезнатиот малезиски авион Захари Ахмад Шах бил поддржувач на малезискиот опозициски лидер Анвар Ибрахим. Тој неколку часа пред полетувањето присуствувал на судски процес по кој Ибрахим ...

Малезија и официјално побара меѓународна помош во потрагата по исчезнатиот Боинг

Локално - 16.03.2014

Малезија официјално и официјално побара од меѓународната заедница помош во потрагата по исчезнатиот патнички авион, пренесе ИТАР-ТАСС, цитирајќи го Министерот за одбрана на земјата Хишамудин Хусеин.

Зетот на Осама Бин Ладен тврди: Ал Каеда планираше киднапирање на малезискиот авион

Канал5 - 16.03.2014

Откако се појавија сомнежи дека малезискиот авион е киднапиран во лет, Сааид Бадат, зетот на Осама Бин Ладен, изјави дека Ал Каеда планирала киднапирање на авионот.

Дваесет и пет држави учествуваат во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

Сител - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Малезија побара помош од 15 држави за пронаоѓање на исчезнатиот авион

Либертас - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 15 држави за пронаоѓање на исчезнатиот „боинг“ на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс.Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Реприза на 11 септември: Киднаперите требало да го забијат авионот во малезиските кули близначки!?

Либертас - 16.03.2014

Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малезискиот Бонг 777 со 239 патници и членови на екипажот, после низа теории за можните причини за неговото исчезнување се почесто се спомнува и онаа ...

Малезиските власти криеле информации и одбиле помош од Интерпол - кои се киднаперите на авионот?

Канал5 - 16.03.2014

Кина упати сериозна критика до малезиските власти дека цела недела криеле важна информација за авионот боинг 777 дека радарскиот систем бил намерно исклучен, по што авионот ја сменил рутата, со што ...

Исчезнатиот„Боинг“ би можел да биде искористен за напад

Сител - 16.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Зетот на Бин Ладен: Боингот требаше да заврши во кулите Петронас!

Вечер - 16.03.2014

Целонеделната потрага по исчезнатиот авион на "Малезија ерлајнс", во која по барање на малезиската влада се вклучени 25 земји, се уште не вродила со плод, односно со пронаоѓање на леталото со 239 ...

Пилотот на исчезнатиот авион бил политички фанатик

Телеграф - 16.03.2014

Малезиската полиција вчера го претресла домот на пилотот, при што пронашла симулатор за летање Полицијата ја истражува можноста пилотот сам да го киднапирал својот авион во знак на политички протест, ...

Дваесет и пет држави учествуваат во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

Телеграф - 16.03.2014

Министерот за транспорт Хишамудин бин Тун Хусеин нагласи дека посебно побарале помош од САД, Кина и Франција да достават сателитски снимки. Малезија официјално побарала помош од 25 држави за ...

Реприза на 11 септември: Киднаперите требало да го забијат авионот во малезиските кули близначки!?

Бриф - 16.03.2014

Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малезискиот Бонг 777 со 239 патници и членови на екипажот, после низа теории за можните причини за неговото исчезнување се почесто се спомнува и онаа ...

СНИМКА ОД ПИЛОТОТ НА АВИОНОТ: Последниот сигнал испратен од земја?

Телеграф - 16.03.2014

Експертските тимови, денеска известија дека е возможно авионот да слетал на тло некаде и од таму да го емитирал својот последен сателитски сигнал Објавена е снимка од сигурносните камери на кои мже ...

Реприза на 11 септември. Киднаперите сакале Боингот да го забијат во малезиските близнаци?

Република - 16.03.2014

Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на Боингот 777 на Малезија Ерлајнс со 239 патници и членови на посадата, а после многу теории за можната причина за неговото исчезнување, се почесто се ...

Реприза на 11- ти септември: Исчезнатиот авион е киднапиран и ќе се забие во згради во Куала Лумпур?

Sky - 16.03.2014

Помина нешто повеќе од една недела од исчезнувањето на Боинг 777 на Малезија Ерлјанс со 239 патници и членови на екипажот а по низа на теории за можната причина за исчезнувањето, се почесто се ...

Малезискиот авион летал повеќе од седум часа, можел да стигне до Казахстан?

Нетпрес - 16.03.2014

Британската компанија за сателитска комуникација „Инмарсат“ соопштила дека забележала сигнал од исчезнатиот малезиски авион, кој што би можел да помогне во пронаоѓање на локацијата на Боингот 777.

Се истражува можноста пилотот сам да го киднапирал исчезнатиот авион

Република - 16.03.2014

Полицијата ја истражува можноста пилотот сам да го киднапирал својот авион во знак на политички протест, јавува британскиот весник „Мејл од сандеј“ Весникот дознава дека капетанот Захари Ахмад Шах ...

Пилотот на малезискиот авион се самоубил?

Нетпрес - 16.03.2014

Додека полицијата на Малезија ги истражува домовите на пилотите на малезискиот авион, кој што исчезна, постојат сомнежи дека еден од нив извршил самоубиство и така авионот се урнал.

Пилотот на малезискиот авион се самоубил?

Орбис - 16.03.2014

Додека полицијата на Малезија ги истражува домовите на пилотите на малезискиот авион, кој што исчезна, постојат сомнежи дека еден од нив извршил самоубиство и така авионот се урнал.

Дваесет и пет држави го бараат исчезнатиот Боинг 777

Курир - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Малезија побарала помош од 25 држави за барање на исчезнатиот Боинг

Република - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот боинг на државната авио компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

25 држави трагаат по исчезнатиот „Боинг“

Press24 - 16.03.2014

Вкупно 25 држави се ангажирани во потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“ на државната авио - компанија „Малезија Ерлајнс“ Малезија испратила молба за соработка и до Казахстан, Узбекистан, ...

Мистерија околу исчезнатиот авион, се истражува дали пилотот извршил самоубиство

Република - 16.03.2014

Додека се трага по исчезнатиот малезиски авион кој превезување 239 патници, се појавија докази кои говорат во прилог на теоријата дека пилотот намерно го срушил авионот за да изврши самоубиство.

Пронајден дел од исчезнатиот авион!

МКД Прес - 16.03.2014

Авион на виетнамската морнарица пронајде два објекти за кои се верува дека се делови од исчезнатиот авион Малезија ерлајнс , соопштиле официјалните лица во Виетнам.

Пилотот на малезискиот авион сѐ поголема енигма

МКД Прес - 16.03.2014

53- годишниот Захари Ахмад Шахе пилот веќе 33 години, а полицијата моментално ја истражува неговата улога во исчезнувањето на “Боинг 777″. Колегите раскажуваат дека бил опседнат со работата, а ...

Втора недела од исчезнувањето на Малезискиот Авион, за прв пат јавно се обрати и Премиерот на Малезија

МКД Прес - 16.03.2014

Влегуваме во втората недела од исчезнувањето на Малезискиот авион Боинг 777, а сеуште ниту трага ниту глас. Синоќа за прв пат на јавноста и се обрати и премиерот на Малезија, додека истражувачите ја ...

Австралиското момче кое никогаш не е пронајдено, исчезнал од радарите далечната 1978 година

МКД Прес - 16.03.2014

Во далечната 1978 година, австралиецот Фредерик Валентич, исчезнал од радарите над небото на Mелбурн, со недели траела потрагата по остатоците од авионот, но никогаш до ден денес не е пронајдено ...

25 држави учествуваат во пронаоѓаањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

МКД Прес - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на ...

Исчезнатиот малезиски “боинг“ го бараат 25 држави

Lider - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

Пилотот на исчезнатиот малезиски авион се самоубил?

Денешен - 16.03.2014

Постојат сомнежи дека еден од пилотите на исчезнатиот малезиски авион извршил самоубиство и така авионот се урнал. Членот на одборот на Здруженијата на меѓународни пилоти, Мајк Глин истакнал дека ...

Дваесет и пет држави учествуваат во пронаоѓаањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

Економски - 16.03.2014

Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија Ерлајнс. Молба за поголема соработка е испратена до Казахстан, Узбекистан, ...

25 држави учествуваат во пронаоѓаањето на исчезнатиот малезиски Боинг 777

Falanga - 16.03.2014

Посебно побарале помош од САД, Кина и Франција да достават сателитски снимки.. Малезија официјално побарала помош од 25 држави за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг на државната авио-компанија Малезија ...

Зошто малезискиот авион го сменил правецот?

Deutsche Welle - 15.03.2014

Исчезнатиот авион на Малезија Eрлајнс и натаму е загатка за истрагата. Малезиската влада ги потврди извештаите на медиумите дека авионот целно го сменил правецот и свртел кон Индискиот Океан, но не и ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот авион бил киднапиран

Вест - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти претставник на Владата ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

А1 On - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг“ бил киднапиран

Алфа - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Владин претставник од Малезија потврди дека авионот бил киднапиран

Кајгана - 15.03.2014

Авионот на Malaysia Airlines кој исчезна над водите на Тајланд е киднапиран, изјави претставник на владата на Малезија. Според него, киднапирањето повеќе не е една од многуте теории за исчезнувањето ...

Исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран!?

Идивиди - 15.03.2014

/ Куала Лумпур, 15 март 2014 (МИА) - Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго ...

Студент со нова теорија за исчезнатиот малезиски авион?

А1 On - 15.03.2014

20-годишниот американски апсолвенд од Стенфорд Универзитетот, Ендру Оде дојде до нова теорија за исчезнувањето на авионот „Малезија Ерлајнс“ која чека авијатичарските експерти да ја потврдат.

Малезија, Боингoт е киднапиран?

Алсат-М - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Дали е можно? Авион се урна, а таа снима „selfie“!

Интересно - 15.03.2014

Хана Удрен патувала со авион на „U.S.Airways“, па во паника се снимала после несреќата, кога авионот слетал на пистата на Меѓународниот аеродром во Филаделфија...

Што дознавме пред другите

Н.Македонија - 15.03.2014

„Нова Македонија“ прва, уште во понеделникот, цитираше извори што тврдеа дека авионот бил киднапиран. Во четвртокот американски експерти и офи­ци­јални владини органи изнесоа мислење дека авионот е ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

+инфо - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Боинг Фантом киднапиран од искусен пилот?

Локално - 15.03.2014

Малезиската власти сметаат дека исчезнати авион на “Малезија ерлајнс” може намерно да бил насочен кон Индискиот Океан од некој со познавање на летањето и локациите на камерите, вели Франс прес висок ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

Сител - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Нова претпоставка: Малезискиот Боинг бил киднапиран?!

МРТ - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Исчезнатиот авион намерно ги исклучил сигналите и сменил правец – се погласни теории за киднапирање

МК News - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Владин претставник од Малезија потврди дека авионот бил киднапиран

Либертас - 15.03.2014

Авионот на Malaysia Airlines кој исчезна над водите на Тајланд е киднапиран, изјави претставник на владата на Малезија. Според него, киднапирањето повеќе не е една од многуте теории за исчезнувањето ...

Како е можно да исчезне авион во 2014

Локално - 15.03.2014

Во денешната ера на GPS – ите , сателитите и NSA , која ги следи сите и насекаде , се уште е можно – иако ретко – авион навидум да исчезне без трага , пишува американското списание Wired .

Шакира го предвидела исчезнувањето на малезискиот авион ?!

Канал5 - 15.03.2014

Авионот Боинг 777 -200, кој исчезна без трага, и стиховите на песната од Шакира и Питбул се необично поврзани. Авионот на Малезија Ерлајнс со 227 патници и 12 членови на екипажот исчезна, а се ...

Намерно била сменета рутата на малезискиот авион

Канал5 - 15.03.2014

Пресврт по еднонеделна потрага по Боингот 777 на малезиската авиокомпанија. Премиерот на Малезија потврди дека авионот најверојатно намерно го сменил курсот и се упатил или кон север или кон југ, што ...

Авионот е киднапиран: Ќе го урнат во голем град, патниците или погубени или жртви на трговија со органи

МК News - 15.03.2014

Мистериозно исчезнатиот авион Малезија Ерлајнс на летот 370 на кој му се изгуби секоја трага со 239 патници сеуште не е пронајден. Експертите се во чудо како е возможно покрај сите сателити, радари и ...

Се претресува станот на пилотот на исчезнатиот авион – главен осомничен за самоубиство или киднапирање?

МК News - 15.03.2014

Полицијата пристигнала во станот набрзо откако претседателот на малезиската влада ја завршил конференцијата за новинари. Премиерот изјавил дека истрагата покажала дека комуникациите во авионот биле ...

Му пукнала гума авион слетал „на нос“ во Филаделфија – патниците си се фоткале (ВИДЕО)

МК News - 15.03.2014

Авионот на американската компанија „УС ервејз“ претрпел мала незгода додека слетувал на аеродром во Филаделфија. Авионот завршил со предниот дел во земја, затоа што при слетувањето пукнала гумата на ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

Бриф - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

МАЛЕЗИЈА: Исчезнатиот авион бил киднапиран

Телеграф - 15.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и членови на екипажот исчезна минатата сабота, на 8 март, помалку од еден час по полетувањето од Куала Лумпур кон Пекинг Резултатите од истрагата околу исчезнувањето ...

Се претвора ли ова во една од најголемите мистерии во историјата на воздухопловството?!

Точка - 15.03.2014

Според најновите податоци, авионот по кој се трага веќе недела дена наводно е киднапиран, односно направил непланирано свртување од курсот на летање. Полицијата ја пребарува куќата на пилотот.

НОВ ЗАПЛЕТ: Малезискиот „Боинг“ слетал во џунгла или на плажа

Телеграф - 15.03.2014

Ако авионот е сокриен на копно, тогаш морале да имаат нешто како воен аеродром во џунглата, малку рамно земјиште, или, пак, едноставно, да слетаат на плажа - тврди Рос Аимер, поранешен инструктор за ...

АНАЛИЗА: Што се случуваше пред и по исчезнувањето на авионот (ВИДЕО)

Телеграф - 15.03.2014

Се појавија повеќе теории за тоа што се случувало со летот MH370, за најновите анализи да водат кон претпоставките дека авионот останал во воздух најмалку седум часа Изминува една недела откако ...

Малезискиот авион најверојатно е киднапиран

Република - 15.03.2014

Малезискиот лет МХ 370 најверојатно е киднапиран, бидејќи се верува дека комуникацискиот систем намерно е исклучен, како и дека движењето на авионот е намерно сменето.

Исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран?

Курир - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Малезија претпоставува дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

еВести - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Резултати од истрагата укажуваат дека малезискиот авион можно е да бил киднапиран

Популарно - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран?

Press24 - 15.03.2014

Истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажува дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на Владата на ...

Пророштво: Питбул и Шакира го предвиделе исчезнувањето на малезискиот авион!

Во Штип - 15.03.2014

Исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс на летот 370, кој исчезна без трага во областа на заливот на Тајланд со 239 патници сеуште не е пронајден. Шести ден како се бара Боингот, а на интернет ...

Човек од Владата во Малезија потврдил дека авионот бил киднапиран

За Се - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран?

Денешен - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Малезија смета дека исчезнатиот „Боинг 777“ бил киднапиран

Lider - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Малезискиот Боинг бил киднапиран

Економски - 15.03.2014

Резултатите од истрагата околу исчезнувањето на малезискиот авион укажуваат дека е можно леталото да било киднапирано од страна на некој од пилотите или од друго лице, соопшти денеска претставник на ...

Малезискиот авион е киднапиран

Falanga - 15.03.2014

Потрагата е насочена кон два дела, границата помеѓу Казахстан и Туркменистан и Индонезија – Јужна Индија. Малезискиот лет МХ 370 најверојатно е киднапиран, бидејќи се верува дека комуникацискиот ...

Малезискиот авион бил киднапиран?!

Maxim - 15.03.2014

Мистеријата и понатаму не е расветлена! Ни недела дена по исчезнувањето на малезискиот авион, се уште не се знае судбината на 239 патници и членови на екипажот! Авионот „боинг 777 летал на релација ...

Исчезнувањето на малезискиот авион - вистинска загатка

Deutsche Welle - 14.03.2014

Кај роднините на патниците од малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред шест дена, расте нетрпението. Меѓународната потрага по авионот на лет МХ370 се проширува, а од него уште нема никаква ...

Потрагата по малезискиот авион може да се прошири и во Индиски Океан

Р.С.Европа - 14.03.2014

Белата Куќа соопшти дека потрагата по исчезнатиот малезиски авион може да биде проширена и во Индиски Океан. Портпаролот Џеј Карни изјави дека до ова доаѓа по некои нови информации, кои според него, ...

Потрагата се прошири во Индискиот Океан

Глас на Америка - 14.03.2014

И натаму не се знае каде е малезискиот патнички авион што исчезна саботата Малезиските власти соопштија дека драстично го прошируваат и онака веќе големиот обем на потрага по патничкиот авион што ...

Истрага на малезискиот авион фокусирана на киднапирање

Нова ТВ - 14.03.2014

Американските истражувачи веруваат дека исчезнувањето на авион на Malaysia Airlines е сепак дело на киднапери. По многубројните теории за исчезнувањето на авионот, оваа теорија изгледа како ...

Паника меѓу патниците: авион слетал „на нос“ во Филаделфија (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2014

Авионот на американската компанија „УС ервејз“ претрпел мала незгода додека слетувал на аеродром во Филаделфија. Авионот завршил со предниот дел во земја, затоа што при слетувањето пукнала гумата на ...

Пилотот на фантомскиот авион сѐ поголема енигма

МКД - 14.03.2014

Полицијата ја истражува потенцијалната улога на 53-годишниот пилот Захари Ахмад Шах во исчезнувањето на малезискиот боинг 777. Неговите колеги тврдат дека бил опседнат со својата работа, пишува ...

Трансмитерите на грабнатиот авион биле изгасени во период од 14 минути, леталото свртело кон Андаманските Острови

МКД - 14.03.2014

По многубројните теории околу исчезнувањето на авионот на Малезија ерлајнс, по кој веќе со денови безуспешно се трага, американските истражувачи веруваат дека авионот сепак бил грабнат, пишува Дејли ...

Авион се забил со клунот при полетувањето

Н.Македонија - 14.03.2014

Авион на американската компанија УС Ерлајнс имаше инцидент кога на аеродр0мот на Филаделфија при полетувањето му пукнала една од гумите Сите патници од авионот биле евакуирани со тобогани за ...

(ВИДЕО) Паника меѓу патниците: Авион слетал „на нос“, двајца повредени

А1 On - 14.03.2014

Авион на американската компанија „УС Ервејс“ доживеа мала незгода при слетувањето на аеродромот во Филаделфија. Имено авионот заврши со предниот дел на земја, бидејќи најверојатно при слетувањето ...

ВИДЕО: Авиони кои што мистериозно исчезнаа

А1 On - 14.03.2014

Мистеријата со малезискиот „Боинг 777“, кој што деновиве исчезна со 227 патници и 12 членови на екипажот, го привлече вниманието на светската јавност.

Нивниот хит го предвиде паѓањето на малезискиот авион!

Хитпортал - 14.03.2014

Д одека цел свет веќе шестти ден го бара исчезнатиот малезиски авион, на YouTube се појавија нови теории на заговор. Една од нив е поврзана со музиката, поточно со хитот на Пит Бул и Шакира од 2012 ...

Малезискиот авион најверојатно слетал на непознато место?

Н.Македонија - 14.03.2014

Истражувачите кои трагаат за малезискиот авион, кој пред шест дена исчезна од радар, ја разгледуваат можноста дека пилотот извесно време кружел над Малезија и дека „некој кој умее да управува со ...

ВИДЕО: Раперот Питбул го предвиде исчезнувањето на малезискиот авион?

А1 On - 14.03.2014

Во низата неверојатни шпекулации за исчезнувањето на малезискиот авион на летот „МН 370“, се појави бизарна теорија на завера, во која се наведува дека раперот Питбул, уште во 2012 година ја ...

Уловиле слаб сигнал од исчезнатиот малезиски авион

МК News - 14.03.2014

Комуникациски сателити регистрирале слаби елекстронски сигнали од авионот Боинг 777, кој исчезна од радарските екрани минатата сабота, но не се доволни за да се утврди локацијата на авионот и ...

Сателити детектирале сигнали од малезискиот авион, но биле преслаби за лоцирање

Канал5 - 14.03.2014

Сателити снимиле слаби електронски сигнали од исчезнатиот малезиски авион Боинг 777, меѓутоа тие не овозможуваат да биде лоциран воздухопловот и да се дознае во каква состојба се наоѓа, објави ...

Расте мистеријата околу исчезнатиот малезиски „Боинг“

МРТ - 14.03.2014

Уште помистериозно станува исчезнувањето на малезискиот Боинг. Наводно, комуникациските сателити регистрирале слаби електронски сигнали од неговиот систем за одржување на дефекти четири часа откако ...

ВИДЕО: Падот на малезискиот авион предвиден во песна на Шакира?!

Сител - 14.03.2014

На социјалните мрежи со денови кружат разни теории и шпекулации околу падот на малезискиот авион, а мистеријата која го обви случајот никако не стивнува.

Ова биле последните зборови на пилотот во исчезнатиот авион – извршил самоубиство?

МК News - 14.03.2014

Малезиската авио-контрола соопшти дека последните зборови кои се слушнале од пилотската кабина на Боингот-777 на компанијата Малезија ерлајнс биле “Во ред, добра ноќ”.

Потрагата по малезискиот авион се проширува кон Индискиот океан

Канал5 - 14.03.2014

САД испратија набљудувачки тимови во Индискиот океан, за да се проверат тврдењата дека малезискиот авион кој исчезна пред 7 дена, наводно летал подолго од моментот кога се изгубил од радарот.

Исчезнатиот авион имал несреќа и во 2012 година – го поправиле ли добро или?

МК News - 14.03.2014

Според најновите информации, авионот имал несреќа и во 2012 година и се поставува прашањето дали бил добро поправен по штетата која му била нанесена на крилото.

Нова авионска драма: авион се забил со „нос“ на пистата во Филаделфија

Либертас - 14.03.2014

Авионот на американската компанија „УС ервејз“ претрпел мала незгода додека се подготвувалда полета од аеродром во Филаделфија. Тој завршил со предниот дел во земја, затоа што при полетувањето ...

Се засилуваат сомнежите дека исчезнатиот Боинг е киднапиран

Локално - 14.03.2014

Податоци од воени радари сведочат дека авионот на малезиската авиокомпанија , исчезнал минатата сабота , намерно летал над полуостров Малака во насока кон Андаманискитњ Острови , објави агенцијата ...

Малезискиот авион најверојатно слетал на непознато место? солуција која сериозно се разгледува

МК News - 14.03.2014

Неименуван американски функционер рече дека истражителите ја разгледуваат можноста дека човечки фактор предизвикал исчезнување на авионот и додаде дека можеби во прашање е киднапирање или дека ...

Пилотот на фантомскиот малезиски авион - се поголема енигма

Вечер - 14.03.2014

Пилотот Шах бил "луд" по авиони и ги познавал сите предности и недостатоци на моделот "боинг 777" со кој управувал и дента кога исчезна Полицијата ја истражува потенцијалната улога на Захариј Ахмад ...

Американски истражители: Некој рачно ги исклучил комуникациските системи на исчезнатиот авион, ова не е несреќен случај

Бриф - 14.03.2014

Повикувајќи се на два неименувани извори во американската администрација ABC News јави дека двата комуникациски система на исчезнатиот Боинг 777 биле исклучени одвоено.

Три милиони лица го бараат малезискиот авион

Точка - 14.03.2014

Три милиони лица се приклучија кон сајбер пребарувањето на исчезнатиот авион "Боинг 777" на малезиската авиокомпанија, со 227 патници и 12 членови на екипажот, пренесе "ИТАР-ТАСС".

МАЛЕЗИСКИ БОИНГ: Мистериозно било однесувањето на пилотот

Телеграф - 14.03.2014

Копилотот на авиокомпанијата „Малезија ерлајнс“, кој повеќепати имал можност да лета со Ахмад Шах, го опишал својот колега како опседнат со авионската технологија Захари Ахмад Шах, 53-годишниот пилот ...

Пилотот на исчезнатиот авион најголема енигма!

Точка - 14.03.2014

"Отсекогаш сакаше да стане пилот. Беше вистински бубатор. Ги познаваше сите предности и маани на Боинг 777, а во неговиот дом имаше инсталирано и мал симулатор на лет со полна опрема и три монитори" ...

Потрагата по исчезнатиот авион се проширува кон Индискиот Океан

Точка - 14.03.2014

Малезија потврди дека потрагата на исчезнатиот авион на "Малезија Ерлајнс" се проширува кон Индискиот Океан, но одби да ги коментира изјавите од САД, дека авионот летал неколку часа по неговото ...

ПРЕСВРТ: Искусен пилот го киднапирал малезискиот авион?

Телеграф - 14.03.2014

Според последниот сигнал што го забележале воените радари, малезискиот „Боинг“ летал над островите во Андаманското Море Некој што има големо искуство со пилотирање на авиони и со авионскиот сообраќај ...

Нов доказ дека авионот е киднапиран: Скршнувањето од патот било планирано!

Точка - 14.03.2014

Податоците од војничките радари покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион намерно скршнал од планираната рута, и тоа кон Андаманските Острови во Индискиот Океан.

Авионот никогаш не бил пронајден: Австралиски пилот исчезнал од радарот уште во 1978-ма година

Точка - 14.03.2014

Со недели го пребарувале австралискиот брег но остатоците од авионот со кој управувал Фредерик Валентич (Frederick Valentich) никогаш не ги пронашле, а јавноста не добила објаснување.

Можно е авионот да се разнел во воздух поради пукнатини

Телеграф - 14.03.2014

Сојузната управа за авиосообраќај предупредила дека авионите би можеле да се разнесат во воздух и оти постои опасност притисокот на воздух во пилотската кабина драстично да се намали Главните ...

Авион се урива, а патничка прави „селфи“ (ВИДЕО)

Телеграф - 14.03.2014

Авионот со 150 патници тргнал кон Флорида, но пилотот бил принуден да го откаже полетувањето, после што леталото излетало од пистата Паничната Хана Удрен, патничка на авионот „Ју-ес ервејс“ се ...

Малезискиот авион може намерно скршнал кон Андаманите

Тера - 14.03.2014

Податоците од воените радари сугерираат дека исчезнатиот авионот „Boeing 700-200" на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)" кого го снема од радарите два часа по полетувањето ...

Ако не најдеме остатоци од Боингот, значи има мистериозна сила, која не остава траги

Коментар - 14.03.2014

Мистериозното исчезнување на авионот ” Malaysia Airlines ” покренува голем број прашања. За да помогне во разјаснувањето на вистината, специјалистот за воздушна безбедност Пол Хејс прецизираше некои ...

Мистеријата на исчезнатиот „боинг“ се продлабочува: системите биле исклучени рачно!?

Република - 14.03.2014

Двата комуникациски системи во исчезнатиот авион Боинг 777 биле исклучени во различен временски период, јавува американската телевизија Еј Би Си њуз повикувајќи се на извори во американската ...

Три милиони лица го бараат малезискиот авион

Нетпрес - 14.03.2014

Три милиони лица се приклучија кон сајбер пребарувањето на исчезнатиот авион „Боинг 777“ на малезиската авиокомпанија, со 227 патници и 12 членови на екипажот, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Која пејачка го предвиде исчезнувањето на малезискиот авион?

Press24 - 14.03.2014

Веќе шести ден се трага по исчезнуваатиот малезиски боинг 777. На социјалните мрежи се појавија различни теории за исчезнатиот авион па така една од нив е и тоа дека Шакира и Питбул во својот сингл ...

Комуникациските сателити добиле слаби сигнали од исчезнатиот авион, но...

Sky - 14.03.2014

Комуникациските сателити регистрирале слаби електронски сигнали од системот за одржувањена дефекти, четири часа откако го снемало авионот на радарите.

Оваа теорија ќе ја слушнете за прв пат: Исчезнатиот авион е украден за да се почне со Трета светска војна! Еве како…

Попара - 14.03.2014

Мистериозно исчезнатиот авион Малезија Ерлајнс на летот 370 на кој му се изгуби секоја трага со 239 патници сеуште не е пронајден. Како е возможно покрај сите сателити и сите чипови кои луѓето ги ...

Најморничавата теорија: Авионот е украден за да се предизвика Трета Светска Војна

Нетпрес - 14.03.2014

Каде изчезна авионот на „Малезија Ерлајнс“ со 239 патници?- е прашањето што цела седмица си го поставува светската јавност, семејствата на патниците и разузнавачките и спасувачките служби, откако ...

Потрагата по исчезнатиот авион се проширува кон Индискиот Океан

Нетпрес - 14.03.2014

Малезија потврди дека потрагата на исчезнатиот авион на „Малезија Ерлајнс“ се проширува кон Индискиот Океан, но одби да ги коментира изјавите од САД, дека авионот летал неколку часа по неговото ...

Малезискиот авион може намерно скршнал кон Андаманите

Хајд Парк - 14.03.2014

Податоците од воените радари сугерираат дека исчезнатиот авионот „Boeing 700-200″ на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)” кого го снема од радарите два часа по полетувањето ...

Малезискиот авион може намерно скршнал кон Андаманите

Portal - 14.03.2014

Податоците од воените радари сугерираат дека исчезнатиот авионот „Boeing 700-200" на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)" кого го снема од радарите два часа по полетувањето ...

Трета личност била присутна во пилотската кабина на изчезнатиот малезиски авион

Курир - 14.03.2014

Имајте убава вечер, биле последните зборови од кабината на изчезнатиот авион од летот 370, изјавил офицерот за малезиското цивилно воздухопловство. Се поставува прашањето, кој ги кажал тие зборви? ...

Пилотот на исчезнатиот авион најголема енигма!

Press24 - 14.03.2014

"Отсекогаш сакаше да стане пилот. Беше вистински бубатор. Ги познаваше сите предности и маани на Боинг 777, а во неговиот дом имаше инсталирано и мал симулатор на лет со полна опрема и три монитори" ...

Пилотот на исчезнатиот малезиски авион се поголема енигма

Фама - 14.03.2014

Полицијата ја истражува потенцијалната улога на Захариј Ахмад Шах (53) во исчезнувањето на „Боингот 777“. За Шах велат дека е дружељубив и великодушен и дека бил опседнат со работата.

ВИДЕО: Песна на Шакира го предвидела падот на малезискиот авион?

Курир - 14.03.2014

На социјалните мрежи со денови кружат разни теории и шпекулации околу падот на малезискиот авион, а мистеријата која го обви случајот никако не стивнува.

Три милиони лица го бараат малезискиот авион

Орбис - 14.03.2014

Три милиони лица се приклучија кон сајбер пребарувањето на исчезнатиот авион „Боинг 777“ на малезиската авиокомпанија, со 227 патници и 12 членови на екипажот, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Малезискиот авион може намерно скршнал кон Андаманите

Макфакс - 14.03.2014

Податоците од воените радари сугерираат дека исчезнатиот авионот „Boeing 700-200" на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)" кого го снема од радарите два часа по полетувањето ...

Сателити снимиле слаби електронски сигнали од исчезнатиот малезиски авион

Денешен - 14.03.2014

Сателити снимиле слаби електронски сигнали од исчезнатиот малезиски авион Боинг 777, меѓутоа тие не овозможуваат да биде лоциран воздухопловот и да се дознае во каква состојба се наоѓа, објави ...

Потрагата по малезискиот боинг се прошири кон Индискиот Океан

Inpress - 14.03.2014

Куала Лумпур, 14. март 2014 (ИНПРЕС) Малезија потврди дека потрагата по исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс се проширува кон Индискиот Океан, но одби да ги коментира пораките од САД дека авионот ...

Пророштво: Питбул и Шакира го предвиделе исчезнувањето на малезискиот авион!

Боза - 14.03.2014

Исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс на летот 370, кој исчезна без трага во областа на заливот на Тајланд со 239 патници сеуште не е пронајден. Шести ден како се бара Боингот, а на интернет ...

Оваа теорија на заговор не сте ја слушнале: Малезискиот авион е киднапиран за да се започне Трета светска!

Falanga - 14.03.2014

Авионот „Боинг 777“ е украден и е сместен на сигурно. Тој ќе биде целосно пребоен и од него ќе биде направен друг авион, на друга компанија. Мистериозно исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс на летот ...

Пилотот на малезискиот авион сѐ поголема енигма

Maxim - 14.03.2014

53- годишниот Захари Ахмад Шахе пилот веќе 33 години, а полицијата моментално ја истражува неговата улога во исчезнувањето на "Боинг 777". Колегите раскажуваат дека бил опседнат со работата, а ...

Нова теорија за малезискиот авион

Deutsche Welle - 13.03.2014

Трагата која укажуваше дека можеби се лоцирани остатоци од исчезнатиот малезиски авион, се покажа како неточна. Сега се појавува нова теорија - дали авионот летал уште цели 4 часа по исчезнувањето од ...

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 13.03.2014

Два виетнамски авиона беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви остатоци за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриле.

Сомнежи за киднапирање на малезискиот авион

24 Вести - 13.03.2014

Постојат сомнежи оти исчезнатиот малезиски авион со 239 патници и членови на екипажот по кој веќе шести ден се трага, е киднапиран. Американските антитерористички тимови веруваат дека боингот по ...

Кина не се откажува од истрагата за исчезнатиот малезиски авион

Нова ТВ - 13.03.2014

И понатаму нема трага од исчезнатиот авион, а последните информации велат авионот летал со часови пред да исчезне. Премиерот на Кина најави дека неговата земја нема да прекине да го бара се додека ...

Најбизарните теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

МКД - 13.03.2014

Малезискиот Боинг 777 со 239 патници и членови на екипажот исчезна на 8 март, а сѐ уште не се знае што се случи со него. Како што тоа најчесто бива, трагедијата која не е веднаш до детали разјаснета ...

Повторно погрешни траги во потрагата по малезискиот авион

Телма - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Утрински - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Исчезнатиот авион бил киднапиран и пренасочен на тајна локација?

МКД - 13.03.2014

Американски истражувачи и експерти за туризам не ја отфрлаат можноста исчезнатиот Боинг 777-200 на компанијата Малезија ерлајнс да е киднапиран, јавува Вол стрит џурнал .

Сателит забележал сигнал од исчезнатиот малезиски боинг?

МКД - 13.03.2014

Еден сателит во орбитата по исчезнувањето на боингот 777 на Малезија ерлајнс успеал да фати слаб електронски сигнал од моторите на авионот, пренесува Ројтерс .

Негирани информациите дека малезискиот авион летал уште четири часа

Телма - 13.03.2014

Малезиските власти продолжуваат со потрагата во морскиот теснец Малака по исчезнатиот авион на националниот авиопревозник. Министерот за транспорт на малезија, Хисамудин Хусеин ги негираше и ...

Кинеските сателити лоцирале остатоци од исчезнатиот авион!

Н.Македонија - 13.03.2014

Кинескиот сателит забележил снимка која укажува на можното место на падот на авионот, соопштила кинеската владина агенција, на петтиот ден од истрагата за исчезнатиот малезиски авион „боинг 777“ ...

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

А1 On - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Алсат-М - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Патник од исчезнатиот авион претчувствувал дека нешто ќе му се случи?

А1 On - 13.03.2014

Овој поранешен војник по катастрофалниот земјотрес во Крајстчерч со сопругата и двете малолетни деца се преселил во Перт, а поради работа во Монголија тргнал со исчезнатиот авион на летот МХ 370 за ...

Малезискиот авион летал четири часа по последниот контакт?

А1 On - 13.03.2014

Американскиот весник „Вол стрит журнал“ пишува дека истрагата се сомнева дека малезискиот авион летал четири часа, по последниот контакт со контролата за летање, на основа на податокот на моторот на ...

Нова теорија: Пилотот самоубиец намерно го урнал исчезнатиот авион?

А1 On - 13.03.2014

Властите ја преиспитуваат теоријата, според која пилотот на исчезнатиот авион извршил самоубиство, соопшти Џон Бренан, шефот на ЦИА. Малезиската полиција соопшти дека првиот психолошки профил на сите ...

Малезиски врач со двоглед од бамбус го бара исчезнатиот авион

А1 On - 13.03.2014

Малезиски врач Ибрахим Мат Зин, според пишувањето на медиумите, се вклучил во потрагата по исчезнатиот малезиски авион Боинг 777-200. Него според медиумите го ангажирал висок функционер во ...

Најбизарните теории за исчезнувањето на малезискиот авион

The Men - 13.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и екипаж исчезна на 8 март, а и понатаму не е познато што се случило со него. Како што обично се случува, трагедиите кои не се во целост разјаснети, предизвикуваат ...

Малезискиот авион имал несреќа и во 2012 година

А1 On - 13.03.2014

Сеуште се коваат теории на заговор околу исчезнувањето на малезискиот авион. Според најновите информации, авионот имал несреќа и во 2012 година и се поставува прашањето дали бил добро поправен по ...

Белата куќа: Имаме нови информации за малезискиот авион

Н.Македонија - 13.03.2014

Според неименуван извор на кои денеска се повикува агенцијата „Ројтерс“ еден сателит по исчезнувањето на Боингот 777 на Малезија Ерлајнс, уловил електронски сигнал од моторот на леталото Не е ...

Сателитите регистрирале сигнал од исчезнатиот малезиски авион

Кајгана - 13.03.2014

Сателити снимиле слаби електронски сигнали од исчезнатиот малезиски авион Boeing 777, меѓутоа тие не овозможуваат да биде лоциран и да се дознае во каква состојба се наоѓа, пишува Reuters.

Дали малезискиот авион можел да лета со часови надвор од радарот?

Фактор - 13.03.2014

Американски експерти во тајните служби ја испитуваат можноста исчезнатиот авион Боинг 777-200 на Малезија Ерлајнс со 239 патници и членови на екипажот да летал уште најмалку 4 часа откако се изгубил ...

Малезиските власти ангажираа јасновидец: Авионот или уште лета или паднал во море!

Фактор - 13.03.2014

Во потрагата за исчезнатиот малезиски авион Боинг 777-200 се вклучи и Ибрахим Мат Зин, „бомбох“ или малезиски врач, кој бил ангажиран од висок функционер во малезиската Влада.

Малезиски врач со двоглед од бамбус го бара исчезнатиот авион

+инфо - 13.03.2014

Малезиски врач Ибрахим Мат Зин, според пишувањето на медиумите, се вклучил во потрагата по исчезнатиот малезиски авион Боинг 777-200. Него според медиумите го ангажирал висок функционер во ...

Мистерија без крај: Местото наведено од сателит не го најде исчезнатиот “Боинг”

Локално - 13.03.2014

Исчезнатиот “Боинг” на компанијата Malaysia Airlines и денеска не беше откриен од страна на виетнамските спасители. Како што соопшти Reuters, координатите на местото беа наведени од кинески сателит, ...

Се уште ни трага ни глас од исчезнатиот малезиски авион

Либертас - 13.03.2014

Ништо не откриле двата виетнамски авиона кои беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“.

Кинески сателит лоцираше остатоци од малезискиот авион?

Канал5 - 13.03.2014

Снимките од кинески сателит нудат досега најсериозни индиции за тоа каде се наоѓа малезискиот авион што исчезна во саботата со 239 патници и членови на екипажот.

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Сител - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Се уште нема трагa од исчезнатиот малезиски авион

Вечер - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски Боинг-777, но ништо не откриеле.

Исчезнатиот авион бил киднапиран – Малезијците преговараат со киднаперите?

МК News - 13.03.2014

Малезиските власти веќе три дена преку кинеска социјална мрежа преговараат со неидентификувани лица што тврдат дека кај себе го имаат авионот или делови од авионот на „Малезија ерлајнс“, по кого се ...

Нова теорија за изчезнатиот авион - Можно самоубиство на пилотот?

Сител - 13.03.2014

Шефот на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА) Џон Бренан изјави дела малезиските власти ја преиспитуваат теоријата дека пилотот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ извршил ...

Нова теорија за исчезнувањето на малезискиот авион

Локално - 13.03.2014

Трагата која укажуваше дека можеби се лоцирани остатоци од исчезнатиот малезиски авион, се покажа како неточна. Сега се појавува нова теорија – дали авионот летал уште цели 4 часа по исчезнувањето од ...

Теории на заговор: Исчезнувањето на авионот е дел од промоцијата за римејк на серијата „Lost“

Канал5 - 13.03.2014

Додека светската јавност е во исчекување на некаква новост околу тоа што всушност се случило на летот на Малезија Ерлајнс 370, интернет се покажа како плодна почва за разно – разни претпоставки и ...

Малезискиот Боинг 777 бил поправан по судар со друг авион

Локално - 13.03.2014

Малезиските власти потврдија дека Боингот 777 имал судар со друг авион на шангајскиот аеродром од кој бил оштетен врвот на крилото. Авионот бил поправен и отогаш работел беспрекорно.

Сеуште нема конкретни информации за исчезнатиот „Боинг 777“

МРТ - 13.03.2014

Шести ден без конкретни информации што се случило со исчезнатиот малезиски Боинг 777. Медиумите со различни информации и шпекулации, но досега ниту една не доведе до вистинската трага.

Нова теорија за исчезнатиот Боинг: Пилотот извршил самоубиство?

Вечер - 13.03.2014

Малезиската авио-контрола соопшти дека последните зборови кои се слушнале од пилотската кабина на Боингот-777 на компанијата Малезија ерлајнс биле "Во ред, добра ноќ".

Малезиските власти ангажираа јасновидец: Видел дека авионот се уште лета или паднал

МК News - 13.03.2014

Малезискиот пророк или шаман, кој притоа бил ангажиран од владини претставници во таа прилика дал своја изјава. “Авионот или се’ уште лета или паднал во морето”, заклучил најпознатиот пророк во ...

Ројтерс: Комуникациските сателити регистрирале слаб сигнал од малезискиот авион

Канал5 - 13.03.2014

Комуникациските сателити денеска регистрирале слаби сигнали од малезискиот авион но тие не се доволни да се лоцира каде се наоѓа леталото. Повикувајќи се на извори блиски на истрагата Ројтерс јавува ...

Владата во очај изнајмила врач да го лоцира исчезнатиот "боинг"!?

Вечер - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски "боинг-777", но ништо не откриеле.

МАЛЕЗИСКИ АВИОН: Одредена нова точка на пребарување (ФОТО)

Телеграф - 13.03.2014

Според новите информации дека авионот летал уште дополнителни четири часа па дури потоа се срушил, остатоците би требало да бидат во рамките на означениот простор на мапата Два виетнамски авиони беа ...

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Ли: Додека има надеж, ќе го бараме авионот

Точка - 13.03.2014

Кинескиот премиер Ли Кеченг вели дека "додека постои трошка надеж, Кина ќе ја продолжи потрагата по исчезнатиот авион на "Малезија ерлајнс" и нема да се откаже од него".

Нова теорија: Авионот е киднапиран и се наоѓа на скриена локација

Точка - 13.03.2014

Објавени се снимки од кинескиот сателит на кои се прикажани три објекти кои пловат и за кои се верува дека се остатоци од исчезнатиот авион. Но Виетнам таму не пронајде ништо.

НОВА ТЕОРИЈА: Пилотот намерно го соборил авионот

Телеграф - 13.03.2014

Мислам дека не можеме да исфрлиме ниедна претпоставка, вели Џон Бренан, одговарајќи на прашање дали е можно пилотот намерно да го соборил „боингот 777“ Потрагата по мистериозно исчезнатиот малезиски ...

МАЛЕЗИСКИ ГАТАЧ: Или авионот уште лета или паднал во морето

Телеграф - 13.03.2014

Неговиот обид да ја открие судбината на исчезнатиот авион е исмејуван на сите социјални мрежи, а подобар третман не добила ниту малезиската влада, која наводно го најмила Гатачот Ибраим Мат Зин, ...

Несериозност или...: Малезиските власти ангажирале пророк, тврди дека авионот се' уште лета

Точка - 13.03.2014

Ибрахим Мат Зин или познат како Раџа Бомох Седуниа Нујум, имал свој перформанс на аеродромот во Куала Лумпур во обид да ги демонстрира своите визии околу исчезнувањето на авионот Boeing b777-200 на ...

Исчезнатиот малезиски авион претходно имал судир, дали бил добро поправен?

Бриф - 13.03.2014

Додека се уште се трага по исчезнатиот малезиски авион, се плетат безброј приказни за тоа што се случило и кои биле причините за исчезнувањето. Некои од „објаснувањата“ се по малку неверојатни, некои ...

Исчезнатиот Боинг 777 имал судар: Дали поправката била успешна?

Точка - 13.03.2014

Многу теории се обидуваат да го објаснат исчезнувањето на авионот од Малезија. Постои теорија дека авионот за време на летот почнал да се распаѓа, а причина за тоа бил сударот кој се случил во ...

Регистриран слаб сигнал кај малезискиот авион

Точка - 13.03.2014

Комуникациски сателити регистрирале слаби елекстронски сигнали од авионот Боинг 777, кој исчезна од радарските екрани минатата сабота. Комуникациски сателити регистрирале слаби елекстронски сигнали ...

Регистриран сигнал на исчезнатиот авион

Телеграф - 13.03.2014

Сигналите, како што вели изворот, потекнуваат од системот за одржување дефекти Комуникациски сателити регистрирале слаби електронски сигнали од авионот Боинг 777-200, кој во саботата исчезна од ...

Питбул уште во 2012 година го предвидел исчезнувањето на авионот? (ВИДЕО)

Телеграф - 13.03.2014

„Сега е на пат за Малезија, два пасоша, три града во еден ден“, гласи преведениот стих на песната „Get It Started“ Десетина теории на заговор се појавија за исчезнатиот „боинг 777“ на „Малезија ...

Ли: Додека има надеж, ќе го бараме авионот

Нетпрес - 13.03.2014

Кинескиот премиер Ли Кеченг вели дека „додека постои трошка надеж, Кина ќе ја продолжи потрагата по исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс и нема да се откаже од него“.

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Курир - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Сателитска снимка еден ден по исчезнувањето: Дали Кинезите го лоцираа малезискиот авион?

Таратур - 13.03.2014

Кинески сателит, трагајќи по исчезнатиот малезиски авион од летот 370, го лоцираше таканареченото можно место на падот на авионот во морето, а на објавената снимка, според официјални кинески лица, ...

Нова теоријa – пилотот бил самоубиец кој намерно го урнал авионот

Република - 13.03.2014

- Властите ја преиспитуваат теоријата дека пилотот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ извршил самоубиство – изјави Џон Бренан, шеф на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА), на ...

Се уште нема никакви траги од исчезнатиот малезиски авион

Press24 - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде вчера кинескиот сателит беше забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не ...

Пилотот на исчезнатиот авион извршил самоубиство?

Press24 - 13.03.2014

Шефот на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА) Џон Бренан изјави дела малезиските власти ја преиспитуваат теоријата дека пилотот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ извршил ...

Можни теории за падот на малезискиот авион

Република - 13.03.2014

Експлозија во воздух – Возможно објаснување доколку не се пронајдат остатоци од авионот во малезиската џунгла каде и се срушил Терористички напад – Директорот на ЦИА не ја исклучува можноста од ...

Нова теорија: Пилотот на исчезнатиот авион извршил самоубиство?

За Се - 13.03.2014

Џон Бренан шефот на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА) изјави дека малезиските власти ја преиспитуваат теоријата дека пилотот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ извршил ...

Кинески сателит го снимил местото на уривање на исчезнатиот авион! (видео)

Попара - 13.03.2014

Кинескиот сателит кој трага по исчезнатиот авион “Малезија ерлајнс“ ги снимил остатоците на авионот во море, после 5 дена потрага по Боингот 777 со 239 патници, соопштила кинеската државна агенција, ...

Малезискиот авион летал четири часа по последниот контакт?

Нетпрес - 13.03.2014

Американскиот весник „Вол стрит журнал“ пишува дека постојат сомнежи дека малезискиот авион летал околу четири часа по последниот контакт. Но, потоа се огласило малезиското Министерство за сообраќај ...

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Канал 77 - 13.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и членови на екипажот исчезна пред пет дена, а и понатаму сè уште не се знае што се случило со него. Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за ...

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Portal - 13.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и членови на екипажот исчезна пред пет дена, а и понатаму сè уште не се знае што се случило со него. Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за ...

Падот на малезискиот авион резултат на терористички напад?

Курир - 13.03.2014

Џон Бренан, шеф на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА), на прашањето дали е можно пилотот намерно да го срушил „Боинг 777“ изјави дека властите ја преиспитуваат теоријата дека пилотот ...

Исчезнувањето на малезискиот авион е дел од промоцијата за римејк на серијата „Lost“?

Курир - 13.03.2014

На интернет се појавија разни шпекулации и теории околу исчезнувањето на малезискиот авион, а дел од нив се навистина неверојатни и бизарни. Неколку дена по исчезнувањето на авионот со 239 лица, ...

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Хајд Парк - 13.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и членови на екипажот исчезна пред пет дена, а и понатаму сè уште не се знае што се случило со него. Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за ...

Исчезнувањето на малезискиот авион е промоција за серијата "Лост"?

Press24 - 13.03.2014

На Интернет деновиве се појавија различни шпекулации за исчезнувањето на малезискиот авион, а дел од нив се бизарни. Некои велат дека се работи за грешка на пилотот кој се забавувал со девојки во ...

САД предупредувале на грешки кај Боинг

Portal - 13.03.2014

Американските власти пред половина година предупредиле дека авионот „Боинг 777“ има недостатоци кои би можеле да доведат до распаѓање на авионот во воздух, пишува „Дејли меил“.

САД предупредувале на грешки кај Боинг

Канал 77 - 13.03.2014

Американските власти пред половина година предупредиле дека авионот „Боинг 777“ има недостатоци кои би можеле да доведат до распаѓање на авионот во воздух, пишува „Дејли меил“.

Нова информација: Малезискиот авион имал несреќа и во 2012 година

Sky - 13.03.2014

Сеуште се коваат теории на заговор околу исчезнувањето на малезискиот авион. Според најновите информации, авионот имал несреќа и во 2012 година и се поставува прашањето дали бил добро поправен по ...

Шокантни теории за исчезнувањето на авионот!

Попара - 13.03.2014

1. Мобилните телефони на некои од патниците сè уште ѕвонат, со авионот владеат натприродни сили Роднините и пријателите на дел од патниците велат дека успеале да ги контактираат своите најблиски ...

Киднапиран малезискиот авион?

Press24 - 13.03.2014

Постојат сомневања дека исчезнатиот малезиски авион е киднапиран. Антитерористичките тимови веруваат дека боингот по последниот контакт со радарот летал уште околу четири часа, пишува американскиот ...

Американците тврдат: имаме нови информации за исчезнатиот авион

Република - 13.03.2014

Анонимни извори на агенцијата Ројтерс тврдат дека еден сателит по исчезнувањето на Боингот 777 на Малезија Ерлајнс фатил слаб сигнал од моторот на леталото.

Регистриран слаб сигнал кај малезискиот авион

Република - 13.03.2014

Комуникациски сателити регистрирале слаби елекстронски сигнали од авионот Боинг 777, кој исчезна од радарските екрани минатата сабота, но не се доволни за да се утврди локацијата на авионот и ...

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Макфакс - 13.03.2014

Малезискиот авион со 239 патници и членови на екипажот исчезна пред пет дена, а и понатаму сè уште не се знае што се случило со него. Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за ...

САД предупредувале на грешки кај Боинг

Макфакс - 13.03.2014

Американските власти пред половина година предупредиле дека авионот „Боинг 777“ има недостатоци кои би можеле да доведат до распаѓање на авионот во воздух, пишува „Дејли меил“.

Сателитите регистрирале сигнал од исчезнатиот малезиски авион

Макфакс - 13.03.2014

Сателити снимиле слаби електронски сигнали од исчезнатиот малезиски авион „Boeing 777-200", меѓутоа тие не овозможуваат да биде лоциран воздухопловот и да се дозна е во каква состојба се наоѓа, ...

Патник ја претчувствувал несреќата, и оставил аманет на сопругата

Lider - 13.03.2014

Пол Викс (39) кој е на списокот на 239 исчезнати патници од малезискиот авион на својата сопруга и оставил аманет, ако случајно нешто му се случи, бурмата да му ја даде на синот кој прв ќе се ожени.

Само шпекулации: Се’ уште нема трага од исчезнатиот малезиски авион!

Lider - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Се уште нема траги од исчезнатиот малезиски авион

Денешен - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде кинески сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не откриеле.

Виетнамски авиони го надлетаа Јужното Кинеско Море - никава трага од исчезнатиот авион

Maxim - 13.03.2014

Два виетнамски авиони беа испратени во реонот каде вчера кинескиот сателит забележал некакви останки за кои се претпоставуваше дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски „Боинг-777“, но ништо не ...

Пилотот се самоубил - нова теорија за исчезнатиот авион

Maxim - 13.03.2014

Шефот на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА) Џон Бренан изјави дела малезиските власти ја преиспитуваат теоријата дека пилотот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ извршил ...

(ВИДЕО) Кинески сателит го снимил местото каде се урнал исчезнатиот малезиски авион

Falanga - 13.03.2014

Сликите биле забележани на 9 март, еден ден по исчезнувањето на авионот. Кинескиот сателит кој трага по исчезнатиот авион “Малезија ерлајнс“ ги снимил остатоците на авионот во море, после 5 дена ...

Нова теорија за малезискиот авион- неговото исчезнување е промоција за серијата "Лост"?

Maxim - 13.03.2014

На Интернет деновиве се појавија различни шпекулации за исчезнувањето на малезискиот авион, а дел од нив се бизарни. Некои велат дека се работи за грешка на пилотот кој се забавувал со девојки во ...

Малезиските власти ангажирале пророк кој тврди дека авионот се уште лета

Falanga - 13.03.2014

Неговиот обид за откривање на судбината на исчезнатото летало бил исмеан на сите социјални мрежи. Ибрахим Мат Зин или познат како Раџа Бомох Седуниа Нујум, имал свој перформанс на аеродромот во Куала ...

Има сомневања дека малезискиот авион е киднапиран

Maxim - 13.03.2014

Постојат сомневања дека исчезнатиот малезиски авион е киднапиран. Антитерористичките тимови веруваат дека боингот по последниот контакт со радарот летал уште околу четири часа, пишува американскиот ...

Сателити на помош во потрагата по малезискиот авион

Deutsche Welle - 12.03.2014

По исчезнувањето на малезискиот авион на летот МХ370 од екраните на радарите, надежта во потрагата по него сега се полага во вклучувањето на сателити. Кина веќе најави ангажман на десет свои сателити.

„Малезијан Ерлајнс“: потрагата по исчезнатиот авион продолжува

24 Вести - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

"Се е во ред, добра ноќ"- последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

24 Вести - 12.03.2014

Ноќта во саботата Боингот 777 на висина од 10.000 метри го прелетал Тајландскиот залив. Пилотот се поздравил со контролната кула, а потоа авионот исчезнал без трага.

Продолжува истрагата по исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 12.03.2014

На петтиот ден од потрагата на мистериозно исчезнатиот Боинг, официјални претставници на Малезија, не само што не знаат што се случило со авионот, туку тие не се сигурни ниту каде воопшто да го ...

Малезија ја продолжи потрагата по авионот на југот на Андаман

Р.С.Европа - 12.03.2014

Властите на Малезија се уште го бараат исчезнатиот авион во јужниот дел на морето Андаман, кое се наоѓа стотици километри северозападно од местото каде бил последен пат забележан авионот на радарот.

Чекајќи ја Црната кутија

Р.С.Европа - 12.03.2014

Денови по исчезнувањето на авионот на Малезија Ерлајнс, истражните органи разгледуваат разни можни причини: од механички дефект, пилотска грешка, до тероризам. Сепак тие се уште немаат солидни траги.

Бунт на роднините на исчезнатите- еве зошто ѕвонат мобилните телефони

Нова ТВ - 12.03.2014

Семејствата на исчезнатите патници од малезискиот авион, повеќе мина Кинези, имаат се помалку трпение, а непроверените информации дополнително ги фрустрираат.

Малезијан Ерлајнс тврди дека екипажот не предизвикал исчезнување на авионот

Вест - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија Малезијан Ерлајнс, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Екипажот на малезискиот авион не е виновен за исчезнувањето?

Телма - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

„Малезија Ерлајнс“: Екипажот не предизвикал исчезнување на авионот

Утрински - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Последните зборови на пилотот на исчезнатиот малезиски авион: „Во ред, добра ноќ“

МКД - 12.03.2014

„Во ред, добра ноќ“ биле последните зборови што ги слушнале малезиските контролори на летови од кокпитот на исчезнатиот авион. Оваа реченица ја изговорил еден од пилотите во моментите кога боингот ...

Работник на нафтена платформа тврди дека го видел малезискиот авион како паѓа (ФОТО)

МКД - 12.03.2014

Работник на нафтена платформа во близина на југоисточниот брег на Виетнам тврди дека бил сведок на падот на малезискиот патнички авион, пренесува Машејбл .

Исчезнатиот малезиски авион го променил курсот и се упатил кон теснецот Малака

Кајгана - 12.03.2014

Авионот „Boeing 700-200" на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)" кој исчезна од радарите два часа по полетувањето од Куала Лумпур вечерта на 7-ми март над Јужното Кинеско ...

Екипажот не предизвикал исчезнување на авионот

Идивиди - 12.03.2014

/ Куала Лумпур, 12 март 2014 (МИА) - Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било ...

Историјата на 6 исчезнати авиони

365 - 12.03.2014

Исчезнатиот Боинг 777 на малезиски ерлајнс не е единствениот авион, чија судбина останува непозната (или барем за сега). Изданието „Либерасион” потсетува за 6 други авиони, што исчезнале без никакво ...

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не предизвикал исчезнување на авионот

Алфа - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не стои зад исчезнувањето на авионот

А1 On - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Пилотите не го испратиле кодот „7700“ дека авионот е во опасност!?

Н.Македонија - 12.03.2014

Не е можно сѐ да откаже одеднаш. Тие се отпорни на експлозија. Кога авионот удира во земја, најмалку три уреди емитираат сигнали. Тие тонат во вода, но нив може да ги најдат со сонар, како во ...

Последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион: Во ред, добра ноќ!

А1 On - 12.03.2014

„Во ред, добра ноќ“, се последните зборови кои што ги слушнале малезиските контролори за летање. Таа реченица ја рекол еден од пилотите во моментот кога „Боинг 777“ поминувал од малезискиот во ...

Пет теории на заговор поврзани со исчезнувањето на малезискиот авион

Кајгана - 12.03.2014

Трагичното исчезнување на летот MH370 предизвика голем интерес во јавноста, а на интернет веќе почнаа да се шират и неколку теории за заговор. Иако повеќето од нив се резултат од бујната фантазија на ...

(ФОТО) Нова снимка од кинески сателит: Дали ова се остатоци од малезискиот авион?

А1 On - 12.03.2014

Кинески сателит кој трага по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс, снимил можни остатоци од леталото во море, а се објавени пет дена откако „боингот 777“ со 239 луѓе, исчезна од радарот.

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не стои зад исчезнувањето на авионот

+инфо - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета оти екипажот е на некој начин поврзан.

„Во ред, добра ноќ!“ – последни зборови од кабината на авионот на Малезија ерлајнс

Фактор - 12.03.2014

Потрагата по малезискиот авион Боинг 777-200 на авиокомпанијата „Малезија ерлајнс“ трае веќе петти ден, а информациите за исчезнатиот авион со 239 патници и членови екипажот стануваат само уште ...

Исчензатиот малезиски авион не го променил курсот?

МРТ - 12.03.2014

Малезиското воено воздухопловство демантира дека aвионот Боинг 777 на малезиската воздухопловна компанија кој исчезна од радарите два часа по полетувањето од Куала Лумпур го променил курсот и се ...

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не предизвикал исчезнување на авионот, потрагата продолжува

Сител - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Со години исчезнати, стотици загинати а не се знае зошто – Најголеми авионски мистерии (Видео)

МК News - 12.03.2014

Веќе два дена изминаа, откако некаде над Јужното Кинеско море мистериозно исчезна авион на „Малезијан ерлајнс“. Додека продолжува потрагата за авионот, погледнете ги петте најмистериозни случаи во ...

„Во ред, добра ноќ“ - последните зборови на пилотот на „Боингот 777“

МРТ - 12.03.2014

Денеска вниманието насочено кон изјавата на 29 годишен Малезиец кој соопшти дека го видел падот на авионот во Јужното Кинеско Море , само неколку минути пред последниот контакт, но мистеријата се ...

Објавен последниот разговор меѓу пилотот и контролата на летање

Канал5 - 12.03.2014

Се е во ред, добра ноќ, ова биле последните зборови на 53 - годишниот пилот Захами Ахмад Шах кој управувал со малезискиот авион од кого петти ден нема трага.

Кажете ни ја вистината! Очај и лутина во семејствата на патниците од исчезнатиот авион!

Канал5 - 12.03.2014

Кажете ни ја вистината ! Очајните семејства на патниците од исчезнатиот малезиски авион грлаа шишиња со вода по малезиските власти кои одржаа конфузна прес конференција без информација за судбината ...

Работник на платформа за нафта тврди дека го видел исчезнатиот авион како гори

МК News - 12.03.2014

Работник на нафтена платформа во близина на југоисточниот брег на Виетнам тврди дека бил очевидец на падот на малезискиот патнички авион. Испратил емејл до својот работодавач во кои навел „Мислам ...

Нова снимка од кинески сателит: Дали ова се остатоци од малезискиот авион?

Канал5 - 12.03.2014

Кинески сателит кој трага по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс, снимил можни остатоци од леталото во море, а се објавени пет дена откако „боингот 777“ со 239 луѓе, исчезна од радарот.

Копилотот бил мераклија за добар провод во лет

Вечер - 12.03.2014

Една млада Јужноафриканка која живее во Австралија на медиумите им откри нов детаљ во врска со копилотот на "Малезија ерлајнс" кој беше член на екипажот на мистериозно исчезнатиот "боинг 777", по кој ...

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не предизвикал исчезнување на авионот, потрагата продолжува

Бриф - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

МАЛЕЗИЈА ЕРЛАЈНС: Eкипажот не го предизвикал исчезнувањето на авионот

Телеграф - 12.03.2014

Малезија побарала од Индија да и помогне да го локализира исчезнатиот авион, се наведува во соопштение на индиското Министерство за внатрешни работи. Засега сѐ уште не е одлучено во кои региони на ...

Објавена последната комуникација на пилотот на исчезнатиот авион со контролата на летање

Бриф - 12.03.2014

„Во ред, лека ноќ“, ова биле последните зборови кои малезиските контролори на летање ги слушнале од кокпитот на исчезнатиот малезиски авион. Таа реченица ја изговорил еден од пилотите во моментот ...

Кина: Информациите за летот на исчезнатиот малезиски авион се прилично хаотични

Точка - 12.03.2014

Контроверзните информации за летот на исчезнатиот авион на "Малезија ерлајнс", во кој имаше 239 патници се прилично хаотични, рекол портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, пренесе ...

Последните зборови на пилотот: "Добра ноќ": Дури и ЦИА тврди: Ова е мистерија!

Точка - 12.03.2014

Ноќта во саботата Боингот 777 на висина од 10.000 метри го прелетал Тајландскиот залив. Пилотот се поздравил со контролната кула, а потоа авионот исчезнал без трага.

Работник на нафтена платформа тврди дека го видел исчезнатиот малезиски авион како гори

Бриф - 12.03.2014

Работник на нафтена платформа во близина на југоисточниот брег на Виетнам тврди дека бил очевидец на падот на малезискиот патнички авион кој се смета за исчезнат.

Работник на нафтена платформа: Видов како авионот паѓа!

Точка - 12.03.2014

Работник на нафтена платформа во близина на југоисточниот брег на Виетнам тврди дека го видел исчезнатиот малезиски авион како паѓа. Во мејлот за неговиот работодавец, кој го видел новинарот на канал ...

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Исчезнатиот авион е дел од холивудската промоција на „Изгубени“

Телеграф - 12.03.2014

Некои тврдат дека бил урнат со ракета или дека соседните земји се вмешани во воен заговор Светската јавност сѐ уште исчекува новости за тоа што всушност се случило со летот на „Малезија ерлајнс 370“.

САТЕЛИТСКА СНИМКА: Дали е ова исчезнатиот авион?

Телеграф - 12.03.2014

Вработените во „Дигитал глуб“ ги прегледуваат сите забелешки на корисниците на „Tomnod Компанијата „Дигитал глоуб“ се вклучи во потрагата по исчезнатиот Боинг 777 на компанијата „Малезија ерлејнс“ .

Претчувство или нешто друго? Патник на исчезнатиот авион пред да тргне на сопругата и’ ги оставил бурмата и часовникот

Точка - 12.03.2014

Машинскиот инженер Пол Викс (39) од Перт, Австралија, оженет и татко на две мали деца, добил одлична работа во Монголија на која тргнал со исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс на летот 370 за Пекинг.

Кинески сателит ја открил можната локација на уривање на авионот (ВИДЕО)

Телеграф - 12.03.2014

Фотографиите се направени на 9 март, еден ден откако авионот исчезна Кинески сателит кој трага по исчезнатиот Боинг 777 на „Малезија ерлајнс“ можно е да ја открил локацијата на која се урнал авионот ...

Малезиската армија демантираше дека исчезнатиот авион прелетал над теснецот Малака

Тера - 12.03.2014

Командата на малезиското воено вдоздухопловство ноќта кон средата го демантираше претходното пишување на локалните медиуми дека податоците на воздухопловните сили на Малезија покажале оти aвионот ...

„Малезијан Ерлајнс“ тврди дека екипажот не предизвикал исчезнување на авионот

Курир - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Малезијан Ерлајнс: Екипажот нема вина за падот на авионот

еВести - 12.03.2014

Комерцијалниот директор на малезиската компанија Хју Данливи, изјави дека нема основа да се верува дека нешто или какви било дејствија на екипажот се причина за исчезнувањето.

Малезиската армија демантираше дека исчезнатиот авион прелетал над теснецот Малака

Канал 77 - 12.03.2014

Командата на малезиското воено вдоздухопловство ноќта кон средата го демантираше претходното пишување на локалните медиуми дека податоците на воздухопловните сили на Малезија покажале оти aвионот ...

Кина: Информациите за летот на исчезнатиот малезиски авион се прилично хаотични

Нетпрес - 12.03.2014

Контроверзните информации за летот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, во кој имаше 239 патници се прилично хаотични, рекол портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, пренесе ...

Како е можно да се изгуби авион во 21-от век?

Нетпрес - 12.03.2014

Во ера кога сите имаме ГПС во нашите џебови, кога тајните служби знаат се’ за секого како е можnо еден авион едноставно да исчезне? Ова по се’ изгледа се случи со летот на авиокомпанијата „Малезија ...

Ова се последните зборови на пилотот од исчезнатиот авион

Press24 - 12.03.2014

Во ред, добра ноќ. Ова биле последните зборови на 53-годишниот Захами Ахмад Шах кој управувал со малезискиот авион кој исчезна. Тоа се последните зборови кои ги слушнале малезиските контролори на ...

Мистерија: Малезискиот авион исчезнал од радарите, а летал уште еден час?

eReporter - 12.03.2014

Откако потрaгата по малезискиот авион кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот не даде резултати ни по четири дена, кинеските власти денеска најавија дека потрагата ќе ја прошират и ...

„Во ред, добра ноќ“ – последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

Нетпрес - 12.03.2014

„Во ред, добра ноќ“ се последните зборови на пилотот на „Боингот 777“, до контролата на летање кој исчезна пред пет дена, објавија малезиските воздухопловни сили.

„Во ред, добра ноќ“ биле последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

Portal - 12.03.2014

Последните зборови кои ги слушнале малезиските контролори од пилотот кој управувал со летот МХ370 биле „Во ред, добра ноќ“. Овие зборови биле изговорени во моментот кога „боингот 777" преминувал од ...

„Малезијан Ерлајнс“: Нема основа да се верува дека екипажот е виновен за несреќата

Press24 - 12.03.2014

Од авиокомпанијата „Малезијан Ерлајнс“ изјавија дека нема основа да се верува дека нешто или какви дејствија на екипажот се причина за исчезнувањето. Потрагата по авионот продолжува денеска во ...

Пет „теории на заговор“ поврзани со исчезнувањето на малезискиот авион

Република - 12.03.2014

Трагичното исчезнување на летот MH370 предизвика голем интерес во јавноста, а на интернет веќе почнаа да се шират и неколку теории за заговор. Иако повеќето од нив се резултат од бујната фантазија на ...

Дали е ова исчезнатиот малезиски авион? (ФОТО)

Курир - 12.03.2014

Компанијата „Дигитал глоуб", која во вселената поседува неколку сателити кои Земјината површина можат да ја снимаат со висока резолуција, се вклучи во потрагата по исчезнатиот малезиски авион.

ФОТО: Дали е ова исчезнатиот малезиски авион?

Press24 - 12.03.2014

Компанијата „Дигитал глоуб", која во вселената поседува неколку сателити кои Земјината површина можат да ја снимаат со висока резолуција, се вклучи во потрагата по исчезнатиот малезиски авион.

Малезиската војска влезе во трага на исчезнатиот авион

Sky - 12.03.2014

Авионот го променил курсо по Коа Бару и се спуштил на помала висина. Испеал да влезе во мореузот Малака- навел малезиски воен извор кој бил задолжен за информации за истрагата.

Малезиската армија демантираше дека исчезнатиот авион прелетал над теснецот Малака

Макфакс - 12.03.2014

Командата на малезиското воено вдоздухопловство ноќта кон средата го демантираше претходното пишување на локалните медиуми дека податоците на воздухопловните сили на Малезија покажале оти aвионот ...

„Во ред, добра ноќ“ биле последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

Макфакс - 12.03.2014

Последните зборови кои ги слушнале малезиските контролори од пилотот кој управувал со летот МХ370 биле „Во ред, добра ноќ“. Овие зборови биле изговорени во моментот кога „боингот 777" преминувал од ...

“Малезија Ерлајнс“: Екипажот не предизвикал изчезнување на авионот!

Lider - 12.03.2014

Висок претставник на малезиската авиокомпанија „Малезијан Ерлајнс“, која е сопственик на исчезнатиот Боинг, изјави дека нема основа да се смета дека какви било дејствија на екипажот предизвикале ...

Кои биле последните зборови на пилотот од исчезнатиот авион?

Maxim - 12.03.2014

Во ред, добра ноќ. Ова биле последните зборови на 53-годишниот Захами Ахмад Шах кој управувал со малезискиот авион кој исчезна. Тоа се последните зборови кои ги слушнале малезиските контролори на ...

Објавени последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

Falanga - 12.03.2014

Кои биле последните зборови на пилотот?. „Во ред, добра ноќ“, се последните зборови кои што ги слушнале малезиските контролори за летање. Таа реченица ја рекол еден од пилотите во моментот кога ...

„Малезијан Ерлајнс“: Екипажот не е виновен за исчезнувањето на авионот

Maxim - 12.03.2014

Од авиокомпанијата „Малезијан Ерлајнс“ изјавија дека нема основа да се верува дека нешто или какви дејствија на екипажот се причина за исчезнувањето. Потрагата по авионот продолжува денеска во ...

ФОТО: Дали е ова исчезнатиот малезиски авион?

Maxim - 12.03.2014

Компанијата „Дигитал глоуб", која во вселената поседува неколку сателити кои Земјината површина можат да ја снимаат со висока резолуција, се вклучи во потрагата по исчезнатиот малезиски авион.

Иранец азилант со украден пасош во малезискиот авион

Deutsche Welle - 11.03.2014

Две лица патувале под туѓ идентитет во малезискиот авион кој исчезна од радарите пред четири дена. Идентитетот на едниот патник сега е откриен - станува збор за Иранец кој сакал да стигне во ...

Прва трага од исчезнатиот малезиски авион?

Deutsche Welle - 11.03.2014

Од кругови на малезиската војска се соопштува за можна прва трага од авионот кој исчезна во саботата - тој прелетал преку Малајскиот теснец, во спротивна насока од местото каде исчезнал од радарите.

Патниците на малезискиот авион со фалсификувани пасоши билетите ги резервирале од Иран

24 Вести - 11.03.2014

Билетите купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата. Двата билета се купени од две тајландски туристички ...

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се активни

24 Вести - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Потрагата продолжува: ни трага од малезискиот авион, телефоните ѕвонат

Нова ТВ - 11.03.2014

Човек кој се качил на летот во Малезија ерлајнс, кој исчезна во саботата, бил млад Ирачанец за кого истражувачи веруваат дека не е поврзан со терористите, објавни малезската полицијата.

Идентификувани патниците со украдени пасоши во исчезнатиот малезиски авион

Нова ТВ - 11.03.2014

Според шефот на Интерпол, исчезнувањето на малезискиот авион не е поврзан со тероризам. „Што повеќе информации добиваме, се повеќе се уверуваме дека не станува збор за терористички инцидент“, изјави ...

Како е можно да изгубиш авион во 2014-та

Оff.net - 11.03.2014

Боинг 777-200 е авион со должина од 63,7 метри и распон на крилјата од 60,9 метри. Токму ваков авион веќе неколку денови не можат да го најдат спасувачки екипи од 9 држави, вклучувајќи ги и САД.

Ниту трага од малезискиот авион

Глас на Америка - 11.03.2014

Новите податоци за Иранците што со украдени пасоши влегле во авионот не укажуваат на тероризам, според Интерпол. Генералниот секретар на Интерпол Ронард Нобл смета дека исчезнувањето на малезискиот ...

Дали малезискиот авион бил цел на терористички напад?

Вест - 11.03.2014

Четврти ден по ред трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, а меѓу претставници на безбедносните служби во Европа, САД и Азија се зголемува скептицизмот дека леталото било мета на терористички ...

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се уште активни

Вест - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Нема траги од малезискиот авион - се истражува кој купувал билети

Телма - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

34 авиони и 40 брода од 10 земји безуспешно го бараат исчезнатиот малезиски авион

МКД - 11.03.2014

Американската морнарица испратила и втор воен брод - разорувачот „Кид“, во потрага по боингот 777-200 на малезиската авиокомпанија што исчезна во саботата во Јужно Кинеско Море, кој превезувал 227 ...

Телефоните на неколку патници се уште работат

Утрински - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Уште една енигма: телефоните на патниците на исчезнатиот авион и понатаму ѕвонат (ВИДЕО)

МКД - 11.03.2014

Малезискиот авион што исчезна со 227 патници и 12 члена на екипажот и четири дена по исчезнувањето останува мистерија. Неверојатно е и тоа што мобилните телефони на исчезнатите патници и понатаму ...

Малезиската војска му влегла во трагата на исчезнатиот авион на западниот брег

МКД - 11.03.2014

Малезиската војска верува дека денеска со радар му влегла во трагата на исчезнатиот авион од компанијата „Малејжан ерлајнс“ над теснецот Малака, изјавил извор од војската, пренесува Торонто сан .

Многу кандидати за извршители на терористичкиот напад

Дневник - 11.03.2014

Исчезнатиот „боинг 777“ на „Малезија ерлајнс“ многу веројатно бил цел на терористички напад, иако неговите организатори досега не излегле со соопштение во јавноста со детали за акцијата, сметаат ...

Патниците на малезискиот авион, кои имале фалсификувани пасоши, билетите ги резервирале од Иран

А1 On - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

Патниците кои имале фалсификувани пасоши, билетите ги резервирале од Иран

Алфа - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата. Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски ...

Mалезискиот авион нe бил цел на терористички напад?

Алсат-М - 11.03.2014

Четврти ден по ред трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, а меѓу претставници на безбедносните служби во Европа, САД и Азија се зголемува скептицизмот дека леталото било мета на терористички ...

Дали малезискиот авион бил цел на терористички напад?

Идивиди - 11.03.2014

/ Куала Лумпур, 11 март 2014 (МИА) - Четврти ден по ред трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, а меѓу претставници на безбедносните служби во Европа, САД и Азија се зголемува скептицизмот ...

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се уште активни

А1 On - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Безбедносните служби скептични дека малезискиот авион бил цел на терористички напад

А1 On - 11.03.2014

Четврти ден по ред трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, а меѓу претставници на безбедносните служби во Европа, САД и Азија се зголемува скептицизмот дека леталото било мета на терористички ...

Авионите омилено оружје на терористите

Н.Македонија - 11.03.2014

Разни терористички групи и организации досега повеќепати ги користеа авионите како алатка, односно средство за привлекување на вниманието кон нивната кауза.

„Исчезнаа“ и лицата што се поврзуваат со „исчезнувањето“ на малезискиот авион

Н.Македонија - 11.03.2014

Три од петте лица што се поврзуваат со исчезнувањето на авионот по кого повеќе од три дена трагаат десетина држави ги нема на безбедносните снимки на аеродромот во Малезија, што укажува дека имале ...

Телефоните на некои од патниците во малезискиот авион се уште се во функција, велат нивни блиски

Алфа - 11.03.2014

Малезиската полиција соопшти дека мажот кој со украден пасош влегол во авионот е млад Иранец, за кого се верува дека не бил поврзан со тероризам. Малезиската полиција соопшти дека мажот кој со ...

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Кајгана - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на екипажот летал ...

ФОТО: Ова се патници кои користеле лажни пасоши во малезискиот авион

А1 On - 11.03.2014

Покрај многуте прашања за судбината на исчезнатиот малезиски авион, мал дел од приказната стана јасен. Властите соопштија дека ги идентификувале патниците, кои што влегле во авионот со украдени ...

Мистериозни исчезнувања на авиони кои го привлекоа вниманието на светот

Кајгана - 11.03.2014

Мистериозното исчезнување на малезискиот Boeing 777 го привлече вниманието на целиот свет. Што точно се случило со патниците и екипажот кои полетале од Куала Лумпур сè уште не е познато.

Пилотите не испратиле 7700 авионот е во опасност!?

Н.Македонија - 11.03.2014

За ис­чез­ну­ва­ње­то на ма­ле­зи­ски­от ави­он по­сто­јат по­ве­ќе оп­ции, но нај­ве­ро­јат­но ста­ну­ва збор за не­сре­ќен слу­чај, ве­ли ма­ке­дон­ски­от екс­перт за ци­вил­но воз­ду­хоп­лов­ство ...

Сите авионски мистерии во последните 60 години

Н.Македонија - 11.03.2014

Веќе два дена изминаа, откако некаде над Јужното Кинеско море мистериозно исчезна авион на „Малезијан ерлајнс“. Додека продолжува потрагата за авионот, погледнете ги петте најмистериозни случаи во ...

Патниците во авионот со фалсфикувани пасоши билетите ги резервирале од Иран

+инфо - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле резервирани од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион сè уште активни?

+инфо - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, пишува весникот „Вашингтон ...

НЕМА ОБЈАСНУВАЊЕ: Малезискиот авион стотици милји надвор од планираниот курс?

Фактор - 11.03.2014

Исчезнатот Боинг 777-200 на „Малезија Ерлајнс“ тргнал да се враќа назад кон Малезија и бил стотици милји надвор од предвидениот курс кога се изгубил од радарот, изјавил официјален претставник на ...

Патниците на малезискиот авион, кои имале фалсификувани пасоши, билетите ги резервирале од Иран

Сител - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

Безбедносните служби скептични дека малезискиот авион бил цел на терористички напад

Сител - 11.03.2014

Четврти ден по ред трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, а меѓу претставници на безбедносните служби во Европа, САД и Азија се зголемува скептицизмот дека леталото било мета на терористички ...

Мобилните телефони на двајца патници од малезискиот авион се уште ѕвонат!

МК News - 11.03.2014

Системот за локација и комуникација ACARS на малезискиот авион кој исчезнал на авионската линија кон Кина се уште е активен, а телефоните на двајца патници се уште ѕвонат.

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се уште активни

Сител - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

И сателитите не можат да му најдат трага на малезискиот Боинг

МРТ - 11.03.2014

До сега безуспешната потрага по малезискиот Боинг се проширува во четвртиот ден со сателити, но ни тие не забележале никаква експлозија. Разузнавачките агенции во САД и Европа ја исклучуваат можноста ...

Службите не го лоцираат урнатиот „Боинг“ и покрај активни телефони на патниците

Локално - 11.03.2014

Францускиот весник „Фигаро“ повикувајќи се на информации од луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски објави дека неколку телефони на патници од исчезнатиот малезиски „Боинг“ ...

Телефоните на патниците на исчезнатиот малезиски авион и натаму ѕвонат! (ВИДЕО)

Канал5 - 11.03.2014

Дури 19 семејства потпишале изјава дека успеале да ги повикаат своите блиски кои биле во исчезнатиот авион, но не им било одговорено. Некои од патниците дури биле онлајн на кинеската социјална мрежа ...

Пилотот во МВР Сашо Мојсоски за малезискиот авион: Авионот веројатно се распаднал во воздух!

Канал5 - 11.03.2014

Ненадејното губење на контактот со авионот, укажува дека во воздухот се случила ненадејна деструкција на авионот, односно распаѓање“, вели за Канал 5 пилотот во МВР Сашо Мојсоски.

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Вечер - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на екипажот летал ...

Малезискиот Боинг останува енигма

МРТ - 11.03.2014

Енигмата останува, истрагата се проширува. Малезиската војска со мал сигнал дека влегла во трага на исчезнатиот Боинг 777. Според нивната верзија, авионот летал уште еден час откако се изгубил од ...

Телефоните на неколку патници од исчезнатиот авион се уште ѕвонат

Вечер - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот "боинг" на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

МАЛЕЗИСКИ АВИОН: Лицата со фалсификувани пасоши билетите ги резервирале од Иран

Телеграф - 11.03.2014

Судбината на авионот, кој исчезна од радарите само еден час по полетувањето од Малезија, сѐ уште е непозната, а веќе трет ден продолжува потрагата по него од воздух и и по вода Билетите, купени за ...

Патниците на малезискиот авион, кои имале фалсификувани пасоши, билетите ги резервирале од Иран

Бриф - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

МАЛЕЗИСКИ АВИОН: Телефоните на неколку патници сѐ уште работат

Телеграф - 11.03.2014

Како што пишува францускиот весник „Фигаро“, логично е овие телефони да не функционираат ако се најдат под вода или доколку авионот се распаднал на делови Неколку телефони на патници од исчезнатиот ...

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се уште активни

Бриф - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

(ВИДЕО) Уште една енигма за исчезнатиот малезиски авион: Телефоните на патниците ѕвонат, некои од нив активни на ...

Бриф - 11.03.2014

Американската морнарица испрати втор воен брод – уништувачот „Кид“ (Kidd), во потрага по малезискиот „Боинг 777-200“ кој во саботата исчезна во Јужното Кинеско Море, во кој се превезуваа 227 патници ...

Малезиската армија пронајде трага од исчезнатиот авион

Бриф - 11.03.2014

По 4 дена од исчезнувањето на авионот со лет МХ370, малезиската армија објави дека пронашла трага од исчезнатиот авион. Тие веруваат дека авион со 239 патници летал повеќе од еден час откако исчезнал ...

Во потрагата по исчезнатиот "Боинг 777" учествуваат 42 брода и 35 авиони

Точка - 11.03.2014

Во операцијата за потрагата по исчезнатите "Боинг 777-200" на малезиската авиокомпанија учествуваат 42 брода и 35 авиони од различни земји, пренесе "ИТАР-ТАСС".

Малезиската армија му влегла во трага на исчезнатиот малезиски авион!

Точка - 11.03.2014

По четири дена барање, војската на Малезија соопшти дека верува дека му влегла во траг на исчезнатиот авион MH370. Војската на Малезија верува дека авионот со 239 патници летал веќе еден час пред да ...

Сите авионски мистерии во последните 60 години

Точка - 11.03.2014

Веќе поминаа три дена откако некаде над Јужното Кинеско Море од радарите мистериозно исчезна авионот на Малезија Ерлајнс. Никој не пратил сигнал ниту повик за помош од Боингот 777, кој, според ...

Малезискиот авион бил последен пат виден кај Малајскиот мореуз

Точка - 11.03.2014

Малезиската војска верува дека со помош на радарите му влегла во трага на исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс, и тоа над Малајскиот мореуз, далеку од местото на кое се случил последниот контакт со ...

Расте скептицизмот за можен терористички напад на исчезнатиот малезиски авион

Тера - 11.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион трае веќе четири дена, а меѓу безбедносните сили во Европа, САД и Азија расте скептицизмот дека станува збор за терористички напад, пишува Ројтерс.

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Тера - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави оти верува дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на ...

Патниците на малезискиот авион, кои имале фалсификувани пасоши, билетите ги резервирале од Иран

Курир - 11.03.2014

Билетите, купени за летот на исчезнатиот малезиски авион од двајцата патници со фалсификувани пасоши биле издадени од Иран, соопшти полицијата, јави ДПА.

„Малезија Еирлајнс“: Пасошот не го украл терорист

Нетпрес - 11.03.2014

Младиот човек кој патуваше со украден пасош во авионот на „Малезија Еирлајнс“ и покрена сомневања дека трагедијата е терористички акт е само бегалец кој сакал да побара азил во некоја европска земја.

Вашингтон пост: Се уште ѕвонат телефоните на неколку патници од исчезнатиот „Боинг“

Курир - 11.03.2014

Продолжуваат да ѕвонат телефоните на неколку патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Зошто се’ уште ѕвонат мобилните на патниците во исчезнатиот авион?

Нетпрес - 11.03.2014

Роднините и семејствата на патниците во МХ 370 тврдат дека нивните мобилни телефони се’ уште ѕвонат. Како што пренесе „Вашингтон Пост“ роднините на дел од патниците во авионот кој исчезна во петокот ...

„Вашингтон пост“: Се уште активни телефоните на неколку патници од исчезнатиот авион

Press24 - 11.03.2014

Се уште ѕвонат неколку телефони на патниците од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија ова го тврдат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот „Вашингтон ...

„Вашингтон пост“: Телефоните на неколку патници од исчезнатиот малезиски авион се уште активни

еВести - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Мистеријата продолжува: Телефоните на патниците во исчезнатиот авион сеуште ѕвонат

Sky - 11.03.2014

Францускиот весник „Фигаро“ базирајќи се на информации од семејствата кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски кои патувале исчезнатиот малезиски авион, објави дека телефоните сеуште ...

Малезиската армија влезе во трагата на исчезнатиот авион?

eReporter - 11.03.2014

Малезиската армија верува дека влегла во трагата на исчезнатиот авион од радарот над теснецот Малака, недалеку од местото каде за последен пат бил остварен контакт со контролата на воздушниот ...

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Portal - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави оти верува дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на ...

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Хајд Парк - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави оти верува дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на ...

Во потрагата по исчезнатиот „Боинг 777“ учествуваат 42 брода и 35 авиони

Нетпрес - 11.03.2014

Во операцијата за потрагата по исчезнатите „Боинг 777-200“ на малезиската авиокомпанија учествуваат 42 брода и 35 авиони од различни земји, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Расте скептицизмот за можен терористички напад на исчезнатиот малезиски авион

Макфакс - 11.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион трае веќе четири дена, а меѓу безбедносните сили во Европа, САД и Азија расте скептицизмот дека станува збор за терористички напад, пишува Ројтерс.

Малезиската војска верува дека успеала да влезе во трага на исчезнатиот авион

Макфакс - 11.03.2014

По четиридневна потрага малезиската војска објави оти верува дека успеала да влезе во трагата на исчезнатиот авион на летот МХ370. Војската верува дека авионот со вкупно 239 патници и членови на ...

Исчезнатиот малезиски авион го променил курсот и се упатил кон теснецот Малака

Макфакс - 11.03.2014

Авионот „Boeing 700-200" на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines (MAS)" кој исчезна од радарите два часа по полетувањето од Куала Лумпур вечерта на 7-ми март над Јужното Кинеско ...

Телефоните на неколкумина исчезнати во малезискиот авион се’ уште ѕвонат

Lider - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Телефоните на патниците од исчезнатиот малезиски авион се уште ѕвонат

Денешен - 11.03.2014

Неколку телефони на патници од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија продолжуваат да ѕвонат, уверуваат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот ...

Војската во Малезија тврди дека знае каде е паднатиот авион

Inpress - 11.03.2014

Лондон, 11. март 2014 (ИНПРЕС) Војската во Малезија тврди дека ја знае локацијата каде се наоѓа авионот кој исчезна во една од најмистериозните авионски несреќи во современата авио историја.

Работат телефоните на уште неколкумина патници од исчезнатиот авион

Maxim - 11.03.2014

Се уште ѕвонат неколку телефони на патниците од исчезнатиот „Боинг“ на малезиската авиокомпанија ова го тврдат луѓе кои се обиделе да стапат во контакт со своите блиски, соопшти весникот „Вашингтон ...

Малезискиот авион најверојатно се распаднал за време на летот

24 Вести - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Исчезнувањето на авионот на Малезија Ерлајнс воздухопловна мистерија без преседан

24 Вести - 10.03.2014

Исчезнувањето на авионот на Малезија Ерлајнс претставува воздухопловна мистерија без преседан. И по три дена, од леталото се уште нема никаква трага, иако вчера беше објавено дека во Јужното Кинеско ...

Пронајдени делови од малезискиот исчезнат авион

Р.С.Европа - 10.03.2014

Виетнамски претставници соопштија дека najверојатно ја нашле вратата од патничкиот малезиски авион кој мистериозно исчезна пред два дена. Виетнамски авион вчера забележал нешто за што се верува дека ...

Се уште нема траги од исчезнатиот Малезиски авион

Р.С.Европа - 10.03.2014

Официјални виетнамски претставници соопштија дека не се во состојба да утврдат дали била лоцирана вратата на авионот на Малезија Ервејс кој мистериозно исчезна од радарите пред два дена.

Исчезнатиот малезиски авион - вистинска мистерија без преседан

Нова ТВ - 10.03.2014

Официјални виетнамски претставници соопштија дека не се во состојба да утврдат дали била лоцирана вратата на авионот на Малезија Ервејс кој мистериозно исчезна од радарите пред два дена.

Кина со барање до Малезија: Засилете ги напорите во потрагата на авионот

Нова ТВ - 10.03.2014

Кина ja повика Малезија да "ги засили своите напори" во потрага по патничкиот авион Малезија ерлајнс, кој исчезна во саботата. Масовната потрага и спасувачката операција во која учествуваа девет ...

Се продлабочува мистеријата со исчезнатиот малезиски авион

Глас на Америка - 10.03.2014

Дамките гориво близу брегот на Виетнам не се од Боингот 777 Мистеријата со исчезнатиот малезиски патнички авион се продлабочува - денес истрагата утврди дека дамките гориво забележани во близина на ...

Исчезнатиот малезиски авион останува мистерија

МКД - 10.03.2014

Малезискиот шеф на цивилното воздухопловство изјавил дека случајот на исчезнатиот авион МХ370, со 239 лица, е вистинска мистерија без преседан, пренесува Би-би-си .

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Утрински - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Авионската мистерија продолжува: Пет патници се чекирале, па во последен момент се откажале од летот

МКД - 10.03.2014

Исчезнувањето на малезискиот авион е „воздухопловна мистерија без преседан“, изјавил заменикот директор на малезиската Цивилна воздухопловна служба Азхарудин Абдул Рахман.

Малезискиот авион бил цел на терористички напад?

Идивиди - 10.03.2014

/ По мистериозното исчезнување на малезиски авион во Јужното Кинеско Море се пронајдени можни негови остатоци. Останува загатката што се случило со авионот, но се‘ повеќе има индиции за терористички ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Алфа - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ се распаднал во воздухот!

Н.Македонија - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот Авионот на малезиските ...

Пронајдените остатоци не се од исчезнатиот малезиски авион

Кајгана - 10.03.2014

Американските истражители, ангажирани во потрагата по исчезнатиот авион на малезискиот национален авиопревозник „Malaysia Airlines", ги негирале информациите дека претходно најдените остатоци во ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

А1 On - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Алсат-М - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Исчезнатиот авион се уште остана мистерија

365 - 10.03.2014

Малезија идентификуваше еден од двајцата мажи, кои се качиле на одборот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс” со украдени документи, пренесува полицијата.

Мистериозни исчезнувања и несреќи: Од Бермудски триаголник до Анди

Идивиди - 10.03.2014

/ Мистериозните падови и исчезнувања на авионите имаат свое место во историјата, а за некои од нив се’ уште не е јасно како се случиле. Светот е во шок по трагедијата која се случи во петокот.

Мобилните телефони на двајца патници од малезискиот авион се уште ѕвонат!

Н.Македонија - 10.03.2014

Системот за локација и комуникација ACARS на малезискиот авион кој исчезнал на авионската линија кон Кина се уште е активен, а телефоните на двајца патници се уште ѕвонат Ова е најновата вест до која ...

Нафтената дамка не била од малезискиот авион – мистеријата станува уште поголема!

Фактор - 10.03.2014

Лабораториските тестирања покажале дека нафтената дамка пронајдена во морето на 150 километри јужно од виетнамскиот остров Чу воопшто не е поврзана со исчезнатиот малезиски авион, по кој се трага три ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Сител - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Пронајдена врата од урнатиот малезиски авион

Локално - 10.03.2014

Виетнамски претставници соопштија дека нajверојатно ја нашле вратата од патничкиот малезиски авион кој мистериозно исчезна пред два дена. Виетнамски авион вчера забележал нешто за што се верува дека ...

Малезискиот авион најверојатно се распаднал во воздух

Либертас - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Сеуште нема трага од исчезнатиот малезиски авион

МРТ - 10.03.2014

Се уште трае потрагата по малезискиот Боинг кој мистериозно исчезна пред речиси три дена на релација од Куала Лумпур кон Пекинг, додека на него имало 239 луѓе.

Откриени остатоци во Јужнокинеското Море – можеби се од малезискиот авион

МК News - 10.03.2014

Виетнамски авион лоцираше денеска во морето објект, за кој се верува дека е дел од малезискиот авион, кој исчезна за време на летот од Куала Лумпур до Пекинг со 239 лица на него, соопштија ...

Авионот што исчезна е еден од најсигурните – имал досега само 3 несреќи – еве детали

МК News - 10.03.2014

По поминати 36 часа од исчезнувањето на малезискиот авион “боинг 777-200″, експертите за авиосообраќај потсетуваат на несреќата на францускиот “ербас” кој на 1 јуни 2009 година исчезна над Атлантикот.

Потфрла истрагата за урнатиот малезиски авион

Локално - 10.03.2014

Лабораториските тестирања покажале дека нафтената дамка пронајдена во морето на 150 километри јужно од виетнамскиот остров Чу воопшто не е поврзана со исчезнатиот малезиски авион, по кој се трага три ...

Малезиските власти бараат остатоци од исчезнатиот авион и на копно

Локално - 10.03.2014

Малезија ја прошири областа на пронаоѓање на исчезнатиот патнички авион , по тридневното безуспешно пребарување на морето по остатоци , пренесуваат светските агенции .

Изчезнувањето на Малезскиот боинг 777 – мистерија без преседан

МРТ - 10.03.2014

Се уште е неизвесна судбината на патниците и на членовите на екипажот на малезискиот боинг 777 којшто изчезна од радарите за време на летот од Пекинг кон Куала Лумпур.

Дали тоа го урна авионот-Пет патници се чекирале, па се откажале од летот !?

Локално - 10.03.2014

Исчезнувањето на малезискиот авион е „воздухопловна мистерија без преседан“, изјавил заменикот директор на малезиската Цивилна воздухопловна служба Азхарудин Абдул Рахман.

„Исчезнаа“ и лицата што се поврзуваат со „исчезнувањето“ на малезискиот авион

МК News - 10.03.2014

Седум лица се поврзуваат со исчезнувањето на малезискиот авион по кого се трага веќе три дена. Двајца Украинци полетале со авионот што сообраќал од Малезија до Кина, а петмина други само пријавиле ...

Авионот, веројатно, се распаднал за време на летот?

Вечер - 10.03.2014

Малезискиот патнички авион кој пред три дена исчезна на летот од Пекинг за Куала Лумпур со 239 патници и членови на екипажот се уште не е пронајден. Утврдено е дека жолтиот предмет пронајден во ...

ИСЧЕЗНАТ АВИОН: Најверојатно леталото се распаднало во воздух

Телеграф - 10.03.2014

Интерпол потврди вчера дека најмалку два украдени пасоши, еден италијански и еден австриски, биле искористени од патницита на летот МН370, кој во раните утрински часови во саботата исчезна над ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Бриф - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Исчезнувањето на авионот е мистерија без преседан: Не е исклучена опцијата авионот да е киднапиран

Точка - 10.03.2014

Претседателот на Малезиската агенција за цивилно воздухопловство, Азарудин Абдул Раман, изјавил дека судбината на исчезнатиот авион на Malaysia Airlines е "мистерија без преседан", јавува BBC.

ИСЧЕЗНАТ АВИОН: Идентификуван еден од патниците со украдени пасоши

Телеграф - 10.03.2014

Тој не е од Малезија, но сè уште не можам да издвојам од која земја потекнува, рекол шефот на малезиската полиција Човек кој не потекнува од Малезија и кој не влегол легално во земјата е еден од ...

МАЛЕЗИСКИ АВИОН: Пред полетување петмина се откажале и го повлекле багажот

Телеграф - 10.03.2014

Патниците се чекирале за летот, но во последен момент се премислиле, си го повлекле багажот и се откажале од патувањето Исчезнувањето на малезискиот „боинг 777-200“, кој леташе од Куала Лумпур кон ...

Најлошите авионски несреќи изминативе години (ХРОНОЛОШКИ)

Телеграф - 10.03.2014

Сите остатоци од авионите биле најдени за мошне брзо време, за разлика од последната несреќа со летот 370 на „боингот“, кој сѐ уште не е најден Мистеријата за исчезнатиот малезиски авион продолжува и ...

МАКЕДОНСКИ ЕКСПЕРТИ: Разговорот со пилотот е клучен за истрагата

Телеграф - 10.03.2014

Разговорот помеѓу пилотот на исчезнатиот малезиски авион и контролата на летање ќе каже дали последниот контакт бил редовен или вонреден и какви биле околностите во кои се одвивал летот, вели за ...

Business Insider: Еве неколку можни причини зошто авионот на Малезија Ерлајнс исчезнал

Точка - 10.03.2014

Најопасните делови при еден лет се полетувањето и слетувањето. Многу ретко се случуваат инциденти кога авионот лета 11 километри над Земјата. Затоа, исчезнувањето на авионот на Малезија Ерлајнс за ...

Најмистериозните авионски несреќи во историјата (ВИДЕО)

Телеграф - 10.03.2014

Одредени авиокомпании, поради големиот број на авионски несреќи врзани со бројот 191, одбиваат да користат летови со оваа бројка Сѐ уште се нејасни околностите за исчезнувањето и евентуалното уривање ...

Исчезнаа и експерти на „Фрискејл“

Телеграф - 10.03.2014

Дванаесет Малезијци и осум Кинези кои се најдоа на кобниот лет работеле во фабриките на оваа компанија во Малезија и Кина Боингот 777-200 на „Малезија Ерлајнс“, лет „MH370“ во саботата исчезна од ...

Веројатно откриени остатоци од малезискиот авион во Јужнокинеското Море

Курир - 10.03.2014

Виетнамски авион лоцираше денеска во морето објект, за кој се верува дека е дел од малезискиот авион, кој исчезна за време на летот од Куала Лумпур до Пекинг со 239 лица на него, соопштија ...

Работи мобилниот на еден од патниците на исчезнатиот малезиски авион

Република - 10.03.2014

Мобилниот телефон на еден од кинеските патници од авионот на малезиската компанија „Malaysia Airlines” кој исчезна од радарите во петокот навечер, сѐ уште е активен, а неговиот брат неколкупати го ...

Мурдок: Малезискиот авион урнат од муџахедини

Република - 10.03.2014

Медиумскиот тајкун Руперт Мурдок на неговиот Твитер профил напиша дека верува во теоријата дека малезискиот авион е соборен од џихадистичка група која сака да и направи проблеми на Кина и дека тоа е ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Курир - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Исчезнатиот авион останува мистерија

Нетпрес - 10.03.2014

Шефот на малезиското цивилно воздухопловство вели дека случајот со исчезнатиот авион МХ370, со 239 лица, е вистинска мистерија без преседан, јавува Би-Би-Си.

Би-Би-Си: Случајот со исчезнатиот малезиски авион е вистинска мистерија без преседан

Популарно - 10.03.2014

Шефот на малезиското цивилно воздухопловство вели дека случајот со исчезнатиот авион МХ370, со 239 лица, е вистинска мистерија без преседан, јавува Би-Би-Си.

Мистериозни исчезнувања и несреќи: Од Бермудски триаголник до Анди

Нетпрес - 10.03.2014

Мистериозните падови и исчезнувања на авионите имаат свое место во историјата, а за некои од нив се’ уште не е јасно како се случиле. Светот е во шок по трагедијата која се случи во петокот.

Работи мобилниот на еден од патниците на исчезнатиот Boeing

Канал 77 - 10.03.2014

Мобилниот телефон на еден од кинеските патници од авионот на малезиската компанија „Malaysia Airlines“ кој исчезна од радарите во петокот навечер, сѐ уште е активен, а неговиот брат неколкупати го ...

Седум Украинци се поврзуваат со исчезнатиот авион, петмина само пријавиле багаж

Република - 10.03.2014

Седум лица се поврзуваат со исчезнувањето на малезискиот авион по кој се трага неколку дена, објави „Мк њуз“. Двајца Украинци полетале со авионот од Малезија за Кина, додека петмина само пријавиле ...

Пронајдените остатоци не се од исчезнатиот малезиски авион

Макфакс - 10.03.2014

Американските истражители, ангажирани во потрагата по исчезнатиот авион на малезискиот национален авиопревозник „Malaysia Airlines", ги негирале информациите дека претходно најдените остатоци во ...

Авионот на „Малејжа ерлајнс“ најверојатно се распаднал за време на летот

Lider - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Малезискиот авион најверојатно се распаднал за време на летот

Денешен - 10.03.2014

Властите, кои го истражуваат исчезнувањето на малезискиот авион, со 239 патници, се фокусираа на верзијата дека леталото најверојатно се распаднало уште за време на летот.

Пад кој дополнително ја влоши состојбата на Malaysia Airlines

Денар - 10.03.2014

Акциите на авиокомпанијата „Malaysia Airlines“ потонаа за десет проценти, првиот ден на тргувањето по исчезнувањето на патничкиот авион со 239 патници и членови на екипажот.

Нема трага од исчезнатиот малезиски авион - Случајот е мистерија без преседан

Falanga - 10.03.2014

Случајот со исчезнатиот авион МХ370, е вистинска мистерија без преседан. Се уште трае потрагата по малезискиот авион Боинг кој мистериозно исчезна пред три дена на релација од Куала Лумпур кон ...