TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горан Пандев со Интер победник во Лигата на шампионите

А1 - 23.05.2010

Шампионскиот сјај на Сантиаго Бернабеу синоќа го полеа и македонското знаме. Интер го совлада Баерн, Европа го доби новиот наследник на фудбалскиот престол, а Македонија третиот индивидуален шампион ...

Пандев: Ова е волшебна сезона за мене, сега е време за славје

Спортнет - 23.05.2010

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев не можел да ги сокрие емоциите по успехот на неговиот тим сезонава во Лигата на Шампионите.

Интер на врвот на Европа, Македонија го слави Горан Пандев!

24Фудбал - 23.05.2010

Интер го победи Баерн Минхен со 2-0 и ја освои Лигата на Шампионите, Горан Пандев на врвот на Европа! Италија го слави Интер, Македонија го слави Горан Пандев! Нероазурите се новиот шампион на ...

Милито: Никогаш не сум бил посреќен

Спортнет - 23.05.2010

Херојот на мадридското финале Диего Милито, сосема очекувано бил воодушевен по натпреварот. "Ова е неверојатна среќа. Среќен сум поради Интер. Страшно го посакувавме овој пехар. Апсолутно сум среќен.

Пандев: Ова е остварување на сонот!

24Фудбал - 23.05.2010

Горан Пандев е пресреќен поради успехот во Интер, по проблемите во Лацио, нашиот најдобар фудбалер се пресели на Џузепе Меаца и освои се што можеше да се освои.

Милито: Веројатно останувам во Интер

24Фудбал - 23.05.2010

Диего Милито вели дека има понуди од големи клубови, но веројатно ќе остане во Интер. Милито синоќа беше херојот на Интер, со неговите два погодоци го победија Баерн Минхен и дојдоа до титулата во ...

Интер и Горан Пандев шампиони на европа

Телма - 23.05.2010

МАДРИД САНТЈАГО БЕРНАБЕ ФИНАЛЕ ЛШ Баерн М.-Интер 0:2 МИЛИТО 35,70 На култниот стадион Сантјаго Бернабе,дом на Реал Мадрид најуспешниот европски клуб,синоќа Интер испиша нова страна во историјата на ...

Интер првак на Европа!

Здраво - 23.05.2010

Share Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев е првак на Европа со италијанскиот гигант Интер, по вечерашната победа со 2-0 против Баерн Минхен во финалето на Лигата на шампионите во Мадрид.

Пандев шампион на Европа со Интер

Спортски - 23.05.2010

Интер чекаше четири и пол децении да се искачи на врвот на Европа, а Македонија скоро две, за еден фудбалер да го подигне највредниот трофеј во клупскиот фудбал.

Пандев и Интер владеат со Европа

Идивиди - 23.05.2010

Интер - Баерн Минхен 2:0 (1:0) Милито 35', 70' Фудбалерите на Интер се новите шампиони на Европа, откако во финалниот меч одигран во Мадрид го совладаа Баерн со 2:0.

Интер победник во Лигата на шампионите

Алсат-М - 23.05.2010

Екипата на Интер во чии редови настапува и македонскиот репрезентативец Горан Пандев е нов првак на Европа. На „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид, синоќа во финалето на Лигата на шампионите, фудбалерите ...

Милито не планира да го напушти Интер

Спорт Денес - 23.05.2010

Аргентинскиот напаѓач, Диего Милито веднаш ги демантираше шпекулациите кои велеа дека тој би го напуштил Интер ова лето.

Бут: Интер ја заслужи победата

Спорт Денес - 23.05.2010

Чуварот на мрежата на германскиот шампион Баерн Минхен Ханс-Јерг Бут изрази разочараност поради поразот во финалето од Лигата на Шампионите и призна дека неговиот тим беше надигран од Интер, во ...

Интер се новите шампиони на Европа

Сител - 23.05.2010

Фудбалерите на Интер се новите шампиони на Европа, откако во финалниот меч одигран во Мадрид го совладаа Баерн со 2:0. Јунак на натпреварот беше Диего Милито, кој ги постигна двата погодоци за ...

Пандев: Ова е волшебна сезона за мене

Сител - 23.05.2010

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев не можел да ги сокрие емоциите по успехот на неговиот тим сезонава во Лигата на Шампионите.

Пандев: Волшебна сезона!

Кирилица - 23.05.2010

Италија е на нозе, Милано во транс, но и Македонија слави, откако Горан Пандев со Интер е нов европски првак. Македонија по 19 години дочека да има нов фудбалер освојувач на пехарот, во актуелниот ...

Интер со Горан Пандев победник во Лигата на шампионите

Сител - 23.05.2010

Екипата на Интер во чии редови настапува и македонскиот репрезентативец Горан Пандев е нов првак на Европа. На „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид, синоќа во финалето на Лигата на шампионите, фудбалерите ...

Интер владее со Европа, сите почести за Милито, Мурињо си заминува

Кирилица - 23.05.2010

Принцот Милито и магијата на Мурињо, се најчестите наслови низ светските емдиуми, откако Интер по 45 години пауза одново е европски првак, за италијанците трета круна во историјата „Интер во ...

Пандев: Ми се исполни сонот, не сакам Мурињо да си замине од Интер

Канал5 - 23.05.2010

Не сакам Мурињо да го напушти Интер, рече Пандев за италијанската телевизија sky italia. По синоќешниот трумф во Лигата на шампионите, нашиот најдобар фудбалер, зборувајќи за успесите што ги постигна ...

Како се следеше финалето од ЛШ во Струмица?

Канал5 - 23.05.2010

Македонија е земја на шампионот Пандев. Историската победа на Интер ја крена на нозе Струмица. Со многу емоции, скандирање, струмичани го прославија големиот триумф на својот Гоки.

Интер трет пат шампион на Европа

Макфакс - 23.05.2010

Фудбалерите на Интер ја освоија титулата првак на Европа прв по 45 години, откако синоќа во финалето на Лигата на Шампиони во Мадрид го совладаа тимот на Баерн Минхен со 2:0.

Интер по трет пат шампион на Европа (ФОТО/ВИДЕО)

Inpress - 23.05.2010

Мадрид, 23. мај (ИНПРЕС) Фудбалерите на Интер ја освоија титулата првак на Европа по пост долг 45 години, откако синоќа ја совладаа екипата на Баерн од Минхен со резултат 2-0 во финалето од Лигата на ...

Финале во Лигата на шампионите

А1 - 22.05.2010

Фудбалска Македонија вечерва ќе навива за Горан Пандев и за Интер. Нашиот репрезентативец во дресот на италијанскиот првак ќе го лови пехарот чија што енергија ја имаат почувствувано само уште две ...

Пандев најавен во стартниот состав на Интер за финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 22.05.2010

Македонскиот интернационалец, Горан Пандев е во стартниот тим на Жозе Мурињо за финалето од Лигата на Шампионите и дуелот со Баерн Минхен на Сантиаго Бернабе Наскоро повеќе..

Интер ја освои Лигата на шампионите

Р.С.Европа - 22.05.2010

Фудбалерите на италјанскиот шампион Интер вечерва во Мадрид го совладаа германскиот шампион Баерн Минхен со 2:0 во финалето на Лигата на шампионите.

Пандев и Интер владеат со Европа

Спортнет - 22.05.2010

Фудбалерите на Интер се новите шампиони на Европа, откако во финалниот меч одигран во Мадрид го совладаа Баерн со 2:0. Јунак на натпреварот беше Диего Милито, кој ги постгна двата погодоци за својата ...

Сп-Пандев го напаѓа најсјајниот европски трофеј

Вест - 22.05.2010

Речиси две децении по Дарко Панчев и Илија Најдоски, Горан Пандев вечерва (20.45 ч.; судија: Хауард Веб од Англија) има можност да стане трет македонски фудбалер со титула европски првак.

Пандев: Ако треба ќе играм и под инјекција

Утрински - 22.05.2010

Горан Пандев меѓу стартните 11 на Интер во вечерашното финале во Лигата на шампионите против минхенски Баерн на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Легендата на „Нероаѕурите“ порачува: Интер е фаворит

Спорт Денес - 22.05.2010

Некогашната фудбалска легенда на италијанскиот шампион Интер, Луис Суарез (75), смета дека „неговиот“ Интер е фаворит пред вечерашниот финален дуел од Лигата на Шампионите со Баерн Минхен.

Пандев во првиот тим на Интер за големото финале

Спорт Денес - 22.05.2010

Нашиот Горан Пандев ќе се најде во првиот тим на Интер за големото финале во Лигата на Шампионите кое за околу еден час ќе започне на Сантијаго Бернабе.

Интер е новиот европски шампион - слики и видеа

Спорт Денес - 22.05.2010

Тимот на нашиот најдобар фудбалски интернационалец Горан Пандев, милански Интер вечерва на Сантијаго Бернабеу по скоро половина век ја освои шампионската титула во најелитното европско клупско ...

Итнер го има Милито и Лигата на шампионите

Форум - 22.05.2010

Ако пред натпреварот се чинеше дека двата тима се со изедначен квалитет, на крајот се покажа дека за баварците беше недостижно настапот на Милито и отсуството на Рибери Најдобриот стрелец на Интер ...

Гранде Интер! Гранде Пандев! на тронот по 45 години

Спорт Денес - 22.05.2010

Интер е новиот европски шампион! Гиганот од Милано конечно го оствари сонот и загосподари со фудбалска Европа предводен од феноменалниот Жозе Мурињо.

Диего Милито: Никогаш не сум бил посреќен

Спорт Денес - 22.05.2010

Херојот на вечерашното финале во Лигата на Шампионите, Диего Милито по завршувањето на натпреварот изјави дека никогаш не бил посреќен.

Пандев: Од кошмар во прекрасен сон

Спорт Денес - 22.05.2010

Горан Пандев ги помина првите шест месеци од оваа сезона во кошмарот наречен Лацио за да подоцна се пресели во шампионскиот тим на Интер. „Сонот стана јаве.

Пандев прв Македонец во финале по 19 години

Кирилица - 22.05.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев по пауза од 19 години и носи голема промоција на Македонија со своето учество во финалето во Лигата на шампионите Пандев со Интер ќе игра за титула, со што ...

Ристо Пандев: Син ми е подготвен за големото финале

Канал5 - 22.05.2010

Струмица со нетрпение го исчекува настапот на Горан Пандев во финалето на Лигата на шампионите. Фановите на Пандев прогнозираат дека нашиот интернационалец во редовите на Интернационале ќе биде ...

Пандев стартер на финалето

Кирилица - 22.05.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев се најде меѓу стартните единаесетмина на италијанскиот шампион Интер за финалето на „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид против Баерн Минхен кое почнува за еден ...

Пандев со Интер првак на Европа

Кирилица - 22.05.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев е првак на Европа со италијанскиот гигант Интер, по вечерашната победа со 2-0 против Баерн Минхен во финалето на Лигата на шампионите во Мадрид По 19 ...

Пандев игра за титула во ЛШ против Баерн

eReporter - 22.05.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев од првата минута го започна вечерашниот натпревар во финалето на Лигата на шампиони на стадинот „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Интер води со 2-0 против Баерн со головите на Милито

eReporter - 22.05.2010

Диего Милито кој вечерва во Мадрид го поведе Интер на пат кон славата во 35-та минута во дуелот против Баерн, го зацврсти водството на својот тим во 70-та минута.

Интер - шампион на европскиот фудбал

eReporter - 22.05.2010

Диего Милито е јунакот на вечерта, откако во Мадрид успеа да го искачи Интер на врвот на европскиот фудбал со головите во 35-та минута и 70-та минута.

Пандев шампион на Европа со Интер!

Таратур - 22.05.2010

Интер чекаше четири и пол децении да се искачи на врвот на Европа, а Македонија скоро две за еден фудбалер да го подигне највредниот трофеј во клупскиот фудбал.

Пандев во финалето на Лигата на шампиони

Макфакс - 22.05.2010

Финалето на Лигата на шампионите во кое силите ќе ги одмерат Баерн од Минхен и Интер од Милано ќе се одигра вечерва во 20.45 часот на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Пехарот им се смее на Пандев и Интер

Вечер - 21.05.2010

Отако ги елиминираа големите фаворити Челзи и Барселона, избраниците на Жозе Мурињо ќе се обидат да го победат и преставникот на Германија, Баерн (М) Од Мадрид и од фудбалскиот храм "Сантијаго ...

Вечерва Македонија навива за Интер - Пандев во финалето на ЛШ

Inpress - 22.05.2010

Минхен, 22. мај (ИНПРЕС) Време е фудбалска Европа да го добие новиот владател. Македонија вечерва ќе навива за италијанскиот шампион, чии бои во првиот состав ќе ги брани нашиот најдобар фудбалер ...

Спорт - Се уште не сме свесни што постигнавме

Време - 20.05.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев направи вистински потег со трансферот од Лацио во редовите на Интер. Совршено го погоди и времето за преселба затоа што со „нероаѕурите“ веќе освои два ...

Пандев сака да пишува историја со Интер

Спорт Денес - 19.05.2010

Нашиот интернационалец во редовите на Интер, Горан Пандев сака да биде дел од пишувањето на историјата со својот тим во финалето на Лигата на Шампионите против Баерн.

Пандев пред најголемиот успех во кариерата

Вечер - 19.05.2010

Репрезентативецот на Македонија и стандарден првотимец на новиот првак на Италија -Интер, Горан Пандев призна дека се уште не може да се прилагоди на ситуацијата дека неговиот тим ќе биде дел од ...

Спорт - Пандев прв Македонец со Скудето

Време - 18.05.2010

Горан Пандев стана првиот македонски фудбалер што го освоил „Скудетото“ откако неговиот Интер во Сиена ја совлада истоимената екипа со 1-0. Голот на одлуката падна во 57.

Горан Пандев го живее шампионскиот сон

Спорт - 18.05.2010

* "Шампионскиот трофеј во Италија е реализација на долгогодишен сон кој сигурно извонредно би се надополнил со освојување на круната и во Лигата на шампионите", вели Пандев Нескриено е задоволство ...

Пандев: Се надевам дека ќе влезам во историјата на Интер со триумф во сабота

24Фудбал - 18.05.2010

Македонскиот интернационалец, Горан Пандев вели дека е среќен што по шестте тешки месеци со Лацио сега ужива одлични шест месеци во Интер Пандев кон крајот на минатата година по судски пат доби ...

Пандев: Скудетото е роденденски подарок за Морати

Утрински - 18.05.2010

Ден по мечот со Сиена и прославата на петтата шампионска титула во низа на Интер, вкупно 18 во клупската историја, го контактиравме Горан Пандев, првиот Македонец по Дарко Панчев и Илија Најдоски, ...

Горан Пандев го живее шампионскиот сон

Идивиди - 18.05.2010

* "Шампионскиот трофеј во Италија е реализација на долгогодишен сон кој сигурно извонредно би се надополнил со освојување на круната и во Лигата на шампионите", вели Пандев Нескриено е задоволство ...

Милито со нов договор во Барса

Спорт Денес - 18.05.2010

Дефанзивецот во редовите на Барселона, Габриел Милито потпиша нов договор со тимот и ќе остане на Камп Ноу до летото 2012 година.

Пандев: Се уште не сум свесен што се постигнавме

Спортски - 18.05.2010

Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев е пресреќен заради се што постигнал со Интер оваа сезона. Со нестрпливост го чека финалето од ЛШ со Баерн Минхен и се надева дека ќе заигра на тој дуел.

Пандев: Се уште не сум свесен што се` постигнавме

Таратур - 18.05.2010

Нашиот најдобар фудбалер е пресреќен заради се што постигнал со Интер оваа сезона. Со нестрпливост го чека финалето од ЛШ со Баерн Минхен и се надева дека ќе заигра на тој дуел.

Пандев, првиот македонски "Калчо крал"!

Спорт - 17.05.2010

* Македонија го доби првиот свој фудбалер во историјата кој стигнува до шампионската титула во една од најсилните четири европски лиги Македонија го доби својот "Калчо крал".

Официјално: Милито го продлжи договор со Барса до 2012

24Фудбал - 17.05.2010

Екипата на Барселона потврди дека дефанзивецот Габриел Милито ја продолжил верноста со клубот до 2012 Аргентинскиот интернационалец реши да го продолжи договорот кој истекуваше во 2011 за уште една ...

Габриел Милито го продолжи договорот со Барселона

Спортнет - 17.05.2010

Првотимецот на Барселона, Габриел Милито потпишал нов едногодишен договор со шампионот на Шпанија, па на "Камп Ноу" ќе игра до јуни 2012 година.

Петто едноподруго Скудето за Интер

Утрински - 17.05.2010

Интер е старо-новиот шампион на Италија. Тоа е епилогот од драматичното последно коло во Серија во кое Интер со голот на Милито славеше кај Сиена со 1:0, задржувајќи ја на тој начин предноста од два ...

Интер 5-ти пат во серија

Спортски - 17.05.2010

Интер успеа и 5-та сезона по ред да ја освои Италија и со тоа стигна до 18-то Скудето во својата историја. Мораа да победат на гостувањето во Сиена и тоа го сторија минимално со 1-0 со голот на Диего ...

Интер стигна до 18. титула во Италија

Идивиди - 17.05.2010

Екипата на Интер, за која настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев, успеа да стигне до 18-тата титула во клупската историја откако попладнево во последното коло од Италијанското фудбалско ...

Пандев стана прв Македонец шампион во лигата „петка“

Н.Македонија - 17.05.2010

Македонецот го грабна скудетото со Интер вчера по победата од 1-0, и по само пет месеци кај „нераѕурите“ веќе е освојувач на двојна круна Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев е првиот ...

Милито: Тоа беше најважниот гол во мојот живот

Спорт Денес - 17.05.2010

Тимот на нашиот најдобар фудбалски репрезентативец Горан Паднев, Интер, вчера ја одбрани шампионската титула во Италија, освојувајќи ја петтата круна по ред.

Пандев прв Македонец со Скудето

Вечер - 17.05.2010

Интер со минималната победа на гостувањето во Сиена (1:0) ја обезбеди шампионската титула со два бода предност од Рома Најпознатиот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, ја освои шампионската ...

Пандев добро оценет од „Газета дело спорт“

Макфакс - 17.05.2010

Македонскиот интернационалец во редовите на Интер, Горан Пандев беше добро оценет за придонесот во клубот за изминатата сезона во Серија. А од страна на весникот „Газета дело спорт“.

Пандев го освои скудетото

Inpress - 17.05.2010

Милано, 17. мај (ИНПРЕС) Петти пат последовно, вкупно 18 - ти пат, фудбалерите на Интер ја освоија шампионската титула во Серија А. Во последното 38.