TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детална прогноза за јули: Лоша вест за времето, топлотен бран но и невреме

Press24 - 17.06.2018

Топлотни бранови (повремено и изразени) може да се очекува кој би донеле температури дури до околу па и над 40 степени во јули, во ваква ситуација секако може да се очекува повремено мачно и спарно време кое многу лошо ќе влијае врз поголемиот дел ...

Фото: Потоп по силното невреме вчера - луѓе стоеја на кров на автомобил, водата носеше се

Press24 - 17.06.2018

Улиците под вода, штети од градот кој силно паѓаше. Ова е сликата во Чачак по силното невреме вчера. Многу автомобили биле под вода, а дел од возачите кои ги затекнало невремето се нашле на крововите на ...

На овие места беснее циклонот Силвија - ќе ја покаже силата и во Скопје

Press24 - 17.06.2018

На овие места беснее циклонот Силвија. Невремето доаѓа и кон ...

Силното невреме почна да беснее низ Македонија - на овие места најкритично

Press24 - 17.06.2018

На места веќе беснее невреме низ Македонија, а доаѓа и кон Скопје според прогнозите на ...

Видео: Градскиот парк една недела по невремето

Скопје инфо - 17.06.2018

Иако поминаа цели 7 дена од невремето кое го зафати главниот град и околината, градскиот парк во Скопје сѐ уште е во хаос. Распаднати дрвја, безброј искршени гранки расфрлени низ зеленилото, преполовени мостови кои во секој момент може да паднат и ...

Метеорологот Попоски направи анализа за климата за јули

Фактор - 17.06.2018

Метеорологот Славчо Попоски направи анализи на времето за месец јулии истите укажуваат на следново: „Топлотни бранови (повремено и изразени) може да се очекува, кој би донеле температури дури до околу па и над 40 степени, во ваква ситуација секако ...

Се истури град и дожд: Скопје погодено од силно невреме (Фото/Видео)

МК News - 17.06.2018

Попладнево Скопје е погодено од силно невреме проследено со силен дожд. На моменти паѓаше и град, а дополнително невремето е засилено од грмежи и силен ветер. Улиците веќе се под ...

Детална анализа на метеорологот ПОПОСКИ: погледнете каков ќе ни биде месец јули

Скопје24 - 17.06.2018

Почитувани граѓани според најновите анализи на времето за месец јули кој ние ги направивме укажуваат на следново: Топлотни бранови (повремено и изразени) може да се очекува кој би донеле температури дури до околу па и над 40 степени, во ваква ...

Се истури град и дожд: Скопје погодено од силно невреме

Sky - 17.06.2018

Попладнево Скопје е погодено од силно невреме проследено со силен дожд. На моменти паѓаше и град, а дополнително невремето е засилено од грмежи и силен ветер. Улиците веќе се под вода, но засега нема пријави за ...

Фотографија на денот: Какво ќе биде времето?

Deutsche Welle - 16.06.2018

Како ќе стартува актуелниот светски првак на Мундијалот во Русија? Ова е најважното прашање кое си го поставуваат Германците спроти утрешниот меч меѓу Германија и Мексико во Москва. Второто и само за нијанса помалку важно е: Какво ќе биде времето во ...

Водата голта улици, влезе во куќите, наредена итна евакуација

Сител - 16.06.2018

Силно невреме вчера ја зафати Србија, проследено со силен ветер, дожд, град и грмотевици, а водата носеше се пред себе на улиците. На делови е прогласена вонредна ситуација. Штети претрпеле повеќе од 20 населби.

ВИДЕО: Градскиот парк една недела по невремето се уште во хаос, откорнати дрвја, мостови и канти за отпадоци

А1 On - 16.06.2018

Иако поминаа цели 7 дена од невремето кое го зафати главниот град и околината, градскиот парк во Скопје се уште е во хаос. Распаднати дрвја, безброј искршени гранки расфрлени низ зеленилото, преполовени мостови кои во секој момент може да паднат и ...

(Видео) Градскиот парк една недела по невремето сѐ уште во хаос, откорнати дрвја, мостови и канти за отпадоци

Макфакс - 16.06.2018

Иако поминаа цели 7 дена од невремето кое го зафати главниот град и околината, градскиот парк во Скопје сѐ уште е во хаос. Распаднати дрвја, безброј искршени гранки расфрлени низ зеленилото, преполовени мостови кои во секој момент може да паднат и ...

Видео+Фото: Автомобилите под вода, улиците не се гледаат - невремето остави хаос

Press24 - 16.06.2018

Автомобилите се под вода, улиците буквално не се гледаат од реките од дождот. Невремето во белрад направи сериозни проблеми, а фотографиите се појавија на социјалните мрежи заедно со видеото кое покажува каков пустош остави ...

Невремето направи хаос: Водата голта улици, влезе во куќите, наредена итна евакуација

Press24 - 16.06.2018

Силно невреме вчера ја зафати Србија, проследено со силен ветер, дожд, град и грмотевици, а водата носеше се пред себе на улиците. На делови е прогласена вонредна ситуација. Штети претрпеле повеќе од 20 населби.

Невремето започна да беснее во Македонија: Циклонот доаѓа кон Скопје, на овие места критично

Press24 - 16.06.2018

Невремето веќе започна да беснее во делови на Македонија. Ова се температурите и состојбата. Циклонот доаѓа кон ...

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

МКД - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Невреме во Прилеп, пет куќи се поплавени

24 Вести - 15.06.2018

Околу 13 часот Прилеп го зафати силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Силно невреме го зафати Скопје

Алсат-М - 15.06.2018

Од пред половина час Скопје е зафатено од големо невреме. Силниот ветер и дождот дел од улиците ги претворија во реки, а може да се прочитат и извештаи за причинети материјални штети. Од хидрометеоролошкиот завод за Алсат информираа дека невремето ...

Дрво падна врз автомобил во Тафталиџе (ФОТО)

МКД - 15.06.2018

Попладнево невреме проследено со силен ветер, дожд и грмежи во зафатија Скопје. Меѓу фотографиите од невремето кои се појавија на социјалните мрежи имаше и фотографија на која се гледа како дрво паднало врз автомобил во скопската населба Тафталиџе.

Невреме во Македонија: Ветрот корнеше дрвја, дождот поплави куќи

Нова ТВ - 15.06.2018

Големо невреме со силен ветер и пороен дожд попладневно зафати повеќе делови од земјата при што според првичните информации има големи штети. Во Скопје, во невремето кое траеше околу еден час, повече улици се поплавени, а силниот ветер урна и повеќе ...

Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Сител - 15.06.2018

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато дрво од невремето поклопило автомобил паркиран во ...

Прилеп под вода, поплавени пет куќи

+инфо - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

ФОТО:Откорнато дрво сплеска автомобил во Тафталиџе

Либертас - 15.06.2018

Силен ветар и поројен дожд попладнево повторно го зафати Скопје. Во населбата Тафталиџе во Карпош откорнато дрво уништи автомовил. ФОТО: Фејсбук група Ѕид на сообраќајниот ...

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

ТВ21 - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Откорнато дрво сплеска автомобил во Тафталиџе ФОТО

+инфо - 15.06.2018

Силен ветар и поројен дожд попладнево повторно го зафати Скопје. Во населбата Тафталиџе во Карпош откорнато дрво уништи автомовил. ФОТО: Фејсбук група Ѕид на сообраќајниот ...

Откорнато дрво уништи автомобил во Тафталиџе

ТВ21 - 15.06.2018

Попладнево, Скопје повторно е зафатено од невреме, проследено со силен дожд и грмежи. Врнежите пред неколку дена направи материјални штети на жителите од Скопје, а овојпат големо дрво се откорна во Тафталиџе и буквално го смачка автомобилот кој беше ...

Прилеп зафатен од големо невреме

Канал5 - 15.06.2018

Големо невреме го зафати Прилеп попладнево околу 13 часот. Силен дожд со ветер погоди поголем дел од градот.Неколку населби за кратко време беа поплавени.. Улиците се претворени во реки, а плоштадите во центарот на градот во езера.

Дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Канал5 - 15.06.2018

Попладнево невреме проследено со силен ветер, дожд и грмежи го зафатија Скопје. Меѓу фотографиите од невремето кои се појавија на социјалните мрежи имаше и фотографија на која се гледа како дрво паднало врз автомобил во скопската населба Тафталиџе.

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

А1 On - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Најмалку два автомобили се оштетени во Скопје од паднати дрвја после синоќешното невреме

Сител - 15.06.2018

Синоќешното невреме повторно направи штети и хаос по скопските улици. Ноќеска дрво паднало врз автомобилот на Скопјанецот Горан Николиќ во Капиштец. -Ноќеска е паднато кое време незнам додека без тука до 21 часот се беше во ред, изјави Горан ...

Невремето попладнево предизвика штети во Македонија - пет куќи поплавени

Press24 - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Видео: Неверојатна глетка во Нови Пазар - го снимале невремето, но не ни сонувале што доаѓа

Press24 - 15.06.2018

Големо невреме во средата го погоди Нови Пазар и околината, а проценката на штетите е во тек. Мештаните успеале од прозор на една зграда да го снимат моментот кога гром удира во населбата Јермиш во Нови Пазар.

Циколонот Силвија беснее уште од утринава - на овие места има невреме

Press24 - 15.06.2018

Силни дождови и грмежи се најавени во текот на овој празничен ден. Во некои градови во Македонија невремето започна уште утринава. Нестабилно време се очекува и во текот на следната недела. Ова се моменталните температури низ градовите во земјава.

Видео: Прилеп како Венеција - реки вода низ улиците

Press24 - 15.06.2018

Започна невремето кое беше најавувано од УХМР. Во Прилеп улиците се целосно поплавени, а сообраќајот се одвива отежнато. Видео од поплавите во Прилеп, објави ТВ21. Нестабилно време е најавено и во текот на следната ...

Фото: Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталие

Press24 - 15.06.2018

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер веќе почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Сид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откронато дрво од невремето поклопило автомобил ...

Фото: Силно невреме го зафати Прилеп

Н.Македонија - 15.06.2018

Прилеп го зафати силно невреме, паѓаше силен дожд при што се поплавени многу улици и се предизвикани многубројни штети. Поплавени се пет куќи и се предизвикани штети. Во населбата Варош во една куќа паднал гром.

Видео: Драчево поплавено после невремето - автомобилите едвај се движат

Press24 - 15.06.2018

Денеска попладнето силно невреме ја погоди Македонија, кое предизвика бројни штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавено видео од скопската населба на која јасно се гледа дека вода целосно ги поплавила улиците и предизвикува ...

Видео: Невремето предизвикало колапс и во регионот - вода течела од сите страни

Press24 - 15.06.2018

Силен ветер и дожд беснееле денеска во престолнината на Србија, а дождот направил хаос по белградските улици. Како што соопштиле од Републичкиот хидрометеоролошки завод на подрачјето на Белград ќе врне слаб до умерен дожд, а на поедини места ќе има ...

Силно невреме го зафати Кичево и регионот

Н.Македонија - 15.06.2018

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и електрични празнења, го зафати Кичево и регионот. За само половина час градските улиците се претворија во реки, а сообраќајот се одвиваше доста отежнато.

Во Прилеп се санираат штетите од поплавите

Тера - 15.06.2018

Невремето што го зафати Прилеп во попладневните часови предизвика штети во одредени домаќинства и проблеми на разни делови од градот. Поплавени се пет куќи, градот е без интернет, а проблем има и со атмосферската канализација.

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

Независен - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

Курир - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Вечер Прес - 15.06.2018

Невреме кое беснееше во Македонија предизвика бројни штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато дрво од невремето поклопило автомобил паркиран во скопската населба ...

Невреме во Прилеп, пет куќи поплавени

Слободен Печат - 15.06.2018

Околу 13 часот го зафати Прилеп силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Невремето траеше нешто повеќе од 40-тина минути и според надлежните наврнале околу 40 до 50 литри дожд. Според градоначалникот Илија Јованоски, кој информираше за ...

ФОТО: Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Курир - 15.06.2018

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато дрво од невремето поклопило автомобил паркиран во ...

Откорнато дрво сплеска автомобил во Тафталиџе ФОТО

МК News - 15.06.2018

Силен ветар и поројен дожд попладнево повторно го зафати Скопје. Во населбата Тафталиџе поточно кон Карпош 3 , откорнато дрво уништи автомовил. ФОТО: Фејсбук група Ѕид на сообраќајниот ...

Неверојатна глетка во Нови Пазар – го снимале невремето, но не ни сонувале што доаѓа

Република - 15.06.2018

Големо невреме во средата го погоди Нови Пазар и околината, а проценката на штетите е во тек. Мештаните успеале од прозор на една зграда да го снимат моментот кога гром удира во населбата Јермиш во Нови Пазар.

Дрво смачка автомобил во Тафталиџе (фото)

Скопје инфо - 15.06.2018

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер веќе почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откронато дрво од невремето поклопило автомобил ...

Силно невреме го зафати Кичево и регионот

Радар - 15.06.2018

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и електрични празнења, го зафати Кичево и регионот. За само половина час градските улиците се претворија во реки, а сообраќајот се одвиваше доста отежнато.

Невремето повторно коренеше дрвја

Локално - 15.06.2018

Големо невреме со силен ветер и пороен дожд попладневно зафати повеќе делови од земјата при што според првичните информации има големи штети.Скопскио регион бече на удар на силен ветер и пороен дожд Во Скопје, во невремето кое траеше околу еден час,.

ФОТО: Силно невреме го зафати Прилеп – градот под вода

Шеталиште - 15.06.2018

Силно невреме го зафати Прилеп каде по кратко време градот е целосно под вода. Отежнат е сообраќајот за возилата како и за пешаците. За попладнево е најавено повторно големо ...

Град Скопје апелира поради најавеното невреме да се избегнува движење во парковите како и по патеките покриени со дрвја

Скопје инфо - 15.06.2018

По најавите од УХМР за пороен дожд, грмежи и засилен ветар во текот на попладневните часови, Кризниот штаб за заштита и спасување на Град Скопје е подготвен да интервенира за санација на штетите предизвикани од евентуално невреме.

Познат бројот на оштетени автомобили од невремето во Скопје

Фактор - 15.06.2018

Два автомобили засега се пријавени како оштетени од силното вчерашно невреме во Скопје, по пад на дрвја кои удриле директно на истите. Ноќеска дрво паднало врз автомобилот во Капиштец, а исто така и во Чаир.

Невреме во Скопје, откорнато дрво смачка автомобил, потоп и во Прилеп

1tv - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Циколонот Силвија донесе страшно невреме во Скопската котлина. Како што информираат од УХМР, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Драчево и Шутка поплавени после невремето – автомобилите едвај се движат (ВИДЕО)

Скопје24 - 15.06.2018

Во скопската населба Шуто Оризари, невремето кое беснееше попладнево во Скопје предизвика поплава по улиците. Водата достигнува до колена, а жителите стравуваат за своите деца, кои токму од таа улица одат на училиште.

Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Пулс24 - 15.06.2018

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато дрво од невремето поклопило автомобил паркиран во ...

Скопје повторно е зафатено од силно невреме

24Инфо - 15.06.2018

Скопје повторно е зафатено од силно невреме Попладнево, Скопје повторно е зафатено од невреме, проследено со силен дожд и грмежи. Врнежите пред неколку дена направи материјални штети на жителите од Скопје, а овојпат големо дрво се откорна во ...

Вонредна вест: Страшно невреме го погоди Скопје предмалку, има материјални штети!

Sky - 15.06.2018

Речиси половина час Скопје е погодено од силно невреме. Силниот ветер и дождот дел од улиците ги претворија во реки,а има причинети материјални штети. Според УХМР лошото време ќе продолжи и во следните денови, а привчни знаци на стабилизација се ...

Една жртва од вчерашното невреме во Пожаревац

Алсат-М - 14.06.2018

Шеесет и седум годишен жител на Пожаревац се удавил во поплавена подземна гаража, кога вчера градот го погоди големо невреме. Според зборовите на станарите, сопственикот на станот кој живее на приземје се паркирал во автомобил во подземната гаража.

На дождот со чадор во автобус на ЈСП

Сител - 14.06.2018

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Покрај тоа што влегувањето во градски беше невозможна мисија, во автобусите на ЈСП врнеше дожд, па така патниците со отврени ...

Се најавува големо невреме: Овие работи тргнете ги од дворовите и терасите

Сител - 14.06.2018

Големо невреме проследено со град и ветер ја погоди Македонија. Метеорологот Ѓорѓе Ѓуриќ кажал дека до крајот на неделава на Балканот ќе преовладува вакво време и треба да бидеме подготвени.

Едно лице загина во невремето што го зафати регионот

Сител - 14.06.2018

За време на силната бура проследена со град во Пожаревац, настрада 67-годишниот маж Ж.М. чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија , ...

Силно невреме го зафати регионот- едно лице го загуби животот

Press24 - 14.06.2018

За време на силната бура проследена со град во Пожаревац, настрада 67-годишниот маж Ж.М. чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија , ...

Една жртва од вчерашното невреме во Пожаревац

Тера - 14.06.2018

Шеесет и седум годишен жител на Пожаревац се удавил во поплавена подземна гаража, кога вчера градот го погоди големо невреме. Според зборовите на станарите, сопственикот на станот се паркирал во автомобил во подземната гаража.

Видео: На дождот со чадор во автобус на ЈСП

Press24 - 14.06.2018

По невремето во автобусите на ЈСП со чадор. Видеото е објавено на ...

Невремето започна да беснее во Македонија - циклонот се движи кон Скопје

Press24 - 14.06.2018

Ова се температурите и состојбата во градовите низ Македонија. Некаде веќе беснее невреме, а се најавува дека циклонот Силвија доаѓа кон ...

Видео: Зимски сцени среди јуни - луѓе со лопати излезени на улиците и го чистат снегот

Press24 - 14.06.2018

После незапаметеното невреме во Србија вчера, почнале да се разгледуваат штетите, а најмногу има во Ужице. Имено, судејќи според снимките и фотографиите на друштвените мрежи, изгледа дека станува збор за снежна бура. Огромни количини мраз на улиците.

Невремето започна: Циклонот носи многу град и грмотевици, подгответе се

Press24 - 14.06.2018

Невреме веќе беснее во дел од градовите низ Македонија. Ова се температурите и состојбата. Попладнево невреме се најавува и во Скопје, останете во своите ...

Невреме беснее низ Македонија- на овие места најкритично

Press24 - 14.06.2018

Утринава не разбуди сонце, но попладнево поврорно се насобраа облаци над Македонија, а на неколку места невреме веќе беснее. Погледнете на кои места е ...

Прва жртва на невремето во регионов: Човек се удавил заробен во лифт

Press24 - 14.06.2018

Шеесет и седум годишниот Ж.М. од Пожаревац се удавил во поплавена подземна гаража во својата зграда, кога невреме го погодило тој град. Според зборовите на станарите, сопственикот на станот кој живее на приземје се паркирал во автомобил во ...

Силно невреме го погоди регионот: „Цунами“ низ улиците на Ужице (видео)

Press24 - 14.06.2018

Деновиве регионот беше погоден од влажна воздушна маса проследена со невреме град ветер и силни дождови, што на некои места предизвика поплави. Слична беше ситуацијата во Србија, Ужице каде силното невреме предизвика поплави низ улиците, што дури ...

Детали за трагедијата по невремето: Мажот кој се удави во лифт дошол од Австрија поради болната сопруга

Press24 - 14.06.2018

За време на бурата проследена со град во Пожаревац, 67-годишниот Ж.М. настрада. Несреќниот маж работел со години на радио во странство, а настрадал во зградата во која имал стан на првиот кат. Ж.М.

Бизарна смрт за време на невремето во Пожаревац

1tv - 14.06.2018

Шеесет и седум годишен жител на Пожаревац се удавил во поплавена подземна гаража, кога вчера градот го погоди големо невреме. Според зборовите на станарите, сопственикот на станот се паркирал во автомобил во подземната гаража.

Прокиснуваат автобусите на ЈСП: На дождот и во автобус со чадор (видео)

Република - 14.06.2018

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Покрај тоа што влегувањето во градски беше невозможна мисија, во автобусите на ЈСП врнеше дожд, па така патниците со отврени ...

Загина маж во силната бура со град

Република - 14.06.2018

За време на силната бура проследена со град во Пожаревац, настрада 67-годишниот маж Ж.М. чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија , ...

Се најавува големо невреме: Овие работи тргнете ги од дворовите и терасите

Скопје24 - 14.06.2018

Големо невреме проследено со град и ветер вчера ја погоди Македонија. Продолжува влијанието на моќниот циклон СИЛВИЈА кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во ...

ПРВА ЖРТВА: Маж загина при невреме во Србија

Фактор - 14.06.2018

При силно невреме во српскиот град Пожаревац, загина 67-годишен маж чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија, Шумадија и ...

Една жртва од вчерашното невреме во Пожаревац

Вечер Прес - 14.06.2018

Според зборовите на станарите, сопственикот на станот кој живее на приземје се паркирал во автомобил во подземната гаража. Кога видел дека невремето се смирува наводно со лифотот се симнал доле, но во тој момент нивото на вода во подрумот било околу ...

На дождот со чадор во автобус на ЈСП (видео)

Скопје инфо - 14.06.2018

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Покрај тоа што влегувањето во градски беше невозможна мисија, во автобусите на ЈСП врнеше дожд, па така патниците со отврени ...

Во силното невреме се удави жител на Пожаревец

Слободен Печат - 14.06.2018

Во силното невреме кое вчера попладне го зафати српскиот град Пожаревац се удави 67-годишниот Ж.М.. Тој се симнал во подземната гаража да го препаркира возилото, за да не го поплави надојдената вода, но не успеал да излезе оттаму и се удавил.

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во ...

Курир - 14.06.2018

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по саботното невреме стана алармантна, граѓаните на сета мака не им преостанува ништо ...

По силното невреме, громови погодија неколку домови - што треба да направите за да се заштитите

Скопје инфо - 14.06.2018

Променливо и нестабилно време нѐ очекува наредниот период, особено во попладневните часови, за кога Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) прогнозира зачестена појава на локален пороен дожд и грмежи.

Силно невреме во регионот: Пожарникарите интервенираат на повеќе места, големи материјални штети

Sky - 14.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

УХМР: Невремето се приближува кон Куманово

Кумановски м. - 14.06.2018

loading... Нестабилната маса од Скопската Котлина и централните делови од земјава се движи кон североисток, така што наскоро ќе ги зафати Куманово, Овчеполието, Градско и Кавадарци. Локално ќе има невреме со пороен дожд, електрични празнења, засилен ...

(ВИДЕО) СТРАШНО! Го снимале невремето – не можеле ни да замислат што ќе се случи

Маркукуле - 14.06.2018

Големо невреме го погоди целиот регион. Граѓани на Нови Пазар во Србија од прозорот на зграда го снимале невремето, но не можеле ни да замилсат што ќе ...

Се расчистуваат улиците од невремето

Фокус - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Невреме во Скопје

24 Вести - 20.06.2019

Кај клучката M атка од 18 часот сообраќајот е пренасочен поради невремето кое донело поголема количина на вода и е формирано езеро - заезерување, патот е непрооден. Известени се M акедонијапат и В одовод и канализација.

Невреме во Скопје: Град и пороен дожд поплавија сообраќајници

Фокус - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Силно невреме го зафати Скопје (видео)

Алсат-М - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд, град, грмотевици и ветер го зафати ...

Скопје пак зафетено од силен дожд и ветер (ФОТО)

МКД - 13.06.2018

Попладнево Скопје повторно беше зафатено од невреме, силен дожд и ветер, но со послаб интензитет од тоа што беше пред неколку дена. Еве како изгледаа скопските улици. ...

Невреме во Скопје

Телма - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА изјавиле дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Канал5 - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Либертас - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Се рботи на оспособување на „Јордан Мијалоков“ за сообраќај

+инфо - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Се санираат последиците од невремето во Скопје

А1 On - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Невреме во Кисела Вода, реки низ улиците и во Црниче

Сител - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно го зафатено силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА соопштија дека дуваше ветер со брзина од 65 километри на час.

Невреме во Скопје

Канал5 - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Невреме во Скопје

А1 On - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

ВИДЕО: Силно невреме ја погоди западна Србија

А1 On - 13.06.2018

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот.

Ново невреме го зафати Скопје

ТВ21 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални ...

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Макфакс - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Макфакс - 13.06.2018

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода. Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за нвереме ширум земјата, а предупредувањето трае до ...

(Фото) Силно невреме ја погоди Хрватска

Макфакс - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Ужице ова не го памети: Вода до појас, поплавени улици и автомобили, надојдената вода носи се пред себе

Сител - 13.06.2018

Западна Србија денеска ја погоди силно невреме, а Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од силниот град, реки на улиците и грмежи кои татнеа без престан повеќе од 10 минути. Социјалните мрежите во меѓувреме се преплавија со видео снимки на кои ...

Видео- Фото: Ужице под вода

Канал5 - 13.06.2018

Силен дожд проследен со град го погоди попладнево градот Ужице во Србија. На социјалните мрежи се појавија слики и видеа на кој може да се види дека во Ужице денеска се случил вистински потоп. Užice trenutno, nerealno jebote...

Краткото невреме направи хаос во Скопје. Поплавени улица

Press24 - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Видео: Силно невреме на Балканот - ветерот кршеше дрва и носеше се пред себе

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со ветер и град зафати делови од Загреб. Жителите на западниот дел од градот воочиле силен ветер неколку минути како носи работи низ градот со сета сила. Неколку срушени стебла причиниле штет на паркираните возила.

Месечна временска прогноза: Секој ден невреме

Press24 - 13.06.2018

Високи температури но и нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на месецот. Речи си секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи од дожд или барем услови за тоа. До крајот на оваа недела не очекува невреме со грмотевици скоро секој ...

Невреме беснее низ Македонија, доаѓа кон Скопје - на овие места најкритично

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури низ градовите во Македонија. Некаде веќе беснее ...

Ново невреме го зафати Скопје

Н.Македонија - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега нема информации кои делови на градот се најтешко ...

Фото: Силно невреме беснее во Скопје - грмотевици и град

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Фото: Грмело 10 минути без престан - поплавени улици, силното невреме остави пустош

Press24 - 13.06.2018

Силното невреме кое беснееше во делови на Србија направи хаос. Според последните податоци, грмело 10 минути без престан, а за 5 минути град забелел улици. Дел од улиците се под ...

Фото: Дел од улиците во Скопје поплавени

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме со дожд, град, ветер и грмотевици го зафати Скопје. Дел од улиците во Црниче се под вода, како што може да се види од фотографиите на наш ...

Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

Press24 - 13.06.2018

По силното невреме во Скопје кое остави реки по улиците, ситуацијата се смири, но се најавува нова нестабилност вечерва и утре. Невреме беснее во овие ...

Видео: „Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

Press24 - 13.06.2018

По страшното невреме во Србија каде 10 минути град ги побеле улиците и грмеше без престан, течат реки по улиците. Погледнете го видеото споделено на социјалните ...

Ова е состојбата по невремето во Македонија - не чека нова нестабилност

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури по невремето во Македонија. Се најавува невреме и ...

Видео: Невреме какво што Балканот не памети - улиците побелеа од град, автомобилите во вода за 5 минути

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме какво не е запаметено го зафати Балканот. Во Србија улиците побелеа од град за пет минути. На социјалните мрежи се појавуваат видеа од страшното невреме. Град со големина на лешник остави лед на сите страни, а дел од автомобилите се ...

Галерија: Невремето направи хаос и во Свети Николе - откорнати гранки по улиците

Press24 - 13.06.2018

Невремето направи хаос и во Свети Николе. Искршени гранки и вода по улиците е сликата која може да се види на фотографиите на Ѕидот на сообраќајниот ...

Поплавен позвозникот на улицата Јордан Мијалков - екипите на терен

Press24 - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Eкипите на ЈП Водовод и канализација - Скопје се на терен за кратко ке го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Фото: По невремето откорнато дрво на автобуска во Кисела Вода

Press24 - 13.06.2018

По невремето дрво стои откорнато во скопска Кисела Вода, во населбата 11 Октомври. Фотографијата е објавена на Ѕид на сообраќајниот ...

Силно невреме во повеќе градови низ Македонија - ова е состојбата

Press24 - 13.06.2018

Невреме беснее во повеќе градови низ Македонија. Ова се температурите и состојбата во ...

Краткото невреме ги поплави скопските улици (фото)

Скопје инфо - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Повторно силно невреме во Скопје

iPortal - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА изјавиле дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

(ФОТО) Силно невреме го зафати Скопје, паѓаше дожд и град

Фактор - 13.06.2018

Скопје попладнево го зафати силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Дува ветер со брзина од 65 километри на час, велат од УХМР.

Невреме во Скопје

Вечер Прес - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА: Има и жртва

Фактор - 13.06.2018

Силно невреме со обилни врнежи од дожд и град зафати делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив. На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се ...

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, без реакција од градските власти (Видео)

Република - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија, а граѓаните на македонската престолнина повторно го искажаа своето големо незаводовлство и револ од неактивноста на градските власти.

Ужице: улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО)

МК News - 13.06.2018

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои ...

Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Точка - 13.06.2018

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода. Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за нвереме ширум земјата, а предупредувањето трае до ...

Фото: Автобусите „пловат“ низ Скопје

Скопје инфо - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

ЈП”Паркови и зеленило” нема да исплати оштета од паднати дрвја

Скопје инфо - 13.06.2018

ЈП “Паркови и зеленило” нема да им исплати оштета на граѓаните кои претрпија некаква штета од невремето во саботата кога беа откорнати кровови, билборди, прекинати електрични кабли и паднати дрвја врз возила и објекти.

Невреме во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (Видео)

Република - 13.06.2018

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои ...

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Скопје инфо - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Слободен Печат - 13.06.2018

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода. Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за невреме ширум земјата, а предупредувањето трае до ...

Силно невреме ја погоди Хрватска

Точка - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Невреме во Скопје

Независен - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

(Фото) (Видео) Морничаво невреме во Ужице

Независен - 13.06.2018

Дождот и градот што пред малку падна во Ужице предизвикаа морничави сцени по улиците. Автомобилите до половина се заглавени во вода. Вода тече и од сите страни по улиците. ...

Дожд, град, грмотевици и ветер, видео од невремето во Скопје

Република - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети. Невремето кое го зафати главниот град минатата недела ...

Обилен дожд, силен град и ветер: страшно невреме го зафати Скопскиот регион

Скопје24 - 13.06.2018

Скопскиот регион го зафати силно невреме обилен дожд, силен град, силен ветер и силни врнежи. Штетите допрва ќе се утврдуваат. Во моментов нестабилноста се движи во правец на Југозапад, Север, Североисток и Исток.

Качи се на автобус, ако можеш (ФОТО)

Слободен Печат - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

ЈП”Паркови и зеленило” нема да исплати отштета од паднати дрвја

Вечер Прес - 13.06.2018

ЈП “Паркови и зеленило” нема да им исплати отштета на граѓаните кои претрпија некаква штета од невремето во саботата кога беа откорнати кровови, билборди, прекинати електрични кабли и паднати дрвја врз возила и објекти.

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, граѓаните револтирани од градските власти (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Хит на социјалните мрежи по невремето во Скопје: „качи се во автобус ако можеш“ (ФОТО)

Курир - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи повторно се појавија фотографии кои ги насмеа сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по саботното невреме стана алармантна, граѓаните на сета мака не им преостанува ништо ...

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Стандард - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

(ВИДЕО) ПОТОП ВО СОСЕДСТВОТО: Автомобили под вода и паднати дрвја

Фактор - 13.06.2018

Западна Србија денеска ја зафати силно невреме, а градот Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од силниот град и обилен дожд. Забележани се и повеќе случаи на откорнати дрва, од кои некои предизвикале блокади на улиците и патиштата.

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои ...

Силно невреме ја погоди западна Србија (ВИДЕО)

Стандард - 13.06.2018

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот.

Страшно невреме во Скопје (Фото)

24Инфо - 13.06.2018

Страшно невреме во Скопје Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.

Невреме во Скопје: Град, пороен дожд и силен ветер

еМагазин - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Делови од Скопје повторно под вода по невремето

Пулс24 - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Се споија небото и земјата над Скопје: Силно невреме пустошеше низ главниот град

Sky - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Неверојатни фотографии: Градот побеле, автомобилите под вода! (Видео, фото)

Sky - 13.06.2018

Силен дожд и град паднале на подрачјето на Ужице, Србија, а на социјалните мрежи објавени се снимки на кои се гледа како на улиците настанал вистински потоп. (Фото: Screenshot) Улиците се претворени во реки, а автомобилите едвај се пробиваат.

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО БАЛКАНОТ НЕ ПАМЕТИ: Улиците подбелени како да врнел снег

Маркукуле - 13.06.2018

Силно невреме денес околу 2 часот ја зафати западна Србија, а фотографиите и видеата кои се споделени на српските медиуми се навистина ...

ЛЕДЕНО ДОБА: Жителите на Ужице во сред јуни чистат 20 цм снег со лопати по улиците (ФОТО + ВИДЕО)

Маркукуле - 13.06.2018

Дебел слој на мраз се натрупа на улиците на Ужице после застрашувачкото невреме кое го погоди овој град во Србија. Поплавени автомобили прекриени со мраз има насекаде по улиците. Жителите со лопати чистат околу 20 центиметри со мраз – пишува ...

Невремето направи вистински хаос - уништи 50 куќи и болница

Сител - 12.06.2018

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени кровови.

Композиција на денот

Panika.be - 12.06.2018

Времињата и невремињата во кои живееме се секогаш инспирација за големите уметници да ги ...

Силно невреме во Германија, делови од земјата под вода

Канал5 - 12.06.2018

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Н.Македонија - 12.06.2018

Големо невреме го погоди ноќеска швајцарскиот град Лозана и околината, донесувајќи вода до коленици на улиците, поплавени продавници и куќи, но за среќа никој не е повреден. Според метеоролозите, 4,1 сантиметар дожд наврнал за 10 минути, што е нов ...

Силно невреме беснее низ Македонија: Доаѓа кон Скопје, на овие места најкритично

Press24 - 12.06.2018

Циклон доаѓа кон Скопје, а невремето веќе беснее во делови на Македонија. Ова е состојбата и моменталните ...

Една жртва во невреме во Грац

Н.Македонија - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Една жртва во невреме во Грац

Независен - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора

24Инфо - 12.06.2018

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени ...

Време - невреме, името и план 18 - вие коментирате

Р.С.Европа - 11.06.2018

Времето си е време и во невреме, ама политиката изгледа си зазема специјално место во животот на нашите луѓе - ваши коментари на социјалните мрежи. Времето си е време, ама политиката изгледа си зазема специјално место во животот на нашите луѓе.

Невреме во Германија, поплавени улици, луѓе заробени во автомобили ВИДЕО

+инфо - 11.06.2018

Делови на Германија повторно се под вода. Големо невреме, обилни врнежи и град наврнаа во делови од Германија и зад себе оставија поплавени улици, трговски центри, куќи, урнати дрва, заробени автомобили и луѓе во нив.

Силно невреме ја погоди Црна Гора: Превртени автомобили, паднати дрва, оштетени кровови…(видео)

Република - 11.06.2018

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Цластите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени кровови.