TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анжи му нуди на Мурињо 30 милиони евра по сезона

Екипа - 02.10.2011

Газдите на Анжи се цврсто решени да направат елитен тим што за некоја година ќе биде конкурентен дури и во Лигата на шампионите.

Анжи со ковчег благо за Мурињо

Вечер Прес - 02.10.2011

Екипата од Дагестан има подготвено за Специјалниот невројатни 30 милион евра по сезона Фудбалскиот клуб Анжи, предводен од претседателот Сулејман Керимов, тргна во потрага по нов тренер, па на првиот ...

Анжи му нуди 30 милиони годишно на Мурињо

Курир - 01.10.2011

Руските богаташи се чини имаат за цел да создадат тим од соништата. Челниците на Анжи се подготвени на Мурињо да му издвојат 30 милиони годишно за да го доведат во Дагестан.

Анжи допрва се спрема за револуција

Спортски - 30.09.2011

Рускиот богат клуб Анжи од Махачкала кој е вистински хит во светот на фудбалот откако направи неколку неверојатни трансфери вчера го смени својот тренер Гаџиев, а на тоа место привремено го постави ...

Анжи сака да купи половина англиска репрезентација

+инфо - 30.09.2011

Бразилецот Роберто Карлос, кој во моментов е играч и тренер на Анжи, потврди дека неговиот клуб е заинтересиран да го ангажира селекторот на Англија, Фабио Капело.

Анжи допрва се спрема за револуција

Таратур - 30.09.2011

Рускиот богат клуб Анжи од Махачкала кој е вистински хит во светот на фудбалот откако направи неколку неверојатни трансфери вчера го смени својот тренер Гаџиев, а на тоа место привремено го постави ...

Капело, Лампард и Џерард се следните цели на Анжи

Курир - 30.09.2011

Бразилецот, кој во моментов е играч-тренер на рускиот тим, потврди дека Анжи има големи планови за зимскиот преоден рок.

Анжи ги бара Капело, Лампард и Џерард

Оn.net - 30.09.2011

Бразилецот Роберто Карлос кој во моментов е играч и тренер на Анжи, потврди дека богатиот руски клуб е заинтересиран да го ангажира тренерот Фабио Капело, како и фудбалерите Лампард и ...

Роберто Карлос играч-тренер на Анжи

Утрински - 29.09.2011

По лошите резултати, рускиот клуб Анжи од Махачкала го отпушти тренерот Гаџиев, а во следниот период легендарниот Роберто Карлос ќе ја има функцијата играч-тренер .

Роберто Карлос е новиот тренер на Ето

Спортски - 29.09.2011

По лошите резултати, рускиот клуб Анжи од Махачкала го отпушти тренерот Гаџиев, а во следниот период легендарниот Роберто Карлос ќе ја има функцијата играч-тренер.

Видео: Карлос сега е и тренер на Анжи

Курир - 29.09.2011

Бразилскиот ветеран Роберт Карлос од денеска ја има улогата на играч-тренер во рускиот тим од Дагестан. Сопственикот на Анжи од Махачкала, Сулејман Керимов одлучи да ја прекине соработката со ...

Роберто Карлос на кормилото на Анжи

+инфо - 29.09.2011

Рускиот тајкун Сулејман Керимов незадоволен дека и покрај 70-те милиони евра потрошени за засилување неговиот тим Анжи не се наоѓа во врвот на табелата во руската елитна лига, одлучи да го отпушти ...

Роберто Карлос е новиот тренер на Ето

Таратур - 29.09.2011

По лошите резултати, рускиот клуб Анжи од Махачкала го отпушти тренерот Гаџиев, а во следниот период легендарниот Роберто Карлос ќе ја има функцијата играч-тренер.

Анжи му врачи отказ на Гаџи Гаџиев и го назначи Роберто Карлос за привремен тренер

24Фудбал - 29.09.2011

Анжи денеска му врачи отказ на тренерот Гаџи Гаџиев и тимот на привремена основа ќе го предводи капитенот Роберто Калорс и асистет-тренеро Андреј Гордеев Клубот од Макачкала во соопштението до ...

Роберто Карлос тренер на Анжи

Оn.net - 29.09.2011

По лошите резултати, рускиот клуб Анжи од Махачкала го отпушти тренерот Гаџиев, а во следниот период легендарниот Роберто Карлос ќе ја има функцијата ...

Р. Карлос играч-тренер

Вечер Прес - 29.09.2011

Откако на рускиот милијардер Сулејман Керимов не му се исполни сонот екипата на Анжи да стане велесила, по потрошените 70 милиони евра за засилувања летоска, се реши на радикален чекор.

Анжи го отпушти тенерот, Роберто Карлос на местото на Гаџиев

Точка - 29.09.2011

Тренерот на рускиот фудбалски прволигаш Анжи Гаџи Гаџиев е отпуштен поради лошите резултати, а привремено ќе го заменат помошникот тренер Андреј Гордиев и капитенот на екипата Роберто Карлос.

Ето: На тренинзите како да сум во театар

Курир - 28.09.2011

Најплатениот светски фудбалер изјави дека тренинзите во тимот на Анжи од Махачкала се нешто што досега го нема доживеано. „ Тренингот во Анжи е како да сте во театар.

Анжи мести средби за да може да купува играчи како Ето?

+инфо - 28.09.2011

Руските фудбалски стручњаци се сомневаат во регуларноста на понеделничкиот дуел меѓу Анжи и Терек (2-2). Истрага за оваа средба од страна на Руската фудбалска федерација побара поранешниот ...

Ето: Тренинзите во Анжи како театар

Сител - 28.09.2011

Самуел Ето ги открил своите досегашни впечатоци од новата средина. ''Среќен сум во Анжи, иако претходно никогаш не помислував да играм во овој дел од светот.'' - признава Камерунецот.

Ето: Смешно е да се игра за Анжи

Спортски - 28.09.2011

Најдобро платениот фудбалер на светот, Самуел Ето е среќен во својот нов клуб и покрај тоа што тренинзите и играњето за Анжи од Махачкала наликуваат на комична театарска претстава.

Ето: Смешно е да се игра за Анжи

Таратур - 28.09.2011

Најдобро платениот фудбалер на светот, Самуел Ето е среќен во својот нов клуб и покрај тоа што тренинзите и играњето за Анжи од Махачкала наликуваат на комична театарска претстава.

Ето: „Смешно е да се игра за Анжи“

Оn.net - 28.09.2011

Најдобро платениот фудбалер на светот, Самуел Ето е среќен во својот нов клуб и покрај тоа што тренинзите и играњето за Анжи од Махачкала наликуваат на комична театарска ...

Ето: Во Анжи се тренира како во театар

Вечер Прес - 28.09.2011

Камерунскиот напаѓач на Анжи од Махачкала Самуел Ето ги откри своите импресии од престојот и работата во овој руски клуб.

Анжи Махачкала ставен под лупа

Канал 77 - 28.09.2011

Нерешените 2:2 на Анжи против Терек предизвикаа нови сомнежи во Русија дека одново се местат натпревари во рускиот шампионат, па овој меч веќе се истражува.

Ново обвинение за Анжи за местенка

Идивиди - 28.09.2011

Ги обвинуваат дека го наместиле мечот против Терек - Ето со еден од колегите од Анжи Нерешените 2:2 на Анжи против Терек предизвикаа нови сомнежи во Русија дека одново се местат натпревари во рускиот ...