TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно четврто место, кое сепак, нуди надеж

Утрински - 13.09.2003

Со мечот против Словачка (1:1) Македонија ги заврши квалификациите за ЕП 2004 Емил Китановски Едно коло пред останатите противници од седмата квалификациска група македонската фудбалска репрезентација со дуелот во Словачка ги заврши квалификациите за Европското првенство во Португалија.

Конечно второто полувреме среќно за нас

Вест - 12.09.2003

Со нерешените 1:1 нашата фудбалска репрезентација ги заврши квалификациите за ЕП 2004 По трет пат ќе бидеме четврти во квалификациската група за Европското првенство.- Драган Димитровски "џокер" на селекторот Канатларовски Специјално од Жилина: Тони Зографски По несреќниот пораз во саботата против ...

Нашите со "петка"ги завршија квалификациите

Вест - 12.09.2003

Квалификации за ЕП за млади репрезентации СЛОВАЧКА - МАКЕДОНИЈА 5:1(3:0) Стадион во Пухов. Гледачи околу 100. Судија: А. Абрахам (Унгарија) Стрелци: Џурица во 18, Јеж во 30 и 60, Ивановски (автогол) 38, Оржера во 68 за Словачка, Мегленски во 63 минута за Македонија.

Драганчо Димитровски ја прекина лошата серија

Утрински - 12.09.2003

Квалификациски меч во Жилина Словачка, Словачка - Македонија 1:1 (1:0) Од нашиот известувач Емил Китановски Конечно заврши долгиот пост на фудбалската репрезентација на Македонија во дуелите со селекцијата на Словачка. Дури во четвртиот обид нашите момчиња успеаја да ја затресат мрежата на ...

Конечно бод и гол против Словачка

Дневник - 12.09.2003

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: СЛОВАЧКА-МАКЕДОНИЈА 1-1 (1-0) По слабото прво полувреме, можевме и да победиме, ако ударот на Трајанов во 79. мин. при резултат 1-1 не завршеше во пречката (Наш специјален известувач од Жилина) Македонија конечно не загуби од Словачка, откако во последниот ...

Црн крај на младите во "црните" квалификации за ЕП

Дневник - 12.09.2003

ФУДБАЛ - СЛОВАЧКА - МАКЕДОНИЈА 1-5 (0-3) Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година доживеа ново понижување во квалификациите за ЕП, откако во последното коло загуби во Пухов со 1-5 од соодветната селекција на Словачка.

Четвртото место во квалификациите, судбина на македонскиот репрезентативен фудбал

А1 - 11.09.2003

Четвртото место во квалификациите како судбина на македонскиот репрезентативен фудбал. Со нерешен резултат 1:1 на гостувањето синоќа во Словачка, за нашата фудбалска репрезентација заврши циклусот за пласман во ЕП во Португалија следната година.

Македонската фудбалска репрезентација изигра 1:1 со Словачка

А1 - 11.09.2003

Македонската фудбалска репрезентација успеа да освои барем бод во дуелите со Словачка, откако во последниот квалификациски меч за нас игравме нерешено 1:1. Голот на Немет во 22 минута како да предвидуваше повторно пораз, со оглед на нашата слаба игра и пропуштените шанси на домаќините.

Фудбал: Македонската репрезентација ги завршува квалификациите за ЕП

А1 - 10.09.2003

Македонската фудбалска репрезентација вечер го завршува настапот во циклусот квалификации за Европското првенство во Португалија во 2004. Словачкиот град Жилина е последната станица за нашиот национален состав, само четири дена по исцрпувачкиот натпревар со Англија во Скопје во кој доживеа несреќен ...

Младата фудбалска репрезентација поразена од Словачка

А1 - 10.09.2003

Денешниот словачко-македонски фудбалски двомеч почна со неславен пораз на селекцијата на играчи под 21 година. Убедливо, со 5:1 загубија нашите надежи и дефинитивно ги завршија евроквалификациите на последното место во групата.

Релаксирано против стариот должник

Вест - 10.09.2003

Квалификациите за ЕП 2004 Ќе капитулира ли кончено словачката одбрана?- Илчо Наумоски. Со вечерашниот натпревар (20.15 ч) против Словачка нашата репрезентација ги завршува квалификациите за ЕП. Се уште сме без постигнат гол во ...

Против Словаците за - достоинство

Вест - 10.09.2003

ФУДБАЛ- КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ОИ Иако ослабена македонската селекција до 21 година, денеска со почеток во 15 часот во Пухов, Словачка ќе и се спротивстави на домашната репрезентација во рамките на 7-та квалификациона група за пласман на Олимпијадата.

Крајот го краси делото

Утрински - 10.09.2003

Македонија вечерва (20.15 часот) во Жилина го игра последниот квалификациски дуел против Словачка Од нашиот известувач Емил Китановски Да се заборави поразот од пред неколку дена од Скопје, и на крајот на овој циклус од квалификациите да се одигра најдобро е главното мото на фудбалската ...

Започнува нова ера за Словачка

Утрински - 10.09.2003

Словачкиот селектор Јуркемик најавува победа "Една ера за Словачка е завршена, а друга почнува. Шансите за пласман на европското првенство во Португалија одамна ги загубивме. Сега ни преостанува во последниот меч пред своја публика да оствариме победа.

Бодот со Англија мотив повеќе против Словачка

Утрински - 10.09.2003

Денеска младата репрезентација ги завршува квалификациите САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Без Шиков, Кировски, Балдовалиев, Неџипи, Керими и Тасевски македонската млада фудбалска репрезентација отпатува за Словачка каде денеска во Пухов ќе го одигра последниот натпревар од овој квалификациски циклус против ...

Македонија сака да го разбие комплексот "Словачка"

Дневник - 10.09.2003

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА ПОСЛЕДНО КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО ЗА ЕП: СЛОВАЧКА - МАКЕДОНИЈА А-тимот досега одигра три средби со Словаците и доживеа исто толку порази со гол-разлика 0-9 Македонската фудбалска репрезентација денеска на последната квалификациска средба за пласман на ЕП 2004 година против Словачка во ...

Утре ќе се одигра натпреварот меѓу Македонија и Словачка

А1 - 09.09.2003

Во Жилина против Словачка македонските фудбалски репрезентативци ќе мора да ги излечат фрустрациите по бурните случувања пред, за време и по дуелот со поранешниот светски првак, Англија. По малку на стадионот на актуелниот словачки првак на единствениот тренинг, Драган Канатларовски ќе треба да ...

Фудбалската репрезентација отпатува за Словачка

А1 - 09.09.2003

Македонската фудбалска репрезентација отпатува на последната квалификациска средба за пласман на ЕП 2004 година против Словачка што се игра утревечер во Жилина. И за двете репрезентации натпреварот нема натпреварувачко значење бидејќи немаат шанси да се квалификуваат.

Позитивен резултат за крај

Утрински - 09.09.2003

Македонија отпатува за Словачка Со дополнително вложена психолошка сила со цел што побргу да се заборави саботниот пораз од Англија и пропуштената шанса во Скопје да падне еден светски првак, македонската фудбалска репрезентација денеска во утринските часови со чартер лет отпатува за Братислава.

Младата фудбалска репрезентација ќе се обиде да го избегне последното место во групата

А1 - 08.09.2003

Малку невообичаено, но многу поведра е атмосферата пред утрешното заминување за Словачка во таборот на нашата млада фудбалска репрезентација. Нерешениот резултат 1:1 со фаворизираната Англија им ја врати самодербата на македонските надежи, кои одеднаш сега ќе се обидат да ја избегнат и последната ...