TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов од Демир Капија: да продолжи просперитетот со тимска работа

Телма - 30.03.2014

Кога се работи тимски , се ` е можно, да се донесат нови странски инвестиции, да се направат патишта, да се реновираат училишта и да се задоволат потребите на луѓето од сите населени места.

Иванов: Секогаш ќе бидам со народот

Утрински - 30.03.2014

Во Гевгелија сум како дома и ви благодарам што пред пет години одовде ми дадовте голема поддршка. Ја добив тогаш, не затоа што мајка ми е од тука и дека тука сум растел, туку затоа што сум искрен, ...

ВИДЕО: Уште еден лапсус на Иванов

А1 On - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов повторно со гаф, овојпат од говорницата. Тој на митингот во Демир Капија кажа -Тие што не ме знаат, знаат дека имам три принципи во животот, да ...

Иванов: Успеавме да ја вратиме довербата во институцијата претседател

Алсат-М - 30.03.2014

Во животот имам три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. По пет години не се променив. Останав чесен, искрен и вреден и ме радува што граѓаните го препознаа тоа и што успеавме да ја вратиме ...

Иванов: Секогаш ќе бидам со народот

А1 On - 30.03.2014

Во Гевгелија сум како дома и ви благодарам што пред пет години одовде ми дадовте голема поддршка. Ја добив тогаш, не затоа што мајка ми е од тука и дека тука сум растел, туку затоа што сум искрен, ...

Иванов во Пробиштип: Ни треба држава и економија која создава работни места

МРТ - 30.03.2014

Пред пет години на ова место, во голем студ, дојдов да ви побарам поддршка. Пет години подоцна , дојдов да ви кажам дека сум истиот – чесен, искрен и вреден, вака го почна своето обраќање пред ...

Иванов на средби со граѓаните на Богданци, Дојран, Демир Капија и на Гевгелија

Канал5 - 30.03.2014

Успешноста на еден политичар не се мери со искажаните зборови, туку со постигнатите резултати за подобар живот на граѓаните, со добра и стабилна економија и голем број на странски инвестиции, порача ...

(ВИДЕО) Нов гаф на Ѓорге: Тие што не ме знаат, знаат дека имам 3 принципи

Либертас - 30.03.2014

Се чини, како што поминува кампањата, претседателот и кандидат за повторен мандат, Ѓорге Иванов, се повеќе ја забавува јавноста со своите гафови. Погледнете го последниот во кој Иванов објаснува што ...

Иванов: Успеавме да ја вратиме довербата во институцијата претседател

Сител - 30.03.2014

Во животот имам три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. По пет години не се променив. Останав чесен, искрен и вреден и ме радува што граѓаните го препознаа тоа и што успеавме да ја вратиме ...

Иванов: Успеавме да ја вратиме довербата во институцијата претседател

Канал5 - 30.03.2014

Во животот имам три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. По пет години не се променив. Останав чесен, искрен и вреден и ме радува што граѓаните го препознаа тоа и што успеавме да ја вратиме ...

Иванов: Го слушам и му служам на народот

Вечер - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на коалицијата За подобра Македонија", Ѓорѓе Иванов, вчера се сретна со жителите на Богданци и на Дојран, а одржа митинзи во Демир Капија и во Гевгелија.

ИВАНОВ: Во животот имам три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден

Телеграф - 30.03.2014

Ова денеска од Демир Капија го порача кандидатот за претседател на ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Во животот имам три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден .

Ѓорге Иванов одржува митинг во “Демир Капия”?!

Бриф - 30.03.2014

Ѓорѓе Иванов , претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална фејсбук страница има објавено дека одржал митинг во ”Демир Капия”.

Нов гаф на Ѓорге (ВИДЕО): Тие што не ме знаат, знаат дека имам 3 принципи

Бриф - 30.03.2014

Се чини, како што поминува кампањата, претседателот и кандидат за повторен мандат, Ѓорге Иванов, се повеќе ја забавува јавноста со своите гафови. Погледнете го последниот во кој Иванов објаснува што ...

Предизборен митинг на Иванов во Битола

Тера - 30.03.2014

„ Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името.

Иванов: Граѓаните сами одлучуваат за своите клучни национални прашања

Тера - 30.03.2014

На патот на Македонија кон Европа се соочуваме со блокада од јужниот сосед кој веќе две децении не уценува и бара од нас да се откажеме од сопствениот идентитет, но јас тоа нема да го дозволам, ...

СДСМ за синоќешниот митинг на Иванов

Тера - 30.03.2014

„ На синоќешниот митинг на ВМРО ДПМНЕ од нивниот претседателски кандидат Ѓорге Иванов слушнавме стара песна со уште постар глас и една парола која веќе станува по малку смешна – Европа во Македонија, ...

Иванов од Кавадарци: Не прифаќам загрозување на идентитетот и јазикот

Тера - 30.03.2014

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов, во петок вечер се обрати пред кавадарчани. „Пред пет години дојдов тука со програма.

Пешевски: Иванов со конкретни проекти докажа дека се грижи за сопствениот народ

Вистина.мк - 30.03.2014

На Македонија не и треба претседател кавгаџија, не и треба човек кој ќе се расправа со Владата и ќе ја критикува јавно. На Македонија и треба претседател како Ѓорге Иванов, кој што изминатиов период ...

Пешевски: Иванов со конкретни проекти докажа дека се грижи за сопствениот народ

Курир - 30.03.2014

На Македонија не и треба претседател кавгаџија, не и треба човек кој ќе се расправа со Владата и ќе ја критикува јавно. На Македонија и треба претседател како Ѓорге Иванов, кој што изминатиов период ...

Пешевски: Иванов докажа дека државата и народот му се пред сè

Република - 30.03.2014

Вицепремиерот Владимир Пешевски на митингот во Дојран, барајќи ја поддршката од народот за претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, истакна дека на Македонија не и треба претседател кавгаџија, не и ...

ВИДЕО Ѓорѓе и понатаму ги смее симпатизерите -Тие што не ме знаат, знаат дека имам 3 принципи

Sky - 30.03.2014

Се чини, како што поминува кампањата, претседателот и кандидат за повторен мандат, Ѓорге Иванов, се повеќе ја забавува јавноста со своите гафови. Погледнете го последниот во кој Иванов објаснува што ...

МЕГА СКАНДАЛ - Ѓорге Иванов одржува митинг во “Демир Капия”?!

Sky - 30.03.2014

Ѓорѓе Иванов , претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална фејсбук страница има објавено дека одржал митинг во ”Демир Капия”.

Пешевски: Иванов со конкретни проекти докажа дека се грижи за сопствениот народ

еВести - 30.03.2014

Ова го истакна вицепремиерот Владимир Пешевски на митингот во Демир Капија, барајќи ја поддршката од народот за претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов.

Иванов: Ние немаме непријателски чувства кон нашите соседи

Република - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен претседател, Ѓорге Иванов, на вечерашниот митинг во Гевгелија на граѓаните им порача дека доаѓа со чист образ, бидејќи се е направено и сработено ...

Груевски: Иванов е чесен, активен, вреден и одговорен кон државата

Република - 30.03.2014

Доверба на претседателскиот кандидат од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Гевгелија му даде и премиерот Никола Груевски.

Иванов најави економски развој на Кочани

Макфакс - 30.03.2014

Пред 5 години на овој исто место дојдов да ја барам вашата доверба да бидам Претседател на Република Македонија. Тогаш дојдов со моја програма. Денеска дојдов со отчет, да ви кажам дека се што беше ...

Пешевски: Иванов со конкретни проекти докажа дека се грижи за сопствениот народ

Денешен - 30.03.2014

На Македонија не и треба претседател кавгаџија, не и треба човек кој ќе се расправа со Владата и ќе ја критикува јавно. На Македонија и треба претседател како Ѓорге Иванов, кој што изминатиов период ...

Иванов: Секогаш ќе бидам со народот

Lider - 30.03.2014

Во Гевгелија сум како дома и ви благодарам што пред пет години одовде ми дадовте голема поддршка. Ја добив тогаш, не затоа што мајка ми е од тука и дека тука сум растел, туку затоа што сум искрен, ...

Иванов од Гевгелија: Секогаш ќе бидам со народот

Денешен - 30.03.2014

Во Гевгелија сум како дома и ви благодарам што пред пет години одовде ми дадовте голема поддршка. Ја добив тогаш, не затоа што мајка ми е од тука и дека тука сум растел, туку затоа што сум искрен, ...

Иванов во Ранковце: Во голема економска криза успеавме во Македонија да отвориме 120 илјади работни места

Falanga - 30.03.2014

Имам чист образ повторно да ја побарам вашата доверба. По пет години доаѓам да ви кажам дека сум истиот, чесен, искрен и вреден. Имам чист образ повторно да ја побарам вашата доверба, посочи вчера од ...

(ФОТОГРАФИИ) Иванов во Кавадарци: Успешна е само онаа политика што отвора нови работни места

Falanga - 30.03.2014

Заедно да продолжиме уште пет години да ја градиме Македонија!. Во Кавадарци доаѓам често! Пред пет години дојдов тука со програма. Со чист образ можам да ви кажам дека програмата е исполнета, посочи ...

Иванов: Приоритет економијата и нови работни места

24 Вести - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечерва на граѓаните на Кочани претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов.

Иванов од Пробиштип вети отворање на 10 илјади работни места

Телма - 29.03.2014

Пред пет години бев на овој ист плоштад во Пробиштип и ја побарав поддршка од вас, а по пет години повторно сум овде, истиот оној Ѓорге Иванов кој е чесен, вреден и искрен рече кандидатот за ...

Иванов: Граѓаните сами ќе одлучуваат за клучните национални прашања

Дневник - 29.03.2014

Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за своите клучни национални прашања, порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Ѓорге Иванов, на митингот во Битола.

Иванов: Jа барам вашата доверба за следните пет години

А1 On - 29.03.2014

По пет години доаѓам да ви кажам дека сум истиот, чесен, искрен и вреден. Имам чист образ повторно да ја побарам вашата доверба за следните пет години со нова програма, порача денеска од Ранковце ...

Иванов: Приоритет – држава и економија кои создаваат нови работни места

А1 On - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечера на граѓаните на Пробиштип претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов.

Иванов: Приоритет - држава и економија кои создаваат нови работни места

Н.Македонија - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечера на граѓаните на Пробиштип претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов, јави МИА.

Иванов: Го слушам и му служам на народот

А1 On - 29.03.2014

Пред пет години дојдов со своја програма да ја барам довербата од вас, а сега доаѓам повторно со програма и барање доверба затоа што програмата во изминативе пет години целосно ја исполнив и повеќе ...

Карaванот на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани

Алфа - 29.03.2014

Кандидатот за претседател од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ денес со отчет пред кочанчани. Ѓорге Иванов говореше за досега сработеното во изминатите пет години, за новите вработувања, ...

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов, синоќа се обрати пред кавадарчани.

Локално - 29.03.2014

„Пред пет години дојдов тука со програма. Со чист образ можам да ви кажам дека програмата е исполнета. Исполнивме и повеќе од ветеното. Ме прави горд што сум единствен претседател што подготвил ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот (ФОТО)

Вечер - 29.03.2014

Јас сум со вас, граѓаните. И не сум во тоа осамен. И премиерот и неговите министри се луѓе кои се постојано со граѓаните. Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот.

Каде исчезна Груевски?

Либертас - 29.03.2014

Фронтменот на кампањата на Ѓорге Иванов, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски веќе неколку дена го нема на митинзите. Иванов не е оставен сам, бидејќи е придружуван од неколкутемина ...

Иванов: Jа барам вашата доверба за следните пет години

Сител - 29.03.2014

По пет години доаѓам да ви кажам дека сум истиот, чесен, искрен и вреден. Имам чист образ повторно да ја побарам вашата доверба за следните пет години со нова програма, порача денеска од Ранковце ...

Иванов: Приоритет - држава и економија кои создаваат нови работни места

Сител - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечера на граѓаните на Пробиштип претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов.

Иванов: Приоритет - држава и економија кои создаваат нови работни места

Канал5 - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечера на граѓаните на Пробиштип претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов.

ИВАНОВ: Работевме тимски, сложно и единствено

Телеграф - 29.03.2014

Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за своите клучни национални прашања, нагласи кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ По пет години доаѓам да ви кажам дека сум истиот, чесен, искрен и вреден.

Каде исчезна Груевски?

Бриф - 29.03.2014

Фронтменот на кампањата на Ѓорге Иванов, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски веќе неколку дена го нема на митинзите. Иванов не е оставен сам, бидејќи е придружуван од неколкутемина ...

ИВАНОВ: Држава и економија кои создаваат нови работни места се приоритет

Телеграф - 29.03.2014

Иванов посочи дека во услови на најголемата криза во Европа, во Македонија се отворени 120.000 работни места Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача ...

ИВАНОВ: Го слушам и му служам на народот

Телеграф - 29.03.2014

Од кочанчани тој ја побара довербата да гласаат за него и за коалицијата „За подобра Македонија“ зошто само така можат да се продолжат започнатите проекти Пред пет години дојдов со своја програма да ...

Иванов во Ранковце:Со добра патна инфраструктура, ќе заживее прекуграничната соработка!

Вистина.мк - 29.03.2014

Неодамна бев тука и ви го поделив мојот отчет. Прв пат во историјата на Македонија покажав дека Претседател може да работи по програма и да даде отчет за таа програма, истакна актуелниот претседател ...

Димитриев: Потребен е претседател кој ќе биде силно координиран со Владата

Вистина.мк - 29.03.2014

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев денес од Кратово порача уште во првиот круг масовно да се излезе и да се поддржи претседателот Иванов.

Благоја Чоревски: Иванов е сестран човек кој дава се од себе за Македонија

Вистина.мк - 29.03.2014

На вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Пробиштип за претставување на кандидатот за шеф на државата, Ѓорѓе Иванов, актерот и претседател на Демократски сојуз ...

Иванов: Создаваме услови младите да останат во Македонија и бидат успешни луѓе

Вистина.мк - 29.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва повторно меѓу вас. Се сеќавам пред 5 години, на овој ист плоштад, во голем студ, сите бевме смрзнати, но не грееше мислата за Македонија.

Иванов: Ќе продолжиме да инвестираме во индустиријата и земјоделството

Вистина.мк - 29.03.2014

Кандидат за претседател на државата, вечерва во Кочани потсети на реализираните проекти со Владата, потенцирајќи дека се отворени 120.000 нови работни места во целата држава, а до крајот на годинава ...

Додовска:Ние сме мал народ со големо срце, а нашето срце го препознаваме преку политичката платформа на Иванов

Република - 29.03.2014

Она што кај граѓаните е препознатливо и што го најдоа како поисповетување со она што е длабоко во нивното срце е тоа што Ѓорге Иванов беше избран од народот, од граѓаните и цело време во неговиот ...

Иванов од Кавадарци: Не прифаќам загрозување на идентитетот и јазикот

Portal - 29.03.2014

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов, во петок вечер се обрати пред кавадарчани. „Пред пет години дојдов тука со програма.

Димитриев: Потребен е претседател кој ќе биде силно координиран со Владата

Курир - 29.03.2014

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев денес од Кратово порача уште во првиот круг масовно да се излезе и да се поддржи претседателот Иванов.

Димитриев: На Македонија ѝ треба претседател, кој во овие тешки моменти е координиран со владата

Република - 29.03.2014

Лично сум сведок со каква енергија и со каква пожртвуваност врховниот командант Иванов заедно со нас од министерството и генералштабот ги решаваше горливите проблеми се со цел да ја подигнеме ...

Иванов: Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за клучните национални прашања

Нетпрес - 29.03.2014

Пред кратовчани денеска, Ѓорге Иванов, кој по втор пат ја бара довербата од граѓаните истакна дека тој е претседател на народот и постојано него го слуша.

Иванов во Ранковце:Со добра патна инфраструктура, ќе заживее прекуграничната соработка!

Курир - 29.03.2014

Неодамна бев тука и ви го поделив мојот отчет. Прв пат во историјата на Македонија покажав дека Претседател може да работи по програма и да даде отчет за таа програма, истакна актуелниот претседател ...

Иванов: На сите нас ни е доста од политичари без програми и отчети!

Република - 29.03.2014

Тој потенцираше дека зад него стојат политичари со програми кои даваат отчет за тоа што го сработиле, и што може да го види секој. Иванов во Ранковце говореше и за новите работи места кои се отворија ...

Иванов: Ние сме луѓе со чист образ и затоа повторно да бараме доверба од вас

Нетпрес - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ денеска сретна со граѓаните од Ранковце и од нив побара по втор пат да му ја дадат довербата. Поддржан од „Коалицијата за подобра Македонија“, тој нагласи дека ...

Благоја Чоревски: Иванов е сестран човек кој дава се од себе за Македонија

Курир - 29.03.2014

На вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Пробиштип за претставување на кандидатот за шеф на државата, Ѓорѓе Иванов, актерот и претседател на Демократски сојуз ...

Благоја Чоревски: Иванов дава се од себе за Македонија

Република - 29.03.2014

Благоја Чоревски, македонскиот актер, кој го поддржува актуелниот претседател и кандидат на ВМРО ДПМНЕ Ѓорге Иванов за истата функција пред граѓаните во Пробиштип тој реши да говори за Иванов како ...

Иванов: Создаваме услови младите да останат во Македонија и бидат успешни луѓе

Курир - 29.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва повторно меѓу вас. Се сеќавам пред 5 години, на овој ист плоштад, во голем студ, сите бевме смрзнати, но не грееше мислата за Македонија.

Иванов: Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за клучните национални прашања

Орбис - 29.03.2014

„Не прифатив и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име. Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет, посебноста на ...

Иванов: Ги подобруваме условите за водење бизнис во Македонија

Република - 29.03.2014

Тој нагласи дека превземаат се за во Пробиштип да се отвораат нови работни места и луѓето да ја најдат својата егзистенција во родното место - Она што беше во програмата сѐ беше реализирано.

По што ќе го паметиме Ѓорѓе Иванов?

Делчево Денес - 29.03.2014

Последната вест која стаса е дека адут на владеачката ВМРО ДПМНЕ на претстојните претседателски избори е повторно Ѓорѓе Иванов. Наводно голем број врвни македонски интелектуалци, академици, ...

Иванов: Со конкретни проекти да го направиме животот во Пробиштип подобар

Нетпрес - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска беа во Пробиштип каде ги потсетија гласачите зошто треба уште еднаш на претстојните избори ...

Чоревски: Иванов е сестран човек кој дава се од себе за Македонија

еВести - 29.03.2014

Пред граѓаните на Пробиштип тој ги сподели сеќавањата од неговата средба со претседателот Иванов, кога пред неколку месеци присуствувал на неговата претсава „Кавкаски круг со креда“ од Бертолд Брехт, ...

Иванов од Пробиштип: Приоритет – држава и економија кои создаваат нови работни места

За Се - 29.03.2014

Приоритет ќе ни бидат држава и економија кои создаваат нови работни места, им порача вечера на граѓаните на Пробиштип претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов.

Иванов: Ќе продолжиме да инвестираме во индустиријата и земјоделството

Република - 29.03.2014

Кандидат за претседател на државата, вечерва во Кочани потсети на реализираните проекти со Владата, потенцирајќи дека се отворени 120.000 нови работни места во целата држава, а до крајот на годинава ...

Иванов: Да ги искористиме можностите на геотермалната енергија

Нетпрес - 29.03.2014

Пред кочанци на вечершниот митинг, Ѓорге Иванов, кој по втор пат се кандидира за шеф на државата истакна дека многу е важно, како за Кочани, така и за Македонија да се искористат можностите кои ги ...

Масовна поддршка за Иванов во Кочани: Ќе продолжиме да инвестираме во индустријата и земјоделството (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 29.03.2014

Пред 5 години на овој исто место дојдов да ја барам вашата доверба да бидам Претседател на Република Македонија. Тогаш дојдов со моја програма. Денеска дојдов со отчет, да ви кажам дека се што беше ...

Иванов: Го отворивме патот за странските инвестиции

Нетпрес - 29.03.2014

Поддржан од „Коалицијата за подобра Македонија“ и од својот тим претседателски кандидат Ѓорге Иванов вечерва ги потсети кочанци за остварените дела во предходниот мандат.

Иванов од Кавадарци: Не прифаќам загрозување на идентитетот и јазикот

Макфакс - 29.03.2014

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов, во петок вечер се обрати пред кавадарчани. „Пред пет години дојдов тука со програма.

Димитриев: Потребен е претседател кој ќе биде силно координиран со Владата

Денешен - 29.03.2014

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев денес од Кратово порача уште во првиот круг масовно да се излезе и да се поддржи претседателот Иванов.

Иванов: Jа барам вашата доверба за следните пет години

Економски - 29.03.2014

По пет години доаѓам да ви кажам дека сум истиот, чесен, искрен и вреден. Имам чист образ повторно да ја побарам вашата доверба за следните пет години со нова програма, порача денеска од Ранковце ...

Иванов во Ранковце: Со добра патна инфраструктура, ќе заживее прекуграничната соработка!

Денешен - 29.03.2014

Неодамна бев тука и ви го поделив мојот отчет. Прв пат во историјата на Македонија покажав дека Претседател може да работи по програма и да даде отчет за таа програма, истакна актуелниот претседател ...

Иванов: Создаваме услови младите да останат во Македонија и бидат успешни луѓе

Денешен - 29.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва повторно меѓу вас. Се сеќавам пред 5 години, на овој ист плоштад, во голем студ, сите бевме смрзнати, но не грееше мислата за Македонија.

Иванов: Го слушам и му служам на народот

Денешен - 29.03.2014

Пред пет години дојдов со своја програма да ја барам довербата од вас, а сега доаѓам повторно со програма и барање доверба затоа што програмата во изминативе пет години целосно ја исполнив и повеќе ...

Иванов во Кавадарци: Нема да прифатам предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и јазик

Falanga - 29.03.2014

Според него, иднината може да се гради само со принципиелна меѓународна политика и силна економија. Нема да прифатам идеи или предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет.

Иванов: Со конкретни проекти да го направиме животот во Пробиштип подобар

Falanga - 29.03.2014

Иванов истакна дека работеше според прогрaмата која пред пет години ја вети и даде отчет за сработеното.. Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов заедно со коалицијата „За подобра ...

Ние претседателе Иванов ја сакаме Македонија, а Вие?

Нова ТВ - 28.03.2014

Антонио Милошовски утрово се огласи на Фејсбук предизвикан од лавината реакции на гафовите на претседателскиот кандидат Ѓорѓе Иванов при неговите јавни настапи во таканаречените „безбедни“ медиумски ...

Иванов ветува нови работни места

Нова ТВ - 28.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет. Градиме и ќе градиме успешна и силна Македонија. Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата ...

Иванов: Градиме успешна и почитувана Македонија

Дневник - 28.03.2014

Kаква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача прексиноќа на митинг во Чашка кандидатот ...

Од плачко, претседател не бидува!

Фокус - 28.03.2014

За неполни 9 месеци, се изродија барем 12 ,гафови,. Но, Иванов не признава ниту еден. Текстот е објавен во неделникот „Фокус“ на 29 јануари 2010. Пишува Никола МЛАДЕНОВ Вниманието го сврте со ...

(ВИДЕО) СДСМ Битола: Со Иванов ниту Македонија во Европа, ниту Европа во Македонија

А1 On - 28.03.2014

„ На синоќешниот митинг на ВМРО ДПМНЕ од нивниот претседателски кандидат Ѓорге Иванов слушнавме стара песна со уште постар глас и една парола која веќе станува по малку смешна – Европа во Македонија, ...

Иванов побара поддршка за нов мандат на митинг во Градско

А1 On - 28.03.2014

Држава и економија кои создаваат нови работни места ќе биде приоритет и во следниот мандат, истакна денеска претседателскиот кандидат Ѓорѓе Иванов на митинг во Градско.

Иванов во Градско говореше за нови вработувања

Н.Македонија - 28.03.2014

Држава и економија кои создаваат нови работни места ќе биде приоритет и во следниот мандат, истакна денеска претседателскиот кандидат Ѓорѓе Иванов на митинг во Градско По донесените две милијарди ...

Иванов во Кавадарци: Нема да прифатам предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет

Алфа - 28.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет. Градиме и ќе градиме успешна и силна Македонија. Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата ...

ВИДЕО СДСМ Битола: Со Иванов ниту Македонија во Европа, ниту Европа во Македонија

+инфо - 28.03.2014

Со гарнитурата на власт и со актуелниот претседател на државата, ниту Европа повеќе доаѓа во Македонија а се смалија и шансите Македонија да оди во Европа, порача Борче Корлевски од Општинската ...

Иванов од Битола: Граѓаните сами ќе одлучуваат за клучните прашања

Локално - 28.03.2014

Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за своите клучни национални прашања, порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорѓе Иванов синоќа на митинг во ...

Иванов во Градско

Либертас - 28.03.2014

„Држава и економија кои создаваат нови работни места ќе биде приоритет и во следниот мандат“ – рече претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов на денешниот митинг во Градско.

ДОСИЕ: Разумен компромис – сите гафови на претседателот Ѓорге Иванов

Либертас - 28.03.2014

Откако претседателот и кандидат за уште еден мандат, Ѓорге Иванов, гостуваше во емисијата Јади бурек на водителот Јанко Илковски, повторно се актуелизираа гафовите по кои е препознатлив Иванов, па ...

Иванов: Највисоката цел е економски раст на Македонија и отворање нови работни места

Канал5 - 28.03.2014

Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име, ниту пак идеи и предлози кои ќе го загрозат македонскиот национален идентитет. Каде и да одев ја промовирав македонската ...

Иванов во Неготино

Либертас - 28.03.2014

„Како претседател ќе продолжам со напорите за интегрирање на Република Македонија во Европската унија и НАТО. На тој наш пат се соочуваме со блокада од jужниот сосед кој веќе две децении нè блокира и ...

(ВИДЕО) Корлевски: Со Ѓорге Иванов ни Македонија во Европа ни Европа во Македонија

Бриф - 28.03.2014

На синоќешниот митинг на ВМРО ДПМНЕ од нивниот претседателски кандидат Ѓорге Иванов слушнавме стара песна со уште постар глас и една парола која веќе станува по малку смешна – Европа во Македонија, ...

Иванов ја побара поддршката од Градско

Телеграф - 28.03.2014

Барајќи поддршка за уште еден претседателски мандат, Иванов пред жителите на Градско наведе дека каде и да одел, ја промовирал македонската економија и можности Држава и економија кои создаваат нови ...

Иванов во Велес: Програмата која ја ветив ја исполнив

Вистина.мк - 28.03.2014

„Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Иванов: Долгорочното инвестирање во образованието носи вработувања на младите

Вистина.мк - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

Иванов: Нема да дозволиме Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени (видео)

Вистина.мк - 28.03.2014

„Нема да дозволиме Република Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени! Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања.

Иванов: Македонија да прерасне во земја на иновации и нови технологии

Вистина.мк - 28.03.2014

Ѓорге Иванов пред присутните граѓани во Кавадарци каде вечерва ја промовираше својата кандидатура за претседател на Република Македонија истакна дека само со образовани кадри може да ја оствариме ...

Иванов: Отвореност кон сите во надворешната политика

Вистина.мк - 28.03.2014

Водечки принцип на мојата надворешна политика е отвореност кон сите. Се отвораме кон светот. Светот почнува на прв граничен премин. Ова го истакна актуелниот и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот (ФОТО)

Вистина.мк - 28.03.2014

Јас сум со вас, граѓаните. И не сум во тоа осамен. И премиерот и неговите министри се луѓе кои се постојано со граѓаните. Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот.

Иванов: Граѓаните сами одлучуваат за своите клучни национални прашања

Portal - 28.03.2014

На патот на Македонија кон Европа се соочуваме со блокада од јужниот сосед кој веќе две децении не уценува и бара од нас да се откажеме од сопствениот идентитет, но јас тоа нема да го дозволам, ...

СДСМ Битола: Со Иванов ниту Македонија во Европа, ниту Европа во Македонија (ВИДЕО)

Sky - 28.03.2014

- На синоќешниот митинг на ВМРО ДПМНЕ од нивниот претседателски кандидат Ѓорге Иванов слушнавме стара песна со уште постар глас и една парола која веќе станува по малку смешна – Европа во Македонија, ...

Иванов во Велес: Програмата која ја ветив ја исполнив

Курир - 28.03.2014

Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Митинг на Ѓорѓе Иванов во Битола

Орбис - 28.03.2014

Митинг на Ѓорѓе Иванов во Битола – Менде Најава : Коалицијата За подобра Македонија, предводена од ВМРО – ДПМНЕ го одмота клопчето предизборни митинзи во Битола.

Иванов во Велес: Програмата која ја ветив ја исполнив

Нетпрес - 28.03.2014

Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Иванов во Велес: Програмата која ја ветив ја исполнив

Орбис - 28.03.2014

Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Иванов: Долгорочното инвестирање во образованието носи вработувања на младите

Курир - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

Иванов: Долгорочното инвестирање во образованието носи вработувања на младите

Нетпрес - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

ВИДЕО Сите гафови на Ѓорги Иванов

Sky - 28.03.2014

Откако претседателот и кандидат за уште еден мандат, Ѓорге Иванов, гостуваше во емисијата Јади бурек на водителот Јанко Илковски, повторно се актуелизираа гафовите по кои е препознатлив Иванов, па ...

Иванов: Со долгорочно инвестирање во образованието во Македонија постојано ќе се отвораат нови работни места

Press24 - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

Иванов: Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања

Press24 - 28.03.2014

Нема да дозволиме Република Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени! Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања.

Иванов: Македонија да прерасне во земја на иновации и нови технологии

Курир - 28.03.2014

Ѓорге Иванов пред присутните граѓани во Кавадарци каде вечерва ја промовираше својата кандидатура за претседател на Република Македонија истакна дека само со образовани кадри може да ја оствариме ...

Иванов: Македонија да прерасне во земја на иновации и нови технологии

Република - 28.03.2014

Ѓорге Иванов пред присутните граѓани во Кавадарци каде вечерва ја промовираше својата кандидатура за претседател на Република Македонија истакна дека само со образовани кадри може да ја оствариме ...

Иванов: Отвореност кон сите во надворешната политика

Курир - 28.03.2014

Водечки принцип на мојата надворешна политика е отвореност кон сите. Се отвораме кон светот. Светот почнува на прв граничен премин. Ова го истакна актуелниот и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Иванов во Кавадарци: Отвореност кон сите во надворешната политика

Република - 28.03.2014

Водечки принцип на мојата надворешна политика е отвореност кон сите. Се отвораме кон светот. Светот почнува на прв граничен премин. Ова го истакна актуелниот и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот (ФОТО)

Курир - 28.03.2014

Јас сум со вас, граѓаните. И не сум во тоа осамен. И премиерот и неговите министри се луѓе кои се постојано со граѓаните. Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот.

Иванов: Македонија да прерасне во земја на иновации и нови технологии

Нетпрес - 28.03.2014

„Македонија мора да понуди поголеми можности за оние што се образовани, квалификувани, што се експерти и кои вредно работат, и што се подготвени да го користат својот труд, своите вештини и таленти ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот

Република - 28.03.2014

ас сум со вас, граѓаните. И не сум во тоа осамен. И премиерот и неговите министри се луѓе кои се постојано со граѓаните. Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот.

Додовска: Масовната поддршка укажува дека Иванов е доследен на ветеното

Курир - 28.03.2014

Иванов е избран од граѓаните и за време на својот пет годишен мандат делуваше во интерес на граѓаните. Досега македонскиот плуралел систем многу малку имаше искуство со непосредно учество на високите ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот (ФОТО)

еВести - 28.03.2014

Ова вечерва го истакна актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов на митингот кој се одржа во Кавадарци. -Владата и членовите на Владата знаат каде и што треба да се направи.

Иванов: Граѓаните сами одлучуваат за своите клучни национални прашања

Макфакс - 28.03.2014

На патот на Македонија кон Европа се соочуваме со блокада од јужниот сосед кој веќе две децении не уценува и бара од нас да се откажеме од сопствениот идентитет, но јас тоа нема да го дозволам, ...

Иванов во Битола: Нема да прифатам промена на уставното име

Денешен - 28.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името.

Иванов во Битола: Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

Економски - 28.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името.

Иванов : Нема да прифатам идеи и предлози кои би го загрозиле македонскиот национален идентитет

Lider - 28.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името.

Иванов побара поддршка за нов мандат на митинг во Градско

Економски - 28.03.2014

Држава и економија кои создаваат нови работни места ќе биде приоритет и во следниот мандат, истакна денеска претседателскиот кандидат Ѓорѓе Иванов на митинг во Градско.

Иванов во Велес : Дадов отчет за програмата , се што беше ветено се е реализирано

Lider - 28.03.2014

Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Иванов во Велес: Програмата која ја ветив ја исполнив

Денешен - 28.03.2014

Пред пет години Ви кажав од истото ова место ме воделе три принципи, да бидам чесен, искрен и вреден. Денес по пет години ви кажувам дека сум оној истиот кој пред пет години беше пред вас и ви кажа ...

Иванов: Инвестирањето во образованието носи вработувања на младите

Денешен - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

Иванов: Нема да дозволиме македонските граѓани да бидат обезличени

Денешен - 28.03.2014

Нема да дозволиме Република Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени! Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања.

Иванов: Македонија да прерасне во земја на иновации и нови технологии

Денешен - 28.03.2014

Ѓорге Иванов пред присутните граѓани во Кавадарци каде вечерва ја промовираше својата кандидатура за претседател на Република Македонија истакна дека само со образовани кадри може да ја оствариме ...

Иванов: Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот / Фото

Lider - 28.03.2014

Јас сум со вас, граѓаните. И не сум во тоа осамен. И премиерот и неговите министри се луѓе кои се постојано со граѓаните. Постигнуваме успеси бидејќи сме во контакт со народот.

Иванов: Отвореност кон сите во надворешната политика

Денешен - 28.03.2014

Водечки принцип на мојата надворешна политика е отвореност кон сите. Се отвораме кон светот. Светот почнува на прв граничен премин. Ова го истакна актуелниот и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Иванов од Прилеп: Граѓаните сами одлучуваат за своите клучни национални прашања

Falanga - 28.03.2014

За секое решение ќе се изјаснат македонските граѓани на референдум. На патот на Македонија кон Европа се соочуваме со блокада од Јужниот сосед кој веќе две децении не уценува и бара од нас да се ...

Иванов: Долгорочното инвестирање во образованието носи нови работни места

Maxim - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна дека еден од столбовите во неговата програма е образованието.

Иванов: Долгорочното инвестирање во образованието носи вработувања на младите

Falanga - 28.03.2014

Покрај образование, Иванов посочи дека еден од столбови е во неговта програма е и земјоделството.. Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на денешниот централен митинг во Велес истакна ...

Иванов: Имаме концепт да ја донесеме Европа во Македонија

24 Вести - 27.03.2014

Битола и Прилеп беа градовите во кои претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов, вечерва ја побара поддршката за втор мандат. Со секој нов проект, со секој нов закон ја градиме Европа во ...

Иванов од Прилеп: Реализирав и повеќе од што ветив

Нова ТВ - 27.03.2014

Претставувајќи се пред прилепчани, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, денеска од говорницата побара поддршка за втор мандат бидејќи според него, реализирал и повеќе од ветеното.

Иванов: Ќе останам посветен на македонскиот модел на соживот

Утрински - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Иванов од прилепчани побара втор претседателски мандат

Телма - 27.03.2014

„Во година кога славиме 70 години од државноста, од АСНОМ, во град каде започна народното востание за ослободување на Македонија, градот на Кузман Јосифоски Питу и Методија Андонов Ченто, првиот ...

Иванов: Реформска работа дома и политика на отвореност кон надвор

Утрински - 27.03.2014

Ќе продолжиме со реформска работа дома и со политика на отвореност, дијалог и соработка кон надвор. Македонија ја приближуваме кон Европа, но истовремено Европа ја градиме во Македонија, со конкретни ...

(ФОТО) Иванов: Економската дипломатија ќе биде на врвот на мојата агенда

Утрински - 27.03.2014

„Економската дипломатија ќе биде највисоко на мојата агенда. Ќе продолжам да работам во насока на донесување на странски инвестиции. Економијата расте, а кога таа расте, расте се' во државата“, ...

Иванов: Без промена на името

Дневник - 27.03.2014

Kако претседател, нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на ...

Иванов во Крушево: Европа ја градиме во Македонија со секое ново работно место

А1 On - 27.03.2014

Програмата со која излегов пред вас во 2009 година е исполнета. Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено. Пред неколку дена го претставив и отчетот за сработеното.

Иванов: Реализирав и повеќе од што ветив, со чист образ пак барам доверба

А1 On - 27.03.2014

Програмата со која излегов пред вас во 2009 година е исполнета. Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено, им рече вечерва на прилепчани Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на ...

Ристовски од Прилеп: Со Иванов обезбедуваме меѓународни стипендии за младите

А1 On - 27.03.2014

Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе, наша цел е да создаваме генерации на образовани луѓе кои ќе се враќаат овде без разлика каде студирале и ќе ја градат ...

Иванов: Со чист образ ја барам поддршката за втор мандат

Н.Македонија - 27.03.2014

"Со чист образ ја барам поддршката од Вас за втор мандат, од тука од Прилеп, градот на народното востание за ослободување на Прилеп, градот на идеологот на НОБ Кузман Јосифоски -Питу и првиот ...

Силна држава со силна економија, порача Иванов од Прилеп и Битола

Алфа - 27.03.2014

Караванот на ``Коалицијата за подобра Македонија`` денеска го обиколи Пелагонискиот регион, а вечерва митинзи се одржаа во Прилеп и во Битола. Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, уште еднаш ги ...

Иванов во Крушево се пофали со пет препораки за ЕУ и со 450 средби средби

+инфо - 27.03.2014

Програмата со која излегов пред вас во 2009 година е исполнета. Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено. Пред неколку дена го претставив и отчетот за сработеното.

Иванов: Реализирав и повеќе од што ветив, со чист образ пак барам доверба

+инфо - 27.03.2014

Програмата со која излегов пред вас во 2009 година е исполнета. Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено, им рече вечерва на прилепчани Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на ...

Иванов: Битола е најдобар пример дека Македонија е добар сосед

Фактор - 27.03.2014

Не прифатив и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име, рече кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за претседател Ѓорге Иванов од централниот митинг во Битола.

Иванов од Чашка: Со ваша поддршка ќе продолжиме со уште посилно темпо

Вечер - 27.03.2014

Во 2009 година ја побарав и ја добив вашата доверба. Денес повторно стојам пред вас со чист образ, и повторно ја барам вашата доверба, за да продолжиме да ја градиме Македонија, изјави кандидатот за ...

Иванов уште не одговорил дали ќе ја прифати поканата за интервју и дебата на Телма

Либертас - 27.03.2014

Телма телевизија извести дека во рамките на својата предизборна програма планира посебни интервјуа со секој од кандидатите за претседател, како и завршна заедничка дебата со сите кандидати која би се ...

Иванов:Ќе останам посветен на македонскиот модел на соживот

Сител - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Иванов: Реализирав и повеќе од што ветив, со чист образ пак барам доверба

Локално - 27.03.2014

Програмата со која излегов пред вас во 2009 година е исполнета. Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено, им рече вечерва на прилепчани Ѓорѓе Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на ...

Иванов: Реформска работа дома и политика на отвореност кон надвор

Сител - 27.03.2014

Ќе продолжиме со реформска работа дома и со политика на отвореност, дијалог и соработка кон надвор. Македонија ја приближуваме кон Европа, но истовремено Европа ја градиме во Македонија, со конкретни ...

Иванов од Прилеп: Македонските граѓани нема да бидат обезличени

Канал5 - 27.03.2014

Со аманетот на Ченто за рамноправност и слобода што треба да се чува како зеницата во окото, претседателскиот кандидат на ВМРО –ДПМНЕ, Ѓорге Иванов им се обрати на прилепчани.

Талески: Битола максимално го поддржува Иванов

Сител - 27.03.2014

Иванов има максимална поддршка во Битола. Битолскиот плоштад вечерва е претесен за граѓаните кои присуствуваат на митингот на претседателот и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов.

Иванов: Бев вашиот глас каде и да одев

Вечер - 27.03.2014

МИТИНГ НА КОАЛИЦИЈАТА ЗА ПОДОБРА МАКЕДОНИЈА Иванов: Бев вашиот глас каде и да одев Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме.

Иванов во Прилеп: „приоритет ќе ни бидат државата и економијата“

МРТ - 27.03.2014

Во претходниот мандат имав преку 450 средби со државници и во ниту еден миг не ја заборавив основната цел – да ги бранам интересите на Македонија. Имаме конкретни резултати , пред се за подобрување ...

Иванов од Битола: Граѓаните сами ќе одлучуваат за клучните прашања

Либертас - 27.03.2014

Македонските граѓани сами ќе одлучуваат за своите клучни национални прашања, порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорѓе Иванов вечерва на митинг во ...

Иванов го посети Кривогаштани

Точка - 27.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска ја посети општина Кривогаштани. Локалното население го информираше Иванов заинфраструктурните проекти што се реализираат во оваа општина, каде што во тек е и ...

ИВАНОВ: Останувам посветен на македонскиот модел на соживот

Телеграф - 27.03.2014

Пред граѓаните на Крушево, Иванов посочи факти за чесно и одговорно извршената функција во неговиот петгодишен мандат и реализацијата на програмата од 2009 година Пет години како претседател на ...

ИВАНОВ: Европа ја градиме во Македонија

Телеграф - 27.03.2014

Иванов укажа дека гасификацијата ќе значи поевтина енергија, пониски цени на македонските производи, повеќе можности за развој на македонската економија и производство Ќе продолжиме со реформска ...

Голема поддршка за Иванов во Долнени

Вистина.мк - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

Иванов на средба со жителите на Кривогаштани

Вистина.мк - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов денеска се сретна со жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна посета.

Иванов од Крушево: Фактите зборуваат дека чесно и одговорно ја вршев функцијата

Вистина.мк - 27.03.2014

Во херојско Крушево започна борбата за слободна Македонија. Тука се крена знамето на Крушевската Република. Знаме под кое се бореа илинденците од 1903-та.

Иванов во Прилеп: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

Вистина.мк - 27.03.2014

Ви го пренесуваме интегрално говорот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов на митингот во Прилеп што се оддржа вечерва. Добровечер Прилеп, Добровечер Македонијо! Годинава славиме 70 години од ...

Ристовски: Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите

Вистина.мк - 27.03.2014

Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе, наша цел е да создаваме генерации на образовани луѓе кои ќе се враќаат овде без разлика каде студирале и ќе ја градат ...

Владимир Талевски: Битола максимално го поддржува Иванов

Вистина.мк - 27.03.2014

Иванов има максимална поддршка во Битола. Битолскиот плоштад вечерва е претесен за граѓаните кои присуствуваат на митингот на претседателот и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов.

Иванов во Битола: Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

Вистина.мк - 27.03.2014

Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов на вечерашниот митинг во Битола . -Водев надворешна политика заснована врз принципи. Отвореност, дијалог и соработка.

Иванов: Секогаш бев меѓу народот, и народот доаѓаше кај мене

За Се - 27.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вчера на митингот во Чашка кандидатот за ...

Иванов: Градиме успешна напредна и почитувана Македонија!

Press24 - 27.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вечерва на митинг во Чашка кандидатот за ...

Иванов во Долнени

Република - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

ФОТО: Голема поддршка за Иванов во Долнени

Курир - 27.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

Фото: Иванов доби голема поддршка од Долнени

За Се - 27.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

Иванов во Кривогаштани: Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни

Република - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна ...

ФОТО: Иванов со голема поддршка и во Долнени

Нетпрес - 27.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

Иванов: Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни

Курир - 27.03.2014

Пред митингот во Крушево, претседателот Иванов ги посети жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна посета.

Иванов го посети Кривогаштани

Нетпрес - 27.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска ја посети општина Кривогаштани. Локалното население го информираше Иванов заинфраструктурните проекти што се реализираат во оваа општина, каде што во тек е и ...

Иванов во Крушево: Остануваме посветени на македонскиот модел на соживот

Република - 27.03.2014

Ви го пренесуваме интегрално говорот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов на средбата со крушевчани: Добар ден, Крушево! Буна дѕуа Крушова! Во херојско Крушево започна борбата за слободна ...

ФОТО: Иванов: Ќе останам посветен на македонскиот модел на соживот

Press24 - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Иванов: Фактите зборуваат дека чесно и одговорно ја вршев функцијата

Курир - 27.03.2014

Во херојско Крушево започна борбата за слободна Македонија. Тука се крена знамето на Крушевската Република. Знаме под кое се бореа илинденците од 1903-та.

Иванов: Делата зборуваат колку бевме, искрени и вредни

Нетпрес - 27.03.2014

Пред големиот митингот во Крушево, претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов ги посети жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека Иванов и ја поздрави неговата ...

Иванов:Останувам посветен на македонскиот модел на соживот

Нетпрес - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Иванов: Да се биде Македонец значи да се почитува туѓата култура

Portal - 27.03.2014

Пред две години во Крушево, на Илинден реков дека да се биде Македонец значи почитување на сограѓанинот и вклучување во заедничкиот живот на најдоброто од вредносниот систем на другиот, рече во ...

Иванов: Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни

еВести - 27.03.2014

Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна посета. „Пред пет години ви ветив дека имам моја програма која сакам да ја реализирам ако ја добијам вашата ...

Ристовски: Иванов даде поддршка на инвестициите во образованието

Курир - 27.03.2014

Македонија заслужува да има претседател кој достоинствено ќе ја претставува, ќе ги брани и штити државните интереси. Иванов е претседател за кој татковината беше и се уште е над се и пред се, рече ...

Ристовски: Македонија заслужува претседател кој ќе ги штити државните интереси

Нетпрес - 27.03.2014

Македонија заслужува да има претседател кој достоинствено ќе ја претставува, ќе ги брани и штити државните интереси. Иванов е претседател за кој татковината беше и се уште е над се и пред се, рече ...

Ристовски од Прилеп: Со Иванов обезбедуваме меѓународни стипендии за младите

Курир - 27.03.2014

Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе, наша цел е да создаваме генерации на образовани луѓе кои ќе се враќаат овде без разлика каде студирале и ќе ја градат ...

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

Република - 27.03.2014

Ви го пренесуваме интегрално говорот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов на митингот во Прилеп што се оддржа вечерва Добровечер Прилеп! Добровечер Македонијо! Годинава славиме 70 години од ...

Иванов: Нема да дозволиме Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени

Курир - 27.03.2014

Нема да дозволиме Република Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени! Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања.

Иванов од Прилеп: Покажавме дека знаеме да ги реализираме целите и да ги остваруваме проектите

Нетпрес - 27.03.2014

Програмата со која излегол пред вас во 2009 година е исполента, истакна претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов на митингот што вечерва се одржа во Прилеп.

Иванов: До крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови работни места.

Курир - 27.03.2014

Македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов, вечерва одржа масовен митинг пред прилепчани. Тој истакна дека до крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови ...

Спиро Ристовски од Прилеп: Со Иванов обезбедуваме меѓународни стипендии за младите

Република - 27.03.2014

Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе, наша цел е да создаваме генерации на образовани луѓе кои ќе се враќаат овде без разлика каде студирале и ќе ја градат ...

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

Нетпрес - 27.03.2014

На патот на Македонија кон Европа се соочуваме со блокада од јужниот сосед кој веќе две децении нè уценува и бара од нас да се откажеме од сопствениот идентитет, рече претседателскиот кандидат на ...

Иванов: Од Прилеп продолжуваме кон победа затоа што изборот е Македонија

Нетпрес - 27.03.2014

Знаеме каде одиме, знаеме што сакаме. Ве повикувам сите вас, сите граѓани, рече во својот говор претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов на вечерашниот митинг во Прилеп.

Талески: Битола максимално го поддржува Иванов

Курир - 27.03.2014

Иванов има максимална поддршка во Битола. Битолскиот плоштад вечерва е претесен за граѓаните кои присуствуваат на митингот на претседателот и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов.

Владимир Талевски: Битола максимално го поддржува Иванов

Република - 27.03.2014

Иванов има максимална поддршка во Битола. Битолскиот плоштад вечерва е претесен за граѓаните кои присуствуваат на митингот на претседателот и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов.

Ѓорѓе Иванов порача од Прилеп: до крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови работни места

Република - 27.03.2014

Македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов, вечерва одржа масовен митинг пред прилепчани. Тој истакна дека до крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови ...

Талески: Битола максимално го поддржува Иванов

Press24 - 27.03.2014

Иванов има максимална поддршка во Битола. Битолскиот плоштад вечерва е претесен за граѓаните кои присуствуваат на митингот на претседателот и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов.

Спиро Ристовски: Иванов даде поддршка на инвестициите во образованието

Република - 27.03.2014

Македонија заслужува да има претседател кој достоинствено ќе ја претставува, ќе ги брани и штити државните интереси. Иванов е претседател за кој татковината беше и се уште е над се и пред се, рече ...

Иванов во Битола: Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

Курир - 27.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името.

Иванов од Битола: Бев со претседатели, премиери и државници, уште повеќе бев со својот народ

Република - 27.03.2014

Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов на вечерашниот митинг во Битола. -Водев надворешна политика заснована врз принципи. Отвореност, дијалог и соработка.

Иванов: Нема да прифатам идеи што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

еВести - 27.03.2014

Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов на вечерашниот митинг во Битола. -Водев надворешна политика заснована врз принципи. Отвореност, дијалог и соработка.

Иванов: Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

Нетпрес - 27.03.2014

Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет и нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на името, порача претседателот и кандидат за истата ...

Иванов: Да се биде Македонец значи да се почитува туѓата култура

Макфакс - 27.03.2014

Пред две години во Крушево, на Илинден реков дека да се биде Македонец значи почитување на сограѓанинот и вклучување во заедничкиот живот на најдоброто од вредносниот систем на другиот, рече во ...

Иванов од Прилеп: Реализирав и повеќе од што ветив

10без10 - 27.03.2014

Претставувајќи се пред прилепчани, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, денеска од говорницата побара поддршка за втор мандат бидејќи според него, реализирал и повеќе од ветеното.

Иванов: Бев вашиот глас, каде и да одев

Денешен - 27.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вчера на митингот во Чашка кандидатот за ...

Фото: Голема поддршка за Иванов во Долнени

Денешен - 27.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

Иванов: Делата зборуваат колку бевме чесни, искрени и вредни

Lider - 27.03.2014

Пред митингот во Крушево, претседателот Иванов ги посети жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна посета.

Иванов: Фактите говорат дека одговорно и чесно ја вршев својата функција

Денешен - 27.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов го започна митингот во Крушево нагласувајќи дека токму во херојско Крушево започна борбата за слободна Македонија. Тука се крена знамето на Крушевската Република.

Ѓорѓе Иванов: Фактите говорат дека одговорно и чесно ја вршев својата функција

Lider - 27.03.2014

Во херојско Крушево започна борбата за слободна Македонија. Тука се крена знамето на Крушевската Република. Знаме под кое се бореа илинденците од 1903-та.

Иванов:Ќе останам посветен на македонскиот модел на соживот

Економски - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Ристовски: Иванов заслужи да добие уште еден мандат

Денешен - 27.03.2014

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, на митингот во Прилеп истакна дека Иванов достојно го заврши мандатот од 5 години и заслужи да добие уште еден претседателски мандат.

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

МКД Прес - 27.03.2014

Годинава славиме 70 години од државноста на Македонија. 70 години од АСНОМ. Се започна тука, во Прилеп, во градот на народното востание за ослободување на Македонија.

Иванов: Реформска работа дома и политика на отвореност кон надвор

Lider - 27.03.2014

Ќе продолжиме со реформска работа дома и со политика на отвореност, дијалог и соработка кон надвор. Македонија ја приближуваме кон Европа, но истовремено Европа ја градиме во Македонија, со конкретни ...

Иванов: Нови 10.000 работни места до крајот на годината

Денешен - 27.03.2014

До крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови работни места, истакна претседателот Иванов нам масовниот митинг пред прилепчани. -Европа ја градиме во Македонија со секоја нова ...

Ристовски: Иванов дава безрезервна поддршка за подобри услови во образованието

Денешен - 27.03.2014

На денешниот митинг во Прилеп, покрај другото, министерот за образование и наука, Спиро Ристовски истакна дека претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе.

Битолчани со масовна поддршка за Ѓорѓе Иванов

Денешен - 27.03.2014

Битолчани масовно излегоа да го поддржат сегашниот и кандидатот за иден претседател Ѓорѓе Иванов. Со Иванов секогаш имале одлична соработка и дека сигурно така ќе продолжат и во иднина, истокна ...

Иванов: Бев вашиот глас каде и да одев

Maxim - 27.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вечерва на митинг во Чашка кандидатот за ...

ФОТО: Топол пречек за Иванов му приредија жителите од селото Долнени

Maxim - 27.03.2014

Претседателот Иванов денеска го посети селото Долнени. Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори. На средбите локалното население ги поддржа ...

(ФОТОГРАФИИ) Поддршка за Иванов во Долнени

Falanga - 27.03.2014

Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.. Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени.

Иванов во Кривогаштани: Покажавме дека можеме да бидеме вредни, чесни и искрени (ФОТО)

Maxim - 27.03.2014

Пред митингот во Крушево, претседателот Иванов ги посети жителите на Кривогаштани. Населението во Кривогаштани го пречека претседателот Иванов и ја поздрави неговата повторна посета.

Иванов пред крушевчани - ќе работам како и досега на македонскиот модел на соживот (ФОТО)

Maxim - 27.03.2014

Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност, порача ...

Иванов:Ќе останам посветен на македонскиот модел на соживот

Falanga - 27.03.2014

Тоа е наша вредност и завет од Илинденците. Пет години како претседател на Република Македонија не отстапив од заветот на илинденците. Бев претседател на сите граѓани, независно од етничката, ...

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

Maxim - 27.03.2014

Годинава славиме 70 години од државноста на Македонија. 70 години од АСНОМ. Се започна тука, во Прилеп, во градот на народното востание за ослободување на Македонија.

Ристовски од Прилеп: Со Иванов обезбедуваме меѓународни стипендии за младите

Maxim - 27.03.2014

Претседателот Иванов дава огромна поддршка за стипендирање на младите луѓе, наша цел е да создаваме генерации на образовани луѓе кои ќе се враќаат овде без разлика каде студирале и ќе ја градат ...

Иванов: Нема да дозволиме Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени

Maxim - 27.03.2014

Нема да дозволиме Република Македонија и македонските граѓани да бидат обезличени! Македонските граѓани сами одлучуваат за своите клучни национални прашања.

Иванов: До крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови работни места

Maxim - 27.03.2014

Македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов, вечерва одржа масовен митинг пред прилепчани. Тој истакна дека до крајот на годината ќе се создадат услови за уште 10.000 нови ...

Иванов во Битола: Нема да прифатам идеи или предлози што би ги загрозиле македонскиот национален идентитет

Maxim - 27.03.2014

Ова го порача македонскиот претседател и кандидат за истата функција, Ѓорѓе Иванов на вечерашниот митинг во Битола. -Водев надворешна политика заснована врз принципи. Отвореност, дијалог и соработка.

Иванов: Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија

А1 On - 26.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вечерва на митинг во Чашка кандидатот за ...

Етнос: Агендата на Иванов е eкстремна, националистичка и иредентистичка

Канал5 - 26.03.2014

Екстремна, националистичка и иредентистичка е агендата на Ѓорѓе Иванов, според „Етнос“,агенда која, како што пишува весникот, укинува секаква перспектива за компромис во прашањето за името.

Иванов во Ресен: Македонија- дом во кој се гради благосостојба за сите!

МРТ - 26.03.2014

Колку што сум обврзан да ја пренесам македонската порака по светските престолнини, толку сум обврзан да ги слушам гласовите на моите сограѓани, вели актуелниот претседател Ѓорге Иванов, кој од ...

Иванов ќе прифател дуел со Пендаровски ако добие амин од Груевски?!

Либертас - 26.03.2014

Кампањата за нов шеф на државата стартуваше, но се уште е нејасно дали и на која ТВ ќе има дуел на кандидатите. Според дипломатски извори на Либертас, сите освен актуелниот претседател Иванов сакаат ...

Иванов: Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија

Канал5 - 26.03.2014

Работејќи заедно со премиерот и министрите, како тим, во изминатите пет години докажавме дека во државата има просперитет и развој, рече Иванов Кога пред пет години ја побарав довербата од Вас ви ...

Ниту Груевски ниту Иванов – со кого Грците би сакале да разговараат за името?

Точка - 26.03.2014

Ниту Груевски како премиер ниту Иванов како претседател се посакуваните соговорници за јужниот сосед во разговорите за проблемот што го имаат со нашето уставно име, јавува дописникот на Нетпрес од ...

Иванов: Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија

Бриф - 26.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вечерва на митинг во Чашка кандидатот за ...

„Патриотизмот, чесноста и посветеноста на Иванов гарант за интересите на Македонија“

Вистина.мк - 26.03.2014

Овде во Чашка ќе покажеме дека навистина ова е срцето на Македонија. Ќе покажеме дека Чашка, Богомила, Извор, Мелница, Теово, Оморани и сите останати места во оваа прекрасна општина знаат да одлучат ...

Иванов од Чашка: Со ваша поддршка ќе продолжиме со уште посилно темпо

Вистина.мк - 26.03.2014

Во 2009 година ја побарав и ја добив вашата доверба. Денес повторно стојам пред вас со чист образ, и повторно ја барам вашата доверба, за да продолжиме да ја градиме Македонија, изјави кандидатот за ...

Иванов: Ќе продолжам да го бранам државното единство

Канал 77 - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, на вечерашниот митинг пред стружани порача дека Македонија ќе стане дом во кој ќе се живее во благосостојба само преку градење на ...

Иванов: Ќе продолжам да го бранам државното единство

Portal - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, на вечерашниот митинг пред стружани порача дека Македонија ќе стане дом во кој ќе се живее во благосостојба само преку градење на ...

Ниту Груевски ниту Иванов – со кого Грците би сакале да разговараат за името ?

Нетпрес - 26.03.2014

Ниту Груевски како премиер ниту Иванов како претседател се посакуваните соговорници за јужниот сосед во разговорите за проблемот што го имаат со нашето уставно име, јавува дописникот на Нетпрес од ...

Др. Георгиевски: Немавме сомнежи за да го подржиме Иванов

Курир - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, зборуваше зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Др. Георгиевски: Немавме сомнежи за да го подржиме Иванов

Нетпрес - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, појасни зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Др. Георгиевски: Немавме сомнежи за да го подржиме Иванов

За Се - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, зборуваше зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Д-р Ѓоргиевски: Иванов е човек од народот за народот

Република - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, зборуваше зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Иванов: Во следниот мандат приоритет ќе ми биде економскиот раст и развој

Нетпрес - 26.03.2014

Караванот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов поддржан од Тим Македонија денеска пристигна во Свети Никола каде пред граѓаните и симпатизерите ќе ја претстави својата програма и ќе се обиде по ...

Иванов: Заслужувате достоинствен и квалитетен живот!

Република - 26.03.2014

Чашка! Срцето на Македонија! Отсекогаш сте давале луѓе со големо срце за Македонија! Од Папрадиште е борецот за правото и за слободата на македонскиот народ, Димитрија Чуповски.

„Патриотизмот, чесноста и посветеноста на Иванов гарант за интересите на Македонија“

Курир - 26.03.2014

Овде во Чашка ќе покажеме дека навистина ова е срцето на Македонија. Ќе покажеме дека Чашка, Богомила, Извор, Мелница, Теово, Оморани и сите останати места во оваа прекрасна општина знаат да одлучат ...

Иванов од Чашка: Со ваша поддршка ќе продолжиме со уште посилно темпо

Press24 - 26.03.2014

(интегрален текст од говорот на претседателот Ѓорге Иванов во Чашка) Во 2009 година ја побарав и ја добив вашата доверба. Денес повторно стојам пред вас со чист образ, и повторно ја барам вашата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патриотизмот, чесноста и посветеноста на Иванов гарант за интересите на Македонија

Република - 26.03.2014

Овде во Чашка ќе покажеме дека навистина ова е срцето на Македонија. Ќе покажеме дека Чашка, Богомила, Извор, Мелница, Теово, Оморани и сите останати места во оваа прекрасна општина знаат да одлучат ...

Иванов од Чашка: Со ваша поддршка ќе продолжиме со уште посилно темпо

Курир - 26.03.2014

Во 2009 година ја побарав и ја добив вашата доверба. Денес повторно стојам пред вас со чист образ, и повторно ја барам вашата доверба, за да продолжиме да ја градиме Македонија, изјави кандидатот за ...

Иванов пред граѓаните во Чашка: Заслужувате достоинствен и квалитетен живот

Дума - 26.03.2014

„По примерот на борците за слободна и независна Македонија ,Димитрија Чуповски и Петар Поп Арсов кои се родум од Азот, Чашка, срцето на Македонија, нашата генерација на Македонци се бори за успешна и ...

Иванов: Ќе продолжам да го бранам државното единство

Макфакс - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, на вечерашниот митинг пред стружани порача дека Македонија ќе стане дом во кој ќе се живее во благосостојба само преку градење на ...

Георгиевски: Немавме сомнежи за да го подржиме Иванов

Денешен - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, зборуваше зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Иванов:Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија

Lider - 26.03.2014

Каква Македонија градиме, таква ќе ја имаме. Ние знаеме каква Македонија сакаме и каква ја градиме. Градиме успешна, напредна и почитувана Македонија, порача вечерва на митинг во Чашка кандидатот за ...

(ВИДЕО): Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп, Никола Димески

Falanga - 26.03.2014

Да се биде Македонец е гордост, привилегија но и обврска.. Почитувани сограѓани, Да се биде Македонец е гордост, привилегија но и обврска. Да се биде дел од тимот кој работи за продолжување на ...

Др. Георгиевски: Немавме сомнежи за да го подржиме Ѓорѓе Иванов

Maxim - 26.03.2014

Доктор Борче Георгиевски кој е дел од Тим Македонија, во отвореното студио пред почетокот на митингот во Свети Николе, зборуваше зошто застанал зад кандидатурата на претседателот Ѓорге Иванов.

Иванов: Нема да прифатам загрозување на македонскиот идентитет

Утрински - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на соживот.

Груевски: Со Иванов добивме пет позитивни извештаи од Европската комисија

Алфа - 25.03.2014

Претседателот Иванов имаше слух за се што е прогресивно. Претседателот Иванов имаше слух за се што е прогресивно. Имаше и доблест да укаже на се што му се чинеше ризично или несигурно, но на начин ...

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата

Алфа - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија - дом во кој се гради благосостојба за сите. Европа во Македонија, Македонија во Европа.

Иванов: Ќе го бранам државното единство за Македонија

Алфа - 25.03.2014

Соживотот е автентична македонска традиција наследена од претходните генерации но и политичка, институционална обврска на оваа и на идните генерации - порача од Струга актуелниот претседател Ѓорѓе ...

ВИДЕО Иванов од Струга зборуваше за субвенции, инвестиции и за гасоводот „Јужен тек“

+инфо - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, попладнево во Струга ја претстави својата платформа, со која побара втор мандат од граѓаните за претстојните избори за шеф на држава.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата

Кирилица - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија - дом во кој се гради благосостојба за сите.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата

Сител - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија - дом во кој се гради благосостојба за сите.

Груевски: Заедно со Иванов до реформи за напредок на државата (ПВТ)

Сител - 25.03.2014

Реформи за напредокот на земјата и за отворање нови работни места, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер Никола Груевски на синоќешниот централен митинг во Охрид на кој беше претставен ...

ВМРО-ДПМНЕ ја стартуваше кампањата со досега најмасовен мининг во Охрид

МРТ - 25.03.2014

ВМРО ДПМНЕ стартуваше со досега најмасовен митинг во Македонскиот Ерусалим – Охрид. 50-тина илјади македноци дојдоа во поддршка на кандидатурата на актуелниот преседател Ѓорге Иванов за втор мандат.

Говор на претседателот на Паневропската унија, Алан Тереноар на митингот во Охрид

Сител - 25.03.2014

Почитуван Претседателе Иванов, Почитуван Премиере Груевски, Почитувани пријатели Паневропејци, Почитувани пријатели Македонци, За мене како Претседател на Меѓународната Паневропска унија, вистинска ...

(ВИДЕО) Иванов во Струга: Многу постигнавме се премиерот и министрите

Либертас - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, попладнево во Струга ја претстави својата платформа, со која побара втор мандат од граѓаните за претстојните избори за шеф на држава.

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти

Сител - 25.03.2014

Зад кандидатурата на претседателскиот кандидат на партијата и актуелен претседател Ѓорге Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти, посочи премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, ...

Иванов: Нема да прифатам загрозување на македонскиот идентитет

Сител - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на соживот.

Груевски: На Македонија не и треба нов Бранко

Вечер - 25.03.2014

ПРЕМИЕРОТ И ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ОХРИД ПОРАЧА ВМРО-ДПМНЕ ја започна кампањата за претседателските избори, кои ќе се одржат на 13 април и на 27 април, со митингот во Охрид, на кој лидерот Никола ...

Иванов и неговиот тим со автобус ќе ја обиколат Македонија

Вечер - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, ја започна изборната кампања низ градовите на Македонија заедно со својот тим превезувајќи се со автобус.

Иванов го посети струшко Октиси

Точка - 25.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска имаше средба со жителите на струшкото село, Октиси, кои му изразија голема поддршка за претстојните претседателски избори.

ИВАНОВ: Резултатите од досега направеното се видливи

Телеграф - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека силата на Македонија е во нејзината политика на добрососедство и оти Струга е добар пример за тоа Како претседател нема да прифатам промена на ...

Иванов (ВИДЕО): Реализирав и повеќе од тоа што беше предвидено

Бриф - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на соживот.

ГРУЕВСКИ: Иванов умее да обединува и да работи за националните и државните интереси

Телеграф - 25.03.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека Иванов е прв претседател во историјата на Македонија кој на изборите излезе со програма и даде отчет за сработеното на транспарентен начин Зад кандидатурата на ...

Груевски: Иванов секогаш имал слух за она што е прогресивно

Вистина.мк - 25.03.2014

Македонските граѓани масовно ќе излезат на претстојните избори закажани за 13-ти и 27-ми април, а албанските гласачи нема да дозволат правото на глас да им го одземе ДУИ и Али Ахмети, порача вчера ...

Иванов во посета на струшко Октиси

Вистина.мк - 25.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска оствари средба со жителите на струшкото село Октиси. Жителите на Октиси го поздравија претседателот Иванов, му посакаа успешна кампања и му изразија силна поддршка ...

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе што сработиле 2000 проекти

Вистина.мк - 25.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот во Струга за поддршка на претседателскиот кандидат на партијата и актуелен претседател, Ѓорге Иванов, истакна дека Иванов умее да ...

Иванов од Струга: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Вистина.мк - 25.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва во Струга во градот на мостовите, градот од каде започна духовната и културната преродба на Македонија. Големиот народен учител и преродбеник Димитар Миладинов на своите ...

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата од граѓаните

Таратур - 25.03.2014

Вака кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов го започна своето обраќање на централниот митинг кој вечерва се одржа во Охрид. Иванов посочи дека како претседател на Република Македонија, ...

Иванов: Со чист образ повторно ја барам вашата довербата

За Се - 25.03.2014

Пред пет години, од ова исто место, на чист понеделник, ви порачав дека со чист образ тргнувам да ја освојам довербата на граѓаните за избор на претседател на Република Македонија.

Иванов во Охрид: Со чист образ ја барам довербата од граѓаните

Press24 - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија - дом во кој се гради благосостојба за сите.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата

еВести - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија – дом во кој се гради благосостојба за сите.

Груевски: Иванов секогаш имал слух за она што е прогресивно

Курир - 25.03.2014

Македонските граѓани масовно ќе излезат на претстојните избори закажани за 13-ти и 27-ми април, а албанските гласачи нема да дозволат правото на глас да им го одземе ДУИ и Али Ахмети, порача вчера ...

Иванов во посета на струшко Октиси (фото)

Република - 25.03.2014

Претседателот Иванов денеска оствари средба со жителите на струшкото село Октиси. Жителите на Октиси го поздравија претседателот Иванов, му посакаа успешна кампања и му изразија силна поддршка за ...

ФОТО: Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Иванов во посета на Октиси

Курир - 25.03.2014

Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Ѓорге Иванов денеска оствари средба со жителите на струшкото село Октиси. Жителите на Октиси го поздравија претседателот Иванов, му посакаа успешна ...

Иванов го посети струшко Октиси

Нетпрес - 25.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска имаше средба со жителите на струшкото село, Октиси, кои му изразија голема поддршка за претстојните претседателски избори.

Со чист образ по втор пат ја барам довербата од граѓаните, порача од Охрид Ѓорге Иванов

ТВМ - 25.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“, на митингот кој синоќа се одржа во Охрид рече дека не случајно кампањата започнува од тука ...

Груевски: Иванов умее да обедини и да работи за националните интереси

Нетпрес - 25.03.2014

Ѓорге Иванов умее да обединува и да работи за националните и државните интереси, рече попладнево премиерот и лидер на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот во Струга за поддршка на ...

Иванов: Покажавме дека знаеме да работиме, а тоа не’ исполнува и мотивира

Нетпрес - 25.03.2014

Во изминатиот период покажавме дека знаеме да работиме, а тоа не’ исполнува и мотивира, рече попладнево актуелниот претседател на Македонија и кандидат за претстојните парламентарни избори, Ѓорѓе ...

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе што сработиле 2000 проекти

Република - 25.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот во Струга за поддршка на претседателскиот кандидат на партијата и актуелен претседател, Ѓорге Иванов, истакна дека Иванов умее да ...

Иванов од Струга: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Курир - 25.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва во Струга во градот на мостовите, градот од каде започна духовната и културната преродба на Македонија. Големиот народен учител и преродбеник Димитар Миладинов на своите ...

Иванов од Струга: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Press24 - 25.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва во Струга во градот на мостовите, градот од каде започна духовната и културната преродба на Македонија. Големиот народен учител и преродбеник Димитар Миладинов на своите ...

Иванов: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

еВести - 25.03.2014

Вака го започна својот говор актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Ѓорге Иванов на митингот во Струга. -Струшките браќа пред век и половина ги оцртаа границите на нашата духовна и културна ...

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти

Курир - 25.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот во Струга за поддршка на претседателскиот кандидат на партијата и актуелен претседател, Ѓорге Иванов, истакна дека Иванов умее да ...

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти

Press24 - 25.03.2014

Груевски истакна дека Иванов во изминатите пет години работеше напорно и одговорно и неговите позиции за името се сосема јасни, а токму народот е тој што одлучува.

Иванов: Покажавме дека знаеме да работиме со цели и проекти и да ги реализираме

Република - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен претседател, Ѓорге Иванов, вечерва на митингот во Струга порача дека неговиот предизвик е да продолжи да се гради благосостојба за сите граѓани на ...

Ана Ивановиќ знае да игра и фудбал/Видео

Lider - 25.03.2014

Иако се навикнавме да ја гледаме како игра тенис, сепак Србинката Ана Ивановиќ реши да се проба и во еден друг спорт, во фудбал, поточно во популарниот “сервис“.

Иванов - Нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на ...

Inpress - 25.03.2014

Охрид, 25. март 2014 (ИНПРЕС) Македонија е земја кандидат за членство во Европската унија и НАТО и е подготвена за економска соработка со новите растечки економии во светот.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата

Денешен - 25.03.2014

Денес, исто како пред пет години, од ова исто место, повторно во понеделник, со чист образ повторно ја барам довербата, за да продолжам со иста посветеност, чесност и искреност да работам за ...

Иванов: Посветив многу енергија и време за решавање на спорот со Грција

Економски - 25.03.2014

Од централниот митинг во Охрид, пред присутни над 50.000 граѓани актуелниот претседател Ѓорге Иванов ја започна предизборната кампања за претстојните претседателски избори, на кои ќе бара нов мандат ...

Груевски: Заедно со Иванов до реформи за напредок на државата

Lider - 25.03.2014

Реформи за напредокот на земјата и за отворање нови работни места, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер Никола Груевски на синоќешниот централен митинг во Охрид на кој беше претставен ...

Груевски: Иванов секогаш имал слух за она што е прогресивно

Денешен - 25.03.2014

Македонските граѓани масовно ќе излезат на претстојните избори закажани за 13-ти и 27-ми април, а албанските гласачи нема да дозволат правото на глас да им го одземе ДУИ и Али Ахмети, порача вчера ...

Ѓорге Иванов денеска оствари средба со жителите на струшкото село Октиси / Фото

Lider - 25.03.2014

Жителите на Октиси го поздравија актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Ѓорѓе Иванов, му посакаа успешна кампања и му изразија силна поддршка за претстојните избори.Локалното население ...

Фото: Иванов во посета на Октиси

Денешен - 25.03.2014

Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Ѓорге Иванов денеска оствари средба со жителите на струшкото село Октиси. Запознавајќи го Иванов со тековниот живот тековните проблеми во нивното ...

Иванов од Струга: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Економски - 25.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва во Струга во градот на мостовите, градот од каде започна духовната и културната преродба на Македонија. Големиот народен учител и преродбеник Димитар Миладинов на своите ...

Иванов: Нема да прифатам загрозување на македонскиот идентитет

Lider - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на соживот.

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе со реализирани над 2.000 проекти

Lider - 25.03.2014

Зад кандидатурата на претседателскиот кандидат на партијата и актуелен претседател Ѓорге Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти, посочи премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, ...

Иванов: Нема да прифатам загрозување на македонскиот идентитет

Денешен - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и предлози што би го загрозиле македонскиот национален идентитет и нашиот модел на соживот.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата за да продолжам со иста посветеност, чесност и искреност

Maxim - 25.03.2014

Европа во Македонија, Македонија во Европа. Држава и економија кои создаваат нови работни места, Македонија - дом во кој се гради благосостојба за сите.

Алан Тереноар: Чест ми е што сум дел од кампањата на Иванов

Maxim - 25.03.2014

Претседателот на Паневропската унија, Алан Тереноар истакна дека за него е вистинска чест и задоволство што е вклучен во кампањата за реизбор на Ѓорѓе Иванов за Претседател на Македонија.

ФОТО: Жителите на Октиси му посакаа среќа на Иванов во трката за претседател

Maxim - 25.03.2014

Денеска жителите на струшкото село Октиси, се сретнаа со актуелниот претседател и кандидат за претседател на ВМРО ДПМНЕ на престојните избори Ѓорѓе Иванов, и му посакаа успешна кампања, а истовремено ...

Иванов: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Maxim - 25.03.2014

Чест ми е да бидам вечерва во Струга во градот на мостовите, градот од каде започна духовната и културната преродба на Македонија. Големиот народен учител и преродбеник Димитар Миладинов на своите ...

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе со реализирани над 2000 проекти

Maxim - 25.03.2014

Груевски истакна дека Иванов во изминатите пет години работеше напорно и одговорно и неговите позиции за името се сосема јасни, а токму народот е тој што одлучува.

Иванов: Младите се најзначајниот капитал на Македонија

Falanga - 25.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име. Како претседател нема да прифатам промена на Уставот заради промена на уставното име и нема да прифатам идеи и ...

Иванов во Велгошти пред централниот митинг во Охрид

24 Вести - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов денеска ја почна изборната кампања за претседателските избори од охридското село Велгошти. - На ова место се создаде првата чета на македонската ...

Иванов: За решение за името ќе се изјаснат македонските граѓани на референдум

Нова ТВ - 24.03.2014

Како претседател нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име, нема да прифатам идеи и предлози кои би го загрозиле македонскиот национален идентитет, посебноста на ...

Иванов од Охрид побара втор претседателски мандат

Телма - 24.03.2014

Ја барам поддршката од граѓаните за втор мандат за да продолжам да работам за доброто на земјата како што тоа го правев во изминатите пет години во кои ги реализирав сите ветени проекти,...

Иванов: Човек може да се откаже од тоа што му е дадено, но не и од идентитетот

МКД - 24.03.2014

Пред пет години токму од овој град реков дека одам да ја освојам довербата на граѓаните на Македонија. И по пет години, пак во понеделник и од истото место, истото ви го велам, дека ќе продолжам со ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ од Охрид најави убедлива изборна победа

Утрински - 24.03.2014

Со голем митинг во центарот на Охрид ВМРО-ДПМНЕ ја почна изборната кампања и најави победа на претседателските и на предвремените парламентарни избори.

Иванов во Велгошти пред централниот митинг во Охрид

А1 On - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов денеска ја почна изборната кампања за претседателските избори од охридското село Велгошти. - На ова место се создаде првата чета на македонската ...

Иванов во Велгошти пред централниот митинг во Охрид

Алфа - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов денеска ја почна изборната кампања за претседателските избори од охридското село Велгошти. Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов ...

Иванов: Ќе ја направам Македонија земја на благосостојба

А1 On - 24.03.2014

Македонија е земја кандидат за членство во ЕУ и НАТО. Ќе продолжам со напорите за интегрирање на Македонија во ЕУ и НАТО, а за нашата подготвеност зборуваат петте извештаи.

Иванов: Македонија во Европа, Европа во Македонија

Алсат-М - 24.03.2014

Претседателската изборната кампања ВМРО – ДПМНЕ ја почна во Охрид. Кандидаттот на партијата Ѓорѓе Иванов истакна дека негов приоритет е Македонија во Европа и Европа во Македонија.

Иванов: Во сè што правев не бев сам, голема беше поддршката од Владата

+инфо - 24.03.2014

На чист понеделник, со чист образ пред пет години токму од овој град реков дека одам да ја освојам довербата на граѓаните на Македонија. И по пет години, пак во понеделник и од истото место, истото ...

Иванов: Ќе продолжам да работам за доброто на Македонија

Фактор - 24.03.2014

Актуелниот претседател Ѓорге Иванов со митинг во Охрид ја започна предизборната кампања за претстојните претседателски избори, на кои ќе бара нов мандат од граѓаните.

Иванов ја стартува кампањата од Велгошти

МРТ - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов, ја почна изборната кампања за претседателските избори токму од охридското село Велгошти и како што рече местото на кое се создаде првата чета на ...

Во Охрид ќе стартува кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседател

МРТ - 24.03.2014

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ стартува со митинг во градот под Самоиловата тврдина, бисерот македонски - Охрид. Пред Охриѓани ќе биде промовиран кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и актуелен претседател Ѓорге Иванов ...

Иванов во Велгошти пред централниот митинг во Охрид

Сител - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов денеска ја почна изборната кампања за претседателските избори од охридското село Велгошти. - На ова место се создаде првата чета на македонската ...

Иванов: Со чист образ ви кажувам не бев сам, се што правев беше со владина поддршка

Локално - 24.03.2014

На чист понеделник, со чист образ пред пет години токму од овој град реков дека одам да ја освојам довербата на граѓаните на Македонија. И по пет години, пак во понеделник и од истото место, истото ...

Ѓорѓе Иванов: Македонија во Европа и Европа во Македонија

Либертас - 24.03.2014

Претседателската изборната кампања ВМРО – ДПМНЕ ја почна во Охрид. Кандидатот на партијата Ѓорѓе Иванов истакна дека негов приоритет е Македонија во Европа и Европа во Македонија.

ИВАНОВ ЈА ПРЕТСТАВИ ПРОГРАМАТА: На блокадите од Грција ќе одговориме со отвореност

Телеграф - 24.03.2014

Програмата има 20 столба, првиот е залагање за државно единство Европа во Македонија и Македонија во Европа, држава и економија што создаваат нови работни места и Македонија дом во кој се гради ...

Иванов во Велгошти најави континуитет и доследност во ставовите

Телеграф - 24.03.2014

Во своето прво претставување Иванов зборуваше за единството на државата, неприфаќањето промени во Уставот за промена на името, владеење на правото, отворена надворешна политика, продолжување на ...

ИВАНОВ: Со чист образ повторно ја барам довербата

Телеграф - 24.03.2014

Иванов ја побара довербата од народот за да продолжи со истата посветеност, чесност и искреност да работи за Македонија Европа во Македонија, Македонија во Европа.

Иванов првиот митинг од изборната кампања го одржа во Велгошти

Вистина.мк - 24.03.2014

Во охридското село Велгошти Ѓорге Иванов го одржа првиот митинг од изборната кампања која почна денеска. - Кога се работи тимски и заедно секогаш резултатите се видливи! Барам доверба за да работиме ...

Иванов од Охрид: Со чист образ повторно ја барам довербата за да продолжам со иста посветеност, чесност и искреност

Вистина.мк - 24.03.2014

Пред пет години, од ова исто место, на чист понеделник, ви порачав дека со чист образ тргнувам да ја освојам довербата на граѓаните за избор на претседател на Република Македонија.

Иванов: Земам залет зашто знам каде одиме

За Се - 24.03.2014

Силата на Македонија, е во нејзината отвореност и поврзаност. Ќе продолжам со политиката на глобално, европско и регионално ниво. На блокадите од нашиот јужен сосед, посочи Иванов, ќе одговориме со ...

Иванов во Велгошти: Барам доверба за да работиме заедно за Македонија

Курир - 24.03.2014

Првиот митинг на првиот ден од изборната кампања, Ѓорге Иванов го одржа во охридското село Велгошти, каде оствари средба со жителите и порача дека му претставува чест што кампањата ја започнува токму ...

Иванов во Велгошти: Барам доверба за да работиме заедно како тим за Македонија

Press24 - 24.03.2014

Првиот митинг актуелниот претседател на Македонија, Ѓорѓе Иванов, кој ја трча трката за втор претседателски мандат, се одржа во охридското село Велгошти.

Иванов првиот митинг од изборната кампња го одржа во Велгошти

Република - 24.03.2014

Во охридското село Велгошти Ѓорге Иванов го одржа првиот митинг од изборната кампања која почна денеска. - Кога се работи тимски и заедно секогаш резултатите се видливи! Барам доверба за да работиме ...

Иванов: Барам доверба за да работиме заедно за Македонија

За Се - 24.03.2014

Првиот митинг на првиот ден од изборната кампања, Ѓорге Иванов го одржа во охридското село Велгошти, каде оствари средба со жителите и порача дека му претставува чест што кампањата ја започнува токму ...

ВМРО ДПМНЕ ја започна претседателската кампања од Велгошти

ТВМ - 24.03.2014

ВМРО ДПМНЕ ја започна претседателската кампања од Велгошти. Денешниот ден беше посочен како денот кога во Велгошти и Охрид пред една година била извојувана најголемата победа на ВМРО ДПМНЕ.

Иванов од Охрид: Во сè што правев не бев сам, голема беше поддршката од Владата

Делчево Денес - 24.03.2014

На чист понеделник, со чист образ пред пет години токму од овој град реков дека одам да ја освојам довербата на граѓаните на Македонија… И по пет години, пак во понеделник и од истото место, истото ...

Иванов: Ќе ја направам Македонија земја на благосостојба

Република - 24.03.2014

Македонија е земја кандидат за членство во ЕУ и НАТО. Ќе продолжам со напорите за интегрирање на Македонија во ЕУ и НАТО, а за нашата подготвеност зборуваат петте извештаи.

Иванов од Охрид: Со чист образ повторно ја барам довербата за да продолжам со иста посветеност, чесност и искреност

Курир - 24.03.2014

Пред пет години, од ова исто место, на чист понеделник, ви порачав дека со чист образ тргнувам да ја освојам довербата на граѓаните за избор на претседател на Република Македонија.

Поддршка за Иванов и од претседателот на Паневропската Унија

Курир - 24.03.2014

Од почетокот на неговиот мандат Иванов започна со активна дипломатија со цел да се вреднуваат исправните причини поради кои Македонија не треба да го менува уставното име.

Иванов: Со чист образ повторно ја барам довербата за да продолжам со иста посветеност, чесност и искреност

Нетпрес - 24.03.2014

Пред пет години, од ова исто место, на чист понеделник, ви порачав дека со чист образ тргнувам да ја освојам довербата на граѓаните за избор на претседател на Република Македонија.

Иванов од Охрид побара втор претседателски мандат

Спектра ТВ - 24.03.2014

Актуелниот претседател Ѓорге Иванов со митинг во Охрид ја започна предизборната кампања за претстојните претседателски избори, на кои ќе бара нов мандат од граѓаните.

Иванов: Македонија го бара она што го заслужи

Макфакс - 24.03.2014

Ќе продолжам со напорите за интегрирање на Македонија во Европската унија и во НАТО, а за нашата подготвеност зборуваат петте извештаи. Го бараме она што сме го заслужиле, како за другите, така и за ...

Иванов во Велгошти: Барам доверба за да работиме заедно за Македонија

Денешен - 24.03.2014

Првиот митинг на првиот ден од изборната кампања, Ѓорге Иванов го одржа во охридското село Велгошти, каде оствари средба со жителите и порача дека му претставува чест што кампањата ја започнува токму ...

Иванов ја започна кампањата од револуционерното Велгошти

Lider - 24.03.2014

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов денеска ја почна изборната кампања за претседателските избори од охридското село Велгошти. - На ова место се создаде првата чета на македонската ...

Иванов во Велгошти побара доверба за нов мандат

Економски - 24.03.2014

Првиот митинг на првиот ден од изборната кампања, Ѓорге Иванов го одржа во охридското село Велгошти, каде оствари средба со жителите и порача дека му претставува чест што кампањата ја започнува токму ...

Иванов пред 50.000, Пендаровски пред 1.500 луѓе

Денешен - 24.03.2014

Во моментов ВМРО-ДПМНЕ во Охрид го одржува најмасовниот митинг кога и да е одржан во овој град. Според проценките, на митингот во Охрид присуствуваат повеќе од 50.000 граѓани, кои излегоа да му дадат ...

Иванов: Посветив многу енергија и време за решавање на спорот со Грција

Lider - 24.03.2014

Од централниот митинг во Охрид, пред присутни над 50.000 граѓани актуелниот претседател Ѓорге Иванов ја започна предизборната кампања за претстојните претседателски избори, на кои ќе бара нов мандат ...

Иванов: Ќе продолжам да работам за доброто на Македонија

Falanga - 24.03.2014

Тој истакна дека во својот мандат многу енергија и време посветил на решавање на наметнатиот спор околу името со соседна Грција. Актуелниот претседател Ѓорге Иванов со митинг во Охрид ја започна ...