TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорт - „Енфилд роуд“ на македонски начин

Време - 12.02.2011

Петар Једиковски Валкањето во кал што во средата мораа да го истрпат најдобрите фудбалери на Македонија и на Камерун, а меѓу нив и големите ѕвезди на Интер, Самуел Ето и Горан Пандев, повторно го ...

Црно ни се пишува во Даблин!

Спорт - 11.02.2011

Со ваква игра, со ваква атмосфера, но и со ваква работа на стручниот штаб немаме шанси да ги спасиме квалификациите... Можно ли е оваа македонска фудбалска репрезентација на Мирсад Јонуз и ...

Спорт - Ето и Пандев се мачеа во калта

Време - 11.02.2011

Прескапите влезници, малобројната публика, студеното време, катастрофалниот терен за игра на арената „Филип Втори“ и новиот пораз на фудбалската репрезентација на Македонија (0-1) го одбележаа ...

Пандев едно полувреме, Ето - 54 минути

Утрински - 11.02.2011

Звездите на милански Интер, Горан Пандев и Самуел Ето, беа стартери во репрезентациите на Македонија и Камерун во меѓусебната фудбалска пресметка во средата, но не останаа до крај на теренот.

Камерун не' дозаглави во калта на „Филип Втори“

Утрински - 11.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација имаше поразителен влез во 2011 година. На домашен терен загуби од Камерун со 1:0 во меч што требаше да претставува еден вид генерална проба за пресметката со ...

Арената плаче за репрезентативен тревник

Утрински - 11.02.2011

Македонија плаче за национален и репрезентативен фудбалски тревник, тревник на кој играчите ќе можат достоинствено да ги одработат своите обврски, како гледачи да уживаме во магијата на најважната ...

Камерун нe` лизна на лединката

Дневник - 11.02.2011

ФУДБАЛ - МАКЕДОНИЈА И ВО 2011 ГОДИНА СТАРТУВАШЕ СО ПОРАЗ Теренот на најрепрезентативниот фудбалски објект во Македонија беше очаен, па гледачите немаа шанса да видат ни добар фудбал ни дел од ...

Лесен залак за „нескротливите лавови“

Н.Македонија - 11.02.2011

Лошиот терен не дозволи фудбалска убавина, гледачите видоа повеќе борба отколку игра, а во сето тоа Камерунците подобро се снајдоа Наумоски и Бонг во дуел на мечот во средата Македонија 0 Камерун 1 ...

Порази на конкурентите на Македонија

А1 - 10.02.2011

Сите репрезентации од квалификациската група „Б“ за ЕУРО 2012, вклучително и Македонија кои во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари претрпеа порази.

Неуспешна генералка, Јонуз сеуште проверува

А1 - 10.02.2011

Неуспешна генералка пред продолжението на европските квалификации за нашата најдобра фудбалска селекција. Ако Камерун кој го пречекавме како 43-та светска сила е мерило, тогаш нема многу простор за ...

Доволно добри за пораз!

Спорт - 10.02.2011

Калливиот терен беше главната причина за лошата фудбалска претстава по која "лавовите" од Африка си заминаа со трумф Остануваат само воздишките дека за малку немало да загубиме.

Јонуз: Не сум задоволен само од резултатот!

Спорт - 10.02.2011

"Она што посакував да го видам го видов, тешкиот терен не дозволи поквалитетна игра. Лично не сум задоволен само од резултатот" истакна Мирсад Јонуз Не премногу разочаран беше селекторот Мирсад Јонуз ...

Македонија загуби од Камерун

Телма - 10.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Камерун на пријателската средба со 1:0 во Скопје. Решавачки беше голот на фудбалерот на Кристал Палас, Метју Мбута, во 75 минута.

Видео: Македонија - Камерун 0:1

Спорт Денес - 10.02.2011

Нашата најдобра фудбалска репрезентација беше поразена на пријателскиот натпревар против Камерун одигран на Националната Арена Филип Втори со ...

И противниците на Македонија разочараа

Идивиди - 10.02.2011

Сите репрезентации од квалификациската група „Б“ за ЕУРО 2012, вклучително и Македонија кои во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари претрпеа порази.

Јонуз незадоволен само од резултатот

Кајгана - 10.02.2011

Победата на Камерун во вчерашниот пријателски натпревар против Македонија различно се рефлектираше кај двајцата селектори, Мирсад Јонуз и Хавиер Клементе.

Македонија поразена, Јонуз задоволен

Спортски - 10.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација на домашен терен e поразена од Камерун со 0:1. На каливиот терен кој недозволуваше добра игра, поумешни беа Камерунците и искористија една од малиот број на ...

Порази на репрезентациите од квалификациската група за ЕП во која игра Македонија

Сител - 10.02.2011

Сите репрезентации од квалификациската група „Б“ за ЕУРО 2012, вклучително и Македонија кои во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари претрпеа порази.

Пораз на Македонија во пријателски фудбалски натпревар со Камерун

МРТ - 10.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0. Гостите од „црниот континент“ кои се 43-ти на светската ранг листа или 36 места подобро ...

Порази на репрезентациите од квалификациската група во која игра Македонија

МРТ - 10.02.2011

Сите репрезентации од квалификациската група „Б“ за ЕУРО 2012, вклучително и Македонија кои во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари претрпеа порази.

Направивме низа од порази

Вечер - 10.02.2011

Отсуството на креативност во играта, за што придонесе и тешкиот терен, и неефикасноста и натаму остануваат главен проблем во играта на избраниците на Јонуз Македонските фудбалски репрезентативци не ...

Јонуз незадоволен само од резултатот

Точка - 10.02.2011

Победата на Камерун на вчерашниот пријателски натпревар против Македонија различно се рефлектираше кај двајцата селектори, Мирсад Јонуз и Хавиер Клементе.

Македонија поразена, Јонуз задоволен

Таратур - 10.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација на домашен терен e поразена од Камерун со 0:1. На каливиот терен кој недозволуваше добра игра, поумешни беа Камерунците и искористија една од малиот број на ...

Македонија го пречекува Камерун

А1 - 09.02.2011

Покрај натпреварот Македонија-Камерун, кој од 17:30 часот ќе се одигра во Скопје, ширум светот ќе се одиграат уште 24 пријателски натпревари.

Камерун поумешен во калта на „Филип Втори“

А1 - 09.02.2011

И по пет натпревари и осум месеци македонската фудбалска репрезентација и натаму е без победа. Резултатската криза сега се префрли и во областа каде што Македонија беше специјалист, во пријателските ...

Пандев и Ето на "Филип II"

Спортско инфо - 09.02.2011

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Мирсад Јонуз, изјави дека денешниот дуел со Камерун ќе биде одличен тест за нашите репрезентативци в пресрет на продолжението на квалификациите ...

Фудбал: Македонија-Камерун

Р.С.Европа - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска во Скопје игра пријателски натпревар со селекцијата на Камерун. Двете репрезентации ќе бидат предводени од фудбалерите на европскиот и светски клупски ...

Македонија денеска го пречекува Камерун на Филип Втори Арената

24Фудбал - 09.02.2011

Денеска на Арената Филип Втори во Скопје со почеток во 17.30 часот, Македонија го пречекува Камерун во пријателски фудбалски натпревар.

"Лавовска" пресметка...!

Спорт - 09.02.2011

По пауза од 4 месеци најдобриот состав на Македонија е на едно место. Очајниот квалификациски старт, низата турбуленции, повреди и експериментални контролни дуели се зад нас.

Нема штедење на силите...

Спорт - 09.02.2011

"Без разлика што се работи за пријателска средба секако секој сака триумф", велат капитените на денешните противници, Пандев и Ето Во пресрет на денешната средба и од двете селекции на вчерашната ...

Македонја против Камерун денес во Скопје

VOX - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација денес ќе го одигра пријателскиот натпревар против една од најдобрите африкански селекции, репрезентацијата на Камерун.

InterNews.it извести за пречекот на Ето од Македонските фанови

FC Интер - 09.02.2011

Во очекување на натпреварот помеѓу националните селекции на Пандев и Ето , Камерунскиот репрезентативец имаше пријатна средба со навивачите на Неразурите од Македонија, чиј фан-клуб ќе стане ...

Спорт - Пандев и Ето во голгетерски дуел

Време - 09.02.2011

Соиграчите од Интер, Горан Пандев и Самуел Ето, на голгетерска пресметка во Скопје. Од едната страна Пандев во црвено-жолто ќе се обиде да го совлада Идриз Камени, а на спротивната, Ето ќе биде ...

Неуспешна контрола со Камерун

VOX - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација претрпе минималне пораз од Камерун од 1:0 во пријателскиот дуел реализиран вечерва на Националната Арена Филип Втори во Скопје.

Ништо ново на "Градски"

Спортнет - 09.02.2011

Фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Камерун со 1:0 во пријателскиот меч одигран вечерва на Националната Арена "Филип Втори" во Скопје.

Пораз од Камерун

Мак.Фудбал - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0. Средбата се одигра во лоши услови поради калливиот терен на „Националната арена Филип Втори“ во ...

Македонија поразена од Камерун

Спортско инфо - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација на домашен терен поразена од Камерун со 1 - 0... Македонија продолжува да реди порази, овојпат на Националната Арена Филип Втори Македонски на пријателски ...

Пандев: Нема штедење во мечеви за репрезентацијата

Утрински - 09.02.2011

„Нема штедење. Секогаш кога играм за репрезентацијата, го давам максимумот. Така ќе биде и овојпат. Не' очекува тежок и, се надевам, добар натпревар без оглед што е пријателски“, порача Горан Пандев ...

Македонија минимално поразена од Камерун

Утрински - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација минимално загуби со 0:1 од Камерун во пријателскиот натпревар одигран на националната арена „Филип Втори“.

Пандев и Ето распукаа вербално

Дневник - 09.02.2011

Соиграчите од италијански Интер, капитени на фудбалските репрезентации на Македонија и на Камерун, ветуваат победи пред денешниот попладневен контролен натпревар во Скопје (17.30 ч.

Нема штедење на силите...

Идивиди - 09.02.2011

"Без разлика што се работи за пријателска средба секако секој сака триумф", велат капитените на денешните противници, Пандев и Ето Во пресрет на денешната средба и од двете селекции на вчерашната ...

Шиков: Камерун го има Ето, но ние нашата публика

Спорт Денес - 09.02.2011

Пред вечерашниот пријателски натпревар против Камерун, дефанзивецот на Етникос Ахна и Македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар натпревар со позитивен епилог по нашата селекција.

Мојсов: Камерун е одлична можност за проверка пред Ирска

Спорт Денес - 09.02.2011

Перспективниот „стопер“ во националниот тим, кој сега веќе редовно добива повик од селектророт Јонуз, Даниел Мојсов исто така верува во позитивен исход од дуелот со Камерун.

Македонија денес против Камерун

Кајгана - 09.02.2011

Покрај натпреварот Македонија-Камерун, кој од 17:30 часот ќе се одигра во Скопје, ширум светот ќе се одиграат уште 24 пријателски натпревари.

Меси против Роналдо во Лондон

Н.Македонија - 09.02.2011

Покрај натпреварот денеска во Скопје помеѓу Македонија и Камерун, се играат повеќе други интересни репрезентативни пријателски натпревари, вкупно 25 Од противниците на Македонија во квалификациите за ...

Време е за Африка

Н.Македонија - 09.02.2011

Македонија досега нема победа над селекција од Африка, по двете нерешени со Египет и со Нигерија, па време е за триумф, вечерва, против 43.

Македонија - Камерун во живо на Web.MaxTV

Идивиди - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија, денеска со почеток од 17 часот и 30 минути на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски натпревар со Камерун, кој ќе можете во живо да ...

Македонија - Камерун, денеска од 17.30 часот

Mnogoo - 09.02.2011

По неколкудневна најава, денеска од 17.30 часот, Македонија и Камерун ќе го одиграат пријателскиот фудбалски натпревар што ќе биде последна подготовка пред продолжението на квалификациите.

Пандев и Ето на пријателски мегдан

Шпиц - 09.02.2011

Македонија денеска (17.30 часот) во арената „Филип Втори“ го пречекува Камерун во последната контрола пред мартовското гостување во квалификациите за ЕП 2012 во Даблин.

Камерун предизвик за прекинување на црната серија

Алфа - 09.02.2011

Пријателскиот меч со Камерун денес од 17 и 30 на Филип Втори одличен повод по четири месеци повторно собир на најдобрите македонски фудбалери.

Камерунците не совладаа на Филип Втори

Спорт Денес - 09.02.2011

Репрезентативците на Камерун славеа на пријателскиот натпревар одигран на арената Филип Втори во дуелот против најдобрите македонски фудбалери со 1-0.

Македонија совладана од Камерун на „Филип Втори“

Форум - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Камерун во пријателски натпревар, одигран во средата навечер во Скопје, ја совлада Македонија со 1:0 Решавачкиот момент на натпреварот се случи во 75 минута кога по ...

Пораз на Македонија во пријателски фудбалски натпревар со Камерун

Алсат-М - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0. Гостите од „црниот континент“ кои се 43-ти на светската ранг листа или 36 места подобро ...

Шумоликовски: Сеуште сме во подготовки

Спорт Денес - 09.02.2011

Капитенот на македонската селекција Величе Шумоликовски по завршувањето на денешниот натпревар против Камерун изјави дека нашите репрезентативци сеуште се во подготвителен период па поради тоа не го ...

Ништо ново на "Градски"

Идивиди - 09.02.2011

Фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Камерун со 1:0 во пријателскиот меч одигран вечерва на Националната Арена "Филип Втори" во Скопје.

Јонуз: Задоволен сум од формата

Спорт Денес - 09.02.2011

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз по завршувањето на дуелот против Камерун изјави дека ваквите натпревари се решаваат со една грешка.

Јонуз незадоволен само од резултатот

Форум - 09.02.2011

Победата на Камерун во вечерашниот пријателски натпревар против Македонија различно се рефлектираше кај двајцата селектори, Мирсад Јонуз и Хавиер Клементе Новиот предводник на Камерун, Шпанецот ...

Нова „нула“ за македонските фудбалери

Mnogoo - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација доживеа нов пораз на пријателските натпревари овој пат од селекцијата на Камерун со минимални 1-0.

Нов пораз за македонската репрезентација

Алфа - 09.02.2011

Премногу пријателски натпревар е она што најдобро ги опишува случувањата на арената Филип Втори. Топката едвај стигнуваше до голманите на двата национални тимови во форма на закана иако почетокот на ...

Лавовска битка на „Филип втори“

Кирилица - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација ќе ја започне 2011 година со дуел со една од најдобрите африкански селекции, Камерун во пријателскиот меч на националната арена „Филип втори“ од 17.30 часот ...

Македонската фудбалска репрезентација домаќин на Камерун

Сител - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија, денеска со почеток од 17 часот и 30 минути на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски натпревар со Камерун.

Македонската фудбалска репрезентација домаќин на Камерун

МРТ - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија, денеска со почеток од 17 часот и 30 минути на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски натпревар со Камерун.

Македонија- Камерун денеска во Скопје

Канал5 - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска против Камерум на арената „Филип Втори“ ќе го одигра првиот официјален натпревар во 2011 година.

Африканските лавови се радуваа на „Филип втори“

Кирилица - 09.02.2011

Селекцијата на Камерун, една од најдобрите селекции од „црниот континент“ победи во пријателскиот меч со Македонија на националната арена „Филип втори“ денеска со 1-0 Мбута во 75 минута го искористи ...

Пораз на Македонија во пријателски фудбалски натпревар со Камерун

Сител - 09.02.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0. Гостите од „црниот континент“ кои се 43-ти на светската ранг листа или 36 места подобро ...

Нов пораз на македонската фудбалска репрезентација

Канал5 - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација го продолжува резултатскиот пост. Црниот период без успех на нашиот национален тим, трае веќе осум месеци и пет одиграни средби.

Кристијан - нова фудбалска надеж

Вечер - 09.02.2011

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Отворени забавни фудбалски школи-Скопје, вчера во спортската сала на ОУ "Наум Наумовски-Борче" во Скопје, пред пријателскиот натпревар ...

Македонија го пречекува Камерун

Точка - 09.02.2011

Покрај натпреварот Македонија-Камерун, кој од 17:30 часот ќе се одигра во Скопје, ширум светот ќе се одиграат уште 24 пријателски натпревари.

Шиков: Камерун го има Ето, но ние нашата публика

Точка - 09.02.2011

Пред вечерашниот пријателски натпревар против Камерун, дефанзивецот на Етникос Ахна и Македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар натпревар со позитивен епилог по нашата селекција.

Мојсов: Камерун е одлична можност за проверка пред Ирска

Точка - 09.02.2011

Перспективниот „стопер“ во националниот тим, кој сега веќе редовно добива повик од селектророт Јонуз, Даниел Мојсов исто така верува во позитивен исход од дуелот со Камерун.

Јонуз: Како да се одбраниме од Ето!?

Курир - 09.02.2011

Селекторот на Македонија потенцираше дека најголемата опасност по нашиот гол вечерва ќе доаѓа од „колегата“ на Пандев од Интер.

Пораз од Камерун

Курир - 09.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација претрпе пораз од 1:0 од Камерун на Националната арена „Филип Втори“, во премиерниот натпревар од 2011 година.

Македонија - Камерун 0:1

Press24 - 09.02.2011

Стрелец на голот за гостите беше Метју Мбута во 76 минута од натпреварот Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0.

Македонија - Камерун на националната арена

Inpress - 09.02.2011

Скопје, 9. февруари 2011 (ИНПРЕС) Денеска со почеток во 17.30 на националната арена „Филип Втори“, Македонската фудбалска репрезентација ќе одигра пријателски меч против репрезентацијата на Камерун.

Клементе со почит, Јонуз со пофалби за Ето

А1 - 08.02.2011

По повод утрешниот фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите одржаа прес - конференција во хотелот Александар Палас.

Камерунците некомплетни на првиот тренинг

Спорт - 08.02.2011

Ги немаше првиот голман Идриз Камени, како и Беноа Асу-Екото и Хаман Саџо кои се очекуваат во текот на денешниот ден Со само 13 фудбалери, и само еден голман синоќа Камерун го почна првиот од ...

Пријателски, но "лавовски"...

Спорт - 08.02.2011

"Камерун е селекција која негува мешавина на бразилски и екс-југословенски фудбал. За нас, во секој случај, соодветен противник како финална подготовка за следните предизвици", вели Јонуз Преку ...

Пандев: "Дуелот со Ето вистинска контрола за Ирска"

Спорт - 08.02.2011

"Натпреварот со Камерун треба да биде наша генералка за тоа што не очекува во март. Квалификациите за Македонија не се завршени...

Спорт - Јонуз: Репрезентацијата има навивачка опозиција

Време - 08.02.2011

Петар Једиковски Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев по петмесечна пауза утре со Камерун повторно ќе одигра меч во националниот тим, а тоа ќе биде негово прво појавување ...

Пандев - Ето спектакл на "Филип Втори"

Спортнет - 08.02.2011

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија е пред одличен тест во пресрет на продолжението од квалификациите за пласман на ЕП.

Пандев против Ето на Филип Втори Арената

FC Интер - 08.02.2011

Утре во 17.30 на Филип II Арената ќе се одигра пријателскиот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Камерун, а навивачите на нашата репрезентација и Интер ќе имаат прилика покрај ...

Пандев: Секогаш го давам максимумот за Македонија

24Фудбал - 08.02.2011

На денешната прес конференција по повод пријателскиот натпревар против Камерун, Горан Пандев најави дека очекува позитивен резултат.

Клементе и Јонуз со почит кон противникот

24Фудбал - 08.02.2011

По повод утрешниот пријателски фудбалски натпревар, селекторите на Македонија и Камерун ги истакнаа своите очекувања на денешната прес конферанција.

Пандев & Ето ...гол шоу на „Филип Втори“

VOX - 08.02.2011

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Мирсад Јонуз изјави дека утрешниот меч со Камерун ќе биде одличен тест за нашите репрезентативци в пресрет на продолжението на квалификациите за ...

Eто доби шал Inter Fans Macedonia

FC Интер - 08.02.2011

Самуел Ето доби шал Inter Fans Macedonia од членови на нашата редакција, кои го посетија на тренингот на камерунската репрезентација.

Пандев и Ето долетаа во Скопје

Утрински - 08.02.2011

Горан Пандев и Самуел Ето допатуваа во Скопје. На скопскиот аеродром „Александар Велики“ слетаа нешто пред еден часот со приватен авион од Милано иако нивното атерирање беше првично најавено за два ...

Пандев: Нема штедење за репрезентацијата

Утрински - 08.02.2011

"Нема штедење. Секогаш кога играм за репрезентацијата, го давам максимумот. Така ќе биде и овојпат. Не очекува тежок и се надевам, добар натпревар без оглед што е пријателски", порача Горан Пандев ...

Македонија и Камерун најавуваат игра за победа

Телма - 08.02.2011

Македонија и Камерун утре на Националната Арена Филип Втори со почеток од 17:30 часот ќе одиграат пријателски натпревар.

"Дуелот со Ето вистинска контрола за Ирска"

Идивиди - 08.02.2011

"Натпреварот со Камерун треба да биде наша генералка за тоа што не очекува во март. Квалификациите за Македонија не се завршени...

Богатинов пристигна загреан за тестот

Дневник - 08.02.2011

Голманот Мартин Богатинов е еден од македонските фудбалски репрезентативци кои во форма го очекуваат утрешниот контролен натпревар со Камерун во Скопје (17.30 ч.) .

Ето покажа дека знае да лизга и на мраз

Дневник - 08.02.2011

Нозете на Камерунецот, кои на фудбалскиот пазар се проценуваат на околу 40 милиони евра, за среќа, останаа неповредени и тоа благодарение на самиот играч, кој покажа добра рамнотежа на замрзнатата ...

Викенд-голеадата продолжува и на „Филип Втори“?

Н.Македонија - 08.02.2011

Селекторот за утрешниот тест-меч со Камерун најавува офанзивна формација со тројца напаѓачи, зад кои ќе биде Пандев Македонската репрезентација вчера го одржа првиот тренинг Ќе играме со три шпица ...

Клементе со почит, Јонуз малодушен

Форум - 08.02.2011

По повод утрешниот фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите одржаа прес – конференција во хотелот Александар Палас „И за Камерун и за Македонија ...

Клементе со почит, Јонуз малодушен

Кајгана - 08.02.2011

По повод утрешниот фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите одржаа прес – конференција во хотелот Александар Палас.

Клементе со респект, Јонуз премногу возбуден

Спортски - 08.02.2011

Денес во хотелот Александар Палас во Скопје се одржа пресконференција по повод утрешниот пријателски натпревар помеѓу селекциите на Македонија и Камерун.

Траги-комичен прес пред Македонија - Камерун

Mnogoo - 08.02.2011

Репрезентациите на Македонија и Камерун денеска излегоа на прес-конференција. Се одржа во малата прес-соба во хотелот „Александар палас“ и кратко и општо ги кажаа очекувањата за утрешниот натпревар.

Пандев: Ќе го победиме Камерун

Спорт Денес - 08.02.2011

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација , Горан Пандев најави игра на победа на нашиот национален тим против најдобрата селекција од Африка, Камерун на средбата која ќе се одигра в среда ...

Македонија – Камерун спектакл на "Филип втори"

Алсат-М - 08.02.2011

Утрешниот пријателски фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите го гледаат како одличен тест во пресрет на официјалните натпревари кои ги очекуваат ...

Утре Македонија - Камерун

Алфа - 08.02.2011

Една од најатрактивните светски репрезентации е во Скопје. Камерун е одличен противник за заокружување на подготвителниот циклус пред новиот предизвик на Македонија во квалификациите за Европското ...

Пандев - Ето спектакл на "Филип Втори"

Сител - 08.02.2011

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија е пред одличен тест во пресрет на продолжението од квалификациите за пласман на ЕП.

Клементе со почит, Јонуз малодушен

МРТ - 08.02.2011

По повод утрешниот фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите одржаа прес – конференција во хотелот Александар Палас.

Јонуз: Камерун е една од најдобрите африкански и европски репрезентации

Канал5 - 08.02.2011

Имаме верба, мотив и обврска да играме добар фудбал. Македонската репрезентација утре на националната арена против Камерун игра пријателски натпревар.

Ето: Уживам во Македонија; Пандев: Голем предизвик

Вечер - 08.02.2011

На денешната контрола на "Филип Втори" (17,30 ч.) ѕвездите на италијанскиот калчо гигант Интер за прв пат ќе бидат ривали на зелениот терен На хартија пријателски, но за капитенот на Македонија, ...

Клементе со почит, Јонуз малодушен

Точка - 08.02.2011

По повод утрешниот фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Камерун, селекторите и капитените на репрезентациите одржаа прес – конференција во хотелот Александар Палас.

Пандев против Ето на „Филип Втори“

Журнал - 08.02.2011

Скопје, 8 февруари - Утрешниот меч со Камерун ќе биде одличен тест за нашите репрезентативци во пресрет на продолжението на квалификациите за ЕП, смета Мирсад Јонуз, селекторот на фудбалската ...

Пандев најави победа против Ето

eReporter - 08.02.2011

Македонскиот капитен Горан Пандев најави победа на утрешниот пријателски натпревар против фудбалската репрезентација на Камерун која допатува во Скопје предводена од неговиот клупски колега од Интер ...

Клементе со респект, Јонуз збунет

Таратур - 08.02.2011

Денес во хотелот Александар Палас во Скопје се одржа пресконференција по повод утрешниот пријателски натпревар помеѓу селекциите на Македонија и Камерун.

Пандев: Без штедење до триумф против Камерун

Курир - 08.02.2011

На денешната прес конференција македонскиот најдобар фудбалер најави максимална ангажираност и секако триумф во дуелот против неговиот соиграч од Интер.

Македонската селекција го одработи првиот тренинг

Inpress - 08.02.2011

Скопје, 8. февруари 2011 (ИНПРЕС) Со приватен авион кој е сопственост на фудбалскиот клуб Интер вчера на аеродромот Александар Велики пристигнаа капитените на Македонската фудбалска репрезентација и ...

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг

А1 - 07.02.2011

Македонските фудбалски репрезентативци го одржаа првиот тренинг пред пријателскиот натпревар со Камерун, в среда во Скопје. Денеска не работеше единствено Александар Лазески. Убаво е да се победува.

Комплетирање за дуелот со Камерун

Спорт - 07.02.2011

Националите во безмалку најсилен состав ја очекуваат генералната проверка пред продолжението од квалификациите за ЕП 2012 Македонската репрезентација денеска, од 12 часот, во хотелот "Стоун Бриџ" во ...

Јонуз ја изврши првата прозивка

Спортнет - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска стартуваше со подготовките за претстојниот пријателски натпревар со селекцијата на Камерун кој ќе се игра во среда од 17:30 часот.

Маневски место Попов против Камерун

Утрински - 07.02.2011

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз за денес во хотелот „Стоун бриџ“ ја закажа првата прозивка на играчите за пријателската средба со Камерун што ќе се одигра во среда на ...

Прв тренинг на македонската репрезентација за мечот со Камерун

Телма - 07.02.2011

Македонскиот фудбалски тим стартуваше со подготвките за престојниот пријателски натпревар против Камерун што е последен тест пред продолжетокот од квалификациите за ЕП 2012.

Наумоски претходница за денешното пребројување

Дневник - 07.02.2011

Напаѓачот од австриски Матерсбург пристигна прв за тест-средбата со Камерун в среда во Скопје, а на денешната прозивка селекторот Јонуз ги очекува да пристигнат и преостанатите 17 кандидати Напаѓачот ...

Комплетирање за дуелот со Камерун

Идивиди - 07.02.2011

Македонската репрезентација денеска, од 12 часот, во хотелот "Стоун Бриџ" во Скопје го стартува собирот за пријателскиот натпревар со Камерун кој на 9 февруари, од 17:30 часот ( директен пренос на ...

Стартуваат подготовките за натпреварот Македонија - Камерун

Алфа - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација денес го има првиот собир пред пријателскиот натпревар со селекцијата на Камерун. Домашниот национален тим од 15:30 на игралиштетот на ФК Работнички ќе го ...

Клементе прв селектор со две репрезентации во Скопје

Н.Македонија - 07.02.2011

Досега четворица селектори по двапати предводеле репрезентации во Скопје на меч против Македонија, но сегашниот кормилар на Камерун задутре ќе стане првиот што во Скопје дошол со две различни ...

Јонуз ги собра репрезентативците, дојдоа и африканските лавови

Спорт Денес - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска стартуваше со подготовките за претстојниот пријателски натпревар со селекцијата на Камерун (среда 17.30ч.

Галерија: Македонија го одработи првиот тренинг

Mnogoo - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација предводена од селекторот Мирсад Јонуз, денеска го одработи првиот тренинг пред пријателскиот натпревар со Камерун во среда.

На 'Филип Втори' Пандев против Ето

Алсат-М - 07.02.2011

Македонија и Камерун кои в среда односно задутре во Скопје ќе го играат нивниот прв пријателски натпревар, денеска ги одржаа првите подготовки.

Пандев и Ето пристигнаа во Скопје со авионот на Интер

Здраво - 07.02.2011

Репрезентацијата на Камерун на пријателската средба со Македонија ќе настапи во својот најдобар состав предводена од голгетерот на Интер, Ето кој во Скопје допатува заедно со својот клупски колега ...

Фудбалерите се подготвуваат за Камерун

Канал5 - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација со 17 од повиканите 18 репрезентативци попладнево во Скопје ги започна кратките подготовки пред пријателскиот дуел во среда на Арената „Филип втори“ со силниот ...

Пандев и Ето со победнички дух

Вечер - 07.02.2011

Двајцата пристигнаа во добро расположение, по синоќешната победа на Интер над Рома (5:3), и веднаш заминаа во своите табори на првиот тренинг за утрешната контрола меѓу Македонија и Камерун на "Филип ...

Јонуз ги собра репрезентативците, дојдоа и африканските лавови

Точка - 07.02.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска стартуваше со подготовките за претстојниот пријателски натпревар со селекцијата на Камерун (среда 17.30ч.