TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Комити со спектакуларна пиротехничка кореографија во чест на Јохан

Press24 - 14.04.2013

Навивачката група Комити изведе досега невидена приотехничка корегорафија поради која десетина минути мечот беше во прекин од густиот дим кој го обви стадионот Филип Втори во ...

Вашингтон пост: Осуденик за воени злосторства дочекан како херој во Македонија

Либертас - 14.04.2013

Превод на статија насловена „Македонија: Осуденик за воени злосторства по помилувањето дочекан како херој“ објавена на 11-ти април во Вашинтон пост.

Ќерката на Фрчкоски „затрупана“ со негативни реакции по критиките на Јохан (фото)

Република - 14.04.2013

Откако прво таткото, Љубомир Фрчкоски, даде „брилијантен“ предлог за две Македонии, детално разработен со намера за поделба на македонскиот народ, сега и ќерката, Лени Фрчковска, со желба да привлече ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон соживот

Дневник - 13.04.2013

Враќањето на Јохан Тарчуловски во Македонија треба да претставува чекор напред кон натамошното помирување и кон градењето на соживотот во Македонија онака како што отсекогаш се практикувало на овие ...

ФОТО+ВИДЕО: Комити го пречекаа Јохан на Западната трибина

Press24 - 13.04.2013

Навивачката група Комити го поздрави својот почесен претседател Јохан Тарчуловски и му ја додели членската книшка со број ...

Ракометарите на Вардар ПРО му посакаа добредојде на Јохан (фото)

Спортклуб - 13.04.2013

На натпреварот од СЕХА Лигата помеѓу екипите на Вардар ПРО и Металург кој што се игра во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на Вардар ПРО му посакаа добредојде на македонскиот херој Јохан ...

Комита Јохан дојде да навива за Вардар, а неговите Комити го поздравија со шоу на Запад (ФОТО)

Екипа - 13.04.2013

На вечното дерби нема голови по првото полувреме, но случувања дефинитивно има. Комита Јохан Тарчуловски дојде на дербито, а неговите „Комити“ го поздравија со прекрасна „бакљада“.

ФОТО: Комитата Јохан навиваше за Вардар

Курир - 13.04.2013

Македонскиот херој Јохан Тарчуловски беше специјален гостин на Вардар на денешниот дерби натпревар против Пелистер. Јохан пред стартот на дуелот беше пречекан од црвено-црните фудбалери, а доби ...

(ФОТО) Тарчуловски денеска навиваше за Вардар

Бриф - 13.04.2013

Јохан Тарчуловски беше специјален гостин на дерби натпреварот меѓу Вардар и Пелистер. Пред почетокот на дуелот Тарчуловски беше пречекан од фудбалерите на Вардар.

Јохан со Комитите на натпревар Вардар-Пелистер

Н.Македонија - 13.04.2013

Јохан Тарчуловски, по ослободувањето од Хашкиот трибунал, продолжува со својата јавна прошетка низ Скопје. Откако го помина државниот протокол со приеми кај претставници од македонскиот државен врв, ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

24 Вести - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

Дневник - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкуловска се гордее со Тарчуловски

Телма - 12.04.2013

-Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите...

Јохан Тарчуловски: Жртвата за Mакедонија нема цена

Дневник - 12.04.2013

Немам зборови да го искажам тоа што го чувствувам денеска. Голема благодарност до сите македонски бранители, сите што се со нас сега и сите што ги дадоа животите за Македонија.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дочекот на Јохан Тарчуловски на аеродромот Александар Велики

Дневник - 12.04.2013

„Тато, тато, тате...“, извикуваше нетрпеливо петгодишниот Младен покрај својата постара сестричка Мелани авионската писта додека се отвораа авионската врата од која излегуваше нивниот родител Јохан ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дочекот на Тарчуловски во Скопје

Дневник - 12.04.2013

Доцна попладне Јохан Тарчуловски беше пречекан од граѓаните во центарот на Скопје. Тој прво се поклони пред Споменикот на Бранителите, а потоа присуствуваше на Централната прослава на градскиот ...

Спектаклот за Јохан

Утрински - 12.04.2013

Наум Котевски Македонија вчера доживеа своевидно олеснување. Конечно престана да го оплакува Јохан Тарчуловски, единствениот македонски хашки осуденик кој се врати во земјава по осумгодишно чмаење по ...

Ванковска: Македонија е поделено општество, секој плаче над своите

Дневник - 12.04.2013

Во Македонија војната од 2001-ва, симболички, уште не е завршена, секој плаче над своите, секој се радува на своите херои, до ескалации сепак нема да дојде, владејачката коалиција се одржува себе си ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Канал5 - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Љубанци го пречека Тарчуловски

Телма - 12.04.2013

Тарчуловски синоќа со своето семејство беше во неговото родно село Љубанци каде што го пречекаа стотици жители и организираа прослава во чест на неговото враќање .

Инциденти по прославата во чест на Тарчуловски

Телма - 12.04.2013

Вчера, по завршувањето на прославата за пречекот на Јован Тарчуловски на Плоштадот во скопје, се случиле неколку инциденти, во кои се повредени неколку малолетници и оштетени се автобуси на градскиот ...

Тарчуловски: Сплотена Македонија е она што ни дава сила

Дневник - 12.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нам ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Дневник - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Тарчуловски: Чест и должност е да се бранат домот, семејството, народот и Македонија

Дневник - 12.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

Канал5 - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Тарчуловски денеска на прием и кај претседателот Иванов

Дневник - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски, кој вчера, откако пристигна во земјава, се сретна со премиерот Никола Груевски и со високите владини ...

Претседателот Иванов го прими Тарчуловски

24 Вести - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Канал5 - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

24 Вести - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Иванов - Враќањето на Тарчуловски e чекор кон градење соживот

Утрински - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски се заблагодари за приемот кај претседателот Иванов и почестите што во негово име ги приреди Република Македонија Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон градење соживот

Дневник - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

МРТ - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

МРТ - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

ФОТО: Погледнете каква кореографија направи навивачката група Комити во чест на Јохан

Сител - 12.04.2013

Пред стартот на мечот меѓу Вардар и Металург, Комити направија спектакуларна кореографија во чест на Јохан ...

Тарчуловски на гости кај Иванов

+инфо - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

Кирилица - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

Сител - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Сител - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

Нова ТВ - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Тарчуловски на средба кај претседателот Иванов

Нетпрес - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски денеска ќе биде примен од страна на претседателот Ѓорѓе Иванов. Вчера за Тарчуловски беше организиран прием на скопскиот аеродром “Александар Велики“, каде го пречекаа премиерот ...

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

А1 On - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Претседателот Иванов ќе го прими Јохан Тарчуловски

Макфакс - 12.04.2013

Претседателот Ѓорге Иванов во петок ќе се сретне со Јохан Тарчуловски. Тарчуловски во четвртокот, по пристигањето на скопскиот аеродром, имаше средба со премиерот Никола Груевски и со владин и ...

И Вељаноски ќе го прими Тарчуловски

Нетпрес - 12.04.2013

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска во 13,30 часот ќе го прими Јохан Тарчуловски. ...

ФОТО: Јохан масовно пречекан во родното Љубанци

Нетпрес - 12.04.2013

Масовно, македонскиот херој Јохан Тарчуловски вчеравечер беше пречекан и во родното Љубанци. Роднините, пријателите, сожителите, го пречекаа Јохан со солзи и прегратки, но и со песна и многу аплауз, ...

Вељановски денеска ќе се сретне со Тарчуловски

Press24 - 12.04.2013

Денеска покрај претседателот Иванов, и собранискиот спикер Трајко Вељановски ќе оствари средба со Јохан Тарчуловски Тарчуловски вчера по самото слетување на аеродромот Александар Велики се сретна со ...

ГАЛЕРИЈА: Претседателот Иванов му посака добредојде на Јохан

Press24 - 12.04.2013

Претседателот Ѓорѓе Иванов утрво во својот кабинет го прими Јохан Тарчулоски со ...

ФОТО: Тарчуловски во Македонија

Press24 - 12.04.2013

Вчера по осум години поминати во затворот во Хаг, Јохан Тарчуловски конечно стапна на македонското тло Тој слета на аеродромот АЛександар Велика заедно со својата сопруга Соња, а беше пречекан од ...

ФОТО: Претседателот Иванов топло го пречека Јохан

Нетпрес - 12.04.2013

Топло добредојде во Република Македонија на Јохан Тарчуловски, кој беше придружуван од неговата сопруга и нивните две деца, му посакаа претседателот Иванов заедно со својата сопруга, Маја Иванова.

ФОТО: Ќерката на Фрчкоски со објави против херојот Јохан Тарчуловски

Сител - 12.04.2013

Фамилија Фрчкоски продолжуваат со своите бисери, интересни изјави, коментари, чиниш во Македонија има натпревар кој ке даде поглуп коментар.

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Алфа - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

ФОТО: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Press24 - 12.04.2013

Денеска добредојде на Јохан Тарчуловски му посака македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов Средбата се оствари во вилата „Водно“ и на неа присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Иванов го прими Тарчуловски

Макфакс - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во петок го прими Јохан Тарчуловски, со неговото семејство. На средбата, претседателот Иванов посака никогаш повеќе никому да не му се случи она што ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се’ за Македонија

Нетпрес - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

А1 On - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Јанкулоска: Јохан беше пречекан како национален херој и не чувствувам никаква одговорност за тоа

+инфо - 12.04.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, смета дека почестите со кои што беше пречекан вчера Јохан Тaрчуловски во Скопје, после 8-годишната затворска казна која ја издржа како осуденик ...

Јанкуловска: Гордост е да се пречека Тарчуловски - човек кој направил се за Македонија

Press24 - 12.04.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека е горда што пречекала човек како Јохан Тарчуловски - Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој.

ФОТО: Тарчуловски се сретна со Вељановски

Press24 - 12.04.2013

Денеска Јохан Тарчуловски оствари средба и со собранискиот спикер Трајко Вељановски ФОТО:МИА Повеќе ...

Ексклузивно аудио: Првото добредојде за Јохан

Курир - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија. Од аудиото до кое ексклузивно дојде Курир, може да се слушне поздравот до македонскиот херој: „До господинот ...

ФОТО: Јохан на средба со Вељаноски

Курир - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски денес по средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, оствари средба и со собранискиот спикер Трајко Вељаноски.

Слушнете кој прв му посака добредојде на Јохан на македонска територија

Press24 - 12.04.2013

Порталот Курир дојде до аудиоснимката во која контолата на летање му посакува добредојде на ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Кирилица - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

И Вељаноски ќе оствари средба со Тарчуловски

Курир - 12.04.2013

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски утрово оствари средба и со претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, а вчера по неговото ...

Враќањето на Тарчуловски и во Вашингтон пост, Фокс њуз, Еј-би-си њуз...

МКД - 12.04.2013

Повеќе странски медиуми вчера известија за враќањето на хашкиот осуденик Јохан Тарчуловски во Македонија. Нивните известувачи главно јавија за големиот организиран пречек на Тарчуловски во Скопје, за ...

Љубанци по дочекот на Јохан

Алфа - 12.04.2013

По прославата и ефуоричниот пречек во родното Љубанци, која траеше до доцна во ноќта денеска селото функционира нормално и течат тековните обрски на жителите.

ФОТО: „Комити“ со прекрасна кореографија за Јохан!

Курир - 12.04.2013

Навивачката група „Комити“ со прекрасна кореографија на мечот од полуфиналето во СЕХА лигата против Металург кој се игра во моментов го одбележа враќањето на Јохан Тарчуловски.

Прво инциденти на дербито, потоа обединување на „Комити“ и „Пирати“ во чест на Јохан

Екипа - 12.04.2013

Навивачките групи на Вардар про и Металург, „Комити“ и „Пирати“ беа на работ на физичка пресметка во десеттата минута од второто полувреме во СЕХА-лигата по инцидентите што ги предизвикаа фановите на ...

ФОТО: Погледнете каква кореографија направи навивачката група Комити во чест на Јохан

Press24 - 12.04.2013

Пред стартот на мечот меѓу Вардар и Металург, Комити направија спектакуларна кореографија во чест на Јохан Тарчуловски. Фотките ги „фатија“ колегите од ...

Тренерот Вујовиќ со посебна почит за Јохан! (ФОТО)

МКД - 12.04.2013

Тренерот на Вардар про, Веселин Вујовиќ, одамна е миленик на следбениците на ракометниот прволигаш од СРЦ „Кале“, но со изразувањето посебна почит за Јохан Тарчуловски преку фотографирање со ...

Комити со спектакуларна кореографија за Јохан, тој ќе дојде на дербито со Пелистер да навива со нив (ФОТО)

Екипа - 12.04.2013

Навивачката група Комити на спектакуларен начин, со фантастична кореографија му посака „добредојде“ назад во Македонија на нивниот член Јохан, а најавите се дека тој утре ќе навива со нив на ...

ФОТО: Иванов му посака добредојде на Јохан

Курир - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски кај претседателот дојде со сопругата Соња, ќерката Мелани и синот Младен.

Претседателот Иванов ќе го прими Тарчуловски

Алфа - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Курир - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор кон помирување

Нова ТВ - 12.04.2013

Тарчуловски со своето семејтво денеска беше на средба кај претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова.

Тарчуловски: Чест и должност е да се брани својот дом, семејство, народ и Македонија

Press24 - 12.04.2013

"Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила" Ова го рече Јохан Тарчуловски од вчерашната прослава на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

А1 On - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Тарчуловски денеска на гости кај Иванов

Press24 - 12.04.2013

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски откако вчера пристигна во Македонија, се сретна со премиерот Никола Груевски и со високите владини ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Кирилица - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

Курир - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Иванов: Враќањето на Јохан чекор напред кон градење соживот

МРТ - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Претседателот Иванов топло го пречека Јохан

Точка - 12.04.2013

Топло добредојде во Република Македонија на Јохан Тарчуловски, кој беше придружуван од неговата сопруга и нивните две деца, му посакаа претседателот Иванов заедно со својата сопруга, Маја Иванова.

(ФОТО) Јохан конечно дома

Скопје инфо - 12.04.2013

Вчера цела Македонија дојде да го дочека Јохан Тарчуловски. По организираниот дочек на аеродромот, прославата продолжи на плоштадот „Македонија“.

Аудио: Македонската контрола на летање го поздравува Јохан

Република - 12.04.2013

Македонската контрола на летање прва го поздрави Јохан по пристигнувањето во Македонија, пишува порталот „Курир“ и објавува аудио снимка.

Иванов ќе го прими Тарчуловски

Република - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Јохан вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со премиерот Никола Груевски и со ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Македонија

МК News - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Вељаноски на средба со Тарчулоски

Денешен - 12.04.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски утрово оствари средба и со претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, а вчера по неговото ...

Фото: Иванов го прими Јохан

Денешен - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски кај претседателот дојде со сопругата Соња, ќерката Мелани и синот Младен.

ФОТО: Иванов му посака добредојде на Тарчуловски

Sky - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска се сретна со Јохан Тарчуловски. Тарчуловски во претседателскиот кабинет беше придружуван од сопругата Соња, ќерката Мелани и синот Младен.

Иванов: Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Денешен - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Иванов му посака добредојде на Тарчуловски

Либертас - 12.04.2013

Добредојде на Јохан Тарчуловски денеска му посака претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на средбата во вилата „Водно“ на која присуствуваа и сопругата на претседателот Маја Иванова и ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Либертас - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Комитите и Пиратите беа на раб на војна, па се обединија во чест на Јохан

Република - 12.04.2013

Полуфиналето од СЕХА лигата што попладнето се играше во салата Борис Трајковски за влакно не прерасна во тежок инцидент благодарение на полициската интервенција која спречи судир на навивачките групи ...

Враќањето на Тарчуловски чекор напред кон натамошно градење соживот

Вечер Прес - 12.04.2013

Иванов оцени дека враќањето на Јохан Тарчуловски во Македонија треба да претставува чекор напред кон натамош- ното помирување и градење на соживотот во Македонија, онака како што отсекогаш се ...

Вујовиќ со поддршка за Јохан!

Република - 12.04.2013

Црногорецот Веселин Вујовиќ, тренерот на скопски Вардар вечерва уште еднаш покажа дека има големо срце како планина и му искажа посебна почит на Јохан Тарчуловски, фотографирајќи се и поддржувајќи го ...

Фото: Ќерката на Фрчкоски со објави против Тарчуловски

Денешен - 12.04.2013

Фамилија Фрчкоски продолжуваат со своите бисери, интересни изјави, коментари, чиниш во Македонија има натпревар кој ке даде поглуп коментар.

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се за Република Македонија

Денешен - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој. Република Македонија осум години го чекаше тој ден. Тој е сега слободен човек и има право да ги има сите почести за неговиот ангажман за заштита ...

Тарчуловски денеска на гости кај Иванов

Вечер Прес - 12.04.2013

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски вчера се сретна со премиерот Никола Груевски и со високите владини претставници во чија придружба потоа ...

Тарчуловски денеска на средба со Иванов

Sky - 12.04.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Јохан Тарчуловски. Тарчуловски кој пристигна вчера на скопскиот аердором се сретна со премиерот Никола Груевски и со високите владини претставници во ...

Јанкулоска: Гордост е да се пречека човек кој направил се’ за Македонија

Точка - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

По прославата за враќањето на Тарчуловски, синоќа повеќе инциденти низ Скопје

Либертас - 12.04.2013

Вчера во попладневните и вечерните часови во Скопје се случиле четири инциденти во кои има повредени граѓани. Полицијата ги наведува сите инциденти одво својот редовен дневен билтен, но издвоени, и ...

Јанкуловска: Не чувствувам никаква одговорност за херојскиот пречек на Јохан

Sky - 12.04.2013

Почестите со кои што беше пречекан вчера Јохан Трчуловски во Скопје, според министерката Јанкулоска се почести кои му доликуваат на еден херој кој застанал во одбрана на државата.

Јанкуловска: Гордост е да се пречека човек што направил сè за Македонија

Република - 12.04.2013

- Јохан Тарчуловски беше пречекан како национален херој, Македонија осум години го чекаше тој ден, рече министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Иванов го прими Тарчуловски

Тера - 12.04.2013

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во петок го прими Јохан Тарчуловски, со неговото семејство. На средбата, претседателот Иванов посака никогаш повеќе никому да не му се случи она што ...

Тарчуловски на средба кај претседателот Иванов

Точка - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски денеска ќе биде примен од страна на претседателот Ѓорѓе Иванов. Вчера за Тарчуловски беше организиран прием на скопскиот аеродром “Александар Велики“, каде го пречекаа премиерот ...

ФОТО-ОБЈЕКТИВ: Лидерот, херојот и дамата

Н.Македонија - 12.04.2013

Средбата меѓу македонскиот премиер Никола Груевски и Јохан Тарчуловски, на вчерашниот пречек за поранешниот осуденик на Хашкиот трибунал, помина со многу насмевки и дискретнo дошептување Нашиот ...

Вашата поддршка ми беше сѐ

Н.Македонија - 12.04.2013

Во 2008 година, по ослободувањето, на Љубе Бошкоски државата му понуди да биде министер за одбрана, но тој ја одби таквата понуда.

Тарчуловски денеска на прием кај Иванов

eReporter - 12.04.2013

Јохан Тарчуловски по вчерашниот спектакуларен пречек денеска ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов. Тарчуловски вчера откако пристигна на аеродромот „Александар Велики“, се сретна со ...

Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Канал5 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Тарчуловски беше осуден за убиство на цивили

Телма - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски во 2005 година беше екстрадиран во Хаг, по обвинението од Меѓународниот суд за воени злосторства дека во 2001 година сторил кривично дело, планирање и поддржување на извршување ...

Тарчуловски: Сплотена Македонија е она што ни дава сила

Канал5 - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нам ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Ајде тато да си одиме дома

Вест - 11.04.2013

"Ајде тато да си одиме дома", беа првите зборови кои од Мелани и од Младен ги слушна Јохан, кога стапна на македонска почва на аеродромот "Александар Велики".

Тарчуловски: Тука сум кога и да и требам на Македонија

24 Вести - 11.04.2013

Можете да сметате на мене, ќе останам со мојот народ секогаш кога е потребно, им порача Јохан Тарчуловски на илјадниците граѓани, негови поддржувачи, што дојдоа од целата држава на централната ...

Љубанци го пречека Тарчуловски

24 Вести - 11.04.2013

Емотивен пречек за Jохан Tарчуловски во родното Љубанци. Вечерва неговите роднини и пријатели му посакаа добредојде. Попладнево, додека се подготвуваше дочекот на плоштадот во Скопје, Љубанци беше ...

Прослава во чест на Тарчуловски

Телма - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот Жена борец, а потоа се упати на Градскиот плоштад на централната прослава што се организираше во негова чест....

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Deutsche Welle - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска (11.04) се враќа во Македонија.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Канал5 - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Канал5 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Тарчуловски - Жртвата за Македонија нема цена

Утрински - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Утрински - 11.04.2013

Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите деца и премиерот Никола Груевски Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, ...

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Дневник - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаа неговите ...

Тарчуловски пречекан на скопскиот аеродром

Телма - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa сопругата, ...

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Вест - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Дневник - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Вест - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

24 Вести - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

ФОТОГАЛЕРИЈА - Јохан: Во затворот размислував за Ченто, Гоце, Питу, за Македонија

Вест - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

(ФОТО) Тарчуловски - Чест и должност е да се бранат домот, семејството, народот и Македонија

Утрински - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Билборди и знамиња за дочекот на Јохан Тарчуловски

Дневник - 11.04.2013

Билборди со ликот на Јохан Тарчуловски, плакати, македонски знамиња го сочинуваат декорот што е поставен низ Скопје за неговиот денешен дочек по вчерашното ослободување од германскиот затвор.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Дневник - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

Тарчуловски на слобода со македонско знаме

Дневник - 11.04.2013

Се прекрстил, ја прегрнал за својата сопруга и го нагрнал македонското знаме, кое и го бакнал. Тоа се првите нешта што ги направил Јохан Тарчуловски кога вчера попладне излезе на слобода од затворот ...

Обезбедени 250 автобуси за дочек на Јохан на аеродромот Александар Велики

Дневник - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод неговото враќање во Македонија организира свечена програма за масовен дочек .

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Канал5 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

Македонија ќе го дочека Јохан Тарчуловски

Канал5 - 11.04.2013

Тарчуловски попладне се враќа во Македонија . Во 15 часот авионот од Диез ќе слета на Александар Македонски , а на сите граѓани од Скопје им е обезбеден бесплатен превоз до аеродромот со 50 автобуси ...

Како Македонија ќе го пречека Јохан Тарчулоски ?

Канал5 - 11.04.2013

Од 14 и 55 почнува специјалната емисија за дочекот на Јохан . Гледајте само на Канал 5 Како Македонија ќе го пречека Јохан Тарчулоски ? Зошто одлежа 8 години во европските зандани ? Каков пречек му ...

Празник во домот на Јохан

Канал5 - 11.04.2013

Канал 5 на утринско кафе на гости кај бабата и дедето на Јохан Празник во домот на Јохан и Соња Тарчуловски. Фамилијата ги брои часовите кога ќе го прегрнат зетот и таткото.

Љубанци го слави враќањето на Јохан

Канал5 - 11.04.2013

Љубанчани ќе му посакаат топло добредојде на Јохан Од рано утро сите Љубанчани се на нозе. Возбудени и весели што нивниот херој Јохан се враќа во Македонија.

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

24 Вести - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски пристигна во Македонија

24 Вести - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. На аеродромот Александар Велики го пречекаа членови од неговото семејство, ќеркичката Мелани и синот Младен, премиерот Никола Груевски, бројни приврзаници и ...

Јохан Тарчуловски: Ретроспектива од 2005 до 2013

Канал5 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски ќе се врати во Македонија со полни 38 години и 5 месеци. Кога последен пат беше на родната грутка имаше 30 години.

Државниот врв го пречека Тарчуловски во Скопје

Deutsche Welle - 11.04.2013

Поранешниот полициски офицер Јохан Тарчуловски денеска се врати во Македонија, откако ја издржа казната за сторени воени злосторства во конфликтот од 2001 година.

ФОТО: Јохан пристигна во Мaкедонија

Курир - 11.04.2013

Слета авионот со кој Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат мигот кога Јохан ќе биде конечно со нив.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Нетпрес - 11.04.2013

„Вашата поддршка која ми ја дававате иако беше одалеку многу ми значи. Се докажа дека жртвата за Македонија нема цена. Како што рече и Гоце Делчев за делото нема почеток и крај, а нема ни условување.

Јохан пристигнува во Македонија

Курир - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера беше ослободен од германскиот затвор Диц откако издржа две третини од 12-годишната затворска казна што му ја изрече Хашкиот трибунал за случувањата во скопското село ...

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Курир - 11.04.2013

Жртвата за Македонија нема цена. Со овие зборови Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: Тарчуловски се упати кон Владата

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со членовите на своето семејство се упати кон Владата каде треба да има средба со премиерот Груевски. Подоцна тој ќе положи цвеќе на споменикот на паднатите борци, а потоа ќе се ...

Тарчуловски-поддршката од народот ми беше се

Р.С.Европа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски при пристигнувањето во Македонија по осум години поминати во затвор порача дека поддршка од народот иако бил далеку многу му значела и таа му била се.

Јохан Тарчуловски пречекан со зурли и тапани

+инфо - 11.04.2013

На скопскиот аеродром во 15 часот со владин авион слета Јохан Тарчуловски, кој беше пречекан од неговите две деца, Мелани и Младен, и од владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски.

ФОТО: Јохан Тарчуловски пристигна во Владата на Македонија

Нетпрес - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со семејството, премиерот Никола Груевски и високи владини функционери пристигнаа во Владата. Пред Владата го пречекаа неговите симпатизери и му беше врачено знамето на Македонија.

ВИДЕО: Вака Македонија го пречека Јохан

Курир - 11.04.2013

Добредојде дома Јохан. Со овие зборови Македонија го пречека својот херој. На скопскиот аеродром „Александар Велики“, слета авионот.

ФОТО: Охриѓани со знамиња тргнаа кон Скопје да го дочекаат Тарчуловски

А1 On - 11.04.2013

Попладнево група охриѓани се упатија кон Скопје да го пречекаат Јохан Тарчуловски кој се врати по 8 годишна затворска казна од Хаг.

По пречекот на аеродромот, следува голема прослава на плоштадот

МКД - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево конечно се врати во Македонија откако осум години беше во меѓународен затвор по пресудата на Хаг дека е виновен за воени злосторства извршени во 2001 година.

ФОТО: Јохан Тарчуловски слета во Скопје

А1 On - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

ФОТО: Тарчуловски пристигна на средба кај премиерот Груевски

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пристигна пред Владата и се наоѓа на прием кај премиерот Никола ...

ФОТО: Многумина пристигнаа на плоштадот Македонија да му посакаат добредојде на Јохан

Press24 - 11.04.2013

Плоштадот Македонија се повеќе се полни со граѓани кои го чекаат Јохан Тарчуловски за да му посакаат ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пристигнувањето на Јохан Тарчуловски во Македонија

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски по 8 години стапна на македонската земја. Тој беше пречекан од своите дечиња, своето семејство и безброј граѓани кои дојдоа да му посакаат добредојде Ексклузивни фотографии на Пресс ...

ФОТО: Комити се самоорганизираа за пречекот на Јохан

Сител - 11.04.2013

Навивачката група Комити се самоорганизираше да му приреди пречек на Јохан Тарчуловски. Собирот беше во 13.30 часот пред Соборниот храм од кадешто Комити се упатија на "Александар Велики" со ...

Тарчуловски: Поддршката од народот ми значеше сè!

Макфакс - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави во четврток Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

ФОТО: Тарчуловски пристигна во Владата на Македонија

А1 On - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со семејството и премиерот Никола Груевски пристигнаа во Владата. Пред Владата го пречекаа неговите симпатизери и му беше врачено знамето на Македонија.

Галерија: Погледнете го пристигнувањето на Тарчуловски во земјава

Нетпрес - 11.04.2013

Во прилог ви ја претставуваме галеријата од фотографии со кои ви ја пренесуваме атмосферата на македонскиот аеродром Александар Велики, каде беше пречекан од владиниот врв, голем број присутни ...

ФОТО: Јохан оствари средба со премиерот Груевски

Курир - 11.04.2013

По пречекот на скопскиот аеродром, Јохан Тарчуловски оствари средба со премиерот на Република Македонија, Никола Груевски. Средбата се одржа во Владата на Република Македонија.

ФОТО: И неговите Комити го пречекаа

А1 On - 11.04.2013

Навивачката група Комити му приреди пречек на Јохан Тарчуловски. Тие се собраа пред Соборниот храм од кадешто се упатија на „Александар Велики” со автомобили и автобуси.

ВИДЕО: Говорот на Јохан: жртвата за Македонија нема цена

Нетпрес - 11.04.2013

Македонскиот херој, јохан Тарчуловски, приситгна во својта земја,како што вели, свето македонско толо по осум години поминати во затвор.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Јохан пречекан на плоштадот Македонија

Press24 - 11.04.2013

Македонците го пречекаа Тарчуловски на плоштадот Македонија Ексклузивни фотографии на Пресс ...

Видео: Говорот на Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Таратур - 11.04.2013

Македонскиот херој, Јохан Тарчуловски, пристигна во својата земја,како што вели, свето македонско тло по осум години поминати во затвор.

Тарчуловски пристигна во Македонија

Р.С.Европа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Тој беше пречекан од неговите деца и премиерот Никола Груевски.

Од Љубанци до Шевенинген и назад

Алфа - 11.04.2013

Комитата Јохан, стана локален херој како водач на навивачката група на Вардар. Низ победите и поразите на својот омилен тим, момчето од Љубанци по осум години пак ќе да ги предводи фановите на ...

ФОТО: Илјадници Македонци го пречекаа Јохан

Курир - 11.04.2013

Скопскиот плоштад е преполн со Македонци кои дојдоа да му посакаат добредојде на македонскиот херој Јохан Тарчуловски. Илјадници граѓани од сите генерации го пречекаа Јохан на плоштадот „Македонија“.

ФОТО: Јохан пристигна во Мaкедонија

Сител - 11.04.2013

Слета авионот со кој Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Членовите на неговото семејство како и голем број на граѓани со нетрпение го очекуваат мигот кога Јохан ќе биде конечно со нив.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Кирилица - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера беше ослободен од германскиот затвор Диц откако издржа две третини од 12-годишната затворска казна што му ја изрече Хашкиот трибунал за случувањата во скопското село ...

Видео: Емотивен и моќен говор на Јохан

Курир - 11.04.2013

Говор полн со емоции и со силна порака, одржа Јохан Тарчуловски пред илјадниците насобрани граѓани кои дојдоа да го пречекаат.

Тарчуловски: Беше тешко, но не згрешив

Нетпрес - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски се обрати пред илјадниците граѓани собрани на Плоштадот за да му посакаат добредојде дома.Тој истакна дека му се полни душата кога граѓаните ги гледа обединети и сплотени што на ...

Фото: Македонија слави со Јохан на плоштадот Македонија

Кирилица - 11.04.2013

Илјадници Македонци го пречекаа Јохан Тарчуловски на плоштадот Македонија во Скопје, кој придружуван од премиерот Груевски и останатиот државен врв, заедно со насобраните граѓани со песна го слават ...

ФОТО: Со солзи, аплауз и знамиња Јохан пречекан на плоштадот

Нетпрес - 11.04.2013

Тој докажа дека е херој, покажа како се сака, но и како се брани татковината, велејќи дека жртвата за Македонија нема цена..

ГАЛЕРИЈА Пречекот на Јохан Тарчуловски

+инфо - 11.04.2013

„Браќа и сестри сакам да ви се заблагодарам за дочекот, почестен сум. Сакам да се заблагадорам за поддршката која ми ја дадовте на мене и на моето семејство.

Јохан: Осум години поминав учејќи ја животната лекција

Макфакс - 11.04.2013

„Поминав тежок период, имам измешани чувства, но среќен сум и возбуден што сум со вас", беа моќните зборови на Јохан Тарчуловски кои ги разнежнија срцата на толпата Македонци на плоштадот ...

Видео: Достоинствен пречек за македонскиот херој

Курир - 11.04.2013

Илјадници Македонци го пречекаа Јохан Тарчуловски на скопскиот плоштад. На достоен начин нацијата му посака „добредојде дома“.

Јохан пристигна во Македонија

Алфа - 11.04.2013

Со синот и ќерката за рака Јохан Тарчуловски се упати кон зградата на Аеродромот „Александар Велики“. Се поздрави со премиерот Груевски и преставници на државниот врв.

Тарчуловски: Чест и должност е да се бранат домот, семејството, народот и Македонија

Сител - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Тарчуловски во Скопје пречекан како херој

Р.С.Европа - 11.04.2013

Единствениот осуден од Македонија за воени злосторства Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, се врати дома. Во Скопје беше пречекан како херој.

Јохан Тарчуловски денеска си доаѓа дома - голема прослава на плоштад "Македонија"

Press24 - 11.04.2013

Тој вчера беше ослободен од германскиот затвор во Диц откако издржа две третини од затворската казна. Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена!

Press24 - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше, ми беше се.Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан пречекан со овации и аплауз од неколку илјади граѓани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 11.04.2013

Илјадници граѓани од целата земја попладнево со овации и аплауз го пречекаа Јохан Тарчуловски , кој откако положи цвеќе пред Споменикот на бранителите, се појави на градскиот плоштад за да ги ...

Прославено враќањето на Јохан Тарчуловски

Алфа - 11.04.2013

Многумина граѓани го слушаа и поздравуваа, а Јохан Тарчуловски зборуваше на централниот скопски плоштад за годините во Хаг, во германскиот затвор, за значењето на македонскиот народ, за посветеноста ...

ГАЛЕРИЈА Тарчуловски се заблагодари и на живите и на загинатите бранители

+инфо - 11.04.2013

Единствениот осуден од Македонија за воени злосторства Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, се врати дома.

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Сител - 11.04.2013

Жртвата за Македонија нема цена. Со овие зборови Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски со музика и песни пречекан во родното Љубанци

+инфо - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва емотивно беше пречекан во родното Љубанци – објави 24 Вести. Неговите роднини и пријатели му посакаа срдечно добредојде.

ФОТО: Груевски прв го пречека Тарчуловски

Сител - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски конечно пристигна во својата татковина заедно со сопругата Соња. Први кон него се стрчаа неговите две дечиња, а прв кој го пречека беше македонскиот премиер Никола Груевски.

(ВИДЕО) Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

А1 On - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Распоред на бесплатни автобуси за пречек на Јохан

Курир - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски ги поканува сите граѓани на Република Македонија, во 14:30 часот да присуствуваат на официјалниот дочек на херојот Јохан Тарчуловски на ...

Фото: Јохан Тарчуловски слета на Александар Велики

Кирилица - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Тарчуловски: Поддршката од народот ми значеше сè!

Кајгана - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави денеска Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

ВИДЕО: Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

А1 On - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Тарчуловски положи цвеќе на споменикот на бранителите

+инфо - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Капитал - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

ФОТО: Јохан положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Курир - 11.04.2013

Jохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец".

Тарчуловски: Сплотена Македонија е она што ни дава сила

А1 On - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нам ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Тарчуловски: Сплотена Македонија е она што ни дава сила

Сител - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нам ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Сител - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Јохан: Осум години поминав учејќи ја животната лекција

Кајгана - 11.04.2013

„Поминав тежок период, имам измешани чувства, но среќен сум и возбуден што сум со вас", беа зборовите на Јохан Тарчуловски упатени кон толпата Македонци на плоштадот „Македонија" кои дојдоа да му ...

ФОТО: Автобусите тргнаа да го пречекаат Јохан

Нетпрес - 11.04.2013

Вкупно 50те автобуси кои ги обезбеди Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски кои бесплатно ќе ги транспортираат сите граѓани кои сакаат да присуствуваат на официјалниот дочек на ...

Тарчуловски: Чест и должност е да се бранат домот и народот

Нова ТВ - 11.04.2013

Заедно, обединети, сплотени, тоа е Македонија што мене и на сите нас ни дава сила, рече Јохан Тарчуловски од централната бина на Градскиот плоштад во Скопје, поздравувајќи го големиот број граѓани ...

ФОТО: Автобусите тргнаа кон „Александар Велики“

Курир - 11.04.2013

Вкупно 50те автобуси кои ги обезбеди Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски кои бесплатно ќе ги транспортираат сите граѓани кои сакаат да присуствуваат на официјалниот дочек на ...

Љубанци го пречека Тарчуловски

А1 On - 11.04.2013

Емотивен пречек за Jохан Tарчуловски во родното Љубанци. Вечерва неговите роднини и пријатели му посакаа добредојде, јави 24 Вести.

ФОТО: Како Јохан беше пречекан во Љубанци?

Курир - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва го посети и родното Љубанци каде беше пречекан од роднините и сожителите. Низ Љубанци радоста се чуствуваше оддалеку.

ФОТО: Конвојот автобуси и автомобили тргна да го пречека Јохан

Сител - 11.04.2013

Вкупно 50-те автобуси кои ги обезбеди Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски кои бесплатно ќе ги транспортираат сите граѓани кои сакаат да присуствуваат на официјалниот дочек на ...

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Сител - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Кирилица - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Кирилица - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Алфа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Сител - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

МРТ - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

МРТ - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Свечен пречек за Тарчуловски во Скопје

Р.С.Европа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера излезе од затворот во Диц, Германија, каде ја издржуваше затворската казна за воени злосторства во скопското село Љуботен, денеска попладне се очекува да пристигне во ...

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

МРТ - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски ќе положи цвеќе пред Споменикот на бранителите

Нова ТВ - 11.04.2013

Граѓаните од Македонија организирани во 250 автобуси денеска на скопскиот аеродром Александар Велики ќе го пречекаат хашкиот затвореник Јохан Тарчуловски.

Слета авионот со Тарчуловски

Нова ТВ - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ слета авионот со Јохан Тарчуловски. На аеродромот се собрани членови на неговото семјство, пријатели и поддржувачи, како и голем број граѓани кои сакаат ...

Бесплатен превоз од цела Македонија за пречек на Јохан Тарчуловски - еве ги деталите

Press24 - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод неговото враќање во земјава, организира свечена програма за грандиозен дочек.

ФОТО: Како беше пречекан Јохан од Македонците во Германија

Курир - 11.04.2013

Откако вчера беше пуштен од затворот во Диц, Германија, Јохан Тарчуловски се упати во црквата Св. Никола во Маинц да запали свеќа.

Видео: Јохан во Германија пречекан со „Каде сте Македончиња“

Курир - 11.04.2013

Македонскиот херој Јохан Тарчуловски кој вчера беше пуштен од затворот во Диц, од Македонците во Германија беше пречекан со песната „Каде сте Македончиња“.

ВИДЕО: Јохан пречекан со „Каде сте Македончиња“ во Мајнц

Курир - 11.04.2013

Македонскиот херој Јохан Тарчуловски кој вчера беше пуштен од затворот во Диц, од Македонците во Германија беше пречекан со песната „Каде сте Македончиња“.

ВИДЕО: Јохан пречекан со локум, вино и погача во Мајнц

Press24 - 11.04.2013

Со локум вино и Погача, оро и македонска песна нашинците во Мајнц ја прославија слободата на Јохан ...

Македонија го очекува пристигнувањето на Јохан Тaрчуловски

+инфо - 11.04.2013

Откако одлежа две третини од 12-годишната затворска казна, Јохан Тaрчуловски денеска се враќа во Македонија, а во негова чест на плоштадot „Македонија“ попладне ќе биде организирана прослава на која ...

ГАЛЕРИЈА: Јохан Тарчуловски во црква во Маинц

Press24 - 11.04.2013

Денеска Јохан Тарчуловски пристигнува во Македонија. Тој вчера беше пречекан од Македонците во Маинц со вино, локум и погача, како и со оро и песната Каде сте Македончиња.

И репрезентативецот Новевски на пречекот на Тарчуловски

Сител - 11.04.2013

Македонските иселеници во Мајнц му организираа дочек на Јохан Тарчуловски во тамошниот клуб по неговото пуштање од затворот Диц. Тие го поздравија македонскиот херој со песната „Каде сте македончиња“.

Македонија подготвена за дочек на Тарчуловски, пристигнуваат граѓани од сите градови

МКД - 11.04.2013

Илјадници граѓани се очекува денеска попладне да се соберат на градскиот плоштад во Скопје и да го пречекаат Јохан Тарчуловски, Македонецот кој одлежа осум години меѓународен затвор.

Тарчуловски се враќа во Македонија

МРТ - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера беше ослободен од германскиот затвор Диц откако издржа две третини од 12-годишната затворска казна што му ја изрече Хашкиот трибунал за случувањата во скопското село ...

Денес грандиозен дочек на Јохан Тарчуловски

Таратур - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски ја информира јавноста дека по повод враќањето на херојот Јохан Тарчуловски во Македонија организира свечена програма за грандиозен дочек ...

Мелани до Јохан: Тато те сакам, многу ми фалиш!

Курир - 11.04.2013

Тато те сакам, многу ми фалиш. Со овие зборови, Мелани ќе го дочека тато Јохан, кој после осум години конечно ќе се врати дома.

Ќеркичката на Јохан: Тато те сакам и многу ми фалиш!

Press24 - 11.04.2013

Тато те сакам. Многу ми фалиш...се зборовите со кои денеска малата Мелани, ќерката на Јохан, ќе го пречека после 8 години -Ќе му кажам тато те сакам, многу ми фалиш, раскажала малата ќеркичка на ...

ФОТО:„Добредојде дома Јохан“

Курир - 11.04.2013

Со билборди и плакати, скопјани му посакаа „добредојде“ на Јохан Тарчуловски. Билбордите се поставени низ целото централно градско подрачје.

Ослободувањето на Тарчуловски - шанса за помирување

Р.С.Европа - 11.04.2013

Во контекст на процесот на помирување, ова покажува колку сме далеку од тоа, дека ние воопшто не сме го ни почнале, вели професор Билјана Ванковска.

Новески меѓу првите му посака добредојде на Јохан Тарчуловски (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.04.2013

Македонскиот фудбалски репрезентативец Николче Новески, членот на германскиот бундеслигаш Мајнц беше меѓу првите што му посака добредојде на Јохан Тарчуловски, кој вчера по осум години беше пуштен на ...

Ексклузивно: Јохан веднаш ќе добие македонски биометриски пасош

Курир - 11.04.2013

Откако ќе слета на аеродромот Александар Велики, Јохан Тарчуловски веднаш ќе го добие својот биометриски пасош. Курир дознава дека пасошот ќе му биде врачен од министерката за внатрешни работи, ...

ФОТО: Се е подготвено за пречек на Јохан

Курир - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“, се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Присутно е полициско обезбедување, поставени се бините.

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Алфа - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

ФОТО: На „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

Press24 - 11.04.2013

На скопскиот аеродром Александар Велики се е подготвено за пречек на Јохан Тарчуловски. Бините се поставени, а започнаа да пристигнуваат и граѓани кои сакаат да му посакаат добредојде Прочитајте ...

ФОТО: Скопскиот плоштад подготвен за пречек на Јохан

Курир - 11.04.2013

На скопскиот плоштад привршуваат подготовките за пречекот на Јохан Тарчуловски. Поставена е бината со големо македонско знаме, а во моментов се работи на озвучувањето.

Јохан Тарчуловски се врати во Македонија

Алфа - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

ФОТО: Дечињата на Јохан го чекаат херојот

Курир - 11.04.2013

Децата на Јохан веќе се пристигнати на скопскиот аеродром. Малите Мелани и Младен, на пистата го чекаат својот татко. На аеродромот „Александар Велики“ пристигнаа и други роднини и пријатели на ...

Се е подготвено за пречекот на Тарчуловски

А1 On - 11.04.2013

На аеродромот се собрани членови на неговото семјство, пријатели и поддржувачи, како и голем број граѓани кои сакаат лично да го поздрават и да му посакаат добредојде.

Се е подготвено, со нетрпение се очекува Тарчуловски

Нетпрес - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски. Претставници од владата, голем број на медиуми, членови на семејството и голем број приврзаници на со нетрпение очекуваат Тарчуловски да пристиге во ...

Во секој момент се очекува Тарчуловски да пристигне во Македонија

Press24 - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

А1 On - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

ФОТО: Груевски го пречека Тарчуловски

Нетпрес - 11.04.2013

Премиерот Груевски го пречека Јохан Тарчуловски кој пред две минути пристигна на скопскиот аеродром со владин авион. Меѓу присутните беа неговите најблиски,пријатели како и министерката за внатрешни ...

ФОТО: Груевски прв го пречека Тарчуловски

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски конечно пристигна на аеродромот Александар Велики Јохан Тарчуловски конечно пристигна во својата татковина заедно со сопругата Соња.

ФОТО: Јохан стапна на македонско тло

Press24 - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски со владиниот авион конечно по осум години пристигна во Македонија. Тој најпрво се прекрсти, ги гушна своите дечиња а потоа се поздрави со премиерот Груевски кој прв го пречека.

(ВИДЕО) Ванковска за Ал Џезеира: Перверзен триумф е прославата за Тарчуловски

Бриф - 11.04.2013

Професорката Биљана Ванковска за Ал Џезеира го коментира дочекот на Јохан Тарчуловски од страна на Владата како по малку перверзен триумф бидејќи се работи за осуден за убиства кој излегол од затвор.

Тарчуловски пристигна на скопскиот аеродром, пречекан од премиерот Груевски

Либертас - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаa неговите ...

Тато, Немој веќе никаде да одиш!

Вечер Прес - 11.04.2013

На влезот од аеродромот беа неговите најблиски, двете деца Мелани и Младен, неговата мајка и роднините. Неговиот син не можеше да дочека да се отвори вратата од авионот.

Ми недостигаше Македонија

Вечер Прес - 11.04.2013

"Од се срце ви благодарам. Вашата поддршка иако толку далеку многу ми значеше. Како што кажа Гоце Делчев, жртвата за Македонија нема цена. Немам зборови да го искажам тоа што го чуствувам сега.

Тарчуловски на едночасовна средба со премиерот

Вечер Прес - 11.04.2013

По пристигнувањето на скопскиот аеродром, Александар Велики, Јохан Тарчуловски заедно со неговото семејство беше примен во владата од премиерот Никола Груевски.

Јохан во родното Љубанци (ФОТО)

Вечер Прес - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски вечерва го посети и родното Љубанци каде беше пречекан од роднините и сожителите. Низ Љубанци радоста се чуствуваше оддалеку.

Плоштадот на големо се подготвува за пречек на Јохан

Вечер Прес - 11.04.2013

Граѓани од сите страни како река се влеваат кон централноит дел на плоштадот и пред споменикот на паднатите борци во Жена парк да го пречекаат својот херој Јохан Тарчуловски, кој после осум години ...

Јохан Тарчуловски пристигна и во родното Љубанци

Точка - 11.04.2013

По големиот пречек кој што беше организиран на аеродромот Александар Велики, а потоа и на плоштадот Македонија, вечерва Јохан Тарчуловски го посети и своето родно место, селото Љубанци.

Ванковска за Ал Џезеира: Дочекот на Тарчуловски е перверзен триумф (Видео)

МК News - 11.04.2013

Професорката Биљана Ванковска гостуваше на телевизијата Ал Џезеира каде го коментираше дочекот на Јохан Тарчуловски според неа дочекот е по малку перверзен триумф бидејќи се работи за осуден за ...

(ВИДЕО) Ванковска за Ал Џезира: Ова е поделено општество, секој плаче над својот гроб и слави свои херои

Либертас - 11.04.2013

За денешното еуфорично дочекување на Јохан Тарчуловски во Скопје, во вестите на Ал Џезира зборува професорката на Филозофскиот факултет, Билјана Ванковска.

Јохан Тарчуловски се врати дома

Фактор - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пристигна во Македонија. Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ најпрво го пречекаа неговите две дечиња, а добредојде му посака и премиерот на Република Македонија Никола ...

Јохан конечно во Македонија

Денешен - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера беше ослободен од германскиот затвор Диц откако издржа две третини од 12-годишната затворска казна што му ја изрече Хашкиот трибунал за случувањата во скопското село ...

Јохан: Вашата поддршка ми беше сѐ, жртвата за Македонија нема цена

Република - 11.04.2013

Веднаш по слетувањето на аеродромот „Александар Велики“, Јохан Тарчуловски им се обрати на илјадниците македонски граѓани кои дојдоа да го поздрават неговото враќање.

Јохан си дојде дома !

Локално - 11.04.2013

Јохан и се врати на Македонија.Илјадници граѓани со транспаренти и насмевки денеска во 15 :15 го пречекаа единствениот хашки затвореник Јохан Тарчуловски осуден за конфликот во 2001 кој одлежа 8 ...

Тарчуловски денеска пристигнува во Македонија

Sky - 11.04.2013

Денеска во Македонија се враќа Јохан Тарчуловски кој беше осуден за случувањата во скопското село Љуботен од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг.

Тарчуловски денеска пристигнува во Македонија

Тера - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски во средата излезе од затворот во Диц, Германија и денеска се очекува да пристигне во Македонија. Во Германија го пречека неговата сопруга и блиските роднини и пријатели, а по ...

Јохан пристигна на Скопскиот аеродром

Sky - 11.04.2013

Ј охан Тарчуловски по осум години поминат во Хашкиот затвор пристигна во Македонија. На скопскиот аеродром Јохан беше пречекан од премиерот Никола Груевски од неговите роднини и пријатели како луѓе ...

Еуфоричен пречек на Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ (видео)

Република - 11.04.2013

Со песни и со скандирања „Добредојде дома“, илајдници Македонци му приредија еуфоричен пречек на Јохан Тарчуловски непосредно по слетувањето на аеродромот „Александар ...

ВИДЕО: Jохан се врати дома

МК News - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, попладнево се врати во Македонија. Веднаш по пристигнувањето со владиниот авион на скопскиот аеродром „Александар Велики“ го пречекаа неговите ...

(ВИДЕО) Јохан пристигна, пречекан од премиерот Груевски, исто како Бошкоски во 2008

Бриф - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пред малку пристигна на скопскиот аеродром, а прв го поздрави премиерот Никола Груевски, слично како на враќањето на Љубе Бошкоски од Хаг во 2008 година, херојот кој прво беше ...

Детали за бесплатниот превоз за пречек на Јохан

Република - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод неговото враќање во земјава, организира свечена програма за пречек, а „прес 24“ ги објави деталите за бесплатниот превоз.

Тарчуловски денес треба да пристигне во Македонија

Канал 77 - 11.04.2013

Во Германија го пречека неговата сопруга и блиските роднини и пријатели, а по излегувањето го бакнал македонското знаме.

Со билборди скопјани му посакаа „добредојде“ на Јохан Тарчуловски (Фото)

МК News - 11.04.2013

Билбордите се поставени низ целото централно градско подрачје.На нив има македонско знаме, фотографија од Јохан и симболична порака „Добредојде дома Јохан“.

Ексклузивно: Тарчуловски пред тргнувањето за Македонија (фото)

Република - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски и сопругата Соња се фотографирани пред заминувањето за Македонија. Семејството Тарчуловски од Нирнберг, Германија полета за Скопје, каде што пристигна на скопскиот аеродром ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

МК News - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски веднаш ќе добие македонски биометриски пасош

Денешен - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, oткако ќе слета на аеродромот Александар Велики веднаш ќе го добие својот биометриски пасош. Курир дознава дека пасошот ќе му биде врачен од министерката за внатрешни работи, ...

Јохан- (не) правдата постои !

Локално - 11.04.2013

Македонија од денеска ќе има нов херој.Јохан Тарчуловски.Ќе се слави со општо народен собир. Македонија на нозе на плоштад барем за тоа се извештивме ако не не биваше таа 2001 да излеземе ! Веројатно ...

Бесплатен превоз од цела Македонија за пречек на Јохан

Вечер Прес - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод враќањето на херојот во Македонија организира свечена програма за грандиозен дочек достоен за одбележување на овој светол и ...

Јохан: Жртвата за Македонија нема цена

Денешен - 11.04.2013

„Жртвата за Македонија нема цена“. Ова беа зборовите со кои Јохан Тарчуловски ги поздрави граѓаните кои го пречекаа на скопскиот аеродром. -Се докажало дека жртвата за Македонија нема цена.

Видео: Видете како Македонија го пречека Јохан

Денешен - 11.04.2013

Добредојде дома Јохан. Со овие зборови Македонија го пречека својот херој. На скопскиот аеродром „Александар Велики“, слета авионот.

Автобусите тргнаа да го пречекаат Јохан

Точка - 11.04.2013

Вкупно 50-те автобуси кои ги обезбеди Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски кои бесплатно ќе ги транспортираат сите граѓани кои сакаат да присуствуваат на официјалниот дочек на ...

Видео од атмосферата по пат од скопскиот аеродром

Република - 11.04.2013

Врвулица од автомобили со знамиња и мотоцикли имаше на патот кој води до скопскиот аеродром „Александар Велики“. Сите што беа во можност дојдоа да го пречекаат Јохан Тарчуловски на неговото ...

Тарчуловски: Жртвата за Македонија нема цена

Либертас - 11.04.2013

Вашата поддршка иако бев далеку многу ми значеше. Вашата поддршка ми беше се. Се докажало на времето и се докажува и денеска дека жртвата за Македонија нема цена.

Тарчуловски пристигнува во Македонија

Бриф - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој од страна на Трибуналот за воени злосторства во Хаг беше осуден на 12 години затвор за случувањата во скопското село Љуботен, денеска се враќа во Македонија.

Македонија во поход-ОСВОЈУВАЊЕ НА ЈОХАН

Канал 77 - 11.04.2013

Пред да започнеме со читањето би сакал да го започнам овој текст со една песничка од бившите ЈУ простори. Додека го пишувам текстот Македонија го пречекува Јохан. Македонија му должи години на Јохан.

Денес се враќа Јохан. Бесплатен превоз до Скопје од сите градови

Скопје инфо - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод враќањето на херојот во Македонија организира свечена програма за грандиозен дочек достоен за одбележување на овој светол и ...

Говорот на Јохан: жртвата за Македонија нема цена

Точка - 11.04.2013

Македонскиот херој, Јохан Тарчуловски, пристигна во својата земја,како што вели, свето македонско тло по осум години поминати во затвор.

Фото: Тарчуловски положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Денешен - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Комитите се подготвуваат за пречекот на Јохан (фото)

Република - 11.04.2013

Се очекува Јохан Тарчуловски да пристигне околу 15 часот. Македонците се подготвувааат за пречек на единствениот Македонец осуден од хашкиот трибунал, кој по осум години конечно е пуштен на ...

Видео: Илјадници граѓани тргнаа да го пречекаат Јохан

Република - 11.04.2013

Граѓаните низ главниот град масовно се подготвуваат да го пречекат ослободениот Јохан Тарчуловски. Низ скопските улици се пеат песни и се веат македонски знамиња.

Автобусите тргнаа да го пречекаат Јохан (ФОТО)

Вечер Прес - 11.04.2013

50те автобуси кои ги обезбеди Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски кои бесплатно ќе ги транспортираат сите граѓани кои сакаат да присуствуваат на официјалниот дочек на херојот ...

Јохан лета за Македонија

Република - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски пред малку се качил на авионот за Македонија. Се очекува да пристигне на скопскиот аеродорм за околу еден час и 30 минути. Со него е сопругата Соња Тарчуловска.

Од Љубанци до Шевенинген и назад – Комитата Јохан повторно ќе навива за својот тим

МК News - 11.04.2013

Комитата Јохан, стана локален херој како водач на навивачката група на Вардар. Низ победите и поразите на својот омилен тим, момчето од Љубанци по осум години пак ќе да ги предводи фановите на ...

ЖИВО: Дочекот на Јохан на плоштад Македонија во Скопје

МК News - 11.04.2013

По пречекот на скопскиот аеродром, предвидено е Јохан околу 15:45 часот да положи цвеќе пред Споменикот на бранителите кој се наоѓа во близина на Порта Македонија.

Се е подготвено за пречекот на Јохан

Денешен - 11.04.2013

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски, кој треба да пристигне околу 15:00 часот.

Голема поддршка на Тарчуловски: Грандиозен пречек за херојот, распоред за бесплатни автобуси

Точка - 11.04.2013

Сакаме да Ве информираме дека Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски, по повод враќањето на херојот Јохан Тарчуловски во Македонија организира свечена програма за грандиозен дочек ...

Божиновски за својот другар Тарчуловски

Тера - 11.04.2013

Од сите градови на Македонија организирано денеска се патуваше во Скопје за да се дочека Јохан Тарчуловски. На скопскиот аеродром меѓу другите го дочека и битолчанецот Кире Божиновски кој за Тера ...

ФОТО: На скопскиот аеродром се е подготвено за пречекот на Јохан

Sky - 11.04.2013

Се е подготвено за пречекот на Јохан Тарчуловски на аеродромот „Александар Велики“ јави Курир. Поставени се пините а се забележува и зголемено полициско обезбедување.

Јохан положи цвеќе пред споменикот на бранителите

Република - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски попладнево во придружба на премиерот Никола Груевски и високи владини претставници положи цвеќе пред споменикот на бранителите во паркот „Жена борец“.

Тарчуловски се врати во Македонија

Тера - 11.04.2013

Поддршката од народот ми значеше најмногу од сè, изјави во четврток Јохан Тарчуловски, по пристигањето на скопскиот аеродром „Александар Велики".

Видео од пристигнувањето на Тарчуловски на аеродром и на плоштад „Македонија“

Република - 11.04.2013

Со оваации и со голема радост, Јохан Тарчуловски беше поздравен од сите присутни на скопскиот аеродром „Александар Велики“, а потоа и на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје.

Тарчуловски: Врвна чест и должност е да се брани својот дом

Република - 11.04.2013

-Ми се полни срцето и душата кога ве гледам вака сите на плоштадот сплотени. Тоа е Македонија, Вие сте Македонија која и мене и сите намни дава сила.

Јохан пристигнува во Македонија

Вечер Прес - 11.04.2013

Јохан Тарчуловски, кој вчера беше ослободен од германскиот затвор Диц откако издржа две третини од 12-годишната затворска казна што му ја изрече Хашкиот трибунал за случувањата во скопското село ...

Емотивен говор на Јохан Тарчуловски: Македонија е вечна!

Точка - 11.04.2013

Главната тема во Република Македонија денес е враќањето на Јохан Тарчуловски во неговата родна татковина, а во моментов огромен број на луѓе престојуваат на плоштадот Македонија во центарот на ...

Се подготвува грандиозен дочек на Тарчуловски

Тера - 11.04.2013

Здружението на граѓани за поддршка на Јохан Тарчуловски ја информира јавноста дека по повод враќањето на херојот Јохан Тарчуловски во Македонија организира свечена програма за грандиозен дочек ...