TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре финалните натпревари

Дневник - 17.03.2001

КОШАРКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА (МАЖИ И ЖЕНИ) Со полуфиналните средби во женска конкуренција меѓу екипите на Вардар - Вигор Скопје (17. 30 часот) и Водњански лисици - Златара Рубин М. (19.30), вечерва во салата "Билјанини извори", во Охрид, продолжуваат натпреварите од завршните турнири за мажи и жени ...

Оптимизам кај градските ривали пред мечот МЗТ — Работнички

Дневник - 16.03.2001

КОШАРКА - ДЕНЕСКА ПОЛУФИНАЛЕ НА КУПОТ ОД МАКЕДОНИЈА Завршниот турнир од 9. Куп на Македонија во кошарка за мажи и жени за преодниот пехар на "Вечер" почнува денеска во Охрид. Во спортската сала "Билјанини извори" прво се играат машките полуфинални средби Николферт Г - Куманово (17.30) и МЗТ Скопје ...

Николферт Г. во финишот дојде до убедлива победа над Куманово

Дневник - 13.03.2001

ПРВА ЛИГА ЗА МАЖИ Николферт Г. го победи Куманово со 87-70 во последниот меч од 18. коло на Првата машка кошаркарска лига, дома. Актуелниот државен првак води на табелата. Јорданчо Давитков, шеф на стручниот штаб на Николферт Г.

МЗТ Скопје — Работнички, меч од висок ризик

Дневник - 13.03.2001

КОШАРКА - ПРЕС ВО КСМ: Купот ќе се игра во Охрид Охрид е домаќин на завршниот турнир на 9. Куп на Македонија во кошарка за мажи и жени за преодниот пехар на "Вечер". Во салата "Билјанини извори", в петок, се играат машките полуфиналните средби, в сабота - женските, а в недела се финалните средби, ...