TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Старец заклан за 1.000 евра

Време - 07.11.2005

МОМЧЕ СТОРИЛО ЗЛОСТОРСТВО ВО СЕЛОТО ДРАЧЕВО Огнен Чанчаревиќ Старец бил заклан, а неговата сопруга е во критична состојба, откако момче од нивното село ги нападнало за да ги ограби во четвртокот навечер во скопското село Драчево. Вчера, пак, МВР соопшти дека го уапсила убиецот Никола Г.

Сосед им го пресекол вратот на сопружници во Драчево

Дневник - 07.11.2005

ПО ТРИ ДЕНА ПОЛИЦИЈАТА ГО ОТКРИ УБИЕЦОТ Сосед во четвртокот вечерта им го пресекол вратот на сопружниците Санде (72) и Цвета (75) Тодевски во скопското село Драчево, а потоа побегнал со ковчег во кој имало 60.000 денари, соопшти МВР.

Комшија заклал страци за 1.000 евра

Вест - 07.11.2005

СВИРЕПОТО УБИСТВО И ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ БРАЧНА ДВОЈКА ОД СКОПСКОТО СЕЛО ДРАЧЕВО Николче Г. (22) -Кинезот, со нож за 60.000 денари го убил неговиот сосед Санде Тодевски (72), а тешко ја ранил неговата сопруга 75-годишната Цвета Тодевска по што откако ги измил крвавите раце и го сокрил ножот подалеку ...

ГИ ИСКАСАПИЛ СОСЕДИТЕ ЗА ПАРИ

Вечер Прес - 07.11.2005

Само еден ден по свирепото злосторство во скопско Драчево, по нападот на двајцата старци Санде и Цвета Тодевски, полицијата го лиши од слобода дваесет и двегодишниот Николче Г. - Кинезот. Сите најдени траги во текот на истрагата, за убиството на Санде и за ранувањето на Цвета, укажуваат на фактот ...