TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КФОР уапси илегалци во обид да влезат во Македонија

А1 - 26.07.2002

Вчера попладне околу 16,30 часот КФОР уапсил две лица во близина на Голема Враца кои илегално преминале од Албанија на Косово во намера да се упатат во Македонија. „Илегалците се движеле близу до Голумна и Рача. Биле приведени од патрола на КФОР додека се движеле од исток, претпоставуваме од ...

КФОР заплени големо количество оружје во Косово

А1 - 25.07.2002

КФОР во неколку одделни акции на различни локации на Косово откри и заплени поголемо количество оружје, соопшти денеска во Приштина прес-службата на меѓународните мировници. При пребарување на куќите во Косовска Миторвица и во неколку села, војниците на КФОР заплениле 18 автоматски пушки, пет ...