TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 11.07.2021

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 11.07.2021

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Пороен дожд и грмежи попладнево на истокот и југоситокот на Македонија

Канал5 - 16.06.2019

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Според УХМР нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на ...

Поројни врнежи во струмичкиот и беровскиот регион

Фокус - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Време, претпладне сончево, попладне нестабилно со услови за невреме

Алсат-М - 16.06.2019

Во Македонија денеска претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Температурата ќе се движи во интервалот од 18 до 35 ...

Претпладне сончево, попладне вистинско невреме во Македонија- од утре целосен пресврт во времето

Курир - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нова ТВ - 11.07.2021

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Пo сончевото претпладне доаѓа пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1 On - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

УХМР со лоши вести: Вонредна најава за попладне, деновиве уште повеќе спарно

Press24 - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Денеска сончево, од утре целосен пресврт во времето

Нетпрес - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Вонредна најава: Обилни врнежи, грмежи, ветер и град се пред нас

Press24 - 16.06.2019

Македонија од денес па натаму влегува во жолта фаза поради големото дестабилизирање на атмосферата кое се очекува уште од денес попладне и навечер кога се очекува развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и ...

Град и грмежи и во Берово - УХМР информира на каде се движи невремето

Press24 - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

+инфо - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Поројни дождови во Струмичко и во Берово, град со големина на орев

МКД - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран и ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекуваат попладне

+инфо - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

Слободен Печат - 16.06.2019

Оттаму посочуваат дека нестабилно е и во повеќе места во источниот и во планинските подрачја во југозападниот дел од земјата, како и над Преспанското Езеро. Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

А1 On - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Град и грмежи во Струмица и Берово – УХМР информира на каде се движи невремето

Скопје24 - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 11.07.2021

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Попладнево делови од земјава зафатени од интензивен пороен дожд, грмежи и град

А1 On - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

Сител - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Силно невреме попладнево беснееше во Македонија - УХМР информира каде беше најкритично

Press24 - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

УХМР со вонредна прогноза за денес и наредните три дена

Скопје24 - 16.06.2019

Управата за хидро-метеоролошки работи најави дека од денеска, па во наредните неколку дена во попладневните часови во земјава ќе има невреме, проследено со силен дожд, ветeр и грмежи. Прогнозата за наредните три дена е дека во попладневните часови ...

ВИДЕО: Големо невреме кај Кичево, град ги прекри патиштата

А1 On - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Град ги прекри патиштата кај Кичево

ММС - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Невреме го фати и Кичево – сообраќајот отежнат поради крупниот град кој паѓа

Скопје24 - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Претпладне сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд

МКД - 16.06.2019

Денеска претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. УВ индексот ќе биде 9.

Пекол во Македонија – Ова е состојбата пред најавеното невреме

Скопје24 - 16.06.2019

Ова се температурите во 14. часот низ Македонија. Надвор е пеколно топло, а се спрема и невреме. Во Македонија денеска претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Претпладне топло, попладне дожд и грмежи

Р.С.Европа - 16.06.2019

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на одредени места ќе има невреме. УВ индексот ќе биде 9.

Денеска 36 степени со попладневен дожд

ММС - 16.06.2019

Времето денес (16.06 2019 год.): Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на местанестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Максималнататемпература ќе биде во интервал од 29 до 36 степени.УВ=9 ...

Надвор пеколно топло - Ова се температурите, пред нас е силно невреме

Press24 - 16.06.2019

Надвор многу топло, Македонија е во жолта фаза. Ова се моменталните температури, а од попладне се најавува силно невреме кое ќе го има и следните ...

Пекол во 14. часот - Ова е состојбата пред најавеното невреме

Press24 - 16.06.2019

Ова се температурите во 14. часот низ Македонија. Надвор е пеколно топло, а се спрема и ...

(Видео) Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Макфакс - 16.06.2019

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

УХМР: Во наредните три дена, претпладне сончево, попладне поројни врнежи од дожд и град

МКД - 16.06.2019

Управата за хидро-метеоролошки работи најави дека од денеска, па во наредните неколку дена во попладневните часови во земјава ќе има невреме, проследено со силен дожд, ветeр и грмежи. Прогнозата за наредните три дена е дека во попладневните часови ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Макфакс - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град, соопшти ...

(Видео) Невреме кај Кичево – град ги прекри патиштата, сообраќајот отежнат

Макфакс - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Пороен дожд, грмежи и ветер вечерва во Скопје

Макфакс - 16.06.2019

Северозападниот дел од земјава е зафатен со невреме кое во Полог е проследено со пороен дожд и грмежи. Нестабилна воздушна маса од запад се приближува кон Скопје и се очекува пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

Не очекува невреме со пороен дожд и грмежи

еМагазин - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

PressingTV - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Претпладне сончево, попладне вистинско невреме во земјава – од утре целосен пресврт во времето!

iPortal - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

УХМР: Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Денешен - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Попладнево делови од земјава зафатени од интензивен пороен дожд, грмежи и град

Опсервер - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Точка - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 28 до ...

Од попладнево невреме – УХМР со најнова метео прогноза

Centar - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 28 до ...

Попладнево делови од земјава зафатени од интензивен пороен дожд, грмежи и град

Либертас - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: НЕВРЕМЕ со облини врнежи, силни грмежи, ветер и град ќе ја зафати Македонија

Либертас - 16.06.2019

Македонија од денес па натаму влегува во ЖОЛТА ПРЕДУПРЕДУВАЧКА ФАЗА поради големото дестабилизирање на атмосферата кое се очекува уште од денес попладне и навечер кога се очекува развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен ...

Попладнево делови од земјава зафатени од интензивен пороен дожд, грмежи и град

Вечер Прес - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

(Видео) Невреме кај Кичево – град ги прекри патиштата, сообраќајот отежнат

24Инфо - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

Локално - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

ВИДЕО: Невреме кај Кичево – град ги прекри патиштата, сообраќајот отежнат

Точка - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Пороен дожд, грмежи и ветер вечерва во Скопје

24Инфо - 16.06.2019

Северозападниот дел од земјава е зафатен со невреме кое во Полог е проследено со пороен дожд и грмежи. Нестабилна воздушна маса од запад се приближува кон Скопје и се очекува пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 11.07.2021

– Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

PressingTV - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Претпладне сончево, попладне невреме со дожд, грмежи и силен ветар

Пулс24 - 16.06.2019

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи помеѓу 12 и 20, а максималната од 28 ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Од попладне невреме низ земјава

Тера - 16.06.2019

Времето денеса претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 28 до ...

Попладне се очекува невреме?

Фактор - 16.06.2019

Попладне можно е да има невреме во земјава. Во Македонија денеска претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 9.

(Видео) Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

24Инфо - 16.06.2019

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

УХМР: Пороен дожд во Струмичко и во Берово, нестабилно и над Преспа

Денешен - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, ...

Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Точка - 16.06.2019

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

УХМР: Поројни дождови во Струмичко и во Берово

MTM - 16.06.2019

Оттаму посочуваат дека нестабилно е и во повеќе места во источниот и во планинските подрачја во југозападниот дел од земјата, како и над Преспанското ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Бриф - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Поројни дождови во Струмичко и во Берово

Вечер Прес - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

Попладнево делови од земјава зафатени од интензивен пороен дожд, грмежи и град

24Инфо - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нестабилната ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално - 16.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе се движи меѓу 12 и 20, а максималната од 28 до 36 ...

Попладнево пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MTM - 01.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...

И утре попладне со дожд и грмежи

Тера - 16.06.2019

Вака беше попладнево и во Битола. Дожд, ветер, грмотевици. Фотографијата ја направи снимателот Агим Џело. Денеска во попладневните часови подрачјето на Струмица и околината, како и Берово беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со ...

Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Н.Македонија - 16.06.2019

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, ...

Невреме кај Кичево – сообраќајот отежнат

Н.Македонија - 16.06.2019

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево. На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози.

Денеска претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

Скопје1 - 17.08.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 31 степен.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 11.07.2021

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР и додаваат дека околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Поројни дождови во Струмичко и во Берово

MakPress - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен пороен дожд, грмежи и можна појава на град. Нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран ...

МАКЕДОНИЈА ПОТОПЕНА ОД ДОЖД- Измерени рекорден број на врнежи!

Магазин - 16.06.2019

Подрачјето на Струмица и Берово денеска беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на град. Денеска нестабилната облачна маса се движеше кон југ во правец на Валандово, Дојран и Богданци.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Се очекува силно невреме!

Магазин - 16.06.2019

Македонија од денес па натаму влегува во ЖОЛТА ПРЕДУПРЕДУВАЧКА ФАЗА поради големото дестабилизирање на атмосферата кое се очекува уште од денес попладне и навечер кога се очекува развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен ...

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: НЕВРЕМЕ со облини врнежи, силни грмежи, ветер и град ќе ја зафати Македонија

1tv - 16.06.2019

Македонија од денес па натаму влегува во ЖОЛТА ПРЕДУПРЕДУВАЧКА ФАЗА поради големото дестабилизирање на атмосферата кое се очекува уште од денес попладне и навечер кога се очекува развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен ...

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

24 Вести - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Канал5 - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Пекол низ Македонија, па силно невреме - Температурите среде пладне

Press24 - 15.06.2019

Ова се температурите во 13 часот низ Македонија. Веќе од попладне и во наредните денови не чека спарно време, но и ...

Допрва ќе видиме што се високи температури - До крај на месец многу пресврти

Press24 - 15.06.2019

Пеколен бран и жолта фаза ја зафатија Македонија, а од попладнево и невреме следните неколку дена во попладневните часови. Ова е временската до крај на месецот, според ...

Надвор не се дише - Ова се температурите во 15 часот

Press24 - 15.06.2019

Се спрема невреме, а и понатаму е пекол низ Македонија. Ова се температурите во 15. часот низ ...

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Сител - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

По неподносливата жештина следната недела пороен дожд, грмежи и ветер

+инфо - 15.06.2019

Максималните температури до средината на наредната седмица ќе бидат во благо опаѓање. Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

А1 On - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР - Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Р.С.Европа - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР со вонредна најава за викендов

Press24 - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Ухмр: следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Скопје24 - 15.06.2019

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9. Минималната температура ќе се движи од 13 до 20, а максималната од 29 до 37 степени.

УХМР со вонредна временска прогноза- подгответе се за вистинско невреме во Македонија!

Курир - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Независен - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР предупредува: Град, пороен дожд, грмежи и ветер во следните денови

еМагазин - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи изасилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР со вонредна временска прогноза - подгответе се за вистинско невреме во Македонија

Скопје инфо - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Бриф - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

24Инфо - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР со вонредна временска прогноза- подгответе се за вистинско невреме во Македонија!

Пулс24 - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР издаде метео предупредување: Невреме ќе ја зафати Македонија

Centar - 15.06.2019

– Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град, се вели во Метео предупредувањето издадено од ...

Еве какво време не очекува во следните денови!

iPortal - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Пад на температурите во следните денови

PressingTV - 15.06.2019

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а максималните температури до средината на наредната седмица ќе бидат во благо опаѓање, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Вечер Прес - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Локално - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Либертас - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

По ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ во Крива Паланка во најава е ново НЕВРЕМЕ со обилни дождови, силни грмежи и град

Либертас - 15.06.2019

Под влијание на висински циклонски систем од утре попладне па во следниот период следува значително понестабилна атмосфера па така особено од пладневните чаови па натаму на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен ...

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

Опсервер - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Утре попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 15.06.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од ...

УХМР со вонредна временска прогноза- подгответе се за невреме во Македонија!

Вистина.мк - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во Крива Паланка најавено ново невреме со обилни дождови, грмежи и град!

Магазин - 15.06.2019

Утре попладне нестабилно време во Македонија. Нестабилно време ќе биде проследено со облачност, пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Под влијание на висински циклонски систем од утре попладне па во следниот период следува значително понестабилна ...

По ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ во Крива Паланка во најава е ново НЕВРЕМЕ со обилни дождови, силни грмежи и град

1tv - 15.06.2019

Под влијание на висински циклонски систем од утре попладне па во следниот период следува значително понестабилна атмосфера па така особено од пладневните чаови па натаму на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен ...

УХМР: Следните денови ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

MakPress - 15.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Времето од недела се менува- Спремете се за невреме

Курир - 14.06.2019

По овој пеколен бран кој до крајот на оваа недела во најтоплите региони од државава ќе услови температури и до околу 40 степени веќе од недела попладне и навечер а особено во текот на следната недела повторно ќе има дестабилизирање на атмосферата па ...

Жолта фаза низ цела Македонија - Температурите во 12 часот

Press24 - 14.06.2019

Македонија е во жолта фаза, надвор е пекол. Ова се температурите во 12 часот низ земјава. Од недела повторно не чека невреме и уште потешко и спарно ...

Некаде пекол, некаде силно невреме - Температурите низ Македонија

Press24 - 14.06.2019

Ова се температурите во 15 часот низ Македонија. Земјата во жолта фаза, во Крива Паланка и град со големина на ...

Невреме со дожд и град во Крива Паланка и околината

Макфакс - 14.06.2019

Доцна попладне се зголеми облачноста и се појавија силни врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и врнежи од град. Облачноста од сливот на Лепенец се премести кон Шар Планина и во делови од Полог, каде донесе поројни врнежи и грмежи.

Времето од недела се менува – Спремете се за невреме

Скопје24 - 14.06.2019

Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, но врнежите нема да бидат пообилни. Во следниов период максималните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Некаде пекол, некаде силно невреме- Температурите низ Македонија

Курир - 14.06.2019

Ова се температурите во 15 часот низ Македонија. Земјата во жолта фаза, во Крива Паланка и град со големина на ...

(Видео) Невреме со дожд и град во Крива Паланка и околината

24Инфо - 14.06.2019

Доцна попладне се зголеми облачноста и се појавија силни врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и врнежи од град. Облачноста од сливот на Лепенец се премести кон Шар Планина и во делови од Полог, каде донесе поројни врнежи и грмежи.

Времето од недела се менува – Спремете се за невреме

Centar - 14.06.2019

Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, но врнежите нема да бидат пообилни. Во следниов период максималните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Најтоплите денови се пред нас - Во недела голема промена со времето

Press24 - 13.06.2019

Го имавме најтоплиот ден, а и утре сончево, топло и спарно време. И во сабота ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Топла ноќ е пред нас - Температурите низ градовите во Македонија

Press24 - 13.06.2019

Ова се температурите вечерва низ Македонија. Сеуште е топло, а и утре не чека топол ...

Времето од недела се менува - Спремете се за невреме

Press24 - 13.06.2019

По овој пеколен бран кој до крајот на оваа недела во најтоплите региони од државава ќе услови температури и до околу 40 степени веќе од недела попладне и навечер а особено во текот на следната недела повторно ќе има дестабилизирање на атмосферата па ...

Славчо Попоски: По пеколниот бран ново невреме ќе ја зафати нашата држава следната недела

Скопје24 - 13.06.2019

По овој пеколен бран кој до крајот на оваа недела во најтоплите региони од државава ќе услови температури и до околу 40 степени веќе од недела попладне и навечер а особено во текот на следната недела повторно ќе има дестабилизирање на атмосферата па ...

Славчо Попоски: По пеколниот бран ново НЕВРЕМЕ ќе ја зафати нашата држава следната недела

1tv - 13.06.2019

По овој пеколен бран кој до крајот на оваа недела во најтоплите региони од државава ќе услови температури и до околу 40 степени веќе од недела попладне и навечер а особено во текот на следната недела повторно ќе има дестабилизирање на атмосферата па ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност попладне ќе има локален пороен дожд

Канал5 - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде од 12 до 18, а максималната ќе се движи од 27 до 35 степени.

Сончево и топло време со температура до 35 степени Целзиусови

24 Вести - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево и топло, попладне пороен дожд

МКД - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево и топло, попладне пороен дожд

ММС - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 ...

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Независен - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

После пријатно и сончево утро следи дожд, а од утре пеколни температури

Press24 - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Нова ТВ - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35 степени.

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Макфакс - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени.

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

Курир - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

И денеска сончево – Температури до 35 степени

Слободен Печат - 12.06.2019

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Еден од најтоплите денови од почеток на годината - Температурите во 17. часот

Press24 - 12.06.2019

Ова се температурите според временската на Accuweather во 17. часот низ Македонија. Некаде има дожд, а некаде температурит над 30 степени. Утре не чека најтоплиот ...

Претопло уште во јуни- моменталните температури низ градовите во Македонија попладнево

Скопје24 - 12.06.2019

Уште на почетокот на јуни, кога летото официјално не е започнато се чувствуваат жештините кои ги носи ова годишно време. Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Веќе падна мрак - Пред нас е најтоплиот ден, температурите вечерва низ Македонија

Press24 - 12.06.2019

Ова се температурите вечерва низ Македонија. Од утре влегуваме во жолта фаза, пред нас е најтоплиот ден. Ова е состојбата низ ...

Пред нас е спарна ноќ - Температурите пред полноќ низ Македонија

Press24 - 12.06.2019

Ова се температурите пред полноќ низ Македонија, надвор сеуште е топло, а не чека и таква ноќ. Утре топло со препораки да не се излегува до 17 часот, да се носи лесна облека, да се пијат течности и да се заштитите од ...

Сончево и топло, попладне локален пороен дожд

А1 On - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Почнува топло и дождливо лето

+инфо - 12.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени.

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

Нетпрес - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Попладне локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Опсервер - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Сонце, дожд, ветер: Еве какво време не очекува денес

Фактор - 12.06.2019

Синоптичарите за средината од работната недела предвидуваат сонце, дожд но и засилен ветер. Според метеоролозите денес не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Либертас - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

Пулс24 - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Бриф - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Претпладне многу топло, попладне со пороен дожд

Мета - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 27 ...

Од четврток температури и над 35 степени

Кумановски м. - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветр и услови за појава на град, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и топло - температура до 35 степени

Скопје инфо - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Тера - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 27 ...

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Скопје инфо - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Од утре нов пеколен шок во Македонија

Скопје инфо - 12.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

24Инфо - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени.

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Точка - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени.

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

iPortal - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Н.Македонија - 12.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени.

Сончево и топло, во текот на денот ќе има и пороен дожд и грмежи

MakPress - 12.06.2019

Времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне локален пороен дожд

Денар - 12.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Пекол во Македонија -од утре експремни температри

Магазин - 12.06.2019

Пеколните температури доаѓаат во Македонија. Метеролзите најавија температури и до 39 степени. Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела.

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

MakPress - 12.06.2019

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Времето сончево и топло, попладне можно е појава на дожд

Канал5 - 11.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Топло време со мала облачност, температурата до +32 степени

24 Вести - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- најтопло од четврток до недела

Курир - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Сончево со температури до 34 степени

МКД - 28.07.2023

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност попладне и со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. УВ индескот ќе биде 9. Во Скопје сончево со краткотрајно наоблачување и со слаб променлив ветер и дневна ...

Пеколни температури до крајот на неделава - УХМР информира во кои денови ќе биде најтопло

Press24 - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Претпладне сончево и топло, попладне зголемување на облачноста

А1 On - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- најтопло од четврток до недела

Нетпрес - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Топло, со УВ индекс 9 и попладне дожд

+инфо - 11.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Ова се температурите низ Македонија, некаде има невреме - Пред нас најтоплиот ден

Press24 - 11.06.2019

Ова се моменталните температури низ Македонија попладнево. Некаде има и дожд и грмежи. Ќе продолжи период на топло време, а најтопло ќе биде од четврток до недела. До средината на неделата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на ...

Четврток најтопол ден: Подгответе се за драстична промена, а пред тоа невреме

Press24 - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

Нова ТВ - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Падна мрак а и понатаму е многу топло - Од утре пресврт

Press24 - 11.06.2019

Ова се температурите вечерва низ Македонија. Иако падна мрак сеуште е претопло. Од утре не очекува невреме, а во четврток најтопол ...

Ова се температурите пред полноќ

Press24 - 11.06.2019

Ова се температурите пред полноќ низ Македонија. Утре попладне невреме, а во четврток најтопол ...

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

А1 On - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

МКД - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Утре топло со пороен дожд и грмежи

+инфо - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

УХМР со вонредна временска најава за утре

Скопје24 - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Пеколни тепмператури, но и невреме- попладне дожд грмежи и град

Press24 - 11.06.2019

За првиот ден од летниот распуст ќе имаме вистинско лето. Синоптичарите велат дека денес не очекува сончево време со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Пеколни температури и невреме: Синоптичарите излегоа со детална прогноза за следните денови

Скопје24 - 11.06.2019

Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на оваа седмица. Локално во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава ...

Уживајте во сончевото време, попладне пороен дожд

Сител - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Уживајте во сончевото време - најтопло од четврток до недела

Скопје инфо - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

По сончевото и топло време, малку разладување – утре пороен дожд и грмежи

Вечер Прес - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Утре сончево, попладне пороен дожд со грмежи

Денешен - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

MTM - 11.06.2019

Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Пеколни температури и невреме: Синоптичарите излегоа со детална прогноза за следните четири дена

Centar - 11.06.2019

Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на оваа седмица. Локално во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава ...

Денеска сонце: Колку степени ќе изнесува температурата

Фактор - 11.06.2019

За првиот ден од летниот распуст ќе имаме вистинско лето. Синоптичарите велат дека денес не очекува сончево време со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

Опсервер - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Сончево и топло, утре пороен дожд и грмежи

Локално - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

УХМР со вонредна временска најава за утре

Centar - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- најтопло од четврток до недела

Пулс24 - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Утре пороен дожд и грмежи

Денешен - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Управата за хидрометеоролшки работи соопшти дека утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, ...

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- најтопло од четврток до недела

iPortal - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Доаѓаат грмежи и пороен дожд - најтопло од четврток до недела

Точка - 11.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

УХМР со вонредна временска најава за утре

Скопје1 - 11.06.2019

Времето утре во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти Управата за хидрометеоролшки работи, утринската температура ќе се движи од 12 до 18 ...

Денеска претпладне сонце, попладне облаци

Скопје1 - 11.06.2019

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и особено во планинските региони на северот ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Пеколни горештини во Македонија, но подоцна следува нов шок

Магазин - 11.06.2019

Уживајте во топлиот и сончев ден, од следните денови се очекува нова промена на температурите. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ...

Денеска температура до 35 степени

Фокус - 02.06.2022

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне особено во западните делови ќе има појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Канал5 - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

24 Вести - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Не очекува „пекол“ до крајот на седмицава

Фокус - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на оваа седмица. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Неделава ќе има тропско време до 29 степени со повремен дожд, град и грмежи

ТВ21 - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Топло и спарно со температура до 39 степени до крајот на неделава

МКД - 10.06.2019

Tоплото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Независен - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Скопје24 - 10.06.2019

Времето претпладне сончево и топло, а попладне особено на исток, облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Температурен шок: Од четврток пеколно време

Курир - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Температурен шок: Од четврток пеколно време

Нетпрес - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Неделава ќе има тропско време до 29 степени со повремен дожд, град и грмежи

+инфо - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Температурите скокаат до 40: Тропска недела, најтопло од четврток

Press24 - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Сончево и топло

МКД - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Топлиот бран продолжува: Температури до 36 степени

Слободен Печат - 10.06.2019

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. И денеска денеска ќе биде претежно сончево со температури кои ќе достигнат до 36 степени Целзиусови. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен ...

Денеска до 35 степени, не излегувајте ако не морате!

+инфо - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Сонце, па пороен дожд и грмежи: Еве какво време не` очекува

Курир - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Тешко и спарно време: 30 степени од рано наутро - попладне промена

Press24 - 10.06.2019

Топло уште во 10 часот, температурите некаде и речиси 30 степени. Ова е состојбата. Попладне не очекува ...

Од утре нов пеколен шок во Македонија

Сител - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Следи период на топло време, најтопло од четврток до недела

Макфакс - 10.06.2019

Времето претпладне сончево и топло, а попладне особено на исток, облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Топол ден па невреме попладнево - Температурите низ Македонија во моментов

Press24 - 10.06.2019

Ова се температурите попладнево низ Македонија. Спарно и топло, а се спрема и ...

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

А1 On - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Сончево и топло со температури до 34 степени

24Инфо - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне, особено во планинските региони, ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи, информира УХМР. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Времето денес: Ќе има и сонце, и пороен дожд со грмежи

Пулс24 - 10.06.2019

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Жештините ќе продолжат, во попладневните часови услови за дожд

Gostivarpress.mk - 10.06.2019

Во регионот на Гостивар во работната недела што следува, времето ќе биде топло, температурите во пораст, а во попладневните часови ќе има услови за поројни дождови и грмежи. Според метеоролошките прогнози, денес и утре (понеделник и вторник) ...

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Опсервер - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Следи период на топло време, најтопло од четврток до недела

24Инфо - 10.06.2019

Времето претпладне сончево и топло, а попладне особено на исток, облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Следи период на топло време, најтопло од четврток до недела

Точка - 10.06.2019

Времето претпладне сончево и топло, а попладне особено на исток, облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

УХМР: Тропско време до крајот на неделава

Денешен - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Tропски температури до крајот на неделата

Локално - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Бриф - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Сончево и многу топло време со температура до 35 степени

Мета - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

PressingTV - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Какво време не очекува оваа недела

Фактор - 10.06.2019

Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време. За првиот работен ден од оваа недела според метеоролозите не очекува сончево време со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална нестабилност со пороен ...

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

еМагазин - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Особено топло време кон средината на неделата што следува

Кумановски м. - 10.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието и во источните делови умерен северозападен ...

Следи период на топло време, најтопло од четврток до недела

Н.Македонија - 10.06.2019

Времето претпладне сончево и топло, а попладне особено на исток, облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Не очекува тропско време со повремен дожд, град и грмежи

MakPress - 10.06.2019

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

Следи период на топло време, најтопло од четврток до недела

Денар - 10.06.2019

Продолжува период на топло време, а најтопло ќе биде од четврток до недела. До средината на неделата претежно во попладневните часови некаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на ...