TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

Алсат-М - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

Утрински - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

Профил на Ѓорге Иванов, претседателски кандидат од коалицијата За подобра Македонија

24 Вести - 06.04.2014

Се што ветив остварив. Затоа со чист образ повторно ја барам Вашата доверба. По пет години во претседателската Вила на Водно, Ѓорге Иванов со партиска поддршка од ВМРО-ДПМНЕ и потписи од избирачите, ...

Иванов: Сработеното сведочи за нас/ВИДЕО

Сител - 06.04.2014

Пет години ја чувствувам довербата која ми ја дадоа македонските граѓани. На сите средби со државниците низ светот секогаш бев воден од интересите на моите сограѓани, мојот достоинствен народ.

Иванов: Работиме и ја градиме Македонија како дом за сите граѓани

Нетпрес - 06.04.2014

Можам да кажам дека насекаде во Македонија граѓаните имаат исти потреби. Од Куманово до Гевгелија, од Струга до Берово, и во Скопје и во Гостивар, граѓаните сакаат подобар живот.

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

А1 On - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

ФОТО: Граѓаните на Дебар со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 06.04.2014

Граѓаните на Дебар се собраа на вечерашниот митинг за да им дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за претседател Ѓорге Иванов. Со песна и развеани знамиња, граѓаните на Дебар покажаа дека ги ...

Иванов му честиташе на Гостивар за меѓуетничкиот соживот

Нова ТВ - 06.04.2014

“Кога еднаш ќе се дојде во Гостивар, се доаѓа повторно и повторно. Се доаѓа, затоа што Гостивар е град на достоинство. Доаѓав неколку пати на средби со граѓаните на Гостивар.

Иванов: Работиме и ја градиме Македонија како дом за сите граѓани

Курир - 06.04.2014

Можам да кажам дека насекаде во Македонија граѓаните имаат исти потреби. Од Куманово до Гевгелија, од Струга до Берово, и во Скопје и во Гостивар, граѓаните сакаат подобар живот.

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

Сител - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

Иванов: Со чист образ по вторпат ја барам поддршката за претседател

+инфо - 06.04.2014

Граѓаните сакаат иднина за своите деца. Пред сè, сакаат вработување за младите. За овие пет години во Македонија покажавме како се работи како тим. Како се гради државно единство, и како сите ...

Иванов: Работиме и ја градиме Македонија како дом за сите граѓани

Денешен - 06.04.2014

Можам да кажам дека насекаде во Македонија граѓаните имаат исти потреби. Од Куманово до Гевгелија, од Струга до Берово, и во Скопје и во Гостивар, граѓаните сакаат подобар живот.

ВИДЕО: Иванов безобразно ги навреди домашните компании

Бриф - 06.04.2014

Ѓорѓе Иванов уште еднаш го потврди игнорантскиот однос на оваа влада кон домашните компании и инвеститори. Во вчерашната дебата тој посочи дека домашните инвеститори немаат капацитети за отварање ...

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

Република - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

ВИДЕО СКАНДАЛ - Иванов удри по домашните компании

Sky - 06.04.2014

„Кои се тие домашни инвеститори? Имавме домашни инвеститори кои за 20 годни ниедно работно место не отворија. За нив збориме?“ – рече Иванов на вчерашниот ТВ дуел.

Иванов: Покажавме како се работи како тим, како се гради државно единство

Вистина.мк - 06.04.2014

Гостивар е пример за меѓуетничкиот и меѓурелигискиот соживот во Македонија. Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија.

Иванов : Работиме и ја градиме Македонија како дом за сите граѓани

Lider - 06.04.2014

Можам да кажам дека насекаде во Македонија граѓаните имаат исти потреби. Од Куманово до Гевгелија, од Струга до Берово, и во Скопје и во Гостивар, граѓаните сакаат подобар живот.

ФОТО: Граѓаните на Дебар со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Вистина.мк - 06.04.2014

Граѓаните на Дебар се собраа на вечерашниот митинг за да им дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за претседател Ѓорѓе Иванов. Со песна и развеани знамиња, граѓаните на Дебар покажаа дека ги ...

Масовна поддршка на Иванов од кумановчани

Вистина.мк - 06.04.2014

Импозантна бројка на поддржувачи на кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, се собра вечерва во Куманово. Како што посочи Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од Куманово во ...

Иванов: Работиме и ја градиме Македонија како дом за сите граѓани

Вистина.мк - 06.04.2014

Можам да кажам дека насекаде во Македонија граѓаните имаат исти потреби. Од Куманово до Гевгелија, од Струга до Берово, и во Скопје и во Гостивар, граѓаните сакаат подобар живот.

Иванов: Сработеното сведочи за нас

Канал5 - 05.04.2014

Пет години ја чувствувам довербата која ми ја дадоа македонските граѓани. На сите средби со државниците низ светот секогаш бев воден од интересите на моите сограѓани, мојот достоинствен народ.

Иванов: Сработеното сведочи за нас

Утрински - 05.04.2014

Нема празни зборови и нереални ветувања, рече вечерва кандидатот за претседател од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, на митингот во Скопје Пет години ја чувствувам ...

Иванов од Куманово: да за НАТО, не за промена на името

Телма - 05.04.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Иванов од Куманово порача дека ќе се залага за влез во НАТО, но дека нема да прифати промена на името. Претседателскиот кандидат за претстедател на Македонија ...

Портрет: Ѓорге Иванов

Фокус - 05.04.2014

Прва придружничка на Изборот за Mис македонски идентитет Пишува Зоран ДИМИТРОВСКИ Како новинар во „Студентски збор“ уште во осумдесеттите години на минатиот век бев слушнал за Ѓорге Иванов , тогаш ...

ГРУЕВСКИ НА МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ: Одиме кон досега невидена голема победа

Телеграф - 05.04.2014

На почетокот на митингот беа претставени кандидатите од сите изборни единици како и од дијаспората, по што се обратија и Ѓорге Иванов и Никола Груевски Со интонирање на државната химна од страна на ...

Иванов: Имам чист образ да се појавам пред граѓаните и да барам нов мандат

А1 On - 05.04.2014

Јас сум претседател на сите граѓани, така работев, така и ќе продолжам да работам. Ја градиме Македонија како дом на сите граѓани. Не велам дека е идеално, но граѓаните можат да ја видат разликата ...

Груевски: Тимската работа не движи напред

Сител - 05.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Иванов: Ќе ја градиме Македонија со продолжување на европските реформи

Нова ТВ - 05.04.2014

Граѓаните поддржуваа различни партии, различни политички опции. Така е и на централно и на локално ниво. Но, кога станува збор за Македонија, нема ни партии, ни политички опции.

Груевски пред кумановчани: Иванов е стабилен и зрел човек, државата му е пред се

МРТ - 05.04.2014

Имавме одлична координација и сите заедно бевме со исти пораки и иста борба за Македонија“, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ пред илјадниците кумановчани на митингот.

Иванов: Македонија е зрела демократија

Макфакс - 05.04.2014

Граѓаните поддржуваа различни партии, различни политички опции. Така е и на централно и на локално ниво. Но, кога станува збор за Македонија, нема ни партии, ни политички опции.

Груевски:Тимската работа носи успеси и не' движи напред

Курир - 05.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Иванов: Сработеното сведочи за нас

Курир - 05.04.2014

Пет години ја чувствувам довербата која ми ја дадоа македонските граѓани. На сите средби со државниците низ светот секогаш бев воден од интересите на моите сограѓани, мојот достоинствен народ.

Иванов: Македонија успева бидејќи работиме напорно

Сител - 05.04.2014

Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија. Претседател сум на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност.

Иванов од Куманово: Нема да прифатам промена на Уставот (видео)

Кумановски м. - 05.04.2014

Актуелниот Претседател на Република Македонија и повторен кандидат, Ѓорѓе Иванов, се претстави пред кумановската јавност со митинг кој го организираше коалицијата ”За подобра Македонија” на градскиот ...

Груевски: Тимската работа носи успеси

Денешен - 05.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Иванов: Да за НАТО, не за промена на името

Kumanovo News - 05.04.2014

Кандидатот за претседател од ВМРО - ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов, синоќа пред кумановчани ја претстави изборната програма, при што истакна дека ќе се залага за влез во НАТО, но нема да прифати промена на името ...

Иванов: Македонија е зрела демократија

Тера - 05.04.2014

Граѓаните поддржуваа различни партии, различни политички опции. Така е и на централно и на локално ниво. Но, кога станува збор за Македонија, нема ни партии, ни политички опции.

(ВИДЕО)Иванов од Куманово порача дека ќе се залага за влез во НАТО, но дека нема да прифати промена на името

Локално - 05.04.2014

Претседателскиот кандидат за претстедател на Македонија Ѓорге Иванов вечерва од Куманово порача дека ќе се залага за влез во НАТО, но дека нема да прифати промена на името на државата и идентитетот ...

Груевски се пофали – Македонија успевала бидејќи работеле тимски заедно со Иванов

Либертас - 05.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Иванов: Што и да прави јужниот сосед, не може да не спречи да ја градиме Европа во Македонија

Либертас - 05.04.2014

Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија. Претседател сум на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност.

Иванов: Сработеното сведочи за нас

Lider - 05.04.2014

Пет години ја чувствувам довербата која ми ја дадоа македонските граѓани. На сите средби со државниците низ светот секогаш бев воден од интересите на моите сограѓани, мојот достоинствен народ.

Иванов: Македонија во Европа, Европа во Македонија

Канал5 - 04.04.2014

Во Куманово, Иванов ги повика граѓаните на 13 април заедно да ги остварат целите што го обединуваат македонското општетсво, а тоа се Европа во Македонија и Македонија во Европа, држава и економија ...

Зошто ќе гласам за претседателот Иванов?

Дневник - 04.04.2014

Влатко ЃОРЧЕВ Следната сабота ќе биде изборниот молк за претседателските избори. Поради изборните правила, следниот викенд нема да имам можност да ги третирам политичките теми на овие страници.

Иванов: Македонија успева бидејќи работиме напорно

Алсат-М - 04.04.2014

Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија. Претседател сум на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност.

Иванов: Македонија успева бидејќи работиме напорно

Утрински - 04.04.2014

Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија. Претседател сум на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност.

Иванов: Ќе го бранам државното единство на Македонија

Утрински - 04.04.2014

Знам дека се соочивте со предизвик. Уште ја чувствувате направената неправда. Меѓутоа мора да продолжиме да ја градиме Македонија, да го градиме Кичево, како што стеблото се крепи на коренот, така и ...

Груевски: Тимската работа не движи напред

Канал5 - 04.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Јанкуловска: Иванов има визија, а другата страна само празни зборови

Нетпрес - 04.04.2014

„Ова е тимот што успева, што не потклекнува и ја витка кичмата се’ додека функционира како тим. Гордо и достоинствено, државата пред се’. Има ли слоган што подобро ќе ја отслика работата на Иванов во ...

Иванов: Нема подобри, похрабри и подоблесни војници од македонските мировници

Курир - 04.04.2014

Пред 5 години и Куманово за мене даде повеќе гласови, отколку за кандидатот на опозицијата. Благодарен сум за големата поддршка и очекувам истата да се повтори.

(ФОТО) Иванов од Куманово: Ќе продолжиме да градиме Европа во Македонија

А1 On - 04.04.2014

Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име. Што и да прави нашиот јужен сосед, не може да не спречи да градиме Европа во Македонија, во спроведување со европски реформи, ...

Иванов: Ќе продолжам да го бранам државното единство на Македонија

Press24 - 04.04.2014

Знам дека се соочивте со предизвик. Уште ја чувствувате направената неправда. Меѓутоа мора да продолжиме да ја градиме Македонија, да го градиме Кичево, како што стеблото се крепи на коренот, така и ...

ФОТО: Кумановци масовно го поддржуваат Иванов

Press24 - 04.04.2014

Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе Иванов. Како што посочи доктор Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од ...

Ѓорѓиевски: Куманово во Иванов виде чесен човек кој мудро ја води државата

Press24 - 04.04.2014

Владејачката коалиција „За подобра Македонија“ вечерва одржува митинг во Куманово. Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе ...

Иванов во Кичево: Не сме мали за големи успеси!

Нетпрес - 04.04.2014

Mора да продолжиме да ја градиме Македонија, да го градиме Кичево, како што стеблото се крепи на коренот, така и нашата иднина, иднината на Македонија се крепи на нашите темели.

ГРУЕВСКИ: Тимската работа е клучна за успехот

Телеграф - 04.04.2014

Груевски истакна дека Иванов е посветен претседател што секогаш бил со народот и никогаш не правел условувања како неговиот претходник Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни ...

Иванов: Покажавме дека Македонија е зрела држава, носевме одлуки што ги бараа граѓаните

Курир - 04.04.2014

За овие пет години се работеше многу. Имавме многу работа. Заедно и тоа во услови кога светот го зафати голема криза од 2008 година. Во такви услови Македонија може да постигнува резултати, но ...

Иванов: Кичево е вградено во темелите врз кои се гради иднината на Македонија

Макфакс - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во четвртокот ја претстави својата програма за претседателската кандидатура пред граѓаните на Кичево и им порача дека иднината на ...

Иванов во Кичево: Не сме мали за големи успеси!

МРТ - 04.04.2014

Американската компанија од автомобилската индустрија „Кеј сејфти систем“ го најави влезот во ТИРЗ Кичево и изградба на фабрика која до крајот на годината треба да вработи 1.000 лица.

ФОТО: Кумановци масовно го поддржуваат Иванов

Курир - 04.04.2014

Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе Иванов. Како што посочи доктор Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од ...

Ѓорѓиевски: Куманово во Иванов виде чесен човек кој мудро ја води државата

Курир - 04.04.2014

Владејачката коалиција „За подобра Македонија“ вечерва одржува митинг во Куманово. Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе ...

Масовна поддршка на Иванов од кумановчани

Нетпрес - 04.04.2014

Импозантна бројка на поддржувачи на кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, се собра вечерва во Куманово. Како што посочи Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од Куманово во ...

Јанкулоска: Иванов доследно ги брани националните интереси, што не беше случај со Црвенковски

Курир - 04.04.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на отвореното студио пред почетокот на митингот во Куманово, изјави дека граѓаните на Куманово знаат дека за разлика од неодговорната локална ...

Јанкулоска: Пендаровски го советуваше Црвенковски при носењето на најкатастрофалните одлуки

Курир - 04.04.2014

Ова е тимот кој успева. Ова е тимот кој не потклекнува и не ја витка кичмата. Така било, така и ќе биде се додека ве имаме ние вас, а вие нас. Се додека функционираме како еден.

ИВАНОВ: Грција не може да не спречи да ја градиме Европа во Македонија

Телеграф - 04.04.2014

Пред жителите на Куманово Иванов порача дека и покрај блокадите од јужниот сосед Република Македонија останува посветена на членството во НАТО и во ЕУ Како претседател го бранев и ќе го бранам ...

Иванов од Кичево: Не сме мали за големи успеси!

Нова ТВ - 04.04.2014

„Покажавме дека Македонија е зрела држава. Дека носиме сопствени одлуки што ги бараат граѓаните на Република Македонија. Не сме мали за големи успеси! Успеси, кои ги постигнуваме на секое поле, и во ...

Иванов: Нашиот јужен сосед не може да не’ спречи да ја градиме Европа во Македонија

Нетпрес - 04.04.2014

На вечерашниот митинг во Куманово, одржан за поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов за иден претседател на земјава, се обратија повеќе лидери на партии, министерката за внатрешни работи, ...

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот

+инфо - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов на вечерашниот митинг во Куманово рече дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име.

Иванов: Нема подобри, похрабри и подоблесни војници од македонските мировници

Република - 04.04.2014

Пред 5 години и Куманово за мене даде повеќе гласови, отколку за кандидатот на опозицијата.Благодарен сум заподдрчката и очекувам истата да се повтори.Напорно работев за да ја оправдам вашата ...

Кумановци му даваат масовна поддршка на Иванов

Република - 04.04.2014

Кумановци масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорге Иванов. Како што посочи доктор Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од Куманово во ...

Иванов: Ќе го бранам државното единство на Македонија

Денешен - 04.04.2014

Знам дека се соочивте со предизвик. Уште ја чувствувате направената неправда. Меѓутоа мора да продолжиме да ја градиме Македонија, да го градиме Кичево, како што стеблото се крепи на коренот, така и ...

Ѓорѓиевски: Куманово во Иванов виде чесен човек кој мудро ја води државата

Република - 04.04.2014

Владејачката коалиција „За подобра Македонија“ вечерва одржува митинг во Куманово. Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе ...

Милошоски: Кичево ќе гласа за Ѓорге Иванов за претседател на Македонија

Денешен - 04.04.2014

Ѓорге Иванов е човек кој го почитува и сака својот народ, затоа и народот го сака и почитува Иванов. СДСМ кога ќе го погледне овој митинг, подобро e уште денес да им биде јасно дека Кичево ќе гласа ...

Јанкулоска: Иванов доследно ги брани националните интереси, што не беше случај со Црвенковски

Република - 04.04.2014

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска во отвореното студио пред почетокот на митингот во Куманово, изјави дека граѓаните на Куманово знаат дека за разлика од неодговорната локална ...

Груевски:Тимската работа не движи напред

Локално - 04.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Јанкулоска: Пендаровски го советуваше Црвенковски при носењето на најкатастрофалните одлуки

Република - 04.04.2014

Ова е тимот кој успева. Ова е тимот кој не потклекнува и не ја витка кичмата.Така било, така и ќе биде се додека ве имаме вас, а вие нас.Се додека функционираме како еден.

Иванов од Кичево: Законот мора да важи еднакво за сите, независно од етничката и верската припадност

Република - 04.04.2014

Најголемиот надворешен предизвик со кој се соочуваме како држава е блокадата од нашиот јужен сосед, кој од нас бара да се откажеме од сопствениот идентитет.

(ВИДЕО) Ѓорге Иванов: Останав истиот каков што ме видовте пред 5 години

Либертас - 04.04.2014

Претседателот и кандидат за нов мандат, Ѓорге Иванов, пред жителите на Македонски Брод се пофали за оствареното во изминатите 5 години и потенцираше дека политиката не го променила и останал истиот ...

Антонио Милошоски:Никој не помислил на малите општини како тандемот Груевски-Иванов

Република - 04.04.2014

-Ѓорге Иванов е човек кој го почитува и сака својот народ, затоа и народот го сака и почитува Иванов. СДСМ кога ќе го погледне овој митинг, подобро e уште денес да им биде јасно дека Кичево ќе гласа ...

ФОТО: Ѓорге го нашол златото во Анска Река

Либертас - 04.04.2014

Во продолжение ви пренесуваме фотомонтажа која се споделува на социјалните мрежи а која доаѓа како реакција на делот од говорот на митингот во Валандово во кој претседателот Ѓорге Иванов се фалеше ...

Иванов во Кичево: Не сме мали за големи успеси!

Точка - 04.04.2014

Mора да продолжиме да ја градиме Македонија, да го градиме Кичево, како што стеблото се крепи на коренот, така и нашата иднина, иднината на Македонија се крепи на нашите темели.

Груевски:Тимската работа не движи напред

Република - 04.04.2014

- Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред – порача премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Иванов: Македонија успева бидејќи работиме напорно

Lider - 04.04.2014

Како претседател го бранев и ќе го бранам државното единство на Република Македонија. Претседател сум на сите граѓани, независно од етничката, верската или која било друга припадност.

Милошоски: Никој не помислил на помалите општини како тандемот Иванов- Груевски

Вистина.мк - 04.04.2014

Ѓорге Иванов е човек кој го почитува и сака својот народ, затоа и народот го сака и почитува Иванов. СДСМ кога ќе го погледне овој митинг, подобро e уште денес да им биде јасно дека Кичево ќе гласа ...

ФОТО: Масовна поддршка од Кумановци за Иванов

Вистина.мк - 04.04.2014

Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе Иванов. Како што посочи доктор Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од ...

Ѓорѓиевски: Куманово во Иванов виде чесен човек кој мудро ја води државата

Вистина.мк - 04.04.2014

Владејачката коалиција „За подобра Македонија“ вечерва одржува митинг во Куманово. Кумановци денес масовно се собраа да му дадат поддршка на кандидатот за претседател на владејачката коалиција, Ѓорѓе ...

Груевски: Тимската работа не движи напред

Lider - 04.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Груевски: Тимската работа не движи напред

Вистина.мк - 04.04.2014

Оваа политичка гарнитура работи како тим, составена e од силни индивидуaлци кои работат како тим и тоа е нашата предност која ја движи државата напред.

Иванов од Куманово: Нашиот јужен сосед не може да нe спречи да ја градиме Европа во Македонија

Вистина.мк - 04.04.2014

Иванов, кој вечерва повторно ја побара поддршката од кумановчани за претседател на земјава и во следните пет години, истакна дека како претседател секогаш бил со граѓаните, а како врховен командант, ...

Јанкулоска: Иванов доследно ги брани националните интереси, што не беше случај со Црвенковски

Вистина.мк - 04.04.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на отвореното студио пред почетокот на митингот во Куманово, изјави дека граѓаните на Куманово знаат дека за разлика од неодговорната локална ...

Јанкулоска: Пендаровски го советуваше Црвенковски при носењето на најкатастрофалните одлуки

Вистина.мк - 04.04.2014

Ова е тимот кој успева. Ова е тимот кој не потклекнува и не ја витка кичмата. Така било, така и ќе биде се додека ве имаме ние вас, а вие нас. Се додека функционираме како еден.

Иванов: Барам доверба за да продолжиме со успесите на секој план

Утрински - 03.04.2014

Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: „Колку е прекрасна нашата Македонија!“. Овие потенцијали кои ги имате треба да се поттик, општината од најретко населена во ...

Иванов:Барам доверба за да продолжиме со успесите на секој план

Алсат-М - 03.04.2014

Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: „Колку е прекрасна нашата Македонија!“. Овие потенцијали кои ги имате треба да се поттик, општината од најретко населена во ...

Иванов вети дека ќе работи за заживување на Македонски Брод

Телма - 03.04.2014

Македонски Брод е општина со огромни природни богатства, коишто ќе придонесат за сестран развој,за да отвориме перспективи, за да ги задржиме младите, да се зголемува наталитетот, затоа често доаѓаме ...

Иванов: Растат и платите и пензиите, а опаѓа невработеноста

Дневник - 03.04.2014

Македонија денес има нов лик, се градат автопати, фабрики, се привлекуваат странски инвестиции... Но, за тоа да се реализира, мораше да се спроведат многу реформи, да се изменат закони, да се донесат ...

Иванов: Барам доверба за да продолжиме со успесите

24 Вести - 03.04.2014

Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: „Колку е прекрасна нашата Македонија!“. Овие потенцијали кои ги имате треба да се поттик, општината од најретко населена во ...

Иванов: Никогаш не сме дале лажни ветувања, остваривме се што кажавме

Курир - 03.04.2014

Добар ден Македонски Брод. Добар ден Колечани. Добар ден Македонијо, имате многу населени места во Македонски Брод. Не можам сите да ги спомнам, но добар ден за сите жители, од сите населени места во ...

Иванов од Македонски Брод: Се што кажавме остваривме

Нова ТВ - 03.04.2014

- Со задоволство ја прифатив поканата за констенијадата. Затоа што ги почитувам традициите на нашиот народ. Ги почитувам оние луѓе кои си ги знаат обичаите.

Иванов: Барам доверба за да продолжиме со успесите на секој план

А1 On - 03.04.2014

Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: „Колку е прекрасна нашата Македонија!“. Овие потенцијали кои ги имате треба да се поттик, општината од најретко населена во ...

Иванов во Македонски Брод: Никогаш не сме дале лажни ветувања!

Нетпрес - 03.04.2014

Секогаш кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството- колку е прекрасна нашата Македонија. Со овие зборови претседателот Ѓорѓе Иванов ги поздрави присутните на ...

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Press24 - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Иванов: Македонија се гради со дела, а не со празни зборови!

Нетпрес - 03.04.2014

За три години реконструирани се повеќе локални патишта. Патот за село Долно Крушје, за село Зркле, патот Мала Река до село Калуѓерец, патот за селото Лупште и за селото Требовље.

Иванов: Странските инвестиции отворија 120 илјади нови работни места

Нетпрес - 03.04.2014

Во последните години во Македонија се донесени 2 милијарди странски инвестиции. Тоа создава 120 илјади нови работни места. Тоа се работни места за младите.

Пешевски: На Владата и народот потребен им е претседател кој ќе соработува

Курир - 03.04.2014

За жал нашите политички опоненти од СДСМ политиката ја доживуваат на малку поинаков начин. Погледнете го нивниот тим. Исти луѓе, со ист начин на размислување, иста матрица наназад 20 години.

Милошоски: Пендаровски е марионета на Црвенковски

Курир - 03.04.2014

Ѓорге Иванов е човек кој го почитува и сака својот народ, затоа и народот го сака и почитува Иванов. СДСМ кога ќе го погледне овој митинг, подобро e уште денес да им биде јасно дека Кичево ќе гласа ...

Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Сител - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Сител - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Иванов: Барам доверба за да продолжиме со успесите на секој план

Сител - 03.04.2014

Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: „Колку е прекрасна нашата Македонија!“. Овие потенцијали кои ги имате треба да се поттик, општината од најретко населена во ...

ИВАНОВ: Го остваривме ветеното, барам доверба за да продолжиме со успесите

Телеграф - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Ѓорге Иванов, одржа митинг во Македонски Брод Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува ...

Иванов: Политиката не се мери по празни ветувањa и убави зборови

Сител - 03.04.2014

Политиката не се мери по убави зборови и празни ветувања, туку по бројот на отворени работни места. Македонија денес има нов лик, се градат автопатишта, фабрики, се привлекуваат странски инвестиции,..

Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Press24 - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

Иванов: Никогаш не сме дале лажни ветувања, остваривме се што кажавме

Press24 - 03.04.2014

Добар ден Македонски Брод. Добар ден Колечани. Добар ден Македонијо, имате многу населени места во Македонски Брод. Не можам сите да ги спомнам, но добар ден за сите жители, од сите населени места во ...

Иванов од Берово: Невработеноста во Македонија опаѓа и ќе продолжи да опаѓа

Нетпрес - 03.04.2014

Во Берово сум доаѓал и како професор и како претседател. Во Берово еднаш кога ќе дојдете повторно и повторно доаѓате, затоа што Берово знае како дa ве прими, со своето гостопримство со својата ...

Иванов: Државното единство е важно за доброто на граѓаните на Македонија

Макфакс - 03.04.2014

Наша стратешка цел е да бидеме во НАТО, да бидеме и во Европската унија. Ги знаеме сите блокади на тој пат. Но не потклекнуваме. Ги исполнуваме сите барања што ни се доставени до нас.

Иванов: Некои зборуваат за нови лица, јас ќе кажам Македонија има нов лик

Нова ТВ - 03.04.2014

„Ова е родниот крај на дедо Иљо Малешевски и Димитар Поп Георгиев Беровски. Водачите на две востанија за ослободување на Македонија на Разловечкото и на македонското Кресненско востание“, во започна ...

Иванов во Берово: Македонија има нов лик!

МРТ - 03.04.2014

Имам програма, имам тим заедно со Владата сигурен сум дека ќе продолжиме да работиме на создавање на услови за економски развој, потенцираше Иванов, додавајки дека градењето на Македонија како ...

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Курир - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Курир - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

ГАЛЕРИЈА Иванов: Политиката не ме промени, останав истиот

+инфо - 03.04.2014

На денешниот централен митинг во Македонски Брод, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, рече дека последните четири месеци три пати доаѓа во овој град.

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Денешен - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Денешен - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

Иванов: Никогаш не сме дале лажни ветувања, се што кажавме остваривме

Денешен - 03.04.2014

Добар ден Македонски Брод. Добар ден Колечани. Добар ден Македонијо, имате многу населени места во Македонски Брод. Не можам сите да ги спомнам, но добар ден за сите жители, од сите населени места во ...

Владимир Пешевски порача од Кичево:На Владата и на народот им е потребен претседател кој ќе соработува

Република - 03.04.2014

-За жал нашите политички опоненти од СДСМ политиката ја доживуваат на малку поинаков начин. Погледнете го нивниот тим. Исти луѓе, со ист начин на размислување, иста матрица наназад 20 години.

Иванов од Берово: Невработеноста во Македонија опаѓа и ќе продолжи да опаѓа

Денешен - 03.04.2014

Во Берово сум доаѓал и како професор и како претседател. Во Берово еднаш кога ќе дојдете повторно и повторно доаѓате, затоа што Берово знае како дa ве прими, со своето гостопримство со својата ...

Иванов: „Имате недопрена и чиста природа, преубави шуми, пасишта…“ –Колку е прекасна МАкедонија

Локално - 03.04.2014

„Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: Колку е прекрасна нашата Македонија! Имате недопрена и чиста природа, преубави шуми, пасишта, бистри водотеци.

Иванов: Да имаме државно единство, така се гради Македонија

Вечер Прес - 03.04.2014

Во Берово се создаваат услови за сите млади луѓе да останат и да живеат во Берово и да не го напуштаат како во минатото, рече на митинг во средата актуелниот претседател и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Иванов од Берово: Невработеноста во Македонија опаѓа и ќе продолжи да опаѓа

Точка - 03.04.2014

Во Берово сум доаѓал и како професор и како претседател. Во Берово еднаш кога ќе дојдете повторно и повторно доаѓате, затоа што Берово знае како дa ве прими, со своето гостопримство со својата ...

(ВИДЕО) „Имате недопрена и чиста природа, преубави шуми, пасишта…“ – Иванов за убавините на Македонски Брод

Либертас - 03.04.2014

„Кога доаѓам во вашиот крај, повторно и повторно ми се потврдува чувството: Колку е прекрасна нашата Македонија! Имате недопрена и чиста природа, преубави шуми, пасишта, бистри водотеци.

Ѓорѓе Иванов порача од Македонски Брод: Никогаш не сме дале лажни ветувања, остваривме се што ветивме

Република - 03.04.2014

Вака кандидатот за претседател Ѓорге Иванов ги поздрави граѓаните на Македонски Брод на вечерашниот митингот. -Имате недопрена и чиста природа, преубави шуми, пасишта, бистри водотеци.

Владимир Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Република - 03.04.2014

-Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Иванов:Берово успева!

Локално - 03.04.2014

„Ова е родниот крај на дедо Иљо Малешевски и Димитар Поп Георгиев Беровски. Водачите на две востанија за ослободување на Македонија на Разловечкото и на македонското Кресненско востание“, во започна ...

Иванов во Берово: Да имаме државно единство, така се гради Македонија

Република - 03.04.2014

Ви го пренесуваме интегрално говорот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов на синоќешната средба со беровчани: Добра вечер Берово, Добра вечер и Пехчево, Добра вечер и за Русиново, и за Двориште, ...

Иванов: Политиката не се мери по празни ветувањa и убави зборови

Денешен - 03.04.2014

Политиката не се мери по убави зборови и празни ветувања, туку по бројот на отворени работни места. Македонија денес има нов лик, се градат автопатишта, фабрики, се привлекуваат странски инвестиции,… ...

Миле Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Република - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

Иванов: Ја барам вашата доверба за да продолжиме со успесите

Н.Македонија - 03.04.2014

Вечерва предизборен митинг во Македонски Брод одржа„ Коалицијата за Македонија“ ,предводена од ВМРО ДПМНЕ и кандидатот за претседател Ѓорге Иванов На митингот во М.Брод говореа министрите Миле ...

Пешевски: На Владата и народот им е потребен претседател кој ќе соработува

Вистина.мк - 03.04.2014

За жал нашите политички опоненти од СДСМ политиката ја доживуваат на малку поинаков начин. Погледнете го нивниот тим. Исти луѓе, со ист начин на размислување, иста матрица наназад 20 години.

Иванов: Политиката не се мери по празни ветувањa и убави зборови

Lider - 03.04.2014

Политиката не се мери по убави зборови и празни ветувања, туку по бројот на отворени работни места. Македонија денес има нов лик, се градат автопатишта, фабрики, се привлекуваат странски инвестиции,… ...

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Lider - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатите вакви претседатели на Република Македонија како ...

Иванов во Македонски Брод: Oстваривме се што кажавме

Lider - 03.04.2014

Добар ден Македонски Брод. Добар ден Колечани. Добар ден Македонијо, имате многу населени места во Македонски Брод. Не можам сите да ги спомнам, но добар ден за сите жители, од сите населени места во ...

Миле Јанакиески: Гласот за Иванов е глас за просперитетна и успешна Македонија

Вистина.мк - 03.04.2014

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески на денешниот митинг во Македонски Брод, истакна дека она што го ветил актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов пред пет години, го остварил, а ...

Пешевски: Иванов покажа како е да се биде претседател на сите граѓани на Македонија

Вистина.мк - 03.04.2014

Ѓорге Иванов покажа дека знае како е да се врши функцијата претседател. По она што го има направено за Македонија, стои рамо до рамо со останатит претседатели како Никола Карев, Методија Андонов ...

Иванов во Берово: Македонија добива лице на земја во која се градат автопати

Вистина.мк - 03.04.2014

Иванов во Берово: Македонија добива лице на земја во која се градат автопати - Како претседател силно се залагам за развој на Берово. И понатаму ќе се трудам во создавањето услови за младите да ...

Иванов: Никогаш не сме дале лажни ветувања, остваривме се што кажавме!

Вистина.мк - 03.04.2014

Добар ден Македонски Брод. Добар ден Колечани. Добар ден Македонијо, имате многу населени места во Македонски Брод. Не можам сите да ги спомнам, но добар ден за сите жители, од сите населени места во ...

Иванов: Да продолжиме да ја градиме Македонија успешна и достоинствена

Канал5 - 02.04.2014

Да продолжиме да работиме и да ја градиме Македонија, успешна и достоинствена, повика кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на попладневниот митинг во Македонска Каменица.

Иванов: Да продолжиме да ја градиме Македонија успешна и достоинствена

Утрински - 02.04.2014

Да продолжиме да работиме и да ја градиме Македонија, успешна и достоинствена, повика кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на попладневниот митинг во Македонска Каменица.

Иванов: Да продолжиме да ја градиме Македонија успешна и достоинствена

Алсат-М - 02.04.2014

Да продолжиме да работиме и да ја градиме Македонија, успешна и достоинствена, повика кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на попладневниот митинг во Македонска Каменица.

Иванов: Берово е пример како може да се гради достоинствен живот

Канал5 - 02.04.2014

Берово е пример како се постигнува успех кога се работи тимски, кога се работи самопрегорно и кога со очекувани резултати младите остануваат тука во Македонија, истакна вечерва пред беровчани ...

Иванов: Политиката не се мери по празни ветувањa и убави зборови

Утрински - 02.04.2014

Политиката не се мери по убави зборови и празни ветувања, туку по бројот на отворени работни места. Македонија денес има нов лик, се градат автопатишта, фабрики, се привлекуваат странски инвестиции,..

Иванов во Радовиш: Мораме да работиме сложно и единствено

МРТ - 02.04.2014

„Едно име имаме, во душтата го носиме“, песната силно одекна од илијадници радовишани поздравувајќи го претседателот Иванов, кој побара поддршка за втор мандат.

Ѓорчев: Да го поддржиме Иванов, гласаме за чесен патриот и врховен командант на АРМ

Курир - 02.04.2014

Дали денес сме собрани е Фиромска Каменица или БЈРМовска каменица, дали е ова Горноскопска Каменица? НЕ! Ова овде “ерга омнес“ е Македонска Каменица. Била и ќе биде.

Иванов: Се водам од три принципи-чесност, искреност и вредност

Курир - 02.04.2014

Пред пет години заедно со вашиот градоначалник влеговме во битка тој за градоначалник а јас за претсдател. Потоа заедно дојдовме да ставиме камен темелник на камбанаријата на црквата „Прсевета ...

Иванов: Работевме домаќински, успесите се видливи

Макфакс - 02.04.2014

Работевме домаќински, и јас како Претседател и премиерот, и министрите и градоначалниците. И затоа се евидентни секаде успесите. Секаде каде и да одиме гледаме како се пробиваат автопатишта, се ...

Иванов: Да продолжиме да ја градиме Македонија успешна и достоинствена

Сител - 02.04.2014

Да продолжиме да работиме и да ја градиме Македонија, успешна и достоинствена, повика кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на попладневниот митинг во Македонска Каменица.

Слаб интерес за следење во живо на митингот на ВМРО-ДПМНЕ од Берово

А1 On - 02.04.2014

Митингот на владеачката ВМРО-ДПМНЕ и претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов во Берово кој се пренесуваше во живо на интернет помина без голем интерес кај граѓаните.

Иванов одржа митинзи во Берово и Делчево

Алфа - 02.04.2014

Како претседател силно се залагам за развој на Берово. И понатаму ќе се трудам во создавањето услови за младите да останат во овој крај. Во време на голема економска криза успеавме да градиме и ...

Иванов од Берово: Невработеноста во Македонија опаѓа и ќе продолжи да опаѓа

Курир - 02.04.2014

Во Берово сум доаѓал и како професор и како претседател. Во Берово еднаш кога ќе дојдете повторно и повторно доаѓате, затоа што Берово знае како д аве прими, со своето гостопримство со својата ...

Иванов: Се водам од три принципи – чесност, искреност и вредност

А1 On - 02.04.2014

Пред пет години заедно со вашиот градоначалник влеговме во битка тој за градоначалник а јас за претсдател. После изборите дојдов да запалиме свеќа во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ и да ...

ИВАНОВ ВО КАМЕНИЦА: Работевме напорно и домаќински за подобар живот на граѓаните

Телеграф - 02.04.2014

Барајќи ја поддршката од народот, Иванов рече дека и по првиот претседателски мандат останал чесен, искрен и вреден и оти посветено и вредно работел за државата Да продолжиме да работиме и да ја ...

Иванов: Се водам од три принципи-чесност, искреност и вредност

Нетпрес - 02.04.2014

Пред пет години заедно со вашиот градоначалник влеговме во битка тој за градоначалник а јас за претсдател. После изборите дојдов да запалиме свеќа во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ и да ...

Иванов од Радовиш: Покажавме како се работи тимски, сложно за Македонија

Курир - 02.04.2014

За овие пет години покажавме кога се работи тимски, кога се работи заедно. Кога имаат ист глас и претседателот и премиерот, и министрите и пратениците, и градоначалниците, Македонија напредува.

Иванов: Создаваме амбиент за влез на странски инвестиции

Макфакс - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, вчера се сретна со жителите на Виница каде одржа митинг на кој ја претстави својата програма за претседателската кандидатура.

Иванов: Политика се мери со бројот на отворени работни места

Денешен - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов веерва ја побара поддршката од радовишани за нов мандат со нова програма порачувајќи им дека во неа ...

Иванов: Создаваме амбиент за влез на странски инвестиции

Канал 77 - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, вчера се сретна со жителите на Виница каде одржа митинг на кој ја претстави својата програма за претседателската кандидатура.

Ѓорчев: Да го поддржиме Иванов, гласаме за чесен патриот и врховен командант на АРМ

Република - 02.04.2014

Дали денес сме собрани е Фиромска Каменица или БЈРМовска каменица, дали е ова Горноскопска Каменица? НЕ! Ова овде “ерга омнес“ е Македонска Каменица. Била и ќе биде.

Ѓорчев: Гласаме за чесен патриот и врховен командант на АРМ, да го поддржиме Иванов

Денешен - 02.04.2014

Дали денес сме собрани во Фиромска Каменица или БЈРМовска каменица, дали е ова Горноскопска Каменица? НЕ! Ова овде “ерга омнес“ е Македонска Каменица. Била и ќе биде.

Иванов: Покажавме како се работи тимски, сложно за Македонија

Вечер Прес - 02.04.2014

МИТИНГ НА КОАЛИЦИЈАТА "ЗА ПОДОБРА МАКЕДОНИЈА" ВО РАДОВИШ За овие пет години покажавме кога се работи тимски, кога се работи заедно. Кога имаат ист глас и претседателот и премиерот, и министрите и ...

Иванов: Знаеме како се чува и како се гради Македонија

Република - 02.04.2014

Иванов пред граѓаните на Македонска Каменица, потенцираше дека и тој самиот произлегува од земјоделско и работничко семејство и дека знае колку е тешко да се успее -Ние знаеме како се чува и како се ...

Иванов: Се водам по три принципи-чесност, искреност и вредност

Денешен - 02.04.2014

Пред пет години заедно со вашиот градоначалник влеговме во битка тој за градоначалник, а јас за претсeдател. Потоа заедно дојдовме да ставиме камен темелник на камбанаријата на црквата „Пресвета ...

Иванов во Берово: Македонија добива лице на земја во која се градат автопати

Република - 02.04.2014

- Како претседател силно се залагам за развој на Берово. И понатаму ќе се трудам во создавањето услови за младите да останат во овој крај. Во време на голема економска криза успеавме да градиме и ...

Иванов: Да продолжиме да ја градиме Македонија успешна и достоинствена

Н.Македонија - 02.04.2014

Да продолжиме да работиме и да ја градиме Македонија, успешна и достоинствена, повика кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на попладневниот митинг во Македонска Каменица Барајќи ја ...

Иванов: Продолжуваме со иста посветеност за Македонија

Lider - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов веерва ја побара поддршката од радовишани за нов мандат со нова програма порачувајќи им дека во неа ...

Иванов од Радовиш: Покажавме како се работи тимски, сложно за Македонија

Вистина.мк - 02.04.2014

За овие пет години покажавме кога се работи тимски, кога се работи заедно. Кога имаат ист глас и претседателот и премиерот, и министрите и пратениците, и градоначалниците, Македонија напредува.

Митинг на Иванов во Македонска Каменица

Lider - 02.04.2014

Граѓаните масовно излегоа на градскиот плоштад во Македонска Каменица да му дадат поддршка на актуелниот претседател и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори за шеф на државата, Ѓорѓе Иванов.

Иванов: Знаеме како се чува и како се гради Македонија

Вистина.мк - 02.04.2014

Иванов пред граѓаните на Македонска Каменица, потенцираше дека и тој самиот произлегува од земјоделско и работничко семејство и дека знае колку е тешко да се успее.

Иванов: Успешноста на политичарите не се мери по ветувања туку по новите работни места

Канал5 - 01.04.2014

Успешноста на политичарите не се мери по ветувања туку по новите работни места, по создавањето услови за младите да останат во државата, рече во Виница Ѓорге Иванов, претседателскиот кандидат на ...

Иванов во Радовиш: Продолжуваме со иста посветеност за Македонија

Утрински - 01.04.2014

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов веерва ја побара поддршката од радовишани за нов мандат со нова програма порачувајќи им дека во неа ...

Иванов: Македонија се сака со дела

24 Вести - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Иванов: Пет години работевме посветено

Дневник - 01.04.2014

Изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновените училишта, водоводи...

Иванов во Виница: Македонија се сака со дела

Утрински - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Иванов: Никој нема право да го менува името на државата

Дневник - 01.04.2014

Нема да дозволиме обезличување на македонскиот народ, македонските граѓани сами треба да одлучуваат за своите клучни национални прашања. Никој освен македонските граѓани не може да одлучува за името ...

Иванов од Виница: градиме патишта за влез на странски инвеститори

Телма - 01.04.2014

Кандидатот за претседател на Македонија Ѓорге Иванов вечерва од Виница порача дека во соработка со Владата ќе прави напори за уште поуспешна политика на субвенции и за привлекување на странски ...

Пешевски: Поддршката на Иванов во договорот со Кина е директна поддршка во економијата

Курир - 01.04.2014

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека политичката поддршка на актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов во договорот со Кина за ...

(ВИДЕО) Иванов во Радовиш: Политиката се гради со работни места

А1 On - 01.04.2014

Пред обраќањето на претседателскот кандидат Ѓорге Иванов, вечерва во Радовиш, говореа вицепремиерите Владимир Пешевски и Зоран Ставревски. Пешевски рече дека првиот претседател на Македонија бил ...

Иванов во Виница најави нова инвестиција

МРТ - 01.04.2014

„Гледате што прават нашите спортисти, каква гордост ни се. Победуваат, затоа што тие работат тимски, како што ние во изминатиот период работевме заедно со оваа млада влада“, рече Ѓорѓе Иванов, на ...

ИВАНОВ: Никој освен македонските грѓани не може да одлучува за името на државата

Телеграф - 01.04.2014

За овие пет години добиеме визна либерализација, добивме пет позитивни извештаи и препораки за почеток на преговори со Европската унија, истакна Иванов Нема да дозволиме обезличување на македонскиот ...

Ставрески: Пендаровски не знае дали да го каже ставот на Заев или Шекеринска

Курир - 01.04.2014

Вицепремиерот Зоран Ставрески на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека Иванов има јасен став за сите прашања, па и прашањето за името кој граѓаните може да го прочитаат во неговата програма.

Иванов од Виница: Австриска компанија ќе отвори трета фабрика во Македонија

Press24 - 01.04.2014

Кога светот и Европа од 2008-та беа погодени од економската криза, економијата во Македонија растеше, а кога таа расте таа, се расте, растат и платите и пензиите, субвенциите и социјалната помош, но ...

Иванов: Колку повеќе напаѓате, довербата кај граѓаните расте

МРТ - 01.04.2014

„Мораа да ги гледаат по 10 пати моите настапи за да најдат нешто, да напаѓаат, досега на никој не сум му вратил, никого не сум нападнал за овие 5 години но сега ќе кажам, продолжете и понатаму со ...

Иванов: Политиката не се мери по убави говори, политиката се мери по бројот на отворени работни места

Макфакс - 01.04.2014

„Македонците сами треба да одлучуваат за своите национални прашања. Тие треба да одлучат за името на државата“, истакна пред струмичани кандидатот за претседател од Коалицијата за подобра ...

Иванов во Зрновци: Во Кочани ќе се отвораат фабрики

Нетпрес - 01.04.2014

„За да расте економијата ни беа потребни и реформи, менување на закони, менување на амбиентот во Македонија за да дојдат странски инвеститори, но и да се враќаат нашите луѓе кои успеале во светот.

Иванов: Реализирав повеќе од што ветив

Макфакс - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Ја добив довербата на основа на програмата која Ви ја понудив. Денес сум тука да Ви кажам дека целата програма е реализирана, и повеќе од тоа.

Иванов во Виница: Австриска компанија ќе отвори трета фабрика во Македонија

Курир - 01.04.2014

Кога светот и Европа од 2008-та беа погодени од економската криза, економијата во Македонија растеше, а кога таа расте таа, се расте, растат и платите и пензиите, субвенциите и социјалната помош, но ...

Иванов: Ги поддржувам пејачите и спортистите

+инфо - 01.04.2014

Кандидатот за претседател Ѓорге Иванов на денешниот митинг во Виница рече дека економијата во Македонија растела во 2008 година кога светот и Европа биле погодени од економската криза.

Иванов најави трета фабрика на австриска компанија во Виница

Сител - 01.04.2014

Кога светот и Европа од 2008-та беа погодени од економската криза, економијата во Македонија растеше, а кога таа расте таа, се расте, растат и платите и пензиите, субвенциите и социјалната помош, но ...

Иванов: „Текспорт“ ќе отворат трета фабрика ќе се вработат 200 луѓе

Нетпрес - 01.04.2014

„Привлековме речиси две милијарди странски инвестиции. Тие инвестиции се секаде околу нас. Се инвестира во се во Македонија. Така Македонија расте во височина, се гради Македонија.

Иванов: доаѓам со нова програма

Нова ТВ - 01.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ го испрати говорот во Зрновце, на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов: Пред пет години ја добив Вашата доверба.

ИВАНОВ ВО ВИНИЦА: Македонија се сака со дела

Телеграф - 01.04.2014

Зборувајќи за реализираните проекти, Иванов истакна дека во Македонија се донесени две милијарди странски инвестиции и се вработени 120 илјади лица. Овој тренд на нови вработувања ќе продолжи ...

Нови вработувања и странски инвестиции вети Иванов во Радовиш

Алфа - 01.04.2014

Тој посочи дека со заокружување на бројот 1 граѓаните ќе го дадат гласот со кој Македонија ќе се гради како економска развиена држава која ќе има конкретни проекти и резултати.

(ФОТО) Иванов од Виница: Македонија се сака со дела

А1 On - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Пешевски: Поддршката на Иванов во договорот со Кина е директна поддршка во економијата

Република - 01.04.2014

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека политичката поддршка на актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов во договорот со Кина за ...

Иванов во Виница: Австриска компанија ќе отвори трета фабрика во Македонија

Република - 01.04.2014

Кога светот и Европа од 2008-та беа погодени од економската криза, економијата во Македонија растеше, а кога таа расте таа, се расте, растат и платите и пензиите, субвенциите и социјалната помош, но ...

Иванов во Валандово: Работиме како тим што победува

Република - 01.04.2014

Горд сум што сум од Валандово. Чест ми е што сум валандовчанец. Вака актуелниот и кандидат за претседател, Ѓорге Иванов им се обрати на своите сограѓани. -Се работи за потребите на граѓаните.

Ставрески: Пендаровски не знае дали да го каже ставот на Заев или на Шекеринска

Република - 01.04.2014

Вицепремиерот Зоран Ставрески на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека Иванов има јасен став за сите прашања, па и прашањето за името кој граѓаните може да го прочитаат во неговата програма.

(ВИДЕО) Иванов: Не ги оставив да спијат, ги гледаа моите говори, да најдат нешто, да напаѓаат

Либертас - 01.04.2014

Претседателот и кандидат за нов мандат, Ѓорге Иванов возврати на нападите на опозицијата, но и на граѓаните кои деновиве ги споделуваа неговите гафови.

ВИДЕО: Ѓорге како дете наоѓал злато во Анска Река

Либертас - 01.04.2014

Претседателот и кандидат за нов мандат, Ѓорге Иванов, на митингот во Валандово се присети на неговите детски денови. ДОСИЕ: Разумен компромис – сите гафови на претседателот Ѓорге ...

Има ли злато во Анска Река? Иванов на валандовци им вети рудни богатства

Фактор - 01.04.2014

Кандидатот за претседател на Македонија од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов во родното Валандово им порача на валандовчани да се присетат како ваделе злато како деца од Анска Река.

Груевски: Иванов заслужува втор мандат

Денешен - 01.04.2014

Ако пред 5 години некој не беше до крај сигурен дали да му ја даде поддршката или не бидејќи не го познавал доволно, Иванов сега има историја зад себе во 5 години активни напори и борба за интересите ...

Иванов: Никој нема право да го менува нашето име

Денешен - 01.04.2014

Нема да дозволиме обезличување на македонскиот народ, македонските граѓани сами треба да одлучуваат за своите клучни национални пршања. Никој освен македонските грѓани не може да одлучува за името на ...

Иванов: Австриска компанија ќе отвори фабрика во Виница

Денешен - 01.04.2014

Австриската компанија Текспорт ќе ја отвори својата трета фабрика во Македонија во Виница, во која се очекуваат нови двеста вработувања, најави актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов на ...

Ставрески: Иванов се бори за интересите на Македонија

Денешен - 01.04.2014

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески вечерва на митингот во Струмица рече дека претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија.

Иванов: Политиката не се мери по убави говори, политиката се мери по бројот на отворени работни места

Канал 77 - 01.04.2014

„Македонците сами треба да одлучуваат за своите национални прашања. Тие треба да одлучат за името на државата“, истакна пред струмичани кандидатот за претседател од Коалицијата за подобра ...

Груевски од Струмица: Иванов остана истиот од претходно, политиката и моќта не го променија

Либертас - 01.04.2014

Иванов е човек кој остана ист, остана со народот. Тој е истиот оној човек кој го познававме од претходно. Политиката и моќта воопшто не го променија, истакна вечерва премиерот и претседател на ...

Иванов: Македонија се сака со дела

Република - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Иванов се пофали – работел заедно со владата, па затоа успехот на Македонија бил евидентен

Либертас - 01.04.2014

Нема да дозволиме обезличување на македонскиот народ, македонските граѓани сами треба да одлучуваат за своите клучни национални пршања. Никој освен македонските грѓани не може да одлучува за името на ...

Иванов: Македонија се сака со дела

Н.Македонија - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Иванов во Валандово: Работиме како тим што победува

Вистина.мк - 01.04.2014

Горд сум што сум од Валандово. Чест ми е што сум валандовчанец. Вака актуелниот и кандидат за претседател, Ѓорге Иванов им се обрати на своите сограѓани. -Се работи за потребите на граѓаните.

Иванов: Македонија се сака со дела

Вистина.мк - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Иванов: Македонија се сака со дела

Lider - 01.04.2014

Пред пет години ја добив Вашата доверба. Се што беше содржано во мојата програма е реализирано, за што Ви го дадов и отчетот за сработеното. Денес сум меѓу Вас со нова програма и ја барам довербата ...

Пешевски: Поддршката на Иванов во договорот со Кина е директна поддршка во економијата

Вистина.мк - 01.04.2014

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека политичката поддршка на актуелниот и кандидат за претседател Ѓорге Иванов во договорот со Кина за ...

Митинг на Иванов во Зрновци

Lider - 01.04.2014

Пред големиот митинф во Радовиш, закажан за вечерва во 20:30 часот караванот на Тимот Македонија имаше посетата на Чешиново-Облешево, Зрновци и Карбинци.

Иванов во Виница: Австриска компанија ќе отвори трета фабрика во Македонија

Вистина.мк - 01.04.2014

Кога светот и Европа од 2008-та беа погодени од економската криза, економијата во Македонија растеше, а кога таа расте таа, се расте, растат и платите и пензиите, субвенциите и социјалната помош, но ...

Ставрески: Пендаровски не знае дали да го каже ставот на Заев или Шекеринска

Вистина.мк - 01.04.2014

Вицепремиерот Зоран Ставрески на вечерашниот митинг во Радовиш истакна дека Иванов има јасен став за сите прашања, па и прашањето за името кој граѓаните може да го прочитаат во неговата програма.

Иванов: Ќе продолжам да работам посветено за својот народ

Канал5 - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

Иванов во Струмица: Никој нема право да го менува името на државата

Утрински - 31.03.2014

Нема да дозволиме обезличување на македонскиот народ, македонските граѓани сами треба да одлучуваат за своите клучни национални пршања. Никој освен македонските грѓани не може да одлучува за името на ...

Иванов: Ќе продолжам да работам посветено за својот народ

24 Вести - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

Иванов во Валандово: Ќе продолжам да работам посветено за својот народ

Утрински - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

Иванов: Македонија се сака кога се гради

Утрински - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновените училишта, водоводи...

Иванов од струмичко: ветувањата ги исполнив, сега имам нова програма

Телма - 31.03.2014

-Кога ја дадов мојата програма пред пет години, неодамна дојдов тука со отчет за тоа што сум го сработил. Се што ветив во програмата се е исполнето. Овој пат дојдов со нова програма, за нова доверба, ...

Ставрески: Иванов се бори за интересите на Македонија

Канал5 - 31.03.2014

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески вечерва на митингот во Струмица рече дека претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија.

Ставрески: Иванов лавовски се бори за државните интереси

Нетпрес - 31.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија, рече вечерва вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на митингот во Струмица за поддршка на претседателскиот ...

Иванов: Нема да прифатам промена на Уставот со цел промена на уставното име

Алфа - 31.03.2014

Нема да прифатам промена на устав со цел промена на уставното име. Европа во Македонија и Македонија во Европа. Македонија дом во кој се гради благосостојба за сите, порача Иванов пред струмичани.

Иванов: Тие нека напаѓаат, ние ќе работиме

Press24 - 31.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов денес побара доверба за уште еден мандат во своето родно Валандово. Тој пред сограѓаните истакна дека иако од градот излегол пред 30 години, чест му е што е валандовчанец.

Груевски: Иванов е човек кој остана со народот

Нетпрес - 31.03.2014

Иванов е човек кој остана со народот, тој е истиот оној Иванов кој го познававме и од претходно, истакна вечерва премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот во Струмица.

Груевски: Иванов остана со народот, тој заслужува втор мандат

Курир - 31.03.2014

Ако пред 5 години некој не беше до крај сигурен дали да му ја даде поддршката или не бидејќи не го познавал доволно, Иванов сега има историја зад себе во 5 години активни напори и борба за интересите ...

Иванов: Блиски сме со народот, затоа успеавме

Сител - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновенит е училишта, водоводи...

Иванов: Сум одел на ракијади- каде е народот, таму сум и јас

Нова ТВ - 31.03.2014

Е, мои валандовчани. Поминаа речиси 30 години како излегов од Валандово. Но, горд сум што сум од Валандово. Чест ми е што сум валандовчанец, изјави претседталскиот кандидат на ВМРо-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов.

ИВАНОВ: Ќе продолжам да работам посветено за народот

Телеграф - 31.03.2014

Во своето обраќање Иванов рече дека прават сè, сите што се иселиле од Македонија да се вратат повторно во земјава Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за ...

Иванов: Блиски сме со народот, затоа успеавме

Економски - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновенит е училишта, водоводи… Ете така се сака ...

(ВИДЕО) Иванов: Одев по ракијади – каде е народот, таму сум и јас

А1 On - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

Иванов: Ќе продолжам да работам посветено за својот народ

Сител - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

ИВАНОВ: Потребите на граѓаните се во нашите програми

Телеграф - 31.03.2014

Тој од Босилово посочи дека почната е и реализацијата на проектот за отворање рудник за злато и бакар во Иловица Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во ...

СТАВРЕСКИ: Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија

Телеграф - 31.03.2014

Заедно со премиерот се изборија за особено важни интереси на државата, како што е изградбата на автопатиштата во Македонија, приклучувањето кон „Јужен тек“, рече Ставрески Вицепремиерот и министер за ...

Иванов: Македонија се сака кога се гради

Нова ТВ - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновение училишта, водоводи..

Груевски: Иванов е човек кој не се штедеше, затоа заслужува втор мандат

Курир - 31.03.2014

Ѓорге Иванов е човек кој веќе 5 години е претседател на Македонија. Човек кој покажа како треба да се биде активен, чесен, вреден и одговорен кон граѓаните.

Груевски: Зад Иванов стојат луѓе кои направија многу конкретни дела

Курир - 31.03.2014

Зад Ѓорге Иванов стојат луѓе кои направија многу конкретни дела. За прв пат во историјата за еден краток период, но и исклучително тежок период со економска светска криза.

Иванов: Тимски работиме и затоа постигнуваме сè

Макфакс - 31.03.2014

„Продолжуваме со исто темпо и ист интензитет затоа што знаме што сакаме и знаеме каде одиме. Затоа што за нас изборот е Македонија, истакна претседателскиот кандидат од ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, на ...

Масовна поддршка за Иванов во Гевгелија: Економски силна Македонија за младите да останат тука

Курир - 31.03.2014

Во Гевгелија сум како дома. Ви благодарам што пред 5 години од ова исто место ми ја дадовте вашата поддршка. Таа поддршка не беше затоа што мајка ми е од Гевгелија, и затоа што роднините ми се од ...

Иванов пред гевгеличани: Секогаш ќе бидам со народот

Press24 - 31.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов кој ја трча трката за втор претседателски мандат, одржа митинг пред гевгеличани. -Во Гевгелија сум како дома и ви благодарам што пред пет години одовде ми дадовте голема ...

ФОТО: Масовна поддршка за Иванов во Босилово

Press24 - 31.03.2014

Актуелниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов, денеска ги посети жителите на Босилово каде одржа митинг, барајќи ја од нив довербата за втор претседателски мандат.

Иванов: Блиски сме со народот, затоа успеавме

А1 On - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновенит е училишта, водоводи… Ете така се сака ...

Иванов: Во овие пет години каде и да одев го гледав напредокот

Нетпрес - 31.03.2014

Во овие пет години каде и да одев го гледав напредокот, напредокот низ цела Македонија, и во земјоделието, и во индустријата, и во патната инфраструктура, и во обновените училишта, водоводи.

ГРУЕВСКИ: Иванов си остана ист, моќта не го промени

Телеграф - 31.03.2014

Во текот на петгодишниот мандат актуелниот и кандидат за иден претседател на Република Македонија Иванов се посвети и на меѓународна дипломатија, истакна Груевски Иванов е човек кој остана ист, ...

Пешевски: Иванов е чесен патриот

Курир - 31.03.2014

Функцијата претседател во Македонија носи со себе многу одговорности. Тој е врховен командант на АРМ. Како ретко кој друг досега, Иванов покажа што значи да се грижиш за Армијата.

Груевски: Моќта не го промени Иванов

А1 On - 31.03.2014

Иванов е човек кој остана ист, остана со народот. Тој е истиот оној човек кој го познававме од претходно. Политиката и моќта воопшто не го променија, истакна вечерва премиерот и претседател на ...

Пешевски: Иванов ја покажа димензијата и како човек и како претседател

Нетпрес - 31.03.2014

Ѓорге Иванов ја покажа димензијата и како човек и како претседател, истакна денеска вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, на митингот во Валандово.

Пешевски: Нашата мисија е да ги решаваме проблемите на народот

Курир - 31.03.2014

Нашата мисија е да ги решаваме проблемите на народот. Иванов е чесен човек, претседател кој не подлегнува под политички притисоци, истакна вицепремиерот Владимир Пешевски, на митингот во Валандово, ...

Иванов: Тие нека напаѓаат, ние ќе работиме

Курир - 31.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов денес побара доверба за уште еден мандат во своето родно Валандово. Тој пред сограѓаните истакна дека иако од градот излегол пред 30 години, чест му е што е валандовчанец.

Иванов: Каде што е народот, таму сум и јас

Курир - 31.03.2014

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов вечерва одржа митинг во своето родно Валандово. Таму порача дека тој ќе остане меѓу народот и дека ќе продолжи да го пренесува гласот на граѓаните ...

Иванов: Тие нека напаѓаат, а ние ќе работиме посветено за Македонија

Нетпрес - 31.03.2014

О допозицијата нека продолжат да напаѓаат, а ние и понатаму посветено ќе работиме за Македонија, рече попладнево претседателскиот кандидат на владејачката коалиција, Ѓорге Иванов, пред неговите ...

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА Иванов: Велат сум одел по ракијади - каде е народот таму сум јас

+инфо - 31.03.2014

Ќе останам меѓу народот и ќе продолжам да го пренесувам гласот на граѓаните низ светот, порача актуелниот претседател и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за оваа функција, Ѓорге Иванов вечерва на митинг во ...

Иванов: Горд сум што сум од Валандово

Макфакс - 31.03.2014

Е мои валандовчани. Поминаа речиси 30 години како излегов од Валандово. Но, горд сум што сум од Валандово. Чест ми е што сум валандовчанец. Ова го порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге ...

Груевски: Политиката и моќта не го променија Иванов

Република - 31.03.2014

- Иванов е човек кој остана ист, остана со народот. Тој и е истио оној човек кој го познававме од претходно. Политиката и моќта воопшто не го променија - истакна вечерва премиерот и претседател на ...

Пешевски: Нашата мисија е да ги решаваме проблемите на народот (ВИДЕО)

Република - 31.03.2014

Нашата мисија е да ги решаваме проблемите на народот. Иванов е чесен човек, претседател кој не подлегнува под политички притисоци, истакна вицепремиерот Владимир Пешевски, на митингот во Валандово, ...

Иванов од Гевгелија за економски и силна Македонија

Локално - 31.03.2014

Во Гевгелија сум како дома. Ви благодарам што пред 5 години од ова исто место ми ја дадовте вашата поддршка. Таа поддршка не беше затоа што мајка ми е од Гевгелија, и затоа што роднините ми се од ...

Пешевски: Иванов е чесен патриот

Денешен - 31.03.2014

Функцијата претседател во Македонија носи со себе многу одговорности. Тој е врховен командант на АРМ. Како ретко кој друг досега, Иванов покажа што значи да се грижиш за Армијата.

Иванов во родното Валандово: Тие нека напаѓаат, ние ќе работиме (ВИДЕО)

Република - 31.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов денес побара доверба за уште еден мандат во своето родно Валандово. Тој пред сограѓаните истакна дека иако од градот излегол пред 30 години, чест му е што е валандовчанец.

Иванов во Босилово: Тим кој отвора работни места

Република - 31.03.2014

- Јас, како претседател, заедно со Владата, министрите, пратениците, градоначалниците, стопанствениците, работиме како тим! Тим кој отвора работни места! Тим кој ја гради Македонија, бидејќи каква ...

Иванов: Блиски сме со народот, затоа успеавме

Денешен - 31.03.2014

Во изминатите пет години каде и да одев во Македонија гледав напредок и во земјоделството, и во индустријата и во патната инфраструктура и во обновенит е училишта, водоводи… Ете така се сака ...

Огромна посетеност на митингот на Иванов во Струмица (фото)

Република - 31.03.2014

Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов во моментот е на митинг во Струмица. Пред насобраната топла се обратија повеќе министри, меѓу кои и вицепремиерот Ставревски.

Иванов пред Валандовчани: Каде што е народот, таму сум и јас (ВИДЕО)

Република - 31.03.2014

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов вечерва одржа митинг во своето родно Валандово. Таму порача дека тој ќе остане меѓу народот и дека ќе продолжи да го пренесува гласот на граѓаните ...

Ставрески: Иванов лавовски се бори за државните интереси

Република - 31.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија, рече вечерва вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на митингот во Струмица за поддршка на претседателскиот ...

Иванов: Нека кажат која земја има повеќе медиуми од Македонија!

Локално - 31.03.2014

На митинг во своето родно Валандово претседателскиот претендент Иванов изјави дека ќе останел меѓу народот и ќе продолжел да го пренесува гласот на граѓаните низ светот, п Тој ја повика опозицијата ...

ВИДЕО: Зошто Груевски му поставува прашања на Пендаровски кога Иванов му е противкандидат?

Либертас - 31.03.2014

На вечерашниот митинг на претседателот и кандидат за повторен мандат, Ѓорге Иванов во Гевгелија, главната „ѕвезда“ повторно беше премиерот Груевски, со таа разлика што од почетокот на кампањата до ...

Иванов: Во овие пет години каде и да одев го гледав напредокот

Точка - 31.03.2014

Во овие пет години каде и да одев го гледав напредокот, напредокот низ цела Македонија, и во земјоделието, и во индустријата, и во патната инфраструктура, и во обновените училишта, водоводи.

Пешевски: Иванов е чесен патриот (ВИДЕО)

Република - 31.03.2014

Функцијата претседател во Македонија носи со себе многу одговорности. Тој е врховен командант на АРМ. Како ретко кој друг досега, Иванов покажа што значи да се грижиш за Армијата.

Иванов: Ја созадаваме Европа во Македонија

Република - 31.03.2014

Се изградија многу патишта, училишта, болници. За сето она на кое укажувавте, и за сето она за кое имавте потреба се реагираше навреме. Работевме како тим за Македонија. Работевме сложно и единствено.

Иванов во Босилово: Тим кој отвора работни места

Вистина.мк - 31.03.2014

- Јас, како претседател, заедно со Владата, министрите, пратениците, градоначалниците, стопанствениците, работиме како тим! Тим кој отвора работни места! Тим кој ја гради Македонија, бидејќи каква ...

Иванов: Тие нека напаѓаат, ние ќе работиме

Вистина.мк - 31.03.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов денес побара доверба за уште еден мандат во своето родно Валандово. Тој пред сограѓаните истакна дека иако од градот излегол пред 30 години, чест му е што е Валандовчанец.

Иванов: Ќе продолжам да работам посветено за својот народ

Lider - 31.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Ѓорге Иванов вечерва одржа митинг во Валандово од каде порача дека тој ќе остане меѓу народот и ...

Фото-репортажа од Берово

Вистина.мк - 31.03.2014

Репортажа на Вистина.мк од Берово од изминатиов викенд (29/30.03.) Викендов прекрасното гратче Берово дишеше во ритамот на пролетта. Дел од тимот на Вистина.мк беше уште еднаш да посведочи за ...

Ставрески: Иванов лавовски се бори за државните интереси

Вистина.мк - 31.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов лавовски се бори за интересите на Македонија, рече вечерва вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, на митингот во Струмица за поддршка на претседателскиот ...

Иванов: Каде што е народот, таму сум и јас

Вистина.мк - 31.03.2014

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов вечерва одржа митинг во своето родно Валандово. Таму порача дека тој ќе остане меѓу народот и дека ќе продолжи да го пренесува гласот на граѓаните ...

Пешевски: Иванов покажа дека е човек со високи квалитети

Вистина.мк - 31.03.2014

Функцијата претседател во Македонија носи со себе многу одговорности. Тој е врховен командант на АРМ. Како ретко кој друг досега, Иванов покажа што значи да се грижиш за Армијата.

Иванов од Гевгелија: Економски силна Македонија за младите да останат тука

Lider - 31.03.2014

Во Гевгелија сум како дома. Ви благодарам што пред 5 години од ова исто место ми ја дадовте вашата поддршка. Таа поддршка не беше затоа што мајка ми е од Гевгелија, и затоа што роднините ми се од ...

Фото:Масовна посетеност на митингот на Иванов во Струмица

Вистина.мк - 31.03.2014

Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов во моментов е на митинг во Струмица. Пред насобраната топла се обратија повеќе министри, меѓу кои и вицепремиерот Ставревски.

Груевски: Политиката и моќта не го променија Иванов

Вистина.мк - 31.03.2014

Иванов е човек кој остана ист, остана со народот. Тој и е истиот оној човек кој го познававме од претходно. Политиката и моќта воопшто не го променија - истакна вечерва премиерот и претседател на ...