TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изјава на Јоханес Хан

24 Вести - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан по неколкучасовните преговори во резиденцијата на евроамбасадорот во Пржино изјави дека е невозможно да има договор меѓу четирите политички партии, затоа што три партии се согласиле предвремените парламентарни избори да се ...

Преговори до последен здив во Пржино

Утрински - 16.01.2016

Слободанка Јовановска Резиденцијата на амбасадорот на ЕУ во скопско Пржино вчера беше местото на уште едни драматични преговори за излез од длабоката политичка криза кои требаше да траат длабоко во ноќта.

Хан: Државата е во многу лоша состојба

+инфо - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор меѓу четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

(ВИДЕО) Хан: Државата е во многу лоша состојба

А1 On - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Хан: Невозможно е партиските лидери да се договорат

Фокус - 16.01.2016

По неуспешните преговори кои траеја повеќе од 7 часа, еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, изјави дека денеска сфатил дека невозможно е да дојде до договор меѓу лидерите на четирите најголеми политички партии.

Хан: Очекувам партиите да останат посветени на договорот

Алфа - 16.01.2016

Интегрално изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан по синоќешната неуспешна лидерска средба за затворање на прашањата кои го закочија спроведувањето на Договорот од ...

Обама призна пред блогерите дека сака да е Хан Соло

Фактор - 16.01.2016

Барак Обама би сакал да е Хан Соло, ако можеше да избира под кожата на кој лик од „Војна на ѕвездите“ да влезе. Американскиот претседател признава „бунтовничка“ во шверц пилот и борец за правда.

Хан: Државата е во многу лоша состојба!

Локално - 16.01.2016

Еврокомесарот Хан на заминување од Вилата во Пржино изјави дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Барак Обама сака да е Хан Соло

Локално - 16.01.2016

Барак Обама би сакал да е Хан Соло, ако може да избира под чија кожа на кој лик од “Војна на ѕвездите” би сакал да влезе. Американскиот претседател припознава “бунтовност” во шверцерот пилот и борец за правда.

Хан: Нема договор, ќе дојдам пак!

Вечер - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека политичките партии ќе се држат за договорот од Пржино.

Хан: Државата е во многу лоша состојба

Бриф - 16.01.2016

Еврокомесарот Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино.

(ВИДЕО) Хан: Државата е во многу лоша состојба

Либертас - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии. Тој кажа дека се надева дека трите политички партии ќе се држат за договорот од Пржино, ...

Договор во Пржино нема. Ахмети и Тачи на страната на Груевски

Либертас - 16.01.2016

Договор на партиските лидери на средбата со еврокомесарот Хан околу прашањето “Исполнето ли е договореното во Пржино за регуларни и фер избори на 24 април годинава“ сеуште нема. Либертас од извори вклучени во преговарачкиот тим дознава дек ...

(ВИДЕО) Хан: Државата е во многу лоша состојба

Репортер - 16.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан на заминување од резиденцијата во Пржино изјави дека денеска сфатил дека е невоможно да има договор за сите четири политички партии околу датумот за избори. Тој кажа дека е уверен во можноста да се одржат избори во април ...

Еврокомесарот Јоханес Хан ги расчистува дилемите за датумот на изборите

Глас на Америка - 15.01.2016

Тој започна поединечни разговори со секој од потписниците на договорот од Пржино СКОПЈЕ— Премиерот Никола Груевски ја депонираше својата оставка во Собранието на Република Македонија. Ова денеска го потврди Кабинетот на спикерот Трајко Вељановски од ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Телма - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Груевски пристигна во Пржино

Телма - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски туку што пристигна во резиденцијата на Европската Унија во Пржино, на средба со Еврокомесарот Јоханес Хан. Тој беше придружуван со најголем број на свои соработници, тројцата министри Зоран Ставревски, Никола Тодоров и ...

Почнаа разговорите Хан-Заев

Телма - 15.01.2016

Се надевам ова ќе биде еден убав ден, рече Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан по пристигнувањето во резиденцијата на Европската Унија во Пржино. Првата средба Хан ја има со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Средба во Пржино: Преговорите траат повеќе од шест часа

Нова ТВ - 15.01.2016

Повеќе од шест часа траат разговорите на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со лидерите не четирите најголеми партии во земјавата, во резиденцијата на евроамбасадорот во земјава. На средбата присутни се евроамбасадорот Аиво Орав, амбасадорот ...

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје на средби со политичките лидери

Нова ТВ - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино. По овие средби ќе има заедничка средба со сите партии.

Хан: Се надевам дека денот ќе биде добар

Нова ТВ - 15.01.2016

Утринава еврокомесарот за проширување Јоханес Хан ги започна поединечните билатерални средби со преговарачките тимови на најголемите политички партии во земјава- потписнички на Договорот од Пржино.

Груевски: Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика

Нова ТВ - 15.01.2016

Премиерот во заминување Никола Груевски по средбата со Хан во Пржино која заврши предмалку одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече ...

Еврокомесарот Хан во Скопје

24 Вести - 15.01.2016

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се состане со претставници на четирите партии кои минатата година го потпишаа договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија.

Хан денеска во Скопје

Утрински - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Алсат-М - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан започна одделни средби со политичките лидери

Алсат-М - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за ...

Груевски без изјава за средбата со Хан

Алсат-М - 15.01.2016

По средбата со Хан во Пржино, која заврши предмалку, премиерот Груевски одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него, било рано за изјави од средбата. - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече Груевски по ...

Еврокомесарот Хан во Скопје

Р.С.Европа - 21.03.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска во Скопје ќе раговара со лидерите на политичките партии за надминување на кризата во Македонија. Првата средба, најавена во 12.40 часот, ќе биде со лидерот на ДПА Мендух Тачи по ...

Груевски по средбата со Хан: Рано е за изјави, сега ќе одам да отворам нова фабрика

Вест - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино не даде изјава за медиумите за она што разговарал со еврокомесарот. Фото: Б. Грданоски - Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика, рече Груевски на ...

Хан пристигна во Скопје – денеска ќе се знае дали ќе има одложување на изборите

Капитал - 15.01.2016

Еврокомесарот за добрососедство и преговори, Јоханес Хан пристигна во Скопје. Според агендата тој во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино.

Груевски - Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Р.С.Европа - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. „Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика“, рече Груевски на ...

Хан ги почна лидерските средби: Се надевам дека денес ќе имаме убав ден

Вест - 15.01.2016

„Мислам дека денеска ќе имаме убав ден“, изјави еврокомесарот за проширување Јоханес Хан пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на Договорот од Пржино.

Разговори со Хан за датумот за избори

Р.С.Европа - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за изборите.

Груевски со пет функционери во Пржино

Утрински - 15.01.2016

Еврокомесарот ги започна преговорите прво со СДСМ, а потоа со ВМРО-ДПМНЕ, за датумот ќе се решава на заедничка средба попладне Еврокомесарот Јоханес Хан со бројни соработници ги почна денеска преговорите со политичките лидери, изразувајќи надеж дека ...

Помеѓу избор и избори

Призма - 15.01.2016

Властољубивиот фанатизам и редукцијата на политички разум, ја носат земјата пред опасноста да одбележи триумф во обезбедувањето сурогат за демократија. Тоа е една политичка алхемија која треба да нѐ увери дека од оцет сме направиле добро вино.

Хан денеска во Скопје, наеднаш сите станаа оптимисти за спроведувањето на договорот од Пржино

МКД - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот постигнат лани во јуни и јули во Пржино. Тој најави дека на средбите ќе ги потсети уште еднаш лидерите на нивната одговорноста за ...

Хан ги започна средбите со лидерите, прв беше Заев, следен е Груевски

МКД - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан од 10:30 часот е во резиденцијата на Европската унија, каде започна одделни билатерални средби со лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, потписници на договор од Пржино.

По серијата билатералки, Пржино домаќин на нова лидерска средба со посредство на Хан

МКД - 15.01.2016

Од утрово резиденцијата на ЕУ во Пржино повторно е во фокусот на вниманието на јавноста. Одделни билатерални средби со Јоханес Хан веќе имаа лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, а голем број новинари и сниматели се во очекување и на евентуална изјава ...

Разговори со Хан за датумот за избори

Тера - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан од претпладнево во резиденцијата на Европската унија во Пржино започна со одделни средби со лидерите на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. Клучното прашање околу кое разговараат е датумот за изборите.

Хан и четворката на иста маса

Тера - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан ја заврши серијата билатерални средби со лидерите на четирите партии-потписнички на Договорот од Пржино, на кои беше запознат со нивото на досегашната реализација на обврските, односно со партиските ставови дали се ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Алфа - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од Пржино и ќе потсети на одговорноста што тие ја имаат за спроведување на овој договор.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

А1 On - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

ДОЖД И МАРАТОНСКИ ПРЕГОВОРИ: Ќе биде ли бериќетно?

Орбис - 15.01.2016

Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии со помош на еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за начинот на прочистување на избирачкиот список.

ВИДЕО: Започнаа разговорите помеѓу Груевски и Хан

А1 On - 15.01.2016

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со дури петмина соработници се појави во Пржино. Премиерот на средбата дојде со Никола Попоски, Никола Тодоров, Илија Димовски, Мартин Протуѓер и Зоран Ставрески.

Хан утрово почнува со билетарални средби

+инфо - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со четирите политички партии, околу спроведувањето на Договорот од Пржино. По овие средби ќе има заедничка средба со сите партии.

Хан прво се сретна со Заев, втората одвоена средба ќе ја има со Груевски ГАЛЕРИЈА

+инфо - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан серијата билатерални средби со лидерите на политичките партии, потписнички на Договорот од Пржино, ја почна со лидерот на СДСМ, Зоран Заев. По завршување на оваа средба, то ќе има одвоени средби со лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Груевски не кажа што зборувал со Хан, брзаше да отвори нова фабрика!

+инфо - 15.01.2016

За ова ќе дадам изјава кога ќе дојде ред, сега не давам, бидејќи брзам да отворам нова фабрика. Ова е кусиот коментар на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по состанокот со еврокомесарот Јоханес Хан.

Хан пристигна во Скопје и почнува со билатерални средби со политичките лидери

Фокус - 15.01.2016

Тој доаѓа во увид на досегашната имплементација на Договорот од Пржино Eврокомесарот за проширување Јоханес Хан во 10.30 часот почнува со билатерални средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино.

МАРАТОНСКИ ПРЕГОВОРИ: Се уште траат преговорите во Пржино

МК News - 15.01.2016

Започнаа попладнево но се уште траат преговорите во Пржино. Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии и еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за ...

ВИДЕО: Хан и Заев на средба во Пржино

А1 On - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан кој денеска дојде во Скопје ќе има интензивни преговори со четирите партии во резиденцијата на ЕУ во Пржино. Тој во 10:30 ги почна првите преговори со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а потоа во 11:30 со ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА.

ВМРО-ДПМНЕ три часа во изолација, сите чекаат да се врати на преговарачка маса

+инфо - 15.01.2016

Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии со помош на еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за начинот на прочистување на избирачкиот список.

Денот во Пржино почна со оптимизам - сите, освен Заев се за избори на 24 април

Алфа - 15.01.2016

Денот почна со оптимизам. Еврокомесарот Јоханес Хан, влегувајќи во резиденцијата на ЕУ во скопско Пржино рече дека се надева на успех. Денот почна со оптимизам. Еврокомесарот Јоханес Хан, влегувајќи во резиденцијата на ЕУ во скопско Пржино рече дека ...

(ВИДЕО) Завршија средбите на еврокомесарот Хан со Заев и Груевски

Фактор - 15.01.2016

Претпладнево во резиденцијата во Пржино започнаа средбите на еврокомесарот Јоханес Хан со политичките лидер. Прв на средба со Хан влезе Заев. После завршувањето на истата, опозицискиот лидер во изјава за медиумите истакна дека неговата партија сака ...

ОПТИМИЗАМ НА ПРЖИНО: Сите партии на куп, Хан очекува успешни разговори

Телеграф - 15.01.2016

Пржино по четврти пат ѝ се случува на Македонија. Веќе се претпоставува дека денеска повторно ќе има долги преговори, на кои главна цел е да се излезе со конечна согласност за датумот на избори Се надевам ќе имаме успешен ден, кратко изјави ...

КАЛАШНИКОВИ ВО ПРЖИНО: Вооружени полицајци ги чуваат Хан и лидерите (ФОТО)

Телеграф - 15.01.2016

Вооружените полицајци се новитет во сценографијата на која се навикнавме во изминативе неколку месеци, откако почнаа преговорите со посредство на Хан во резиденцијата на улицата „Зеленгора“ во Пржино Населба Пржино, улица „Зеленгора“, актерите исти, ...

ДЕНОТ ЌЕ БИДЕ ДОЛГ: Попладне лидерите се враќаат на маса кај Хан

Телеграф - 15.01.2016

Во попладневните часови лидерската четворка повторно ќе се собере и може да се очекуваат нови маратонски разговори Никола Груевски и Зоран Заев завршија со поединечните разговори со комесарот Јоханес Хан во резиденцијата на Европската унија во ...

ДОЖД И ПРЕГОВОРИ: Ќе биде ли „Пржино четири“ бериќетно (ФОТО)

Телеграф - 15.01.2016

Дождот вообичаено е симбол за бериќет, но дали навистина вечерашната средба ќе им донесе радост на сите уште е рано да се види. Преговорите на лидерите кои се на иста маса со Хан веќе добија назнака - „маратонски“ Под закрилата на Европската унија, ...

Преговорите во Пржино под силно полициско обезбедување (фото)

think.mk - 15.01.2016

Населба Пржино, улица „Зеленгора“, актерите исти, но сценографијата малку поразлична. За разлика од претходните долги преговори кои се одржуваа во резиденцијата на ЕУ, овој пат за безбедноста на еврокомесарот Јоханес Хан, како и за челниците на ...

Хан: Се надевам дека ова ќе биде добар ден

Локално - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино. Тој не сакаше да даде изјава за медиумите, само кусо рече дека се надева дека денот ќе биде добар.

Груевски без детали за средбата со Хан, одел да пушта фабрика

Локално - 15.01.2016

Заврши средбата на Груевски со еврокомесарот Јоханес Хан. По средбата с одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него, било рано за изјави од средбата. “Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика”- изјави Груевски.

(ВИДЕО) Груевски со пола владин кабинет на средба со Хан

Локално - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, придружуван од Зоран Ставрески, Никола Тодоров, Никола Попоски, Илија Димовски и Мартин Протоѓер, тукушто пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино.

Хан во Скопје на средби со партиските лидери, најпрво одделни, потоа и заедничка

Либертас - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан пристигна во Пржино: Одделни, а потоа и заедничка средба со политичките лидери

Вечер - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Хан во Скопје: Денеска ќе се знае кога ќе има избори и ќе биде активирана оставката на Груевски

еМагазин - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Репортер - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

МРТ - 15.01.2016

Доаѓањето на Хан се поклопува со рокот за исполнување на обврската од договорот за избор на техничка Влада со нов привремен премиер, чија единствена задача ќе биде спроведување на изборите закажани за 24 април оваа година...

Еврокомесарот Хан во посета на Македонија

Нетпрес - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан во посета на Македонија . Тој денеска во Скопје ќе оствари средби со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година.

Груевски по средбата со Хан: Рано е за изјави

еМагазин - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, не даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата. „Рано е за изјави од Пржино, сега одам да отворам нова фабрика“, рече Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ се повлекле од преговорите на консултации, Хан си заминува рано наутро

Либертас - 15.01.2016

Повеќе од шест часа претставниците на политичките партии со помош на еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, реформите во медиумите и начинот на прочистување на избирачкиот список.

Еврокомесарот Хан во Скопје

Бриф - 15.01.2016

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се состане со претставници на четирите партии кои во минатата година го потпишаа договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија.

Груевски: Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Бриф - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата, пренесе Радио Слободна Европа .

(ВИДЕО) Започнаа разговорите помеѓу Груевски и Хан

Репортер - 15.01.2016

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со дури петмина соработници се појави во Пржино. Премиерот на средбата дојде со Никола Попоски, Никола Тодоров, Илија Димовски, Мартин Протуѓер и Зоран Ставрески.

(ВИДЕО) Хан и Заев на средба во Пржино

Репортер - 15.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан кој денеска дојде во Скопје ќе има интензивни преговори со четирите партии во резиденцијата на ЕУ во Пржино. Тој во 10:30 ги почна првите преговори со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а потоа во 11:30 со ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА.

Груевски: Рано е за изјави, имам фабрика за отворање

Либертас - 15.01.2016

Премиерот Никола Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Пржино, одби да даде изјава за медиумите, бидејќи според него рано е за изјави од средбата, пренесе Радио Слободна Европа .

И Груевски пристигна на средба со Хан

Вечер - 15.01.2016

Мислам дека денеска ќе имаме добар ден, изјави еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска пред почетокот на средбата со четворицата лидери на политичките партии потписници на договорот од јуни/јули 2015 година.

Еврокомесарот Хан во Скопје на заедничка средба со партиските лидери

МРТ - 15.01.2016

За попладне е најавена заедничка лидерска средба со еврокомесарот Хан, на која ќе присуствуваат и амбасадорите на САД и ЕУ во земјава, Бејли и Орав... Во резиденцијата на ЕУ во Пржино завршија одделните средби на еврокомесарот за проширување и ...

Хан на средба со лидерската четворка

МРТ - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан попладнево во резиденцијата на ЕУ во Скопје одржува заедничка средба со лидерите на четирите политички партии... Во резиденцијата на Eвропската унија во Пржино, заедничка средба на еврокомесарот ...

Во тек е средбата на Груевски со Хан (фото)

Република - 15.01.2016

Во моментов во резиденцијата на Европската Унија во Пржино пристигна претседателот на владејачката партија и премиер на Македонија, Никола Груевски. Тој во резиденцијата на ЕУ пристигна со заедно со Координаторот на пратеничка та група на ВМРО-ДПМНЕ ...

Хан: Ќе ја нагласам одговорноста на сите лидери за спроведување на политичкиот договор

Макфакс - 15.01.2016

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори Јоханес Хан во пресрет на средбите со лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија порача дека ќе ја нагласи одговорноста за спроведувањето на политичкиот договор од Пржино.

Хан пристигна во Пржино: Се надевам дека денот ќе биде добар

Либертас - 15.01.2016

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, пристигна во резиденцијата на Европската унија во Пржино. Тој не сакаше да даде изјава за медиумите, само кусо рече дека се надева дека денот ќе биде добар.

Еврокомесарот Хан во Скопје на средби со партиските лидери

Република - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Груевски по средбата со Хан на отворање фабрика, Заев попладне очекува продолжение на преговорите

Макфакс - 15.01.2016

Средбите кои сите познавачи на политичките прилики во Македонија цела седмица желно ги исчекуваа, меѓу еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и политичките лидери во Македонија, завршија брзо, но без конкретни решенија.

Хан денес ќе оствари средби со партиските лидери

Пулс24 - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје ќе се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од јуни/јули минатата година и, како што беше соопштено од неговиот кабинет, ќе потсети на одговорноста ...

Еврокомесарот Јоханес Хан во посета на Македонија

Lider - 15.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување Јо хан ес Хан денеска ќе престојува во работна посета на Македонија Хан во текот на денешниот ден ќе има средби со претставниците на четирите најголеми политички партии кои се потпишаа на политичкиот договор ...

Хан:Сите услови да се исполнат денес и утре

Телма - 14.01.2016

- Утрешниот 15-ти јануари е клучниот рок на политичкиот договор чија имплементација е важна за Владата и за граѓаните на земјата. Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, ...

Хан во Скопје ќе бара почитување на роковите

Телма - 14.01.2016

Еврокомесарот Хан доаѓа во Македонија да ги посети потписниците на договорот од Пржино на обврските кои ги потпишаа. Прв рок кој треба да се испочитува, според писмената изјава на Хан е 15 јануари.

Хан: Очекувам решавање на битните елементи од Пржино денес или утре

Нова ТВ - 14.01.2016

Утрешниот ден, 15 јануари, е клучен за политичкиот договор. Комесарот за проширување Јоханес Хан кој пристигнува утре во Скопје вели дека сите битни точки од овој договор мораат да бидат решени денес или најдоцна утре.

Никола Димитров: Дилемите на ЕУ за демократијата во Македонија

Нова ТВ - 14.01.2016

Автор: Никола Димитров EUObserver Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, во петок ќе го посети Скопје соочувајќи се со дилема која може да го одреди европското наследство во Македонија.

Комесарот Хан нема право на грешка

Deutsche Welle - 14.01.2016

Дали изборите на 24 април ќе означат крај на кризата или поради нерешените проблеми, ќе добијат нов, уште подраматичен почеток? На Јоханес Хан не смее да му се повтори искуството на Штефан Филе.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

24 Вести - 14.01.2016

Од Европската комисија денеска илезе и официјално соопштение во кое и официјално се потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан.

Хан очекува избори во април, Груевски решава за оставка

24 Вести - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Хан - Очекувам утре да се реши се` околу договорот од Пржино

Утрински - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан.

Хан: Очекувам сите елементи од договорот да се решат пред или за време на мојата посета

Капитал - 14.01.2016

15 јануари е клучен краен рок за политичкиот договор, чие спроведување е важно и за владата и за граѓаните на земјата. Очекувам останатите елементи од политичкиот договор да бидат решени пред или за време на мојата посета, овозможувајќи им на ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Алсат-М - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот ...

Преку 70 граѓански организации денес ќе го кажат својот став за Пржино

Капитал - 14.01.2016

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи денес преку прес-конференција ќе ја презентираат содржината на заедничкото писмо упатено до еврокомесарот Јоханес Хан и другите меѓународни фактори активни во решавањето на политичката ...

Хан - Целосно исполнување на „Пржино“ за навремени избори

Р.С.Европа - 14.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан очекува сите елементи од Договорот од Пржино да бидат решени пред или за време на неговата утрешна посета на Скопје, со што ќе се овозможат кредибилни избори во предвидениот рок.

Писмо до Хан: Нема услови за фер избори и се поттикнува говор на омраза

Вест - 14.01.2016

Седумдесет граѓански организации точно напладне, пред Канцеларијата на Европската унија, му порачаа на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан дека во овој мемент не се исполнети клучните услови за фер и слободно избори во април кои треба да ја ...

Хан: Очекувам спорните елементи од Пржино да се решат пред или за време на мојата посета на Скопје

Вест - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, со соопштение потврди дека во петок доаѓа во Скопје да се сретне со претставниците на четирите партии потписнички на договорот од Пржино. „На средбата со претставниците на четирите главни политички ...

Политичарите чекаат Хан да ги реши проблемите

Р.С.Европа - 14.01.2016

Еврокомесарот Хан заедно со политичките лидери треба да даде одговор на тоа кога ќе има избори, дали Груевски ќе си даде оставка, како и да се договорат за медиумите и избирачкиот список. Еден ден пред посетата на еврокомесарот Јоханес Хан на ...

Хан: Веродостојни избори според договорените рокови

МКД - 14.01.2016

Во Скопје уште еднаш ќе укажам на одговорноста на потписниците за спроведување на договорот од Пржино, вклучувајќи ја и потребата да се обезбедат веродостојни избори во согласност со договорените рокови, вели во изјавата еврокомесарот Јоханес Хан ...

Хан очекува избори во април

Тера - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

МК News - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

+инфо - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан во посета на Македонија

Кајгана - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан денеска ќе пристигне во Скопје, во обид да помогне околу целосното спроведување на Договорот од Пржино. „Овој 15-ти јануари е клучен рок за политичкиот договор и неговата примена кој е важна и за Владата и ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

А1 On - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Утре е клучен ден за договорот од Пржино

Фокус - 14.01.2016

Еврокомесарот ќе ја повтори нивната одговорност да го имплементираат договорот, вклучувајќи ја и потребата да осигураат услови за кредибилни избори, во согласност со крајните рокови што ги договориле“, стои во соопштението од неговата канцеларија.

Македонија во очекување на комесарот Хан

Орбис - 14.01.2016

Премиерот Никола Груевски ја депонирал својата оставка која Собранието на Република Македонија треба да ја верификува и да назначи нов мандатар кој ќе го предложи ВМРО – ДПМНЕ, пишуваат дел од македонските медиуми во пресрет на последните неколку ...

Во најновото издание на Слободен печат читајте: Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката?

+инфо - 14.01.2016

- Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката? - 70 невладини организации бараат да се одложат изборите - Заев оставил силен впечаток со настапот на Канал 5 - анкета на „Рејтинг“ за Слободен печат - Министерот Спасовски открил 70.000 непријавени ...

Хан ден пред посетата побара да се почитуваат роковите од договорот од Пржино

Алфа - 14.01.2016

Еврокомесарот Јоханес Хан пред посетата на Скопје порача дека преостанатите елементи од политичкиот Договор од Пржино да бидат разрешени, пред, или за време нанеговата утрешна посета. Роковите од Договорот од Пржино мора да се почитуваат е пораката ...

(ВИДЕО) Писмо до Хан: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го попречуваат спроведувањето на договорот од Пржино

А1 On - 14.01.2016

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи, во заедничкото писмо до еврокомесарот Јоханес Хан и до други меѓународни фактори активни во решавањето на политичката криза во Македонија, во кое бараат одложување на предвремените ...

Хан 24 часа пред посетата побара да се почитуваат роковите од Пржино

Алфа - 14.01.2016

Еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан, им даде рок на политичките партии до утре да ги затворат отворените прашања од Договорот од Пржино. Роковите од Договорот од Пржино мора да се почитуваат е пораката која денеска ја упати ...

Хан: Изборите во Македонија да се организираат на 24 април

Сител - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

ХАН: Очекувам утре да се реши сѐ од договорот во Пржино

Телеграф - 14.01.2016

ЕК посочува дека „комесарот Хан, исто така, ќе потсети на важноста на спроведувањето на итните реформски приоритети што Комисијата ги издаде за Македонија”, на што македонските политички лидери, според Брисел, исто така се обврзаа Европската ...

НИКОВСКИ: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Телеграф - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Канал5 - 14.01.2016

Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, овозможувајќи и им на изборните власти да организираат веродостојни избори според договорената временска рамка, порачува Хан.

Хан очекува утре да биде затворен договорот од Пржино

Канал5 - 14.01.2016

Очекувам дека останатите елементи од политичкиот договор ќе бидат решени пред или за време на мојата посета, порачува еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан во денешното соопштение најавувајќи ја посетата на земјава утре.

Хан: Изборите во Македонија да се организираат на 24 април

За Се - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Локално - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Дилемите на ЕУ за демократијата во Македонија

Локално - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, во петок ќе го посети Скопје соочувајќи се со дилема која може да го одреди европското наследство во Македонија. Прислушуваните разговори, обелоденети минатата година од страна на ...

Еден куп НВО ќе го чекаат Хан пред Делегацијата на ЕУ за да му дадат заедничко писмо

Локално - 14.01.2016

Утре напладне, пред Делегацијата на Европската унија во Скопје, претставници на повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи ќе одржат прес-конференција. Граѓанските здруженија на прес-конференцијата ќе ја презентираат содржината на ...

Хан: Избори на 24 април, Договорот од Пржино на сила!

Вечер - 14.01.2016

Комесарот Хан ќе ја повтори нивната одговорност за спроведување на нивниот договор, вклучувајќи ја и потребата да се обезбедат услови за веродостојни избори, во согласност со роковите што тие ги усогласија, се вели во соопштението на Еврокомисијата ...

ХАН: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Fox.mk - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави МИА.

Хан, најголем оптимист од сите, утре очекува да се реши се од договорот во Пржино

еМагазин - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Репортер - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Курир - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави МИА.

Хан: Очекувам утре да се реши сè од договорот во Пржино

Република - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Очекувам да се реши се’ од договорот во Пржино

Нетпрес - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан: Изборите во Македонија да се организираат на 24 април

Press24 - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Никовски: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Денешен - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски. Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Вечер - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, пренесе МИА.

Никовски: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Курир - 14.01.2016

Клучна е гаранцијата дека избори ќе има на 24 април. Ако тоа не се случи во одредени рамки, договорот од Пржино не важи, дециден е Никовски. Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на ...

Очекувам утре да се реши се од договорот во Пржино

Дневник - 14.01.2016

Европската комисија лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави дописникот на МИА од Брисел.

Хан очекува целосна реализација на договорот од Пржино

Бриф - 14.01.2016

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, денеска со соопштение ја потврди утрешната посета на Скопје. „На средбата со претставниците на четирите главни политички партии што го потпишаа политичкиот договор минатиот јуни, ...

Слободен печат: Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката?

Либертас - 14.01.2016

Во најновото издание на Слободен печат читајте: – Груевски си оди, Хан ќе му ја донесе оставката? – 70 невладини организации бараат да се одложат изборите – Заев оставил силен впечаток со настапот на Канал 5 – анкета на „Рејтинг“ за Слободен печат – ...

Никовски за „Телеграф“: Хан само ќе го официјализира договореното во Вашингтон

Нетпрес - 14.01.2016

Поранешниот дипломат Ристо Никовски, коментирајќи го утрешното доаѓање на Јоханес Хан, вели дека исходот на политичката криза во Македонија е веќе договорен за време на посетата на премиерот Никола Груевски во САД и дека комесарот само ќе стави ...

Комесарот Хан нема право на грешка

Либертас - 14.01.2016

Дали изборите на 24 април ќе означат крај на кризата или поради нерешените проблеми, ќе добијат нов, уште подраматичен почеток? На Јоханес Хан не смее да му се повтори искуството на Штефан Филе.

Хан очекува избори во април, Груевски решава за оставка

Репортер - 14.01.2016

Да се создадат итно услови за да се спроведат веродостојни избори на 24 април. Ова е пораката на еврокомесарот Јоханес Хан пред утрешниот маратон со лидерската четворка. Хан им порачува на Груевски, Заев, Ахмети и Тачи дека утрешниот ден е клучен ...

Евркомесарот Хан утре во Македонија

МРТ - 14.01.2016

Еврокомесарот ќе ја повтори нивната одговорност за спроведување на договорот и потребата од обезбедување услови за веродостојни избори според усогласените рокови, стои во соопшението на Еврокомисијата.

Хан во посета на Македонија

Макфакс - 17.07.2018

Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Македонија. Хан ќе присуствува на 79. седница на Владата на Република Македонија.

Хан: Утре очекувам да се реши се околу пржинскиот договор!

Пулс24 - 14.01.2016

Европската комисија денеска лиферуваше соопштение во кое и официјално ја потврдува утрешната посета на Република Македонија од страна на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, јави МИА.

Хан во петок ќе стави печат на договореното

Вечер - 13.01.2016

Посетата на европратениците беше претходница на утрешната посета на Хан во земјава. Еврокомесарот ќе разговара со сите засегнати страни околу спроведувањето на политичкиот договор од 2 јуни/15 јули што стави крај на политичката криза во земјата.

Листата на актери за младиот Хан Соло e скратена

Филм24 - 12.01.2016

Неименуваниот анталогиски филм за Хан Соло (спин оф филм сместен во Star Wars универзумот) е во фаза на кастинг на актерите кои треба да ја толкуваат улогата на младиот Хан Соло (оригинално портретирана од Харисон Форд).

Листата на актери за младиот Хан Соло e скратена

Pixel.mk - 12.01.2016

Неименуваниот анталогиски филм за Хан Соло (спин оф филм сместен во Star Wars универзумот) е во фаза на кастинг на актерите кои треба да ја толкуваат улогата на младиот Хан Соло (оригинално портретирана од Харисон Форд).

НИКОВСКИ: Средбата во САД покажа кој е главен на нашата политичка сцена

Телеграф - 12.01.2016

Самиот факт што посетата се случи дава надеж дека работите ќе се одвиваат позитивно и дека ќе има избори, смета поранешниот дипломат Ристо Никовски за посетата на Груевски во Вашингтон Посетата на Груевски на Вашингтон покажа дека тој останува ...

Што го очекува Груевски во САД?

Глас на Америка - 11.01.2016

Премиерот во Вашингтон, европратениците во Скопје Паралелно со денешната посета на премиерот Никола Груевски во САД, и со гостувањето во Скопје на тројцата европратеници Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгл, кои ќе ја оценуваат имплементацијата на ...

Хан доаѓа во крајниот термин за нова влада

Вест - 11.01.2016

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан доаѓа во Скопје в петок. Тогаш е и крајниот рок за формирање нова влада, според договорот од Пржино. Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека Хан доаѓа со нова агенда да се сретне со ...

ПОТВРДЕНО: Комесарот Хан доаѓа во петок, а кога ќе се повлече Премиерот?

Фактор - 11.01.2016

Официјални потврди за посетата на Македонија на комесарот Хан пристигнаа од Европската комисија. Пред нова година, комесарот испрати писмо до политичките лидер дека има во план во средината на јануари да ја посети земјава.