TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет: Женската екипа на Вардар се прости од ЕХФ Купот

А1 - 19.10.2003

Пет македонски ракометни екипи го заокружуваат денеска ракометниот викенд што беше исполнет со меѓународни натпревари од европските купови. Женската екипа на Вардар се прости од ЕХФ Купот во 2 коло, по поразот од грчкиот Јонијас од 30:12 и во вториот натпревар во Атина.

Само Металург е сигурен за понатамошен пласман

Дневник - 18.10.2003

УШТЕ ШЕСТ НАШИ ЕКИПИ ВО ЕВРОКУПОВИТЕ * - Со залагање и придонес од сите ракометари ќе се пласираме во третото коло. Шесте гола предност на Холанѓаните од првиот натпревар може да се дополнат - вели Звонко Шундовски, тренер на Пелистер МБ пред утрешниот натпревар (18.30 часот) против Дегрот од ...

Викендов повеќе наши екипи ќе настапат во европските ракометни купови

А1 - 17.10.2003

Почеток е на викенд во кој вниманието на македонската спортска јавност ќе го привлечат настапите на повеќе наши екипи во европските ракометни купови. Прилепскиот тандем клубови уште вечер ја отвораат богатата тридневна понуда.