TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

24 Вести - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

Телма - 24.11.2019

Окружните совети се пониските владини тела што се грижат за локалните проблеми, како градскиот превоз и објектите за рекреација. Имаат четиригодишен мандат, а еден совет е недлежен за секој од 18-те дистрикти во градот Хонг Конг.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

ТВ21 - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекорден број на гласачи во Хонг Конг

Канал5 - 24.11.2019

Рекорден број на избирачи денеска гласале на локалните избори во Хонг Конг. На овој податок се гледа како на барометар за поддршка на лидерката Кери Лам чии мандат е одбележан со шестмесечни протести кои често биле и насилни.

Избори Хонг Конг: Излезноста е рекордна но, има и демонстранти кои останаа заробени во универзитетскиот кампус

Телма - 24.11.2019

Анализите велат дека продемократскиот штаб веројатно ќе успее да заземе неколку места од своите ривали, иако можеби нема да биде во состојба да ја прекине доминацијата на Пекинг во советите.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Нетпрес - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Сител - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

+инфо - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

Локални избори во Хонг Конг по петмесечните протести

Макфакс - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, по петмесечните протести низ градот. Окружните совети се пониските владини тела што се грижат за локалните проблеми, како градскиот превоз и објектите за рекреација.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Курир - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонгонг

А1 On - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонгконг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекордна излезност на локалните избори во Хонг Конг

Р.С.Европа - 24.11.2019

Рекорден број граѓани денеска излегоа на локалните избори во Хонг Конг, полуавтономна кинеска територија каде антивладините протести траат скоро половина година. Пред гласачките места има огромни редици, а како што јавува агенцијата АП, граѓаните ...

Кина: САД се најголемиот извор на нестабилност

МКД - 24.11.2019

Соединетите Американски Држави се најголемиот извор на нестабилност во светот, а нејзините политичари го обиколуваат светот и неосновано ја обвинуваат Кина, изјави кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји на сребата на земјите од Г20 во ...

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

Нетпрес - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

Либертас - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

24Инфо - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

Рекорд на локалните избори во Хонгконг: Надмината излезноста од пред 4 години

Денешен - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Либертас - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

Опсервер - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Опсервер - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

Локално - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Локални избори во Хонг Конг по петмесечните протести

Точка - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, по петмесечните протести низ градот. Окружните совети се пониските владини тела што се грижат за локалните проблеми, како градскиот превоз и објектите за рекреација.

Рекордна излезност на локалните избори во Хонг Конг

iPortal - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

Локални избори во Хонг Конг по петмесечните протести

Centar - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, по петмесечните протести низ градот. Окружните совети се пониските владини тела што се грижат за локалните проблеми, како градскиот превоз и објектите за рекреација.

Рекорден одзив на локалните избори во Хонг Конг

MakPress - 24.11.2019

Рекоден број избирачи денеска излегоа на гласање на локалните избори во Хонг Конг, што се гледаат како барометар на поддршката за лидерката Кери Лам, чиј мандат е одбележен со речиси шестмесечни протести, во кои често пати имаше и насилство.

По пет месеци протести денеска 4,13 милиони гласачи излегуваат на локални избори во Хонг Конг

MakPress - 24.11.2019

Повеќе од 4,13 милиони гласачи во Хонг Конг денеска излегуваат на локалните избори, што ќе биде прва демократска проверка на расположението на граѓаните по петмесечните протести низ градот, што почнаа уште во јуни.

Трамп: Без мене Хонг Конг би бил уништен за 14 минути

ММС - 23.11.2019

„Без мене Хонг Конг би бил уништен за 14 минути. Си Џинпинг има милион војници на позиции блиску до Хонг Конг. Тие не интервенираа само затоа што јас го побарав тоа“, се пофали американскиот претседател Доналд Трамп за телевизијата „Фокс њуз“.

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

MakPress - 23.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Кина обвинува: САД се најголемиот извор на нестабилност во светот

Expres - 23.11.2019

САД се најголемиот извор на нестабилност во светот, изјавил високиот кинески дипломат Ванг Иј, пренесува Ројтерс. Кинеското министерство за надворешни работи ги предупреди САД дека нивните „лоши дејствија“ ќе им наштетат на кинеските интереси во ...

Трамп: Да не бев јас , Хонг Конг ќе беше срамнет за 14 минути

Канал5 - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денес изјави дека кинеската војска не интервенирала за да ги задуши про-демократските протести во Хонг Конг, само затоа што тој тоа го побарал од неговиот кинески колега Си Џинпинг.

Трамп тврди дека без него Хонг Конг би бил уништен за 14 минути

МКД - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека кинеската војска не интервенирала против демонстрантите во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од кинескиот колега Си Џинпинг. „Без мене Хонг Конг би бил уништен за 14 минути.

Трамп: Ако не бев јас, Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Макфакс - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека кинеската армија не се замешала во задушувањето на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин.

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Опсервер - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Либертас - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

24Инфо - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Вечер Прес - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Трамп: Ако не бев јас, Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Точка - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека кинеската армија не се замешала во задушувањето на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин.

Трамп: Без мене Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

Локално - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

Трамп: Јас побарав од кинескиот претседател да не се мешаат, инаку Хонг Конг ќе беше смачкан за 14 минути

iPortal - 22.11.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ја уверуваше американската јавност дека кинеската армија не се замешала во задушување на продемократските протести во Хонг Конг само затоа што тој тоа го побарал од својот кинески колега Си Џингпин, пренесоа ...

ТРАМП ПОЛУДЕ: Да не бев јас Хонг Конг ќе беше срамнет со земја за 14 минути!

Магазин - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денес изјави дека кинеската војска не интервенирала за да ги задуши про-демократските протести во Хонг Конг, само затоа што тој тоа го побарал од неговиот кинески колега Си Џинпинг.

Кина побара од Трамп да стави вето на законот за Хонг Конг

Сител - 21.11.2019

Кина денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на предлог законот со кој се дава поддршка за човековите права во Хонг Конг и повтори дека ќе преземе силни контрамерки доколку законот стапи во сила.

Кина бара од Трамп да стави вето на законот за Хонг Конг

МКД - 21.11.2019

Кина бара американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на законот со кој се поддржуваат човековите права во Хонг Конг, одобрен вчера од Сенатот на САД. Тие повторија дека ќе преземат „силни контрамерки“ доколку законот се усвои.

Кина бара од Трамп да стави вето на законот за човекови права во Хонг Конг

Макфакс - 21.11.2019

Кина побара од американскиот претседател, Доналд Трамп да стави вето на законот со кој се поддржуваат човековите права во Хонг Конг, а кој Сенатот на САД вчера го одобри. Кинеските власти повторија дека ќе преземат силни контрамерки доколку се усвои ...

Кина бара од Трамп да стави вето на Законот за човекови права во Хонг Конг

24Инфо - 21.11.2019

Кина побара од американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на законот со кој се поддржуваат човековите права во Хонг Конг, а кој Сенатот на САД вчера го одобри. Кинеските власти повторија дека ќе преземат силни контрамерки доколку се усвои ...

Кина побара од Трамп да стави вето на законот за Хонг Конг

4NEWS - 21.11.2019

Кина денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на предлог законот со кој се дава поддршка за човековите права во Хонг Конг и повтори дека ќе преземе силни контрамерки доколку законот стапи во сила.

Кина побара од Трамп да стави вето на законот за Хонг Конг

Либертас - 21.11.2019

Кина денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на предлог законот со кој се дава поддршка за човековите права во Хонг Конг и повтори дека ќе преземе силни контрамерки доколку законот стапи во сила.

Кина побара од Трамп да стави вето на законот за Хонг Конг

Опсервер - 21.11.2019

Кина денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да стави вето на предлог законот со кој се дава поддршка за човековите права во Хонг Конг и повтори дека ќе преземе силни контрамерки доколку законот стапи во сила.

Поранешен вработен во британска амбасада: Во кинески притвор ме врзаа и мачеа

МКД - 20.11.2019

Поранешен вработен во британската амбасада во Хонг Конг за Би-би-си изјави дека во кинески притвор го мачеле и дека го обвиниле за поттикнување на политичките немири во Хонг Конг. Сајмон Ченг, граѓанин на Хонг Конг, кој работел во владата на Велика ...

Американскиот Сенат усвои Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг

Слободен Печат - 20.11.2019

Усвоениот Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг сега ќе биде упатен до Претставничкиот дом на Конгресот, што претходно усвои сличен акт. Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по ...

Сенатот на САД усвои Закон за човекови права во Хонг Конг

+инфо - 20.11.2019

Антивладините протести во Хонг Конг траат повеќе од пет месеци. Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по нападот на кинеските власти врз продемократското движење во автономната територија на Кина.

Сенатот на САД усвои Закон за човекови права во Хонг Конг

А1 On - 20.11.2019

Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по нападот на кинеските власти врз продемократското движење во автономната територија на Кина. Усвоениот Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг ...

Сенатот на САД усвои Закон за човекови права во Хонг Конг

Нетпрес - 20.11.2019

Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по нападот на кинеските власти врз продемократското движење во автономната територија на Кина. Усвоениот Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг ...

Сенатот на САД усвои Закон за човекови права во Хонг Конг

Курир - 20.11.2019

Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по нападот на кинеските власти врз продемократското движење во автономната територија на Кина. Усвоениот Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг ...

Вработен во британскиот конзулат во Хонг Конг: Во кинескиот затвор ме мачеа и тепаа

Макфакс - 20.11.2019

Поранешен службеник на британскиот конзулат во Хонг Конг, Сајмон Ченг, изјавил дека за време на престојот во кинескиот затвор бил изложен на тортура и обвинет за поттикнување политички немири во тој град.

Американскиот Сенат усвои закон за Хонг Конг, Кина веднаш остро реагираше

МКД - 20.11.2019

Американскиот Сенат вчера едногласно усвои предлог-закон за заштита на човековите права во Хонг Конг по ударот на кинеските власти на про-демократското движење во таа кинеска автономна територија, а Пекинг го осуди законот и порача дека ќе преземе ...

Вработен во британскиот конзулат во Хонг Конг: Во кинескиот затвор ме мачеа и тепаа

24Инфо - 20.11.2019

Поранешен службеник на британскиот конзулат во Хонг Конг, Сајмон Ченг, изјавил дека за време на престојот во кинескиот затвор бил изложен на тортура и обвинет за поттикнување политички немири во тој град.

Сенатот на САД усвои Закон за човекови права во Хонг Конг

Опсервер - 20.11.2019

Американскиот Сенат синоќа едногласно се заложи за заштита на човековите права во Хонг Конг по нападот на кинеските власти врз продемократското движење во автономната територија на Кина. Усвоениот Закон за човекови права и демократии во Хонг Конг ...

Вработен во британскиот конзулат во Хонг Конг: Во кинескиот затвор ме мачеа и тепаа

Centar - 20.11.2019

Поранешен службеник на британскиот конзулат во Хонг Конг, Сајмон Ченг, изјавил дека за време на престојот во кинескиот затвор бил изложен на тортура и обвинет за поттикнување политички немири во тој град.

Помпео: Владата на Хонг Конг е должна да го врати мирот на граѓаните

Макфакс - 19.11.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземеодговорност за „враќање на мирот“ на таа територија, преку донесување „јасни мерки за да одговори на барањата на јавноста“.

Помпео вели владата на Хонг Конг е должна да им го врати мирот на граѓаните

МКД - 19.11.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземе одговорност за „враќање на мирот“ на територијата со усвојување „јасни мерки како одговор на барањата на јавноста“.

Кина постави нов шеф на полицијата во Хонг Конг

ММС - 19.11.2019

Како што објавува кинеската новинска агенција „Ксинхуа“, кинеските влада го поставила Танга Пинг, познат и како Крис Танга, за нов шеф на полицијата на Хонг Конг. Именувањето следува откако се повлече Степхен Лоа од таа должност поради ...

Помпео: Владата на Хонг Конг е должна да го врати мирот на граѓаните

24Инфо - 19.11.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземе одговорност за „враќање на мирот“ на таа територија, преку донесување „јасни мерки за да одговори на барањата на јавноста“.

Помпео: Владата на Хонг Конг е должна да го врати мирот на граѓаните

Centar - 19.11.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземеодговорност за „враќање на мирот“ на таа територија, преку донесување „јасни мерки за да одговори на барањата на јавноста“.

Полицијата влезе во унивeрзитeтот во Хонг Конг

Алсат-М - 18.11.2019

Полицијата со употреба на солзавец и водени топови почнала да влегува во универитетот во Хонг Конг кој во изминативе денови беше запоседнат од антивладини демонстранти и каде што дојде до крвопролевања.

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

А1 On - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

+инфо - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Судот во Хонг Конг пресуди дека забраната на маски е неуставна

Нетпрес - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Коцијанчиќ: Насилството против демонстрантите во Хонг Конг е неприфатливо

Слободен Печат - 18.11.2019

Според неа, секое насилство е неприфатливо и било каква акција на органите за спроведување на редот мора да остане строго сразмерна на однесувањето на демонстрантите, но мора да се почитуваат и темелните слободи, вклучувајќи го и посебното право на ...

Последно предупредување од полицијата во Хонг Конг: Ќе пукаме со боева муниција

ММС - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг би можела да употреби боева мнуниција против демонстрантите, пренесува локалната национална телевизија повикувајќи се на извори во полицијата. Претставникот Министерството за внатрешни работи, Луис Лау, во снимено обраќање ...

Полицијата влезе во унивeрзитeтот во Хонг Конг

Р.С.Европа - 18.11.2019

Полицијата со употреба на солзавец и водени топови почнала да влегува во универитетот во Хонг Конг кој во изминативе денови беше запоседнат од антивладини демонстранти и каде што дојде до крвопролевања.

ДОНЕСЕНА ПРЕСУДА: Забраната за носење маски во Хонг Конг е неуставна

Слободен Печат - 18.11.2019

Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот закон", мини-уставот на Хонг Конг, според кој градот беше вратен под кинеска власт во 1997 година. Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење ...

Забраната за носење маски во Хонг Конг е неуставна

МКД - 18.11.2019

Судот во Хонг Конг пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице од времето кога тој град по кинеска контрола беше британска колонија. Судот одлучи дека тој закон е во спротивност со „основниот закон“, мини-уставот на Хонг ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонгонг

А1 On - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонгконг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

Сител - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

Вечер Прес - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, коj потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

iPortal - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

24Инфо - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно”. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

Опсервер - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

Опсервер - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

Либертас - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

Либертас - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

Локално - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

24Инфо - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

Бриф - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Судот во Хонг Конг пресуди: Забраната на маски е неуставна

MakPress - 18.11.2019

Високиот суд во Хонг Конг денеска пресуди дека е неуставен законот за забрана на носење маски за лице, кое потекнува од времето кога тој град под кинеска контрола бил британска колонија. Судот пресуди дека законот е во спротивност на „основниот ...

Коцијанчич: За ЕК е неприфатливо насилството како одговор на протестите во Хонг Конг

MakPress - 18.11.2019

Европската комисија денеска соопшти дека неприфатливо е насилството како одговор на ескалираните антивладини протести во Хонг Конг и властите ги повика да делуваат „строго сразмерно“. -Видовме извештаи дека полицијата апси медицински персонал додека ...