TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Папата им честиташе на муслиманите

Макфакс - 11.08.2013

Папата Франциск во неделата на Плоштадот на свети Петар топло ги поздрави муслиманите кои со Рамазанскиот бајрам го прославија светиот месец на постот, и го повика христијаните да водат љубов во сите ...

Папата Франциск им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманите

Р.С.Европа - 11.08.2013

Поглаварот на Католичката црква, Папата Франциск, им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманските верници и повика на поголемо разбирање меѓу христијаните и муслиманите.

Верските лидери повеќе милуваат писмени честитки отколку директни празнични средби

24 Вести - 09.08.2013

Со писмена честитка, но не и празнична средба-веќе неколку години најголемите верски празници поминуваат без директна средба на верските лидери.

Поглаварот на ИВЗ: Поголем наталитет за повеќе муслимани во Македонија

Курир - 09.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посака празнични денови со изразување љубов ...

Крвав Рамазан Бајрам: Убиени 44 лица на гробишта во Пакистан и Авганистан

Нетпрес - 09.08.2013

Во напади за време на погреб и на гробишта во села на границата меѓу Пакистан и Авганистан животот го загубија 44 лица. Крвавиот напад се случил вчера иако беше еден од најсветите празници за ...

Поглаврот на ИВЗ: Поголем наталитет за повеќе муслимани во Македонија (ВИДЕО)

Press24 - 09.08.2013

Поглаварот на ИЗВ Сулејман Реџепи во својата честитка која до верниите ја испрати по повод Рамазан Бајрам, само на албански јазик им порача да го зголема наталитетот за да има повеќе муслимани во ...

Поглаварот Реџепи повикува на многудетни семејства

Сител - 09.08.2013

Се почести се изјавите на Ердоган жените во Турција да имаат најмалку три деца за да ја одржуваат нацијата. Турксиот премиер не ја пропушти ниту вчерашната прилика по поводот завршувањето на Рамазан ...

Видео: Поглаврот на ИВЗ порача- поголем наталитет за повеќе муслимани во Македонија

Денешен - 09.08.2013

Поглаварот на ИЗВ Сулејман Реџепи во својата честитка која до верниите ја испрати по повод Рамазан Бајрам, само на албански јазик им порача да го зголема наталитетот за да има повеќе муслимани во ...

Крвав Рамазан Бајрам: Убиени 44 лица на гробишта во Пакистан и Авганистан

Точка - 09.08.2013

Во напади за време на погреб и на гробишта во села на границата меѓу Пакистан и Авганистан животот го загубија 44 лица. Крвавиот напад се случил вчера иако беше еден од најсветите празници за ...

Повеќе гости на баклава за бериќетна година

Н.Македонија - 09.08.2013

Празнувањето на Рамазан-бајрам во Јанче почнува со молитвата сабах намаз, во пет часот. Потоа следува бајрамската молитва. Меѓу двете молитви оџата има верска проповед од околу половина час.

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

24 Вести - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

Канал5 - 08.08.2013

Најмалку 10 лица загинале во експлозија на бомба на гробишта во источен Авганистан, соопштија авганистански официјални претставници. Никој не ја превзел одговорноста за експлозијата.

Муслиманите го слават Рамазан-Бајрам

Deutsche Welle - 08.08.2013

Верниците од исламска вероисповед го слават Рамазан- Бајрам, по едномесечниот пост, денеска во џамиите се служи утрински Бајрам-намаз.

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Утрински - 08.08.2013

ФОТО: Киро Попов Муслиманите во Република Македонија, како и во целиот свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински ...

За Рамазан Бајрам на гости кај семејството Меховиќ

Канал5 - 08.08.2013

Канал 5 им го честитата Рамазан Бајрам на сите муслимански верници. Со бајрамската намаз молитва пред изгрејсонце фамилијарно дедовците, со синовите и внуците заминаа во џамија на молитва.

Исламските верници го празнуваат Рамазан Бајрам

24 Вести - 08.08.2013

Со утрински намаз и молитва во сите џамии во земјава исламските верници го означија отпочнувањето на Рамазан Бајрам, еден од најголемите празници во исламскиот свет.

Mуслиманите го слават Рамазан бајрам

Телма - 08.08.2013

Муслиманите во Република Македонија по едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце го прославуваат Рамазан Бајарам.

Некаде во изобилие, некаде во сиромаштија, муслиманскиот свет слави Бајрам

24 Вести - 08.08.2013

Некаде побогато, некаде поскромно. Муслиманскиот свет денеска го прославува Рамазан Бајрам. Илјадници купувачи ноќта пред Рамазан ги преплавија трговските центри во Дубаи, во потрага по подароци во ...

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Курир - 08.08.2013

Верниците од исламска вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалаци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински бајрам-намаз.

РАМАЗАН-БАЈРАМ: Ден на милосрдие, љубов и молитви

Телеграф - 08.08.2013

Во текот на рамазанскиот пост муслиманските верници се обврзани да даваат садакатул-фитер, милостина на сиромашните Македонските граѓани од исламска вероисповед, како и целиот исламски свет, денеска ...

Египетските исламисти одржуваат протести на Рамазан Бајрам

Нетпрес - 08.08.2013

Исламските поддржувачи на соборениот египетски претседател Мохамед Морси започнаа протести преку кои бараат негово враќање на функцијата, пренесе АФП.

10-мина загинати од експлозија на гробишта во Авганистан

Р.С.Европа - 08.08.2013

Најмалку 10 лица загинале во експлозија на бомба на гробишта во источен Авганистан, соопштија авганистански официјални претставници. Никој не ја превзел одговорноста за експлозијата.

Муслиманите го празнуваат Рамазан Бајрам

Нетпрес - 08.08.2013

Муслиманите во Македонија и целиот свет денеска го празнуваат Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се ...

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

А1 On - 08.08.2013

Верниците од исламска вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалаци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински бајрам-намаз.

Во бомбашки напад во Авганистан загинаа седум деца и седум жени

А1 On - 08.08.2013

Во експлозија на бомба во местото Ганихејл во источната авганистанска проивинција Нангархар загинаа 14 членови на едно семејство, од кои седум жени и седум деца. Во нападот повредени се четири лица.

ГАЛЕРИЈА: На гости кај Менсур Красниќи за Бајрам

+инфо - 08.08.2013

Менсур Красниќи од скопската населба Чаир не пречека со ширум отворени раце во својот дом за големиот празник Рамазан Бајрам.

Политичарите на баклава кај поглаварот Реџепи

Сител - 08.08.2013

Верниците од исламска вероисповед денеска го прославуваат Рамазан Бајрам.Директорот на Комисијата за односи со верските заедници Валентина Божиновска ја посети ИВЗ,и на сограѓаните муслимани им го ...

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

Сител - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

На првиот ден од Рамазан Бајрам 10 жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

Press24 - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Честит Рамазан

Руска реч - 08.08.2013

Илјадници верници учествуваат во утринската молитва за да го прослават првиот ден од Еид ал Фитр во Москва. Празникот Еид ал Фитр го означува крајот на светиот муслимански пост. 8 август, 2013.

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

А1 On - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Муслиманите го прославуваат празникот Рамазан Бајрам

Press24 - 08.08.2013

Денеска муслиманите во Македонија, како и целиот исламски свет, го слават празникот Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, ...

Муслиманите го празнуваат Рамазан-Бајрам

Макфакс - 08.08.2013

Муслиманските верници ширум светот денеска го слават големиот празник рамазан-Бајрам, а овој ден во Република Македонија е прогласен за државен празник.

Најкрвав Рамазан во Ирак, убиени над 800 лица

+инфо - 08.08.2013

Во насилствата низ Ирак во текот на изминатиот месец, односно за време на светиот месец Рамазан , убиени се повеќе од 800 лица, а стручњаците оценуваат дека ситуацијата би можела дополнително да се ...

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан

МРТ - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Во бомбашки напад во Авганистан загинаа седум деца и седум жени

МРТ - 08.08.2013

Во експлозија на бомба во местото Ганихејл во источната авганистанска проивинција Нангархар загинаа 14 членови на едно семејство, од кои седум жени и седум деца. Во нападот повредени се четири лица.

Муслиманите денеска го слават Рамазан Бајрам

МКД - 08.08.2013

Денеска македонските граѓани од исламска вероисповест го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, од рани зори во сите ...

Бајрам мубарек – Муслиманите го слават рамазан бајрам

Таратур - 08.08.2013

Муслиманите во Република Македонија, како и целиот исламски свет, го прославуваат Рамазан-бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, во ...

Од експлозија на гробишта во Авганистан загинаа 14 лица

Денешен - 08.08.2013

Во експлозија на бомба во местото Ганихејл во источната авганистанска проивинција Нангархар загинаа 14 членови на едно семејство, од кои седум жени и седум деца. Во нападот повредени се четири лица.

Муслиманите денеска слават Рамазан Бајрам

Република - 08.08.2013

Муслиманите во земјава, како и целиот исламски свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите ...

Исламскиот свет денеска го слави Рамазан Бајрам

Денешен - 08.08.2013

Муслиманите во Република Македонија, како и целиот исламски свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, ...

Во бомбашки напад во Авганистан загинаа седум деца и седум жени

Либертас - 08.08.2013

Во експлозија на бомба во местото Ганихејл во источната авганистанска проивинција Нангархар загинаа 14 членови на едно семејство, од кои седум жени и седум деца. Во нападот повредени се четири лица.

Се празнува Рамазан

Тера - 08.08.2013

Со утрински намаз и молитва во сите џамии во земјава исламските верници го означија отпочнувањето на Рамазан Бајрам, еден од најголемите празници во исламскиот свет.

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Вечер Прес - 08.08.2013

Муслиманите во земјава, како и во целиот свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински Бајрам-намаз.

Муслиманите го празнуваат Рамазан Бајрам

Точка - 08.08.2013

Муслиманите во Македонија и целиот свет денеска го празнуваат Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалаци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се ...

Муслиманите го празнуваат Рамазан-Бајрам

Тера - 08.08.2013

Муслиманските верници ширум светот денеска го слават големиот празник рамазан-Бајрам, а овој ден во Република Македонија е прогласен за државен празник.

Експлозија на Рамазан Бајрам – десет жени загинаа во Авганистан

Република - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Кому ќе честитате Бајрам? Се познаваме ли добро, луѓе?

еМагазин - 08.08.2013

Денеска е важен ден за нашите сограѓани и пријатели припадници на исламската вероисповест, го слават нивниот голем празник Рамазан Бајрам. Па, на колкумина пријатели Албанци,Турци и оние кои припаѓаат на исламска вера ќе им се јавите за да честитате ...

Бајрам мубарек – Муслиманите го слават рамазан бајрам

МК News - 08.08.2013

Муслиманите во Република Македонија, како и целиот исламски свет, го прославуваат Рамазан-бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, во ...

Муслиманите го празнуваат Рамазан Бајрам

Sky - 08.08.2013

Муслиманските верници ширум светот денеска го слават големиот празник рамазан-Бајрам, а овој ден во Република Македонија е прогласен за државен празник.

Од експлозија на гробишта во Авганистан загинаа најмалку 10 жени

Денешен - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Во бомбашки напад во Авганистан загинаа седум деца и седум жени

Бриф - 08.08.2013

Во експлозија на бомба во местото Ганихејл во источната авганистанска проивинција Нангархар загинаа 14 членови на едно семејство, од кои седум жени и седум деца. Во нападот повредени се четири лица.

Десет жени загинаа при експлозија на гробишта во Авганистан на првиот ден од Рамазан Бајрам

Бриф - 08.08.2013

Најмалку 10 жени загинаа денеска при експлозија на гробишта во источниот дел на Авганистан, соопштија локалните власти. Нападот се случил на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам кога голем број ...

Во експлозија на гробишта убиени десет жени

Sky - 08.08.2013

Во експлозија не гробишта во источниот дел на Авганистан денеска убиени се десет жени, соопштија тамошните власти. Во Авганистан, како и во бројни други муслимански земји, семејствата ги посетуваат ...

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам

Идивиди - 08.08.2013

Муслиманите во Република Македонија, како и во целиот свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински Бајрам-намаз.

Со посна трпеза и за големиот муслимански празник Рамазан Бајрам

24 Вести - 07.08.2013

Со посна трпеза и за големиот муслимански празник Рамазан Бајрам. Поголемиот дел од граѓаните од исламска вероисповед, празникот ќе го прослават со скромна трпеза.

Груевски: Бајрамските празнувања можност за зближување

Алсат-М - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски денеска им го честита празникот Рамазан-Бајрам на реис ул улема Сулејман Реџепи, на членовите на Ријасетот и на сите верници од исламската вероисповед во Република ...

Честитка од поглаварот на ИВЗ - За празникот да ги почитуваме сите

Утрински - 07.08.2013

Првиот ден на Рамазан- бајрам 8 Август (четврток) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди ...

Најкрвав Рамазан во Ирак во последните неколку години

24 Вести - 07.08.2013

Во насилствата ширум Ирак во текот на изминатиот месец, односно за време на светиот месец Рамазан, убиени се повеќе од 800 лица, а стручњаците оценуваат дека ситуацијата би можела дополнително да се ...

Честитка за Рамазан Бајрам до ИВЗ од Комисијата за односи со верските заедници

Канал5 - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Канал5 - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка од Поглаварот на ИВЗ по повод Рамазан Бајрам

Телма - 07.08.2013

Поглаварот на ИВЗ во Македонија Реис Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи, денаска им го честита празникот Рамазан Бајрам на муслимансите верници.

Иванов со честитка за Бајрам: Да се зацврстат мостовите на пријателство

Алсат-М - 07.08.2013

Претседателот Ѓорѓе Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи, до ...

Поглаварот на ИВЗ го честита Бајрам

Алсат-М - 07.08.2013

„Ви пожелувам овие празнични денови на Бајрам да изразуваме љубов кон семејствата, пријателите, најблиските, да го почитуваме концептот на почитот спрема сите, анулирајќи ги разликите кои можат да ...

Честитка од државниот врв за празникот Рамазан-бајрам

Утрински - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Вељаноски го честита Бајрам на муслиманите

Алсат-М - 07.08.2013

Исламскиот празник Рамазан Бајрам на верниците им го честиташе и претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, во свое име и во име на пратениците „Ви упатувам искрени ...

Ахмети: Бајрам да нè зближи

Алсат-М - 07.08.2013

Светиот месец на постење ја докажа нашата посветеност кон Господ и денес, имам посебна чест да им го честитам големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на Демократската унија за ...

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

Канал5 - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Честитка од собранискиот спикер Вељановски по повод Рамазан Бајрам

Press24 - 07.08.2013

Денеска претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, до претседателот на Исламската верска заедница во Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, членовите на ...

Завршува постот на муслиманите - утре е Рамазан Бајрам

+инфо - 07.08.2013

Припадниците од муслиманска вероисповед во целиот свет утре по едномесечен пост го празнувазат првиот ден од Рамазан Бајрам.

Комисијата за односи со верските заедници го честита Рамазан Бајрам

Press24 - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Комисијата за верски заедници им го честита Рамазан Бајрам на муслиманите

+инфо - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честита големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на реис ул улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка од поглаварот на ИВЗ: За празникот да ги почитуваме сите

+инфо - 07.08.2013

„Ви пожелувам овие празнични денови на Бајрам да изразуваме љубов кон семејствата, пријателите, најблиските, да го почитуваме концептот на почитот спрема сите, анулирајќи ги разликите кои можат да ...

Иванов: Да се зацврстат мостовите на пријателство

+инфо - 07.08.2013

Претседателот Ѓорѓе Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи, до ...

Вељаноски: Празничната радост да ја споделите во духовен мир

+инфо - 07.08.2013

Исламскиот празник Рамазан Бајрам на верниците им го честиташе и претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, во свое име и во име на пратениците „Ви упатувам искрени ...

Честитка од претседателот на Собранието за Рамазан Бајрам

А1 On - 07.08.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска до претседателот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, ...

Ахмети: Бајрам да нè донесе поблиску еден до друг

+инфо - 07.08.2013

Светиот месец на постење ја докажа нашата посветеност кон Господ и денес, имам посебна чест да им го честитам големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на Демократската унија за ...

Иванов со честитка по повод Рамазан-бајрам

Макфакс - 07.08.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник – Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, ...

ИВАНОВ: Заемното почитување е наша стожерна вредност

Телеграф - 07.08.2013

Претседателот Иванов им го честита празникот Рамазан-бајрам на припадниците на исламската вероисповед во земјава Претседателот Ѓорге Иванов им го честита празникот Рамазан-бајрам на поглаварот на ...

Ахмети: Бајрам не повикува да правиме добри дела

Макфакс - 07.08.2013

Светиот месец на постење ја докажа нашата посветеност кон Господ и денес, имам посебна чест да им го честитам големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на Демократската Унија за ...

Груевски: Бајрамските празнувања можност за зближување

+инфо - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски денеска им го честита празникот Рамазан-Бајрам на реис ул улема Сулејман Реџепи, на членовите на Ријасетот и на сите верници од исламската вероисповед во Република ...

Вељановски им го честита Рамазан-бајрам на верниците

Телеграф - 07.08.2013

Тој истакнува дека Република Македонија, преку почитувањето на верската различност и негувањето на толеранцијата, е пример за современо општество Претседателот на Собранието на Република Македонија, ...

Груевски: Да празнуваме заедно за да го потврдиме соживотот

Макфакс - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски, испрати честитка до претседателот на исламската заедница во Македонија, Реис Ул Улема, Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи, по повод муслиманскиот празник Бајрам, во која порача ...

И ВМРО-ДПМНЕ го честита празникот Рамазан

+инфо - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

Груевски: Бајрамските празнувања – можност за почитување и зближување на луѓето

Нетпрес - 07.08.2013

Бајрамските празнувања, и воопшто големите религиозни празници и народни обичаи поврзани со нив, од секогаш биле можност за почитување и зближување на луѓето од различните религии во Македонија, ...

Честитка од лидерот на ДУИ Ахмети за Рамазан Бајрам

А1 On - 07.08.2013

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска им го честита големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на партијата и на сите верници од Исламска ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Рамазан Бајрам

Курир - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

Честитка од лидерот на ДУИ за Рамазан-бајрам

Телеграф - 07.08.2013

Ахмети изразил надеж дека Бајрам ќе донесе здравје и благодат во семејствата Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денеска им го честита големиот празник Фитр-бајрам ...

Честитка за Рамазан Бајрам до ИВЗ од Комисијата за односи со верските заедници

Сител - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка од Џафери за Рамазан-Бајрам

+инфо - 07.08.2013

Дозволете ми во мое лично име и во име на вработените во Министерството за одбрана на Република Македонија, вам, верниците од исламска вероисповед да ви го честитам празникот Рамазан Бајрам и ...

Министерот Џафери упати честитка за Рамазан Бајрам

А1 On - 07.08.2013

Министерот за одбрана Талат Џафери на верниците од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан Бајрам и завршувањето на рамазанските ...

Заев им честита Рамазан-Бајрам на исламските верници

+инфо - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, денеска, по повод големиот верски празник Рамазан-Бајрам до реис ул улема на Исламската верска заедница, хаџи Сулејман ефенди ...

Поглаварот на ИВЗ со честитка за празникот Фитр-бајрам

Телеграф - 07.08.2013

Тој додава дека исламот нè учи да не ги заборавиме и да не ги оставиме зад себе најблиските, пријателите и соседите Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, реис-ул-улема ...

Заев: Рамазан-бајрам- Мир во душата и зближување на срцата

Нова ТВ - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, денеска, по повод големиот верски празник Рамазан-бајрам до Реис Ул Улема на Исламската верска заедница, Хаџи Сулејман ефенди ...

Министерот Џафери упати честитка за Рамазан Бајрам

Сител - 07.08.2013

Министерот за одбрана Талат Џафери на верниците од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан Бајрам и завршувањето на рамазанските пости.

Заев го честита големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам

Press24 - 07.08.2013

По повод големиот верски празник Рамазан Бајрам, лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска упати честитка до Реис ул улема на Исламската верска заедница, Хаџи Сулејман ...

Заев: Рамазан – бајрам нека ви донесе радост и среќа

Нетпрес - 07.08.2013

Нека овој празник, на Вас и на сите верници од исламска вероисповест, Ви донесе радост и среќа, успех и напредок, мир во душата и зближување на срцата, напиша во честитката по повод Рамазан – бајрам, ...

Честитка од СДСМ за Рамазан-бајрам

Телеграф - 07.08.2013

На верниците од исламска вероисповед Заев им посакува добро здравје, благосостојба и мир во душата Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, денеска, по повод големиот ...

Иванов со честитка по повод Рамазан – бајрам

Нетпрес - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов по повод големиот муслимански празник Рамазан – бајрам испрати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи, до ...

Груевски го честита големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам

Press24 - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски по повод големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи.

Честитки по повод Рамазан Бајрам од Комисијата за односи со верските заедници

Курир - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка за Рамазан Бајрам до ИВЗ од Комисијата за односи со верските заедници

МРТ - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка за Рамазан-бајрам до ИВЗ

Телеграф - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честита големиот празник на припадниците на исламската вероисповед Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им ...

Честитка за Рамазан Бајрам до ИВЗ од Комисијата за односи со верските заедници

А1 On - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

А1 On - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Алфа - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Рамазан-бајрам

Телеграф - 07.08.2013

Овие денови, како што е наведено во честитката, се најдобар миг да се зацврстат вековните принципи за градење на мултиконфесионална и мултиетничка Македонија Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ им го ...

Премиерот Никола Груевски со честики за Рамазан

Телеграф - 07.08.2013

Премиерот изразува уверување дека и во иднина ќе продолжи унапредувањето на меѓусебната почит и соработката помеѓу граѓаните, верниците и религиските заедници од Република Македонија Премиерот Никола ...

Поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам: Да си простиме и да ги анулираме меѓусебните разлики

Press24 - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Иванов го честита празникот Рамазан-бајрам

Press24 - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

А1 On - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рамазан-бајрам во име на толеранцијата

Нова ТВ - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

Сител - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Честитка од лидерот на ДУИ Ахмети за Рамазан Бајрам

Сител - 07.08.2013

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска им го честита големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на партијата и на сите верници од Исламска ...

Заев им го честита Бајрам на исламските верници

А1 On - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, денеска, по повод големиот верски празник Рамазан-Бајрам до реис ул улема на Исламската верска заедница, хаџи Сулејман ефенди ...

Рамазанска порака од реисот на ИВЗ

Нова ТВ - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Најкрвав Рамазан во Ирак во последните неколку години

Сител - 07.08.2013

Во насилствата ширум Ирак во текот на изминатиот месец, односно за време на светиот месец Рамазан, убиени се повеќе од 800 лица, а стручњаците оценуваат дека ситуацијата би можела дополнително да се ...

Честитка од претседателот на Собранието за Рамазан Бајрам

Сител - 07.08.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска до претседателот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, ...

Најкрвав Рамазан во Ирак во последните неколку години

Алфа - 07.08.2013

Во насилствата ширум Ирак во текот на изминатиот месец, односно за време на светиот месец Рамазан, убиени се повеќе од 800 лица, а стручњаците оценуваат дека ситуацијата би можела дополнително да се ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

МРТ - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка од претседателот на Собранието за Рамазан Бајрам

МРТ - 07.08.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска до претседателот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, ...

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

МРТ - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Министерот Џафери упати честитка за Рамазан Бајрам

МРТ - 07.08.2013

Министерот за одбрана Талат Џафери на верниците од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан Бајрам и завршувањето на рамазанските пости.

Честитка од Иванов за Рамазан - бајрам

Нова ТВ - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка за Рамазан Бајрам до ИВЗ од Комисијата за односи со верските заедници

Либертас - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честиста големиот празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите ...

Ахмети: Бајрам да нè донесе поблиску еден до друг

Локално - 07.08.2013

Светиот месец на постење ја докажа нашата посветеност кон Господ и денес, имам посебна чест да им го честитам големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на Демократската унија за ...

Комисијата за верски заедници го честита Рамазан Бајрам

Sky - 07.08.2013

Директорот на комисијата за верски заедници проф.д-р Валентина Божиновска по повод празникот Рамазан Бајрам упати телеграма со честитки до поглаварот на ИВЗ Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Еф. Реџепи.

Заев им го честиташе Бајрам на мусилманите

Република - 07.08.2013

И лидерот на СДСМ, Зоран Заев, упати честитка до сите муслимани по повод утрешниот голем верски празник. Во неговата честитка стои: Нека овој празник, на Вас и на сите верници од исламска ...

Честитка од лидерот на ДУИ Ахмети за Рамазан Бајрам

Либертас - 07.08.2013

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска им го честита големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на партијата и на сите верници од Исламска ...

Зоран Заев: Заеднички ќе придонесеме за поголема духовна благосостојба на сите граѓани на Македонија

Бриф - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска им го честиташе големиот верски празник Рамазан-бајрам на Реис Ул Улема на Исламската верска заедница, Хаџи Сулејман ...

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

Либертас - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Честитка од Заев за Рамазан Бајрам

Либертас - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска, по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам, упати честитка до Реис ул улема на Исламската верска заедница, Хаџи ...

Заев: Рамазан – бајрам нека ви донесе радост и среќа

Точка - 07.08.2013

Нека овој празник, на Вас и на сите верници од исламска вероисповест, Ви донесе радост и среќа, успех и напредок, мир во душата и зближување на срцата, напиша во честитката по повод Рамазан – бајрам, ...

Претседателот Иванов го честита големиот муслимански празник Рамазан-бајрам

Sky - 07.08.2013

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник – Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, ...

Честитка на претседателот Заев по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам

Sky - 07.08.2013

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, денеска, по повод големиот верски празник РАМАЗАН БАЈРАМ до Реис Ул Улема на Исламската верска заедница, Хаџи Сулејман ефенди ...

Претседателот Иванов: Рамазан-бајрам нека ги зацврсти мостовите на пријателство и блискост

Бриф - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Либертас - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Рамазанска порака од реисот на ИВЗ

Република - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Честитка од претседателот на Собранието за Рамазан Бајрам

Либертас - 07.08.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска до претседателот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, ...

Ахмети: Бајрам не повикува да правиме добри дела

Тера - 07.08.2013

Светиот месец на постење ја докажа нашата посветеност кон Господ и денес, имам посебна чест да им го честитам големиот празник Фитр Бајрам на сите членови и поддржувачи на Демократската Унија за ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Рамазан Бајрам

Sky - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

Честитка од премиерот Груевски по повод Рамазан-Бајрам

Денешен - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски по повод големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи.

Премиерот им го честиташе големиот празник на ИВЗ

Република - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски лично им го честиташе големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на Исламската верска заедница во Македонија, ви го пренесуваме оригиналниот текст Почитуван Претседател на ...

И ВМРО-ДПМНЕ со честитка за Рамазан Бајрам

Република - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

Груевски: Да празнуваме заедно за да го потврдиме соживотот

Тера - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски, испрати честитка до претседателот на исламската заедница во Македонија, Реис Ул Улема, Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи, по повод муслиманскиот празник Бајрам, во која порача ...

Иванов со честитка по повод Рамазан-бајрам

Тера - 07.08.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник – Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, ...

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Денешен - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман ...

Честитка за Рамазан Бајрам од Комисијата за односи со верски заедници

Република - 07.08.2013

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи им го честита празникот Рамазан Бајрам на исламската верска заедница, на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи и на сите припадници на ...

Порака од поглаварот на ИВЗ по повод празникот Фитр Бајрам

Денешен - 07.08.2013

Поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи упати порака по повод празникот Фитр Бајрам, во која посакува празнични денови со изразување ...

Иванов со честитка по повод Рамазан – бајрам

Точка - 07.08.2013

Претседателот Ѓорге Иванов по повод големиот муслимански празник Рамазан – бајрам испрати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи, до ...

Утре е Рамазан Бајрам - неработен ден за сите граѓани

Sky - 07.08.2013

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 8 Август 2013 година (четврток), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, е ...

Груевски: Бајрамските празнувања – можност за почитување и зближување на луѓето

Точка - 07.08.2013

Бајрамските празнувања, и воопшто големите религиозни празници и народни обичаи поврзани со нив, од секогаш биле можност за почитување и зближување на луѓето од различните религии во Македонија, ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Рамазан Бајрам

Либертас - 07.08.2013

ВМРО-ДПМНЕ им го честита големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите граѓани на Република Македонија, припадници на муслиманската вероисповест без разлика на нивната етничка припадност.

На Бајрам не ги забораваат тие што немаат

МК News - 07.08.2013

Рамазан-бајрам е голем празник и мора да сториме с` за секој наш верник да го почувствува неговиот дух, да види дека не е осамен и заборавен од другите.

Честитка од премиерот Груевски по повод Рамазан-Бајрам

Либертас - 07.08.2013

Премиерот Никола Груевски по повод големиот муслимански празник Рамазан-Бајрам упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи.

Најкрвав Рамазан во Ирак во последните неколку години

Н.Македонија - 07.08.2013

Во насилствата ширум Ирак во текот на изминатиот месец, односно за време на светиот месец Рамазан, убиени се повеќе од 800 лица, а стручњаците оценуваат дека ситуацијата би можела дополнително да се ...

Рамазански пораки: Вељановски и Ахмети повикаа на меѓусебно почитување и зближување

Н.Македонија - 07.08.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска до претседателот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис ул улема хаџи ефенди Сулејман Реџепи, ...

ИВЗ на Рамазан отворена кон сите вери

Н.Македонија - 07.08.2013

Абаз Ислами од ИВЗ вели дека изминатиот месец нивна комисија ги поминала сите џамии во државата, каде што ги пренеле пораките за негување на исламот, но и за почитување на различните религии и ...

Правев роуд шоу пред секој Бајрам

Вест - 06.08.2013

"На Рамазан-бајрам мора децата да се облечени во ново и како и сите деца, се радував на новата облека. А, мора да се одбере што да се купи.

Утре е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Lider - 06.08.2013

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија утре 8 август првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на ...

Четврток неработен ден за сите граѓани

Lider - 06.08.2013

8 Август, четврток, првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Министерството за труд и социјална политика соопшти дека ова е согласно со Законот за ...

Денес е неработен ден

Lider - 06.08.2013

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија денес првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република ...

8-ми Август неработен за сите граѓани

OhridNews - 05.08.2013

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 8 Август 2013 година (четврток), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, е ...

Утре е неработен за сите граѓани

Скопје инфо - 07.08.2013

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија (,,Службен весник на РМ,, бр.21/98 и 18/07), 8 Август 2013 година (четврток), ...

Четврток е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Фактор - 05.08.2013

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија 8 Август 2013 година (четврток), Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, е ...

ЧЕТВРТОК – Неработен ден за сите граѓани во Македонија

МК News - 05.08.2013

Oд Министерството за труд и социјална политика информираат дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 8.