TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест лица загинаа при пожар во Полска

А1 - 04.12.2005

Шест лица загинаа, две други се повредени денеска при пожар во зградата на локалната власт во полскиот град Старгард Шчечински, во чии рамки имало и простории за сместување на бездомници. Како што јави телевизијата ТВН 24, меѓу загинатите бездомници има и една жена.

Пожар во дом за бездомници уби 9-мина во Германија

Вест - 03.12.2005

ХАЛБЕРШТАТ, 3 декември (Ројтерс) - Деветмина загинаа во пожар во прифатилиште за бездомници во градот Халберштат во централна Германија. Други петмина биле хоспитализирани со повреди. Полицијата претходно соопшти дека десетмина загинале, но полицискиот портпарол извести дека таа бројка произлегла ...

Најмалку 10 лица загинаа во пожар во Германија

А1 - 02.12.2005

Најмалку 10 лица загинаа, а 5-мина други се повредени денеска, при пожар во прифатилиште за бездомници во источно германскиот град Халнерштат. Пожарот избил пред изгрејсонце во делот од објектот каде што преноќевале бездомниците.

Најмалку десет загинати во пожар во Германија

Макфакс - 02.12.2005

Берлин Најмалку десет лица загинаа во пожар во прифатилиште за бездомници во Халберштат, источна Германија, соопшти претпладнево локалната полиција. Петмина се повредени, а девет се водат за исчезнати. Полицијата ги испитува причините за пожарот што избувнал во раните утрински часови, но сега е ...

Три деца загинаа во пожар

Време - 28.11.2005

ТРАГЕДИЈА ВО БОСНА Три деца на возраст од една до пет години загинале во пожар што избил во нивната колиба во североисточна Босна, откако родителите ги оставиле сами, јави АФП. Дрвената колиба во село близу Бијељина целосно била уништена во пожарот.