TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Канал5 - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, соопштуваат од партијата.

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Сител - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

А1 On - 28.11.2019

„СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски

МКД - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Либертас - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета, велат од ...

Centar - 28.11.2019

-СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

24Инфо - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

ВМРО-ДПМНЕ: На лагите на СДСМ им нема крај

24Инфо - 28.11.2019

1.ЛАГА: Во 2006 година еден киловат час електрична енергија чинел 2,37 денари, додека во 2016 година цената е убедливо највисока и изнесува 4,28 денари, во 2017 е незначително пониска – 4,27 денари.

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, за разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога граѓаните плаќаа убедливо најскапа ...

ВМРО-ДПМНЕ објави 6 лаги на СДСМ во врска со цената на струјата

MakPress - 28.11.2019

1. ЛАГА: Во 2006 година еден киловат час електрична енергија чинел 2,37 денари, додека во 2016 година цената е убедливо највисока и изнесува 4,28 денари, во 2017 е незначително пониска – 4,27 денари.

СДСМ: Реформите во енергетиката се шампионски, извозот на струја зголемен за над 60 отсто во првите 9 месеци од 2019 ...

Канал5 - 27.11.2019

Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката се шампионски и даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја.

ВМРО-ДПМНЕ: По доаѓањето на власт на СДСМ производството на струја се намалува

Канал5 - 27.11.2019

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста. СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина. СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Заев на ФБ: ВМРО-ДПМНЕ почна да објавува факти кои ја потврдуваат неуспешноста на Мицкоски

Канал5 - 27.11.2019

Премиерот Заев со Фејсбук статус се огласи по обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека по доаѓањето на власт на СДСМ производството на струја се намалува. „Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на ...

Заев: Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски?

Фокус - 27.11.2019

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил праша јавно кој во опозицијата работи против лидерот Христијан Мицкоски и според него, ВМРО-ДПМНЕ почна да објавува факти кои ја потврдуваат неуспешноста на Мицкоски.

Иван Трпески: Сите факти говорат дека реформите на СДСМ во енергетиката се шампионски и се на прав пат

Канал5 - 27.11.2019

Дури и ВМРО-ДПМНЕ денеска потврди дека Христијан Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕСМ (ЕЛЕМ). Лагите на Мицкоски за полето на енергетика се разбиени и тоа е поткрепено со факти: Факт 1: Во 2006 година еден киловат час електрична енергија ...

Заев: Кој во ВМРО-ДПМНЕ ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски?

А1 On - 27.11.2019

Премиерот Зоран Заев преку својот фејсбук профил прашува „кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против претседателот на партијата и објавува соопштенија кои потврдуваат дека во времето кога Христијан Мицкоски бил директор на ЕСМ (ЕЛЕМ) драматично паѓало ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста

А1 On - 27.11.2019

„СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста. Факт е дека со пласирање на лажни вести не може да се сокрие катастрофалното производство на струја во оваа година заклучно со IX месец која изнесува едвај 3.240 GWh.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ почна да објавува факти кои ја потврдуваат неуспешноста на Мицкоски

Слободен Печат - 27.11.2019

Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време?- запрашува премиерот Заев на Фејсбук. Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил праша јавно кој во опозицијата работи против ...

Заев: Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски

Press24 - 27.11.2019

Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време? Ова го напиша денеска Заев на Фејсбук.

СДСМ: Извозот на струја зголемен за над 60 отсто во првите 9 месеци од 2019 година

А1 On - 27.11.2019

„Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката се шампионски и даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја.

Трпески: Сите факти говорат дека реформите на СДСМ во енергетиката се шампионски

Либертас - 27.11.2019

Соопштение на СДСМ Иван Трпески, член на Комисија за енергетика на СДСМ Дури и ВМРО-ДПМНЕ денеска потврди дека Христијан Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕСМ (ЕЛЕМ). Лагите на Мицкоски за полето на енергетика се разбиени и тоа е поткрепено со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во постојан пад производството на струја со доаѓањето на власт на СДСМ

Денешен - 27.11.2019

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ. – СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина. СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Заев: Во ВМРО-ДПМНЕ работат против Мицкоски

iPortal - 27.11.2019

Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време?, сподели премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил.

Заев на ФБ: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на ...

Centar - 27.11.2019

-Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време? – праша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

СДСМ: ЕСМ за 2 години продаде електрична енергија во износ од 40 милиони евра

Локално - 27.11.2019

„Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја“, велат утрово од партијата ...

Заев: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски…

Либертас - 27.11.2019

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време? Конфузијата оди до таму што ...

ВМРО-ДПМНЕ: По доаѓањето на власт на СДСМ производството на струја се намалува

Либертас - 27.11.2019

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста. СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина. СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Заев: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за ...

24Инфо - 27.11.2019

Заев: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време? Конфузијата оди до таму што нивниот центар за комуникации објавува ...

СДСМ: Реформите во енергетиката даваат реални резултати, државата произведува и продава вишоци струја

iPortal - 27.11.2019

„Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја“, велат утрово од партијата ...

Реформите на СДСМ во енергетиката се шампионски, извозот на струја зголемен за над 60 отсто во првите 9 месеци од 2019 ...

24Инфо - 27.11.2019

Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката се шампионски и даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста

24Инфо - 27.11.2019

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста. СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина. СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ почна да објавува факти кои ја потврдуваат неуспешноста на Мицкоски

Локално - 27.11.2019

Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време?, сподели премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста

24Инфо - 27.11.2019

СДСМ и Заев продолжуваaт со пласирање на лажни вести пред јавноста. Факт е дека со пласирање на лажни вести не може да се сокрие катастрофалното производство на струја во оваа година заклучно со IX месец која изнесува едвај 3.240 GWh.

Дури и ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕСМ (ЕЛЕМ)

24Инфо - 27.11.2019

Дури и ВМРО-ДПМНЕ денеска потврди дека Христијан Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕСМ (ЕЛЕМ). Лагите на Мицкоски за полето на енергетика се разбиени и тоа е поткрепено со факти: Факт 1: Во 2006 година еден киловат час електрична енергија ...

СДСМ: Реформите во енергетиката се шампионски, извозот на струја зголемен за над 60 отсто во првите 9 месеци од 2019 ...

Либертас - 27.11.2019

Скопје, 27 ноември 2019 Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката се шампионски и даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава ...

СДСМ: Дури и ВМРО-ДПМНЕ потврди – Мицкоски е најнеспособниот директор на АД ЕСМ, фактите потврдуваат дека работел ...

Centar - 27.11.2019

Прес конференција, Иван Трпески, член на Комисија за енергетика на СДСМ – интегрален текст: Почитувани граѓани, почитувани новинари, Дури и ВМРО-ДПМНЕ денеска потврди дека Христијан Мицкоски е најнеспособниот директор на ЕСМ (ЕЛЕМ).

СДСМ: Реформите на СДСМ во енергетиката се шампионски

MakPress - 27.11.2019

Реформите што СДСМ ги презема во полето на енергетиката се шампионски и даваат реални резултати. За разлика од времето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше зависна од увоз на скапа струја, денес државата произведува и продава вишоци струја.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести

MakPress - 27.11.2019

СДСМ е шампион во пласирање на лажни вести во јавноста. СДСМ треба еднаш да научи лага пласирана 100 пати во јавноста не станува вистина. СДСМ освен што го краде народот друго ништо не прави.

Заев: Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски?

365 - 27.11.2019

„Кој е збунет? Кој во ВМРО-ДПМНЕ работи против Мицкоски? Кој ја објави вистината за неспособноста на Мицкоски и за драматичниот пад на производството на струја во нивно време?“, сподели премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема лага која времето нема да ја демантира

Канал5 - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина. СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо. СДСМ е шампион во лажење и пласирање на лажни вести.

СДСМ: Мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски, цената на струјата е најниска во Европа

Канал5 - 26.11.2019

По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ...

СДСМ: Нашите мерки во енергетиката се шампионски, цената на струјата е најниска во Европа

А1 On - 26.11.2019

„По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ...

СДСМ: Мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски, цената на струјата е најниска во Европа

Сител - 26.11.2019

По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема лага која времето нема да ја демантира

Сител - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина. СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо. СДСМ е шампион во лажење и пласирање на лажни вести.

СДСМ е светски шампион во лажење, спроведување на криминал и рекет

Нетпрес - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е светски шампион во лажење, спроведување на криминал и рекет

Курир - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо.

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина

24Инфо - 26.11.2019

СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо. СДСМ е шампион во лажење и пласирање на лажни вести. СДСМ е светски шампион во спроведување на криминал и рекет.

Заев: Енеретската заедница во официјален извештај, вели дека, денес, Северна Македонија е шампион во реформи во ...

Centar - 26.11.2019

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Енеретската заедница во официјален извештај, вели дека, денес, Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика. Еве зошто реформите во македонската енергетска политика се прогласени за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема лага која времето нема да ја демантира

Либертас - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина. СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо. СДСМ е шампион во лажење и пласирање на лажни вести.

Мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски, цената на струјата е најниска во Европа

24Инфо - 26.11.2019

По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е светски шампион во спроведување на криминал и рекет

MakPress - 26.11.2019

Тоа што десет пати СДСМ ќе ја повтори една иста лага за енергетиката не станува вистина. СДСМ е шампион во нереализирани ветени проекти, 98% од ветени проекти немаат реализирано ништо. СДСМ е шампион во лажење и пласирање на лажни вести.

СДСМ: Мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски, цената на струјата е најниска во Европа

MakPress - 26.11.2019

По децениско уназадување на енергетиката и злоупотреби, енергетиката со мерките на СДСМ е на прав пат. Цената на струјата е стабилизирана и престана да расте. Имаме најниска цена на струјата во Европа, за разлика од црните години на владеење на ...

СДСМ: Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

Канал5 - 25.11.2019

Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%.

Заев: Северна Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика

Press24 - 25.11.2019

Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика, според официјалниот извештај на Енергетската заедница, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Наведува дека реформите во македонската енергетска политика се прогласени за ...

Заев: Мицкоски беше најнеуспешниот директор на ЕЛЕМ, а ние сме шампиони во реформи

+инфо - 25.11.2019

Toj наведува дека реформите во македонската енергетска политика се прогласени за шампионски затоа што цената на струјата престана да расте, вратена е евтината тарифа, зголемено е домашното производство, ЕСМ има добивка од 80 милиони евра, средства ...

Заев: Најнеуспешниот директор на ЕЛЕМ денес е најнеуспешниот лидер на опозицијата

Слободен Печат - 25.11.2019

Заев додава дека ВМРО-ДПМНЕ беше против враќањето на евтината тарифа и тврдеа дека така ќе поскапела струјата. Еве не, истакнува, две години потоа, имаме евтина тарифа и ниска и стабилна цена на струјата.

Заев: Денес сме шампиони во реформи во енергетската политика

Сител - 25.11.2019

Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика, според официјалниот извештај на Енергетската заедница, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Наведува дека реформите во македонската енергетска политика се прогласени за ...

Мицкоски: Нова лажна вест искажана од дувлото на СДСМ

Нетпрес - 25.11.2019

Челникот на опозиициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во понеделникот реагираше уште еднаш на како што оцени разобличената лажна вест којашто произлегува од кујната на владејачката СДСМ, а во врска со тврдењето дека во временот на неговото ...

СДСМ: Пет факти зошто нашите мерки во енергетиката се шампионски

А1 On - 25.11.2019

„Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%.

СДСМ: Пет факти зошто мерките на власта во енергетиката се шампионски

МКД - 25.11.2019

Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%, се вели во ...

СДСМ: Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

Макфакс - 25.11.2019

Од владејачката партија СДСМ понудија пет факти зошто нивните мерки во енергетиката се, како што велат, шампионски. Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа.

Мицкоски: Лажна вест број 267 кажана од дувлото на СДСМ

Опсервер - 25.11.2019

Лажна вест број 267 кажана од дувлото на СДСМ. Лажна вест: -1. Лага, СДСМ вели дека “во времето на Мицкоски како директор на ЕЛЕМ струјата поскапе за 100 проценти увезувајќи енормно скапа струја”. 1.

Заев: Реформите во македонската енергетска политика се прогласени за шампионски

Локално - 25.11.2019

Енеретската заедница во официјален извештај, вели дека денес Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика, напиша на својот фејсбук профил Претседателот на Вадата Зоран Заев.

Заев: Денес сме шампиони во реформи во енергетската политика

Бриф - 25.11.2019

Северна Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика, според официјалниот извештај на Енергетската заедница, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Наведува дека реформите во македонската енергетска политика се ...

Заев: Денес сме шампиони во реформи во енергетската политика

4NEWS - 25.11.2019

Наведува дека реформите во македонската енергетска политика се прогласени за шампионски затоа што цената на струјата престана да расте, вратена е евтината тарифа, зголемено е домашното производство, ЕСМ има добивка од 80 милиони евра, средства што ...

Заев: Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика

iPortal - 25.11.2019

Енеретската заедница во официјален извештај, вели дека денес Северна Македонија е шампион во реформи во енергетска политика, напиша на својот фејсбук профил Претседателот на Вадата Зоран Заев.

Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

24Инфо - 25.11.2019

Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%.

СДСМ: Пет факти зошто мерките во енергетиката се шампионски

iPortal - 25.11.2019

„Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%“, велат утрово ...

Заев: Денес сме шампиони во реформи во енергетската политика

24Инфо - 25.11.2019

Северна Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика, според официјалниот извештај на Енергетската заедница, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Наведува дека реформите во македонската енергетска политика се ...

СДСМ: Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

Либертас - 25.11.2019

Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%.

Мицкоски беше најнеуспешниот директор на ЕЛЕМ

Либертас - 25.11.2019

Северна Македонија денес е шампион во реформи во енергетска политика, според официјалниот извештај на Енергетската заедница, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Toj наведува дека реформите во македонската енергетска политика се ...

СДСМ: Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

Centar - 25.11.2019

Од владејачката партија СДСМ понудија пет факти зошто нивните мерки во енергетиката се, како што велат, шампионски. Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа.

СДСМ: Пет факти зошто сме шампиони

Денешен - 25.11.2019

Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски, објавува во денешното соопштение владејачката партија и набројува: – Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата ...

СДСМ: Пет факти зошто мерките на СДСМ во енергетиката се шампионски

MakPress - 25.11.2019

[photo] Факт 1: Цената на струјата престана да расте и се стабилизира. Денес, со политиките на СДСМ имаме најниска цена на струјата во Европа. За разлика од криминалното време на ВМРО ДПМНЕ од 2006 до 2016, кога цената на струјата се покачи за 100%.

СДСМ: Пет факти зошто нашите мерки во енергетиката се шампионски

365 - 25.11.2019

Мерките во енергетиката што ги спроведува владата предводена од СДСМ се шампионски, се пофалија од владејачката партија. Во соопштение за јавноста, тие презентираа пет, како што велат, факти, кои го покажуваат тоа: Факт 1: Цената на струјата ...

Мицкоски: Нема лага која времето не ви ја демантира, доаѓаат промени, доаѓа обновата на Македонија!

MakPress - 25.11.2019

Лажна вест број 267 кажана од дувлото на СДСМ. Лажна вест: -1. Лага, СДСМ вели дека “во времето на Мицкоски како директор на ЕЛЕМ струјата поскапе за 100 проценти увезувајќи енормно скапа струја”. 1.