TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона тим од друга планета

А1 - 29.05.2011

Повеќе од 100.000 луѓе ја прославија европската титула на Барселона, освоена синоќа на Вембли. Барселона одржа вистински час по фудбал и не толку со резултатот од 3:1 туку со доминацијата во играта ...

Изгубивме од најдобриот тим на сите времиња

А1 - 29.05.2011

„Изгубивме од најдобрата екипа против која сум играл воопшто“, изјави по поразот во саботата навечер од Барселона во финалето од Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс ...

Берба и Нани заминуваат, пристигнува Јанг

Спортнет - 29.05.2011

Иднината на Нани и Димитар Бербатов во Манчестер Јунајтед е тотално неизвесна. Сер Алекс Фергусон синоќа ни на клупа не го стави бугарскиот напаѓач, а Нани доби можност во последните петнаесетина ...

Нани и Берба го напуштаат „Олд Трафорд“?

VOX - 29.05.2011

Иднината на Нани и Димитар Бербатов во Манчестер Јунајтед е тотално неизвесна. Сер Алекс Фергусон синоќа ни на клупа не го стави бугарскиот напаѓач, а Нани доби можност во последните петнаесетина ...

Лш:барселона шампион на европа

Телма - 29.05.2011

Фудбалерите на Барселона се новите европски шампиони.На Вембл,фудбалскиот храм во Англија,каталонците го победија Манчестер Јунајтед со 3-1 и заслужено, во меч каде доминираа,на крајот го кренаа ...

Магичната Барселона ја покори Европа - Јунајтед немоќен

Идивиди - 29.05.2011

Фудбалерите на Барселона се нови шампиони на Европа откако во финалето одиграно на "Вембли" го солвадаа Манчестер Јунајтед со 3:1.

Барселона - европски шампион (фото + видео)

Mnogoo - 29.05.2011

Втора титула за Барселона во три години и втора против Манчестер Јунајтед по уште еден доминантен перформанс. Тимот на Пеп Гвардиола ја освои својата четврта титула од Лигата на шампионите со ...

Изгубивме од најдобриот тим на сите времиња

Форум - 29.05.2011

Изгубивме од најдобрата екипа против која сум играл воопшто, изјави поп поразот во саботата навечер од Барселона во финалето од Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс ...

Барса го фрли на колена Јунајтед

Кајгана - 29.05.2011

Повеќе од 100.000 луѓе ја прославија европската титула на Барселона, освоена синоќа на Вембли. Барселона одржа вистински час по фудбал и не толку со резултатот од 3:1 туку со доминацијата во играта ...

Фергусон: Изгубивме од најдобриот тим на сите времиња

Кајгана - 29.05.2011

Изгубивме од најдобрата екипа против која сум играл воопшто, изјави поп поразот во саботата навечер од Барселона во финалето од Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс ...

Во Англија: Загубивме од најдобриот тим во изминатите 30 години

Спорт Денес - 29.05.2011

Медиумите во Англија исто така ја признаа очигледната супериорност на Барселона во финалето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед.

Што научивме од финалето во Лигата на шампионите

Mnogoo - 29.05.2011

Првата и основна работа која ја научивме од синоќешното финале е дека Барселона и дефинитвно е најдобриот тим на планетава.

Видео: Барселона го освои фудбалскиот Монт Еверест

Спортски - 29.05.2011

На преполниот „Вембли“, тимот на Барселона ја освои четвртата шампионска титула во Лигата на шампионите, откако во големото финале го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 со погодоците на Педро, Меси и ...

Јунајтед подготвен да го врати Бербатов во Тотенхем за 10 милиони фунти

Спорт Денес - 29.05.2011

Англискиот дневен весник „Метро“ денеска излегува со информацијата дека Манчестер Јунајтед веќе сосема очигледно се подготвува за разделба со бугарскиот напаѓач Димитар Бербатов.

Фергусон: Барселона не хипнотизираше

Спорт Денес - 29.05.2011

Манчестер Јунајтед не успеа да се справи со Лионел Меси и средниот ред на Барселона, призна менаџерот на англискиот фудбалски првак, Сер Алекс Фергусон, по поразот од 3:1 во финалето од Лигата на ...

Спектакуларната Барса стави завеса на Лигата на шампионите

Канал5 - 29.05.2011

На спектакуларен начин ставена завесата на овогодишната фудбалска сезона. Барселона покажа дека е тим создаден од фудбалски богови, на кои обичните смртници од Манчестер Јунајтед, како и многу пред ...

Барселона европски шампион

Сител - 29.05.2011

Фудбалерите на Барселона станаа европски шампиони откако синоќа на Вембли во Лондон го победија Манчестер Јунајтед со 3:1.

Изгубивме од најдобриот тим на сите времиња

МРТ - 29.05.2011

Изгубивме од најдобрата екипа против која сум играл воопшто, изјави поп поразот во саботата навечер од Барселона во финалето од Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс ...

Барселона тим од друга планета

МРТ - 29.05.2011

Повеќе од 100.000 луѓе ја прославија европската титула на Барселона, освоена синоќа на Вембли. Барселона одржа вистински час по фудбал и не толку со резултатот од 3:1 туку со доминацијата во играта ...

Блескот на волшебната Барса го овена Манчестер Јунајтед

Вечер - 29.05.2011

Со победата над "црвените ѓаволи" (3:1) во финалето на ЛШ каталонскиот тим ја освои четвртата титула во својата историја најдобар на Стариот континент Најважниот пехар во клупскиот фудбал, наменет за ...

Изгубивме од најдобриот тим на сите времиња

Точка - 29.05.2011

Изгубивме од најдобрата екипа против која сум играл воопшто, изјави поп поразот во саботата навечер од Барселона во финалето од Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс ...

Во Англија: Загубивме од најдобриот тим во изминатите 30 години

Точка - 29.05.2011

Медиумите во Англија исто така ја признаа очигледната супериорност на Барселона во финалето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед.

Видиќ: Заслужено не’ победија

Курир - 29.05.2011

Капитенот на Манчестер Јунајтед смета дека во поголемиот дел од финалето на Лигата на шампионите неговиот тим им дозволи премногу простор за игра на Каталонците.

Видео: Барселона се врати на фудбалскиот Монт Еверест

Таратур - 29.05.2011

На преполниот „Вембли“, тимот на Барселона ја освои четвртата шампионска титула во Лигата на шампионите, откако во големото финале го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 со погодоците на Педро, Меси и ...

Барселона по четврти пат шампион во Европа

Inpress - 29.05.2011

Лондон, 29. мај 2011 (ИНПРЕС) На стадионот Вембли во Лондон се одигра 56-то финале од Лигата на шампионите. По четврти пат во својата клубска историја Барселона го освои шампионскиот трофеј.

“Црвените ѓаволи“ немоќни против “машината“ Барселона

Македонија24 - 29.05.2011

Спорт - Македониjа 24, , “Црвените ѓаволи“ немоќни против “машината“ Барселона, "Во финалето на Лигата на шампионите Барселона со 3:1 го совлада Манчестер Јунајтед и ги разреѓи сите дилеми околу тоа ...

На Вембли е вистината

А1 - 28.05.2011

Фудбалската Лига на шампионите дојде до завршниот чин. Барселона или Манчестер Јунајтед, Гвардиола или Сер Алекс, Руни или Меси.

Барселона европски шампион!

А1 - 28.05.2011

Фудбалерите на Барселона четврти пат во историјата и трет пат од 2006 година станаа шампиони на Стариот континент. Во финалето одиграно во Лондон на Вембли, против Манчестер Јунајтед, Барса славеше ...

Финале во Лигата на Шампионите: Барселона - Манчестер Јунајтед (20:45)

Спортнет - 28.05.2011

Дојде и тој ден! Европа ќе го добие новиот шампион, за ептитот владетел на "Стариот континент" ќе се борат сосема зслужено двете најдобри екипи сезонава - Барселона и Манчестер Јунајтед.

Спорт - „Ѓаволите“ подготвени за одмазда

Време - 28.05.2011

Две години по фантастичното финале во Рим, фудбалерите на Барселона и на Манчестер јунајтед повторно ќе се сретнат во еден финален дуел од Лигата на шампионите.

Магичната Барселона ја покори Европа - Јунајтед немоќен

Спортнет - 28.05.2011

Фудбалерите на Барселона се нови шампиони на Европа откако во финалето одиграно на "Вембли" го солвадаа Манчестер Јунајтед со 3:1.

Барселона ја освои Лигата на Шампионите!

24Фудбал - 28.05.2011

Барселона ја освои Лигата на Шампионите, Каталонците со 3-1 го победија Манчестер Јунајтед во финалниот натпревар на Вембли! Барселона слави, Каталонците со 3-1 го победија Манчестер Јунајтед на ...

Барселона европски клупски шампион во фудбал

Р.С.Европа - 28.05.2011

Барселона по четврти пат во својата историја е европски клупски шампион во фудбал. Вечерва фудбалерите на шпанскиот првак во финалето на Лигата на шампионите, што се одигра на Вембли во Лондон, го ...

Видиќ: Барса одигра подобро

24Фудбал - 28.05.2011

Немања Видиќ не го крие разочарувањето по поразот но признава дека Манчестер Јунајтед бил надигран од Барселона. Манчестер Јунајтед не успеа да и се одмазди на Барселона за поразот во финалето од ...

Барселона го освои Вембли

Оn.net - 28.05.2011

Фудбалерите на Барселона триумфираа го годинешново издание од Лигата на шампионите откако на Вембли во финалето го совладаа Манчестер Јунајтед со ...

Спорт - Манчестер и Барселона играат за 126.000.000 евра

Вест - 28.05.2011

Манчестер јунајтед и Барселона вечерва (20.45ч.) ќе играат во најскапото финале на Лигата на шампионите досега. Победникот на дуелот на "Вембли" во Лондон ќе биде побогат за 126 милиони евра, се вели ...

Судир на титаните, втор пат

Утрински - 28.05.2011

Вечерва со почеток во 20,45 часот елитното фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, ќе го доживее својот епилог. Фудбалските гиганти Манчестер јунајтед и Барселона ќе ни го овозможат тоа ...

Видиќ: Барселона не е само Меси

Утрински - 28.05.2011

Манчестер јунајтед добро го памети Лионел Меси, кој го постигна вториот гол во финалето на елитното натпреварување во 2009 година во Рим, но се свесни дека се' тргнува од сјајниот среден ред на ...

Двојник на Мурињо на Вембли: Фудбалот е ограбен

Спорт Денес - 28.05.2011

Двојник на тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо се забавуваше околу Вембли во текот на денешниот ден. Имитаторот со себе имаше табла на која на англиски јазик е испишано.

Валдес: Јунајтед е многу посилен од Рим

Спорт Денес - 28.05.2011

Голманот на Барселона, Виктор Валдес очекува уште една порција славење утре, по крајот на натпреварот од финалето на Лигата на шампионите кое ќе се игра на Вембли.

Барселона или Манчестер, одговорот го крие „Вембли“

Дневник - 28.05.2011

ФУДБАЛ ФИНАЛЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Барселона или Манчестер јунајтед ќе биде новиот европски фудбалски владател. Одговорот го крие „Вембли“, мегданот каде што ќе паднат маските за многу непознати ...

За кого ќе биде среќен „Вембли“?

Н.Македонија - 28.05.2011

Фудбалските клубови Манчестер Јунајтед и Барселона првпат станаа европски шампиони токму на „Вембли“, на кој вечерва еден од нив ќе дојде до четвртата титула во ЛШ Јунајтед ја освои првата титула во ...

Барселона со тики-така ја напаѓа гранитната одбрана на Јунајтед

Н.Македонија - 28.05.2011

Победникот во финалето ќе го освои четвртиот трофеј во Лигата на шампионите Манчестер јунајтед и Барселона ќе се борат за својот четврти трофеј во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), во вечерашниот ...

Барса и Манчестер Јунајтед во епски дуел за Европа

Спорт Денес - 28.05.2011

Оваа вечер ќе стане јасен новиот шампион на Европа. Во 20:45 на легендарниот стадион Вембли во Лондон во финалето на Лигата на шампионите еден против друг ќе се сретнат Барселона и Манчестер Јунајтед.

Бербатов: Ќе биде жално ако загубам по трет пат

Спорт Денес - 28.05.2011

Бугарскиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов, се сретна со легендата на Барселона и бугарскиот фудбал Христо Стоичков на еден ден пред финалето во Лигата на шампионите во кој неговиот ...

Финале како од бајките...

БркајРабота - 28.05.2011

Сите карти за големото финале веќе одамна се распродадени. Влезниците „на црно“ чинат повеќе од годишната заштеда на една фамилија. Се продаваат и по 9000 евра.

Лигата на шампионите носи добивка од 369 милиони евра

Спорт Денес - 28.05.2011

Најелитното европско клупско натпреварување - Лигата на шампионите на клубовите и земјите кои учествуваат во финалето од турнирот ќе им донесе профит од околу 369 милиони евра.

„Вембли“ ги пречекува најдобрите: Јунајтед - Барселона

Mnogoo - 28.05.2011

Вечерва од 20.45 часот почнува долгоочекуваното финале во Лигата на шампионите. Натпреварот кој е реприза од финалето во 2009 година, повторно ги спојува најдобрите.

Лигата на шампионите носи добивка од 369 милиони евра

Спортски - 28.05.2011

Најелитното европско клупско натпреварување - Лигата на шампионите на клубовите и земјите кои учествуваат во финалето од турнирот ќе им донесе профит од околу 369 милиони евра.

Руни: Барселона игра неверојатен фудбал

Спорт Денес - 28.05.2011

Суперѕвездата на англискиот шампион Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, призна дека е импресиониран од играта на Барселона во текот на последната сезона.

Нани: Ќе му помогнам на мојот тим за победа против Барселона

Спорт Денес - 28.05.2011

Португалското крило на Манчестер Јунајтед, Луиш Нани, смета дека тој е човекот кој може многу да му помогне на својот тим да слави во финалето против Барселона.

Барселона - Манчестер, почетни состави

Спорт Денес - 28.05.2011

Вечерва е крајот на една прекрасна фудбалска сезона, јагодата на шлагот со сигурност е финалето во Лигата на шампионите, овој пат улогите во ова финале ќе ги имаат Барселона и Манчестер Јунајтед.

Барселона е новиот европски шампион!

Спорт Денес - 28.05.2011

Конечно, славниот Вембли повторно ги дочека најдобрите тимови во финалето на Лигата на шампионите, овој пат актери на легендарниот стадион беа фудбалерите на Барселона и Манчестер Јунајтед.

Барселона европски шампион

Дневник - 28.05.2011

Барселона е новиот клупски шампион на Европа. Во доминантна игра шпанскиот првак го совлада англискиот, Манчестер јунајтед, со 3:1 вечерва во Лондон.

Барселона шампион на Европа

Форум - 28.05.2011

Во големот финале во Лондон, фудбалерите на шпанска Барселона го совладаа англискито шампион Манчестер јунајтед со 3:1 За Барселона ова е четвртата титула во Лигата на шампионите, откако претходно ...

Четврта европска круна за Барселона

+инфо - 28.05.2011

Барселона со 3-1 го победи Манчестер јунајтед во финалето на Лигата на шампиони одиграно на “Вембли“ и стигна до четвртата европска титула.

На „Вембли“ финале во Лигата на шампионите, Манчестер Јунајтед - Барселона

МРТ - 28.05.2011

Последниот натпревар од годинашново издание во фудбалската Лига на шампиони ќе се одигра вечерва од 20 часот и 45 минути на „Вембли“ во Лондон, а ќе се состанат двата најдобри тима од оваа сезона и ...

Потенцијал за најдобро финале во историјата

Канал5 - 28.05.2011

Ова би можело да биде најдоброто финале во последната деценија. Ако до таков заклучок може да дојде легендарниот Aлекс Фергусон, тогаш има вистина во тие зборови.

Манчестер Јунајтед има шанса за одмазда

Канал5 - 28.05.2011

Манчестер јунајтед, клубот - историја, клубот - традиција, клубот синоним за фудбалот во Англија, стои пред портите на големиот Вембли и на плеќите ги носи сите очекувања на земјата која го даде ...

На „Вембли“ финале во Лигата на шампионите, играат Манчестер Јунајтед - Барселона

Сител - 28.05.2011

Последниот натпревар од годинашново издание во фудбалската Лига на шампиони ќе се одигра вечерва од 20 часот и 45 минути на „Вембли“ во Лондон, а ќе се состанат двата најдобри тима од оваа сезона и ...

Мечот помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед заврши со резултат 3:1

МРТ - 28.05.2011

Се одигра битката за најпосакуваниот и најпрестижниот трофеј во Европа. Исто како и 2009 година, имавме можност да проследиме интересен натпревар помеѓу големите ривали Манчестер Јунајтед и Барселона.

Барселона шампион во Лигата на шампионите 2010/2011

Сител - 28.05.2011

На преполниот Вембли, тимот на Барселона ја освои четвртата шампионска титула во Лигата на шампионите, откако во големото финале го совлада Манчестер Јунајтед со 3-1 со погодоците на тројцата ...

Валдес: Јунајтед е многу посилен од Рим

Точка - 28.05.2011

Голманот на Барселона, Виктор Валдес очекува уште една порција славење утре, по крајот на натпреварот од финалето на Лигата на шампионите кое ќе се игра на Вембли.

Сите погледи насочени кон „Вембли“

Курир - 28.05.2011

Манчестер Јунајтед или Барселона, Немања Видиќ или Карлес Пујол, Вејн Руни или Лионел Меси, Рајан Гигс или Андрес Иниеста... многу прашања, а одговорот е само еден.

Лигата на шампионите носи добивка од 369 милиони евра

Таратур - 28.05.2011

Најелитното европско клупско натпреварување - Лигата на шампионите на клубовите и земјите кои учествуваат во финалето од турнирот ќе им донесе профит од околу 369 милиони евра.

Меси топовски за 2:1 за Барселона

eReporter - 28.05.2011

Барселона повторно води против Манчестер Јунајтед во финалето на Лигата на шампионите, голот го даде Меси од 20-тина метри со топовски удар по средината на голот.

Барсa поведе 3:1 и е многу близу до трофејот

Sky - 28.05.2011

Давид Виља постигна прекрасен гол и и донесе предност од 3:1 на Барселона против манчестер во финалето на Лигата на шампионите што се игра на Вембли во Лондон.

Барселона е европски Шампион

eReporter - 28.05.2011

Барселона вечерва на Вембли стана европски шампион совладувајќи го со 3:1 Манчестер јунајтед во финалето од Лигата на шампионите Давид Виља во 69м.

Барселона европски шампион!

Sky - 28.05.2011

Фудбалерите на Барселона четврти пат во историјата и трет пат од 2006 година станаа шампиони на Стариот континент. Во финалето одиграно во Лондон на Вембли, против Манчестер Јунајтед, Барса славеше ...

Барса владее и во Европа!

Курир - 28.05.2011

Шпанскиот гигант Барселона е новиот европски шампион. Каталонците во тукушто завршениот натпревар на Вембли во Лондон со 3:1 го совладаа Манчестер Јунајтед во финалето од најквалитетното фудбалско ...

Најдоброто што фудбалот може да го понуди

Македонија24 - 28.05.2011

Спорт - Македониjа 24, , Најдоброто што фудбалот може да го понуди, "Последниот натпревар од годинашново издание во фудбалската Лига на шампиони ќе се одигра вечерва од 20 часот и 45 минути на ...

Пике стравува од Руни

24Фудбал - 27.05.2011

Дефанзивецот на Барса, Жерард Пике упати пофални зборови за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни во пресрет на финалето од Лигата на Шампионите Пике добро го познава Руни од времето што заедно ...

Спорт - Како да се запре Лео Меси?

Време - 27.05.2011

Стручниот штаб на Манчестер јунајтед е подготвен за утрешното финале од Лигата на шампионите, во кое на „Вембли“ во Лондон ќе се обиде да слави над Барселона и да стигне до својата четврта европска ...

Барселона-Манчестер Јунајтед – финале вредно 200€ милиони

24Фудбал - 27.05.2011

Според студија спроведена од MasterСard финалето од Лигата на Шампионите на Вембли ќе донесе вкупен бенефит од 200 милиони евра за Барселона и Манчестер Јунајтед Автор на студијата е Сајмон Чедвик, ...

Барселона не штеди на премии

Спортнет - 27.05.2011

Управата на Барселона соопштила дека фудбалерите на овој тим во случај да победат во финалето од Лигата на Шампионите, во кое во сабота играат против Манчестер Јунајтед, на име премии ќе добијат 17,5 ...

Финалето носи многу пари

Оn.net - 27.05.2011

Според процените на економските стручњаци финалниот натпревар од Лигата на шампионите, кој в сабота ќе се одигра на Вембли ќе ги сруши сите рекорди по реализирани приходи и ќе има големо значење не ...

Барса и Манчестер по тронот

Спорт - 27.05.2011

Вечерва, на Вембли ќе биде одиграно 19. финале откако најсилниот куп се игра по форматот на Лигата на шампионите или вкупно 56.

Спорт - На "Вембли" ќе се испијат 30.000 литри пиво

Вест - 27.05.2011

Триста милиони луѓе ќе го свртат своето внимание кон стадионот "Вембли" во Лондон за да дознаат што ќе се случи на еден од најочекуваните фудбалски натпревари во историјата.

Манчестер треба да покаже дали ја научи лекцијата

Дневник - 27.05.2011

ФУДБАЛ АНАЛИЗА НА ФИНАЛИСТИТЕ ВО ЛШ Ниту Барселона ниту Манчестер јунајтед не сака да ја преземе улогата на фаворит во пресрет на утрешното финале од фудбалската Лига на шампионите, што ќе се игра на ...

Манчестер Јунајтед - Барселона: Што се променило во овие две години?

Спорт Денес - 27.05.2011

Саботното финале од Лигата на шампионите меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед всушност е „реприза“ на завршниот дуел од истото натпреварување во 2009-та година.

Броеви, броеви, броеви...

Спорт Денес - 27.05.2011

Уште само неколку денови останаа од најочекуваниот фудбалски дуел оваа година. За многумина совршен крај на оваа сезона во Лигата на Шампионите кој ќе биде украсен со дуел на „вонземјанската“ ...

Повреда на Меси, шанса за Јунајтед

Идивиди - 27.05.2011

Поранешниот фудбалер на Барселона, Англичанецот Гари Линекер смета дека шансите на неговите сонародници за победа се мали. "Најголема среќа за Јунајтед ќе биде ако Меси се повреди на загревањето.

Бербатов за Модрич?

Идивиди - 27.05.2011

Најпознатиот британски таблоид "News of the World" во своето денешно издание објави дека Манчестер Јунајтед наводно му предложил на Тотенхем размена за играчи понудувајќи го Бугаринот Бербатов во ...

Кој 'тежи' повеќе, Барселона или Јунајтед?

Идивиди - 27.05.2011

Економистите ја пресметале вредноста на играчите на Барселона и Манчестер Јунајтед. Барса е двојно поскапа, а во сабота вечер на теренот на "Вембли" ќе истрчаат фудбалери вредни 700 милиони евра.

Меси и друштвото добиваат по над 650 илјади фунти при победа над Јунајтед

Спорт Денес - 27.05.2011

Како што информираат шпанските спортски медиуми, фудбалерите на Барселона ќе добијат по околу 650 000 фунти доколку успеат да го совладаат Манчестер Јунајтед утре на Вембли во финалето од Лигата на ...

Видиќ: Не е важно да се спречи само Меси, туку целиот тим на Барса

Спорт Денес - 27.05.2011

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, ги повика своите соиграчи да не мислат само на тоа како да ја запрат ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, туку да се обидат да го спречат целиот состав ...

Марсел Десаи ја гледа Барселона како европски шампион

Спорт Денес - 27.05.2011

Поранешниот француски репрезентативец, Марсел Десаи, вели дека Барселона е фаворит во финалето од Лигата на шампионите против Манчестер Јунајтед.

16 милиони фунти пренија за играчите на Барса

Спортски - 27.05.2011

Како што информираат шпанските спортски медиуми, фудбалерите на Барселона ќе добијат по околу 650 000 фунти доколку успеат да го совладаат Манчестер Јунајтед утре на Вембли во финалето од Лигата на ...

Патот до врвот: Манчестер Јунајтед

Mnogoo - 27.05.2011

Утрешното финале на „Вембли“ ќе биде одлична шанса за Манчестер Јунајтед и Барселона да стигнат до четвртиот трофеј во елитното европско натпреварување.

Парк: Ќе го искористиме домаќинството на „Вембли“

Спорт Денес - 27.05.2011

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Парк Џи Сунг се надева дека неговиот тим ќе ја искористи домаќинската предност против Барселона во финалето во Лигата на Шампионите во сабота вечер.

Победникот на Лигата на Шампионите ќе добие 126 милиони евра

Спорт Денес - 27.05.2011

Победникот во финалето на Лигата на Шампионите помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед ќе гарантира профит од 126 милиони евра, се вели во анализата на спортскиот маркетинг експерт Симон Чадуик од ...

Патот до врвот: Барселона

Mnogoo - 27.05.2011

Слично како и Манчестер Јунајтед, Барселона влегува во утрешното финале на „Вембли“ со три трофеи во историјата на елитното натпреварување.

Финалето во ЛШ со повеќе рекорди

Алсат-М - 27.05.2011

Барселона и Манчестер Јунајтед во 19. финале на Лигата на Шампионите ќе постават нови рекорди. Според УЕФА, дуелот на Вембли во Лондон, ќе биде најгледаното финале досега, бидејќи се предвидува дека ...

Лига на шампиони: Сите финалиња на Манчестер и Барселона

Спорт Денес - 27.05.2011

Барселона и Манчестер Јунајтед утре на лондонскиот Вембли ќе ги одмерат силите во финалето на Лигата на шампионите. Да ве потсетиме на сите финалиња што овие два клуба ги имаат одиграно во ова ...

24 часа до големото финале на Вембли

Канал5 - 27.05.2011

По осум месеци возбудувања, неизвесност и славење, остануваат уште само 24 часа до ставањето на круната на европската фудбалска сезона.

Меси: Никогаш не сум играл во посилна Барселона

Точка - 27.05.2011

Најдобриот фудбалер во светот во моментов, Лионел Меси, испрати предупредувачка порака до Манчестер Јунајтед со зборовите дека оваа екипа на Барселона е посилна во однос на онаа која ги совлада ...

Манчестер Јунајтед - Барселона: Што се променило во овие две години?

Точка - 27.05.2011

Саботното финале од Лигата на шампионите меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед всушност е „реприза“ на завршниот дуел од истото натпреварување во 2009-та година.

Марсел Десаи ја гледа Барселона како европски шампион

Точка - 27.05.2011

Поранешниот француски репрезентативец, Марсел Десаи, вели дека Барселона е фаворит во финалето од Лигата на шампионите против Манчестер Јунајтед.

Меси и друштвото добиваат по над 650 илјади фунти при победа над Јунајтед

Точка - 27.05.2011

Како што информираат шпанските спортски медиуми, фудбалерите на Барселона ќе добијат по околу 650 000 фунти доколку успеат да го совладаат Манчестер Јунајтед утре на Вембли во финалето од Лигата на ...

Видиќ: Не е важно да се спречи само Меси, туку целиот тим на Барса

Точка - 27.05.2011

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, ги повика своите соиграчи да не мислат само на тоа како да ја запрат ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, туку да се обидат да го спречат целиот состав ...

Парк: Ќе го искористиме домаќинството на „Вембли“

Точка - 27.05.2011

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Парк Џи Сунг се надева дека неговиот тим ќе ја искористи домаќинската предност против Барселона во финалето во Лигата на Шампионите во сабота вечер.

Видео: Барса е европски шампион...во цртан филм

Курир - 27.05.2011

Навивачите на Барселона направија цртан филм во кој го предвидеа конечниот исход од финалето на Лигата на шампионите на Вембли.

16 милиони фунти премија за играчите на Барса

Таратур - 27.05.2011

Како што информираат шпанските спортски медиуми, фудбалерите на Барселона ќе добијат по околу 650 000 фунти доколку успеат да го совладаат Манчестер Јунајтед утре на Вембли во финалето од Лигата на ...

На повидок нова размена на фудбалери, Бербатов за Модриќ

Канал 77 - 27.05.2011

Најпознатиот британски таблоид “News of the world” во своето денешно издание објави дека Манчестер Јунајтед наводно му предложил на Тотенхем размена за играчи понудувајќи го Бугаринот Бербатов во ...

Цртан филм за финалето на Вембли

Македонија24 - 27.05.2011

Без коментар - Македониjа 24, , Цртан филм за финалето на Вембли, Нов европски фудбалски шампион е Барселона, а победничкиот гол во финалето против Манчестер Јунајтед на Вембли го постигна Ерик ...

Фергусон го одреди стартниот тим за финалето на "Вембли"

Спортнет - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон веќе ги одреди почетните 11-мина кои ќе и се спротивстават на Барселона во саботното финале во Лигата на Шампиони, пренесуваат англиските медиуми.

Спорт - Подготвени сме за триковите на Барса

Време - 26.05.2011

Капитенот на Манчестер јунајтед, Немања Видиќ, тврди дека „црвените ѓаволи“ се подготвени за саботното финале од Лигата на шампионите со шпанскиот првак Барселона, кое ќе се одржи на стадионот ...

Евра: Не можам да си дозволам да загубам уште едно финале

24Фудбал - 26.05.2011

Патрис Евра вели дека не би можел да си дозволи да загуби уште едно финале во Лигата на Шампионите. Во сабота Патрис Евра по четврти пат ќе настапи во финале од Лигата на Шампионите, единтвен пат се ...

Бербатов за Модрич?

Спортнет - 26.05.2011

Најпознатиот британски таблоид "News of the World" во своето денешно издание објави дека Манчестер Јунајтед наводно му предложил на Тотенхем размена за играчи понудувајќи го Бугаринот Бербатов во ...

Кој 'тежи' повеќе, Барселона или Јунајтед

Спортнет - 26.05.2011

Економистите ја прерачунале вредноста на играчите на Барселона и Манчестер Јунајтед. Барса е двојно поскапа, а во сабота вечер на теренот на "Вембли" ќе истрчаат фудбалери вредни 700 милиони евра.

Барса побрза и од исландската пепел

Утрински - 26.05.2011

Барселона вчера слета во Лондон еден ден порано од планираното. Причината е вулканската пепел од Исланд што исто како и лани ги блокираше летовите низ Европа.

Гвардиола: Манчестер има предност што се игра на „Вембли“

Дневник - 26.05.2011

ФУДБАЛ пред ФИНАЛЕТО ВО ЛШ Шпанскиот фудбалски првак Барселона вчераутро пристигна во Лондон. Во градот-домаќин ќе ги продолжи подготовките за финалето во Лигата на шампионите, кое в сабота го игра ...

Фабрегас и помага на Барселона

Спортски - 26.05.2011

Шпион на Mанчестер Јунајтед е Мурињо, но и Барса во Англија има свој сојузник. Секако тоа е нејзиното дете на привремена работа во Лондон, капитенот на Арсенал, Сеск Фабрегас, кој втор пат сезонава ...

„Сан“: Составот на Јунајтед против Барселона

Спорт Денес - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон ќе го извади за финалето на Лигата на Шампионите истиот стартен состав, кој излезе на почетокот на првиот дуел од полуфиналната фаза на турнирот ...

„Вембли“ е спремен и веќе ги чека Барса и Јунајтед

Спорт Денес - 26.05.2011

Гордоста на англискиот фудбал, стадионот „Вембли“ во Лондон веќе е украсен и ги чека финалистите во Лигата на Шампионите оваа сезона Барселона и Манчестер Јунајтед.

Пет причини зошто Барселона ќе го победи Манчестер

Mnogoo - 26.05.2011

Финалето во Лигата на шампионите е на програмата во сабота на стадионот „Вембли“ во Лондон. Овие последни неколку денови пред големата пресметка помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед се резервирани ...

Фергусон го одреди стартниот тим за финалето на "Вембли"

Идивиди - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон веќе ги одреди почетните 11-мина кои ќе и се спротивстават на Барселона во саботното финале во Лигата на Шампиони, пренесуваат англиските медиуми.

Меси: Никогаш не сум играл во посилна Барселона

Спорт Денес - 26.05.2011

Најдобриот фудбалер во светот во моментов, Лионел Меси, испрати предупредувачка порака до Манчестер Јунајтед со зборовите дека оваа екипа на Барселона е посилна во однос на онаа која ги совлада ...

Пет причини зошто Манчестер ќе ја победи Барселона

Mnogoo - 26.05.2011

Екипата на Манчестер Јунајтед и оваа сезона покажа зошто е еден од најдобрите и најголемите фудбалски клубови во светот.

Фергусон го одреди стартниот тим за финалето на "Вембли"

Сител - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон веќе ги одреди почетните 11-мина кои ќе и се спротивстават на Барселона во саботното финале во Лигата на Шампиони, пренесуваат англиските медиуми.

Фергусон одреди кој ќе стартува против Барса

Кирилица - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон веќе го одреди почетниот тим кој ќе игра против Барселона во саботното финале во Лигата на Шампиони, пренесуваат англиските медиуми Искусниот шкотски ...

Фергусон ги знае почетните 11 за финалето на Вембли

Канал5 - 26.05.2011

Легендарниот предводник на црвените од Манчестер на новиот Вембли ќе истрча со истиот тим од полуфиналето против Шалке во Гелзенкирхен.

Џабе што Манчестер игра во Англија и на Вембли

Вечер - 26.05.2011

За легендарниот репрезентативец на Англија, и поранешен фудбалер на Барелона, Гери Линекер, фаворитската улога во финалниот натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, со ...

Фергусон: Тешко ќе биде да го изберам составот за Барселона

Точка - 26.05.2011

Менаџерот на актуелниот премиерлигашки првак Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, призна дека ќе му биде многу тешко да го избере составот на кој ќе смета за финалето во Лигата на шампионите ...

„Сан“: Составот на Јунајтед против Барселона

Точка - 26.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон ќе го извади за финалето на Лигата на Шампионите истиот стартен состав, кој излезе на почетокот на првиот дуел од полуфиналната фаза на турнирот ...

„Вембли“ е спремен и веќе ги чека Барса и Јунајтед

Точка - 26.05.2011

Гордоста на англискиот фудбал, стадионот „Вембли“ во Лондон веќе е украсен и ги чека финалистите во Лигата на Шампионите оваа сезона Барселона и Манчестер Јунајтед.

Фабрегас и помага на Барселона

Таратур - 26.05.2011

Шпион на Mанчестер Јунајтед е Мурињо, но и Барса во Англија има свој сојузник. Секако тоа е нејзиното дете на привремена работа во Лондон, капитенот на Арсенал, Сеск Фабрегас, кој втор пат сезонава ...

Пике: Руни е еден од најдобрите на светот

Курир - 26.05.2011

Дефанзивецот на Барселона смета дека Вејн Руни ќе биде најголема опасност за неговиот тим во финалето на Лигата на шампионите.

Стартните 11 на Јунајтед за Вембли

Курир - 26.05.2011

Англискиот таблоид The Sun ги открива стартерите на Манчестер Јунајтед за најголемата средба за нив оваа сезона. Малкумина играчи ја имале таа лест да настапат за Манчестер Јунајтед во едно финале на ...

Линекер: “На Манчестер ќе му треба многу среќа да ја победи Барселона“

VOX - 25.05.2011

Една од најголемите легенди во англискиот фудбал Гери Линекер, кој со години се појавува како фудбалски аналитичар, го определи тимот на Барселона како фаворит против Манчестер Јунајтед во ...

Меси: Овој тим на Барса е најдобриот во кој сум играл

24Фудбал - 25.05.2011

Во пресрет на финалето од Лигата на Шампионите и дуелот со Манчестер Јунајтед, Лео Меси вели дека овој тим на Барса под водство на Гвардиола е најдобриот во кој играл Барселона и Манчестер Јунајтед ...

Манчестер го крена трофејот, Челзи бара нов тренер

Дневник - 25.05.2011

ФУДБАЛ АНГЛИЈА Манчестер јунајтед го крена рекордниот 19. шампионски пехар и како најтрофеен клуб во историјата на Премиерлигата ја спушти завесата за оваа сезона.

Меси: Во финалето нема фаворит

Дневник - 25.05.2011

Предводникот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси изјави дека во финалето од Лигата на шампионите, против Манчестер јунајтед, ќе игра како да тоа ќе му биде последен меч во кариерата.

Руни ќе игра со специјални копачки против Барселона

Спорт Денес - 25.05.2011

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни на денешниот тренинг ги покажа новите специјални копачки со кој ќе игра во финалето на Лигата на шампионите против Барселона.

Видиќ: Против Барса треба да се игра паметно

Спорт Денес - 25.05.2011

Дефанзивецот во редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ ги предупреди своите клубски колеги дека на претстојниот финален натпревар мора да играат паметно против каталонскиот гигант.

Барселона слета во Лондон

Спорт Денес - 25.05.2011

Тимот на Барселона пристигна во Лондон доцна синоќа - два дена порано од претходно планираниот лет, со цел да ги избегне облаците од пепел од исландскиот вулкан кои се насочени кон Англија.

Гери Линекер го отпиша Јунајтед од финалето против Барса

Спорт Денес - 25.05.2011

Една од најголемите легенди во англискиот фудбал Гери Линекер, кој со години се појавува како фудбалски аналитичар, го определи за јавен фаворит за претстојното финале во Лигата на Шампионите тимот ...

Најава: Манчестер Јунајтед - Барселона

Спорт Денес - 25.05.2011

Погледнете дел од неколкуте најавни видеа за овогодинешното финале од Лигата на шампионите меѓу Манчестер Јунајтед и Барселона кое ќе се одигра на Вембли стадионот во Лондон, оваа сабота во 20.45 ...

Фергусон: Тешко ќе биде да го изберам составот за Барселона

Спорт Денес - 25.05.2011

Менаџерот на актуелниот премиерлигашки првак Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, призна дека ќе му биде многу тешко да го избере составот на кој ќе смета за финалето во Лигата на шампионите ...

Фергусон: Барселона не е само Меси

+инфо - 25.05.2011

Менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон признава дека главната опасност за неговиот гол во финалето од Лигата на шампиони на 28 мај на “Вембли” доаѓа од Лионел Меси, но не ги потценува и ...

Руни ги покажа копачките за финалето на ЛШ

+инфо - 25.05.2011

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Вејн Руни на последниот тренинг ги покажа копачките што ќе ги носи на финалето од Лигата на шампиони.

Видиќ: Против Барса треба да се игра паметно

Точка - 25.05.2011

Дефанзивецот во редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ ги предупреди своите клубски колеги дека на претстојниот финален натпревар мора да играат паметно против каталонскиот гигант.

Руни ќе игра со специјални копачки против Барселона

Точка - 25.05.2011

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни на денешниот тренинг ги покажа новите специјални копачки со кој ќе игра во финалето на Лигата на шампионите против Барселона.

Барселона слета во Лондон

Точка - 25.05.2011

Тимот на Барселона пристигна во Лондон доцна синоќа - два дена порано од претходно планираниот лет, со цел да ги избегне облаците од пепел од исландскиот вулкан кои се насочени кон Англија.

Гери Линекер го отпиша Јунајтед од финалето против Барса

Точка - 25.05.2011

Една од најголемите легенди во англискиот фудбал Гери Линекер, кој со години се појавува како фудбалски аналитичар, го определи за јавен фаворит за претстојното финале во Лигата на Шампионите тимот ...

Меси: Јунајтед ќе сака да се одмазди за 2009-та (Видео)

Курир - 25.05.2011

Аргентинецот смета дека играчите и тренерот на Манчестер Јунајтед во финалето, кое се игра во сабота, ќе одат на одмазда за поразот во Рим од пред две години.

Видео: Вака беше во Рим

Курир - 25.05.2011

Во пресрет на годинешното финале во Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Манчестер Јунајтед кое ќе се одигра на 28-мај, ве потсетуваме на финалето во Рим, кое го добија Каталонците со 2:0 со ...

Манчестер лесно преку Шалке до финалето во Лигата на шампионите

Sky - 25.05.2011

Со победа и во реваншот на Олд Трафорд, овој пат со 4:1, екипата на Манчестер Јунајтед се пласираше во финалето на Лигата на шампионите, каде на 28 мај во Лондон, на Вембли ќе се сретне со Барселона.

Манчестер Јунајтед подобар од Челзи во дуелот за титулата

Sky - 25.05.2011

Во директниот дуел кој се чини ќе биде и решавачки за шампионскиот трофеј во англиската Премиер лига, екипата на Манчестер Јунајтед го совлада Челзи со 2:1 Во дербито од 36.

За влезница на Вембли пријавени 96 илјади навивачи на Барса

Sky - 25.05.2011

Повеќе од 96 илјади регистрирани навивачи на Барселона се пријавиле да купат влезница за финалниот меч против Манчестер Јунајтед во рамки на Лигата на шампионите закажан за 28-ми мај на Вембли.

Барселона со првиот тренинг на Вембли

Македонија24 - 25.05.2011

Спорт - Македониjа 24, , Барселона со првиот тренинг на Вембли, "Фудбалерите на Барселона два дена порано од планираното пристигнаа во Лондон.

Еве како беше на финалето во Рим

Македонија24 - 25.05.2011

Без коментар - Македониjа 24, , Еве како беше на финалето во Рим, Ова се највозбудливите моменти од финалето во Рим пред две години во Лигата на шампионите, каде Барселона го совлада Манчестер ...

Ќе играм како да ми е последен меч

Оn.net - 24.05.2011

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси на пет дена пред финалето на Лигата на шампиони во кое неговата Барселона на Вембли ќе игра против Манчестер Јунајтед имаше разговор со ...

Бербатов: Останувам во Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 24.05.2011

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов потврди дека останува на Олд Трафорд. Иако Бербатов имаше фантастична сезона кога се головите во прашање постигнувајќи 21 погодок тој особено во ...

Меси: Ќе играм како да ми е последен натпревар

Спортски - 24.05.2011

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси на пет дена пред финалето на Лигата на шампиони во кое неговата Барселона на „Вембли“ ќе игра против Манчестер Јунајтед имаше разговор со новинарите.

Бербатов: Сега треба да ја совладаме Барселона

Спорт Денес - 24.05.2011

Бугарскиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов, изјави дека планира да го исполни договорот со „црвените ѓаволи“ и нема никаква намера да замине во друг клуб во текот на летниот преоден ...

Меси: Финалето нема фаворити

Алсат-М - 24.05.2011

Пет дена пред финалето во Лигата на Шампиони со Манчестер Јунајтед, моментално најдобриот фудбалер на светот Меси и тренерот на Барселона Пеп Гвардиола излегоа пред новинарите.

Фергусон: За секој играч има решение, ние ќе го бараме нашето за Меси

Спорт Денес - 24.05.2011

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон ја изрази својата увереност дека неговиот тим може да се справи со Лионел Меси.

Бербатов: Сега треба да ја совладаме Барселона

Точка - 24.05.2011

Бугарскиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов, изјави дека планира да го исполни договорот со „црвените ѓаволи“ и нема никаква намера да замине во друг клуб во текот на летниот преоден ...

Меси: Ќе играм како да ми е последна

Курир - 24.05.2011

Најдобриот играч на светот Лионел Меси изјави дека во финалето на Лигата на шампионите ќе игра како да му е последен натпревар во кариерата. На 28.

Меси: Ќе играм како да ми е последен натпревар

Таратур - 24.05.2011

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси на пет дена пред финалето на Лигата на шампиони во кое неговата Барселона на „Вембли“ ќе игра против Манчестер Јунајтед имаше разговор со новинарите.

Фергусон знае како со Каталонците

Курир - 24.05.2011

Алекс Фергусон тврди дека има план како да ја запре Барселона и нејзината прва ѕвезда Лионел Меси. Тренерот на Манчестер Јунајтед се соочува со тешката задача во сабота да се обиде да застане на ...

Руни јуниор незаинтересиран за фудбал

Оn.net - 23.05.2011

Велат крушата под круша паѓа. Но ако денот по утрото се познава, така не е во случајот со синот на најдобриот играч на Манчестер Јунајтед, Вејн ...

Руни: Чувството е неописливо

Спорт Денес - 23.05.2011

Вејн Руни изјавува дека никогаш нема да му биде доста од освојување трофеи со Манчестер Јунајтед. За напаѓачот ова беше четврти премиерлигашки медал и го опиша чувството како неописливо.

Руни: Чувството е неописливо

Точка - 23.05.2011

Вејн Руни изјавува дека никогаш нема да му биде доста од освојување трофеи со Манчестер Јунајтед. За напаѓачот ова беше четврти премиерлигашки медал и го опиша чувството како неописливо.