TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разбојници нападнале и ограбиле војник

Утрински - 14.09.2002

Скопје Орце. М. (19) од Виница, припадник на АРМ од касарната "Илинден", во Скопје, завчера попладне, од засега непознати лица, со нож бил нападнат и ограбен. Разбојниците на војникот му одзеле 200 англиски фунти и 1.000 денари.

Со нож нападнат и ограбен војник

Вест - 14.09.2002

РАЗБОЈНИШТВО КАЈ ХОТЕЛОТ "КАРПОШ " НА БУЛЕВАР ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ ВО СКОПЈЕ Орце М. бил нападнат додека чекал автобус, а насилниците му ставиле нож под грло и му го изнудиле паричникот во кој имало денари и девизи На автобуската постојка кај хотелот "Карпош" на булеварот Партизански одреди, додека ...

Брутално нападната и ограбена службеничка

Вест - 11.09.2002

РАЗБОЈНИШТВО ВО ПОШТА ВО БИТОЛА Вчера околу 10 часот, две маскирани лица упаднале во реонската пошта кај Факултетот за учители на булеварот "1 Мај" во Битола и извршиле тешко разбојништво. Со метална шипка била нападната Снежана Трајковска, вработена во поштата број 5 по што двајцата разбојници од ...

Ограбена банка и нападната службеничката

А1 - 10.09.2002

Денеска во битолската пошта број 5 која се наоѓа во близина на Педагошкиот факултет извршено е разбојништво во кое е нападната службеничката Снежана Трајковска (39), а од поштата ограбен е вкупниот имот од 12 илјади денари. Критичниот настан се случил околу 10 часот кога Трајковска излегла на пауза ...

Ограбени две 15-годишни момчиња

Вест - 10.09.2002

РАЗБОЈНИЦИ НАПАЃААТ МИНУВАЧИ ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ Во саботата во Градскиот парк во Скопје за еден час, во две одделни разбојништва биле ограбени 15-годишните Александар М. Никола Д. Првото разбојништво се случило во 22 часот, зад тениското игралеиште кога две засега непознати лица му се ...