TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Здравјето на граѓаните приоритет, да се овозможи итно формирање нова влада

Алсат-М - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ, од каде ...

СДСМ: Да се овозможи итно формирање нова влада за да ги имплементираме новите здравствени политики

Вест - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ, од каде ...

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него, тоа е вистинската анкета

ТВ21 - 19.03.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво, пишува ...

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Вест - 19.03.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво, соопшти ...

СДСМ: Програмата на новата реформска влада гарантира унитарност

Канал5 - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

СДСМ:700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова влада без него,тоа е вистинската анкета

Канал5 - 19.03.2017

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво - велат ...

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на Шахпаска

Канал5 - 19.03.2017

Во врска со обвинувањата на Шахпаска мораме да и разјасниме дека секое возило е опремено со централен систем за кислород и дополнителен приклучок за кислород, приклучок за напојување 12V и 220V.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Вест - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

Вест - 19.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата.

СДСМ: Груевски да се соочи со правдата, доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Фокус - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот на Канал 5.

Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето

ТВ21 - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, пишува во соопштението на СДСМ.

СДСМ најавува повисоки плати за лекарите и бесплатно лекување за граѓаните

Фокус - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните, кое ќе биде врвен приоритет, најавуваат од СДСМ. „Здравствениот систем нема да се базира на тендер политики како досега, туку исклучиво на потребите на граѓаните.

СДСМ: Здравјето на граѓаните приоритет, да се овозможи итно формирање нова влада

Канал5 - 19.03.2017

Новата реформска влада ќе се грижи вистински за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ, од каде се бара да се ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада

24 Вести - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните и тоа ќе биде врвен приоритет, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. „Здравствениот систем нема да се базира на тендер политики како досега, туку ...

СДСМ: Програмата на новата реформска влада гарантира унитарност

Вест - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните, реагира СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада гарантира унитарност

24 Вести - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ја гарантира унитарноста на Македонија и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните велат од СДСМ. „Овој документ е видлив за сите освен за Никола Груевски и соработниците на кои не им одговара зашто сакаат ...

СДСМ: Секој кој работел криминогено ќе одговара!

Канал5 - 19.03.2017

Во врска со случајот за кој зборуваше соработникот на Груевски, Орце Ѓоргиевси, на прес конфернцијата денеска, ставот на СДСМ е јасен. Груевски и соработниците имаат потреба несовесно да наоѓаат поврзаност каде што не постои - реагираат од СДСМ.

СДСМ: Груевски се препознава во секој осомничен за криминал

Фокус - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не постои.

Груевски: Нека му ја мисли тој што оди против народот!

Фокус - 19.03.2017

Зоран Заев не отстапува од платформата на албанските партии, бидејќи е фатен жив во криминал, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , во интервју за телевизијата Канал 5. -Тој сака да формира влада по секоја цена, тргувајќи со националните и ...

ВМРО-ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата; Груевски повикува народот да ја брани државата

Алсат-М - 19.03.2017

Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги потврди претходните ставови на партијата. Тој го повторно го повика народот да ја брани државата, притоа нагласувајќи дека истата може да ја нема.

Груевски: Само народот може да ја одбрани државата, постои можност да ја снема

24 Вести - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза кој ќе го достави до сите партии и кој нема да фаворизира ниедна етничка заедница, но без да открива детали порача во интервју за Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

СДСМ: Криминалното време на Груевски заврши

24 Вести - 19.03.2017

Во Македонија постои само еден документ – програмата на новата реформска влада на унитарна Македонија, време е Груевски да се соочи со реалноста и дека е опозиција дека заврши неговото време на криминални документи и дека ќе се соочи со правдата, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема да дозвили здравството да биде киднапирано од еден криминален клан

Репортер - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Јагода Шахпаска и соопштението на СДСМ тема здравство. „СДСМ ќе стори се само за да ја дефокусира јавноста од нивната антидржавна политика и прифаќањето на тиранската платформа ...

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

Репортер - 19.03.2017

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво.

ГРУЕВСКИ: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Телеграф - 19.03.2017

Народот е над политичарите, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ при гостувањето во „Канал 5“ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација, истакна дека неговата ...

ГРУЕВСКИ: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2017

Сценариото кое Заев го спроведува во Македонија има за цел рушење на унитарноста на државата. Тој вели дека лидерот на СДСМ е подготвен да се пазари со националните и државни интереси Ова е план кој може само народот да го спречи.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Нетпрес - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска ...

Нетпрес - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува.

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Репортер - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет, итно да се овозможи формирањето на новата Влада

А1 On - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада!

+инфо - 19.03.2017

Оттаму нагласуваат дека Никола Груевски мора веднаш да се повлече од насилната реторика, да шири немир и поделби и да ги малтретира луѓето. Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата влада

Слободен Печат - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, велат од СДСМ.

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Репортер - 19.03.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност на протестите.

СДСМ: Груевски единствено може да се подготви за опозиција и за соочување со правдата

Стандард - 19.03.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време за лични криминали и криминали на неговите ...

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Макфакс - 19.03.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју ...

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Макфакс - 19.03.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време за лични криминали и криминали на неговите ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните приоритет, да се овозможи итно формирање нова влада

Алфа - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ Новата ...

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Репортер - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Слободен Печат - 19.03.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време за лични криминали и криминали на неговите ...

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

+инфо - 19.03.2017

Ќе има и конститутивна седница, мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на Македонија, вели СДСМ. Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските ...

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

Репортер - 19.03.2017

Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

СДСМ: Болничкото лекување ќе биде бесплатно и достапно за сите

МКД - 19.03.2017

„Новата Влада на граѓаните ќе основа нова самостојна јавна здравствена установа на итна медицинска помош, којашто ќе ги обедини сите служби на итна медицинска помош и ќе ги поврзува сите болници во Република Македонија", соопштија денес од СДСМ.

СДСМ: 700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

+инфо - 19.03.2017

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се опозиција и должни се во интерес на граѓаните и на Македонија веднаш да овозможат мирен и брз трансфер на власта, вели СДСМ. Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември.

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада

Слободен Печат - 19.03.2017

„Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада

А1 On - 19.03.2017

„Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

СДСМ: 700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

Слободен Печат - 19.03.2017

„ Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво.

СДСМ: Нова установа ќе ги поврзува сите служби на итна помош и болниците

+инфо - 19.03.2017

Оттаму најавуваат дека болничкото лекување ќе биде бесплатно и достапно за сите. Во рамките на здравствените политики, новата Влада на граѓаните ќе основа нова самостојна јавна здравствена установа на итна медицинска помош, којашто ќе ги обедини ...

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

А1 On - 19.03.2017

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема да дозвили здравството да биде киднапирано од еден криминален клан

А1 On - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Јагода Шахпаска и соопштението на СДСМ тема здравство. „СДСМ ќе стори се само за да ја дефокусира јавноста од нивната антидржавна политика и прифаќањето на тиранската платформа ...

СДСМ: Груевски го знае ставот на СДСМ, секој кој работел криминогено ќе одговара

А1 On - 19.03.2017

Од СДСМ писмено реагираа на прес конференцијата на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кој постои сомнеж дека е дел од какви било криминални актвности.

СДСМ: 700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него, тоа е вистинската анкета

Стандард - 19.03.2017

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво.

СДСМ: Нова установа ќе ги поврзува сите служби на итна помош и болниците

Репортер - 19.03.2017

Во рамките на здравствените политики, новата Влада на граѓаните ќе основа нова самостојна јавна здравствена установа на итна медицинска помош, којашто ќе ги обедини сите служби на итна медицинска помош и ќе ги поврзува сите болници во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме здравство киднапирано од криминален клан

МКД - 19.03.2017

„Во врска со обвинувањата на Шахпаска мораме да и разјасниме дека секое возило е опремено со централен систем за кислород и дополнителен приклучок за кислород, приклучок за напојување 12V и 220V.

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето

Макфакс - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија“, велат од СДСМ.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Курир - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа (ВИДЕО)

+инфо - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ деновиве на сите партии ќе им понуди документ за излез од кризата во Македонија, која за некои е „непланирано вонбрачно дете“. ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој ...

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Телеграф - 19.03.2017

Народот е над сите политичари и нека му ја мислат политичарите што одат спротивно на народот-нагласува Груевски Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со ...

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Курир - 19.03.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Груевски: Предупредувам – може да дојде до тоа да немаме држава

Нова ТВ - 19.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои.

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска ...

Курир - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува.

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

А1 On - 19.03.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност на протестите.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

А1 On - 19.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското здравство меѓу најдобрите во регионот и Европа

Сител - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешната прес-конференција на Јагода Шахпаска од СДСМ наведува дека во времето на СДСМ немало никакви инвестиции во здравството, додека ВМРО-ДПМНЕ има спроведено реформи со кои здравството е меѓу најдобрите во ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето

Таратур - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија“, велат од СДСМ.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски - Државата е нападната

Р.С.Европа - 19.03.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју ...

Груевски: Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата

Алфа - 19.03.2017

Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата. Единствено народот може да ја одбрани државата, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Груевски: СДСМ сака народот да стане аморфна маса

Курир - 19.03.2017

Идејата на СДСМ, СЈО и сценаристите откако ќе се замолчат сите медиуми во правец на тоа што Заев и сценаристите замислуваат, да се тргне кон „перење на мозокот“ на граѓаните, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервјуто за Канал 5.

СДСМ:Груевски е во паника, тој може да се подготви само за заминување

Нова ТВ - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното гостување на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот на Канал 5.

СДСМ: Груевски може да се подготви само за опозиција

МКД - 19.03.2017

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата", реагираа преку соопштение од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој изјави дека од ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада

Стандард - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија.

СДСМ: Груевски и соработниците бараат поврзаност и таму каде што не постои

Репортер - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа Груевски и соработниците имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето

Канал 77 - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија“, велат од СДСМ.

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска ...

Република - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува.

СДСМ: Документ веќе има, Груевски може да се подготви единствено за опозиција

Локално - 19.03.2017

Никола Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, ефектите од неговите документи граѓаните ги почувствуваа, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за „Канал 5“.

СДСМ: Груевски и соработниците бараат поврзаност и таму каде што не постои

Локално - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа Груевски и соработниците имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не ...

СДСМ: Груевски и соработниците бараат поврзаност и таму каде што не постои

Либертас - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа Груевски и соработниците имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не ...

СДСМ: Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

Фактор - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ со писмено соопштение по интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во дневникот на Канал 5.

Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето!

Локално - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија,соопштува СДСМ.

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

Либертас - 19.03.2017

Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Бриф - 19.03.2017

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните.

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада гарантира унитарност

Локално - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ја гарантира унитарноста на Македонија и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните велат од СДСМ. „Овој документ е видлив за сите освен за Никола Груевски и соработниците на кои не им одговара зашто сакаат ...

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Република - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

Груевски: СДСМ сака народот на стане аморфна маса

Република - 19.03.2017

Идејата на СДСМ, СЈО и сценаристите откако ќе се замолчат сите медиуми во правец на тоа што Заев и сценаристите замислуваат, да се тргне кон „перење на мозокот“ на граѓаните, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервјуто за Канал 5.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Вечер Прес - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

СДСМ: Документ веќе има, Груевски може да се подготви единствено за опозиција

Мета - 19.03.2017

Никола Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, ефектите од неговите документи граѓаните ги почувствуваа, се вели во реакцијата на СДСМ, на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за „Канал 5“.

СДСМ: Нова установа ќе ги поврзува сите служби на итна помош и болниците

Либертас - 19.03.2017

Во рамките на здравствените политики, новата Влада на граѓаните ќе основа нова самостојна јавна здравствена установа на итна медицинска помош, којашто ќе ги обедини сите служби на итна медицинска помош и ќе ги поврзува сите болници во Република ...

СДСМ: Груевски и соработниците бараат поврзаност и таму каде што не постои

Мета - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа Груевски и соработниците имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не ...

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Либертас - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема да дозвили здравството да биде киднапирано од еден криминален клан

Локално - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Јагода Шахпаска и соопштението на СДСМ тема здравство. „СДСМ ќе стори се само за да ја дефокусира јавноста од нивната антидржавна политика и прифаќањето на тиранската платформа ...

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!,

Либертас - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните.

СДСМ: Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

ТВ21 - 18.03.2017

Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, образованието, здравството, пишува во ...

СДСМ: Ќе добиеме мандат за нова влада, ВМРО мирно да оди во опозиција!

Фокус - 18.03.2017

Промените доаѓаат бидејќи ќе има конститутивна седница и мандат за составување на нова реформска Влада на граѓаните на Македонија, најавуваат од СДСМ. „Ова може да го види целата домашна и меѓународна јавност, освен Никола Груевски и криминалното ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се помири, режимот заврши, Македонија оди напред

+инфо - 18.03.2017

Следен чекор во демократските процеси е конститутивна седница на Парламентот, доделување на мандатот и формирање нова реформска Влада. СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ на која таа обвини ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се помири, режимот заврши, Македонија оди напред

Репортер - 18.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ја има поддршката на 67 пратеници, односно мнозинската поддршка на околу 700.000 граѓани.

СДСМ: Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните

А1 On - 18.03.2017

„Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, образованието, здравството.

СДСМ: Време е Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да сватат дека се опозиција

+инфо - 18.03.2017

Според СДСМ, граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, образованието. Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да се вразумат, да прифатат дека граѓаните не ги поддржуваат и се опозиција и ...

СДСМ реагираат, Груевски да прифати дека доаѓа нова Влада

МКД - 18.03.2017

„Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да се вразумат, да прифатат дека граѓаните не ги поддржуваат и се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власт. Ќе има и конститутивна седница, и мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на ...

20 дена протести, народот во одбрана на државата, категорично „НЕ“ за тиранската Влада во Македонија

Курир - 18.03.2017

Дваесетина дена улиците низ градовите ширум Македонија се полни со граѓани кои решија да застанат во одбрана на унитарноста на државата и јасно и гласно да кажат „НЕ“ на постоизборните договори и Тиранската платформа со која се загрозува унитарноста ...

Дваесет дена протести по улиците, река народ велат едногласно „Не“ за Тиранската платформа

Алфа - 18.03.2017

Феноменот на народот на нозе ги стаписа „Неверните томи“: Секој ден народот во се поголем број излегува за заедничка Македонија. Македонските граѓани велат едногласно “НЕ” за Тиранската платформа.

СДСМ: Ќе има нова реформска Влада, Груевски мора да се помири со тоа

А1 On - 18.03.2017

„Никола Груевски не може повеќе ни преку неговиот портал Курир, ниту преку другите медиуми под негова контрола да ги лаже граѓаните за Програмата на новата Влада. Граѓаните ја имаат пред себе Програмата на новата реформска Влада, којашто ја ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се помири, режимот заврши, Македонија оди напред

А1 On - 18.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ја има поддршката на 67 пратеници, односно мнозинската поддршка на околу 700.000 граѓани.

СДСМ: Програмата на новата Влада ја гарантира слободата на медиумите

МКД - 18.03.2017

„Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ја има поддршката на 67 пратеници, односно мнозинската поддршка на околу 700.000 граѓани. Следен чекор во демократските процеси е конститутивна седница на Парламентот, доделување на мандатот и формирање нова ...

СДСМ: Новата влада гарантира слобода на медиумите

Телеграф - 18.03.2017

Следен чекор во демократските процеси е конститутивна седница на Парламентот, доделување на мандатот и формирање нова реформска Влада. Ќе има и независни институции - велат од СДСМ СДСМ денеска преку соопштение посочи дека во Програмата на новата ...

СДСМ: Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Репортер - 18.03.2017

СДСМ реагираше на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, ...

20 дена протести, народот во одбрана на државата, категорично „НЕ“ за тиранската Влада во Македонија

Press24 - 18.03.2017

Дваесетина дена улиците низ градовите ширум Македонија се полни со граѓани кои решија да застанат во одбрана на унитарноста на државата и јасно и гласно да кажат „НЕ“ на постоизборните договори и Тиранската платформа со која се загрозува унитарноста ...

20 дена протести – народот во одбрана на унитарноста на државата

Нетпрес - 18.03.2017

Се започна од гостувањето во Сител и повикот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски до народот дека земјата е нападната, дека политичарите веќе не можат да ја бранат во ситуација кога веќе ВМРО има само 51 пратеник, а СДСМ е на другата ...

СДСМ: Ќе има нова реформска Влада, Груевски мора да се помири со тоа!

Слободен Печат - 18.03.2017

Никола Груевски не може повеќе ни преку неговиот портал Курир, ниту преку другите медиуми под негова контрола да ги лаже граѓаните за Програмата на новата Влада. Граѓаните ја имаат пред себе Програмата на новата реформска Влада, којашто ја гарантира ...

20 дена протести, народот во одбрана на државата

Пулс24 - 18.03.2017

Дваесетина дена улиците низ градовите ширум Македонија се полни со граѓани кои решија да застанат во одбрана на унитарноста на државата и јасно и гласно да кажат „НЕ“ на постоизборните договори и Тиранската платформа со која се загрозува унитарноста ...

СДСМ:Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Бриф - 18.03.2017

Соопштение на СДСМ: Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, образованието, здравството.

СДСМ: Ќе има нова реформска Влада, Груевски мора да се помири со тоа!

Либертас - 18.03.2017

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски не може повеќе ни преку неговиот портал Курир, ниту преку другите медиуми под негова контрола да ги лаже граѓаните за Програмата на новата Влада. Граѓаните ја имаат пред себе Програмата на новата реформска Влада, ...

СДСМ: Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Либертас - 18.03.2017

СДСМ реагираше на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, ...

Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Локално - 18.03.2017

Огромното мнозинство од граѓаните, на 11 декември избра промени со 700 илјади гласови. Граѓаните гласаа против милионските криминали и злоупотреби, против системското уништување на судството, медиумите, образованието, здравството.

СДСМ УБЕДЕНИ: Ќе има и конститутивна седница, и мандат за Влада!

Фактор - 18.03.2017

Опозицијата убедена дека промени ќе има, а ќе има и конститутивна седница, и мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на Македонија. Во реакцијата на адреса на ВМРО ДПМНЕ од СДСМ порачуваат дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ...

СДСМ: Груевски мора да се вразуми и да овозможи мирен трансфер на власта

Мета - 18.03.2017

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да се вразумат, да прифатат дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Од СДСМ нагласуваат дека мнозинството граѓани на 11 декември, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција

Канал5 - 17.03.2017

СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта. - Целата домашна и меѓународна јавност знае и гледа дека постои само еден документ – ...

СДСМ: Димовски да не зборува за медиумите и судството, да се појави во Собрание

Канал5 - 17.03.2017

СДСМ попладнево со соопштение реагираше на денешната изјава на пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ бара од Димовски наместо да зборува за медиумите и судството, да ја исполни својата должност и како пратеник да биде присутен во Собранието, ...

Одлуката на Вељаноски предизвика судир меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Алсат-М - 17.03.2017

Судир меѓу ВМРО – ДПМНЕ и СДСМ за иницијативата за продолжување на конститутивната седница на Собранието и денот определен за координација од поранешниот спикер Трајко Вељаноски. СДСМ смета дека е неодговорно средбата на координаторите на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција

Вест - 17.03.2017

СДСМ повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта. - Целата домашна и меѓународна јавност знае и гледа дека постои само еден документ – Програма ...

СДСМ: Димовски да се појави во Собрание и да не ги попречува демократските процеси

Слободен Печат - 17.03.2017

„Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт,“ се вели во реакцијата на СДСМ, на ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да прифатат дека се опозиција

+инфо - 17.03.2017

Институциите на системот мора веднаш да се формираат и државата да профункционира според мнозинска волја и потребите на граѓаните, смета СДСМ. Неопходно е Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во интерес на граѓаните и на државата да се вразумат, да ја ...

СДСМ: Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија

Слободен Печат - 17.03.2017

„Граѓаните и домаќинствата ќе добијат лесен и брз пристап до природен гас и тоа ќе го овозможи новата реформска Влада според мнозинската волја на граѓаните, онака како што е предвидено во Програмата на новата Влада.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да прифатат дека се опозиција и да ја поддржат програмата на новата Влада

Макфакс - 17.03.2017

СДСМ уште еднаш го повикаа Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да ја прифатат новата политичка ситуација односно дека се опозиција. „Тие треба да ја прифатат програмата на новата Влада„, се посочува во соопштението на СДСМ објавено во петокот.

Димовски: СДСМ започна да ја реализира Тиранската платформа

Курир - 17.03.2017

На новинарско прашање поставено на денешната Прес конференција, пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, го искажа ставот на ВМРО- ДПМНЕ за иницијативата на СДСМ околу продолжување на собраниската седница.

СДСМ: Димовски да не зборува за медиумите и судството што ВМРО-ДПМНЕ ги уништи, да се појави во Собрание

А1 On - 17.03.2017

„Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт.

СДСМ: Токму ВМРО-ДПМНЕ ги уништи професионалните медиуми и независното судство

Макфакс - 17.03.2017

Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт, велат од СДСМ.

СДСМ: Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, Груевски имаше 10 години, но не сакаше

А1 On - 17.03.2017

„Граѓаните и домаќинствата ќе добијат лесен и брз пристап до природен гас и тоа ќе го овозможи новата реформска Влада според мнозинската волја на граѓаните, онака како што е предвидено во Програмата на новата Влада.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција

Алфа - 17.03.2017

СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта. СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја ...

Македонија е сè што имаме

Окно - 17.03.2017

Почитувани мои сограѓани, Дојде време да ја одбраниме државата. Да не дозволиме да биде променета. Да го зачуваме македонскиот идентитет и да не дозволиме да ни го одземат името. За тоа се работи. Народот знае и препознава. И се дига како едно.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да прифатат дека се опозиција

А1 On - 17.03.2017

СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта. – Вознемирувањата на деца, ученици, на граѓани со лаги за да излегуваат на протести, ...

СДСМ: Димовски да се појави во Собрание и да не ги попречува демократските процеси

Локално - 17.03.2017

Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт,“ се вели во реакцијата на СДСМ, на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција

Локално - 17.03.2017

СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта. – Целата домашна и меѓународна јавност знае и гледа дека постои само еден документ – ...

СДСМ со порака до Груевски и ДПМНЕ - Да се вразумат во интерес на граѓаните

Фактор - 17.03.2017

СДСМ откако уште еднаш беше прозвана да се откаже од албанската платформа од ВМРО-ДПМНЕ и доби жестоки навреди кон нивниот лидер Зоран Заев возврати со порака до Груевски дека тој повеќе не одлучува ништо.

Димовски: СДСМ започна да ја реализира Тиранската платформа

Пулс24 - 17.03.2017

На новинарско прашање поставено на денешната Прес конференција, пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, го искажа ставот на ВМРО- ДПМНЕ за иницијативата на СДСМ околу продолжување на собраниската седница.

Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, Груевски имаше 10 години, но не сакаше

Бриф - 17.03.2017

Соопштение на СДСМ: Граѓаните и домаќинствата ќе добијат лесен и брз пристап до природен гас и тоа ќе го овозможи новата реформска Влада според мнозинската волја на граѓаните, онака како што е предвидено во Програмата на новата Влада.

СДСМ: Токму ВМРО-ДПМНЕ ги уништи професионалните медиуми и независното судство

Точка - 17.03.2017

Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт, велат од СДСМ.

СДСМ: Димовски да се појави во Собрание и да не ги попречува демократските процеси

Мета - 17.03.2017

„ Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт,“ се вели во реакцијата на СДСМ, на ...

Димовски: СДСМ започна да ја реализира Тиранската платформа

Вечер Прес - 17.03.2017

На новинарско прашање поставено на денешната Прес конференција, пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, го искажа ставот на ВМРО- ДПМНЕ за иницијативата на СДСМ околу продолжување на собраниската седница.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да прифатат дека се опозиција и да ја поддржат програмата на новата Влада

Точка - 17.03.2017

СДСМ уште еднаш го повикаа Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да ја прифатат новата политичка ситуација односно дека се опозиција. „Тие треба да ја прифатат програмата на новата Влада„, се посочува во соопштението на СДСМ.

Како да се читаат новите партиски кампањи?...

Н.Македонија - 17.03.2017

Покрај секојдневните меѓусебни јавни прозивки поврзани со (не)доделувањето на мандатот за состав на нова влада, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ паралелно се обраќаат до јавноста со теми и на начин карактеристичен за предизборието, што, според политичките ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција...

Н.Македонија - 17.03.2017

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција

Идивиди - 17.03.2017

Скопје, 17 март 2017 (МИА) - СДСМ денеска повторно ги повика Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, како што велат, да ја прифатат реалноста дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта.

СДСМ: Брза разврска на политичката криза

Вест - 16.03.2017

СДСМ денеска преку соопштение побара брза разврска на политичката криза и формирање нова влада, како што наведува, според мнозинската волја на граѓаните и којашто ќе ја гарантира стабилноста, безбедноста и добрата иднина на граѓаните и на државата.

СДСМ: Брза разврска на политичката криза

Канал5 - 16.03.2017

СДСМ денеска преку соопштение побара брза разврска на политичката криза и формирање нова влада, како што наведува, според мнозинската волја на граѓаните и којашто ќе ја гарантира стабилноста, безбедноста и добрата иднина на граѓаните и на државата.

СДСМ ја повика ВМРО – ДПМНЕ да ја поддржи програмата на новата влада, наместо да шири омраза и нетрпеливост

Фокус - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта, порачува ...

СДСМ бара брза разврска на политичката криза

24 Вести - 16.03.2017

СДСМ денеска преку соопштение побара брза разврска на политичката криза и формирање нова влада, како што наведува, според мнозинската волја на граѓаните и којашто ќе ја гарантира стабилноста, безбедноста и добрата иднина на граѓаните и на државата.

СДСМ: Креаторите на кризата да се отрезнат што прават!

А1 On - 16.03.2017

„Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта.

СДСМ: Kреаторите на кризата да се отрезнат што прават!

МКД - 16.03.2017

„Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта", ...

СДСМ: Креаторите на кризата да се отрезнат што прават!

Стандард - 16.03.2017

„Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта.

СДСМ: Груевски ја доби вистинската анкета на избрите, сега должен е да овозможи мирен трансфер на власта

А1 On - 16.03.2017

„Вистинската анкета на граѓаните, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ја добија на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека сакаат промени, правда и заедништво.

Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира, креаторите на кризата да се отрезнат што прават!

Слободен Печат - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта.

СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира, креаторите на кризата да се отрезнат што прават

Макфакс - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта, велат од ...

СДСМ: Креаторите на кризата да се отрезнат што прават!

Репортер - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта.

СДСМ: Груевски е должен да овозможи мирен трансфер на власта

Слободен Печат - 16.03.2017

Вистинската анкета на граѓаните, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ја добија на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека сакаат промени, правда и заедништво. Ништо, ни нарачани анкети по агенции што добивале милионски ...

Македонија е се што имаме!

Репортер - 16.03.2017

Почитувани мои сограѓани, Дојде време да ја одбраниме државата. Да не дозволиме да биде променета. Да го зачуваме македонскиот идентитет и да не дозволиме да ни го одземат името. За тоа се работи. Народот знае и препознава. И се дига како едно.

СДСМ повика креаторите на кризата да се отрезнат што прават

+инфо - 16.03.2017

Оттаму повикуваат институциите веднаш да се формираат и државата да профункционира според мнозинска волја на граѓаните. Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја ...

СДСМ: Кога нема влада, ризични се отсуствата на претседателот и на техничкиот премиер

Мета - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи програмата на новата реформска влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта, се вели во ...

Груевски ја доби вистинската анкета на избрите, сега должен е да овозможи мирен трансфер на власта

Локално - 16.03.2017

Вистинската анкета на граѓаните, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ја добија на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека сакаат промени, правда и заедништво. Ништо, ни нарачани анкети по агенции што добивале милионски ...

СДСМ реагира: Наместо нарачаните анкети Груевски да ја види анкетата од изборите

Фактор - 16.03.2017

СДСМ реагира на објавената анкета на ИПИС според која сега ВМРО-ДПМНЕ има предност со 27% поддршка од гласачите, а опозициската партија заостанува со околу 21% од изјаснетите граѓани. „Вистинската анкета на граѓаните, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ја ...

Македонија е се што имаме!

Либертас - 16.03.2017

Почитувани мои сограѓани, Дојде време да ја одбраниме државата. Да не дозволиме да биде променета. Да го зачуваме македонскиот идентитет и да не дозволиме да ни го одземат името. За тоа се работи. Народот знае и препознава. И се дига како едно.

СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира, креаторите на кризата да се отрезнат што прават

Точка - 16.03.2017

Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта, велат од ...

СДСМ: Мнозинската волја на граѓаните ќе се реализира, креаторите на кризата да се отрезнат што прават!

Либертас - 16.03.2017

„Aко ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да прифати дека е опозиција и да овозможи мирен трансфер на власта“, стои ...

СДСМ: Креаторите на кризата да се отрезнат што прават...

Н.Македонија - 16.03.2017

СДСМ: Креаторите на кризата да се отрезнат што прават СДСМ смета дека ако ВМРО-ДПМНЕ сака унитарна и суверена Република Македонија и се грижи за потребите на граѓаните, треба веднаш отворено да ја поддржи Програмата на новата реформска Влада, да ...

СДСМ: Брза разврска на политичката криза

Идивиди - 16.03.2017

Скопје, 16 март 2017 (МИА) - СДСМ денеска преку соопштение побара брза разврска на политичката криза и формирање нова влада, како што наведува, според мнозинската волја на граѓаните и којашто ќе ја гарантира стабилноста, безбедноста и добрата иднина ...

СДСМ: Ниту една закана од очајниот Груевски нема да ги спречи промените

Стандард - 15.03.2017

„СДСМ најостро ги осудува политиките на поделби и раздор кои ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден стануваат се поопасни. Во очај од поразот, ВМРО-ДПМНЕ и Груевски секојдневно ја зголемуваат омразата кон сите оние кои не мислат ...

СДСМ: Ниту една закана од очајниот Груевски нема да ги спречи промените

+инфо - 15.03.2017

СДСМ бара веднаш да престане насилната и хушкачка реторика која лесно може да прејде во физичко насилство. СДСМ најостро ги осудува политиките на поделби и раздор кои, како што вели, ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден ...

СДСМ: Потерниците на Груевски нема да ги спречат промените

МКД - 15.03.2017

СДСМ најостро ги осудува политиките на поделби и раздор кои ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден стануваат сѐ поопасни. Во очај од поразот, ВМРО-ДПМНЕ и Груевски секојдневно ја зголемуваат омразата кон сите оние кои не мислат ...

СДСМ: Ниту една закана од очајниот Груевски нема да ги спречи промените

А1 On - 15.03.2017

„СДСМ најостро ги осудува политиките на поделби и раздор кои ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден стануваат се поопасни. Во очај од поразот, ВМРО-ДПМНЕ и Груевски секојдневно ја зголемуваат омразата кон сите оние кои не мислат ...

Ниту една закана од очајниот Груевски нема да ги спречи промените

Слободен Печат - 15.03.2017

СДСМ најостро ги осудува политиките на поделби и раздор кои ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден стануваат се поопасни. Во очај од поразот, ВМРО-ДПМНЕ и Груевски секојдневно ја зголемуваат омразата кон сите оние кои не мислат ...

СДСМ ги повика Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да престанат со ширење омраза

Фактор - 15.03.2017

Најостра осуда стигна од СДСМ за политиките на поделби и раздор кои ги промовира Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои од ден на ден стануваат се поопасни. Во очај од поразот, ВМРО-ДПМНЕ и Груевски секојдневно ја зголемуваат омразата кон сите оние кои не ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да прифатат дека се опозиција

24 Вести - 14.03.2017

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржи програмата на новата Влада и работата на Специјалното јавно обвинителство, да ја прифатат новата реалност дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја поразија изборната програма на СДСМ

Канал5 - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека граѓаните на избори ја поразиле изборната програма на СДСМ и оти јасно покажале дека не веруваат во неа. Обидите на СДСМ за промовирање мерки, како денешните од областа на социјалната политика, за ВМРО - ДПМНЕ се обид за ...

Груевски: Заев ги мами граѓаните – СДСМ: Нека прифатат дека се опозиција

ТВ21 - 14.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски одлучи да комуницира преку Фејсбук, па испрати порака до својот политички противник, Зоран Заев од СДСМ. Му порача дека неговата ВМРО-ДПМНЕ се грижи за сите граѓани без да ги дели по етничка, верска или ...

СДСМ му порачува на Груевски да овозможи мирен трансфер на власта

Фокус - 14.03.2017

Груевски мора да прифати дека е опозиција, реагира СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски. СДСМ порачува дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ја прифатат новата реалност дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта, наместо да ...

СДСМ: Новата влада ќе ја гасифицира Македонија, Груевски да прифати дека е опозиција

Вест - 14.03.2017

Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, реагира СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Груевски мора да прифати дека е опозиција, новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, реагира СДСМ на изнесените ставови на Никола ...

СДСМ: Груевски мора да прифати дека е опозиција, новата Влада ќе ја гасифицира Македонија

А1 On - 14.03.2017

„Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата реформска Влада на граѓаните. Груевски напразно ветува бидејки граѓаните знаат дека тој имаше 10 години да донесе ...

Димовски: Немало потреба од избори ако Ахмети кажува кој ќе формира влада

Нетпрес - 14.03.2017

Доколку СДСМ и формираат влада тоа значи дека целиот оној корпус на гласови кои ВМРО-ДПМНЕ ги доби од условно кажаниот македонски корпус на гласови, нема да одлучуваат туку Али Ахмети ќе одлучува за тоа, вели Илија Димовски во интервјуто на Канал 5.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

Макфакс - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

Три нагазни мини

Окно - 14.03.2017

Македонија е пред распад, Македонија ја губи својата унитарност, Македонија ја распродава аболицираниот криминалец Заев кому единствено му е важно да дојде на власт, Македонија станува својазична држава.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

А1 On - 14.03.2017

„Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

СДСМ: Груевски мора да прифати дека е опозиција, новата Влада ќе ја гасифицира Македонија!

Слободен Печат - 14.03.2017

„Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата реформска Влада на граѓаните. Груевски напразно ветува бидејки граѓаните знаат дека тој имаше 10 години да донесе ...

Груевски на Facebook: Додека Заев ги лаже Албанците ние работиме

Press24 - 14.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку социјалните мрежи потенцираше дека неговата партија ги реализира ветувањата дадени пред ...

СДСМ бара поддршка за нова влада, ВМРО-ДПМНЕ нови избори

Р.С.Европа - 14.03.2017

СДСМ преку партиско соопштение го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и раководството на партијата да ја поддржат, како што наведуваат, програмата на новата Влада и работата на Специлалното јавно обвинителство, доколу навистина се за ...

Груевски преку Фејсбук: ВМРО-ДПМНЕ се грижи за сите, тоа не разликува од СДСМ

Стандард - 14.03.2017

Поранешниот премиер на Македонија и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку Фејсбук објави дека неговата партија и понатаму ќе продолжи „да гради и создава, да исполнува ветувања од кои корист ќе имаат сите граѓани на Македонија“.

СДСМ: Груевски мора да прифати дека е опозиција!

+инфо - 14.03.2017

Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, реагира СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ. Груевски мора да прифати дека е опозиција, новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, реагира СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не ја замајува јавноста и да се откаже од платформата

А1 On - 14.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираа на прес конференцијата на Мила Царовска , претседателка на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ. „СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена.

СДСМ: Ќе ја гасифицираме цела Македонија

Макфакс - 14.03.2017

Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата реформска Влада на граѓаните, се вели во соопштението од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ социјалните случаи ги намалуваше со бришење од евиденција

МКД - 14.03.2017

„СДСМ кога имаше можност да направи нешто за граѓаните, тогаш од нив направи социјални случаи. Затвори 684 фабрики, отпушти 200 илјади работници, невработеноста ја качи на речиси 39%, а социјалните категории граѓани ги намалуваше не со реална помош ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја поразија изборната програма на СДСМ

Сител - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека граѓаните на избори ја поразиле изборната програма на СДСМ и оти јасно покажале дека не веруваат во неа. Обидите на СДСМ за промовирање мерки, како денешните од областа на социјалната политика, за ВМРО - ДПМНЕ се обид за ...

СДСМ го повика ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО

+инфо - 14.03.2017

Неопходно е Иванов да не се води од криминалните интереси на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, туку од интересите на граѓаните и на Македонија. СДСМ ги повика Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

МКД - 14.03.2017

СДСМ ги повика Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

СДСМ: Ако е за унитарност, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи програмата на новата влада и СЈО

Репортер - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Македонија во која функционира правдата, јасно да ја поддржат програмата на новата влада на Македонија и работата на Специјалното јавно обвинителство, да ја ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

Слободен Печат - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

Стандард - 14.03.2017

„Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

СДСМ му испрати порака на Груевски

Бизнис Вести - 14.03.2017

СДСМ излезе со ново соопштение наменето до јавноста и им упати порака на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, во кое се вели: „Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи Програмата на новата Влада и СЈО и да прифати дека е опозиција

Точка - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република Македонија и работата на Специјалното јавно ...

СДСМ: Ако е за унитарност, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи програмата на новата влада и СЈО

Локално - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Македонија во која функционира правдата, јасно да ја поддржат програмата на новата влада на Македонија и работата на Специјалното јавно обвинителство, да ја ...

СДСМ: Груевски мора да прифати дека е опозиција, новата Влада ќе ја гасифицира Македонија

Локално - 14.03.2017

„Сите граѓани ќе имаат пристап до гас затоа што цела Македонија ќе биде гасифицирана како што е предвидено во Програмата на новата реформска Влада на граѓаните. Груевски напразно ветува бидејки граѓаните знаат дека тој имаше 10 години да донесе ...

СДСМ упати нова порака до ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис Вести - 14.03.2017

Ви го пренесеуваме соопштението во целост: Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Република Македонија во којашто функционира правдата, јасно да ја поддржат Програмата на новата Влада на Република ...

Димовски: Немало потреба од избори ако Ахмети кажува кој ќе формира влада

Точка - 14.03.2017

Доколку СДСМ и формираат влада тоа значи дека целиот оној корпус на гласови кои ВМРО-ДПМНЕ ги доби од условно кажаниот македонски корпус на гласови, нема да одлучуваат туку Али Ахмети ќе одлучува за тоа, вели Илија Димовски во интервјуто на Канал 5.

Груевски и Иванов не можат да бидат пречка за демократските процеси што се незапирливи

Тера - 14.03.2017

„Единствените кои нанесуваат штета на државата се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои се подготвени за заштита на криминалот и сопствената одговорност да наштетат на интересите на граѓаните и иднината на Република Македонија.

СДСМ: Ако е за унитарност, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи програмата на новата влада и СЈО

Мета - 14.03.2017

Ги повикуваме Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се за унитарна, суверена Македонија во која функционира правдата, јасно да ја поддржат програмата на новата влада на Македонија и работата на Специјалното јавно обвинителство, да ја ...

Илија Димовски: Има два начина да се реши политичката криза

Канал5 - 13.03.2017

- Доколку Зоран Заев ја отфрли Тиранската платформа ВМРО ДПМНЕ прифаќа да биде опозиција во рамките на собранието односно да поддржи малцинска влада предводена од СДСМ - вели Илија Димовски.

СДСМ: Програмата на новата влада е единствената платформа и гарантира унитарност и слобода

Фокус - 13.03.2017

Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, повторуваат денеска од СДСМ.

Заев за Политика: Иванов и Груевски отвораат пат за безбедносна криза, мора да ги спречам

+инфо - 13.03.2017

Интервју на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за српскиот весник „Политика“: Интервју на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за српскиот весник „Политика“: - Ние излеговме со Програма на новата Влада за унитарна Македонија, со евро-атлантска перспектива, ...

Интервју на Заев за Политика: Во најскоро време ќе се формира влада

А1 On - 13.03.2017

Лидерот на СДСМ во интервју за српскиот дневен весник Политика вели дека во најскоро време ќе се формира новата влада. Тој наведува дека Ѓорге Иванов нема никакво основа ниту право да одбива да го даде мандатот, но и дека со тоа само ги штити ...

Интервју на Заев за Политика: Во најскоро време ќе се формира влада

Репортер - 13.03.2017

Лидерот на СДСМ во интервју за српскиот дневен весник Политика вели дека во најскоро време ќе се формира новата влада. Тој наведува дека Ѓорге Иванов нема никакво основа ниту право да одбива да го даде мандатот, но и дека со тоа само ги штити ...

СДСМ: Груевски и Иванов не смеат да бидат пречка за демократските процеси што се незапирливи

Репортер - 13.03.2017

„Единствените кои нанесуваат штета на државата се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои се подготвени за заштита на криминалот и сопствената одговорност да наштетат на интересите на граѓаните и иднината на Република Македонија.

Заев во интервју за Политика: Иванов и Груевски само ја продлабочуваат кризата

Слободен Печат - 13.03.2017

Лидерот на СДСМ во интервју за српскиот дневен весник Политика вели дека во најскоро време ќе се формира новата влада. Тој наведува дека Ѓорге Иванов нема никаква основа ниту право да одбива да го даде мандатот, но и дека со тоа само ги штити ...

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

А1 On - 13.03.2017

„Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани.

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

Макфакс - 13.03.2017

Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, порачуваат од партијата.

Димовски: Доколку СДСМ го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе дојде на власт не со 67 пратеници, туку со 100

Курир - 13.03.2017

Излез од политичката криза на Македонија е Зоран Заев и СДСМ да ја отфрлат платформата од Тирана и да ја добијат поддршката од 51 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ или нови брзи предвремени парламентарни избори, вели Илија Димовски во гостувањето во вестите на ...

Димовски: Нашата цел е да овозможиме сочувување на националните и државни интереси на Македонија

Курир - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да биде опозиција, односно да поддржи малцинска влада во рамките на Собранието, доколку СДСМ ја отфрли Тиранската платформа, вели во гостовуањето во вестите на Канал 5 Илија Димовски.

Димовски: Ако не се почитува победникот, немаше потреба да одржиме избори, можевме само да го прашаме Ахмети кој ќе ...

Курир - 13.03.2017

Доколку СДСМ и формираат влада тоа значи дека целиот оној корпус на гласови кои ВМРО-ДПМНЕ ги доби од условно кажаниот македонски корпус на гласови, нема да одлучуваат туку Али Ахмети ќе одлучува за тоа, вели Илија Димовски во интервјуто на Канал 5.

СДСМ: Груевски и Иванов не смеат да бидат пречка за демократските процеси што се незапирливи

А1 On - 13.03.2017

„Единствените кои нанесуваат штета на државата се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои се подготвени за заштита на криминалот и сопствената одговорност да наштетат на интересите на граѓаните и иднината на Република Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се единствените што ги издаваат државните интереси

МКД - 13.03.2017

„Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ се единствените што ги издават државните и национални интереси на граѓаните на Македонија преку конфликтите, насилството и инцидентите што ги предизвикуваат со домашната и меѓународната демократска јавност за да го ...

Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

Слободен Печат - 13.03.2017

Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани.

СДСМ: Програмата на новата реформска влада ја гарантира еднаквоста на сите граѓани

Кајгана - 13.03.2017

Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, порачуваат од партијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги изневери граѓаните

+инфо - 13.03.2017

Ниту едно прекршување на Уставот од страна на Ѓорѓе Иванов и ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спречат демократските процеси кои се случуваат, порача СДСМ. Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа ...

СДСМ: Програмата на новата влада ја штити унитарноста на државата

Репортер - 13.03.2017

Програмата на новата реформска влада, која ќе донесе промени во Македонија, е единствената реална платформа што ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ...

Димовски: Доколку СДСМ го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе дојде на власт не со 67 пратеници, туку со 100

Press24 - 13.03.2017

Излез од политичката криза на Македонија е Зоран Заев и СДСМ да ја отфрлат платформата од Тирана и да ја добијат поддршката од 51 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ или нови брзи предвремени парламентарни избори, вели Илија Димовски во гостувањето во вестите на ...

Димовски: Нашата цел е да овозможиме сочувување на националните и државни интереси на Македонија

Press24 - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да биде опозиција, односно да поддржи малцинска влада во рамките на Собранието, доколку СДСМ ја отфрли Тиранската платформа, вели во гостовуањето во вестите на Канал 5 Илија Димовски.

ДИМОВСКИ: Ако не се почитува победникот, немаше потреба да одржиме избори

Телеграф - 13.03.2017

Практично немаше да има потреба да одржиме парламентарни избори во декември минатата година, можеше само да го прашаме господинот Ахмети и неговото раководство кој ќе биде власт, и тие да кажат СДСМ ќе биде на власт, заради тоа што сите оние кои ...

СДСМ: Груевски и Иванов не можат да бидат пречка за незапирливите демократски процеси

+инфо - 13.03.2017

„Граѓаните избраа промени, правда и заедништво. Гласовите на околу 700 илјади граѓани се преточени во 67 пратенички мандати“, соопшти СДСМ. Единствените кои нанесуваат штета на државата се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои се подготвени за заштита на ...

СДСМ: Груевски и Иванов не можат да бидат пречка за демократските процеси што се незапирливи

Слободен Печат - 13.03.2017

„Единствените кои нанесуваат штета на државата се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ кои се подготвени за заштита на криминалот и сопствената одговорност да наштетат на интересите на граѓаните и иднината на Република Македонија.

(ФОТО) Интервју на лидерот на СДСМ Зоран Заев за српскиот дневен весник Политика: Нема да осудуваме други народи

Локално - 13.03.2017

1. Зошто претседателот Ѓорге Иванов не ви даде мандат за формирање на влада, кога имате парламентарно мнозинство? Што Ви рече, кога бевте кај него? -Ние излеговме со Програма на новата Влада за унитарна Македонија, со евро-атлантска перспектива, ...

Интервју на претседателот Заев за српскиот дневен весник Политика

Бриф - 13.03.2017

1. Зошто претседателот Ѓорге Иванов не ви даде мандат за формирање на влада, кога имате парламентарно мнозинство? Што Ви рече, кога бевте кај него? -Ние излеговме со Програма на новата Влада за унитарна Македонија, со евро-атлантска перспектива, ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржи малцинска влада ако СДСМ ја отфрли Тиранската платформа

Република - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да биде опозиција, односно да поддржи малцинска влада во рамките на Собранието, доколку СДСМ ја отфрли Тиранската платформа, вели во гостовуањето во вестите на Канал 5 Илија Димовски.

СДСМ: Програмата на новата влада ја штити унитарноста на државата

Бриф - 13.03.2017

Програмата на новата реформска влада, која ќе донесе промени во Македонија, е единствената реална платформа што ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ...

СДСМ: Програмата на новата влада ја штити унитарноста на државата

Мета - 13.03.2017

Програмата на новата реформска влада, која ќе донесе промени во Македонија, е единствената реална платформа што ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ...

Димовски: Ако не се почитува победникот, немаше потреба да одржиме избори

Пулс24 - 13.03.2017

Доколку СДСМ и формираат влада тоа значи дека целиот оној корпус на гласови кои ВМРО-ДПМНЕ ги доби од условно кажаниот македонски корпус на гласови, нема да одлучуваат туку Али Ахмети ќе одлучува за тоа, вели Илија Димовски во интервјуто на Канал 5.

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

Точка - 13.03.2017

Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, порачуваат од партијата.

СДСМ: Програмата на новата влада ја штити унитарноста на државата

Либертас - 13.03.2017

Програмата на новата реформска влада, која ќе донесе промени во Македонија, е единствената реална платформа што ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ...

Димовски: Доколку СДСМ го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе дојде на власт не со 67 пратеници, туку со 100

Пулс24 - 13.03.2017

Излез од политичката криза на Македонија е Зоран Заев и СДСМ да ја отфрлат платформата од Тирана и да ја добијат поддршката од 51 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ или нови брзи предвремени парламентарни избори, вели Илија Димовски во гостувањето во вестите на ...

СДСМ: Програмата на новата влада ја штити унитарноста на државата

Локално - 13.03.2017

Програмата на новата реформска влада, која ќе донесе промени во Македонија, е единствената реална платформа што ја гарантира унитарноста, слободата, демократијата и еднаквоста на сите граѓани, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ...

Интервју на Заев за српска „Политика“

Либертас - 13.03.2017

Ви го пренесуваме интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за српскиот весник „ Политика “. 1. Зошто претседателот Ѓорге Иванов не ви даде мандат за формирање на влада, кога имате парламентарно мнозинство? Што Ви рече, кога бевте кај него? -Ние ...

Димовски: Или СДСМ да ја прифати понудата од ВМРО-ДПМНЕ, или нови избори

Република - 13.03.2017

Излез од политичката криза на Македонија е Зоран Заев и СДСМ да ја отфрлат платформата од Тирана и да ја добијат поддршката од 51 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ или нови брзи предвремени парламентарни избори, вели Илија Димовски во гостувањето во вестите на ...