TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До крајот на годината остануваат уште 52 дена

Канал5 - 09.11.2014

Денеска е недела, 9 ноември, 313-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 52 дена. Денот трае 10 часа и шест минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 14 минути, а заоѓа ...

Еве какво време не очекува утре

NewTime - 09.11.2014

Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето во понеделник.

ВИКЕНД ЗА ОДМОР: Времето ќе ве натера да останете дома

Телеграф - 08.11.2014

Во недела ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а по котлините претпладне ќе има слаба магла и ниска облачност Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде со повремени врнежи од ...

Сабота 312-от ден во 2014 година

Канал5 - 08.11.2014

Денеска е сабота, 8 ноември, 312-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 53 дена. Денот трае 10 часа и осум минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 13 минути, а заоѓа ...

Ни дојде дождот

За Се - 08.11.2014

Денеска е сабота, 8 ноември, 312-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 53 дена. Денот трае 10 часа и осум минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 13 минути, а заоѓа ...

Времето денеска: Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 18 степени

24 Вести - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува слаб ...

Времето денеска: облачно и малку сончево

Р.С.Европа - 06.11.2014

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денов ќе се намалува.

Топла облека за денеска, еве какво време ќе имаме

Телеграф - 06.11.2014

Во Скопје времето претпладне ќе биде со појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди Времето во Македонија ќе биде променливо ...

Променливо облачно со провејување и сончеви периоди

Локално - 07.04.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе провејува снег особено во претпладневните часови, а кон крајот на денот облачноста значително ќе се намалува. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Точка - 29.04.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12, а ...

Денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Канал5 - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува ...

Денеска магливо и облачно

МК News - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува ...

Денеска студено со магла, од утре…..

За Се - 06.11.2014

Денеска е четврток, 6 ноември, 310-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 55 дена. Денот трае 10 часа и 13 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и десет минути, а ...

Време: Променливо облачно со сончеви периоди

А1 On - 26.09.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди, а во југоисточните делови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 18 до 25 степени.

Облачно со сончеви периоди

NewTime - 06.11.2014

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне со магла и ниска облачност по котлините и речните долони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието.

Денес дневна ниска облачност и вечерни локални врнежи

Таратур - 06.11.2014

И во четврток ниската облачност и слабата магла низ котлините повторно ќе бидат дел од утрото и претпландето. Локално долж Повардарие и источниот регион ќе има услови ниската облачност да се задржи ...

Денеска облачно со сончеви периоди

+инфо - 20.10.2016

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 13 до 18 степени. Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб, а долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Денеска магливо и облачно

Здравство24 - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува ...

Викенд временска прогноза: Какво ќе биде времето од утре?

Press24 - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Сител - 03.02.2019

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер. По одделни котлини ќе има слаба магла, особено во утринските часови. Температурата ќе се движи од 7 до 15 степени.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Нетпрес - 25.09.2019

Времето во земјата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 17 степени, а дневната температура од 18 до 27 степени.

Еве што велат синоптичарите за времето

Sky - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне со магла и ниска облачност по котлините и речните долони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Курир - 19.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини и речни долини со појава на слаба магла. Претежно ќе биде тивко, само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Денеска облачно со сончеви периоди

Шеталиште - 06.11.2014

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне со магла и ниска облачност по котлините и речните долони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Вистина.мк - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови од земјата ќе има и повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Скопје инфо - 03.06.2020

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната температура ќе се движи од ...

Какво ќе биде времето денес?

Пулс24 - 23.11.2014

Денеска во земјава времето ќе биде сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени. Во Скопје сончево.

Променливо облачно со температура до 18 степени

Денешен - 06.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието и во котлините ќе има услови за појава на магла која во текот на денот ќе се намалува, а преку денот ќе дува ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Lider - 01.07.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во источните и југоисточните делови на земјава, каде се ...

И средата носи магли и сонце

Таратур - 05.11.2014

Ниска облачност и слаба магла низ котлините наутро и претпладне повторно се очекуваат и во среда. Повторно локално маглата ќе биде поизразена. Попладне на повеќе места низ земјава ќе има подолги ...

Студено утро и облачен ден

За Се - 05.11.2014

Денеска е среда, 5 ноември, 309-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 56 дена. Денот трае 10 часа и 15 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и девет минути, а заоѓа ...

Какво ќе биде времето утре?

NewTime - 05.11.2014

И во четврток ниската облачност и слабата магла низ котлините повторно ќе бидат дел од утрото и претпландето. Локално долж Повардарие и источниот регион ќе има услови ниската облачност да се задржи ...

Еве какво време не очекува денес

Пулс24 - 14.10.2019

Прогнозата за денеска е претежно сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе бида во Скопје 29 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 24, Битола 27, Крива Паланка 26, Берово 25, Кавадарци 29, Дојран 30 степени.

Облачно, по котлините и речните долини магливо

Макфакс - 05.11.2014

Променливо облачно, по котлините и речните долини магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 17 Целзиусови степени.

Облачно и магловито

Falanga - 05.11.2014

Дневните температури ќе се движат од 13 до 17 Целзиусови степени.. Променливо облачно, по котлините и речните долини магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Времето денеска: Сончево со мала облачност и температура до 17 степени

24 Вести - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе има утринска магла по должина на Повардарието и по некои котлините.

Времето денеска: сончево, со мала облачност

Р.С.Европа - 19.12.2014

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и студено со мала облачност, а по котлините со магла и ниска облачност. Попладне променливо облачно со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 13 степени.

И денеска сончево

МКД - 04.11.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Утрово долж Повардарието и по котлините ќе има утринска магла.

Сончево со мала локална облачност и слаб југоисточен ветер

Локално - 04.11.2014

Денеска е вторник, 4 ноември, 308-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 57 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ...

Какво време не очекува денеска?

Телеграф - 04.11.2014

Продолжува периодот на стабилно и суво време. По котлините и речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб ...

Временска прогноза: Магловито и облачно утро

Факултети - 04.11.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која понекаде ќе се задржи и претпладне. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност.

Дожд и магла утрово, попладне…

За Се - 04.11.2014

Денеска е вторник, 4 ноември, 308-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 57 дена. Денот трае 10 часа и 18 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и осум минути, а заоѓа ...

Времето денес сончево со мала локална облачност

Канал 77 - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Времето сончево, температура до 17 степени

Точка - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Сончево со локална облачност и слаб ветер

NewTime - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Времето денес: Во некои котлини магла, сончево на повисоките места

Таратур - 04.11.2014

Ниската облачност и слабата магла низ котлините ќе бидат дел и од утрото и претпладнето во вторник. За разлика од понеделник, локално маглата може да биде поизразена.

Времето сончево, температура до 17 степени

Нетпрес - 21.02.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Денес сончево со мала локална облачност

Сител - 28.08.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денеска сончево со локална облачност и слаб ветер, температурата до 17 степени

Либертас - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе има магла долж Повардарието и во некои котлини.

Магливо утро, сончев есенски ден

Република - 04.11.2014

Ниска облачност и слаба магла низ котлините наутро и претпладне се очекуваат во текот на првата среда во овој месец. Повторно локално маглата ќе биде поизразена.

Сончево време со мала локална облачност

Денешен - 04.11.2014

Времето денеска во Република Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Сончево време со мала локална облачност

Вистина.мк - 24.08.2015

Времето во земјава ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. УВ индексот ќе изнесува 7. Максималната температура ќе се движи од 23 до 32 степени. Сончево со мала до умерена облачност ќе биде и во наредните три дена, а максималната ...

Сончево, ветровито и топло време

Lider - 04.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Магла во котлините

Falanga - 04.11.2014

Во вечерните часови повртоно ќе има појава на магла.. Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која понекаде ќе се задржи и претпладне.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 16 степени

24 Вести - 02.04.2015

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, особено по должина на Повардарието. Температурата ќе се движи од девет до 16 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 13 ...

Времето денеска: сончево и умерено облачно

Р.С.Европа - 06.02.2018

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. На југоисток ќе има повремено зголемена облачност и услови за појава на слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 4 до 14 степени.

Сончево со умерена облачност

МКД - 31.10.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 12 до 25 Целзиусови степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до ...

Времето денеска сончево со мала облачност

Кајгана - 03.11.2014

Метеоролозите за во понеделник во Македонија најауваат сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност.

Сончево со мала до умерена облачност до 17 степени

Локално - 03.11.2014

Денеска е понеделник, 3 ноември, 307-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 58 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Понеделнички магли и сонце

Таратур - 03.11.2014

Понеделник ги „враќа во игра“ ниската облачност и слабата магла низ котлините, особено долж Повардарие и котлините во југоисточниот крај. Западниот дел од земјава може да очекува далеку поголема ...

Сончево време денес, па се до…

За Се - 03.11.2014

Денеска е понеделник, 3 ноември, 307-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 58 дена. Денот трае 10 часа и 20 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и седум минути, а ...

Убав сончев ден денеска – до 17 степени

МК News - 03.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Сончево време со мала до умерена облачност

Точка - 08.06.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во северните делови, ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степени, а дневната температура ...

Денеска сончево со мала доумерена облачност

Канал5 - 03.11.2014

Денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност и температура до 16 степени. Во котлините и речните долини има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Денеска сончево, неделава максимални 17 степени

+инфо - 03.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност, а ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Временска прогноза: Сончево со мала до умерена облачност

Популарно - 03.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Утре сончево со мала облачност...

Н.Македонија - 24.10.2016

Утре сончево со мала облачност Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Утре сончево, температура до 17 степени, во Скопје до 14

Канал5 - 03.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Време: Сончево со локална облачност и слаб ветер

А1 On - 03.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Продолжува сончевото време

+инфо - 03.11.2014

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои котлините.

Сончево време со температура до 13 степени

Курир - 14.03.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од девет до 16 степени.

Понеделнички постудено со слаба магла

Република - 03.11.2014

Понеделник ги „враќа во игра“ ниската облачност и слабата магла низ котлините, особено долж Повардарие и котлините во југоисточниот крај. Западниот дел од земјава може да очекува далеку поголема ...

Сончево време со мала до умерена облачност

Нетпрес - 30.11.2015

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер не очекува во текот на денешниот ден. Температурата ќе се движи од пет до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ...

Сончево со умерена облачност

Press24 - 20.05.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има повремен локален дожд со ретки грмежи особено во источните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 24 до 30 ...

Денеска сончево со умерена облачност и температура до 16 степени

Либертас - 03.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Еве што ќе му се случи на времето

Sky - 03.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Што ќе се случува со времето денеска?

Press24 - 21.02.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Времето утре ќе биде сончево

Република - 06.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 20 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер и температура до 17 степени.

Сончево со мала облачност

Макфакс - 02.01.2016

Времето во саботата ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, а максималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5 Целзиусови степени.

Убав сончев ден со температура до 13 степени

Денешен - 03.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Денес времето сончево со температура до 13 степени

Пулс24 - 03.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Македонија во сонце

Вечер Прес - 03.11.2014

Сончево и умерено облачно ќе биде времето денеска во Македонија а претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност со повремена појава на слаб ветер од југоисточен правец.

Сончево време со температура до 13 степени

Вистина.мк - 15.03.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од девет до 16 степени.

Променливо облачно со утринска магла

Скопје инфо - 03.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Променливо облачно и магловито

Скопје инфо - 03.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Какво време нѐ очекува денес?

Пулс24 - 03.11.2014

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне ќе биде со утринска магла долж Повардарието и по некои од котлините.

Утринска магла и сончев ден

Lider - 03.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Времето денеска сончево со умерена облачност

Maxim - 03.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.