TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поборски го подбра Вардар

Вест - 15.08.2003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 3. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО Вардар ја испушти историска шанса уште на "Градски" да обезбеди учество во фазата на групите од Лигата на шампионите. Спарта победи со 3:2, но примивме три наивни гола, со што во потполност беше засенет....

Норвешкиот судија Хауге призна контроверзен гол за Спарта

Утрински - 15.08.2003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ Чешкиот првак Спарта од Прага среќно се провлече во Скопје во дуелот со Вардар е општа констатација по првиот меч од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Поразот од 2:3 го приближува Вардар до Купот на УЕФА, но за Стратев работата околу патникот во следната рунда ...

Ниту фудбалска Европа не не сака во своето друштво!

Дневник - 15.08.2003

ВАРДАР ГОЛ и бос за лигата на шампионите "Веројатно некому не му одговара Вардар да игра во Лигата на шампионите". Зад овие зборови на Зоран Стратев, првиот стратег на македонскиот фудбалски шампион, се крие мислата на секој македонски фудбалски фанатик: ниту фудбалска Европа не не сака, дури ни ...

Стратев: Неспортски гол на тимот што треба да биде голем

Дневник - 15.08.2003

ФУДБАЛ - ТРЕТО ПРЕТКОЛО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, ПРВ МЕЧ Гостите постигнаа погодок без знак на судијата и додека се местеше живиот ѕид, кој Норвежанецот Хојге го призна за водство од 2-0, кое скопјани го стигнаа, но примија гол во 90.

Пласманот во ЛШ во моментов изгледа далеку за Вардар

А1 - 14.08.2003

Пласманот во клупската Евро елита барем во моментов изгледа бескрајно далеку за македонскиот шампион Вардар. По поразот од 3:2 од Спарта Прага, зачинет и со судиска контроверза, настапот во УЕФА купот е пореалната варијанта. ЦСКА беше некој вид исклучок од правилото дека во европскиот фудбал ...

Вардар не ја искористи предноста на домашниот терен

Утрински - 14.08.2003

Во првиот натпревар од 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите Вардар-Спарта (П) 2:3 (0:2) Сашко Ѓ. Димовски Вардар не ја искористи предноста на домашниот терен во првиот натпревар од 3. Квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Вардар - Спарта Прага 2:3 во квалификациите од ЛШ

А1 - 13.08.2003

Минимални се шансите на Вардар да се пласира во фазата по групи од фудбалската Лига на шампионите, откако вечерва на Градски загуби со 3:2 од Спарта Прага во првиот натпревар од квалификацискиот двомеч од третото коло. Во драматичен натпревар на кој Вардар успеа да го достигне водството на Спарта ...

"Црвено-црните" на пат кон sвездите

Вест - 13.08.2003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - ВЕЧЕРВА (20ч.) ВАРДАР ЈА ПРЕЧЕКУВА СПАРТА Фудбалерите на Вардар се пред испитот на нивните кариери. Доколку го поминат чешкиот шампион, Спарта Прага, во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите, ќе се најдат во фамозните групи на ЛШ, каде ги....

Секоја победа драгоцена за реваншот во Прага

Утрински - 13.08.2003

Нашиот претставник во куќата на славните на УЕФА, Дарко Панчев, за шансите на Вардар Никола Бурагев Најдобриот фудбалер на векот во Македонија, "златната копачка" на Европа и освојувачот на Купот на европските шампиони и интерконтиненталниот Куп со Црвена ѕвезда, Дарко Панчев ќе биде дел од куќата ...

Неповторлива шанса за влез во европскиот фудбалски крем

Утрински - 13.08.2003

Вечерва на Градски (20 ч.), нашиот шампион го игра првиот меч од 3. квалификациско коло за ЛШ САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Ќе се напиеме по еден дијазепам и ќе се упатиме кон Градски мирно да го проследиме мечот" беа зборовите на потпретседателот на Вардар, Борче Ристевски на вчерашната пладневна ...

Спартански храбро против Чесите

Дневник - 13.08.2003

ФУДБАЛ - ВАРДАР ВЕЧЕРВА ГО ИГРА СВОЈОТ МЕЧ ЗА ИСТОРИЈА ПРОТИВ СПАРТА ПРАГА ЗА ВЛЕЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Младоста, храброста на играчите, знаењето, надополнети со дисциплинирана и стрплива игра, ќе бидат нашиот адут против далеку пореномираниот противник, смета Стратев Одиме да играме фудбал, ...

Спарта Прага е последниот противник на нашиот фудбалски првак

А1 - 12.08.2003

Утрешниот ден не е само за оваа вардарова генерација, туку за Вардар од 1947 г. до денес. Спарта Прага е последниот противник на нашиот фудбалски првак на патот до европската елита. „Да не се прими гол одлично, ако се даде премија“, вели тренерот Зоран Стратев на 24 часа пред дуелот.

Стратев: Поофанзивно против Чесите

Вест - 12.08.2003

ВО ПРЕСРЕТ НА УТРЕШНИОТ МЕЧ ОД 3. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО ОД ЛШ ПОМЕЃУ ВАРДАР И СПАРТА Македонската фудбалска гордост, Вардар, утре го игра првиот натпревар од 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите против чешкиот шампион, Спарта Прага. За споредба, Чесите се наоѓаат на 34. место на....

За победа премија од 2.500 евра

Утрински - 12.08.2003

Вардар утре од карантин ќе истрча на Градски против Спарта Прага во третото квалификациско коло за ЛШ САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Вардар, од карантин, ги одбројува часовите пред утрешниот прв меч во третото квалификациско коло, последна пречка за влез во натпреварувачката фаза по групи во милионската Лига на ...

"Со господ напред, нема што да загубиме"

Дневник - 12.08.2003

ВАРДАР УТРЕ ЈА ПРЕЧЕКУВА СПАРТА ВО 3. ПРЕТКОЛО НА ЛШ И ЦСКА Москва беше фаворит, но ја изненадивме, Нема што да загубиме од овиемечеви, а можеме многу да добиеме - вели тренерот на Вардар Зоран Стратев "Со господ напред, нема што да загубиме", едногласно во ведра атмосфера изјавуваат фудбалерите и ...

Поборски повторно ќе игра на Градски

Дневник - 11.08.2003

ВАРДАР ЗАДУТРЕ ВО СКОПЈЕ (20 Ч.) ЈА ПРЕЧЕКУВА СПАРТА ВО 3. КОЛО НА ЛШ Чешкиот репрезентативец настапи и за својата репрезентација во 2001 година, кога во пријателскиот меч со Македонија одиграа 1-1 Најзвучното име во фудбалскиот состав на прашка Спарта, противникот на Вардар задутре, во првиот меч ...