TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР се уште трага по сторителите на поштенскиот грабеж

Телма - 28.07.2013

МВР се уште трага по сторителите кои во петокот ја ограбија поштата во Чаир заминувајќи си со 200 илјади евра. Портпаролот Иво Котевски информираше дека истрагата се уште трае, се прегледуваат виедо ...

Ограбена поштата во Чаир, одземени 13 милиони денари

Сител - 27.07.2013

В чера околу 07,20 часот во Скопје на ул.„Џ.Кенеди“, во пошта „Чаир“, од страна на 2 засега непознати лица облечени во комбинизони и вооружени со пиштоли извршено е разбојништво над вработените во ...

Кражба на Пошта во Чаир

МРТ - 27.07.2013

Како на филм , утринска кражба на пари за само една минута .Локацијата е во Чаир , а ограбена е филијалата на Македонски пошти на улицата Џон Кенеди .

Официјален извештај од МВР: Од поштата во Чаир крадците украле 13 милиони денари и заминале со веспи

Sky - 27.07.2013

Вчера изутрина, околу 07,20 часот во Скопје на ул.„Џ.Кенеди“, во пошта „Чаир“, од страна на 2 засега непознати лица облечени во комбинизони и вооружени со пиштоли извршено е разбојништво над ...

Разбојници ограбиле пошта и побегнале со веспи

Н.Македонија - 27.07.2013

Разбојници, облечени во работничка облека, упаднале во поштата и одзеле 13 милиони денари, пари за кои вчера никој немаше одговор дали се осигурени Поштата по увидот на полицијата беше затворена НОВ ...

Ограбена пошта во Чаир

Телма - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

200.000 евра украдени од поштата во Чаир

24 Вести - 26.07.2013

Филмски грабеж во поштата во Чаир. Двајца маскирани разбојниците одзеле околу 200.000 евра и со мотори-веспи побегнале во непознат правец.

Грабеж во поштата во Чаир – украдени 13 милиони денари

Канал5 - 26.07.2013

13 милиони денари украле двајца разбојници облечени во темни комбинезони и вооружени со пиштоли. Грабежот бил изврешн утрово, 20 минути по 7 часот. Филмски грабеж утринава во поштата во Чаир.

Разбојници со веспи ја ограбиле поштата во Чаир

Утрински - 26.07.2013

Повеќе од 210.000 евра се украдени во вчерашниот грабеж на подружница на „Македонска пошта“ Повеќе од 210.000 евра се украдени во денешниот филмски грабеж на подружница на „Македонска пошта“ во ...

Грабежот во Чаир во италијански стил, ограбувачите домашни „мајстори“

Дневник - 26.07.2013

Разбојниците што во класичен стил на италијанската мафија вчера ја ограбија експозитурата на „Македонска пошта“ на улицата Џон Kенеди во Чаир од каде што украле 200.000 евра по што избегале на веспи, ...

Ограбена пошта во Чаир

Алфа - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

Маскирани разбојници украле 200 илјади евра од пошта во Чаир

Inpress - 26.07.2013

Скопје, 26. јули 2013 (ИНПРЕС) Во поштата во Чаир, двајца маскирани разбојници одзеле околу 200.000 евра и со мотори-веспи побегнале во непознат правец.

Филмски грабеж во Чаир: Украдени 200.000 евра од поштата

Нетпрес - 26.07.2013

Двајца маскирани разбојниците одзеле околу 200.000 евра од поштата во Чаир и со мотори-веспи побегнале во непознат правец.

Со пиштол ограбиле пошта во Чаир и побегнале со 200.000 евра

+инфо - 26.07.2013

Облечени во тегет комбинизони и вооружени со пиштол, две сè уште непознати лица, утрово во 7.20 часот ја ограбиле поштата во Чаир, на улицата Џон Кенеди, јави Прес 24, повикувајќи се на полициски ...

Филмски грабеж на 13 милиони денари од чаирската пошта

Курир - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

Филмски грабеж во чаирската пошта

Сител - 26.07.2013

Двајца маскирани разбојници извршиле филмски грабеж во чаирската пошта. Влегле внатре и со пиштол се заканувале на вработените, а откако собрале околу 200 000 евра, избегале со веспа.

Маскирани разбојници украле повеќе од 210.000 евра од поштата во Чаир

Макфакс - 26.07.2013

Маскирани разбојници во петокот изутрината околу 7.30 часот украле повеќе од 210.000 евра од поштата во скопската населба Чаир, соопшти МВР.

Македонски пошти: Очекуваме полицијата да ги фати крадците

Нетпрес - 26.07.2013

Од Македонска пошта ја потврдува информацијата дека денеска во раните утрински часови, една од Работните единици на Македонска пошта, во Чаир, на улицата Џон Кенеди, беше цел на вооружен грабеж при ...

Македонска пошта: Бевме ограбени, полицијата да реагира

+инфо - 26.07.2013

Навистина во 7.20 часот е ограбена Македонска пошта во Чаир, на улицата Џон Кенеди, потврдија од единственото државно претпријатие за поштенски услуги, не кажувајќи колку пари им се украдени.

Филмски грабеж во пошта во Чаир - разбојниците однеле 13 милиони денари

Press24 - 26.07.2013

Облечени во тегет комбинизони и вооружени со пиштол, две се уште непознати лица, утрово во 7:20 ја ограбиле поштата во Чаир лоциарна на улицата Џон Кенеди.

ГРАБЕЖ ВО ЧАИР: Украдени повеќе од 200.000 евра од поштата (ФОТО)

Телеграф - 26.07.2013

Според кажувањата на вработените, од поштата биле одземени 13 милиони денари, по што крадците на мотори заминале во непознат правец Повеќе од 200.000 евра рано утрово околу 7.30 часот биле украдени ...

Ограбена поштата во Чаир

Сител - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони утрово во 7.20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на ул. Џон Кенеди во скопската општина Чаир.

Ограбена поштата во скопски Чаир, украдени 13 милиони денари

МКД - 26.07.2013

Оружен грабеж се случил рано утрово во скопски Чаир каде од поштата биле украдени 13 милиони денари. Како што информираа од полицијата, грабежот се случил десетина минути по 7 часот, откако ...

Ограбена пошта во Чаир

А1 On - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинизони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

Филмски грабеж на 13 милиони денари од чаирската пошта

Вечер Прес - 26.07.2013

Разбојниците вооружени со пиштоли влегле во поштата и од вработените одзеле 13 милиони денари по што побегнале на мотори. Од Македонски Пошти подетални информации ќе објават во текот на денот.

Разбојници украле 13 милиони денари од пошта во Чаир

Локално - 26.07.2013

Двајца маскирани разбоници вооружени со пиштол, утрово ја ограбиле поштата во Чаир на улицата Џон Кенеди. Тие влегле во поштата и заканувајќи се со пиштол од вработените одзеле 13 милиони денари и ...

Филмски грабеж во Чаир: Украдени 200.000 евра од поштата

Точка - 26.07.2013

Двајца маскирани разбојниците одзеле околу 200.000 евра од поштата во Чаир и со мотори-веспи побегнале во непознат правец.

Македонска пошта: Не ограбија, полицијата да им влезе во трага на разбојниците

Sky - 26.07.2013

Македонска пошта ја потврди информацијата дека денеска во раните утрински часови, во 7.20 часот, една од Работните единици на Македонска пошта, во Чаир, на улицата Џон Кенеди, беше цел на вооружен ...

Ограбена пошта во Чаир

Бриф - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

"Македонска пошта" олеснета за 13 милиони денари

Вечер Прес - 26.07.2013

Украдените пари биле за исплата на социјална помош, а допрва треба да се утврди како разбојниците го знаеле точното време кога ќе бидат донесени парите и канцеларијата каде се наоѓаат Двајца ...

Ограбена поштата во Чаир

Скопје инфо - 26.07.2013

Урово во 7:20 две се уште непознати лица облечени во тегет комбинизони и вооружени со пиштол ја ограбиле поштата во Чаир лоциарна на улицата Џон Кенеди.

Украдени 13 милиони денари од поштата во скопски Чаир

Sky - 26.07.2013

Рано утрово во скопски Чаир во вооружен грабеж од поштата биле украдени 13 милиони денари. Според полициски информации откако вработените ја отвориле поштата лоцирана на улицата Џон Кенеди утрово ...

Филмски грабеж во пошта во Чаир – украле 200 илјади евра

МК News - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата Џон Кенедии во скопската општина Чаир.

Повеќе од 200 илјади евра украдени од поштата во Чаир

Република - 26.07.2013

Повеќе од 200.000 евра рано утрово околу 7.30 часот биле украдени од поштата во скопски Чаир на улицата „Џон Кенеди“ објави порталот „Телеграф“.

Украдени 13 милиони денари од чаирската пошта

Денешен - 26.07.2013

Како што велат вработените од поштата, биле одземени околу 13 милиони денари, а крадците заминале во непознат правец. Повеќе од 200.000 евра рано утрово околу 7.30 часот биле украдени од поштата во ...

Украдени над 200 илјади евра од поштата во Чаир

Либертас - 26.07.2013

Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.

„Работници“ на веспи ја ограбиле поштата во Чаир

Н.Македонија - 26.07.2013

Две непознати лица облечени во тегет комбинизони, утрово во 7,20 ја ограбиле поштата во Чаир лоцирана на улицата Џон Кенеди Разбојниците влегле во поштата и заканувајќи се со пиштол од вработените ...

Разбојници ограбиле пошта во Чаир, украдени 200.000 евра

Идивиди - 26.07.2013

Скопје, 26 јули 2013 (МИА) - Двајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата „Џон Кенеди“ во скопската општина Чаир.