TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битолскиот судија кој го осуди Вранишковски, пронајден мртов во неговата канцеларија

Канал5 - 10.11.2005

Утринава околу девет часот и 30 минути судијата Мишко Стојковски е пронајден мртов во својата канцеларија во Апелациониот суд во Битола. Утринава околу девет часот и 30 минути судијата Мишко Стојковски е пронајден мртов во својата канцеларија во Апелациониот суд во Битола.

Почина битолскиот судија Мишко Стојковски

Време - 10.11.2005

ОД ИНФАРКТ, НА РАБОТНО МЕСТО Вчера во својот работен кабинет, во 9.30 часот, на 56-годишна возраст неочекувано почина апелацискиот судија од Битола Мишко Стојковски. Телото на починатиот судија го пронашол судскиот курир, а веднаш била спроведена истражна процедура од обвинител, полициска екипа и ...

Судијата Стојковски почина од срцев удар

Дневник - 10.11.2005

ВО АПЕЛАЦИСКИОТ СУД ВО БИТОЛА Битолскиот судија Мишко Стојковски (56) вчера ненадејно почина во својата канцеларија во Апелациониот суд во Битола. Мртвото тело на Стојковски го пронашол судскиот курир, а Брзата помош само утврдила дека судијата е веќе починат.

Починал во својата канцеларија судијата што го судеше Вранишковски

Утрински - 10.11.2005

Десетина дена по стапувањето на должност во Апелациониот суд во Битола Од битолската полиција истакнуваат дека судијата Мишко Стојковски (56) починал од природна смрт Судијата Мишко Стојковски (56) години е пронајден мртов во својата канцеларија во Апелациониот суд во Битола каде што започна со ...

Почина судија што го судеше Вранишковски

Вечер Прес - 10.11.2005

Вчера, околу 9 часот, во својата канцеларија во Апелациониот суд во Битола, ненадејно почина судијата Мишко Стојковски (56), судија што го водеше судскиот процес против расчинетиот владика Јован Вранишковски. Стојковски утрината дошол на работа, меѓутоа на никого од колегите не им се пожалил за ...

Судијата што го судеше Вранишковски починал од природна смрт

А1 - 09.11.2005

Денеска во својот работен кабинет во 9 часот и 30 минути неочекувано на 56-годишна возраст почина апелациониот судија од Битола Мишко Стојковски. Трупот на починатиот судија беше пронајден судскиот курир, а веднаш беше спроведена истражна процедура од обвинител, полициска екипа и специјалистички ...

Судијата починал од природна смрт

Макфакс - 09.11.2005

Битола Судијата Мишко Стојков (56), кој претпладнето е пронајден мртов во својата канцеларија во битолскиот суд, починал од природна смрт, соопштија полициски извори Мртвото тело на Стојков го пронашол судскиот курир, кој по неколкуте неуспешни обиди да го добие на телефон, отишол до канцеларијата ...

Судијата што го судеше Вранишковски пронајден мртов

Макфакс - 09.11.2005

Битола Судијата Мишко Стојков (56), кој го водеше случајот против расчинетиот владика на МПЦ Јован Вранишковски, претпладнето е пронајден мртов во својата канцеларија, јавува Макфакс од Битола. Мртвото тело на Стојков го пронашол судскиот курир, кој по неколкуте неуспешни обиди да го добие на ...