TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца загинати во судир меѓу автомобил и товарен воз

Време - 14.02.2005

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА Четириесетгодишниот Марјан Богески и неговиот внук Александар Богески (20) настрадале кога товарен воз удрил во нивниот автомобил додека ја минувале пругата на железнички премин, завчера, кај прилепското село Тројкрсти.

Двајца загинати во смачкана "застава 101"

Вест - 14.02.2005

НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА ПРИЛЕП - БИТОЛА КАЈ СЕЛОТО ТРОЈКРСТИ Марјан Богоески (39) и внук му Александар (19) од Чепигово, кои се враќале дома од пазарот во Тополчани со автомобил, не го преживеале стравотниот удар на товарниот воз 34903 на необезбедениот железнички преми Завчера во 11.45 часот на пругата ...

Воз смачкал автомобил и двајца патници

Дневник - 14.02.2005

ПРИЛЕП Товарен воз смачкал автомобил со двајца патници завчера попладнето, на железничкиот премин кај прилепското село Тројкрсти. Во тешката несреќа загинале Марјан Богоески (40) и неговиот внук Александар (19) од прилепското село Чепигово.

Во железничка несреќа загинаа две лица

Вечер - 14.02.2005

На железничкиот премин кај прилепското село Тројкрсти, во саботата околу пладне, животот го загубија Марјан (40) и Александар (20) Богески од прилепското село Чепигово. До несреќата дошло кога товарен воз, број 34 903, што сообраќал на патниот правец Прилеп-Битола, удрил во автомобил "застава101" ...