TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар и натаму единствен без победа во Лига Европа...

Н.Македонија - 25.11.2017

На гостувањето во Санкт Петербург, Вардар загуби од Зенит со 1-2 Фудбалерите на Вардар го претрпеа и петтиот пораз во Лига Европа (ЛЕ), група Л, на гости од Зенит во Санкт Петербург, 1-2. Зенит ја оправда фаворитската улога, даде два гола, плус и не ...

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Канал5 - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен во рамките на 5.коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Италијанскиот тренер на клупата на рускиот тим Роберто Манчини со пофалби за ...

Вардар продолжува како најслаба екипа во Лига Европа

Алсат-М - 24.11.2017

Екипата на Вардар не успеа да приреди изненадување ниту на петтиот натпревар од групата фаза во Лига Европа. Тие вчера во Петербург беа поразени од Зенит со резултат од 2:1, што беше петти пораз во исто толку одиграни средби.

Блажевски: Ќе бев среќен ако мојот погодок донесеше бод

ТВ21 - 24.11.2017

Вардар имаше негатива од 2:0 на гостувањето на „Зенит Арена“ во Санкт Петербург после првото полувреме, и одбранет пенал на Гачевски. Во второто полувреме добрата игра на екипата на Чедомир Јаневски беше крунисана со гол, кој го постигна Дејан ...

Ле:пораз на ВАРДАР, евро гол на Блажевски

Телма - 24.11.2017

Вардар запиша нов пораз, Зенит и Реал Сосиедад се дел од 16 екипи, кои имаат обезбедено пласман во нокаут фазата во Лига Европа после 5.коло. Македонскиот првак синоќа загуби со 2-1 на гостувањето во Санкт Петербург,но прикажа подобра игра од ...

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Канал5 - 24.11.2017

Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на гостувањето кај Зенит во натпреварот од 5.коло од групата Л од Лига Европа. Ова е вкупно петти пораз за „црвено-црните“ во групата, но изразен е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Курир - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен во рамките на 5. коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Италијанскиот тренер на клупата на рускиот тим Роберто Манчини со пофалби за ...

Јаневски задоволен од играта: Во второто полувреме бевме добри, штета што голот дојде доцна

Спортклуб - 24.11.2017

Шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски по натпреварот со Зенит во Санкт Петербург кој што Вардар го загуби минимално со 2:1, истакна дека е задоволен од играта која ја прикажаа неговите избраници.

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Нетпрес - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во Групата Л од Лига Европа откако во четвртокот вечерта на домашен терен во рамките на петтото коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1.

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

А1 On - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен во рамките на 5. коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Италијанскиот тренер на клупата на рускиот тим Роберто Манчини со пофалби за ...

Блажевски: Ќе бев посреќен убавиот гол да донесеше барем бод

Вардар - 24.11.2017

Вардар имаше негатива од 2:0 на гостувањето на „Зенит Арена“ во Санкт Петербург после првото полувреме, и одбранет пенал на Гачевски. Во второто полувреме добрата игра на нашиот тим беше крунисана со гол, кој што за жал, дојде предоцна за да се ...

Блажевски: Ќе бев уште посреќен мојот гол да донесеше барем бод

Gol.mk - 24.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, синоќа со 2-1 беше поразен од Зенит во претпоследното коло на Лига Европа, но погодокот на Дејан Блажевски ќе се памети уште долго. Прекрасен погодок на вардаровиот напаѓач, кој што по нафрлената топка од ...

Јаневски: Одбранетиот пенал ни даде елан, но голот дојде доцна

Нова ТВ - 24.11.2017

Фудбалерите на Вардар запишаа нов, петти, пораз во дебитантското учеството во групната фаза во Лига Европа. Освојувачот на УЕФА купот и Суперкупот од 2008 го совлада македонскиот првак со 2:1 и остана на лидерската позиција во Л конкуренција и ...

Мевља: Вардар сега ни беше сериозен противник

SportMedia - 24.11.2017

Стоперот на Зенит, Миха Мевља ја пофали играта и борбеноста на играчите на Вардар и истакна дека овојпат скопјани му пружија достоен отпор на клубот од Санкт Петербург. За разлика од мечот во Скопје, кој беше прв и историски за Вардар во фаза по ...

Убав е голот на Блажевски - Лодигин си знае дека вреди за два, Шатов вели, се брои како еден (Фото)

SportMedia - 24.11.2017

Вардар ретко ги тресе мрежите во дебитантскиот настап во Европа Лигата, но барем двата гола што досега ги постигна во Л групата беа вистинско ремек-дело. И двата се на гостински терен. Фелипе со мајсторски лоб погоди во Трондхајм, а вчера Блажевски ...

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Сител - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен во рамките на 5. коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Италијанскиот тренер на клупата на рускиот тим Роберто Манчини со пофалби за ...

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Сител - 24.11.2017

Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Лига Европа претрпе пораз вечерва „црвено-црните“ загубија 2:1 од руската екипа Зенит. Зенит на полувреме имаше водство од 2:0, а Вардар во последната минута преку Дејан Блажевски го намали ...

Блажевски: Среќен сум за голот, не се посрамотивме во Санкт Петербург

SportMedia - 24.11.2017

Дејан Блажевски постигна прекрасен гол против Зенит, со волеј од 16 метри, а напаѓачот на Вардар вели дека ќе беше уште поубаво, ако неговиот погодок му донесеше на македонскиот првак еден бод.

„Вардарци“ од авион на тренинг: Мислите веднаш кон Струмица…

Екипа - 24.11.2017

Нема одмор за „вардарци“. „Црвено-црната“ експедиција утрово пристигна во Скопје од гостувањето во Санкт Петербург и по само неколку часа денеска веднаш ги почна подготовките за престојниот натпревар против Академија Пандев.

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

+инфо - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигна четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Екипата на Зенит ја постигна четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен ...

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Сител - 24.11.2017

Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на гостувањето кај Зенит во натпреварот од 5.коло од групата Л од Лига Европа. Ова е вкупно петти пораз за „црвено-црните“ во групата, но изразен е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Блажевски: Ќе бев уште посреќен ако мојот гол донесеше барем бод

24Фудбал - 24.11.2017

Офанзивецот на Вардар е среќен поради голот против Зенит, но вели бод ќе го направело уште пресреќен. Вардар со пораз од 2-1 се врати на гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Слатки Русинки го гледаа Вардар и си правеа селфи на „Крестовски“ (ФОТО)

Sport 1 - 24.11.2017

Натпреварот Зенит - Вардар го гледаа, речиси, 40.000 луѓе на „Крестовски“ во Санкт Петербург, за разлика од Скопје, каде што имаме проблеми да ја наполниме јужна трибина од „Филип Втори“. Русите имаат луксуз да селектираат кои селфи-фотографии од ...

Бујрум „паричка“, Вардар чести - Ривалите на македонскиот првак си ќарија дополнителни 1,8 милиони евра

SportMedia - 24.11.2017

Вардар имсе погоди на ривалите во Л групата, а петте порази досега на македонскиот првак дополнително ја наполнија касата на Зенит, Реал Сосиедад и на Розенборг за 1,8 милиони евра. Секоја победа во фазата по групи се вреднува со сума од 360 илјади ...

УЕФА ќе го казнува Зенит за расизам на дуелот со Вардар!

Gol.mk - 24.11.2017

Европската куќа на фудбалот УЕФА отвори постапка против рускиот гигант Зенит за недолично однесување на публиката на натпреварот против Вардар во Лигата на Европа. Во соопштението на УЕФА се вели дека се отпочнува постапка против Зенит за расистичко ...

ФОТО: Руските убавици блескаа во полн сјај на трибини на дуелот со Вардар

Gol.mk - 24.11.2017

Рускиот гигант Зенит имаше голема поддршка на дуелот против Вардар во Лигата на Европа, а на стадионот „Петровски“ имаше и многу припаднички на понежниот пол. Прекрасните девојки блескаа во полн сјај, па така, официјалната интернет-страница на ...

Евроголот на Блажевски недоволен да се избегне поразот од Зенит (Видео)

Слободен Печат - 24.11.2017

Фудбалерите на Вардар претрпеа нов пораз во групната фаза од Лигата на Европа. На гостувањето во Санкт Петерсбург, „црвено-црните“ загубија од Зенит со 2-1. За разлика од претходните натпревари, тимот на Чедомир Јаневски одигра далеку подобро, ...

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Локално - 24.11.2017

Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на гостувањето кај Зенит во натпреварот од 5.коло од групата Л од Лига Европа. Ова е вкупно петти пораз за „црвено-црните“ во групата, но изразен е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија

Точка - 24.11.2017

Вардар го забележа и петтиот пораз во петтото коло од групната фаза во Лигата на Европа, со тоа што оваа вечер во Русија се прикажа доста подобро светло во споредба со другите четири меча на кои претрпе убедливи порази.

Јаневски задоволен од учинокот на тимот во вториот дел

Локално - 24.11.2017

Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Лига Европа претрпе пораз „црвено-црните“ загубија 2:1 од руската екипа Зенит. Зенит на полувреме имаше водство од 2:0, а Вардар во последната минута преку Дејан Блажевски го намали водството ...

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Идивиди - 24.11.2017

Екипата на Зенит ја постигнаа четвртата победа во групата Л од Лига Европа откако синоќа на домашен терен во рамките на 5. коло го победи македонскиот првак Вардар со 2:1. Италијанскиот тренер на клупата на рускиот тим Роберто Манчини со пофалби за ...

Јаневски: Доцна дадовме гол на Зенит

ТВ21 - 23.11.2017

Вардар запиша уште еден пораз во Лигата на Европа од Зенит, што беше петти во ова натпреварување. Стратегот на „вардарци“, Чедомир Јаневски беше задоволен од прикажаната игра на својата екипа, потенцирајќи дека играчите прикажале подобра партија од ...

Вардар по изненадување во Санкт Петербург

Канал5 - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт Петербург му гостува на Зенит во 5.коло од Лигата на Европа. „Црвено-црните“ ќе се обидат да дојдат до првиот бод во второто по квалтет клупско европско ...

Вардарци нема да чуваат 0-0 против Зенит, ќе се обидат да постигнат гол и да освојат бод(ови)

24 Вести - 23.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак Вардар, вечер на гостински терен против Зенит, ќе го одиграат петтиот и претпоследен натпревар во лигата на Европа. Нема потреба за мерење на квалитетот и силите, кога е јасно кој каде е сместен на скалата на ...

Вардар немоќен во Русија: Нов пораз од Зенит за „црвено-црните“

ТВ21 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар, доживеа уште еден пораз во Лигата на Европа и со тоа го продолжи очајниот настап во ова натпреварување. Тимот на Чедомир Јаневски беше послаб противник од рускиот гигант, кој ги максимално ги искористи своите шанси.

(ВИДЕО) Вардар губи, ама дава евроголови во Лига Европа

Фокус - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар го доживеа и петтиот пораз од исто толку натпревари во Лига Европа, но повторно постигна еврогол. Вардар загуби од Зенит со 2-1, со прекрасниот погодок на Дејан Блажевски во судиското продолжение.

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит (2-1), Блажевски постигна еврогол

24 Вести - 23.11.2017

И по пет одиграни кола во фудбалската Лига на Европа, македонскиот првак Вардар останува без освоени бодови. Руски Зенит кој е сиурен лидер во групата, уште еднаш се потврди како апсолутен фаворит и не им дозволи на црвено-црните да му се ...

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Канал5 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот меч во групната фаза на Лига Европа. Чедомир Јаневски тренерот на Вардар, се реши натпреварот да го започне со искуени фудбалери. Јаневски во стартните единаесетмина му даде предност на ...

Триесет вардарови навивачи наспроти 45 илјади Руси!

Sport 1 - 23.11.2017

Рускиот гигант Зенит од Санкт Петербург очекува денеска најмалку 45 илјади гледачи на стадионот „Крестовски“, откако големи редици и неверојатен интерес имаше во градот вчера за да се дојде до вредното парче хартија .

Надвор поларно, на стадионот пролет: Вардар ќе игра на плус 20 степени!

Sport 1 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 19 часот ќе го одигра петтиот свој меч во дебитантската сезона во Лига Европа и тоа на гости во Санкт Петербург, кај веќе пласираниот Зенит, кој уште во минатото коло обезбеди пролетни елиминации во второто по ...

Вардарци ќе измрзнат на минус 10 степени

SportMedia - 23.11.2017

Смрзнувачка е во рускиот град Санкт Петербург, утрово. Во градот каде Вардар вечерва ќе игра против Зенит, во Лигата на Европа, моменталната температура е минус 4 степени, но се чувствува (real feеl) како да е минус 10.

Манчини ги одмора сите „ѕвезди“ против Вардар

Екипа - 23.11.2017

Зенит е прв на табелата во групата од Лигата на Европа, Вардар убедливо последен, а лесната победа од 0-5 среде Скопје му дава за право на Роберто Манчини да очекува сличен исход и на денешниот дуел во Санкт Петербург.

Надвор минус 10, Вардар ќе игра на плус 20, пред полн стадион

SportMedia - 23.11.2017

Вардаровите играчи не треба да се плашат дека ќе измрзнат во Русија. Иако времето во Санкт Петербург моментно е минус 4 степени, но се чувствува како да е минус 10, домаќините најавија дека нема потреба од страв поради временските услови.

Зенит пред мечот со Вардар на стадионот ќе го прикаже филмот „Марадона“ од Емир Кустурица

Спортклуб - 23.11.2017

Руски Зенит се реши да ги почести своите фанови кои во живо ќе го следат мечот од Европа лига против нашиот Вардар. Клубот објави дека сите навивачи со купена карта ќе може два часа пред почетокот на мечот кој се игра од 19.00 часот, да дојдат на ...

Вардар ќе има идеални услови на „Крестовски“, Зенит ќе го затвори кровот на стадионот

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар ќе има идеални услови за фудбал на вечерашниот меч од Лигата на Европа против Зенит. На велелепниот стадион „Крестовски“ во Санкт Петербург, нема да се почувствува страшната зима која владее во Русија, затоа што Зенит ...

За Зенит - Вардар има редици за карти како да е финале

Оff.net - 23.11.2017

Составот на Роберто Манчини со кој Вардарци минаа лошо на првиот дуел во Скопје е сигурен патник во нокаут фаза од Лига Европа. Македонскиот претставник има 0 бодови и не претставува некоја опасност за рускиот гигант, но домашните навивачи направија ...

Вардаровите бои се појавија во фан-шоповите низ Санкт Петербург! (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2017

Зенит е екипа од висок европски калибар, а таквите ги следи и врвен маркетинг. Иако е Вардар, а не некоја екипа од Западна Европа, во главниот фан-шоп во Санкт Петербург и низ неколку други веќе се појавија шалови со логото на Вардар.

Мечот Зенит - Вардар ќе го пренесуваат 66 земји во светот

Оff.net - 23.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак вечерва од 19 ќе се обидат да го освојат првиот бод во Лига Европа и тоа на тешкиот фронт против Зенит Санкт Петербург. Дуелот во земјава ќе го пренесува МРТ на првиот канал, а во Русија МачТВ и тоа со различни ...

Вардар мора да има идеја и храброст: За бод(ови) во Лига Европа треба многу повеќе од само желба

Sport 1 - 23.11.2017

По четири неуспешни приказни во дебитантската сезона во големото друштво во Лига Европа и со само еден постигнат гол, македонскиот шампион Вардар денеска ќе ја има претпоследната шанса да покаже дека има квалитет против фаворизираниот Зенит во Санкт ...

Вардар во Санкт Петерсбург во потрага по првите историски бодови

Спортклуб - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва од 19:00 часот треба да го одигра својот петти натпевар од историската дебитантска сезона во Лига Европа и тоа на гости во Санкт Петербург, кај рускиот гигант Зенит чиј пласман во следната фаза од Лига ...

Вардар на мегдан со Зенит: Може ли да се обели образот во Лигата на Европа?

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар вечерва (19 часот) го игра петтиот натпревар од Лигата на Европа на гости во Санкт Петербург против силниот руски тим Зенит. Со надеж дека „црвено-црните“ конечно ќе одиграат квалитетен меч во групната фаза, Чедомир ...

Втор пат во историјата Вардар ќе игра на затворен стадион

Вардар - 23.11.2017

Стадионот во Санкт Петербург, или како што популарно го нарекуваат „Крестовски“, вечерва ќе го пречека тимот на Вардар. Натпреварот со Зенит започнува во 19 часот, а овој ќе биде втор пат во историјата „црвено-црните“ да одиграат еден натпревар на ...

Вардар вечерва ќе игра на затворен стадион

24Фудбал - 23.11.2017

Стадионот на Зенит, „Крестовски“ каде што вечерва ќе гостува Вардар ќе биде со затворен кров па фудбалерите на теренот нема да ги почувствуваат минусните температури во Русија. Вардар вечерва му гостува на Зенит во петтото коло од Лига Европа каде ...

(ФОТО) Ултрамодерниот „Крестовски“ ги пречекува Вардарци

Спортклуб - 23.11.2017

Вардар вечерва ќе има чест да заигра на еден од најубавите и најмодерни стадиони во Европа. Новиот дом на рускиот великан Зенит од Санкт Петерсбург, „Крестовски“ е ултрамодерна фудбалска арена која е изградена за потребите на Светското првенство кое ...

Вардар на „Крестовски“ ќе игра на затворен покрив - по втор пат во историјата (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2017

Фудбалскиот клуб Вардар за втор пат во својата историја ќе игра еден натпревар на стадион со затворен покрив. Така ќе биде вечерва на „Крестовски“ против Зенит во рамки на Лигата на Европа.

Вардар ќе ги фати сите временски зони, мечот со Зенит ќе се гледа и на Камчатка во 6 часот наутро

SportMedia - 23.11.2017

Мечот меѓу Зенит и Вардар ќе се гледа во живо во 66 земји, а најинтересна е ситуацијата во Русија, која има неколку временски зони, одвоени во разлика од 9 часа. Така мечот што е закажан во 19 часот по средноевропско време, во Санкт Петербург е 21 ...

Мечот Зенит - Вардар ќе го гледаат и во Белизе! (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2017

Гостувањето на Вардар кај Зенит, можеби ќе биде скриено од небото, но ќе биде отворено пред светот. Натпреварот им е најинтересен на Русите и на Македонците, но ќе биде пренесуван дури во 66 земји од цел свет.

Јаневски со една измена во тимот кој загуби во Шпанија! (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 19 часот гостува во Санкт Петербург кај рускиот гигант Зенит во петтото коло во групата Л во Лига Европа, а на стадионот „Крестовски“, вардаровиот тренер Чедомир Јаневски ќе истрча со речиси истиот состав со ...

Јаневски пикираше, Вардар по изненадување во Санкт Петербург

24Фудбал - 23.11.2017

Македонскиот првак во нов обид за први бодови во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар вечерва гостува кај руски Зенит во Санкт Петербург во петтото, претпоследно коло од групата „Л“, ова ќе биде втора пресметка помеѓу овие две екипи откако во ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Вардар со познат лик, Зенит ги одмора првотимците

Gol.mk - 23.11.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски, го објави тимот со кој ќе му се спротистави на Зенит во рамки на петтото коло од Лигата на Европа, на дуел кој ќе се игра во Русија. Вардар ќе игра во познат лик, со истите играчи што беа дел од претходните ...

Официјални состави: Зенит напаѓа со Ѕјуба, Ригони и Полоз…Јаневски без репрезентативците во одбрана

Екипа - 23.11.2017

Познати се офицјалните состави на Зенит и на Вардар, во пресрет на мечот од петтото коло во групната фаза од Лигата на Европа. Роберто Манчини, според најавите, направи одредени промени во составот и им дава шанса на резервистите, па во нападот ќе ...

Вардар со Итало во напад ќе атакува на сензација против Зенит, домаќините без Кокорин во стартната постава

SportMedia - 23.11.2017

Чедомир Јаневски ќе се обиде повторно со поофанзивен состав да му се спротивстави на Зенит, вечерва на „Крестовски" стадионот од 19 часот, а домаќините како што и најави Роберто Манчини ќе бидат во комбиниран состав, без најдобриот стрелец ...

Вардар гостува во Русија – Познат СОСТАВОТ!

Спортски - 23.11.2017

Вечерва со почеток 19:00 часот македонскиот шампион Вардар ќе го игра натпреварот против Зенит на гостински терен во рамките од петото коло во Лигата на Европа. Ова е составот со кој црвено – црните ќе настапат во ...

Составот со кој Вардар ќе игра вечерва против Зенит

Вардар - 23.11.2017

Стручниот штаб на Вардар го одреди првиот состав и резервите за вечерашниот дуел против Зенит кој што ќе се игра на стадионот во Санкт Петербург со почеток во 19 часот. На голот на Вардар после три меча пауза ќе биде Филип Гачевски.

Неколку интересни факти поврзани со мечот Зенит - Вардар

Вардар - 23.11.2017

Вечерва на стадионот „Крестовски“ во Санкт Петербург, Зенит ќе го пречека тимот на Вардар. Ова ќе биде само втора меѓусебна пресметка на овие два тима, откако првата во Скопје заврши со убедлив триумф на рускиот тим со 5:0.

Марадона и Кустурица, како предигра и журнал на мечот Зенит - Вардар (Видео)

SportMedia - 23.11.2017

Филмот на познатиот режисер Емир Кустурица за една од најголемите светски фудбалски ѕвезди, Диего Армандо Марадона се емитува сега на „Крестовски" стадионот во Санкт Петербург, како предигра на мечот од Европа Лигата меѓу Зенит и Вардар.

СОСТАВИ: Формацијата останува иста, но Јаневски ги смени играчите

Спортклуб - 23.11.2017

Екипата на Вардар вечерва од 19:00 часот ќе го одигра петтиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Вардарци гостуваат кај екипата на Зенит на „Крестовски“ стадионот во Санкт Петерсбург.

Лига на Европа, ГРУПА „Л“, 5. коло: Зенит - Вардар 2:1 (КРАЈ)

Вардар - 23.11.2017

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ! Вардар доживеа минимален пораз од Зенит на гостувањето во Санкт Петербург. Нашиот тим одигра одлично во вториот дел, и како „награда“ дојде прекрасниот погодок во финишот од средбата на Блажевски.

Вардар во строј, да се изненади руската машинерија (Фото)

SportMedia - 23.11.2017

Вардарци се веќе на теренот на „Крестовски" подготвени за нов меч со Зенит. Дуелот од петтото коло во Л групата почнува за десет минути. Вардарци се „построени“ како под команда и подготвени за сензација против фаворитот и лидер во ...

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Курир - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот меч во групната фаза на Лига Европа. Чедомир Јаневски тренерот на Вардар, се реши натпреварот да го започне со искуени фудбалери. Јаневски во стартните единаесетмина му даде предност на ...

ВИДЕО: Атрактивна асистенција на Џуба, Вардар издржа само 16 минути во Русија

Gol.mk - 23.11.2017

Рускиот фудбалски великан Зенит по само 16 минути има предност во Лигата на Европа во дуелот против Вардар (1-0). Македонскиот првак беше стабилен, но при една контра - потклекна. Џуба направи атрактивна асистенција со пета крај Новак, а топката ...

Вардар издржа 16 минути: Полоз прв ја тресе мрежата на Гачевски (ВИДЕО)

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар издржа само 16 минути на „Крестовски“ со почетниот резултат. Зенит поведе со голот на Дмитри Полоз, кој со силен шут откосо од десната страна успеа да го совлада Филип Гачевски.

Зенит и со комбиниран тим не е лош, Полоз погоди за 1:0 (Видео)

SportMedia - 23.11.2017

Дмитри Полоз погоди во 16. минута за Зенит и најави ново тешко искушение за Вардар во Европа Лигата Дмитри Полоз погоди во 16. минута за Зенит и најави ново тешко искушение за Вардар во Европа Лигата.

ВИДЕО: Гачевски го прочита Џуба, одбрани пенал во Санкт Петерсбург

Gol.mk - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар можеше да има негатива од два гола на натпреварот против Зенит, но голманот Филип Гачевски беше на висината на задачата и одбрани удар од белата точка. Евгениј Новак беше невнимателен и направи прекршок во шеснаесетникот, а ...

Гачевски му одбрани пенал на Дзјуба (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.11.2017

Вардаровиот голман го прочита фудбалерот на Зенит. Непишано фудбалско правило е тој врз кој е направен прекршокот за пенал во казнениот простор да го отстапи местото на друг во изведувањето на ударот од белата точка, а Дзјуба му пркосеше на ова ...

Гачевски одбрани пенал против Зенит (ВИДЕО)

Екипа - 23.11.2017

Голманот на Вардар, Филип Гачевски, успеа да одбрани пенал на мечот против Зенит. Во 27.минута, при резултат 1-0 за рускиот тим, беше досуден пенал за Зенит по стартот на Евгениј Новак над Артем Ѕјуба, а истиот напаѓач не успеа да реализира.

Видео: Гачевски победник против Џуба, Зенит не реализираше пенал!

Спортски - 23.11.2017

Вардар во овој момент го игра натпреварот против Зенит во рамките од петото коло во Лигата на Европа, а во овој натпревар се истакна голманот на Вардар, Филип Гачевски кој го одбрани пеналот на Џуба во 26 минута од ...

(ВИДЕО) Спречен потоп во првото полувреме: Гачевски му одбрани пенал на Џјуба!

Спортклуб - 23.11.2017

Екипата на Вардар во моментов го игра својот натпревар од петтото коло во Лигата на Европа против Зенит на гостински терен. Вардарци изгледаат многу подобро на овој натпревар, за разлика од претходните мечеви кога немаа ниту игра ниту желба за ...

Гачевски го остави Вардар во игра – му одбрани пенал на Ѕјуба (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.11.2017

Голманот на Вардар, Филип Гачевски го ги остави црвено-црните во игра за подобар резултат, откако во 26-та минута му одбрани пенал на Артем Ѕјуба, откако Евгениј Новак го собори истиот играч во шеснаесетникот.

Гачевски одбрани пенал и спречи најава за нова катастрофа на Вардар (Видео)

SportMedia - 23.11.2017

Филип Гачевски му одбрани пенал на Артем Ѕјуба во 27. минута и го спаси Вардар од негатива од два гола по една четвртина од мечот Филип Гачевски му одбрани пенал на Артем Ѕјуба во 27. минута и го спаси Вардар од негатива од два гола по една ...

ВИДЕО: Вардар греши, Зенит казнува - мајсторски гол на Ригони

Gol.mk - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар пред крајот на првото полувреме има негатива од два гола против Зенит (2-0), со ефектен гол кој го постигна аргентинскиот интернационалец Емилијано Ригони. Демири направи грешка на средината од теренот, а Зенит ја зеде ...

Ригони со проектил го совлада Гачевски, 2-0 на полувремето (ВИДЕО)

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар губи со 2-0 по првото полувреме на гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во рамките на петтото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Емилијано Ригони со прекрасен удар од 17 метри вторпат ја затресе мрежата на ...

Видео: Ригони со мајсторија ја казни грешката на Демири

Спортски - 23.11.2017

Вардар во Русија на полувреме заминува со негатива од 2:0. Стрелец на вториот гол беше Италијанецот Ригони кој со прекрасен удар од далечина го совлада ...

Полувреме: Зенит со водство, Вардар нешто подобар во однос на претходните натпревари, Гачевски одбрани пенал (ФОТО + ...

24Фудбал - 23.11.2017

Полувреме на средбата во Санкт Петербург на арената „Крестовски“. Вардар има негатива од 2-0 на полувремето од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во рамките на петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Пак „Тешкото“ за Вардар, Зенит води со 2:0 и промаши пенал (Видео)

SportMedia - 23.11.2017

Вардар повторно игра лошо и пак е пред катастрофа, нова против Зенит во Европа Лигата. Во меч од петтото коло во Л групата во Санкт Петербург домаќините водат со 2:0 по првиот дел, а промашија и пенал.

Вардар пружи отпор, ама не успеа да избегне петти пораз во Европа (Видео)

Спортски - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва гостуваше кај Зенит во Санкт Петербург во рамки на петтото коло од Лига Европа. Вардар го загуби и петтиот меч во Европа со 2:1. Иако македонскиот шампион за разлика од сите останати дуели досега, одигра на едно ...

ВИДЕО: Блажевски со гол за паметење, Вардар минимално поразен кај Зенит

Gol.mk - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доживеа и петтиот пораз во петтиот натпревар од Лигата на Европа. Избраниците на Јаневски потклекнаа во Русија, каде загубија од комбинираниот Зенит со 0-2 (0-2).

Ништо од Вардар и во Санкт Петербург: Зенит не се намачи многу за нова победа (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар ја запиша и петтата „нула“ во својата дебитантска сезона, иако повторно имаше само желба за да ја изненади Европа, па Зенит во Санкт Петербург рутински забележа триумф со 2-1 во групата Л во Лига Европа.

Вардар покажа заби, Блажевски со гол за најавните шпици, црвено-црните со кренати глави по поразот од Зенит (ФОТО + ...

24Фудбал - 23.11.2017

Вардар рамноправен на гостувањето кај Зенит во Санкт Петерзбург, но со пораз се враќа од овој меч во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа. Македонскиот првак со пораз од 2-1 се враќа од гостувањето кај рускиот гигант, но овој ...

Зенит победи, но Блажевски фантастично погоди на „Крестовски“ (ВИДЕО)

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар го загуби и петтиот натпревар во групата од Лигата на Европа, откако на „Крестовски“ во Санкт Петербург доживеа минимален пораз (2-1) од рускиот Зенит. Но, Вардар успеа да постигне прекрасен погодок во самиот финиш, кога ...

(ВИДЕО) Еврогол на Блажевски, Вардар не се посрами во Русија

Спортклуб - 23.11.2017

Вардар, сепак, можеше многу подобро во Лигата Европа од она што го прикажа во своето деби во ова натпреварување. Доказ за тоа е денешниот натпревар против Зенит во Сант Петерсбург каде македонскиот првак загуби со 1-2 во едно од своите најдобри ...

ВИДЕО: Блажевски во Русија како Фелипе во Норвешка - Вардар се претплати за евроголови!

Gol.mk - 23.11.2017

Дејан Блажевски сигурно долго ќе се сеќава на мечот во Русија против Зенит. Вардаровиот напаѓач го постигна првиот гол во евро-куповите оваа сезона и го ублажи поразот на македонскиот првак во Санкт Петерсбург.

На Исток ништо ново, Вардар пак загуби од Зенит (Видео)

SportMedia - 23.11.2017

Вардар го доживеа петтиот пораз во првото учество во Европа Лигата, а како утеха е што го постигнаа вториот гол во поразот од Зенит со 1:2. Гостите и нивните навивачи ќе го паметат голот на Дејан Блажевски, вистински убавец со волеј од далечина, но ...

Достоен пораз на Вардар

Оff.net - 23.11.2017

Актуелниот шампион на Македонија за нијанса го поправи впечатокот во играта од првиот дуел во Скопје, но не успеа да стигне до бодови ниту во петтиот обид од групната фаза во Лига Европа. Зенит - Вардар конечни 2:1.

Вардар во храбра игра поразен од Зенит (ВИДЕО)

МКД - 23.11.2017

Вардар во едно многу подобро издание од претходните натпревари доживеа уште еден пораз, загуби на гостувањето кај Зенит со 2-1, Блажевски беше стрелец на вториот гол за црвено-црните во Лига Европа.

Минимален пораз на Вардар од Зенит во Санкт Петербург

Вардар - 23.11.2017

Уште еден пораз на Вардар во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа. Зенит вечерва ја оправда фаворитската улога, и го совлада нашиот тим на стадионот на Зенит во Санкт Петербург.

Јаневски: „Да, Самсоненко е Русин, но тој направи многу за спортот во Македонија“

Sport M - 23.11.2017

„Да, добро сте информирани, нашиот сопственик Сергеј Самсоненко е од Русија. Тој прави многу не само за фудбалот туку воопшто за спортот во Македонија. Ги има и ракоментите клубови, кои се во моментов едни од најдобрите во Европа, и е заслужен за ...

Вардар по вторпат во историјата ќе игра на затворен стадион

Gol.mk - 23.11.2017

Стадионот во Санкт Петербург, или како што популарно го нарекуваат „Крестовски“, вечерва ќе го пречека тимот на Вардар. Натпреварот со Зенит започнува во 19.00 часот, а овој ќе биде втор пат во историјата „црвено-црните“ да одиграат еден натпревар ...

(ВИДЕО) Вардар ретко дава голови, ама кога дава…

Спортклуб - 23.11.2017

По пет одиграни натпревари, Вардар има само два постигнати гола во Лигата Европа.. Два, ама какви. И двата во финишот од натпреварите. Хуан Фелипе погоди во судиското продолжение од мечот против Розенборг во стилот на Диего Марадона.

ВИДЕО: Ојарзабал го освои Трондхајм, Сосиедад ќе го предизвика Зенит за првото место

Gol.mk - 23.11.2017

Фудбалерите на Реал Сосиедад останаа во игра за првото место во групата Л на Лига Европа и ако го совладаат Зенит за две недели на „Аноета“, ќе го освојат првото место во групата. На победата на Зенит над Вардар од 2-0, Баскијците на Еузебио, ...

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија (Видео)

Дерби - 23.11.2017

Вардар го забележа и петтиот пораз во петтото коло од групната фаза во Лигата на Европа, со тоа што оваа вечер во Русија се прикажа доста подобро светло во споредба со другите четири меча на кои претрпе убедливи порази.

Вардар не освојува бодови, ама барем дава евроголови (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.11.2017

Хуан Фелипе доби сериозна конкуренција во Дејан Блажевски за најубав гол на Вардар во Лига Европа, откако и вториот погодок во деби сезоната на црвено-црните во големото друштво беше вистинско голчиште.

Прекрасниот гол на Блажевски против Зенит (ВИДЕО)

МКД - 23.11.2017

Вардар загуби на гостувањето кај Зенит но со крената глава си заминува од Русија, круна на добрата игра беше прекрасниот гол на Дејан Блажевски во судиското продолжение од натпреварот. Вардар го одигра својот најдобар натпревар во Лига Европа иако и ...

Спектакуларниот гол на Шиле против Зенит како увертира за триумф против Розенборг! (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.11.2017

Офанзивецот на црвено-црните постигна гол за паметење против рускиот гигант. Македонскиот првак доживеа пораз на гостувањето кај Зенит во петтото, претпоследно коло од групата „Л“ од Лига Европа со 2-1, но воопшто не ’ разочара, туку напротив, ...

ЛЕ: Пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Стандард - 23.11.2017

Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на гостувањето кај Зенит во натпреварот од 5.коло од групата Л од Лига Европа. Ова е вкупно петти пораз за „црвено-црните“ во групата, но изразен е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Јаневски: Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија, одлуката за најстрога казна беше сомнителна

24Фудбал - 23.11.2017

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на своите фудбалери. Вардар со пораз од 2-1 се враќа од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Манчини: Најважно е дека победивме, Вардар прикажа добра игра

Екипа - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар загуби со 2-1 од Зенит во Санкт Петербург, но прикажа многу подобра игра од претходните мечеви во групната фаза од Лигата на Европа. Дејан Блажевски во завршницата постигна фантастичен гол со волеј – удар, што беше ...

Блажевски: Овој гол ми е најдраг, му го посветувам на семејството!

Sport 1 - 23.11.2017

Вардаровата деветка Дејан Блажевски денеска го постигна вториот гол за Вардар во Лига Европа и тоа на мајсторски начин и спектакуларно – со волеј по нафрлување од корнер. Блажевски влезе како резерва и погоди за чесен пораз на македонскиот првак од ...

Јаневски: Покажавме дека оној меч во Скопје беше само лош ден

Екипа - 23.11.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски на прес-конференција по поразот од Зенит истакна дека е задоволен од изданието на неговиот тим, и среќен што неговите фудбалери покажале дека онаа игра од првиот меѓусебен меч во Скопје било само лош ден за ...

Вардар по изненадување во Санкт Петербург

+инфо - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт Петербург му гостува на Зенит во 5.коло од Лигата на Европа. Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт ...

Јаневски: Вардар одигра добро денеска, иако бевме уплашени на стартот!

Sport 1 - 23.11.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски изјави дека Вардар одиграл добро и без страв денеска на стадионот „Крестовски“ во Санкт Петербург, а посебно потенцира дека црвено-црните одиграле добро во второто полувреме.

Јаневски: Бевме подобри од мечот во Скопје, не се исплашивме од Зенит!

Gol.mk - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Зенит (1-2), а стратегот Чедомир Јаневски по средбата изјави дека вардарци достојно дале отпор на далеку помоќен противник, воден од Роберто Манчини.

Вардар минимално поразен на гости кај Зенит

Нетпрес - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар во четвртокот во Санкт Петербург во петтото коло од групната фаза на Лига Европа се претстави во поинакво издание од претходните натпревари иако забележа уште еден пораз од рускиот претставник Зенит со 1:2, а ...

Манчини: Вардар одигра допадлив натпревар

Gol.mk - 23.11.2017

Роберто Манчини, италијанскиот стратег кој ја води екипата на Зенит, по новата победа над Вардар во Лигата на Европа (2-1) имаше пофалби за своите играчи, но истовремено му честита на македонскиот тим за допадливата игра во Санкт Петерсбург.

Манчини: Можевме да дадеме повеќе голови!

Sport 1 - 23.11.2017

Италијанскиот кормилар на Зенит, Роберто Манчини изјави дека е задоволен од минималната победа со 2-1 против македонскиот шампион Вардар, потенцирајќи дека без оглед што сините играле со комбиниран тим, победата била главната цел.

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

А1 On - 23.11.2017

Со резултат од 2-1 македонскиот шампион Вардар се враќа од гостувањето кај руски Зенит во натпреварот од 5. коло од групната фаза на Лигата на Европа. Ова е петти пораз за Вардар во пет натпревари и е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

+инфо - 23.11.2017

Зенит на полувреме имаше водство од 2:0, а Вардар во последната минута преку Дејан Блажевски го намали водството на ривалот. Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Лига Европа претрпе пораз вечерва „црвено-црните“ загубија 2:1 од ...

Гачевски му создаде проблеми: Новинарите го сардисаа Дзјуба за промашениот пенал, овој зема пита и си замина (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.11.2017

Ѕвездата на рускиот гигант Зенит ќе го памети вардаровиот голман. Филип Гачевски одлично му одбрани пенал на Артем Дзјуба на мечот против Зенит во Санкт Петербург, каде Вардарци загубија со 2-1, но прикажаа одлична игра во дуелот со големиот фаворит.

Јаневски: Премногу доцна го постигнавме голот

Дерби - 23.11.2017

Вардар не успеа да го изненади фаворитот Зенит во натпреварот од петтото коло на Лига Европа, па на крајот стигна и до петтиот пораз (2:1) во својот дебитантски настап во групната фаза на ова натпреварување.

Манчини ја оцени играта на Вардар по крајот на мечот во Русија

Дерби - 23.11.2017

Зенит ја оствари четвртата победа на петтиот натпревар во групната фаза на Лига Европа, дури и во ситуација кога тренерот Роберто Мачини одмораше добар дел од стартерите на денешниот меч против Вардар.

Јаневски: По промашениот пенал добивме позитивна енергија, одигравме одлично второ полувреме

Спортски - 23.11.2017

Mакедонскиот шампион Вардар sо резултат од 2:1 се враќа од гостувањето кај руски Зенит во мечот од петтото коло во групната фаза на Лигата на Европа. Ова е петти пораз за Вардар во пет натпревари и е со најмала разлика во однос на досегашните ...

Минимален пораз на Вардар од Зенит во Санкт Петербург

Sport M - 23.11.2017

Уште еден пораз на Вардар во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа. Зенит вечерва ја оправда фаворитската улога, и го совлада нашиот тим на стадионот на Зенит во Санкт Петербург.

Јаневски: Во вториот дел бевме добри, но доцна дојде голот

Вардар - 23.11.2017

Шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски после натпреварот со Зенит во Санкт Петербург кој што Вардар го загуби минимално со 2:1. „Мислам дека беше убав и добар натпревар со два тима кои сакаа да победат.

Јаневски: Вардар е Самсоненко

Сител - 23.11.2017

Прес-конференцијата на тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, пред мечот од Лигата Европа против Зенит Санкт Петербург предизвика внимание кај руските новинари, кои посебно беа фасцинирани од тоа што сопственик на Вардар е руски државјанин, Сергеј ...

Јаневски: Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија

МКД - 23.11.2017

Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски е задоволен од играта на своите фудбалери на гостувањето кај Зенит иако не е задоволен од крајниот исход на натпреварот. Вардар одигра храбар меч, но доживеа нов пораз. Црвено-црните загубија, но заслужија реми.

Јаневски: Одигравме подобро од Скопје, не сум задоволен од крајниот резултат

Стандард - 23.11.2017

Шефот на стручниот штаб, Чедомир Јаневски после натпреварот со Зенит во Санкт Петербург, кој што Вардар го загуби минимално со 2:1, изјави дека неговиот тим одиграл подобро отклоку во Скопје, но дека не е задоволен од крајниот резултат.

Вардар со пораз од 2-1

ЗаЗабава - 23.11.2017

Вардар со резултат од 2-1 се враќа од гостувањето кај руски Зенит. Ова е петти пораз за Вардар во пет натпревари и е со најмала разлика во однос на досегашните резултати. Домаќините подобро го започнаа натпреварот и водеа со 2-0 на полувремето со ...

Вардар сака од Русија да се врати со првите бодови во Лига Европа

МКД - 23.11.2017

Вардар денеска има нов предизвик во Лига Европа, гостува на тежок терен во Санкт Петерсбург кај Зенит кој е лидер во нашата група, но македонскиот тим верува дека од таму може да се врати со првите бодови.

Вардар еднаш се радуваше во Русија, може ли повторно?

24Фудбал - 23.11.2017

Вардар денеска има нов предизвик во Лига Европа, гостува на тежок терен во Санкт Петерсбург кај Зенит кој е лидер во нашата група, но македонскиот тим верува дека од таму може да се врати со првите бодови.

Вардар по изненадување во Санкт Петербург

Sport M - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт Петербург му гостува на Зенит во 5.коло од Лигата на Европа. „Црвено-црните“ ќе се обидат да дојдат до првиот бод во второто по квалтет клупско европско ...

Најскапото засилување на Зенит: Вардар е добар, иако му дадовме пет гола во Скопје!

Sport 1 - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 19 часот на стадионот „Крестовски“ во Санкт Петербург ќе се обиде да го одигра својот најдобар меч во Лига Европа и да го изненади фаворизираниот Зенит, кој веќе го завери настапот во пролетното ...

Зенит е страшно моќен во Санкт Петербург: Може ли Вардар пак да ја шокира Европа?

Sport 1 - 23.11.2017

Дебитантската сезона на Вардар во Лига Европа полека доаѓа до крајот, а на црвено-црните им остануваат уште 180 минути за да освојат бод(ови), а вечерва имаат страшно тешка задача за да остварат таква цел во Санкт Петербург против Зенит, затоа што ...

Тешко гостување на Вардар кај фаворизираниот Зенит

Сител - 23.11.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот меч во групната фаза на Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, односно беа поразени на сите пет средби ќе имаат тешка задача да останат непоразени во дуелот против ...

Вардар по изненадување во Санкт Петербург

Курир - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт Петербург му гостува на Зенит во 5.коло од Лигата на Европа. „Црвено-црните“ ќе се обидат да дојдат до првиот бод во второто по квалтет клупско европско ...

Вардар по изненадување во Санкт Петербург

А1 On - 23.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечер од 19 часот на стадионот „Петровски“ во Санкт Петербург му гостува на Зенит во 5. коло од Лигата на Европа. „Црвено-црните“ ќе се обидат да дојдат до првиот бод во второто по квалтет клупско европско ...

Вардар памти едно руско чудо, можно ли е ново?

SportMedia - 23.11.2017

Македонскиот првак Вардар вечерва гостува во Санкт Петербург, против Зенит, во рамките од петото коло во Лигата на Европа. Зенит со сигурност ќе ја помине групната фаза, бидејќи веќе има 10 бода, по четири одиграни меча, додека на Вардар му останува ...

Јаневски: Самсоненко направи многу за Вардар

Точка - 23.11.2017

Прес-конференцијата на тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, пред мечот од Лигата Европа против Зенит Санкт Петербург предизвика внимание кај руските новинари, кои посебно беа фасцинирани од тоа што сопственик на Вардар е руски државјанин, Сергеј ...

Зенит е страшно моќен во Санкт Петербург: Може ли Вардар пак да ја шокира Европа?

Локално - 23.11.2017

Дебитантската сезона на Вардар во Лига Европа полека доаѓа до крајот, а на црвено-црните им остануваат уште 180 минути за да освојат бод(ови), а вечерва имаат страшно тешка задача за да остварат таква цел во Санкт Петербург против Зенит, затоа што ...

Лига Европа: Храбро издание на Вардар против Зенит, еврогол на Блажевски! (видео)

Вечер Прес - 23.11.2017

Вечерва во Ст. Петерсбург петти пораз по ред за македонскиот шампион во дебитантската сезона во Лига Европа. Избраниците на тренерот Чедомир Јаневски се покажаа во досега најдобро издание во групата Л, во Русија загубија минимално со 2:1 од Зенит.

Вардар на тренинг на студот во Санкт Петербург

Точка - 23.11.2017

На снег и студ, Вардар го одработи единствениот официјален тренинг пред мечот со Зенит Санкт Петербург на стариот „Петровски“ стадион. Тренингот го одработија сите фудбалери кои се на располагање на шефот на стручниот штаб, Чедомир Јаневски ,кој ги ...

Вардар постигна гол, но не успеа да избегне пораз од Зенит...

Н.Македонија - 23.11.2017

Вардар постигна гол, но не успеа да избегне пораз од Зенит Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално на гостувањето кај Зенит, со 1-2, во натпреварот од 5-то коло од групата Л од Лига Европа.

Вардар против Зенит игра за клупската чест...

Н.Македонија - 23.11.2017

Вардар, кој е без ниту една победа на досегашните четири меча, веќе е елиминиран, а Зенит обезбеди пласман во следната нокаут-рунда, но игра за првото место Македонскиот првак Вардар вечерва му гостува на Зенит во Санкт Петербург (од 19 часот) во ...

Вардарци тргнаа кон Русија за натпреварот со Зенит

Канал5 - 22.11.2017

Екипата на Вардар денеска замина кон Санкт-Петербург каде што утре го игра натпреварот од 5. коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и фудбалерите попладне ...

Новак: На дуелот со Зенит да постигнеме добар резултат

ТВ21 - 22.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак Вардар попладнево тренираа во Санкт Петербург, каде утре го играат дуелот од 5.коло од Лигата Европа против руската екипа Зенит. На прес- конференцијата пред дуелот играчот на Вардар Евгениј Новак истакна дека не ...

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа

Канал5 - 22.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак Вардар попладнево тренираа во Санкт Петербург, каде утре го играат дуелот од 5.коло од Лигата Европа против руската екипа Зенит. На прес- конференцијата пред дуелот играчот на Вардар Евгениј Новак истакна дека не ...

Јаневски ги подели последните совети пред дуелот со Зенит (ФОТО)

24Фудбал - 22.11.2017

Македонскиот првак го одржа предвидениот тренинг во пресрет на утрешниот меч со Зенит. Во ниски температури и во снежни услови, Вардарци вечерва на арената „Петровски“ (стариот стадион на Зенит) го одржаа официјалниот тренинг пред утревечерниот меч ...

Јаневски: Не дојдовме во Русија за да се браниме

Дерби - 22.11.2017

Македонскиот првак Вардар утре има тешко гостување кај Зенит во групната фаза на Лига Европа, а „црвено-црните“ ќе се обидат да го изненадат фаворитот и да стигнат до први бодови во ова натпреварување.

Новак: Знаеме дека нема да биде лесно против Зенит

СуперСпорт - 22.11.2017

Пред натпреварот со Зенит во рамките од 5. коло од Лигата на Европа, на прес конференцијата која се одржа денес свое видување даде и стоперот на Вардар, Евгениј Новак. Украинецот знае дека нема да биде лесно со Зенит, но се надева на позитивен ...

Јаневски: Дојдовме тука да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во ЛЕ

Сител - 22.11.2017

ФОТО: ФК Вардар Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен ...

Јаневски го испофали Самсоненко во Санкт Петербург: Одличен човек, прави многу за спортот во Македонија

МКД - 22.11.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски упати многу пофални зборови за сопственикот на клубот Сергеј Самсоненко на денешната прес конференција во Санкт Петербург Предводникот на „Црвено-црните“ попладнево се појави на средба со новинарите пред ...

Фудбалерите на Вардар тргнаа за Русија

МКД - 22.11.2017

Македонскиот шампион Вардар утринава тргна кон Санкт Петербург каде утре го игра натпреварот од 5. коло во Лига Европа против Зенит. Вардарци утре ќе се соочат со нов предизвик во Лига Европа и ќе се обидат да го подобрат впечатокот од претходните ...

Јаневски: Зенит е еден од најдобрите тимови во ЛЕ, но ние сме подготвени!

Таратур - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски пред утрешниот меч изјави дека Зенит е еден од фаворитите во Лига Европа, но неговиот тим нема лесно да се предаде. Иако Зенит е голем фаворит, Јаневски верува во своите избраници дека ќе може да ...

Јаневски пред мечот со Зенит: Ќе истрчаме на терен со мотив за бод или три

Стандард - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски, пред натпреварот со тимот на Зенит во Лига Европа, изјави дека верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова тешко гостување.

Вардарци отпатуваа за Русија

Сител - 22.11.2017

Утринава макеоднскиот шампион екипата на Вардар замина кон Санкт Петербург каде утре ќе го игра натпреварот од 5.коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и ...

Вардарци отпатуваа за Русија на мегдан кај Зенит

Нетпрес - 22.11.2017

Утринава макеоднскиот шампион екипата на Вардар замина кон Санкт Петербург каде утре ќе го игра натпреварот од 5.коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и ...

Вардарци тргнаа кон Русија за натпреварот со Зенит

А1 On - 22.11.2017

Екипата на Вардар денеска замина кон Санкт-Петербург каде што утре го игра натпреварот од 5. коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и фудбалерите попладне ...

Зенит против Вардар ќе игра со втор тим

24Фудбал - 22.11.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини потврди дека за дуелот со Вардар шанса ќе добијат играчите што се во втор план кај наго. Зенит го растури Вардар во Скопје, а македонскиот шампион не помина добро ни на другите натпревари во Лига Европа.

Вардарци отпатуваа за Русија на мегдан кај Зенит

Sport M - 22.11.2017

Утринава макеоднскиот шампион екипата на Вардар замина кон Санкт Петербург каде утре ќе го игра натпреварот од 5.коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и ...

Вардар на тренинг на студот во Санкт Петербург

Макфакс - 22.11.2017

На снег и студ, Вардар го одработи единствениот официјален тренинг пред мечот со Зенит Санкт Петербург на стариот „Петровски“ стадион. Тренингот го одработија сите фудбалери кои се на располагање на шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски кој ги ...

Вардарци тргнаа кон Русија за натпреварот со Зенит

Вардар - 22.11.2017

Денеска во раните утрински часови, екипата на Вардар замина кон Санкт-Петербург каде што утре го игра натпреварот од 5. коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот ...

Шампионот замина за Русија на мегдан со Зенит

Gol.mk - 22.11.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар замина за Санкт Петерсбург каде ќе го игра петтиот натпревар од најмасовното европско клупско натпреварување, Лигата на Европа. Следен ривал на вардарци е екипата на Зенит, една од најсилните екипи-учесници во ...

Вардарци заминаа за Русија

24Фудбал - 22.11.2017

Македонскиот шампион Вардар утринава тргна кон Санкт Петербург каде утре го игра натпреварот од 5. коло во Лига Европа против Зенит. Вардарци утре ќе се соочат со нов предизвик во Лига Европа и ќе се обидат да го подобрат впечатокот од претходните ...

Вардарци одлетаа кон Санкт Петербург по историски бод(ови)

Sport 1 - 22.11.2017

Фудбалерите на Вардар рано утрово заминаа за Санкт Петербург, на последното гостување во Лига Европа, кај лидерот во групата, Зенит. Поразот во Скопје во првото коло, со 0-5 дава допир со реалноста, дека Зенит е апсолутен фаворит во однос на Вардар, ...

Манчини: Да го задржиме голгетерскиот ритам и против Вардар

Екипа - 22.11.2017

Рускиот клуб Зенит утревечер (19 часот) во Санкт Петербург го пречекува македонскиот првак Вардар во рамките на петтото коло од Лигата на Европа. Тренерот Роберто Манчини очекува неговиот тим да го задржи голгетерскиот ритам од претходниот меч во ...

Бод би бил Зенит за Вардар

SportMedia - 22.11.2017

Експедицијата на Вардар е подготвена за изненадување на веројатно и најтешкото гостување се зонава, кај Зенит во Санкт Петербург. Русите се лидери во Л групата со 10 бодови на 4 натпревари, а го декласираа Вардар во Скопје со 5:0.

Манчини: Ќе им дадам шанса и на резервите против Вардар

SportMedia - 22.11.2017

Роберто Манчини најави измени во составот на Зенит за утрешниот меч со Вардар, а рускиот претставник има широк спектар на квалитетни играчи и останува голем фаворит за мова победа против нашиот првак. „Сигурно ќе има измени.

Манчини: Ќе им дадам шанса на резервите, но секако сите сакаме победа против Вардар

Gol.mk - 22.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, утре го игра својот претпоследен натпревар во групната фаза на Лига Европа. Во Санкт Петерзбург ќе се судри со рускиот гигант, Зенит, предводен од легендарниот италијански фудбалер Роберто Манчини.

Јаневски: Зенит е еден од најдобрите тимови во ЛЕ, но ние сме подготвени!

Спортски - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски пред утрешниот меч изјави дека Зенит е еден од фаворитите во Лига Европа, но неговиот тим нема лесно да се предаде. Иако Зенит е голем фаворит, Јаневски верува во своите избраници дека ќе може да ...

Манчини го потценува Вардар: Сакаме победа за прво место, ќе им дадам шанса на резервите

Спортклуб - 22.11.2017

Тренерот на екипата на Зенит од Санкт Петерсбург, Роберто Манчини, најави дека неговата екипа ќе оди на победа против Вардар во петтото коло од Лигата на Европа, но и дека ќе направи измени во составот.

Манчини против Вардар ќе им даде шанса на резервите

МКД - 22.11.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини потврди дека за дуелот со Вардар шанса ќе добијат играчите што се во втор план кај него. Зенит го растури Вардар во Скопје, а македонскиот шампион не помина добро ни на другите натпревари во Лига Европа.

Бивша ѕвезда на Зенит им откри на Русите: Вардар има цел во 2020 година да игра во ЛШ!

Sport 1 - 22.11.2017

Горан Станкович е бивш словенечки репрезентативец, кој играше со „змајчеки“ на Светското првенство во 2002 година и е поранешен фудбалер на Зенит, кој сега работи како фудбалски менаџер и има блиски контакти со македонскиот шампион Вардар.

Велковски: Конечно да го освоиме првиот бод во Лига Европа

Алфа - 22.11.2017

Фудбалерите на Вардар утрово заминаа за Санкт Петербург каде утре против Зенит ќе го имаат последното гостување во историскиот настап во Лига Европа. "Ќе се обидеме во овој претпоследен натпревар од настапот во Лига Европа да освоиме некој бод.

Зенит без Лунев, Анјуков и Фајзулин против Вардар

Sport 1 - 22.11.2017

Рускиот гигант Зенит утревечер од 19 часот ќе го дочека македонскиот шампион Вардар во петтото коло во групата Л во Лига Европа, а тимот од Санкт Петербург за дуелот со црвено-црните ќе бидат без тројца Руси.

Се отвара можност за „црвено-црните“: Манчини со резерви против Вардар

Дерби - 22.11.2017

Фудбалерите на Вардар во текот на утрешниот ден ги очекува нов меч во групната фаза во Лига Европа на гостински терен против рускиот гигант Зенит. Клубот од Санкт-Петербург е на првото место во групата Л, на првата средба во Скопје славеше со 5-0, ...

Ѕјуба: Да го победиме Вардар, па на Спартак ќе мислиме подоцна

Екипа - 22.11.2017

Фудбалерите на Зенит ги финишираат подготовките за утрешниот дуел против Вардар, кој ќе биде од голема важност за нив во трката со Реал Сосиедад за првото место во групата. Рускиот гигант веќе в понеделник го очекува големо дерби во домашниот ...

Екс-играчот на Зенит открива: Целта на Вардар беше да игра во ЛЕ до 2017, а во ЛШ до 2020!

Спортклуб - 22.11.2017

Поранешниот репрезентативец на Словенија и играч на Зенит, Горан Станкович, денеска има блиски релации со Вардар, па поради тоа е интересен за руската јавност и во интервју за официјалниот сајт на рускиот гигант се обиде да ги запознае навивачите на ...

Огромни редици за билети за мечот Зенит - Вардар (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2017

Рускиот гигант Зенит од Санкт Петербург веќе го обзбеди пласманот во пролетните елиминации во Лига Европа, па утрешниот меч со македонскиот шампион Вардар за нив е само формалност, но сето тоа не ги спречува жителите на еден од најубавите градови во ...

Јаневски: Иако Зенит веќе е пласиран, Манчини ќе тактизира и ќе сака победа

SportMedia - 22.11.2017

Македонскиот шампион, Вардар утре го игра претпоследниот меч од групната фаза во Лигата на Европа. „Црвено-црните" му гостуваат на Зенит, противник од кого на првиот дуел во Скопје загубија со 0-5.

Јаневски: Не дојдовме да играме на „нула“, туку да дадеме гол(ови)!

Sport 1 - 22.11.2017

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Чедомир Јаневски истакна денеска на прес-конференцијата пред мечот со руски Зенит во Санкт Петербург, дека црвено-црните без страв и со голема желба да се обидат да стигнат до први бод(ови) во Лига Европа, ...

Чеде го испофали Самсоненко пред Русите!

Sport 1 - 22.11.2017

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион, Чедомир Јаневски, на денешната прес-конференција во пресрет на мечот со Зенит на рускиот новинари се обиде да им го доближи и сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко.

Одлични вести за Вардар пред натпреварот против Зенит во Лигата на Европа

Спортски - 22.11.2017

Во групата Л од Лигата на Европа, каде што настапува и нашиот Вардар, екипата на Зенит е прва со три победи и еден нерешен резултат, додека нашиот Вардар е последен со четири порази, но пристигнаа одлични вести за нашиот шампион пред натпреварот ...

’Ѕивра’ е во Санкт Петербург: Вардарци ќе мрзнат на „минус 10“ против Зенит

Екипа - 22.11.2017

Убав град е Санкт Петербург, ама пустото, и многу студи. Во овој период од годината, кога велат дека временската температура е се уште поднослива, живата на термометарот покажува околу 10 степени Целзиусови под нулата.

Зенит - Вардар прес конференција - Новак: Нема да биде лесно

Вардар - 22.11.2017

Своите очекувања од утрешниот натпревар против Зенит ги искажа Вардаровиот стопер Евгениј Новак кој што очекува тежок натпревар во Санкт Петербург, со надеж дека екипата ќе успее во следните два меча да освои бодови во групата.

Јаневски: За нас е ова како да играме против најдобрите 11 фудбалери на планетата

Екипа - 22.11.2017

Македонскиот првак Вардар утревечер (19 часот) ќе ги одмери силите против рускиот Зенит во рамките на петтото коло од групата во Лигата на Европа. Со четири убедливи порази, меѓу кои и пораз од 0-5 од рускиот ривал во Скопје, тренерот Чедомир ...

Новак: Вардар има четири порази, но тоа не значи дека ќе се предадеме кај Зенит!

Gol.mk - 22.11.2017

Македонскиот првак Вардар е во исчекување на петтиот натпревар од Лигата на Европа против Зенит, а пред наптреварот, збор имаше еден од главните столбови во дефанзивата, украинскиот стопер Евгениј Новак.

Јаневски: Зенит не е обичен ривал, туку најмоќниот тим во нашата група!

Gol.mk - 22.11.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски, на стандардната прес-конференција пред натпреварот против Зенит во Русија имаше пофалби за противникот и изјави дека рускиот гигант е најмоќниот ривал на „црвено-црните“ оваа сезона во Лигата на Европа.

Новак: Најголемата опасност доаѓа од Ѕјуба и Кокорин

Екипа - 22.11.2017

Вардар не се залетува пред утрешниот меч со Зенит, но, сепак, се надева дека може да одигра квалитетен натпревар. Украинскиот интернационалец Евгениј Новак смета дека најголемата опасност доаѓа од напаѓачите Ѕјуба и Кокорин, а Зенит има фантастичен ...

„Црвено-црните“ тренираа во Санкт Петербург

Вардар - 22.11.2017

Во ниски температури и во снежни услови, тимот на Вардар вечерва на стадионот „Петровски“ (стариот стадион на Зенит) го одржаа официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар против Зенит. Мечот ќе се игра на новиот стадион „Крестовски“.

Јаневски: Играме против еден од најдобрите тимови во Л.Е.

Вардар - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова ...

Чеде за Самсоненко: Тој е господин човек, прави многу за Македонија!

Gol.mk - 22.11.2017

На прес-конференцијата пред натпреварот меѓу Зенит и Вардар, тема на разговор беше и сопственикот на „црвено-црните“, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко. Новинарите го запрашаа Јаневски нешто за првиот човек на вардарци, а тој им одговори со голема ...

ФОТО: Вардарци го почувствуваа рускиот студ, тренираа на „минус“ во Санкт Петерсбург

Gol.mk - 22.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар го одржа официјалниот тренинг пред натпреварот против Зенит во Лигата на Европа. Јаневски ги построи фудбалерите на рускиот студ и им ги посочи последните команди пред натпреварот против фаворитот во групата.

Јаневски најавува освежување во тимот за пресметката со Зенит во Санкт Петерзбург

24Фудбал - 22.11.2017

Стратегот од клупата на македонскиот првак е задоволен од составот кој го има, но искуството е ново. Вардар утревечер го игра петтиот, претпоследен меч во групата „Л“ од Лига Европа, гостува кај Зенит во Санкт Петерзбург, а првиот дуел против ...

Новак: Зенит има силна екипа, нам ни преостанува да се бориме за позитивен резултат

24Фудбал - 22.11.2017

Вардаровиот стопер најавува битка за бодови на гостувањето во Санкт Петерзбург. Вардар утревечер го игра петтиот, претпоследен меч во групата „Л“ од Лига Европа, гостува кај Зенит во Санкт Петерзбург, а првиот дуел против рускиот претставник во ...

Го знаат ли Самсоненко во Русија?! Јаневски мораше да го пофали на прес…

Екипа - 22.11.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот меч со Зенит, среде Русија, го испофали рускиот газда на македонскиот најтрофеен клуб, Сергеј Самсоненко.

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа

Курир - 22.11.2017

Фудбалерите на македонскиот првак Вардар попладнево тренираа во Санкт Петербург, каде утре го играат дуелот од 5.коло од Лигата Европа против руската екипа Зенит. На прес- конференцијата пред дуелот играчот на Вардар Евгениј Новак истакна дека не ...

Вардар ја почувствува руската зима на „Петровски“ (ФОТО)

Sport 1 - 22.11.2017

Фудбалерите на Вардар го одработија единствениот тренинг во Санк Петербург пред утрешниот натпревар со Зенит во рамки на Лигата на Европа. Момците на тренерот Чедомир Јаневски денеска тренираа на стадионот „Петровски“, поранешниот дом на Зенит, а ...

За Вардар нема зима (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 22.11.2017

Тренингот го одработија сите фудбалери кои се на располагање на шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски кој ги воигруваше последните техничко-тактчки варијанти пред натпреварот. Дуелот меѓу Зенит - Вардар се игра утре во 19 часот по македонско ...

Јаневски не штедеше зборови: Благодарение на Самсоненко личиме на европски клуб

SportMedia - 22.11.2017

На прес-конференцијата пред дуелот меѓу Зенит и Вардар, руските новинари го запрашаа тренерот на македонскиот тим, Чедомир Јаневски за соопственикот, Сергеј Самсоненко. Предводникот на „црвено-црните“ не штедеше зборови „Нашиот сопственик Сергеј ...

Јаневски: Самсоненко направи многу за Вардар

Макфакс - 22.11.2017

Прес-конференцијата на тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски пред мечот од Лигата Европа против Зенит Санкт Петербург предизвика внимание кај руските новинари, кои посебно беа фасцинирани од тоа што сопственик на Вардар е руски државјанин, Сергеј ...

Јаневски оптимист пред дуелот со Зенит: Немаме што да загубиме, дојдовме по бод или можеби три

МКД - 22.11.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски е голем оптимист пред гостувањето во Санкт Петербург, вели дека „Црвено-црните" на терен ќе истрчаат со мотив и желба да освојат бод или можеби три Во рамките на 5.

Јаневски: Зенит е еден од најдобрите тимови во Лига Европа

СуперСпорт - 22.11.2017

Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски на денешната прес конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Зенит ги искажа своите видувања за средбата со апсолутниот фаворит. Според Јаневски, рускиот тим е еден од најквалитетните во Лигата на Европа ...

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Република - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова ...

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Вечер Прес - 22.11.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова ...

Вардар на тренинг на студот во Санкт Петербург

Sky - 22.11.2017

На снег и студ, Вардар го одработи единствениот официјален тренинг пред мечот со Зенит Санкт Петербург на стариот „Петровски“ стадион. Тренингот го одработија сите фудбалери кои се на располагање на шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски кој ги ...

Вардарци заминаа за Русија

Република - 22.11.2017

Македонскиот шампион Вардар утринава тргна кон Санкт Петербург каде утре го игра натпреварот од 5. коло во Лига Европа против Зенит. Вардарци утре ќе се соочат со нов предизвик во Лига Европа и ќе се обидат да го подобрат впечатокот од претходните ...

Вардарци отпатуваа за Русија на мегдан кај Зенит

Точка - 22.11.2017

Утринава макеоднскиот шампион екипата на Вардар замина кон Санкт Петербург каде утре ќе го игра натпреварот од 5.коло од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Експедицијата на „црвено-црните“ предводена од раководството, стручниот штаб и ...

Манчини против Вардар ќе им даде шанса на резервите

Локално - 22.11.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини потврди дека за дуелот со Вардар шанса ќе добијат играчите што се во втор план кај него. Зенит го растури Вардар во Скопје, а македонскиот шампион не помина добро ни на другите натпревари во Лига Европа.

Јаневски: Самсоненко направи многу за Вардар

Вечер Прес - 22.11.2017

Прес-конференцијата на тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски пред мечот од Лигата Европа против Зенит Санкт Петербург предизвика внимание кај руските новинари, кои посебно беа фасцинирани од тоа што сопственик на Вардар е руски државјанин, Сергеј ...

Вардар на тренинг на студот во Санкт Петербург

Вечер Прес - 22.11.2017

На снег и студ, Вардар го одработи единствениот официјален тренинг пред мечот со Зенит Санкт Петербург на стариот „Петровски“ стадион. Тренингот го одработија сите фудбалери кои се на располагање на шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски кој ги ...

Јаневски: Самсоненко направи многу за Вардар

Sky - 22.11.2017

Прес-конференцијата на тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски пред мечот од Лигата Европа против Зенит Санкт Петербург предизвика внимание кај руските новинари, кои посебно беа фасцинирани од тоа што сопственик на Вардар е руски државјанин, Сергеј ...

Вардарци заминаа за Русија

Вечер Прес - 22.11.2017

Вардарци утре ќе се соочат со нов предизвик во Лига Европа и ќе се обидат да го подобрат впечатокот од претходните изданија иако пред себе го имаат најтешкиот противник во групата. Зенит уште во првото коло го спушти Вардар на земја победувајќи го ...

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа...

Н.Македонија - 22.11.2017

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа Фудбалерите на македонскиот првак Вардар попладнево тренираа во Санкт Петербург, каде утре го играат дуелот од 5.коло од Лигата Европа против руската екипа Зенит.

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа...

Н.Македонија - 22.11.2017

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ...

Лига Европа, во четврток Вардар на гости кај Зенит

Алсат-М - 21.11.2017

Екипата на Вардар ги прави последните подготовки пред последниот натпревар на гости во Лигата Европа каде в четврток игра со Зенит. Во Вардар владее оптимизам по трите победи во низа во Првата македонска лига.

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Канал5 - 21.11.2017

Фудбалерите на Вардар утре ќе отпатуваат за Санкт Петребург каде во четврток ќе играат против руски „Зенит“ во рамки на 5.коло од Лига Европа на УЕФА. „Црвено-црните“ се последни на табелата во групата Л без освоен бод, додека Зенит е прв со 10 ...

Вардар ќе тренира на „Петровски“ за да се зачува тревата на „Крестовски“

SportMedia - 21.11.2017

Раководството на Вардар ја прифати молбата на челниците на Зенит, официјалниот тренинг да го одржат во среда навечер на стариот стадион „Петровски" за да се зачува тревникот на еден од најмодерните спортски објекти „Крестовски", на кој во четврток ...

Зенит пред Вардар организира фестивал за навивачите – концерт, баскет, видео-игри...

Sport 1 - 21.11.2017

Рускиот гигант Зенит, кој в четврток ќе го дочека македонскиот шампион Вардар во меч од петтото коло во Лига Европа, ќе организира целодневна забава за своите навивачи на стадионот „Крестовски“ во Санкт Петербург, кој ќе биде отворен уште од 16 ...

Јаневски: Со искусен тим во Русија

Сител - 21.11.2017

Фудбалерите на Вардар утре патуваат за Санкт Петерсбург каде в четврток ќе го одиграат дуелот со домашниот Зенит во рамките на Лига Европа. Црвено -црните беа убедливо поразени во Скопје од рускиот гигант но сметаат дека разликата во квалитет не е ...

Јаневски: Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат

Алфа - 21.11.2017

Фудбалерите на Вардар утре заминуваат за Санкт Петербург каде в четврток против Зенит ќе го одиграат претпоследниот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. Македонскиот првак во Санкт Петербург ќе го одигра последниот гостински меч во ...

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Курир - 21.11.2017

Фудбалерите на Вардар утре ќе отпатуваат за Санкт Петребург каде во четврток ќе играат против руски „Зенит“ во рамки на 5.коло од Лига Европа на УЕФА. „Црвено-црните“ се последни на табелата во групата Л без освоен бод, додека Зенит е прв со 10 ...

Познат судијата за натпреварот меѓу Вардар и Зенит: Анонимен Белгиец ќе ја дели правдата (Фото)

Дерби - 21.11.2017

Натпреварот во рамките на петтото коло од групата „Л“ во Лига Европа, меѓу Вардар и Зенит, кој ќе се игра во Санкт Петерзбург, правдата ќе ја дели 29-годишниот белгиски судија Барт Вертентен.Тој ќе биде главен судија на мечот, а помош ќе добива од ...

,,Девушките” со поддршка за рускиот тим на натпреварот со Вардар од Лига Европа (Фото)

Дерби - 21.11.2017

На натпреварот во рамките на петтото коло од групата „Л“ во Лига Европа, меѓу Зенит и Вардар, кој ќе се игра во Санкт Петерзбург, домаќините ќе ја имаат поддршката од популарните ,,Девушки Крестовски ” кои секогаш се тука да им ја дадат потребната ...

Муслиу: Вардар нема да се брани во Русија

Gol.mk - 21.11.2017

Висар Муслиу беше човек на одлука на натпреварот против Пелистер (1-0) во Првата лига, а сега македонскиот шампион го чека дуел со рускиот гигант Зенит, на кој дефанзивецот најавува дека колективот нема да се брани.

Зенит - Вардар: Арбитри од Белгија ќе судат во Санкт Петербург

Вардар - 21.11.2017

Следен предизвик за Вардар е гостувањето во Санкт Петербург против рускиот тим Зенит во рамките од 5. коло од групната фаза од Лигата на Европа. Познати се судиите кои ќе ја делат правдата во четврток вечер на стадионот „Крестовски“ со почеток во 19 ...

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд - Зенит има опасни „девушки“ (Фото)

SportMedia - 21.11.2017

Зенит и Вардар доаѓаат од викенд кој беше мошне успешен за двете екипи. Следните ривали во Л групата во Европа Лигата прославија убави јубилеи. Русите ветуваат нов спектакл на прекрасниот стадион „Крестовски", а главен збор во шоуто би требало да ...

Познат судијата за натпреварот меѓу Вардар и Зенит: Анонимен Белгиец ќе ја дели правдата

Точка - 21.11.2017

Натпреварот во рамките на петтото коло од групата „Л“ во Лига Европа, меѓу Вардар и Зенит, кој ќе се игра во Санкт Петерзбург, правдата ќе ја дели 29-годишниот белгиски судија Барт Вертентен.

Белгиски анонимус ќе му дели правда на Вардар во Санкт Петербург

Sport 1 - 20.11.2017

Белгискиот судија Барт Вертентен, 29 годишен тотален анонимус и со искуство од само два меча во групната фаза во изминативе две сезони во Лига Европа ќе му суди на македонскиот шампион Вардар на гостувањето в четврток во Санкт Петербург на руски ...

(ВИДЕО) Урнебесно: Фудбалерите на Зенит на уникатен начин се подготвуваат за Вардар

Спортклуб - 20.11.2017

Малкумина досега виделе ваков начин на тренирање како што тоа го практикуваат фудбалерите на Зенит. Уште не се знае дали тоа е дел од тренажниот план на Роберто Манчини или дел од фудбалерите само се забавуваат, но делува навистина интересно.

Белгиец ќе му суди на Вардар во Санкт Петерзбург

24Фудбал - 20.11.2017

УЕФА номинираше за средбата во Русија. Македонскиот првак Вардар овој четврток гостува кај Зенит во рамките на петтото, претпоследно коло од групата „Л“ во Лига Европа. Според тоа што го гледаме на официјалниот сајт на УЕФА, Европската куќа на ...

29-годишен Белгиец ќе им суди на вардарци против Зенит

Gol.mk - 20.11.2017

Македонскиот фудбалски шампион и единствениот наш клуб кој успеал да обезбеди групна фаза во едно натпреварување на УЕФА, Вардар, овој четврток ќе го одигра својот претпоследен натпревар од групата Л во Лига Европа.

Ригони по шоуто на Кокорин: Вардар нека му ја мисли (Видео)

SportMedia - 20.11.2017

Емилијано Ригони е воодушевен од игрите на Александер Кокорин и вели дека Вардар треба да му ја мисли во четврток. „Александер е вистински фудбалски уметник. Голот што го постигна против Тосно е ремек-дело.