TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сослушувањето за екстрадиција на Асанж одложено за во февруари следната година

Фокус - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Судот одлучува приврзаниците протестираат: Ќе биде ли Асанж екстрадиран на САД?

Алсат-М - 14.06.2019

Приврзаниците на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се собраа пред зградата на Кралскиот суд во Лондон барајќи негово ослободување. Британскиот министер за внатрешни работи, Саџид Џавид, вчера го потпиша барањето за екстрадиција на ...

Судот одлучи: Сослушувањето за екстрадицијата на Асанж одложено до 2020 година

Алсат-М - 14.06.2019

Кралскиот суд во Лондон соопшти дека сослушувањето на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, за негово евентуално екстрадирање, ќе се одржи кон крајот на февруари 2020 година. Потсетуваме, Асанж моментално се наоѓа во затворот Белмарш во Лондон, ...

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

+инфо - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Сител - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Одложена екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД

Слободен Печат - 14.06.2019

Министерството за правда на САД на 6 јуни достави официјалното барање до Велика Британија за екстрадиција на Асанж. Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе ...

Екстрадицијата на Асанж одложена за до февруари

Нова ТВ - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Протести пред судот во Лондон: Ќе биде ли Асанж екстрадиран во САД?

Слободен Печат - 14.06.2019

Асанж моментално се наоѓа во затворот Белмарш во Лондон, каде ја отслужува казната од 50 недели заради прекршување на условите за кауција. Приврзаниците на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се собраа пред зградата на Кралскиот суд во ...

Министерот за внатрешни го одобрил барањето за екстрадиција на Асанж

Окно - 14.06.2019

Саид Џавид, британскиот министер за внатрешни работи ја потпишал одлуката за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во САД. „Тој со право е зад решетки. Од САД имаме барање за екстрадиција кое утре ќе биде пред суд, а вчера го потпишав ...

Сослушувањето за екстрадиција на Асанж во САД следната година

Р.С.Европа - 14.06.2019

Британскиот суд соопшти дека сослушувањето на кое ќе се донесе одлука за тоа дали основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе биде екстрадиран во САД ќе се одржи во февруари, наредната година.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Независен - 14.06.2019

Англија – Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Асанж негира дека ги пробил лозинките на Пентагон но се соочува со екстрадиција во САД

А1 On - 14.06.2019

Барањето на САД за екстрадиција на Џулијан Асанж е потпишано од министерот за внатрешни работи, Саџид Џавид. Асанж, основачот на Викиликс, се бара од САД за протекување дипломатски информации што предизвикаа голема непријатност за Вашингтон во 2010 ...

За екстрадиција на Асанж ќе се расправа во февруари

Макфакс - 14.06.2019

Кралскиот суд во Лондон објави дека сослушувањето на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, за негова можна екстрадиција ќе се одржи кон крајот на февруари 2020 година. Британскиот министер за внатрешни работи, Саџид Џавид, вчера го потпиша ...

Одлуката за испорака на Асанж на САД се очекува на почетокот на 2020 година

Независен - 14.06.2019

На почетокот на следната година ќе се разгледува понудата за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да биде испорачан од Велика Британија на САД, каде би се соочил со обвиненија за хакирање и шпионажа.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Либертас - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Вечер Прес - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Опсервер - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

Денешен - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

За екстрадиција на Асанж ќе се расправа во февруари

Centar - 14.06.2019

Кралскиот суд во Лондон објави дека сослушувањето на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, за негова можна екстрадиција ќе се одржи кон крајот на февруари 2020 година. Британскиот министер за внатрешни работи, Саџид Џавид, вчера го потпиша ...

Eкстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

24Инфо - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

За екстрадиција на Асанж ќе се расправа во февруари следната година

Н.Македонија - 14.06.2019

Кралскиот суд во Лондон објави дека сослушувањето на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, за негова можна екстрадиција ќе се одржи кон крајот на февруари 2020 година. Британскиот министер за внатрешни работи, Саџид Џавид, вчера го потпиша ...

Протест против екстрадиција на Асанж во САД

Expres - 14.06.2019

Поддржувачи на Џулијан Асанж денеска протестираат во близина на Судот во Лондон, каде се одржува сослушувања за можното екстрадирање основачот на „Викиликс“ на САД каде што може да биде осуден за зарворска каказна од 175 години поради неовластено ...

Екстрадицијата на Асанж од Велика Британија во САД одложена за до февруари

MakPress - 14.06.2019

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари следната година, реши денеска лондонскиот Вестминстерски прекршочен суд.

Британија го одобрила барањето за екстрадиција на Џулијан Асанж

IRL - 13.06.2019

Саџид Џавид, британскиот министер за внатрешни работи ја потпишал одлуката за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во САД. „Тој со право е зад решетки. Од САД имаме барање за екстрадиција кое утре ќе биде пред суд, а вчера го ...

Асанж ќе биде екстрадиран во САД

Фокус - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Потпишана наредбата за екстрадиција на Асанж во САД

Алсат-М - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид изјави дека ја потпишал наредбата за есктрадиција во САД на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Според него, крајната одлука за есктрадицијата на Асанж треба утре да ја донесе британскиот суд.

Британија го потпиша барањето за екстрадиција на Асанж во САД

Сакам да кажам - 13.06.2019

Министерот за внатрешни работи на Велика Британија Саџид Џавид го потпишал барањето за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, кадешто се соочува со обвиненија за хакирање и објавување на тајни воени и дипломатски документи.

Потпишана наредбата за екстрадиција на Асанж во САД

Р.С.Европа - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид изјави дека ја потпишал наредбата за есктрадиција во САД на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Според него, крајната одлука за есктрадицијата на Асанж треба утре да ја донесе британскиот суд.

Потпишани документите за екстрадиција на Асанж во САД

Макфакс - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи, Сајид Џавид, го потпиша налогот за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, на САД, каде што е обвинет за хакирање и незаконско објавување на доверливи документи.

Британија потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Нова ТВ - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Лондон ќе го екстрадира Асанж во САД

+инфо - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го товарат за шпионажа и хакирање.

Британија потпиша одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж

Радио МОФ - 13.06.2019

Британските власти го потпишаа налогот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, каде се соочува со обвиненија за хакирање на владини компјутери и прекршување на законот за шпионирање. Саџид Џавид, државниот секретар за државна безбедност на ...

Британија потпиша: Асанж ќе биде екстрадиран во САД

Press24 - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Алфа - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Нетпрес - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

А1 On - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британија потпиша: Асанж ќе биде екстрадиран во САД

Независен - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвора пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го обвинуваат за шпионажа и хакирање.

Потпишан налогот за екстрадација на Асанж во Америка - барањето е легитимно

Сител - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Лондон одлучи: Џулијан Асанж ќе биде екстрадиран во САД

Слободен Печат - 13.06.2019

„Вашингтон пост“ завчера информира дека Министерството за правда на САД на 6 јуни официјално побарало екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, од Велика Британија. Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека ...

Британскиот министер за внатрешни потпишал наредба за екстрадиција на Асанж во САД

МКД - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи откри дека го потпишал барањето за екстрадиција на коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во САД, каде што е обвинет за прекршување на законот за шпионажа.

Британија стави министерски потпис за екстрадиција на Асанж

PressingTV - 13.06.2019

Британскиот секретар за внатрешни работи, Саџид Џавид, денес изјави дека веќе го потпишал актот за екстрадиција на Џулијан Асанж. Тој за Би-би-си 4 денес рече дека ги потпишал документите за екстрадиција на Асанж и оти сега останува судовите да ја ...

Лондон: Министерот Џавид потпиша екстрадиција на Асанж во САД

Денешен - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Потпишани документите за екстрадиција на Асанж во САД

Точка - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи, Сајид Џавид, го потпиша налогот за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, на САД, каде што е обвинет за хакирање и незаконско објавување доверливи документи.

Потпишана одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Република - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

24Инфо - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Локално - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

MTM - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Либертас - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

БРИТАНИЈА ДАДЕ „АМИН“: Ќе се екстрадира ли Асанж во САД

Фактор - 13.06.2019

Владата на Обединетото кралство го потпиша барањето за екстрадиција на Џулијан Асанж. Британскиот министер за внатрешни работи, Саџит Џавид го потпишал барањето на САД за екстрадиција. Основачот на Викиликс во САД се соочува со обвинение за хакирање ...

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

Опсервер - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Потпишани документите за екстрадиција на Асанж во САД

Н.Македонија - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи, Сајид Џавид, го потпиша налогот за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж во САД, каде што е обвинет за хакирање и незаконско објавување на доверливи документи.

Британскиот министер за внатрешни работи потпиша одлука за екстрадиција на Асанж во САД

MakPress - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид соопшти дека потпишал одлука за екстрадиција на Џулијан Асанж со САД, со што се отвара пат основачот на Викиликс да им биде предаден на Американците кои го теретат за шпионажа и хакирање.

Потпишано барањето за екстрадиција на Асанж во САД, таму ќе одговара за шпионажа

Скопје1 - 13.06.2019

Британскиот министер за внатрешни работи откри дека го потпишал барањето за екстрадиција на коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж, во САД, каде што е обвинет за прекршување на законот за шпионажа. Барањето било испратено на 6-ти јуни.

Таткото на Асанж: Тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница

Макфакс - 12.06.2019

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж се стабилизира и тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница, изјави неговиот татко Џон Шиптон, откако го посети вчера во затворот Белмарш во Лондон.

Таткото на Асанж: Тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница

24Инфо - 12.06.2019

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж се стабилизира и тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница, изјави неговиот татко Џон Шиптон, откако го посети вчера во затворот Белмарш во Лондон.

Таткото на Асанж: Тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница

Точка - 12.06.2019

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж се стабилизира и наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница, изјави неговиот татко Џон Шиптон, откако го посети вчера во затворот Белмарш во Лондон.

Асанж заврши во болницата, кинески уметник го посети и порача: Здравјето му е влошено, мора да се запре екстракцијата

Бриф - 12.06.2019

Кинескиот дисидент и уметник Аи Вејвеј го посети основачот на Викиликс Џулијан Асанж во затворската болница и порача дека неговата здравствена состојба „е влошена“, повикувајќи ја Велика Британија и другите европски земји да го спречат неговото ...

Се подобрува здравствената состојба на Асанж

Н.Македонија - 12.06.2019

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж е во стабилна состојба и наскоро ќе биде во доволно добра здравствена состојба за да ја напушти затворската болница, изјавил неговиот татко откако го посети вчера во затворот Белмарш во Лондон.

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Фокус - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

Светот е соба за тортура

Окно - 11.06.2019

Џулијан Асанж, основач на Викиликс, новинар и борец за слобода на информациите, од 11 април, оваа година, е затворен во лондонсиот затвор Белмарш. До моментот кога беше уапсен дојде откако по седум години тој помина во азил во амбасадата на Еквадор ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Алфа - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6-ти јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

Кинескиот активист за човекови права Аи Веивеј го посети Асанж во затворот „Белмарш“

Макфакс - 11.06.2019

Кинескиот активист за човекови права и уметник, Аи Веивеј, го посети основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во затворот „HMP Белмарш“ во Лондон, пренесува „Спутник“. Аи Веивеи беше придружуван од таткото на Асанж, Ричард Асанж.

Осамна снимка од Џулијан Асанж во затвор

Црнобело - 11.06.2019

Oсновачот на WikiLeaks Џулија Асанж е во затворот Belmarsh во Лондон. Некој затвореник го снимил Асанж и снимката се прошири низ светските ...

САД поднесоа барање за екстрадиција на Асанж

Нова ТВ - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

А1 On - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД бара Лондон да му го испорача Асанж

+инфо - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД испрати барање за екстрадиција на Асанж

Слободен Печат - 11.06.2019

Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на Еквадор во Лондон каде престојуваше седум години за да избегне апсење под обвинение за силување во Шведска. Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

MTM - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Вечер Прес - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД официјално побараа екстрадиција на Асанж

Локално - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција од Велика Британија на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Барањето било испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беша уапсен на 11 април во амбасадата на Еквадор во Лондон каде беше ...

Кинескиот активист за човекови права Аи Веивеј го посети Асанж во затворот „Белмарш“

24Инфо - 11.06.2019

Кинескиот активист за човекови права и уметник Аи Веивеј го посети основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во затворот „HMP Белмарш“ во Лондон, пренесува „Спутник“. Аи Веивеи беше придружуван од таткото на Асанж, Ричард Асанж.

Почеток на крајот: Американците побараа екстрадиција на Асанж од Велика Британија

Точка - 11.06.2019

Од Министерството за правда на САД им доставиле на своите колеги од Велика Британија формално барање за екстрадиција на Џулијан Асанж, што значи дека ќе има нови обвинувања во САД против основачот на Викиликс.

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Денешен - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Република - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

Опсервер - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

24Инфо - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост”, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

Кинескиот активист за човекови права Аи Веивеј го посети Асанж во затвор

Н.Македонија - 11.06.2019

Кинескиот активист за човекови права и уметник, Аи Веивеј, го посети основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во затворот „HMP Белмарш“ во Лондон, пренесува „Спутник“. Аи Веивеи беше придружуван од таткото на Асанж, Ричард Асанж.

САД побараа екстрадиција на Џулијан Асанж

Expres - 11.06.2019

САД поднесоа официјалното барање до Обединетото Кралство за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.. Асанж беше уапсен во април во амбасадата на Еквадор во Лондон, а САД имаа рок околу 65 дена – или до средината на јуни – да испратат ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

1tv - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...

САД поднесе барање за екстрадиција на Асанж

MakPress - 11.06.2019

Министерството за правда на САД официјално побара екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија. Според „Вашингтон пост“, барањето е испратено на 6 јуни. Основачот на Викиликс беше уапсен на 11 април во Амбасадата на ...