TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ во контранапад: Дали Ковачки оддавал и воени и тајни и бил шпион против државата?

Слободен Печат - 25.09.2022

Откако уште еднаш, 8 ден по ред пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ Драган Ковачки напаѓа за „дезертерството“ на премиерот Димитар Ковачевски од учество во воениот конфликт во 2001 година, СДСМ излезе со реакција на изнесените ставови на пратеникот.

Ковачки: Зошто не е покрената постапка за утврдување на деловната способност на премиерот?

360 степени - 25.09.2022

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат Ковачевски дека избегнал да служи војска, нарекувајќи го „премиер-дезертер“. Тој неделава на фејсбук објави дека ВМРО-ДПМНЕ се служи со лаги и клевети, но посочи и дека опозицијата злоупотребува здравствен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ем дезертирал, ем трајно неспособен, а поседува безбедносен сертификат

МКД - 25.09.2022

Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и сѐ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија, како Ковачевски добил и поседува уште ...

А1 On - 25.09.2022

„Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен“, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН со тапија

Сител - 25.09.2022

Ем дезертирал од служење војска, ем ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН со тапија - како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?! Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се' уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?!

Канал5 - 25.09.2022

Ем дезертирал од служење војска, ем ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН со тапија - како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?! Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се' уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни ...

Ковачки:Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

Канал5 - 25.09.2022

​Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

(ВИДЕО) Ковачки: Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

А1 On - 25.09.2022

„Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

Ковачки: Нема одговорност и постапки против Ковачевски

Сител - 25.09.2022

Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

Ковачки: Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

Курир - 25.09.2022

Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија – како Ковачевски добил и поседува уште ...

Курир - 25.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. -Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертер, ем струен профитер, Kовачевски да каже кои фирми блиски до власта профитираат од кризата

Курир - 25.09.2022

Откако и платија билборди, и спотови на Арсовска, сега конечно нарачателот на таквата лажна кампања во ликот на дезертерот Ковачевски се јави во јавност и лажно го обвинува ВМРО-ДПМНЕ. И замислете кој обвинува за тендери и матни зделки, тој кој ја ...

Ковачки: Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

24Инфо - 25.09.2022

Интегрален текст од прес конференција на Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година.

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија

Press24 - 25.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога имал документ дека е трајно неспособен.

ВМРО-ДПМНЕ: И фабрика и електрични автобуси ќе има кога ќе си замине оваа криминална Влада

Денешен - 25.09.2022

Што се однесува до проектите за Скопје, ќе има фабрика и електрични автобуси кога оваа криминална влада ќе замине и кога ќе се создадат услови за инвестирање. Се додека е оваа криминална влада никој не сака да инвестира.

Ем дезертирал, ем трајно неспособен со тапија- како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?!

24Инфо - 25.09.2022

Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица корисници на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија – како Ковачевски добил и поседува уште ...

Република - 26.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. -Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на ...

Ковачки:Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

Lider - 25.09.2022

​Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

Ковачевски избегнал воен рок како обврска кон државата, што е демонстрирање на нелојалност

Нетпрес - 25.09.2022

Надлежните молчат како Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица ...

Ковачки: Зошто не е покрената постапка за утврдување на деловната способност на премиерот?

Република - 25.09.2022

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат премиерот Димитар Ковачевски дека во 2001 година избегнал да служи војска, нарекувајќи го премиер – дезертер. Тој неделава објави дека ВМРО-ДПМНЕ се служи со лаги и клевети, но посочи и дека опозицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен

Lider - 25.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. -Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на ...

ВМРО ДПМНЕ: Електрични автобуси ќе има кога криминалната влада на Ковачевски ќе замине

Република - 26.09.2022

Што се однесува до проектите за Скопје, ќе има фабрика и електрични автобуси кога оваа криминална влада ќе замине и кога ќе се создадат услови за инвестирање. Се додека е оваа криминална влада никој не сака да инвестира.

Ем дезертирал од служење војска, ем ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН со тапија – како Ковачевски добил безбедносен сертификат, вели ...

Скопје1 - 25.09.2022

Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен, вели ВМРО-ДПМНЕ „Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица ...

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси, и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев, велат од ...

MakPress - 25.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

Ковачки: Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

Опсервер - 25.09.2022

Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

Ковачки: Нема одговори и постапки за скандалот со трајната неспособност на дезертерот Ковачевски

MakPress - 25.09.2022

Поминаа цели 8 дена од објавата дека премиерот на државата дезертирал и одбил да учествува во одбрана на државата во 2001 година. Со тоа што пред регрутната комисија поднесол документ дека е трајно неспособен, премиерот Ковачевски ги избегнал од ...

Ем дезертер, ем струен профитер, Kовачевски да каже кои фирми блиски до власта профитираат од кризата

Опсервер - 25.09.2022

Откако и платија билборди, и спотови на Арсовска, сега конечно нарачателот на таквата лажна кампања во ликот на дезертерот Ковачевски се јави во јавност и лажно го обвинува ВМРО-ДПМНЕ. И замислете кој обвинува за тендери и матни зделки, тој кој ја ...

Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија

PressingTV - 25.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. -Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија

MakPress - 25.09.2022

Надлежните молчат како дезертерот Ковачевски стекнал и се' уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен. Согласно член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица корисници на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

Сител - 24.09.2022

Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е прогресирана или статус кво Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали неспособноста му е ...

А1 On - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

Канал5 - 24.09.2022

Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е прогресирана или статус кво. Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

24 Вести - 24.09.2022

„Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е прогресирана или статус кво Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани ...

(Видео) Ковачки: Како Ковачевски има сертификат за пристап до државни тајни кога е трајно неспособен?

Макфакс - 24.09.2022

„Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок.

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни

А1 On - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок.

Ковачевски: Реално е да станеме членка на ЕУ до 2030 година

360 степени - 24.09.2022

Зборувајќи за руски активности кои целат на поткопување на ситуацијата во Северна Македонија, Ковачевски посочи дека освен Левица, го загрижува и однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ и вели дека овие партии се против стратешките интереси на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме за заштита на државните интереси

Сител - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме за заштита на државните интереси

Канал5 - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се' уште има безбедносен сертификат

Канал5 - 24.09.2022

Како дезертерот Ковачевски стекнал и се' уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен Почитувани, Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се' уште поседува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

Макфакс - 24.09.2022

„Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за трајно неспособен, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и сè уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има ...

Курир - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

„ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси, и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев“, велат од ...

ТВ21 - 24.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ се јавија со реакција на интервјуто на премиерот Димитар Ковачевски за Гласот на Америка. „Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е ...

Курир - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да не манипулира со јавноста

Либертас - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Вака реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во врска со интервјуто на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали неспособноста му е ...

Република - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

Press24 - 24.09.2022

„Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е ...

Lider - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

24Инфо - 24.09.2022

„Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за трајно неспособен, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е ...

Република - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

(Видео) Ковачки: Како Ковачевски има сертификат за пристап до државни тајни кога е трајно неспособен?

24Инфо - 24.09.2022

„Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок.

(ВИДЕО) Ковачки: Ако Ковачевски е трајно неспособен, не е во можност да ја извршува функцијата премиер

Press24 - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

MTM - 24.09.2022

„Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за трајно неспособен, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

СОМНИТЕЛНО: Како Ковачевски стекнал и се уште поседува безбедносен сертификат ако самиот приложил дека е трајно ...

Денешен - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

Како Ковачевски стекнал безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно неспособен?

Нетпрес - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има ...

Lider - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси, и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев

24Инфо - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против преда в ствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор З аев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да не манипулира со јавноста

Press24 - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против преда в ствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор З аев. Вака реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во врска со интервјуто на ...

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев

Република - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има ...

PressingTV - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали неспособноста му е ...

MakPress - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ја утврди деловната способност на Ковачевски

Локално - 24.09.2022

„Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за трајно неспособен, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

Ковачки: Како Ковачевски стекнал и се уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ ...

MakPress - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се' уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок.

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има ...

4NEWS - 24.09.2022

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки денеска на прес конференција посочи дека сомнително и нејасно е како премиерот Димитар Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во ...

„ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси, и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев“, велат од ...

4NEWS - 24.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ се јавија со реакција на интервјуто на премиерот Димитар Ковачевски за Гласот на Америка. „Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот ...

Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали неспособноста му е прогресирана или ...

Скопје1 - 24.09.2022

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, да се поведе процес за испитување и одземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев

PressingTV - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

Ковачки: Како Ковачевски стекнал безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има документ дека е трајно ...

Скопје1 - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок, ...

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси, и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев

Опсервер - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Ковачевски има проблем со поимањето што е државен интерес.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме за заштита на државните интереси

Локално - 24.09.2022

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев. Вака реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во врска со интервјуто на ...

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни кога има ...

Опсервер - 24.09.2022

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека истиот приложил документ дека е трајно неспособен со цел да избегне служење на воен рок.

Ковачки: Има основани сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност

Фокус - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Ваква порака денеска испрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Ковачки: Судот да постапи со одземање на деловната способност на премиерот

МКД - 23.09.2022

„Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

ВМРО-ДПМНЕ: Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

А1 On - 23.09.2022

„Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

ВМРО-ДПМНЕ: Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

Канал5 - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност

Канал5 - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, рече Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Ковачки: Ковачевски сам поднел документ дека е трајно неспособен

Сител - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

Ковачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

А1 On - 23.09.2022

„Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски“, вели Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) Ковачки: Има сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

Макфакс - 23.09.2022

„Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

„Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски“

Курир - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

Курир - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, ова денеска во изјава за медиумите го истакна Драган Ковачки од ...

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

Lider - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

(ВИДЕО) Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на Димитар Ковачевски

Lider - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, ова денеска во изјава за медиумите го истакна Драган Ковачки од ...

(видео) КОВАЧКИ: Има основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има нарушена деловна способност, го повикувам судот ...

Денешен - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, ова денеска во изјава за медиумите го истакна Драган Ковачки од ...

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

Република - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Судот да реагира веднаш и да отвори постапка за одземање на деловната способност на дезертерот Ковачевски

24Инфо - 23.09.2022

Интегрален текст од изјава на Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот ...

КОГА ЛАЖЕ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски да појасни дали лажеше кога велеше дека војска не отишол заради школување или поради ...

Денешен - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи, прашува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

24Инфо - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на Димитар Ковачевски

Република - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, ова денеска во изјава за медиумите го истакна Драган Ковачки од ...

Kовачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

Нетпрес - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

Ковачки: Бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловната способност на дезертерот Ковачевски

Press24 - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Ваква порака денеска испрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

(Видео) Ковачки: Има сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

MTM - 23.09.2022

„Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

Ковачевски треба да си поднесе оставка, поради нарушена деловна способност, бара ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 23.09.2022

Членот на Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, денеска пред Основен суд 2 побара Судот да поведе постапка за премиерот , кој според наводите, има нарушена деловна способност. – Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за ...

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

(Видео) Ковачки: Има сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

Точка - 23.09.2022

„Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни

MakPress - 23.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ. Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна способност? ...

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

PressingTV - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Има основани сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност

Локално - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Ваква порака денеска испрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на дезертерот Ковачевски

PressingTV - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски, ова денеска во изјава за медиумите го истакна Драган Ковачки од ...

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

MakPress - 23.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај. Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од структурата која е предводена од Трајно неспособен Премиер или лажго кој ...

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Има основни сомненија дека Ковачевски има нарушена деловна способност, сам поднел документ дека е трајно ...

MakPress - 23.09.2022

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на дезертерот Димитар Ковачевски. Постојат основани сомненија дека дезертерот Ковачевски има ...

ВМРО-ДПМНЕ: Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

MakPress - 23.09.2022

Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога велеше дека војска не служел поради хируршки зафат? Или и во двата случаи.

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

А1 On - 22.09.2022

„СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај. Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од структурата која е предводена од Трајно неспособен Премиер или лажго кој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни, Ковачевски да подлежи на испитување ...

А1 On - 22.09.2022

„Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ. Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна способност? ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни

Сител - 22.09.2022

Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни, Ковачевски да подлежи на испитување на деловната способност Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ.

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска

Канал5 - 22.09.2022

Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен. СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај.

„Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни, Ковачевски да подлежи на испитување на ...

Курир - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? ...

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

Курир - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Дрган Ковачки. -Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од ...

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

24Инфо - 22.09.2022

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ 22.09.2022 Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се ...

Ковачки: СДСМ уште не одговориле дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

Република - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај.Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од структурата која е предводена од Трајно неспособен Премиер или лажго кој избегал ...

Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни, Ковачевски да подлежи на испитување на ...

24Инфо - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ. Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна способност? ...

Владата е составена од дезертери и луѓе со дијагноза трајно неспособни, Ковачевски да подлежи на испитување на ...

Нетпрес - 22.09.2022

Интегрално соопштение од ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ. Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на ...

Реакција на Ковачки на соопштението на СДСМ

Во Центар - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај. Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од структурата која е предводена од Трајно неспособен Премиер или лажго кој ...

Ковачки: Уште не одговорија од СДС, дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

Нетпрес - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Дрган Ковачки. -Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од ...

КОВАЧКИ И ДЕНЕСКА ЧЕКА ОДГОВОР: Дали Ковачевски е дезертер или неспособен?

Денешен - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Дрган Ковачки. -Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од ...

Ковачевски да подлежи на испитување на деловната способност!

Република - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ.Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна способност?Дезертерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертери на високи функции – од АРМ дезертираше Талат Џафери, а Ковачевски сам се пријавил дека е трајно ...

Денешен - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ, се вели во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое подолу го објавуваме во целост. Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, треба да се се провери дали е деловно способен

MakPress - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, треба да се се провери дали е деловно способен. Само со проверка на деловна способност можеме да ги разбиеме дилемите, дали Ковачевски лажел дека е трајно неспособен или е навистина неспособен.

Ковачевски да подлежи на испитување на деловната способност!

PressingTV - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ.Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна способност?Дезертерот ...

Ковачевски да подлежи на испитување на деловната способност, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 22.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, тоа е дијагноза, која сам ја пријавил во АРМ, вели ВМРО-ДПМНЕ „Ако е трајно неспособен за војска, како е способен за извршување на функцијата премиер? И дали затоа бега од утврдување на неговата деловна ...

Ковачки: СДСМ уште не одговориле дали Ковачевски лажел за да избега од војска или е навистина трајно неспособен

PressingTV - 22.09.2022

СДС антимакедонска предводена од дезертерот Ковачевски денеска се симна на ниво на партија во очај.Морам да одговорам на обвинувањата лично кон мене искажани денеска од структурата која е предводена од Трајно неспособен Премиер или лажго кој избегал ...

(Видео) Мицкоски: Ковачевски треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во Владата

Макфакс - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен

Канал5 - 21.09.2022

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен, треба да се се провери дали е деловно способен, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.. Само со проверка на деловна способност можеме да ги разбиеме дилемите, дали Ковачевски лажел дека е трајно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата, затоа оставка веднаш

Макфакс - 21.09.2022

„Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата, затоа оставка веднаш

Канал5 - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

Мицкоски: Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен

Канал5 - 21.09.2022

„Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во Владата.“ Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме оставка и утврдување на деловната способност на Ковачевски

Алфа - 21.09.2022

Димитар Ковачевски треба да се повлече од функцијата, тој не само што дезертирал туку и не е искрен, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски додава дека премиерот во рок од неколку месеци излезе со две различни оправданија зошто не бил дел од ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот: „Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата“

Курир - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

Мицкоски смета дека Ковачевски треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од Владата

ТВ21 - 21.09.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска истакна дека премиерот Димитар Ковачевски треба да биде искрен и да каже дека дезертирал, а потоа да се повлече од челното место во Владата.

Мицкоски: Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во ...

Курир - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата

Нетпрес - 21.09.2022

-Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажгo. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

Мицкоски: Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен

Lider - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

Мицкоски: Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во ...

Република - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека мажи се бореа за Македонија трајно неспособниот Премиерот трчал по документи да докаже дека е ...

Press24 - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата, затоа оставка веднаш

24Инфо - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот: „Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата“

Lider - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата, затоа оставка веднаш

MTM - 21.09.2022

„Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

(Видео) Мицкоски: Ковачевски треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во Владата

Точка - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

Мицкоски: Ковачевски во најмала рака треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место во ...

MakPress - 21.09.2022

Кога човек ќе се нафати и ќе амбицира и пледира за позицијата претседател на влада, треба да има нешто дадено за државата. Така да во најмала рака мислам дека треба да биде искрен и да каже дека дезертирал и да се повлече од челното место на Владата ...

Трајно неспособниот Ковачевски не можел да отслужи воен рок, ама прв е да се нареди за вршење на функција, вели ...

Скопје1 - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

Мицкоски: Ковачевски треба да биде искрен, да каже дека дезертирал и да се повлече од Влада

4NEWS - 21.09.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска истакна дека премиерот Димитар Ковачевски треба да биде искрен и да каже дека дезертирал, а потоа да се повлече од челното место во Владата.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен да ја води државата, затоа оставка веднаш

MakPress - 21.09.2022

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал заради школувањето, а вторпат дека имал последователни хируршки зафати.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН- затоа ОСТАВКА!

Канал5 - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго – еднаш вели дека е трајно неспособен поради операција, друг пат ...

А1 On - 20.09.2022

„На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

(Видео) Ковачки: Ковачевски, освен дезертер, е и лажго, разобличен со факти

Макфакс - 20.09.2022

„На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго. Прашањето е кога ја лажеше јавноста, кога вели дека е трајно неспособен поради медицинска евиденција пред 20 години или кога вели дека ...

Ковачки: Ковачевски веднаш да си даде оставка од премиерската позиција

Сител - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

Ковачевски е и лажго, еднаш вели дека е трајно неспособен, а друг пат дека бил на студии, обвинува Ковачки

Фокус - 20.09.2022

Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго. Прашањето е кога ја лажеше јавноста, кога вели дека е трајно неспособен поради медицинска евиденција пред 20 години или кога вели дека дезертирал зошто учел факултет, прашува пратеникот и член на ...

Ковачки: Ковачевски не знае дали дезертирал затоа што бил на студии или на операција

МКД - 20.09.2022

Пред само шест месеци на прашањето дали служел воен рок, Димитар Ковачевски кажа дека не служел затоа што бил на студии, а кога завршил со студирањето повеќе немало обврска за служење војска.

​Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти

Канал5 - 20.09.2022

Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти: Еднаш вели дека е трајно неспособен поради операција, друг пат поради учење школо. На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен.

Ковачки: СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван

Канал5 - 20.09.2022

СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка зошто е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН. СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене.

Ковачки на СДСМ им дава 24 часа да се извинат, „не сум осудуван“

МКД - 20.09.2022

СДС лаже. Во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене. Најодговорно тврдам, под целосна кривична и правна одговорност, дека не сум осуден за кривично дело фалсификување на исправа, реагира пратеникот на ...

Две различни изјави за шест месеци – Опозициската ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред го обинува премиерот Димитар Ковачевски

Сител - 20.09.2022

Две различни изјави за шест месеци – опозициската ВМРО ДПМНЕ трет ден по ред го обинува премиерот Димитар Ковачевски за воено дезертерство, но и дека свесно ја лажел јавноста измислувајќи различни причини зошто не одговорил на поканата за служење ...

Марковски за „трајната неспособност“ на Ковачевски: Кривично одговара и тој што го дал и тој што го презентирал ...

Слободен Печат - 20.09.2022

Д окументот кој го објави опозицијата е од доверлив карактер и не може никој неовластено да го користи освен надлежните служби во институцијата, вели военополитичкиот аналитичар Благоја Марковски за документот со кој ВМРО-ДПМНЕ тврди дека премиерот ...

Ковачки: СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван

А1 On - 20.09.2022

„СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене. Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично дело фалсификување на исправа“, напиша на својот фб ...

За МО документот дека Ковачевски е трајно неспособен е воена тајна, се бара „кртот“

МКД - 20.09.2022

Министерството за одбрана индиректно потврди дека документот во кој се вели дека Димитар Ковачевски е трајно неспособен е вистинит, ама е класифициран како воена тајна, па покрената е постапка за одговорност за несовесно ракување и неовластено ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за трајно неспособен – затоа оставка!

А1 On - 20.09.2022

„Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за трајно неспособен – затоа оставка!

Макфакс - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти- еднаш вели дека е трајно неспособен поради ...

Курир - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН- затоа ОСТАВКА!

Курир - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Документот од АРМ за премиерот Ковачевски бил „воена тајна“

Алсат-М - 20.09.2022

Министерството за одбрана ќе покрене постапка за објавениот документ од Регистарот на АРМ, кој вчера се споделуваше на социјалните мрежи, откако претходно ВМРО-ДПМНЕ обвини дека премиерот Димитар Ковачевски неосновано дезертирал.

Ковачки: СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка зошто е ТРАЈНО ...

Курир - 20.09.2022

СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене, вели Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично ...

Ковачки: Кога лажеше Kовачевски дека не служел војска – Пред 6 месеци или денес?

Алфа - 20.09.2022

Освен што Димитар Ковачевски е дезертер, тој е и лажго – велат од ВМРО-ДПМНЕ и прашуваат кога премиерот лаже – сега кога тврди дека не служел војска зашто бил на операција или пред 6 месеци кога тврдеше дека никогаш не бил дел од АРМ зашто студирал ...

ЕДНАШ РЕКОЛ ДЕКА СТУДИРАЛ, ДРУГПАТ ДЕКА ВОЈСКАТА НЕ БИЛА ЗАДОЛЖИТЕЛНА Ковачки упати ново прашање до Ковачевски

+инфо - 20.09.2022

Пратеникот Ковачки повтори дека Ковачевски треба веднаш да си даде оставка од премиерската позиција затоа што, како што рече, е „трајно неспособен“ да ја извршува функцијата премиер. Kога премиерот Димитар Ковачевски ја лаже јавноста – кога вели ...

Ковачки: Да функционираа институциите во државата, тогаш Ковачевски немаше да биде премиер бидејќи е трајно неспособен

Курир - 20.09.2022

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во гостување во утринската емисија „Еспресо со Златев и Боцевски“ на Радио Лидер вели дека наместо премиерот Димитар Ковачевски да се јави на отслужување на воен рок во време кога било најпотребно ...

(Видео) Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти

MTM - 20.09.2022

„На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго. Прашањето е кога ја лажеше јавноста, кога вели дека е трајно неспособен поради медицинска евиденција пред 20 години или кога вели дека ...

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти- еднаш вели дека е трајно неспособен поради ...

Lider - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти- еднаш вели дека е трајно неспособен поради ...

Нетпрес - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

Ковачевски дезертирал со тапија за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН- затоа ОСТАВКА!

24Инфо - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Ковачевски, трајно неспособен дезертер, кукавица, патолошки лажго

Република - 20.09.2022

Има една стара народна мудрост која гласи: “ПОДОБРО СЕДИ МИРНО И МОЛЧИ СИТЕ ДА МИСЛАТ ДЕКА СИ ГЛУП, ОТКОЛКУ ДА СТАНЕШ, ДА ПРОГОВОРИШ И ДА ПОТВРДИШ ДЕКА НАВИСТИНА СИ ГЛУП.“ Денес го направи токму тоа, проговори и потврди дека навистина си глуп, ...

Ковачки: СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка зошто е трајно ...

Република - 20.09.2022

СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене, вели Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично ...

Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти: Еднаш вели дека е трајно неспособен поради ...

24Инфо - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

Ковачевски дезертирал со тапија за трајно неспособен- затоа оставка, велат од ВМРО-ДПМНЕ!

Нетпрес - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

СДС има 24 часа да се извини, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка, вели Ковачки

Нетпрес - 20.09.2022

-СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене, вели Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека мажите ја бранеа Македонија Ковачевски трчал по уверенија дека е неспособен

Press24 - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Ковачевски бидејќи избегнал служење на воен рок правдајќи се дека е трајно неспособен

Република - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за трајно неспособен – затоа оставка!

Centar - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Ковачки: Да функционираа институциите во државата, тогаш Ковачевски немаше да биде премиер бидејќи е трајно неспособен

Lider - 20.09.2022

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во гостување во утринската емисија „Еспресо со Златев и Боцевски“ вели дека наместо премиерот Димитар Ковачевски да се јави на отслужување на воен рок во време кога било најпотребно за државата, ...

Да функционираа институциите во државата, тогаш Ковачевски немаше да биде премиер бидејќи е трајно неспособен, смета ...

Нетпрес - 20.09.2022

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во гостување во утринската емисија „Еспресо со Златев и Боцевски“ на Радио Лидер вели дека наместо премиерот Димитар Ковачевски да се јави на отслужување на воен рок во време кога било најпотребно ...

Ковачки: Премиерот ни е трајно неспособен - да си поднесе оставка

Press24 - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција, вели Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти

Точка - 20.09.2022

„На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго. Прашањето е кога ја лажеше јавноста, кога вели дека е трајно неспособен поради медицинска евиденција пред 20 години или кога вели дека ...

Ковачевски дезертирал со тапија за трајно неспособен – затоа оставка, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Марковски за документот објавен од Ковачки: Кривично одговара и тој што го дал и тој што го презентирал документот

Frontline - 20.09.2022

Документот кој го објави опозицијата е од доверлив карактер и не може никој неовластено да го користи освен надлежните служби во институцијата, вели военополитичкиот аналитичар Благоја Марковски за документот со кој ВМРО-ДПМНЕ тврди дека премиерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Има ли кормилар во бродот на СДС? Нека се договорат кога лажат па нека излезат со соопштение

MakPress - 20.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал? Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа што има неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертирал со тапија за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН- затоа ОСТАВКА!

MakPress - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски го избегнал служењето на воениот рок правдајќи се дека е трајно неспособен. Додека децата, татковците и браќата во илјадници семејства беа испраќани во првите борбени линии да го бранат суверенитетот и интегритетот на ...

Ковачки бара СДСМ да му се извини: Не сум осудуван

Локално - 20.09.2022

СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене.Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично дело фалсификување на исправа, пишува на својот Фејсбук ...

Ковачки: СДС има 24 часа да се извинат, не сум осудуван, а дезертерот Ковачевски да си поднесе оставка зошто е ТРАЈНО ...

MakPress - 20.09.2022

СДС лаже, во обид да го одбранат дезертерот Ковачевски манипулираат за наводно дело против мене. Најодговорно тврдам под целосна кривична и правна одговорност дека НЕ СУМ ОСУДЕН за Кривично дело фалсификување на исправа.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски да одговори уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција

MakPress - 20.09.2022

Дезертерот Ковачевски да одговори уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција. Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен и тој документ сам го однел во АРМ. Ковачевски сам признал дека е трајно неспособен.

Ковачки: Ковачевски освен дезертер е и лажго, разобличен со факти: Еднаш вели дека е трајно неспособен поради ...

MakPress - 20.09.2022

На чело на државата имаме премиер, кој е трајно неспособен. И тоа го потврдува, како што кажаа и од Министерството за одбрана воената евиденција. Освен тоа што Ковачевски е дезертер тој е и лажго.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски призна дека е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, оставка веднаш

Канал5 - 19.09.2022

Дезертерот Ковачевски призна дека е ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, оставка веднаш. Дезертерот Ковачевски призна дека не лажел, и дека навистина бил ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, и затоа не можел да и служи на државата во АРМ во 2001 година.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од „дезертерот“, а премиерот им одговори: уплашени сте

Р.С.Европа - 19.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ покажаа лекарски документ за трајна неспособност со кој, како што велат, премиерот Димитар Ковачевски го избегнал отслужувањето на воениот рок во перидот на воениот конфликт во 2001.

ВМРО-ДПМНЕ: Кога лаже СДС, кога вели дека Ковачевски не служел војска затоа што имал здравствен проблем или кога ...

МКД - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат? Кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што имал здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал? Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа што имал неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Има ли кормилар во бродот на СДС?

Канал5 - 19.09.2022

Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа што има неколку последователни операции. Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека ...

ВМРО-ДПМНЕ објави документ за трајната неспособност на Ковачевски доставен во АРМ

Сител - 19.09.2022

Опозициската ВМРО ДПМНЕ објави документ од евиденциона книга на АРМ , според која премиерот Димитар Ковачевски добил лекарско мислење дека е трајно неспособен за служење војска. Партијата го обвинува Ковачевски дека за време на воениот конфликт во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски призна дека не служел војска

Фокус - 19.09.2022

Кога лажат во СДСМ, кога велат дека Димитар Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа што има неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека денеска ќе ги објави документите за трајната неспособност на Ковачевски

МКД - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе објавиме документи за трајна неспособност на Ковачевски

Фокус - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок, денес ќе објавиме документи ...

А1 On - 19.09.2022

„Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот, денес ќе објавиме документи за неговата трајна неспособност

Макфакс - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „ Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок

Канал5 - 19.09.2022

Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок, денес ќе објавиме документи за неговата трајна неспособност. Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал ...

Ковачевски: никогаш не сум избегнувал од одговорноста за служење на воениот рок

Р.С.Европа - 19.09.2022

ВМРО ДПМНЕ денеска покажа извадок од евиденциона книга на АРМ за кој, како што наведуваат од оваа партија, „Димитар Ковачевски, премиер на Македонија, го избегнал отслужувањето на воениот рок, правдајќи се со лекарско мислење дека е трајно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок, денес ќе објавиме документи ...

Курир - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

„Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен ...

Курир - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе објавиме документи за трајна неспособност на Ковачевски

Вечер Прес - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот, ќе објавиме документи за неговата трајна неспособност

24Инфо - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе објави документи за неговата трајна неспособност: Зошто молчи дезертерот Ковачевски?

Република - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок, денес ќе објавиме документи ...

Lider - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кога лажат од СДС, кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога ...

Денешен - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал?, се вели во партиксата реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен ...

24Инфо - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал? Денес дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска затоа што има неколку ...

ВМРО: Дезертерот Ковачевски да одговори уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција

24Инфо - 19.09.2022

Дезертерот Ковачевски да одговори уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција. Дезертерот Ковачевски е трајно неспособен и тој документ сам го однел во АРМ. Ковачевски сам признал дека е трајно неспособен.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција?

Press24 - 19.09.2022

„Дезертерот Ковачевски да одговори уште колку време неспособен ќе ја окупира премиерската функција“. Ова прашање го поставуваат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, во соопштение доставено пред малку до медиумите.

Кога СДСМ лажат – кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не ...

Нетпрес - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Денеска дезертерот Ковачевски сам кажа дека не служел војска ...

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен ...

Република - 19.09.2022

Има ли кормилар во бродот на СДС? Кога лажат кога велат дека Ковачевски не служел војска затоа што има здравствен проблем или кога велат дека не дезертирал?, велат во соопштение од ВРМО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи - бил неспособен да служи во 2001

Press24 - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал, велат од ВМРО-ДПМНЕ Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски молчи зошто дезертирал од АРМ и дали е трајно неспособен

MakPress - 19.09.2022

Откако поминаа скоро 10 часа од објавувањето дека Димитар Ковачевски дезертирал од армијата на Република Македонија, прогласувајќи се за трајно неспособен, од премиерот нема одговор- се крие.

ВМРО-ДПМНЕ: Видеото на пациентка како моли за помош во кочанската болница ли е сликата за европското здравство кое го ...

MakPress - 19.09.2022

Шокантнaта видео снимка може да се забележи вечерва на социјалните мрежи. Пациентка седната на под моли и плаче за помош во болницата во Кочани. Ова е сликата за здравството на дезертерот Ковачевски истото она кое Филипче го остави во наследство.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто молчи дезертерот Ковачевски, денеска документите на виделина

PressingTV - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски молчи за скандалот со избегнување на служење на воен рок

MakPress - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека денеска ќе ги објави документите за дезертерство на Ковачевски

Локално - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

„Ковачевски свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал“, ВМРО-ДПМНЕ ќе објави дкументи

Скопје1 - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе објавиме документи за дезертерот Ковачевски и неговата трајна неспособност

Zoom - 19.09.2022

Цел ден молк од страна на дезертерот Димитар Ковачевски за скандалот, каде што тој свесно го избегнал служењето на воениот рок и дезертирал. Дезертерот Ковачевски за да ја избегне законската обврска во 2001 година за служење во војската на Републка ...

Ковачевски за дезертерството: Се злоупотребува мојот здравствен предизвик

Локално - 19.09.2022

ВМРО-ДПМНЕ не бира ни средства ниту начин за да го сврти вниманието на јавноста од големите корупциски скандали и превирања во нивната партија. Тоа само потврдува дека се она што го гледаме во јавноста изминатата недела е вистина и ВМРО-ДПМНЕ се ...