TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалитетот полека се враќа на Шара

Вест - 19.02.2005

СКИЈАЊЕ - 34. ШАРПЛАНИНСКИ КУП На патеките "Орлова" и "Езерино" на Попова Шапка, во рамките на 34. издание на Шарпланинскиот куп, во вторник и среда ќе продефилираат речиси стотина скијачи од 15-тина земји. Карактеристика на годинешниот Шара куп нема да биде само големиот број на учесници, туку и ...

Седум скијачи со помалку од 30 ФИС-поени

Време - 19.02.2005

СКИЈАЊЕ - НА ГОДИНАШНИОТ ШАРПЛАНИНСКИ КУП Седум скијачи со помалку од 30 ФИС-поени и уште шест со помалку од 40 ќе бидат гаранција за високиот квалитет на годинашното, 34-то издание на Шарпланинскиот куп, соопшти Владо Пановски, потпретседателот на Скијачката федерација на Македонија (СФМ).

На Шапка повеќе од сто скијачи од 12 држави

Утрински - 19.02.2005

На 22 и 23 февруари ќе се одржи 43. Шарпланински куп Македонија со комплетната репрезентација од СП во Бормио Миодраг МицковиЌ На прекрасните терени на попова Шапка, прекриени со длабок снег, на 22 и 23 февруари ќе се одржи најголемата скијачка приредба во нашта држава, 43-ти по ред Шарпланински ...

34 издание на „Шарпланински куп“

А1 - 18.02.2005

Околу стотина скијачи од 14 земји ќе настапат на 34 издание на традиционалната скијачка манифестација „Шарпланински куп“, која во вторник и среда, на 22 и на 23 февруари ќе се одржи на Попова Шапка. Најсилните 15-мина од нив, меѓу кои и ланските победници Миха Малус и Мојца Ратај, имаат под 40 ...

Шарпланинскиот куп на 22 и на 23 февруари

Време - 16.02.2005

СКИЈАЊЕ Традиционалниот Шарпланински скијачки куп, првобитно планиран за претстојниот викенд, најверојатно ќе се одржи на 22 и на 23 февруари. Организаторите го направија ова поместување заради привлекување што поквалитетни натпреварувачи, а засега има најави за учество на скијачи од десетина земји.