TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес ја стресе Алјаска

Слободен Печат - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Сител - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

А1 On - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Нетпрес - 24.09.2021

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави денеска Геолошкиот топографски институт на САД. Земјотресот се случи на длабочина од 50 километри, додаваат од Институтот.

Земјотрес ја потресе Алјаска

Макфакс - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денес Алјаска, објави Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот бил 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри, јави ТАСС.

Во Алјаска земјотрес со јачина од 5,7 степени

iPortal - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

4NEWS - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Силен земјотрес на Алјаска: 5,7 степени кај Фербанкс

Денешен - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја потресе Алјаска

MTM - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денес Алјаска, објави Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот бил 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри, јави ТАСС.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Опсервер - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Либертас - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Локално - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

24Инфо - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја потресе Алјаска

Centar - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денес Алјаска, објави Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот бил 475 километри северозападно од Фербанкс, град со речиси 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

MakPress - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Alаска, соопшти Американскиот геолошк институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Најмалку пет лица загинаа во земјотресот на Филипините

ТВ21 - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власати. Јужниот дел на Филипините синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и ...

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипини се зголеми на петмина

Канал5 - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власти. Јужниот дел на Филипини синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и пожар ...

ПАНИКА И СТРАВ НА ФИЛИПИНИТЕ: Најмалку пет жртви во силниот земјотрес кој го погоди островот

Слободен Печат - 17.10.2019

Јужниот дел на Филипините синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и пожар во трговски центар. Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, ...

Расте бројот на загинати по силниот земјотрес на Филипините

Курир - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власати. Јужниот дел на Филипините синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и ...

Петмина загинати и десетици повредени во земјотресот на Филипините

+инфо - 17.10.2019

Синоќешниот земјотрес ги натера луѓето да избегаат од трговските центри и зградите, а болничките пациенти беа евакуирани на улици. Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија ...

По вчерашниот земјотрес, најмалку пет шртви на Филипините

iPortal - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власати. Јужниот дел на Филипините синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и ...

Силен земјотрес на Филипини, загина 7-годишно девојче

Кумановски м. - 17.10.2019

Најмалку едно лице загина во силен земјотрес со јачина од 6,5 степени што ги погоди денес Филипините, објави каналот ABS-CBN. Според телевизискиот извештај, седумгодишно девојче загинало откако се срушила зграда во Тулунан. loading...

Најмалку еден загинат при земјотресот на Филипини

Опсервер - 17.10.2019

Најмалку едно седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес што ги погоди Филипини. Трагедијата се случила кога врз девојчето се урнала зграда во градот Тулунан. Локалните власти во општината Магсаисај соопштија дека во земјотресот се повредени ...

Најмалку пет жртви во земјотресот на Филипините

Либертас - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власати. Јужниот дел на Филипините синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и ...

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина

Пулс24 - 17.10.2019

Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес на Филипините се зголеми на петмина со десетици повредени, соопштија локалните власти. Јужниот дел на Филипини синоќа го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени кој предизвика лизгање на земјиште и пожар ...

Најмалку еден загинат при земјотресот на Филипини

Либертас - 17.10.2019

Најмалку едно седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес што ги погоди Филипини. Трагедијата се случила кога врз девојчето се урнала зграда во градот Тулунан. Локалните власти во општината Магсаисај соопштија дека во земјотресот се повредени ...

Девојче загина во силниот земјотрес на Филипините (ВИДЕО)

Канал5 - 16.10.2019

Најмалку една жртва однесе силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер , што денеска ги погоди Филипините. Според медиумите, загинало седумгодишно девојче , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан.

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Курир - 14.03.2022

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран на Филипини. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри на 77 километри оддалеченост од градот Лубанга.

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НА ФИЛИПИНИТЕ: Има и жртви (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.10.2019

Локалните власти во општината Магсаисај соопштија дека во земјотресот се повредени 20 луѓе, а голем број станбени згради се уништени. Најмалку едно седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес што ги погоди Филипини.

Девојче загина во силен земјотрес на Филипините

Макфакс - 16.10.2019

Најмалку едно лице загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени што денеска ги погоди Филипините, објавија светските медиуми. Според извештаите, првата официјално потврдена жртва е седумгодишно девојче кое загинало откако се срушила зграда ...

Во силниот земјотрес на Филипини загина седумгодишно девојче (ВИДЕО)

Локално - 16.10.2019

Eднo седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер , што денеска ги погоди Филипините. Според медиумите, девојчето починало , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан.

Девојче загина во земјотресот на Филипини (ВИДЕО)

iPortal - 16.10.2019

Eднo седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер , што денеска ги погоди Филипините. Според медиумите, девојчето починало , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан.

(ВИДЕО) Смртоносен земјотрес ги погоди Филипините

Фактор - 16.10.2019

Најмалку eдна жртва има во силниот земјотрес од 6.5 степени кој ги зафати Филипините. Епицентарот на земјотресот бил на 62 километри од градот Давао, на длабочина од 20 километри. Загина едно седумгодишно девојче, а трагедијата се случила кога врз ...

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Локално - 16.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ги погоди Филипини, 69 километри северозападно од Џенерал Сантос, јави американскиот Геолошки институт. По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами во Тихи ...

Силен земјотрес регистриран на Филипини

24Инфо - 16.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ги погоди Филипини, 69 километри северозападно од Џенерал Сантос, јави американскиот Геолошки институт. По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами во Тихи ...

Силен земјотрес денеска ги погоди Филипини

iPortal - 16.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ги погоди Филипини, 69 километри северозападно од Џенерал Сантос, јави американскиот Геолошки институт. По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами во Тихи ...

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Опсервер - 14.03.2022

– Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран на Фили пини. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри на 77 километри оддалеченост од градот Лубанга.

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Либертас - 16.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска ги погоди Филипини, 69 километри северозападно од Џенерал Сантос, јави американскиот Геолошки институт. По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами во Тихи ...

Најмалку еден загинат при земјотресот на Филипини

Вечер Прес - 16.10.2019

Најмалку едно седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес што ги погоди Филипини. Трагедијата се случила кога врз девојчето се урнала зграда во градот Тулунан. Локалните власти во општината Магсаисај соопштија дека во земјотресот се повредени ...

Девојче загина во силен земјотрес на Филипините

Н.Македонија - 16.10.2019

Најмалку едно лице загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени што денеска ги погоди Филипините, објавија светските медиуми. Според извештаите, првата официјално потврдена жртва е седумгодишно девојче кое загинало откако се срушила зграда ...

Силен земјотрес регистриран на Филипини

MakPress - 12.05.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска во Тихиот Океан, крај брогот на Филипините, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот е на 2 километри југозападно од градот Батангас, каде живеат ...

Синоќа нов земјотрес почувствуван во Струмичко

ТВ21 - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Алсат-М - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Канал5 - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа ја стресе Струмица

+инфо - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21.40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Два земјотреси за еден ден ја стресоа Струмица

Курир - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер, вчера околу 21:40 часот бил почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Инаку, ова е втор земјотрес регистриран на подрачјето на Струмица ...

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

А1 On - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес во Индонезија

А1 On - 15.10.2019

Земјотрес со јачина на ударот од 5.9 степени според Рихтер ноќеска е регистриран крај индонезискиот брег, јави Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, цитиран од БГНЕС. Епицентарот на потресот бил на 141 километар од градот Бенгкулу, на ...

Земјотрес од три степени синоќа почувстуван во Струмица

ММС - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Независен - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Два земјотреси за еден ден ја стресоа Струмица

Нетпрес - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер, вчера околу 21:40 часот бил почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Инаку, ова е втор земјотрес регистриран на подрачјето на Струмица ...

Во еден ден, два земјотреса ја стресоа Струмица

Алфа - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер бил почувствуван во Струмица, вчера околу 21 часот и 40 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Сител - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Синоќа уште еден земјотрес во Струмица

МКД - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Струмица пак се стресе

Слободен Печат - 15.10.2019

Вчера Струмица се стресе двапати. Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Во еден ден, два земјотреса ја стресоа Струмица

Макфакс - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер бил почувствуван во Струмица, вчера околу 21 часот и 40 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Уште еден земјотрес вчера ја стресе Македонија

Пулс24 - 15.10.2019

Нов земјотрес вчера вечерта околу 21 часот и 40 минути е почувствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според Рихтеровата скала, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци ...

Силен земјотрес во Индонезија

Локално - 06.12.2022

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Источна Јава во Индонезија, соопшти индонезиската агенција за следење на земјотресите. Се наведува дека земјотресот се случил на длабочина од 10 километри, пренесе ...

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Пулс24 - 15.10.2019

Земјотрес со јачина на ударот од 5.9 степени според Рихтер ноќеска е регистриран крај индонезискиот брег, јави Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, цитиран од БГНЕС. Епицентарот на потресот бил на 141 километар од градот Бенгкулу, на ...

Во еден ден, два земјотреса ја стресоа Струмица

Точка - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер бил почувствуван во Струмица, вчера околу 21 часот и 40 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Синоќа нов земјотрес почувствуван во Струмичко

4NEWS - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Синоќа во Струмица почуствуван земјотрес од три степени

iPortal - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Локално - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Либертас - 15.10.2019

– Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Во еден ден, два земјотреса ја стресоа Струмица

Centar - 15.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер бил почувствуван во Струмица, вчера околу 21 часот и 40 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

24Инфо - 15.10.2019

– Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес во Индонезија

Вечер Прес - 06.11.2021

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена денеска го погоди брегот на Индонезија, соопшти Европскиот сеизмолошки центар. Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту предупредување за појава на цунами.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Вечер Прес - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Струмица повторно се тресеше, земјотрес почувствуван синоќа

еМагазин - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес од три степени синоќа почувствуван во Струмица

Опсервер - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес ноќеска регистриран во Индонезија

iPortal - 15.10.2019

Земјотрес со јачина на ударот од 5.9 степени според Рихтер ноќеска е регистриран крај индонезискиот брег, јави Европскиот средоземноморски сеизмолошки центар, цитиран од БГНЕС. Епицентарот на потресот бил на 141 километар од градот Бенгкулу, на ...

ДВА ЗЕМЈОТРЕСА ЈА СТРЕСОА МАКЕДОНИЈА – се тресеше тлото на земјата

Магазин - 15.10.2019

Нов земјотрес вчера околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот сервис ...

Земјотрес од 3 степени ги растревожи Струмичани

MakPress - 15.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21:40 часот е почувствуван во околината на Струмица, соопшти денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во Струмица

Канал5 - 14.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, денес во 09 часот и 48 минути регистрирале земјотрес. Епицентарот на земјотресот се наоѓа 127 km југоисточно од Скопје во епицентралното подрачје Струмица.

Земјотрес во Струмичко

ТВ21 - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Земјотрес во струмичко

Независен - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Вечерва земјотрес во Македонија

Сител - 14.10.2019

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот ...

Земјотрес во Струмица

МКД - 02.09.2021

Земјотрес со епицентар 120 километри југоисточно од Скопје, кој потекнува од епицентралното подрачје Струмица, е регистриран вечерва во 19 часот, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Земјотрес во струмичко

А1 On - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Земјотрес во Струмица

Скопје24 - 14.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, денес во 09 часот и 48 минути регистрирале земјотрес. Епицентарот на земјотресот се наоѓа 127 km југоисточно од Скопје во епицентралното подрачје Струмица.

Вечерва нов земјотрес ја стресе Македонија

Курир - 14.10.2019

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот ...

Земјотрес ги разбуди струмичани утрово, епицентарот под беласица помеѓу Куклиш и Свидовица

ММС - 14.10.2019

Земјотрес од 2.7 степени утрово во 09:48 часот e почувствуван во Струмица ! Епицентарот е на 5 км од Куклиш, на 9 км од Струмица или на 124 километри од Скопје. Измерен е на длабочина од 2 километри.

Вечерва уште еден земјотрес ја стресе Македонија

Press24 - 14.10.2019

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот ...

Земјотрес во струмичко

Опсервер - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Земјотрес во Струмица

Либертас - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Земјотрес во Струмичко

4NEWS - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Земјотрес од 2,6 Рихтерови степени во Струмица

Centar - 14.10.2019

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет (ПМВ) во Скопје, денеска во 9.48 часот регистрирала земјотрес во епицентралното подрачје на Струмица. Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2.6, а бил почувствуван од населението во ...

Земјотрес во Струмичко

Република - 07.10.2022

Попладнево околу 14.00 часот бил почуствуван земјотрес од 2,9 степени според Рихтеровата скала во Македонија. Епицентарот бил на 17 км југоисточно од Струмица, објави „ volcanodiscovery “. Земјотресот бил на длабочина од 2 км.

Земјотрес во струмичко

iPortal - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

Вечерва земјотрес во Македонија

4NEWS - 14.10.2019

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот ...

Вечерва земјотрес со епицентар во струмичко Ново Село

Република - 14.10.2019

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на европскиот ...

Земјотрес од 2,6 Рихтерови степени во Струмица

Мета - 14.10.2019

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет (ПМВ) во Скопје, денеска во 9.48 часот регистрирала земјотрес во епицентралното подрачје на Струмица. Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2.6, а бил почувствуван од населението во ...

Земјотрес ја стресе Струмица

24Инфо - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени утринава бил почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Земјотресот бил почувствуван во 09 часот и 48 минути со епицентар на 127 километри ...

Земјотрес во Струмичко: Потрес од 3 степени според ЕМС

Денешен - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...

СЕ ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Земјотрес на 5 км од Куклиш

Фактор - 14.10.2019

Југоисточна Македонија ја стресе земјотрес. Земјотрес со јачина од 2,6 степени утрово е почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Вечерва слаб земјотрес во Македонија

Centar - 14.10.2019

Прилично слаб земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново Село (струмички регион), се вели во неофицијалните податоци на ...

Почувствуван земјотрес во Струмица

еМагазин - 14.10.2019

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет (ПМВ) во Скопје, денеска во 9.48 часот регистрирала земјотрес во епицентралното подрачје на Струмица. Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2,6, а бил почувствуван од населението во ...

Земјотрес во Струмица

Скопје1 - 14.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, денес во 09 часот и 48 минути регистрирале земјотрес. Епицентарот на земјотресот се наоѓа 127 km југоисточно од Скопје во епицентралното подрачје ...

Земјотрес со јачина од 2,6 степени во струмичко

MakPress - 14.10.2019

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил 127 ...