TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вознемирувачка снимка - полицаец застрелува демонстрант во Турција

24 Вести - 11.06.2013

Додека во Турција повторно се интензивираат судирите меѓу полицијата и демонстрнатите, на видео каналот на YouTube во меѓувреме се појави вознемирувачка снимка од која се гледа како полицаец, за ...

ВИДЕО: Шокантната снимка која кружи по Интернет - турски полицаец убива демонстрант

Press24 - 11.06.2013

На Интернет се појави снимка во која се гледа како полицаец за време на антивладините протести во Анкара пука кон толпата демонстранти при што погодува еден во главата.

ВИДЕО: Полицаец застрела демонстрант среде Анкара

Курир - 11.06.2013

Јавниот обвинител во Анкара покрена истрага околу снимката која се најде на YouTube, а на која се гледа како полицаец вади пиштол и пука врз групата на демонстранти, а притоа ранува еден.

ВИДЕО: Турција - Полицаец застрела демонстрант

Нетпрес - 11.06.2013

Јавниот обвинител во Анкара покрена истрага околу снимката која се најде на „Ју Тјуб“, а на која се гледа како полицаец вади пиштол и пука врз групата на демонстранти, а притоа ранува еден.

Шокантно видео: Полицаец во Турција снимен како застрела протестант!

Таратур - 11.06.2013

Јавниот обвинител во Анкара отвори истрага за случајот на застрелан протестант од страна на полицаец кој беше фатен на камера.

ВИДЕО: Шокантно - турски полицаец убива демонстрант пред објективот на камерите

Сител - 11.06.2013

На Интернет се појави снимка во која се гледа како полицаец за време на антивладините протести во Анкара пука кон толпата демонстранти при што погодува еден во главата.

Шокантно - турски полицаец убива демонстрант пред објективот на камерите

Локално - 11.06.2013

На Интернет се појави снимка во која се гледа како полицаец за време на антивладините протести во Анкара пука кон толпата демонстранти при што погодува еден во главата.

Бруталност насекаде во Турција!

Фактор - 11.06.2013

Најмалку две лица се повредени денеска во операцијата на полицијата на истанбулскиот плоштад Таксим, каде што неколку стотици полицајци беа донесени со дваесет автобуси.

ФОТО+ВИДЕО: Среде Анкара полицаец застрела демонстрант

Sky - 11.06.2013

На YouTube се појави снимка на која се гледа како полицаец вади пиштол и пука врз групата на демонстранти, а притоа ранува еден.

Шокантно - турски полицаец убива демонстрант пред објективот на камерите

Вечер Прес - 11.06.2013

На Интернет се појави снимка во која се гледа како полицаец за време на антивладините протести во Анкара пука кон толпата демонстранти при што погодува еден во главата.

(ВИДЕО) Полицаец застрела демонстрант во центарот на Анкара

Бриф - 11.06.2013

На Јутуб се појави видео материјал на кој што се прикажува инцидент во текот на протестите во Анкара, на кои што еден демонстрант беше застрелан од страна на полицаец.

Полицаец уби турски демонстрант (видео)

Република - 11.06.2013

Полицаец за време на антивладините протести во Анкара пука кон толпата демонстранти при што погодува еден во главата.На видеото се гледа како толпата ја растеруваат со водени топови и солзавци, а ...

Видео: Полицаец пука во демонстрант во Анкара

Денешен - 11.06.2013

Јавниот обвинител во Анкара покрена истрага околу снимката која се најде на YouTube, а на која се гледа како полицаец вади пиштол и пука врз групата на демонстранти, а притоа ранува еден.

Полицаец пука по демонстрантите, еден погоден во глава!

Точка - 11.06.2013

Јавниот обвинител во Анкара ќе отвори истрага околу снимката на Јутуб на која се гледа како еден полицаец со три куршуми пука кон демонстрантите и тешко повредува еден од нив.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец застрелува демонстрант во Турција

Либертас - 11.06.2013

Во Турција повторно се интензивираат судирите меѓу полицијата и демонстрнатите, а на YouTube се појави шокантно видео во кое на дело се гледа бруталноста и ѕверското однесување на припадниците на ...

Шест турски полицајци се самоубиле од почетокот на протестите

Телма - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест полицајци се самоубиле од почетокот на протестите во Турција

Канал5 - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјавил шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

24 Вести - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци се самоубиле од почетокот на протестите

Дневник - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

Утрински - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци се самоубиле од почетокот на протестите

Press24 - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршија самоубиство од почетокот на протестите

Таратур - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

МРТ - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите во Истанбул

Кирилица - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

Сител - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шестмина турски полицајци се самоубиле

+инфо - 10.06.2013

Шестмина турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

А1 On - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест полицајци се самоубиле за време на „турската пролет“

Нетпрес - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

Капитал - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци се самоубиле од почетокот на протестите

Р.С.Европа - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Турција: 6 полицајци се самоубиле за протестите

Курир - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Неколку полицајци се самоубиле во Турција

Бриф - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шестмина полицајци се самоубиле од почетокот на протестите во Турција

Sky - 10.06.2013

Од почетокот на протестите во Турција до сега се самоубиле 6 турски полицајци. Според шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер полицијата била принудена да работи во „сурови услови“.

Шокантно! Дури 6 турски полицајци се самоубиле бидејќи не сакале да кренат рака на својот народ!

Либертас - 10.06.2013

Шокантни вести пренесуваат светските медиуми, кои тврдат дека шестмина турски полицајци си го одзеле животот од почетокот на протестите во земјата, бидејќи не сакале да кренат рака на својот народ.

Турција на лизгав терен: Ердоган не попушта, берзите паѓаат, полицијата под притисок

Фактор - 10.06.2013

120 часовни смени на улицата, притисок од страна на шефовите и тепање со демонстранти – така изгледа протестите кои скоро две недели траат во Турција, велат од полицијата.

Од почетокот на протестите во Турција 6 полицајци се самоубија

Денешен - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

Локално - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Шест турски полицајци извршиле самоубиство од почетокот на протестите

Вечер Прес - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.

Протести во Турција: Се самоубиваат полицајци

Н.Македонија - 10.06.2013

Шест турски полицајци извршиле самоубиства од почетокот на протестите во државата, изјави шефот на полицискиот синдикат Фарук Сезер.