TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баричело победник на Монца

А1 - 13.09.2009

Бразилскиот пилот на Браун Рубенс Баричело е победник на денешната трка во Формула 1, која се возеше во Италија, Монца.

Борбата за круната продолжува во Монца

Спорт - 13.09.2009

Монца, седиштето на Италијанското ГП овој викенд, е една од класичните формула 1 трки, обожувана од возачите и фановите и заедно со Силверстоун, Монако и ...

Триумф на Баричело во Монца

Спортнет - 13.09.2009

Возачот на екипата Браун ГП, Рубенс Баричело е победник на трката во Формула 1, која денеска се возеше во Монца.

Видео: Барикело со трета победа во Монца

Спорт Денес - 13.09.2009

Двократна победа на Големата награда на Италија, 13-та трка сезонава во Формула 1, запиша тимот на Браун-Мерцедес.

Еден-два победа на Браун ЏП за ГН на Италија

Алфа - 13.09.2009

Возачот на екипата на Браун ГП, Рубенс Баричело е победник на 13 трка сезонава во годинешнито шампионата на Ф1, која се возеше за ГН на Италија.

Рубенс Баричело најбрз во Монца

Сител - 13.09.2009

Возачот на екипата Браун ГП, Рубенс Баричело е победник на трката во Формула 1, која денеска се возеше во Монца.

Четврта еден-два победа за Браун ГП

Вечер - 13.09.2009

Двоен триумф на тимот на Рос Браун сезонава имаше уште на трките во Австралија, Каталонија и Монте Карло Бразилецот Рубенс Баричело (Браун ГП) е победник на ...

Мон­ца ве­ту­ва но­ви из­не­на­ду­ва­ња

Вест - 12.09.2009

Само 11 бода на последните пет трки. - Џенсон Батон (фото: АП) Со пет различни победници во последните шест трки, нешто што во Формула 1 не се случило уште од ...

Борбата за круната продолжува во Монца

Идивиди - 12.09.2009

ПОВТОРНО ТРКА СО МНОГУ ИСТОРИЈА - ИТАЛИЈАНСКО ГП (НЕДЕЛА, 14.00) Монца, седиштето на Италијанското ГП овој викенд, е една од класичните формула 1 трки, ...

Михаел Шумахер го продолжил договорот со Ферари

Спортнет - 11.09.2009

Седумкратниот светски шампион, Германецот Михаел Шумахер го продолжил договорот со Ферари, според кој ќе остане советник на италијанскиот тим до 2012 година.

Шумахер во Ферари до 2012 година

Спорт Денес - 11.09.2009

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, германецот Михаел Шумахер, го продолжи договорот со Ферари, според кој останува советник во италијанската екипа до ...

Ферари потпишал договор со досегашниот спонзор на Мекларен

Спортнет - 10.09.2009

Италијанскиот гигант во Формула 1, тимот на Ферари, објавил дека договориле петгодишен спонзорски договор со шпанска банка.

Бадоер: Медиумите ми создадоа големи проблеми

Спорт Денес - 10.09.2009

Лука Бадоер, сега веќе поранешниот возач на Ферари, по добивањето на отказот, ги обвини медиумите дека тие се виновни поради неговата актуелна ситуација.

Роси ги откачи Ферари

ЗаЗабава - 10.09.2009

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси откри дека одбил понуда од Ферари за да вози во Ф1 првенството за... ...

Физикела од следната трка во Ферари!

Здраво - 10.09.2009

Џанкарло Физикела своето одлично возење во Белгија го круниса со денешен „трансфер“ во Ферари, за кој ќе вози 5 трки или до крајот на сезоната.

Шумахер повторно во Ф1 !

Форум - 10.09.2009

На официјалната страна на Михаел Шумахер стои соопштение во кое се вели дека пет кратниот Шампион во Ф1 ќе се врати во болидот на Ферари како привремено решени ...

Раиконен победник на Белгиското Гран При

Алфа - 10.09.2009

Шампионот од 2008-та Кими Раиконен од Ферари е победник на Белгиското Гран При на патеката Спа. За него и за Ферари деншната победа е прва сезонава, а вкупно ...

Маса се враќа наредната сезона

Алфа - 10.09.2009

Екипата на Ферари објави дека нема да смета на Mаса до крајот на сезоната. Бразилецот во понеделникот во Мајами беше на дополнителни испитувања на кои е ...

Ферари не веруваат во победа во Монца

Идивиди - 10.09.2009

Ферари ќе мораат да се надеваат на "пропуст" на своите ривали за триумфот на Белгиското ГП во Спа да следува со победа пред домашните фанови во Монца, признава ...

Шумахер повторно се тестира на мотор

Спорт Денес - 10.09.2009

Пред скоро месец дена Михаел Шумахер поради проблеми со вратот мораше да го стопира враќањето во Формула 1.