TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев толку ја почитуава Платформата, нека излезе со неа во предизборна кампања

ТВ21 - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Вест - 19.03.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Макфакс - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Курир - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Заев упорно ја носат Македонија кон бездна

Нетпрес - 19.03.2017

СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската Платформа и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна, велат од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да не ја распродава државата и да се откаже од платформата

Телеграф - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда, велат тие, доколку СДСМ се откаже од Тиранската Платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на СДСМ и Зоран Заев да формираат влада Зијадин Села, човекот од кого ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Таратур - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

Телеграф - 19.03.2017

Тој документ води кон федерализација на земјата, таа платформа не е од сега, таа е од многу порано, но сега најдоа човек кој сака да си ги прикрие криминалите и ќе прифати секакви платформи за да дојде на власт Доколку не се настапи како што досега ...

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Нетпрес - 19.03.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Телеграф - 19.03.2017

ЕУ во 2008-та година ни наметна да коалицираат победниците од македонскиот и албанскиот блок и тоа треба да остане и во иднина, истакна Груевски во гостувањето на „Канал 5“ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на ...

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев водејќи се од желбата за власт и пари ја распродава Македонија

Репортер - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

А1 On - 19.03.2017

„Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

Партиски препукувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С.Европа - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда да му даде поддршка на Зоран Заев да формира влада, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа, соопшти ВМРО-ДПМНЕ додавајќи, како што велат, ако толку ја почитува Заев да излезе на избори со ...

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Курир - 19.03.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Курир - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во туѓа држава.

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

Локално - 19.03.2017

Аболицираниот Зоран Заев и криминогеното раководство на СДСМ ниту еднаш не ги осудија овие изјави на Села и Дода, молчеа и сеуште молчат, се вели меѓудригото во соопштението на ВМРО ДПМНЕ Исто како што не ги осудија и изјавите на Трифун Костовски ...

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Пулс24 - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Канал 77 - 19.03.2017

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во спротивност ќе бара ...

Која е целта на Тиранската платформа?

Бизнис Вести - 19.03.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Тера - 19.03.2017

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. „Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да ...

Груевски: Тиранската платформа води кон федерализација на земјата

Вечер Прес - 19.03.2017

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Очекуваме Хан да ја отфрли Тиранската пратформа, чијашто цел е федерализација како претпоследна фаза во распарчувањето ...

Република - 19.03.2017

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, рече во гостувањето во дневникот на Канал 5 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската платформа

Фактор - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарното мнозинство на СДСМ и Тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава или во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа или да прифати нови избори

Алсат-М - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

Со кајчиња и бродови во Охрид поддршка за иницијативата „За заедничка Македонија“

Канал5 - 18.03.2017

И охридските бродари со поддршка на иницијативата „ За заедничка Македонија“. Со развеани знамиња на бродовите и гласна македонска песна , стотици граѓани од иницијатвата „ За заедничка Македонија“ и денес уште еднаш побараа откажување од тиранската ...

ВМРО за нови избори, СДСМ за нова влада

24 Вести - 18.03.2017

Со партиски соопштенија ВМРО ДПМНЕ и СДСМ денеска ги повторија веќе познатите ставови во врска со новото парламентарно мнозинство но и политичките случувања во земјата. И по најавите за свикување на конститутивната седница во вторник од страна на ...

Протести на граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“

Алсат-М - 18.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ бара да не се избира претседател на Собранието, кој не се откажал од, како што велат, Тиранската платформа. Ова ново барање беше испратено денеска од Охрид од протестот кој се одржа со бродови и ...

Беса и ДР ДПА  –  Програмата на СДСМ, не е програма на новата Влада

ТВ21 - 18.03.2017

„Ние ја претставивме програмата на новата Влада, за да покажеме дека нема програма на политичките партии, платформи и декларации, туку програма на Владата на Македонија, која што со својата преамбула предвидува одбрана на унитарниот карактер на ...

„За заедничка Македонија“: Да не се бира претседател на Собранието кој не се откажал од платформата

24 Вести - 18.03.2017

Откажување од тиранската платформа од страна на сите политички чинители во земјата, барање да не се бира претседател на Собранието кој не се откажал од платформата, формирање македонска платформа што ќе биде во интерес на мултиетничка, заедничка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Села ги негира македонскиот народ и идентитет, а Заев молчи и не ја одбива Платформата

ТВ21 - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Канал5 - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

24 Вести - 18.03.2017

Соопштение денеска до медиумите испратија и од ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Сител - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев застана на страна намерите на Села

+инфо - 18.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ остануваат на својата „принципиелна понуда“, доколку СДСМ се откаже од „Тиранската платформа“, ќе му даде поддршка на Заев за влада. Заев избира меѓу интересите на мнозинството Македонци и намерите на Зијадин Села, кој од позиција на ...

ВМРО-ДПМНЕ - Избори за излез од кризата

Р.С.Европа - 18.03.2017

Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во својата програма, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ повторувајќи го ...

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска со активности во Охрид

Сител - 18.03.2017

Откажување од тиранската платформа од страна на сите политички чинители во земјата, барање да не се бира претседател на Собранието кој не се откажал од платформата, формирање македонска платформа што ќе биде во интерес на мултиетничка, заедничка ...

„За заедничка Македонија“ - Активностите ќе се интензивираат

Р.С.Европа - 18.03.2017

Формирање на македонска платформа во интерес на мултиетничка и заедничка Македонија како унитарна, а не двојазична и бинационална држава, откажување од тиранската платформа од страна на сите политички чинители во земјата и барање да не се бира ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори вратата за федерализација на Македонија

Телеграф - 18.03.2017

Веќе подолг период СДСМ и аболицираниот Зоран Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа, потенцираат од партијата СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде ...

Илиески: Ќе се интензивираат активностите на „За заедничка Македонија“

Нова ТВ - 18.03.2017

Богдан Илиески, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, денеска најави дека активностите на движењето нема да запрат, туку повеќе ќе се интензивираат во наредниот период.

„За заедничка Македонија“ денес на бродови и чамци:Платформата да ја изгласа народот

OhridNews - 18.03.2017

Откажување од тиранската платформа, да не се бира претседател на собранието на РМ кој не се откажал од тиранската платформа, формирање на македонска платформа, за мултиетничка и заедничка Македонија, против двојазичност и бинационална држава-ги ...

Одново за тиранската платформа

Слободен Печат - 18.03.2017

И за странците и за нашите треба да стане јасно дека уфрлувањето на тиранската платформа силно делуваше да се запрат сите тенденции и настојувања во Републиката да се расчисти со криминалот, со злоупотребата на државните институции, со деградација ...

Заев договорил тиранска влада на Сорос и Бејли во Македонија со надворешна политика водена од Теута Арифи

Курир - 18.03.2017

Владата во тој случај што ја договорил Заев ќе биде на Сорос и Бејли кои и вршеа клучен притисок во прифаќање на платформата од страна на Заев. Според тиранската платформа која ја договорил Зоран Заев ќе се постигне целосна рамноправност меѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Веќе подолг период СДСМ и Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа

Нетпрес - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Алфа - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Веќе подолг период СДСМ и Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа

Курир - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е подготвен да предводи Тиранска Влада базирана на албанската Платформа

Стандард - 18.03.2017

„Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев смета дека платформата треба да се прифати, нека ги вклучи тие елементи во програма на избори

Репортер - 18.03.2017

„Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

Синоќа „грмеше" во Скопје? "Претседател на Собранието ќе биде оној кој ќе се откаже од Тиранската платформа"

Press24 - 18.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечервапо 19-ти пат вчера излегоа на улиците во Скопје од каде порачаа дека претседател на Собранието на Република Македонија може да биде само оној којшто ќе се откаже од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев смета дека платформата треба да се прифати, нека ги вклучи тие елементи во програма на избори

А1 On - 18.03.2017

„Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да прифати парламентарни избори заедно со локалните

Либертас - 18.03.2017

„Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

Протест на Македонците во Италија

Пулс24 - 18.03.2017

Македонците во Италија протестират против Тиранската платформа. Погледнете го видеото од протест на Македонците во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Вечер Прес - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

„За заедничка Македонија“ од Охрид побара македонска платформа

Фактор - 18.03.2017

Откажување од Тиранската платформа, да не се избира претседател на Собранието на кој не се откажал од платформата, и формирање на македонска платформа, побараа од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска од Охрид.

Веќе подолг период СДСМ и Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа

Тера - 18.03.2017

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Долг период СДСМ и Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа

Република - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Локално - 18.03.2017

Соопштение денеска до медиумите испратија и од ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во ...

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска со активности во Охрид

Вечер Прес - 18.03.2017

Откажување од тиранската платформа од страна на сите политички чинители во земјата, барање да не се бира претседател на Собранието кој не се откажал од платформата, формирање македонска платформа што ќе биде во интерес на мултиетничка, заедничка ...

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на изјавата на Села! Еве што му порача

Бизнис Вести - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

Протести на граѓанска иницијатива „За заедничка Македонија“: Да не се избира претседател на Собранието, кој не се ...

Локално - 18.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ бара да не се избира претседател на Собранието, кој не се откажал од, како што велат, Тиранската платформа. Ова ново барање беше испратено денеска од Охрид од протестот кој се одржа со бродови и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа

Пулс24 - 18.03.2017

Регионалните министерства тука во Струга нема да имаат вработени 20% Албанци или 10% или ниту еден, туку 65% ќе бидат Албанци, Македонците ќе излезат како технолошки вишок затоа што ги имаат зафатено нашите места.

СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Идивиди - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

„За заедничка Македонија“: Цела држава е на нозе за татковината

Вест - 17.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва по 19-ти пат излегоа на улиците во Скопје од каде порачаа дека претседател на Собранието на Република Македонија може да биде само оној којшто ќе се откаже од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Алсат-М - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година

Фокус - 17.03.2017

Платформата на ДУИ за албанските прашања не е новост за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, открива НОВАТВ користејќи се со официјалните документи објавени на страната на Владата.

Владата демантира дека расправала за документ сличен на албанската платформа

Фокус - 17.03.2017

Владата на Република Македонија испрати демант во кој негира дека има усвоено документ Преглед на Охридскиот рамковен договор за социјалната кохезија. -Таквите Ваши наводи се целосно неточни и невистинити, и истите ги демантираме во целост.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ да се откажат од тиранската платформа

Канал5 - 17.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на претседателот на СДСМ Зоран Заев, според ВМРО-ДПМНЕ води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, која што е крајна цел на целото сценарио.

Мијалковски: Платформата е рекетарски документ од странска држава, но нема да помине

Нетпрес - 17.03.2017

Албанската платформа е уценувачки документ кој на крајно подмолен, би го нарекол, рекетарски начин е наметнат пост изборно и тоа од премиер на друга држава. Со оваа платформа се бара промена на името, знамето, грбот, химната и нека слушне целиот ...

Заев: Нема појдовни политички платформи или декларации, туку – програма на идната Влада

Макфакс - 17.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави во петокот дека политичките процеси полека се дефинираат, без разлика што постоеја две неразумни причини, кои ги постави претседателот Иванов, а со кои се изместија од шините сите процеси коишто требаше да течат во ...

Kризата како шанса?

МКД - 17.03.2017

Ако македонскиот јазик не биде зачуван како единствен официјален јазик на ниво на целата земја, нема да има што ќе нѐ сврзува. Дали тековната длабока криза може да се сврти во корист на Македонија и, по овие повеќемесечни превривања, дали сѐ уште ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет е Заев

А1 On - 17.03.2017

„Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, која што е крајна цел на целото сценарио. Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за оспорување на идентитетот

МКД - 17.03.2017

„Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, а потврда дека платформата е федерализација на Република Македонија е тоа што пристигнуваат секојдневно ...

Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година

Слободен Печат - 17.03.2017

Пла­т­фор­ма­та на ДУИ за ал­бан­ски­те пра­ша­ња не е но­вост за ли­де­рот на ВМРО-ДПМ­НЕ Ни­ко­ла Гру­ев­ски, от­кри­ва пор­та­лот Но­ва ТВ, ко­рис­теј­ќи се со офи­ци­јал­ни­те до­ку­мен­ти об­ја­ве­ни на стра­ни­ца­та на Вла­дата.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Писокот на зурлите и ритамот на тапанот го сплотија македонскиот народ на 19. ден од протестите

Курир - 17.03.2017

– Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва по 19-ти пат излегоа на улиците во Скопје од каде порачаа дека претседател на Собранието на Република Македонија може да биде само оној којшто ќе се откаже од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за дебата за идентитетот и федерализација

Макфакс - 17.03.2017

Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, рече на прес конференција во петок Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

„За заедничка Македонија“: Бараме кој и да биде претседател на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Курир - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ -Симнувам капа за масовноста, симнувам капа за ...

Мијалковски: Платформата е рекетарски документ од странска држава, но нема да помине- народот се крева

Курир - 17.03.2017

Албанската платформа е уценувачки документ кој на крајно подмолен би го нарекол рекетарски начин е наметнат пост изборно и тоа од премиер на друга држава. Со оваа платформа се бара промена на името, знамето, грбот, химната и нека слушне целиот свет ...

Мисиркова со повик до граѓаните: Приклучете ни се во уште поголем број за да ја одбраниме нашата татковина и нашиот ...

Курир - 17.03.2017

Внуката на Крсте Петков Мисирков, Ката Мисиркова ги повика сите граѓани кои се дојдени на протестите, да останат додека е потребно и заедно да ја заштитат Македонија. -После овој емоционален Танец, кој што ја симболизира нашата достоинственост, по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да ја отфрли тиранската платформа

Телеграф - 17.03.2017

Питер Ванхауте, откривајќи ги намерите на Заев, отвори дебата за федерализација на Република Македонија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не е е точно дека Груевски ја прифатил албанската платформа во 2015 година

Репортер - 17.03.2017

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на текстот „ Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година “: ВМРО-ДПМНЕ го демантира текстот објавен на соросовиот портал Либертас со наслов „Груевски ја прифатил албанската платформа во владин ...

Мисиркова ги повика граѓаните: Приклучете ни се во уште поголем број за да ја одбраниме татковината

Нетпрес - 17.03.2017

Внуката на Крсте Петков Мисирков, Ката Мисиркова ги повика сите граѓани кои се дојдени на протестите, да останат додека е потребно и заедно да ја заштитат Македонија. -После овој емоционален Танец, кој што ја симболизира нашата достоинственост, по ...

Мисиркова со повик до граѓаните: Приклучете ни се во уште поголем број за да ја одбраниме нашата татковина и нашиот ...

Сител - 17.03.2017

Внуката на Крсте Петков Мисирков, Ката Мисиркова ги повика сите граѓани кои се дојдени на протестите, да останат додека е потребно и заедно да ја заштитат Македонија. -После овој емоционален Танец, кој што ја симболизира нашата достоинственост, по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Алфа - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, велат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Репортер - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Сител - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

Преку Талат Џафери како претседател на Собранието почнува реализацијата на тиранската платформа на Еди Рама во ...

Курир - 17.03.2017

Дваесетина дена преку 150 илјади граѓани од цела Македонија на улиците во 31 град бараат почитување на нивната волја да живеат во унитарна и суверена Македонија. Но, пораките кои ги испраќаат дека нема да дозволат разнебиртување на државата не ...

Пешевска: Излез од оваа ситуација е Заев и СДСМ да соберат храброст и да ја отфрлат Тиранската платформа

Курир - 17.03.2017

Доколку пак Зоран Заев се уште смета дека елементите од Тиранската Платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ги измами граѓаните како на последните избори, нека прифати парламентарни избори заедно со локални и нека ги вклучи елементите од ...

Заев: Нема појдовни политички платформи, туку – програма на идната Влада

Кајгана - 17.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека политичките процеси полека се дефинираат, без разлика што постоеја две неразумни причини, кои ги постави претседателот Иванов, а со кои се изместија од шините сите процеси коишто требаше да течат во нормален ...

Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година

Репортер - 17.03.2017

Платформата на ДУИ за албанските прашања не е новост за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, открива НОВАТВ користејќи се со официјалните документи објавени на страната на Владата.

Техничката Влада демантира дека расправала за документ сличен на албанската платформа

Репортер - 17.03.2017

Реакција на техничката Влада на текстот „ Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година “: Почитувани, Демантираме дека Владата на Република Македонија има усвоено документ Преглед на Охридскиот рамковен договор за ...

Граѓаните порачаа: Кој и да биде Претседател на Собранието ќе мора да се откаже од тиранската платформа - друго не е ...

Press24 - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ -Симнувам капа за масовноста, симнувам капа за ...

Ова е Тиранската платформа

Нетпрес - 17.03.2017

Редакцијата на Нетпрес успеа да дојде до оргинален примерок на т.н. Тиранска платформа. Документот е на англиски јазик и Нетпрес го објавува без превод, во оргинал. Нашите информации велат дека т.н.

ВМРО-ДПМНЕ: Го охрабруваме Заев да се откаже од уцената

А1 On - 17.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. Без срам кримининогениот СДСМ отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес, консултирајќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

Макфакс - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено во петокот, партијата го повикува „Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради од Тиранската платформа

Кајгана - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено денес, партијата го повикува Заев „да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

„За заедничка Македонија“ бара идниот претседател на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Нетпрес - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од платформата од Тирана

МРТ - 17.03.2017

Зоран Заев нека се откаже јасно и гласно од Тиранската платформа, по што ќе добие поддршка за формирање малцинска влада, се вели во соопштение на партијата. ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го охрабрува Зоран Заев да се откаже од уцената, односно од Tиранската ...

(ВИДЕО) Заев: Нема појдовни платформи, има предлог програма за Влада која нуди заштита на унитарноста на Македонија

А1 On - 17.03.2017

Процесите полека ги дефинираме, имаше две неразумни причини од Иванов за недоделување на мандатот и со тоа се изместија сите процеси кои што треба да течат во нормален тек. Со целосно право како човек и партија позади кои стојат 67 потписи имам ...

Заев: Нема појдовни политички платформи или декларации, туку – програма на идната Влада

Точка - 17.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави во петокот дека политичките процеси полека се дефинираат, без разлика што постоеја две неразумни причини, кои ги постави претседателот Иванов, а со кои се изместија од шините сите процеси коишто требаше да течат во ...

Мисиркова ги повика граѓаните: Приклучете ни се во уште поголем број за да ја одбраниме татковината и нашиот ...

Република - 17.03.2017

Внуката на Крсте Петков Мисирков, Ката Мисиркова ги повика сите граѓани кои се дојдени на протестите, да останат додека е потребно и заедно да ја заштитат Македонија. – После овој емоционален Танец, кој што ја симболизира нашата достоинственост, по ...

Деветнаесетти марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Скопје

Вечер Прес - 17.03.2017

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија" вечерва по 19-ти пат излегоа на улиците во Скопје од каде порачаа дека претседател на Собранието на Република Македонија може да биде само оној којшто ќе се откаже од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Не е е точно дека Груевски ја прифатил албанската платформа во 2015 година

Либертас - 17.03.2017

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на текстот „ Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година “: ВМРО-ДПМНЕ го демантира текстот објавен на соросовиот портал Либертас со наслов „Груевски ја прифатил албанската платформа во владин ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

Точка - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено во петокот, партијата го повикува „Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

Или малцинска Влада со ВМРО ДПНМЕ или предвремени избори !

Локално - 17.03.2017

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. Без срам кримининогениот СДСМ отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и ...

Пешевска: Излез од оваа ситуација е Заев и СДСМ да соберат храброст и да ја отфрлат Тиранската платформа

Пулс24 - 17.03.2017

Доколку пак Зоран Заев се уште смета дека елементите од Тиранската Платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ги измами граѓаните како на последните избори, нека прифати парламентарни избори заедно со локални и нека ги вклучи елементите од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба што е можно поскоро да ја отфрли Тиранската платформа

Фактор - 17.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската платформа. Велат дека загриженоста и револтот на граѓаните расте токму заради неискреноста на Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за дебата за идентитетот и федерализација

Точка - 17.03.2017

Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, рече на прес конференција во петок Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

Преку Талат Џафери како претседател на Собранието почнува реализацијата на тиранската платформа на Еди Рама во ...

Република - 17.03.2017

Дваесетина дена преку 150 илјади граѓани од цела Македонија на улиците во 31 град бараат почитување на нивната волја да живеат во унитарна и суверена Македонија. Но, пораките кои ги испраќаат дека нема да дозволат разнебиртување на државата не ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Вечер Прес - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

Кој и да е: Претседателот на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Република - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, изјави денеска пред присутните граѓани Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ -Симнувам капа за ...

Преку Талат Џафери на чело на Собранието почнува реализацијата на тиранската платформа на Еди Рама во Македонија

Вечер Прес - 17.03.2017

Дваесетина дена преку 150 илјади граѓани од цела Македонија на улиците во 31 град бараат почитување на нивната волја да живеат во унитарна и суверена Македонија. Но, пораките кои ги испраќаат дека нема да дозволат разнебиртување на државата не ...

Минута молк

Пулс24 - 17.03.2017

Македонија. Љубов. 17-дена на улица. 17 дена на студ, дожд, ведро небо, ветер.... Таму долу на асфалтот. Се е лесно кога си опкружен со насмеани, позитивни, храбри а пред се решителни луѓе од сите возрасти, академски бекграунди, културни хабитуси и ...

„За заедничка Македонија“: Кој и да биде претседател на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Пулс24 - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ -Симнувам капа за масовноста, симнувам капа за ...

Кој и да биде претседател на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Вечер Прес - 17.03.2017

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија".

Платформата на ДУИ прифатена од власта во владин документ уште во 2015 година

Фактор - 17.03.2017

Речиси секој ден од партијата на Никола Груевски преку соопштенија го повикуваат опозицискиот лидер да Зоран Заев да ја отфрли „тиранската платформа“. Меѓутоа, во нивните соопштенија не се осмелуваат да кажат дека приближно истата платформата со ...

Мијалковски: Платформата е рекетарски документ од странска држава, но нема да помине

Република - 17.03.2017

Албанската платформа е уценувачки документ кој на крајно подмолен, би го нарекол и рекетарски начин, е наметнат пост изборно и тоа од премиер на друга држава. Со оваа платформа се бара промена на името, знамето, грбот, химната и нека слушне целиот ...

Техничката Влада демантира дека расправала за документ сличен на албанската платформа

Локално - 17.03.2017

Реакција на техничката Влада на текстот „Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година“: Почитувани, Демантираме дека Владата на Република Македонија има усвоено документ Преглед на Охридскиот рамковен договор за ...

Мијалковски: Платформата е рекетарски документ од странска држава, но нема да помине

Вечер Прес - 17.03.2017

Албанската платформа е уценувачки документ кој на крајно подмолен, би го нарекол и рекетарски начин, е наметнат пост изборно и тоа од премиер на друга држава. Со оваа платформа се бара промена на името, знамето, грбот, химната и нека слушне целиот ...

Ова е Тиранската платформа

Вечер Прес - 17.03.2017

Редакцијата на Нетпрес успеа да дојде до оргинален примерок на т.н. Тиранска платформа. Документот е на англиски јазик и Нетпрес го објавува без превод, во оргинал. Нашите информации велат дека т.н.

Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година

Локално - 17.03.2017

Платформата на ДУИ за албанските прашања не е новост за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, открива НОВАТВ користејќи се со официјалните документи објавени на страната на Владата.

Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година

Либертас - 17.03.2017

Платформата на ДУИ за албанските прашања не е новост за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, открива НОВАТВ користејќи се со официјалните документи објавени на страната на Владата.

Техничката Влада демантира дека расправала за документ сличен на албанската платформа

Либертас - 17.03.2017

Реакција на техничката Влада на текстот „ Груевски ја прифатил албанската платформа во владин документ во 2015 година “: Почитувани, Демантираме дека Владата на Република Македонија има усвоено документ Преглед на Охридскиот рамковен договор за ...

Звуците на зурлите и тапаните го сплотија македонскиот народ на 19. ден од протестите

Пулс24 - 17.03.2017

– Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва по 19-ти пат излегоа на улиците во Скопје од каде порачаа дека претседател на Собранието на Република Македонија може да биде само оној којшто ќе се откаже од тиранската платформа.

Скопјани со поддршка за унитарноста на државата

Идивиди - 17.03.2017

Скопје, 16 март 2017 (МИА) - Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа

Канал5 - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира темата од тиранската платформа.

Продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Алсат-М - 16.03.2017

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

„За заедничка Македонија“: Марш за унитарноста на Македонија

Вест - 16.03.2017

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен излез од оваа ситуација е Заев да ја отфрли тиранската платформа

Телеграф - 16.03.2017

Јавноста со право е загрижена. Јавноста може да претпостави дека оваа дебата, односно пазарење со националните и државни интереси, ќе заврши со редефинирање на државата, велат од партијата После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање дебата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската Платформа почна да се реализира на дело

Стандард - 16.03.2017

„После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело“, изјавија денеска од партијата на Груевски. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во ...

ВМРО ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Таратур - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

ВИДЕО: Зекири призна дека СДСМ ги прифатиле сите точки од тиранската платформа

Курир - 16.03.2017

Функционерот на СДСМ, Мухамед Зекири вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ откри дека СДСМ се согласиле со сите точки од тиранската платформа. Ова го потврди и Меџити, на прашање дали од ДУИ се согласиле со СДСМ, тој одоговори: „Да, за ...

ВИДЕО: Зекири призна дека СДСМ ги прифатиле сите точки од тиранската платформа

Press24 - 16.03.2017

Функционерот на СДСМ, Мухамед Зекири вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ откри дека СДСМ се согласиле со сите точки од тиранската платформа. Ова го потврди и Меџити, на прашање дали од ДУИ се согласиле со СДСМ, тој одоговори: „Да, за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Заев

Курир - 16.03.2017

Питер Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа

Сител - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира темата од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен излез од оваа ситуација е криминогеното раководство на СДСМ да собере храброст и да ја отфрли ...

Курир - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Човекот што ...

ДЕН 18: Над 150.000 граѓани во 31 град и денеска на нозе против тиранската платформа- НЕМА ОТСТАПКА

Press24 - 16.03.2017

Над 150.000 граѓани на улиците во 31 град ширум Македонија, веќе 18-ти ден по ред велат НЕ за албанска платформа и даваат поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. -18-тиот ден само што започна. Мислеа дека ќе си одиме дома, но НЕ, секој ден им покажуваме ...

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Курир - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Во Пехчево протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Press24 - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Внуката на Мисирков:Тој кажал дека оваа држава е Македонија, дека овде македонски народ живее и македонски јазик се ...

Press24 - 16.03.2017

-Јас сум една од потомците на Крсте Петков Мисирков, мислам дека многу го познавам, ми е жал што многу интелектуалци го забораваат, а неговото дело е незаборавно, порача вечерва на собирот на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА неговата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Макфакс - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Сител - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

„Журнал“: Фатени на дело – Како СДСМ разгорува етнички тензии само за да ја протнат тиранската платформа и Заев се ...

Курир - 16.03.2017

На социјалните мрежи с­е појави СМС порака н­а претседателот на мл­ади на СДСМ Стефан Бо­гоев кој дава инструк­ција до повеќе општин­ски органзации да му ­достават предлог акти­вности за герила акци­и кои би биле на лини­ја на стимулирање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ја дефокусира темата од Тиранската платформа, која по се изгледа ја имаат прифатено ...

Курир - 16.03.2017

СДСМ и Петар Атанасов очајно се обидуваат да ја манипулираат јавноста, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Тие се обидуваат да ја дефокусираат темата од Тиранската платформа, која по се изгледа ...

Зекири потврдува: СДСМ ги прифати сите точки од тиранската платформа

Нетпрес - 16.03.2017

СДСМ и Зоран Заев ги прифатиле сите барања од Тиранската платформа. Ова го потврдува пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во дебата на телевизија 21 заедно со Изет Меџити од ДУИ и Арбен Таравари од Алијанса за Албанците.

ВМРО-ДПМНЕ: Ванхауте ги открива намерите на Заев

А1 On - 16.03.2017

„Питер Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Срамно и недолично Ванхауте исто како и неговиот партнер Зоран Заев на маса става нешто што не е негово. Нешто за кое што гинеле бројни генерации.

ДЕН 18: Над 150.000 граѓани во 31 град и денеска на нозе против тиранската платформа- НЕМА ОТСТАПКА

Курир - 16.03.2017

Над 150.000 граѓани на улиците во 31 град ширум Македонија, веќе 18-ти ден по ред велат НЕ за албанска платформа и даваат поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. -18-тиот ден само што започна. Мислеа дека ќе си одиме дома, но НЕ, секој ден им покажуваме ...

Во Пехчево протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Внуката на Мисирков: Тој кажа дека оваа држава е Македонија, дека овде македонски народ живее и македонски јазик се ...

Курир - 16.03.2017

-Јас сум една од потомците на Крсте Петков Мисирков, мислам дека многу го познавам, ми е жал што многу интелектуалци го забораваат, а неговото дело е незаборавно, порача вечерва на собирот на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА неговата ...

Скопјани со поддршка за унитарноста на државата

Нетпрес - 16.03.2017

И вечерва повеќе од 150.000 граѓани на Македонија, во 31 град излегуваат да кажат дека се против тиранската платформа, против двојазична држава, против федерализација на Македонија и дека ова се нашите ултимативни барања.

Илиевски со порака: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Курир - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори заедно со локалните се решение за кризата

А1 On - 16.03.2017

„После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри ...

Скопјани вчера масовно на улиците: Поддршка за унитарна Македонија

Press24 - 16.03.2017

Во Скопје вчера продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Илиевски: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Нетпрес - 16.03.2017

Постојано се обидуваат да не дефокусираат од тиранската платформа преку разни манипулации и преку медиумите кои ги поддржуваат потписниците на тиранската платформа. Пишуваат и известуваат на нечесен начин со огромни лаги.

Илиевски: Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи

Press24 - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

Скопје 18-ти ден се тресеше од протести: Граѓаните сè поодлучни и сè побројни! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 16.03.2017

– Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

ВМРО ДПМНЕ: Предвремените заедно со локалните избори се решение за излез од кризата

Репортер - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри ...

„За заедничка Македонија“: Скопјани со поддршка за унитарноста на државата

МКД - 16.03.2017

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Скопје 18-ти ден се тресеше од протести: Граѓаните сè поодлучни и сè побројни!

Сител - 16.03.2017

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Костовски, Села, Дода и Ванхојт ја почнаа дебатата за федерализација

МКД - 16.03.2017

Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхојт ја откри крајната цел на, од Зоран Заев најавената дебата за елементите од тиранската платформа, а тоа е федерализација на Република Македонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пазарење со државни интереси ќе заврши со редефинирање на државата

Нетпрес - 16.03.2017

Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри крајната цел на ова сценарио, а тоа е Федерализација на Република Македонија, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Нада Мисиркова: Не заборавајте дека Крсте Мисирков живееше и умре за Македонија!

Република - 16.03.2017

Јас сум една од потомците на Крсте Петков Мисирков, мислам дека многу го познавам, ми е жал што многу интелектуалци го забораваат, а неговото дело е незаборавно, порача вечерва на собирот на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија неговата ...

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Република - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

ВМРО-ДПМНЕ даде предлог за единствен излез од оваа ситуација

Бизнис Вести - 16.03.2017

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во целост: После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Вечер Прес - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

Илиевски: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Пулс24 - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

Илиевски со порака: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Вечер Прес - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

Илиевски: Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи!

Република - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата За заедничка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дебатата за тиранската платформа почна да се реализира на дело

Мета - 16.03.2017

„По најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање дебата за елементите од тиранската платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и го потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте, ја откри ...

ДЕН 18: Над 150.000 граѓани во 31 град и денеска на нозе против тиранската платформа

Пулс24 - 16.03.2017

Над 150.000 граѓани на улиците во 31 град ширум Македонија, веќе 18-ти ден по ред велат НЕ за албанска платформа и даваат поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. -18-тиот ден само што започна. Мислеа дека ќе си одиме дома, но НЕ, секој ден им покажуваме ...

Ѓурковиќ: Битката на македонскиот народ е да ја зачува државата и стабилноста во регионот

Република - 16.03.2017

Битката која денес ја води македонскиот народ не e само одлучувачка битка за да ја зачуваат државата, нацијата и јазикот, туку и да ја зачуваат елементарната стабилност на овој дел од светот.

Зекири открива: СДСМ ги прифати сите точки од тиранската платформа (видео)

Република - 16.03.2017

Мухамед Зекири, функционер од СДСМ вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ открива дека СДСМ се согласила со сите точки од тиранската платформа. Тоа го потврди и Меџити, кој на прашање дали ДУИ се согласиле со СДСМ, тој вели „Да за сите ...

СДСМ разгорува етнички трензии само за да ја протнат тиранската платформа и Заев да се спаси од затвор

Пулс24 - 16.03.2017

На социјалните мрежи се појави СМС порака на претседателот на млади на СДСМ Стефан Богоев кој дава инструкција до повеќе општински органзации да му достават предлог активности за герила акции кои би биле на линија на стимулирање на етнички тензии, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Точка - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Скопје 18-ти ден се тресеше од протести: Граѓаните сè поодлучни и сè побројни!

Вечер Прес - 16.03.2017

– Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Зекири призна дека СДСМ ги прифатиле сите точки од тиранската платформа

Пулс24 - 16.03.2017

Функционерот на СДСМ, Мухамед Зекири вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ откри дека СДСМ се согласиле со сите точки од тиранската платформа. Ова го потврди и Меџити, на прашање дали од ДУИ се согласиле со СДСМ, тој одоговори: „Да, за ...

Скопје 18-ти ден се тресеше од протести: Граѓаните сè поодлучни и сè побројни! (ГАЛЕРИЈА)

Скопје инфо - 16.03.2017

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Али Ахмети откри што навистина прифатил Зоран Заев

Бизнис Вести - 16.03.2017

Еден ден со­ци­јал­де­мо­крат­ска­та вр­ху­шка ќе мо­ра да од­го­во­ри што и кој на­ви­сти­на стои зад про­е­ктот за ури­ва­ње на др­жа­ва­та. Што ви­доа по­зи­тив­но во ра­бо­те­ње­то на Ари­фи и на Ме­џи­ти, за кон­цеп­тот во оваа пла­тформ­ска ...

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата

Пулс24 - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Скопје татни: Граѓаните сè поодлучни и сè побројни! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Република - 16.03.2017

– Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Внуката на Мисирков: Тој кажа дека оваа држава е Македонија, дека овде македонски народ живее и македонски јазик се ...

Вечер Прес - 16.03.2017

-Јас сум една од потомците на Крсте Петков Мисирков, мислам дека многу го познавам, ми е жал што многу интелектуалци го забораваат, а неговото дело е незаборавно, порача вечерва на собирот на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА неговата ...

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Вечер Прес - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа" и создавање „тиранска влада".

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа...

Н.Македонија - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира ...

Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Идивиди - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

Петир до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа, нови избори се решение

Вест - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа води кон редефинирање на Македонија

Канал5 - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. - Вратата за дебатирање и оспорување на се што е дел од македонскиот идентитет им ја отвори ...

Европратеничката Петир со писмо до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа поради мешање на странска држава, а нови ...

Канал5 - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Вест - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Канал5 - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

24 Вести - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

Европратеничката Петир до Хан: ЕУ да ја осуди Тиранската платформа

Сител - 15.03.2017

Во писмото до кое дојде МИА, Петир бара од Хан во име на Европската унија да ја осуди т.н. Тиранска платформа затоа што претставува директно мешање на една земја-кандидат во внатрешните работи на друга земја-кандидат и бидејќи може да стане опасен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите се најдобрата и најшироката дебата која може Заев да ја направи

А1 On - 15.03.2017

„Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија. Крајната цел на ова сценарио ја откри и Питер Ванхауте. Федерализација на Република Македонија.

Костовски: Изборите се најдобрата дебата за платформата што може да ја направи Заев

МКД - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, порача ВМРО-ДПМНЕ. „Крајната цел на ова сценарио, федерализација на Република Македонија ја откри и Питер Ванхауте, ...

Од Кавадарци испратена порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 15.03.2017

– Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва одржа протестен марш во Кавадарци против прифаќањето на „тиранската платформа“. За прв пат после повеќедневните мирни протести, вечерва револтот кон платформата освен со македонски ...

КАМИОНИТЕ И МЛАДИТЕ НАПРЕД: Испратена порака од протестите - не си одиме! (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 15.03.2017

За разлика од минатите денови, вечерва улиците низ градовите ги исполнија многу повеќе млади луѓе кои ги вееја македонските знамиња. Во Скопје сценографијата беше надополнета и со тешки камиони кои со закачени знамиња ја предводеа протестната ...

Ракометарите на Пелистер со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Да се слушне гласот на македонскиот народ! (ВИДЕО)

Курир - 15.03.2017

Покрај огромниот број граѓани од Битола, поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА дадоа и ракометарите на Пелистер. -Овде сме да дадеме голема поддршка на иницијативата за заедничка Македонија и да кажеме стоп на тиранската платформа која е направена во ...

Жителите на Куманово и вечерва со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Курир - 15.03.2017

Жители на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“ против „тиранската платформа“, воведување на двојазичноста, промена на Уставот и за зачувување на унитарноста на државата.

Стоилковиќ: Тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од политичкиот, економскиот и социјалниот живот ...

Курир - 15.03.2017

„Се покажа дека тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од севкупниот политичко, економски и социјален живот во Македонија“, изјави Иван Стоилковиќ од Демократска партија на Србите во Македонија во „Отвореното студио“ на ТВ Нова.

ЗА патриотите, револуционерите И ЗА измамниците

Курир - 15.03.2017

Македонските патриоти, кои ги полнат улиците со мирни собири, музика, пеење и велосипеди, меѓу другото, позитивно демонстрирање патриотска гордост, се позитивен пример за правилен начин да се демонстрира за нешто добро, наспроти т.н.

Европратеничката Петир со писмо до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа

Нетпрес - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

„За заедничка Македонија“: Од ден на ден сме се побројни

Нетпрес - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

ПЕТИР МУ ПИША НА ХАН: ЕУ да ја осуди тиранската платформа поради мешање на странска држава

Телеграф - 15.03.2017

Почитуван господине Хан, ви пишувам длабоко загрижена за развојот на настаните по изборите во Република Македонија кои сериозно ја продлабочуваат политичката криза со која земјата се соочува повеќе од две години, наведува Петир во писмото Искусната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ само да се доберат до власт, се подготвени на целосна двојазичност на државата

Курир - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Дарко Костовски: Тиранската платформа води кон редефинирање на Македонија

Press24 - 15.03.2017

Прифаќањето на Т иранската П латформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија. Крајната цел на ова сценарио ја откри и Питер Ванхауте. Федерализација на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се подготвени на целосна двојазичност на државата

Макфакс - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да соберат храброст и да ја отфрлат платформата, а ние ќе му дадеме поддршка да формира Влада

Курир - 15.03.2017

Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Го охрабруваме СДСМ да се откаже од платформата

Сител - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека за излез од целата ситуација е потребно СДСМ и Зоран Заев да соберат храброст и да ја отфрлат платформата. - Еве го охрабруваме Зоран Заев повторно. Нека ја одбие тиранската платформа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе му даде поддршка да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа, таа води кон разнебитување на Македонија

Телеграф - 15.03.2017

Еве го охрабруваме Зоран Заев повторно. Нека ја одбие тиранската платформа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе му даде поддршка да формира влада. Доколку аболираниот Зоран Заев сè уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ...

Од Кавадарци испратена порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 15.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва одржа протестен марш во Кавадарци против прифаќањето на „тиранската платформа“. За прв пат после повеќедневните мирни протести, вечерва револтот кон платформата освен со македонски знамиња, ...

Жителите на Куманово и вечерва со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Press24 - 15.03.2017

Жители на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“ против „тиранската платформа“, воведување на двојазичноста, промена на Уставот и за зачувување на унитарноста на државата.

Ракометарите на Пелистер: Да се слушне гласот на македонскиот народ! (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.03.2017

Покрај огромниот број граѓани од Битола, поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА дадоа и ракометарите на Пелистер. -Овде сме да дадеме голема поддршка на иницијативата за заедничка Македонија и да кажеме стоп на тиранската платформа која е направена во ...

Стоилковиќ: Тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од политичкиот, економскиот и социјалниот живот ...

Press24 - 15.03.2017

„Се покажа дека тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од севкупниот политичко, економски и социјален живот во Македонија“, изјави Иван Стоилковиќ од Демократска партија на Србите во Македонија во „Отвореното студио“ на ТВ Нова.

СТОИЉКОВИЌ: Тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници

Телеграф - 15.03.2017

Полека, но сигурно се увидува штетноста на Тиранската декларација по севкупниот живот во Македонија, и имам впечаток дека почнаа да се уважуваат делумно нашите размислувања и ставови, додаде Стоиљковиќ, кој доаѓа од Демократска партија на Србите во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Сител - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е подготвен на целосна двојазичност само за да дојде на власт

Телеграф - 15.03.2017

Граѓаните на Република Македонија очекуваат Зоран Заев и СДСМ јасно да ја отфрлат тиранската платформа и да се обврзат дека нема да ги реализираат елементите од неа, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го обвини ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните очекуваат Заев и СДСМ да ја отфрлат Тиранската платформа

Нетпрес - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ не смеат веќе да бегаат и да се кријат со разни лаги и манипулации од народот, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ: Во продолжение интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Зоран Заев ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев меѓу својот народ и Тиранската платформа, ја одбра Платформата

Репортер - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

Петир со писмо до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа

Курир - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и СДСМ јасно да ја отфрлат Тиранската Платформа

А1 On - 15.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА" 17 ден на улиците: Протестите се помасовни

Press24 - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

„За заедничка Македонија“ денеска 17-ти ден продолжува со протестите: Од ден на ден сме се побројни

Курир - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

Петир до Хан: Осудете ја тиранската платформа

МКД - 15.03.2017

Европратеничка Маријана Петир, денеска испратила писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое бара од него да преземе чекори со кои Брисел ќе придонесе за смирување на состојбата во Република Македонија.

Петир со писмо до Хан: ЕУ да ја осуди Тиранската платформа

МРТ - 15.03.2017

Европратеничката Петир смета и дека платформата претставуава јасно кршење на македонскиот Устав и ги загрозува правата на македонскиот народ... Европратеничката Маријана Петир, која ја предводи групата пријатели на Македонија, испрати писмо до ...

Ракометарите на Пелистер со поддршка „Зa заедничка Македонија“: Да се слушне гласот на македонскиот народ

Република - 15.03.2017

Покрај огромниот број граѓани од Битола, поддршка „Зa заедничка Македонија“ денеска дадоа и ракометарите на Пелистер. – Овде сме да дадеме голема поддршка на иницијативата за заедничка Македонија и да кажеме стоп на тиранската платформа која е ...

Жителите на Куманово масовно: Со заедништво, сплотеност и верба за зачувување на државата!

Република - 15.03.2017

Жители на Куманово и вечерва се приклучија на маршот што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“ против „тиранската платформа“, воведување на двојазичноста, промена на Уставот и за зачувување на унитарноста на државата.

ЕУ да ја осуди тиранската платформа поради мешање на странска држава, а нови избори се решение

Вечер Прес - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот", Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

ПЕТИР МУ ПИША НА ХАН: Ве поттикнувам да ја осудите Тиранската платформа

Фактор - 15.03.2017

Европратеничката Маријана Петир, денеска испратила писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое бара тој да преземе чекори со кои Брисел ќе придонесе за смирување на состојбата во Република Македонија.

„За заедничка Македонија“: Од ден на ден сме се побројни

Точка - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

Стоилковиќ: Тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од политичкиот, економскиот и социјалниот живот ...

Република - 15.03.2017

„Се покажа дека тиранската платформа ги исклучува помалите етнички заедници од севкупниот политичко, економски и социјален живот во Македонија“, изјави Иван Стоилковиќ од Демократска партија на Србите во Македонија во „Отвореното студио“ на ТВ Нова.

Европратеничката Петир со писмо до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа

Точка - 15.03.2017

Петир, во писмо до Хан, му укажува на еврокомесарот дека нови избори се решение за отплеткување на јазолот на македонската политичка сцена. Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во ...

„За заедничка Македонија“ денеска 17-ти ден продолжува со протестите: Од ден на ден сме се побројни

Република - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

Петир до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа

Пулс24 - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се подготвени на целосна двојазичност на државата

Точка - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Вечер Прес - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не ги одбра националните интереси

Локално - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

Петир до Хан: ЕУ да ја осуди тиранската платформа, решението е нови избори

Република - 15.03.2017

Искусната пратеничка во Европскиот парламент и прв човек на „Групата на пријатели на Македонија во Европарламентот“, Маријана Петир, денеска испрати писмо до еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, во кое го алармира да превземе ...

„За заедничка Македонија“ протестираше во триесеттина градови

Фактор - 15.03.2017

Граѓанската инцијатива „За заедничка Македонија“ синоќа го организираше 16-от протест во Скопје за како што велат зачувување на земјата и отфрлање на “Тиранската платформа“. Учесниците во протестот повторија дека нема да се откажат од своите барања.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа, таа води кон разнебитување на Македонија

Вечер Прес - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, крајната цел на ова сценарио ја открил и Питер Ванхауте и оти таа е ...

Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Тера - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ им испрати порака на Заев и СДСМ

Бизнис Вести - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Питер Ванхојте ја откри целта- тоа е федерализација на Република Македонија

Локално - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, крајната цел на ова сценарио ја открил и Питер Ванхауте и оти таа е ...

Од Кавадарци испратена порака ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Вечер Прес - 15.03.2017

– Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" и вечерва одржа протестен марш во Кавадарци против прифаќањето на „тиранската платформа". За прв пат после повеќедневните мирни протести, вечерва револтот кон платформата освен со македонски ...

Со македонски знамиња и македонска револуционерна песна Кавадарци прача: НЕ за тиранската платформа!

Република - 15.03.2017

– Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва одржа протестен марш во Кавадарци против прифаќањето на „тиранската платформа“. За прв пат после повеќедневните мирни протести, вечерва револтот кон платформата освен со македонски ...

„За заедничка Македонија“ и денеска продолжува со протестите

Пулс24 - 15.03.2017

Со најголема почит кон нашите другари, соседи Албанци, би кажал дека лично сметам дека во ниту еден случај, на ниту еден начин не се дискриминирани. Тие во оваа држава имаат право каде сакаат колку сакаат да зборуваат на својот јазик, вели за ТВ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада

Вест - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Трифун Костовски подло и недолично ги навредил и понижил Македонците со потекло од Егејска Македонија, спорејќи им го правото да застанат во одбрана на државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Канал5 - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и јасно да кажат дека ја одбиваат тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија

Канал5 - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од тиранската платформа. ВМРО-ДПМНЕ го повика јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада под диктат на политички точки ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

24 Вести - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ повторно си реплицираа околу мандатот на Заев

Алсат-М - 14.03.2017

СДСМ ги повика ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржи новата владина програма, Специјалното обвинителство и да го прифатат фактот дека останале во опозиција. Социјалдемократите го повикаа Груевски и неговата партија да овозможат мирна транзиција на власта, а од ...

Кој е виновен за актуелната политичка ситуација

Канал5 - 14.03.2017

За ВМРО-ДПМНЕ тоа е Заев - го разнебитува единството на националното ткиво. За СДСМ, виновен е Груевски - со лаги потикнува насилство и омраза за да го скрие криминалот. Партијата на Груевски го повика Заев да ја отфрли Платформата.

Кумановци и вечерва со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Целосно да се отфрли тиранската платформа

Курир - 14.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кој започна од пред општина Куманово и уште еднаш порачаа дека нема да дозволат двојазичност, промена на Уставот и суштината на државата и менување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев се залага за унитарна Македонија, ќе ја отфрли платформата од Тирана

Телеграф - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда. Доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на СДСМ и на Зоран Заев да формираат влада Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено ...

ВМРО-ДПМНЕ: Плановите за живот на СДСМ се претворија во планови за редефинирање на Македонија

Нетпрес - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Сител - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Press24 - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Репортер - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и ...

„Политика“: Тиранската платформа е темпирана бомба што му се заканува на Балканот

Нетпрес - 14.03.2017

Коалицискиот договор меѓу македонските посткомунисти и албанските партии не е само вовед во распарчување на Македонија, туку темпирана бомба која се заканува да го запали целиот Балкан, анализира српскиот весник Политика.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од платформата од Тирана

МРТ - 14.03.2017

Доколку СДСМ се откаже од Тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе им дадат поддршка на СДСМ и на Зоран Заев да формираат влада. Ниту СДСМ, ниту Зоран Заев не излегуваат со одбивање на Тиранската платформа и подготвени ...

ПАНДОРИНАТА КУТИЈА Е ОТВОРЕНА: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев да ја сфати заканата со која се соочува Македонија

Телеграф - 14.03.2017

Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на националното ткиво, предупреди Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција Аболираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Курир - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Паднаа маските, целта е негирање на македонскиот народ (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 14.03.2017

Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме. Тоа е лицето на тиранската платформа и ниту една маска на Заев во голата борба за власт нема да ги излаже граѓаните.

Данев: Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската ...

Курир - 14.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, истакна на денешната прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

„Политика“: Тиранската платформа не само што е вовед во распарчување на Македонија, туку е и темпирана бомба која се ...

Курир - 14.03.2017

Коалицискиот договор меѓу македонските посткомунисти и албанските партии не е само вовед во распарчување на Македонија, туку темпирана бомба која се заканува да го запали целиот Балкан, анализира српскиот весник Политика.

Данев: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија од Тиранската Платформа

А1 On - 14.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија. Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на ...

Данев: Заев и СДСМ час поскоро да ја сфатат заканата од Тиранската платформа

Макфакс - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа, порача во вторник на прес конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев и СДСМ колку и да се уценети за своите криминали ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ мора да ја разберат сериозната закана од Тиранска платформа

МКД - 14.03.2017

„Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа. Со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, почнаа да се нижат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се откаже од Тиранската Платформа ќе му дадедеме поддршка на Заев да формира влада

А1 On - 14.03.2017

„Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа.

„Политика“: Тиранската платформа вовед во распарчување на Македонија и темпирана бомба за целиот Балкан

Сител - 14.03.2017

Коалицискиот договор меѓу македонските посткомунисти и албанските партии не е само вовед во распарчување на Македонија, туку темпирана бомба која се заканува да го запали целиот Балкан. Ова е заклучокот од анализата на српскиот весник Политика.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните од СДСМ и Заев очекуваат јасно, гласно и недвосмислено да се откаже од Тиранската Платформа

Курир - 14.03.2017

СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада

Сител - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Трифун Костовски подло и недолично ги навредил и понижил Македонците со потекло од Егејска Македонија, спорејќи им го правото да застанат во одбрана на државните и национални интереси.

Продолжуваат протестите на ,,За заедничка Македонија‘‘ против Тиранската платформа

Сител - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и денеска ќе организира протест во Скопје, на кој како и претходните недели ќе се упатат поракитежж за унитарна Македонија, против двојазичноста и за отфрлање на „Тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тирнска влада

Алфа - 14.03.2017

Тргувањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев со највисоките државни и национални интереси ја отвара пандорината кутија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. И денеска ја повторија отворената понуда до социјалдемократите да се откажат од Законот за јазици, платформа ...

Кавадарчани масовно на улиците порачаа: Неприфатливо е што Заев и понатаму ја промовира платформата на Рама

Курир - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија вечерва одржа протестен марш во Кавадарци. Пред присутните на градскиот плоштад говореше актерот Диме Коцевски. – Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија изразува огромно разочарување од ...

Гевгеличани порачаа: Ќе маршираме по улиците се додека политичарите не ја отфрлат тиранската платформа

Курир - 14.03.2017

Гевгеличани ќе маршираат по улиците за да го изразат својот гнев и револт се додека политичарите не се откажат и не ја отфрлат тиранската платформа која има цел да ја разнебити Македонија, беше порачано од вечерашниов протестен марш во Гевгелија за ...

16-ти ден масовни протести во Скопје: Народот сè погласен во барањата за отфрлање на Тиранската платформа (ФОТО ...

Курир - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДИЧКА МАКЕДОНИЈА, денеска одржа уште еден масовен протест за отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Република ...

Кумановци и вечерва протестираа за „За заедничка Македонија“

Сител - 14.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кој започна од пред општина Куманово и уште еднаш порачаа дека нема да дозволат двојазичност, промена на Уставот и суштината на државата и менување на ...

16-ти ден протести на ,,За заедничка Македонија‘‘ против Тиранската платформа

Сител - 14.03.2017

16-ти ден протести за отфрлање на Тиранската платформа. Илјадници граѓани и вечерва ја дадоа поддршката на иницијативата „За заедничка Македонија“. Не сакаме двојазичност, Македонија мора да остане унитарна се само дел од пораките кои ги испратија ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и од намерата да формира тиранска влада

Телеграф - 14.03.2017

Врв на сите овие напади врз највисоките државни и национални интереси се настапите на главниот реформатор во тиранската влада што сака да ја формира Заев и негов партнер во настапите пред албанската дијаспора, Зијадин Села ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако е за унитарна Македонија, Заев ќе ја одбие тиранската платформа

МКД - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива тиранската платформа и елементите содржани во неа, соопшти ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Зоран Заев јасно и гласно да се откажат од Тиранската Платформа

Press24 - 14.03.2017

СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма. СДСМ денес се обидува да ја замајува јавноста само за да ја покрие антидржавната и антинационална ...

Кавадарчани порачаа: Неприфатливо е што Заев и понатаму ја промовира платформата на Рама

Press24 - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија вечерва одржа протестен марш во Кавадарци. Пред присутните на градскиот плоштад говореше актерот Диме Коцевски. – Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија изразува огромно разочарување од ...

Народот сè погласен во барањата за отфрлање на Тиранската платформа-граѓаните масовно За заедничка Македонија (ФОТО)

Нетпрес - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДИЧКА МАКЕДОНИЈА, денеска одржа уште еден масовен протест за отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на Република ...

Протестен марш во Гевгелија за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 14.03.2017

Гевгеличани ќе маршираат по улиците за да го изразат својот гнев и револт се додека политичарите не се откажат и не ја отфрлат тиранската платформа која има цел да ја разнебити Македонија, беше порачано од вечерашниов протестен марш во Гевгелија за ...

Гевгеличани порачаа: Ќе маршираме по улиците се додека политичарите не ја отфрлат тиранската платформа

Вечер Прес - 14.03.2017

Гевгеличани ќе маршираат по улиците за да го изразат својот гнев и револт се додека политичарите не се откажат и не ја отфрлат тиранската платформа која има цел да ја разнебити Македонија, беше порачано од вечерашниов протестен марш во Гевгелија за ...

Данев: Зоран Заев и СДСМ мора да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа

Пулс24 - 14.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, истакна на денешната прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

„Политика“: Тиранската платформа е бомба која се заканува да го запали целиот Балкан

Република - 14.03.2017

Коалицискиот договор меѓу македонските посткомунисти и албанските партии не е само вовед во распарчување на Македонија, туку темпирана бомба која се заканува да го запали целиот Балкан, анализира српскиот весник Политика.

Данев: Заев и СДСМ час поскоро да ја сфатат заканата од Тиранската платформа

Точка - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа, порача во вторник на прес конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев и СДСМ колку и да се уценети за своите криминали ...

Кумановци и вечерва со порака:Платформи од странство не смеат да го нарушат суверенитетот и територијалниот интегритет

Република - 14.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кој започна од пред општина Куманово и уште еднаш порачаа дека нема да дозволат двојазичност, промена на Уставот и суштината на државата и менување на ...

Кумановци и вечерва со порака: Платформи од странство не смеат да го нарушат суверенитетот и територијалниот интегритет

Вечер Прес - 14.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" кој започна од пред општина Куманово и уште еднаш порачаа дека нема да дозволат двојазичност, промена на Уставот и суштината на државата и менување на ...

Тиранската платформа не само што е вовед во распарчување на Македонија, туку е и темпирана бомба која се заканува на ...

Вечер Прес - 14.03.2017

Коалицискиот договор меѓу македонските посткомунисти и албанските партии не е само вовед во распарчување на Македонија, туку темпирана бомба која се заканува да го запали целиот Балкан, анализира српскиот весник Политика Коалицискиот договор меѓу ...

Данев: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија од Тиранската Платформа

Локално - 14.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија. Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на ...

ВМРО-ДПМНЕ излезе со ново соопштение до јавноста

Бизнис Вести - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа.

СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Пулс24 - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

Кавадарци на нозе: Прашањата кои се државно и национално одбележје не смеат да бидат предмет на пазарање

Република - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија вечерва одржа протестен марш во Кавадарци. Пред присутните на градскиот плоштад говореше актерот Диме Коцевски. – Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија изразува огромно разочарување од ...

Кавадарци на нозе: Прашањата кои се државно и национално одбележје не смеат да бидат предмет на пазарање

Вечер Прес - 14.03.2017

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија вечерва одржа протестен марш во Кавадарци. Пред присутните на градскиот плоштад говореше актерот Диме Коцевски. – Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија изразува огромно разочарување од ...

ВМРО-ДПМНЕ излезе со жестока реакција против СДСМ

Бизнис Вести - 14.03.2017

Реакцијата ви ја пренесуваме во целост: СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма. СДСМ денес се обидува да ја замајува јавноста само за да ја ...

Гевгеличани порачаа: Ќе маршираме по улиците се додека политичарите не ја отфрлат тиранската платформа

Република - 14.03.2017

Гевгеличани ќе маршираат по улиците за да го изразат својот гнев и револт се додека политичарите не се откажат и не ја отфрлат тиранската платформа која има цел да ја разнебити Македонија, беше порачано од вечерашниов протестен марш во Гевгелија за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Канал5 - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Вест - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

Коневска - Руси: „За заедничка Македонија“ продолжува со борбата за татковината

Вест - 13.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ најави продолжување на протестите за унитарна Македонија со уште поголема масовност се до исполнување на нивните барања, а тоа е јасно и недвосмислено повлекување од тиранската платформа и создавање ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Македонија

Вест - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, а со отпочнувањето на преговори и со својот позитивен став кон неа остави можности поединци или групи се поотворено да ...

За заедничка Македонија: Маските паднаа!

Вест - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот протест на Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија носеа маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува разнебитување ...