TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Долорес Ламбаша не била врзана и спиела кога се случил сударот !?

Канал5 - 25.10.2013

Вештакот Горан Хусинец за Јутарњи лист вели дека во сообраќајните несреќи најмногу страдаат оние кои спијат во возилата. Ламбаша спиела. - Мускулатурата на луѓето кои спијат е сосема опуштена и затоа ...

ФОТО: Погребана хрватската актерка

Курир - 25.10.2013

На градските гробишта во Шибеник денеска беше погребена хрватската актерка Долорес Ламбаша, која трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа пред два дена.

ФОТО Вештак ги анализирал снимките од несреќата: Долорес спиела и не била врзана со сигурносен појас

+инфо - 25.10.2013

Хрватскиот судски вештак за возила, Горан Хусинец ги анализирал снимките од автомобилот во кој завчера загина хрватската актерка Долорес Ламбаша (32), и според неговите зборови не е јасно врз основа ...

Вештаците потврдија: Хрватската актерка спиела и не носела појас за време на несреќата

Press24 - 25.10.2013

Судските вештаци кои ја анализираа несреќата во која животот го загуби хрватската актерка Долорес Ламбаша, потврдија дека убавата актерка спиела кога се случил трагичниот настан и не носела појас, ...

Ламбаша не носела појас и спиела за време на несреќата

Курир - 25.10.2013

Од страна на судските вештаци одговорни за анализирање на несреќата во која почина хрватската актерка Долорес Ламбаша, потврдено е дека таа спиела и не носела појас за време на несреќата.

ФОТО: Заврши комеморацијата за трагично загинатата актерка Ламбаша

Press24 - 25.10.2013

Во родниот крај на хрватската актерка Долорес Ламбаша која пред неколку денови го загуби животот во сообраќајна несреќа на автопатот А3, денеска се одржа комеморација на која голем број роднини, ...

Ламбаша не носела појас и спиела за време на несреќата

Хитпортал - 25.10.2013

О д страна на судските вештаци одговорни за анализирање на несреќата во која почина хрватската актерка Долорес Ламбаша, потврдено е дека таа спиела и не носела појас за време на несреќата.

ФОТО: Трагично загинатата хрватска актерка испратена во својот вечен дом

Press24 - 25.10.2013

Хрватска денеска завиена во црно. Семејството, роднините, пријателите, колегите и фановите на убавата актерка Долорес Ламбаша денеска ја испратија во нејзиното вечно живеалиште.

Погребана Долорес Ламбаша во Шибеник

Република - 25.10.2013

Денеска на градските гробишта во Шибеник беше погребена хрватската актерка Долорес Ламбаша, која трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа пред два дена.

Проклет автопат: Духови го опседнуваат местото каде што загинаа Тоше и Долорес ?!

Канал5 - 24.10.2013

На оваа делница од автопатот на возачите им се покажуваат разни привиденија, а жителите од овој крај за сево ова ги обвинуваат подземните води. Хрватската актерка Долорес Ламбаша загина вчера во 6:30 ...

ФОТО: Последната фотографија на хрватската актерка Долорес

Press24 - 24.10.2013

Ова е последната фотографија која хрватската актерка Долорес Ламбаша ја направила пред смртта. На фотографијата таа е во друштво со професорот по книжевност, Жељко Сладојевиќ, а фотографијата ...

Смртта на хрватската актерка бизарно се поклопува со смртта на Тоше

Сител - 24.10.2013

Хрватската актерка која почина вчера после сериозна сообраќајна несреќа и нашата најголема ѕвезда се родени во 1981 година, и двајцата починаа во октомври.

ФОТО: Последната фотографија на хрватската актерка

Курир - 24.10.2013

Хрватски Дневник пренесува дека ова е последната фотографија која хрватската актерка Долорес Ламбаша ја направила пред смртта. На фотографијата таа е во друштво со професорот по книжевност, Жељко ...

ГАЛЕРИЈА Проколнатиот автопат што ги зеде Долорес Ламбаша и Тоше Проески

+инфо - 24.10.2013

Познатата хрватска глумица Долорес Ламбаша (32) , која почина завчера попладне во болницата „Д-р Јосип Бенчевиќ“ во Славонски Брод, битката за живот ја изгуби по тешката сообраќајна несреќа, за која ...

Хрватската актерка денеска ќе биде испратена во својот вечен дом

Press24 - 24.10.2013

Два дена по страотната несреќа во која го загуби животот, младата хрватска актерка Долорес Ламбаша ќе биде испратена во вечното живеалиште во својот роден град.

Хрватската актерка која трагично го загуби животот ќе биде погребана утре

Press24 - 24.10.2013

Два дена по страотната несреќа во која го загуби животот, младата хрватска актерка Долорес Ламбаша ќе биде испратена во вечното живеалиште утре во својот роден град.

Кобна делница: Тоше Проески и Долорес Ламбаша загинаа на ист дел од автопатот

Убавина и Здравје - 24.10.2013

Познатата хрватска глумица Долорес Ламбаша загина во средата наутро на истата делница на автопатот А3 на која во 2007 година го загуби животот македонскиот пејач Тоше Проески, пишува порталот svet.rs.

ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР: Дали Долореш Ламбаша ја стигна проклетството на Тоше?

Телеграф - 24.10.2013

Ламбаша настрада во судир со автомобил кај Среденаца на автопатот „А3“, а на таа делница, на оддалеченост од само 60 километри, загина и Тоше Проески По сообраќајката во која вчера загина хрватската ...

Долорес Ламбаша ќе биде погребана утре во родниот Шибеник

+инфо - 24.10.2013

Tрагично починатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) ќе биде погребана утре во 16 часот на градските гробишта во нејзиниот роден Шибеник, пренесува хрватскиот портал „24 сата“.

Долорес Ламбаша ќе биде погребана во родниот Шибеник

Нова ТВ - 24.10.2013

Хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) која на 23 октомври подлегна на повредите здобиени во сообраќајна несреќа што се случи на А3 автопатот на Среданци, ќе биде погребана утре во 16 часот на ...

ЖЕЉКО: Ја сум последниот што ја виде Долорес жива!

Телеграф - 24.10.2013

Долорес ја познавав бидејќи неколку пати доаѓаше во Илок, а со Стојан Матавуљ сме навистина добри пријатели, вели тој Жељко Сладетиќ од Илок, професор во тамошното училиште е една од последните ...

Проклет автопат: Духови го опседнуваат местото каде што загинаа Тоше и Долорес?!

Хитпортал - 24.10.2013

Х рватската актерка Долорес Ламбаша загина вчера во 6:30 часот во сообраќајна несреќа на автопатот А3 кај Велика Копаница. На истата делница, на оддалеченост од 60 километри во правец кон Загреб во ...

Последната фотографија на младата хрватска актерка

Сител - 24.10.2013

Хрватски Дневник пренесува дека ова е последната фотографија која хрватската актерка Долорес Ламбаша ја направила пред смртта. На фотографијата таа е во друштво со професорот по книжевност, Жељко ...

Загина хрватската актерка Долорес Ломбаша

Кирилица - 24.10.2013

Хрватската глумица Долорес Ломбаша (32) почина вчера подлегнувајќи им на тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа во близина на Славонски Брод.

Долорес Ламбаша загинала во исто време како и Тоше Проески

Курир - 24.10.2013

Познатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) почина вчера околу 14 часот во болницата во Славонски Брод. Битката за живот ја загуби по сообраќајната несреќа за која ќе биде осомничен шоферот – ...

Хрватската актерка планирала да преноќи во хотел, во последен момент се премислила

Курир - 24.10.2013

Популарната хрватска актерка Долорес Ламбаша почина вчера како последица на катастрофалните повреди со кои се здоби откако доживеа сообраќајна несреќа.

„24сата“: Долорес Ламбаша загина исто како и Тоше Проески

Курир - 24.10.2013

Од 1 јануари 2006 година до 1ноември 2013 година на тој пат (на околу 120 километри) се случија 2293 сообраќајни несреќи, во кои погинаа 54 луѓе. Тешко се повредени 180 луѓе.

Планирала да преноќи во хотел но се премислила - детали за смртта на хрватската актерка

Press24 - 24.10.2013

Популарната хрватска актерка Долорес Ламбаша синоќа го загуби животот на 32-годишна возраст во страотна сообраќајна несреќа. Како што пренесува хрватскиот Дневник, убавата актерка пред несреќата ...

Проколнат пат: Местото на кое загинаа Долорес и Тоше опседнато од духови?!

МК News - 24.10.2013

Долорес Ламбаша (32) загина вчера утрото во 6.30 во сообраќајна несреќа на автопатот А3, кај Велика Копаница. На истата делница само 60 километри подалеку кон Загреб во 2007 год загина македонскиот ...

Хрватската актерка загинала исто како Тоше

Република - 24.10.2013

32 годишната хрватска актерка Долорес Ламбаша настрада вчера утро во сообраќајна несреќа на автопатот А3 кај Велика Копаница. На истата делница од автопатот, 60 километри во правец на Загреб во 2007 ...

Долорес Ламбаша загина на истото место како и Тоше Проески

Вечер Прес - 24.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) која настрада во средата наутро во сообраќајна несреќа на автопатот А3 кај Велика Копаница, загина речиси исто како и Тоше Проески во 2007 година, на само 60 ...

Сомнително: Смртта на хрватската актерка Долорес Ламбаша бизарно се поклопува со смртта на Тоше

Точка - 24.10.2013

Хрватската актерка која почина вчера после сериозна сообраќајна несреќа и нашата најголема ѕвезда се родени во 1981 година, и двајцата починаа во октомври.

Хрватската актерка загинала исто како Тоше – планирала да преноќи во хотел, но се премислила

МК News - 24.10.2013

Познатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) починала вчера околу 14 часот во болницата Д-р Јосип Бенчевиќ во Славонски Брод. Битката за нејзиниот живот ја изгуби после сообраќајна несреќа за која ...

Местото на кое загинаа Долорес и Тоше опседнато од духови?!

Sky - 24.10.2013

Долорес Ламбаша (32) загина вчера утрото во 6.30 во сообраќајна несреќа на автопатот А3, кај Велика Копаница. На истата делница само 60 километри подалеку кон Загреб во 2007 загина македонскиот пејач ...

Таткото скршен од болка: Долорес ќе биде погребана во родниот Шибеник

Sky - 24.10.2013

Џино Ламбаша, таткото на трагично настраданата актерка Долорес, рекол дека неговата ќерка ќе биде погребана во Шибеник. - Не ме прашувајте ништо, многу ми е лошо, рекол скршен од болка, Џино Ламбаша.

На исто место, ист начин и исто време како Тоше почина уште една ѕвезда

Денешен - 24.10.2013

Познатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) почина вчера околу 14 часот во болницата во Славонски Брод. Битката за живот ја загуби по сообраќајната несреќа за која ќе биде осомничен шоферот – ...

Долорес од забава заминала директно во смрт: Во последен момент решила да не преспие во хотел

Точка - 24.10.2013

Нејзиниот првобитен план бил по враќањето од Белград, каде гледала претстава, со колегата Стојан Матавуљ да преспие во хотелот дунав во Илок, но во последен момент решиле да се вратат дома преку ноќ ...

СОМНИТЕЛНО: Смртта на Долорес Ламбаша бизарно се совпаѓа со загинувањето на Тоше Проески

Sky - 24.10.2013

Познатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) почина вчера околу 14 часот во болницата во Славонски Брод. Битката за живот ја загуби по сообраќајната несреќа за која ќе биде осомничен шоферот – ...

Патот на проклетството: Тоше и Долорес загинаа на истата делница

Н.Македонија - 24.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) загинала во средата утрото во сообраќајна несреќа на истата делница на која во 2007 година настрада македонскиот пејач Тоше Проески.

Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот

Утрински - 23.10.2013

По тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот А3, актерката е итно префрлена во болница и се наоѓа во кома Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) се бори за живот.

Почина хрватската актерка Ламбаша

Вест - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) почина по тешката сообраќајка. Според хрватските медиуми, таа ја загуби битката за животот во болницата каде лекарите се бореа да ја спасат по несреќата што ја ...

Актерката Долорес Ламбаша се бори за живот

Вест - 23.10.2013

Актерката Долорес Ламбаша (32) се бори за живот во болницата во Славонски Брод, Хрватска, по тешката сообраќајна несреќа кај Оприсавац. Возачот, актерот Стојан Матавуљ, кој според првичната изјава на ...

Несреќен крај за Долорес Ламбаша

Утрински - 23.10.2013

Хрватската актерка (32 години), денеска, по тешката сообраќајка и операцијата, падна во кома, а набргу потоа и почина Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) денеска, по тешката сообраќајна несреќа и ...

Во ужасна сообраќајка загина хрватската актерка Долорес Ламбаша

Канал5 - 23.10.2013

32 годишната Долорес почина пред 2 часа од тешките повреди кои ги доби во сообраќајката која утрово се случилa на автопатот А3. Таа била во автомобилот кој го возел нејзиниот колега Стојан Матавуљ.

Почина хрватската актерка Долорес Ламбаша

Телма - 23.10.2013

Eдна од најубавите хрватски актерки, Долорес Ламбаша (32), им подлегна на повредите здобиени во тешка сообраќајна несреќа кај Славонски Брод. Несреќата се случи утрово во 6.30 часот кога се судрија ...

Тешко повредена во сообраќајка, хрватска актерка се бори за живот

Хитпортал - 23.10.2013

Х рватската актерка Долорес ламбаша, како што неофицијално дознава Јутарни лист, тешко е повредна во сообраќајна незгода која утринава се случила околу 6:30 часот на автопатот А“ Среденци.

Во тешка сообраќајка загина хрватската глумица Долорес Ламбаша

Сител - 23.10.2013

Хрватската глумица Долорес Ломбаша (32) почина денеска подлегнувајќи им на тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа во близина на Славонски Брод.

Почина хрватската актерка Долорес Ламбаша

Нова ТВ - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша подлегна на повредите здобиени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на А3 автопат на Среданци, јави Порталот Индекс.

Почина убавата и талентирана хрватска актерка Долорес Ламбаша

МакМода - 23.10.2013

Убавата актерка им подлегна на повредите од сообраќајната несреќа која се случи во 6.30 часот. На македонската јавност и е позната по неколку популарни хрватски серии.

Тешко повредена актерката Долорес Ламбаша

Нова ТВ - 23.10.2013

Во сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 6:40 во Велика Копаница, 100 метри пред да влезат во Славоника, тешко е повредена актерката Долорес Ламбаша(32), јавува Порталот Индекс.

Смртта на Долорес Ламбаша бизарно се поклопува со загинувањето на Тоше

Хитпортал - 23.10.2013

П ознатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) почина денеска околу 14 часот во болницата „Др. Јосип Бенчевиќ“ во Славонски Брод. Битката за живот ја изгуби по сообраќајната незгода за која виновен ...

ФОТО: Хрватска актерка доживеа несреќа, се бори за живот

Курир - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша е тешко повредена по несреќата која утрово се случи на автопатот А3. Актерката е итно префрлена во болница, а докторите се борат за нејзиниот живот.

ФОТО: Почина 32-годишната хрватска актерка Долорес Ламбаша

А1 On - 23.10.2013

Актерката Долорес Ламбаша им подлегна на повредите здобиени во сообраќајната несреќа која се случила утрово во 6 часот и 45 минути кај Велика Копаница, јави dnevnik.hr.

ФОТО: Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот

А1 On - 23.10.2013

Во тешка сообраќајна несреќа, која се случила утринава околу 6 часот и 40 минути кај Велика Копаница во Хрватска, со повреди опасни по живот се здобила хрватската актерка, 32-годишната Долорес ...

ФОТО: Хрватска актерка тешко повредена во сообраќајка, се бори за живот

Сител - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша е тешко повредена по несреќата која утрово се случи на автопатот А3. Актерката е итно префрлена во болница, а докторите се борат за нејзиниот живот.

Почина хрватската глумица Долорес Ламбаша

Курир - 23.10.2013

Актерката којашто утрово настрада во сообраќајна несреќа, поради повреди на абдоменот и внатрешно крвавење, како и повреди на главата и ’рбетот, почина во болницата во Славонски Брод.

Ја загуби битката: Почина хрватската актерка по страшната сообраќајка утрово

Press24 - 23.10.2013

Почина 32 годишната хрватска актерка Долорес Ламбаша. Како што јавуваат хрватските медиуми, таа ја загуби битката за животот по страшната сообраќајна несреќа која утрово се случли на хрватскиот ...

Почина хрватската актерка Долорес

Нетпрес - 23.10.2013

Актерката којашто утрово настрада во сообраќајна несреќа, поради повреди на абдоменот и внатрешно крвавење, како и повреди на главата и ’рбетот, почина во болницата во Славонски Брод.

Хрватската актерка подлегна на повредите од сообраќајката

Сител - 23.10.2013

Актерката којашто утрово настрада во сообраќајна несреќа, поради повреди на абдоменот и внатрешно крвавење, како и повреди на главата и ’рбетот, почина во болницата во Славонски Брод.

Хрватската актерка Долорес Ламбаша им подлегна на поврдите

Хитпортал - 23.10.2013

А ктерката Долорес Ламбаша им подлегна на повредите и починала во болницата во Славонски Брод, пренесува rtl.hr. Актерката доби тешки повреди опасни по живот во автомобилска несреќа утринава на ...

ПО СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: Почина актерката Долорес Ламбаша

Телеграф - 23.10.2013

Ламбаша (32) беше тешко повредена во судир што се случил утрово близу Славонски Брод Почина актерката Долорес Ламбаша , објави хрватски „Јутарњи лист“.

Почина Долорес Ламбаша

+инфо - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) почина денеска околу 14 часот подлегнувајќи им на тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа кај Славонски Брод.

ФОТО Страотна сообраќајка: Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот!

+инфо - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) е тешко повредена во вчерашната сообраќајна несреќа кај Славонски Брод и лекарите се борат за нејзиниот живот.

Хрватска актерка тешко повредена во сообраќајка, се бори за живот (ФОТО)

Вечер Прес - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша е тешко повредена по несреќата која утрово се случи на автопатот А3. Актерката е итно префрлена во болница, а докторите се борат за нејзиниот живот.

Не издржа: Почина актерката Долорес Ламбаша (32) - ВИДЕО, ФОТО

Sky - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) почина околу 14 часот, подлегнувајќи им на повредите добиени во тешка сообраќајна несреќа кај Славонски Брод. Долорес настрада рано утринава околу 6.30 часот ...

Хрватска актерка по тешка сообраќајка се бори за живот (ФОТО)

МК News - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот, откако беше тешко повредена во сообраќајна несреќа која утрово се случи на автопатот А3. Актерката итно е пренесена во болницата во Славонски ...

ФОТО од несреќата на хрватската актерка Долорес Лaмбаша

Република - 23.10.2013

Лекарите сѐ уште се борат за животот на младата хрватска актерка, која утрово беше дел од тешка сообраќајна несреќа. Од болницата за хрватски „Индекс“ потврдуваат дека таа се наоѓа во тешка состојба ...

Хрватска актерка се бори за живот, по тешка сообраќајка (ФОТО)

Sky - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот, откако беше тешко повредена во сообраќајна несреќа која утрово се случи на автопатот А3. Актерката итно е пренесена во болницата во Славонски ...

Почина хрватската актерка Долорес Ламбаша

Република - 23.10.2013

32-годишната актерка која утрово имаше собраќајна незгода, им подлегна на тешките повреди, некаде пред 14 часот попладнево. - Во 7.20 часот утрово, примивме женско лице со сериозни повреди.

Почина хрватската актерка Долорес Ломбаша

Бриф - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ломбаша (32) почина денеска подлегнувајќи им на тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа во близина на Славонски Брод.

Почина хрватската актерка Долорес Ламбаша

Вечер Прес - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) денеска во 14 часот почина од тешките повреди здобиени во сообраќајната несреќа која се случила утрово во 6.30 часот.

СОМНИТЕЛНО: Смртта на Долорес Ламбаша бизарно се совпаѓа со загинувањето на Тоше Проески

Бриф - 23.10.2013

Познатата хрватска актерка Долорес Ламбаша (32) почина денеска околу 14 часот во болницата во Славонски Брод. Битката за живот ја загуби по сообраќајната несреќа за која што е виновен нејзиниот ...

Хрватската актерка по тешка сообраќајка се бори за живот

Република - 23.10.2013

Во тешката сообраќајна несреќа помеѓу две возила кои се судрија во близината на излезот од автопатот кај Среданци, Хрватска, тешко повредена е актерката Долорес Ламбаша.

Хрватската актерка Долорес Ламбаша се бори за живот по сообраќајка

eReporter - 23.10.2013

Во тешка сообраќајна несреќа што изутрината се случила кај Велика Копаница, настрада хрватската актерка Долорес Ламбаша. Според хрватските медиуми, лекарите во славонско-бродската болница се борат за ...

ФОТО: Долорес им подлегна на повредите од тешката сообраќајна несреќа

Идивиди - 23.10.2013

Хрватската актерка Долорес Ламбаша (32) им подлегна на повредите по сообраќајната несреќа која се случи ова утро во Хрватска. -Повредите беа претешки.